אלי טביב: אחד מהאנשים השנויים במחלוקת בכדורגל הישראלי

ביתר-ירושלים

(ivgiland) #1

אליעזר טביב הוא איש עסקים ישראלי המתגורר במיאמי. משמש כבעלים של קבוצת הכדורגל בית"ר ירושלים. בעבר היה גם בעלי הפועל כפר סבא והפועל תל אביב. טביב מחזיק בבעלות של רשת חנויות לאביזרים וביגוד ימי בארצות הברית והונו נאמד לפי טענתו בחצי מיליארד דולר.
בחרתי לדבר עליו כי מעניין אותי לשמוע דעות עליו כאישיות, כבעלים וכמודל.
לטעמי מדובר באיש עסקים ממולח, שקול, שיודע מה הוא עושה בכל שלב. וברמה העובדתית בית״ר שאנו מכירים היום לא הייתה קיימת בלעדיו. יודע לזהות כישרון בשחקנים ופוטנציאל עסקי בהם, את כמות הזרים שהוא גילה לכדורגל הישראלי אפשר למנות על יותר משתי ידיים. אך יחד עם זאת, התקרה שלו מאוד ברורה והשאיפות שלו הן אף פעם לא יהיו יותר ממקום 3 מבחינת תקציבית. ויתר על שחקנים רבים וטובים כמו דסה, אזולאי, אייבינדר, ארסו, רואדה, אצילי, רוקאביציה מטעמי מגבלות תקציביות.

(דוד לוין) #2

מבחינתי, אדם שמתייחס לקבוצה כעסק, שיעוף. חוץ מזה, שבית"ר שואפת לתארים ולא למקומות 3-4.

(Colombian Cowboy) #3

למה שיעוף? הפועל לא התרוממה עם בן אדם כזה? לפעמים ביזנסמן כטביב יכול לרומם קבוצה. אגב, עם בית"ר הוא עשה את זה…

אפשר לטעון על טביב הרבה דברים, לזכותו ונגדו.
טענה מופרכת, תהייה כזו שטוענת כישלון, ככל שיהיה, במישור הניהולי מצדו של אלי טביב.

או שאתה לא מבין מה אתה מבקש, או שאתה בעל זיכרון קצר מאוד.

עובדתית, טביב הוציא את המועדון מהקרשים ועל כך אי אפשר בכלל להתווכח.
העובדה הזו נכתבה בספרי ההיסטוריה של המועדון: הוא לקח את המועדון מפלייאוף תחתון לפלייאוף עליון, תוך כדי כל המלחמות שניהל בקרב האוהדים.

כבעלים של בית״ר הוא הפך ועוד הופך את המועדון, צעד אחר צעד, למועדון מכובד ובריא יותר.
ניקוי האורוות וניעור האירגון כמו לה פמיליה הם מהלכים שרק אדם כמו טביב מסוגל לבצע. הבן אדם נלחם בכל כוחו באירגון שהיה אמור להיות מושמד בדרג המדיני ולא פחות. אירגון ששרף כל זכר של היסטוריית המועדון ואיכשהו נחשב בשלב מסויים, למשהו להתגאות בו.

איציק קורנפיין, היה בתפקיד היושב ראש של הקבוצה ופוטר לאחר 6 שנים בתפקיד.
אלי טביב, הוא איש עסקים תוסס שבית״ר צריכה. כזה שיודע לדבר עם המועדון את השפה שהוא מדבר, אך להביא את הגישה האמריקאית שזכה להכיר.
לדעתי האישית, אם לא טביב, בית״ר הייתה מוצאת את עצמה כמו הפועל תל אביב ומגיעה למצב קריסה/סגירה.

אתה שואף לתארים ולא מקום 3-4 ? יפה מאוד, אז אחדד לך קצת את הזיכרון.
את עונת 14/15 בית״ר העפילה לפלייאוף העליון לראשונה מזה חמש שנים ובתום העונה סיימה הקבוצה במקום הרביעי בטבלה, והבטיחה את השתתפותה במוקדמות הליגה האירופית, לאחר שבע שנים שלא השתתפה במפעלים האירופים.
להזכיר שוב את כל המלחמות שטביב היה צריך לנהל לצד ההתקדמות הזו ?

