ערן זהבי - אצלנו פושע, אצלם גיבור

ישראל

(Mr.Maestro) #21

וזה שעשו דווקא לו סיכול ממוקד אז זה בסדר? לא מבין את ההיתממות הזאת שכאילו פעםראשונה שורקים בוז לשחקן?! רק אדם עם חוסר מודעות לא יבין שזה היה יותר אישי מאשר משהו שקשור לנבחרת.
ואם כבר עניין ברדה, כל העולם ואמא שלו אמרו שמגיע לזהבי, אבל העיקר שברדה זכה, שחקן שחצי עונה העביר על הספסל של ב"ש. דווקא הבחירה בברדה מוכיחה עד כמה פה הכל רקוב.
הנבחרת הזאת היא חלשה, וחוץ מ3-4 שחקנים אין בה שחקן אחד שראוי ללבוש את החולצה הזאת. לקחו את גלזר, שהוא שוער בינוני במקרה הטוב ונתנו לו את אפודת השוער הראשון, למה? כי הכל פה רקוב ומונע מאינטרסים של עסקנים, וזהבי על אף ההתנהגות הלא ראויה שלו הוא הבעיה האחרונה שלי בכל מה שנקרא הכדורגל הישראלי!

(SantiagoBernabeu) #22

נו, הסברת מצויין למה הקהל מטומטם. הם שילמו בתמורה להיכנס לאיצטדיון ולראות את המשחק. הם לא יכולים לשרוק בוז, לקלל, לשבור כיסאות או לעשות פיגועים. וואלה יופי, הם שילמו אז מותר להם לעשות מה שבא להם. גאוני.

אם מישהו בא לראות את הנבחרת שלו ובמקום לעודד אותה הוא שורק לה בוז - ערס זה דווקא הגדרה מאוד מתחסדת לעומתו.

(bixente) #23

לקהל מותר לשרוק בוז לשחקן ספציפי אם הוא משחק הרבה יותר רע מהשאר, או אם הוא מתנהל בזלזול או מתגרה בקהל.
שלשום שום דבר מזה לא היה קיים. השריקות היו מגמתיות ונראה שלא היו קשורות בכלל למשחק של הנבחרת.

ועם זאת זה כמובן לא מצדיק את ההתנהגות של זהבי שהתנהג כמו מישהו שיושב ביציע ולא כזה שעונד את סרט הקפטן.

(Mr.Maestro) #24

ואגב עוד משהו, גם אם בניון היה עולה להופעה ה-100 הוא היה גם מקבל בוודאות שריקות בוז, למה? כי מי שלא מתמם יודע בדיוק את התשובה. דבר אחד בטוח צריך לעשות, זה לסגור את סמי עופר למשחקי הנבחרת

אל תדאג, בניון יקבל את ההופעה ה 100 נגד איטליה, וכמובן גם את ה"כבוד " להיות " קפטן " . למה ? בזכות הסוכן הכול יכול של אלישע לוי שהוא גם במקרה הסוכן של בניון…אתם מבינים למה הכדורגל הישראלי רקוב ? בגלל שסוכנים מנהלים את הכדורגל, ובאותו זמן גם מפרשנים בערוצי הספורט .

דרך אגב…לא מפתיע אותי שהראשון שרץ לחבק את זהבי אחרי המשחק זה בניון. שניהם קורצו מאותו חומר.

(Mr.Maestro) #26

גם עם בניון כרגע בנבחרת בגלל הסוכן שלו, הוא עדיין אחד הגדולים שידע המדינה הזאת ותרם מספיק לנבחרת. אבל לאוהדי חיפה, סליחה לקומץ הנאלח שאין לי ספק את מי הוא אוהד זה מפריע.

קצת מצחיקה הפסקה הזאת! מעניין מה יש לך נגד בניון כשחקן נבחרת? אבל עזוב אני כבר רואה שאינך מצליח להפרדי בין אהדתך לקבוצה מסויימת בארץ לבין נבחרת ישראל.