בתור איש עסקים, טביב ככל הנראה לא אדם נעים - אם אתה לא בצד שלו בעסקה - ובמקרה שלך, אתה כן.

אני יכול להמשיך להעמיק בנושא, אבל נראה לי שאין טעם.
המצחיק בכל הדבר הזה הוא שאני לא חובב של טביב בכלל, אבל האמת היא כפי שהיא במקרה הספציפי של בית״ר ירושלים.
אלי טביב את בית״ר הוציא מפלייאוף תחתון והביא אותה לאיפה שהיא נמצאת היום ועל כך צריך רק להגיד לו להמשיך בשלו.

נכון לעכשיו, אתם מעל הגדולות של הליגה (תל אביב ובאר שבע) ובמקום השלישי בפער של 3 נקודות מהמקום הראשון.

ברוך הבא לספורטאנטר !

(Raul Gonzalez Blanco) #5

כל צעד של טביב מראה כמה לא אכפת לו מהצלחה.

אני אוהד בית’'ר מאז שאני זוכר את עצמי, ואני חושב שזאת בין התקופות הקשות שחוויתי. זה סוג של כלוב זהב. כבר 3-4 שנים בצמרת ולא מצליחים לעשות את הצעד הזה קדימה, בגלל האידיוט (ואני באמת עוצר את עצמי מלקלל יותר) שיושב למעלה.

אני אתן לו קרדיט, הוא איש עסקים טוב ויש לו עין לשחקנים מוכשרים ואני יכול להגיד בכנות שכל שחקן שמגיע לקבוצה יש לו פוטנציאל רק בגלל שטביב בחר בו. אבל אני גם יכול להגיד בכנות שכנראה בשנה שלאחר מכן הוא יסתכסך עם אותו שחקן וימצא דרך להיפטר ממנו בצורה מבישה. כנ’‘ל עם מאמנים. מאוד סמלי פואטי כשכעסתי שהביאו את דראפיץ’ ומימר כי לא חשבתי שהם מתאימים, אבל כעסתי עוד יותר שטביב העיף אותם.

אבל מה שטביב עושה בחודשים האחרונים זה מוגזם. הוא מותח את הגבול ואני באמת לא יודע כמה זמן יש לו עד שהאוהדים עורפים לו את הראש. זה פשוט עצוב מה שקורה פה. סאבו מגן ימני, קונטה בלם, כחילה משום מה על הספסל, סירושטיין בלם פותח, שחקנים כמו גולדברג ודילמוני, לא מביאים חלוץ כי יקר מידי, מימר פוטר, מאמן מגיע מהפועל פאקינג עפולה… די בחייאת. זה לא בית בושת. זאת קבוצת כדורגל עם פוטנציאל אמיתי שמנוהלת על ידי הבנאדם הכי מכוער והכי שכונה שיש בכדורגל הישראלי.

וזה מה שעצוב פה. סה’‘כ אני יכול להגיד שיותר נהניתי מאשר סבלתי מבית’‘ר בשנים האחרונות. אני באמת חושב שאנחנו מועדון מצליח עם אוסף שחקנים לא רע בכלל. אבל אנחנו נשארים במקום בגלל האפס הזה עם הגחמות והאינטרסים שלו. אבל כל עוד בית’'ר מגיעה לפלייאוף העליון, אף אחד לא יעשה מספיק רעש בשביל להדיח אותו, וזה בסופו של דבר הכי עצוב פה.

(Shai Hershko) #6

אשתף בקצרה את דעתי על מר אליהו טביב.
אדם שהגיע והרים את המועדון מאשפות אל מאבק בפלייאוף העליון, ראוי להוקרה על פועלו. מצד שני, תקרת הזכוכית שהוא מייצר למועדון, בעיקר מתוך המסחרה והרצון לחסוך כסף, בהחלט מדכאת. מכירת הלהיט התורן של הקבוצה בתום כל עונה, יחד עם קניית שחקנים והבאת צוותי אימון שהם לעיתים רחוקים מהרמה של המועדון (העונה הדוגמא המובילה היא סירושטיין וציון צמח). ההרגשה שלי היא שבית"ר מהווה מעיין מקבילה מעט חזקה יותר של מכבי פתח תקווה, מקום לא ראוי בעיני. טביב לא מכוון לתארים, כנראה יותר על מודל עסקי רווחי עם סיכון הון עצמי נמוך.
איש עסקים מפולפל שנכנס לעסק של נתינה; אבל בעיקר מרוויח. לא נעים, אבל כרגע זה מה יש.

(SantiagoBernabeu) #7

אתחיל מראש בהתנצלות אם אני אשמע מתלהם או ‘אנטי’, אבל אגיד את דעתי למרות זאת.

למרות היותי ירושלמי, ומרבית חברי (שמתעניינים בכדורגל) אוהדי ביתר, אני סולד מהתרבות שהקבוצה הזאת מייצגת. וחלק מהתרבות הזאת נראית כאן בדיון הזה על אלי טביב.

הבנאדם לקח את הקבוצה כשאף אחד לא רצה להתקרב אליה, לא היה ברור מה יקרה איתה והיתה מועמדת לירידה מהליגה. הוא השקיע כסף בקבוצה, העמיד שנה אחרי שנה קבוצה מכובדת בליגה, ועם זאת לאוהדי ביתר יש תלונות, הקבוצה לא מועמדת לתארים, ולכן הוא לא מספיק טוב וזה מה יש.

לא. פשוט לא. בלעדי האיש הזה ביתר ירושלים לא רק שלא היתה לוקחת אליפות מול הכסף הגדול של ב"ש ומכבי ת"א, אלא גם לא היתה בצמרת, ואולי אפילו בלאומית.

אמנם ביתר של היום אולי לא תזכה באליפות, אבל יש שם קבוצה שכל אוהד ביתר יכול להתגאות בה. אלי טביב עשה מהמועדון הזה משהו אחרי ההתמוטטות שהובילה העזיבה של גאידמק.

וחוץ מזה, הוא האופציה הטובה ביותר למועדון, לפחות עד שיהיה מישהו אחר שיקום ויגיד אני מוכן להשקיע יותר כסף בקבוצה. כרגע אין.

מילים כדורבנות :slight_smile:

(ivgiland) #9

@SantiagoBernabeu
מסכים עם רוב דברייך.
עניין הפינוק של האוהדים הוא עניין שאני חצוי לגביו. מצד אחד יש להעריך איש כמו אלי שמגיע, מוציא כסף מכיסו ומוציא את הקבוצה מהבוץ.
אך אם ניקח את קבוצתנו ריאל מדריד לצורך העניין, הרעב לתארים לא יודע שובע אצל האוהד הלבן. עונה חסרת תארים נחשבת לכישלון חרוץ. כמובן שהכל מסתכם ברמת הציפיות וההשקעה במועדון. ובעניין הזה אני לא משווה אפילו לא באופן יחסי בין בית״ר לריאל, ועל כן הביקורות כלפי טביב. מכיוון שבליגה כמו שלנו שהפערים לא עצומים כמו בליגה הספרדית (קרית שמונה וב״ש זכו באליפויות בשנים הללו) הבית״רי הממוצע כן ירצה לראות לכל הפחות התמודדות על אחד משני התארים הבכירים (בית״ר לא זכתה בתואר משמעותי מ2009) וכאשר שחקנים משמעותיים עוזבים בכל עונה, המטרה הזו מתרחקת…

(SantiagoBernabeu) #10

בית"ר לא זכתה בתואר משמעותי עד 1976 עם מלמיליאן, וגם אז זה היה רק גביע. בוא נגיד את האמת, בית"ר ירושלים לא הקבוצה הכי מעוטרת בכדורגל הישראלי. כמה שנים תחת גאידמק ועכשיו כל מאמן שלא מביא אליפות מקללים אותו, וכל בעלים שלא מכוון לאליפות אז שילך הביתה.
לא, אני ממש מצטער, זה לא הגיוני. לא הגיוני גם להזכיר את ריאל מדריד, מועדון שזוכה בתארים מאז שהוקם בצורה מסחררת, לבית"ר ירושלים. אצל ריאל מדריד לא לזכות כמה שנים בתואר זה דבר הזוי, אצל בית"ר זו הנורמה.