(bixente) #27

זו הודעה די טיפשית. בניון גם אם לא בכושר שיא בגילו המתקדם הוא בעיניי עדיין אחד השחקנים הטובים בליגה. העניין הוא שגם בחיפה הוא היה אחד הטובים ואפילו הביא נקודות. מעבר לכך הוא תמיד ניסה להיות הכי בסדר עם הקהל של חיפה שהחליט לרדת לו לחיים והיה מאוד לא הוגן.

לא הבנתי איך דווקא בניון פה מקבל תקיפה במקום כבוד. אה כן, אוהדים ישראלים

(Uriah) #28

אז צריך גם לסגור את הברנבאו?

האוהדים של מכבי חיפה תמכו ביוסי בניון לכל אורך הדרך והשתיקו את הקומץ שבדיעבד צדק במאת האחוזים.

כל שחקן שהיה עובר ליריבה הישירה ומודיע על כך חצי דקה לאחר זכייה בתואר ראשון מזה אלף שנים היה מקבל את אותו היחס.

(Mr.Maestro) #29

זה בדיוק הבעיה, יש להפריד בין הנבחרת לבין אהדה לקבוצה מסויימת. גם בניון קיבל שריקות בוז במשחק של הנבחרת מאוהדי חיפה. אם לא שמת לב הסיכול הממוקד בדרך כלל קורה בסמי עופר, עם זה בניון ועכשיו זהבי.
לגבי פיקה, כולם יודעים למה הוא מקבל את הבוז, וזה לא רק בברנבאו, זה קרה כבר במשחקי נבחרת קודמים. אצל זהבי זה היה אישי מצד אוהדי חיפה, למה? ככנראה עדיין יש להם סיוטים ממנו.

(Uriah) #30

אז צריך לסגור את כל האצטדיונים בספרד?
אני לא זוכר שחקן שעורר כל כך הרבה אנטגוניזם ויקום מי שחושב שזה מקרי.

כדורגלן צריך להתמודד עם הביקורת, זכותו של ערן זהבי לפרוש וזכותו של אוהד ששילם במיטב כספו להביע מחאה שאיננה אלימה.

אבל אדרבא, שירחיקו את הנבחרת פחונים הזאת מחיפה. לא צריך את הזוועות האלו כאן. מאחל לכל קבוצה בארץ קהל כל כך סובלני כמו הקהל הירוק.

(Mr.Maestro) #31

ידידי אתה מתמם. ערן זהבי בניגוד לפיקה לא עורר פרובוקציות פוליטיות, ולא עשה רע ספציפית למישהו שדווקא לו ישרקו בוז. למה לא שרקו בוז לגלזר שהסריח את אפודת השוער, או לבן חיים?

גם פואד שילם ממיטב כספו בשביל להביא את מחאתו בדרבי. אם לצעוק לקפטן הנבחרת ערן זהבי ההומו זה מחאה לגיטימית בעייניך, אז הכל ברור.

קהל סובלני כמו של חיפה חחח. הקהל של חיפה הוא בדיוק כמו קהל של כל קבוצה גדולה אחרת בארץ. אבל עזוב אם נתחיל לדון בזה, זה לא יגמר לעולם.

(Uriah) #32

עם כל הכבוד לסכסוך הקטלוני-ספרדי, הסיכסוך הישראלי-פלסטיני מעט יותר רגיש ובסכנין ערן זהבי התהלך כאילו הוא הרגע כבש את גבעת התחמושת עם דגלי ישראל. זו לא פרובוקציה פוליטית? לטעון שהוא היה ברמאללה זו לא פרובוקציה פוליטית?
ועכשיו הוא פתאום לא פטריוט ישראלי…

בתכלס זהבי “ימני” בדיוק כמו שאבוקסיס הוא תומך בל"ד, מדובר בשני ספורטאים שמקדשים את הניצחון ויד המקרה סידרה להם צבעים שונים לקבוצות שונות.

אני לא מיתמם בכלל, למעשה ברוב המקרים אני מקבל את ההתנהגות של זהבי: אבל זו זכותו של כל אוהד להביע את מורת רוחו מביצועי הספורטאים על המגרש ותמים מי שטוען שמדובר בהתנהגות רגילה של שחקן כדורגל ממוצע. זהבי אוהב אש.