משה דדש ואברהם לוי הנהיגו את הקבוצה הזאת תקופה שדמתה לנצח. הם הצליחו להעמיד קבוצה שתלך לאליפות כל עונה? לא, הם לא. ואם לא שחקני בית כמו אוחנה ושוורץ, ולפני כן סמי מלכה אורי מלמיליאן יוסי מזרחי דני ניומן ועוד שמות שאני כבר לא זוכר, אז גם לא היו לוקחים את התארים שלקחו בשנות ה80-90. בית"ר מעולם לא היתה קבוצה שקונה כוכבים ומתבססת על כסף. היא שנים התבוססה במאבק עם הפועל ירושלים, וכל ניצחון על התל אביביות היה בגדר נס.

בית"ר וריאל אלו שתי קבוצות שונות בתכלית, לא שייך להשוות ביניהן.

אוהדי בית"ר לא רק מפונקים, אלא לרוב ערסים שבשבילם כדורגל זה מקום ללכת לפרוק בו עצבים. חבר הכריח אותי (אפשר לומר) לראות את בית"ר נגד סכנין לפני כשנה. בית"ר תקפה בלי הפסקה את השער של סכנין, התוקפים שלה לא הפסיקו להחמיץ ממצבים נוחים פעם אחר פעם, ותוך כדי זה כל הקהל מקלל את המאמן ללא הפסקה. הרגשתי באותו הרגע שאני מקבל סרטן. זה פשוט קשר לטמטום, לא לכדורגל.

אני יכול להמשיך ולספר על חוויותי עם הקהל המצוי של אוהדי בית"ר, ולמען האמת לא רק אוהדי בית"ר אלא אוהדי הכדורגל בארץ. כך למשל אוהדי חיפה זרקו קליפות של גרעינים וקיללו את רוני לוי אחרי שהוביל את הקבוצה ל4 אליפויות (רצופות? אני כבר לא זוכר), אוהדי הפועל עם שמעון מזרחי תתאבד וכן הלאה. האוהדים כאן בארץ לא מתעניינים באמת בספורט. לא רובם בכל אופן.

(Raul Gonzalez Blanco) #11

(יכול להיות שאני עושה מעצמי אידיוט גמור - אבל אלכס זה אתה? הכוונה לSantiagoBernabeu)

בכל מקרה, את התגובה שלי אני אתחיל בלהגיד שעצוב לי שאתה מכליל, כי לא כל אוהדי בית’‘ר, במיוחד לא אני, מפונקים, מתלוננים או מקללים. אני רואה את עצמי כבנאדם יחסית אובייקטיבי שמסוגל להסתכל על המציאות כמו שהיא, מה גם שאני לא אוהד את בית’'ר כמו שאני אוהד את ריאל או את הניו יורק ג’איינטס, אז המוח שלי צלול יותר.

הבעיה שלי עם טביב היא לא בגלל שהוא לא מעמיד קבוצה לתארים. להפך, רשמתי שבשנים האחרונות אנחנו מועדון מצליח ושאני נהנה הרבה יותר משאני סובל. אבל הצורה שבה האיש הזה מתנהל, בכל סוגייה אפשרית, היא ביזיונית בלשון המעטה. הדרך שבה הוא עושה דברים מחליאה אותי, וזה כבר לא אמור לחדש לאף אחד. לא אכפת לי איך וכמה הוא מבין בכדורגל, ועזבו את ההרשעות מחוץ לספורט וכל סיפור הפועל תל אביב, אזכיר עכשיו רק את בית’‘ר. הצורה שבה הוא התנהל עם דראפיץ’, גיא כהן, מימר, כחילה, אצילי ועוד רבים וטובים בעבר ובעתיד היא כל כך מכוערת וייחודית, זה כאילו רק אצל טביב קורים הדברים האלה. וזה בסופו של דבר מרעיל את ההנהלה ואת המועדון כולו.

עד השנה אני הצהרתי בכל הזדמנות שהייתה לי שעם הקהל הזה אנחנו לא נגיע לשום מקום. שאנחנו שמים לעצמנו רגליים ולא מפסיקים לפגוע בעצמנו. אבל כרגע הקהל שקט משום מה. זה באמת מפתיע אותי אבל זה המצב. אני לא רואה את הקהל של בית’‘ר מתלהם יותר מידי השנה, מניח שזה יגיע בהמשך, אבל לדוגמא בשנה שעברה שמינו את מימר למאמן הלה פמיליה הוציאו סרטון דאע’'ש פחות או יותר. וכשמינו לפני כמה שבועות את פאקינג בן זקן כל מה שראיתי זה כמה תגובות בפייסבוק למרות שזה הרבה יותר גרוע. אז אולי המצב לא כזה גרוע כמו שחושבים מבחינת הקהל השנה.

ורוצים לדבר על קהל? תשאלו את טביב מה הוא עבר בהפועל תל אביב. היו עושים לו הפגנות מול הבית ועוד שנייה רצחו אותו (באמת כאילו) כדי שיעוף משם. עד כדי כך שנאו אותו שמה, וכרגע בבית’'ר זה עוד לא המצב. אז כן, יש פה הרבה ערסים והתרבות פה מגעילה, אבל יש סיבה שלאיש הזה יש פס ייצור לאוייבים. איש דוחה.

אז כן, בית’‘ר היא לא המועדון הכי מעוטר בישראל. ו"אין לי את הזכות" לדרוש מהקבוצה שלי להתחרות על תארים למרות שזה בולשיט, אבל בסדר. זה לא העניין פה. העניין מבחינתי זה הגחמות והאינטרסים של הבנאדם הזה. וזה חייב להיפסק, למרות שאני יודע שזה לא ייפסק. ואני לא יודע עוד כמה זמן קלטינס יחזיק במועדון, כמה עידן ורד ישרוד, או אם כחילה בכלל יסיים את העונה בסגל של בית’'ר, כי טביב למעלה וככה הוא מתנהל, אם אתה שווה כסף או עולה יותר מידי אתה לא תהיה פה, כי חס וחלילה שאני אשלם עוד שקל בשביל מחיר ההצלחה. ויכול להיות שיגיעו במקומם שחקנים שאף אחד לא שמע עליהם ויעשו עבודה טובה, אבל הדרך הזאת תמיד הגעילה אותי ותמיד תגעיל אותי.

(SantiagoBernabeu) #12

שמי לא אלכס, כנראה זה לא מי שחשבת :slight_smile:

לא אמרתי כל אוהדי בית"ר, אמרתי הרוב. למעשה מעולם לא פגשתי אוהד של קבוצה אחרת בארץ פנים מול פנים וידעתי מה הוא אוהד. כל מי שאני מכיר ואוהד כדורגל ישראלי אוהד ביתר.

אולי זה רק חלק מהאוהדים, אבל זה החלק שאותו שומעים. זה משהו שמזוהה עם ביתר ולא בכדי.

בנוגע לטביב, אם זה מה שמפריע לך בו אני יכול להבין את זה, אבל זה לא מה שהבנתי ממהלך הדיון לפני. למרות זאת, אין לי ספק שהוא האיש הכי טוב כרגע לביתר ירושלים.

(Raul Gonzalez Blanco) #13

מצחיק שלפני 13 ימים כתבתי פה שאני לא יודע כמה זמן עידן ורד ישרוד ופחות משבועיים לאחר מכן הוא מחוץ לסגל. פשוט הדוגמא האחרונה לביריון האפס הזה שנקרא אלי טביב, שעושה מה שבא לו ולא אכפת לו מה הוא יעשה ובמי הוא יפגע על הדרך.

ורד הוא השחקן הכי טוב שלנו העונה ולמרבה האירוניה דווקא בגלל זה טביב הולך להעביר אותו גיהנום, בדיוק כמו את אצילי. נקווה שהקהל יתעורר ויעשה משהו רדיקלי לטובה לשם שינוי.

התקווה היחידה היא שבדיון בעוד מספר שבועות ימצאו את טביב אשם בהמשך קבלת ההחלטות בקבוצה (הסירו ממנו את הזכויות האלה כי הוא עבריין מורשע), למרות שגם אדם עיוור וחרש יכול להבין שכרגע עדיין טביב מקבל את ההחלטות למרות שפשוט אסור לו. אבל הסיכוי שזה יקרה נמוך, אני לא אופטימי.

(Giggsy) #14

לא יודע על מה ה"סנגורים" כאן של טביב מגינים ?

זה החלאה הכי גרועה בספורט הישראלי ושלא יגידו לכם אחרת

האיש לקח את בית"ר ירושלים כי הוא רצה להפוך אותה לעסק הפרטי שלו.

הבנאדם לא הוציא שקל מהכיס שלו, שלא יספרו לכם סיפורים. בשנים הראשונות הוא החתים שחקנים על חוזי מינימום לשנה אחת, לקח שחקנים בהשאלות ממכבי חיפה ומכבי ת"א והביא שחקנים מליגות נמוכות, שחקנים שבעבר היו מנשקים כנראה את הקרקע של איצטדיון טדי על זה שהם משחקים בקבוצה הזאת כי בשום מקרה אחר הם לא היו מגיעים לבית"ר ירושלים.

עד לפני שהוא הגיע לבית"ר ירושלים הייתה מחלקת נוער טובה יחסית, היום יש שם חורבה והרס ולא מושקע שם שקל. ההורים מממנים שם הכל.

כל “נכס” שהופך להיות מניב ישר נמכר כדי לייצר רווחים מיידים וכדי שהתימני לא יוציא שקל מהכיס כי רק ככה הוא קונה ומחתים שחקנים - פעם זה עומר אצילי, פעם זה שלומי אזולאי, פעם זה אלי דסה פעם זה דן איינבינדר ועכשיו זה יהיה עידן ורד ואח"כ גם דוד קלטינס. זאת גם הסיבה שלידור כהן שנקנה ממכבי פ"ת ב-2 מיליון שקל קיבל קרדיט בלתי מוגבל בהרכב למרות שהוא לא היה טוב וגם עכשיו סאבו מקבל קרדיט כזה למרות שהוא גם לא נראה טוב, הכל כשר כדי למכור שחקנים. על רואדה אחד הבלמים הכי טובים בישראל הוא ויתר כי רצה חוזה משודרג לתקופה ארוכה יותר.

שנה אחר שנה שמבקשים דוחות של מאזנים כספיים ורק בבית"ר ירושלים מורחים את הזמן בטוח כדי לטשטש עכבות ודברים לא כשרים.

האוהדים של בית"ר ירושלים מדוכאים כי הם יודעים שהוא בחיים לא ישתנה ושהקבוצה אף פעם לא תעשה את קפיצת המדרגה שהיא צריכה לעשות, היא תמיד תצטרך להסתפק במקום 3 כי ב"ש ומכבי ת"א טובות יותר. תארו לעצמכם מה היה קורה אם כל השחקנים שציינתי למעלה היו נשארים בירושלים - אליפות זה בהחלט לא מילה גסה.

אם היה כאן מחשבה לעתיד כדי לבנות מועדון אולי היה אפשר אשכרה להכניס כסף ולא רק להוציא - עד השנה לבית"ר ירושלים בכלל לא היה משהו שדומה לשיווק. לבית"ר ירושלים לא היו חולצות למכירה. אתם מכירים קבוצה שאי אפשר להשיג חולצות משחק או צעיפים שלה ? איך דבר כזה קורה ולמה מוותרים על אפיק כזה של הכנסה ? עד השנה לא היה שום צעד כדי לנסות לגרום לאוהדים לעשות מנויים. לא חסר דרכים להכניס כסף אבל התימני לא משחרר - מצד אחד הוא קיבל את בית"ר ירושלים בחינם ולא השקיע עליה שקל ומצד שני הוא לא מתבייש לבקש על הקבוצה מחיר מופקע.

(whykds) #15

השמועות אומרות שהוא יצא ברווח בהפועל תא, אבל בביתר הוא מביא כסף מהבית, גם אם לא המון. בכל מקרה אין ממש דרך לדעת.

(Dovi) #16

למה שמועות? אמר את זה בפה מלא ביציע העיתונות כשהתארח שם לפני כמה שנים.

(Giggsy) #17

על כל שחקן שהוא מכר למכבי הוא קיבל סכומים יפים. גם קיבל החזרי מס מתקופת ארקדי גאידמק על סך כמה מיליונים.

אל תדאג לו, הוא כבר ימצא איך להחזיר את הכסף שהוא כביכול שם - בין אם מעוד מכירה של שחקנים, בין אם מבנאדם אחר שירצה לקנות את הקבוצה וכמו שאמרתי - הוא יבקש מחיר מופקע, ובין אם זה יהיה ב"הלוואת" בעלים.

אלי טביב עוף מוזר, אבל אי אפשר לומר שהוא לא לטובת המועדון.

שוב - הבן אדם לקח מועדון ממר גאידמק, במצב קטסטרופלי - מניהול לוקה לים מקרים שהתגלו תוך כדי תנועה - המועדון היה במצב מזעזע (בלשון המעטה) ועל סף ירידת ליגה, אם לא סגירה טוטאלית.

נראה שהאוהדים תקועים באופוריית אוחנה ועשו הכל להכשיל את טביב - לה פמיליה, מכות, איומים ורימונים - הגועל במיטבו. טביב לקח מועדון במצב פח, הבריא אותו, והאוהדים מתלוננים שהם ״מותג״ ושהוא עושה כסף על גביהם - הזייה אחת גדולה.

תהליך בריא הוא משהו שלוקח זמן.

אין קסמים להצלחה בריאה וארוכת טווח. אז נכון, הוא מביא ומשחרר שחקנים לא בדרך הכי נעימה, ומתנהל עם המועדון כעסק נטו (גישה מעניינת דווקא לכדורגל הישראלי).
עדיף את שחר שחמוד לכולם ועושים לו בית ספר כמעט עשור? שמנהל בצורה נעימה באוזן ובעין, עד ש-30 אלף אנשים שורקים בוז ממשחק למשחק? שחר פועל מהלב כפי שאתם טוענים שאתם רוצים שטביב יפעל.
זה שטביב נטול רגש ורק לטובת המועדון לא נעים לעיניים ולאוזניים, אין ספק, אבל תגידו תודה על כל יום שהוא מוכן להתמודד עם החייתיות הישראלית ולא חוזר למיאמי. שימשיך לדחוף את האבולוציה של המועדון כפי שהוא עושה במו ידיו - לאט לאט ויציב ותקוו שיום יגיע ויעביר את השרביט, לטובת משקיע עם גישה יותר נעימה.

לפעמים יש גם צורך לעשות ויתורים, לטובת הכנסה שתאפשר להביא עוד כמה שחקנים ולבצע עוד כמה פעולות במודעון - והגלגל הזה ימשיך להתגלגל לו. עסק בריא שמתנהל בין כל השערורייה של הספורט הישראלי, מבחינתי הוא משהו מבורך.

טביב כרגע לוקח את הליגה בלי מאמן על הקווים :joy:
בית״ר אינה יובנטוס וגם לא מדריד וכרגע התוצאות מדברות בעד עצמן.

(titi camara) #19

מסכים בהחלט. ואהבתי את ההשוואה ליעקב שחר “שלנו”(למרות שלי אין שום ביקורת כלפיו).

בכל קבוצה שהוא ניהל הוא הצליח מקצועית, הפועל ת"א תחת טביב הגיע לגבהים חדשים שהיא לא תצליח לשחזר, וראינו מה קרה למועדון הזה אחרי שגירשו אותו. גם בבית"ר הוא עושה ניסים לא פחות.

לא מבין את כל אלה שמסתכלים לו לתוך הכיס וכמה הוא השקיע וכמה הוא הכניס, תשפטו אותו מקצועית, האיש הצלחה.

(Giggsy) #20

נעשה לך “קצת” סדר - טביב לא לקח ולא קנה, הוא קיבל את בית"ר ירושלים בחינם!

לאוהדים לא אכפת שטביב עושה כסף ההפך שיהיה לו לבריאות, מה שכן באים אליו בטענות(ובצדק) זה שהוא לא משקיע בלנסות להביא את בית"ר למועדון שיתמודד על אליפות בכל שנה. הוא לא מביא שחקנים טובים, הוא מחכה לדקה ה-99 של כל חלון העברות כדי לראות אלו שחקנים לא מוצאים קבוצה, מי לא עולה הרבה ובהעברה חופשית ומ"הבריכה" הזאת של האופציות הוא בוחר את אותם שחקנים וגם אחרי כל זה הוא עושה להם את המוות במשא ומתן.

שחר אף פעם לא היה “חמוד”, מה שהוא כן היה זה בעלים רציני שנותן את כל התנאים לקבוצה שלו להצליח - בין אם זה צוות מקצועי מורחב, שחקנים טובים, קבוצת נוער מפותחת שמעלה שחקנים צעירים לבוגרים ומתחם אימונים שראוי לקבוצת כדורגל. ככה נראה מועדון כדורגל בריא.

כול אוהד בית"ר יגיד לך(ואגב אני לא כזה, אני רק רואה מהצד…) שברגע שהוא יעזוב את הקבוצה(וזה יקרה… זה רק עניין של זמן) הוא ישאיר את בית"ר ירושלים כחורבה גדולה יותר ממה שהוא עשה בהפועל ת"א. כל הכספים שלכאורה יוצאים לו מהכיס חוזרים אליו בגלל שהוא מגדיר את ההוצאה כ"הלוואת בעלים". הנוכל הזה אף פעם לא יצא בהפסד, אל תדאג לו. גם כשראש העיר ירושלים ניסה לעזור לקבוצה להביא קונים, טביב ביקש על הקבוצה הזאת 22 מיליון שקל וזה עוד לא כולל את סגירת הגירעונות של הקבוצה. באים אליו עד היום בטענות שלבנאדם שקיבל את הקבוצה הזאת בחינם לא יכול לבוא בדרישות כאלה.

ההתאחדות לכדורגל זה בכלל הגוף הכי בדיחה שיש אצלנו - כל העולם ואישתו רואה שטביב מעורב בניהול הקבוצה ורק הם לא.
האיש מפר את תנאי העונש שלו פעם אחר פעם וההתאחדות - “לא רואה, לא שומעת”. האיש משתין עליכם בקשת ולא רואה אתכם ממטר. הוא מעורב בכל דבר קטן בקבוצה כשגם במשא ומתן עם עידן ורד הוא היה בפגישה עם ורד, אבא שלו ואבי נמני הסוכן שלו. לא אתפלא אם האיש מעורב במשהו פלילי כשכל חצי שנה מישהו “מזהיר” אותו ו"מנסה" לירות בו(אם היו רוצים להרוג אותו היו עושים זאת ממזמן). שההתאחדות פשוט תאלץ אותו למכור את הקבוצה כמו שעשו ב-NBA עם הבעלים של אחת הקבוצות שצוטט עם אימרה גזענית.

ובנוגע למאמן - כל אוהד כדורגל שיראה את המשחקים של בית"ר ירושלים מאז שנער הפוסטר הזה הגיע יגיד לך שבית"ר נמצאת במקום הראשון אך ורק במזל. אני אומר לך שהם נמצאים שם בגלל סגל מאוד כישרוני התקפית וחולשה יחסית של היריבות(עד שב"ש תתחיל לחמם מנועים ותשלים את המשחקים החסרים שיש לה…). הם נראים כמו כלום ושום דבר וזה רק עניין של זמן עד שיגמר להם המזל ושהפסד אחד יהפוך ל"כדור שלג" של הידרדרות. אני כבר רואה תגובות באינטרנט של שחקנים מהקבוצה שאומרים שהם פשוט לא עושים כלום באימונים והם מרגישים כמו בבית הספר - ה"מורה" זורק להם כדור ואומר להם תשחקו, שום לימוד משחק לחץ, משחק הגנה, התקפה, תדרוך טקטי, לימוד היריבה פשוט כלום ושום דבר.