אני לא אוהב גידופים וקללות, אבל לשרוק בוז זה לגיטימי לחלוטין ולפעמים רצוי. מה שפואד עשה היה שונה מכיוון שהוא נקט באלימות, אבל לא צריך להתעלם מכך שזהבי התנהג כמו drama queen.

אם אתה רוצה לסגור יציעים על זהבי ההומו אז אני דורש לסגור יציעים על “בן זונה”, או על הפיוט הקלאסי והאינטיליגנטי של אוהדי הפועל פתח תקווה (“הזין של יניב קטן”), או הרבה לפני כן על אלף ואחד דברים שאוהדי התל אביביות עושים אחד לשני. אם אתה מציב רף תהיה עקבי.

ואם זה לא מספיק, אז זהבי בעצמו טען שלא מדובר באוהדי מכבי חיפה.

(Dovi) #33

לא רוצה להסיט מהנושא אבל למה הקומץ צדק בדיעבד לדעתך?

(Uriah) #34

מכיוון שהוא חשב קודם כל על האגו שלו ועזב היישר למכבי תל אביב, לאחר עונה מחרידה ולאחר שמכבי חיפה זכתה בגביע לאחר מיליון שנה.

עד שיש איזשהו רגע מתוק לאוהדים האלו בניון גונב את ההצגה והורס את כל החגיגה.

לאורך כל העונה היה מיעוט שיצא נגד בניון עקב מה שהצטייר כהתנהגות מרעילה מאחורי הקלעים, אבל הרוב הגדול השתיק והקונצנזוס היה לעודד את הקבוצה. התביעה כנגד אוהד (הזויה לכשעצמה) היתה אולי נורה אדומה, אבל המעבר היה כבר יריקה בפנים.

החוצפה להגיע לחגיגות הגביע בכלל מלמדת על הניתוק שלו מהמציאות. מזלו שהוא עזב למכבי תל אביב כדי לזכות בתארים :grin:

(Dovi) #35

אתה אוהד מכבי חיפה? כי אני יותר ויותר מקבל את הרושם שהאוהדים של הקבוצה הזאת חיים בסרט.

אתה באמת אחד המשמשים המוערכים כאן, לפחות בעיני, אבל ההודעה הזאת לא קשורה עם המציאות.
בניון אכל מרורים כל העונה מכל כיוון כאילו הוא היה הבעיה של חיפה (דבר שהוכח מעל כל ספק כי הקבוצה פשוט היתה נהדרת לפני שהוא בא ואחרי שהוא עזב), אשתו והילדים ספגו קללות אישיות כשהם היו ביציע.
מה החטא?! שהוא עזב למכבי תל אביב? איך החצוף לא נשאר עוד עונה לספוג הכל?

תעשה לי טובה.

(Uriah) #36

אני לא חושב שאני ראוי להיות אוהד מכבי חיפה, סיפור מעט ארוך…

יעקב שחר טען שבניון רצה לעזוב עוד הרבה לפני כן ושההתנהגות שלו לכל אורך העונה היתה בעייתית (בלשון המעטה), אני לא מכיר הרבה שחקני כדורגל שמגישים תביעה נגד אוהד. בניון רצה לעזוב בספטמבר של אותה העונה.

אני לא יודע מה איתך, אבל אני הייתי באצטדיון כשניסו לקלל את בניון ובתגובה כל הקהל באופן אחיד שרק בוז לקללות והתחיל לעודד את השחקן. הקופים הירוקים היו נגדו, אבל למען שלום בית סתמו את הפה.

היתה ליוסי בניון תקרית עם אוהד מכבי תל אביב שניה לפני שעבר, אז מה ההבדל הגדול?

בקהל של מעל לעשרים אלף אוהדים יהיו כל מיני קולות, הרוב הגדול תמך בו ואת זה ראיתי בעיניים שלי. הוא החליט להגיע לאחר ההצהרה הפומבית לחגיגות הגביע למרות שסוכם איתו שלא יעשה זאת, זו לא התנהגות ראויה.

ושוב כמו עם ערן זהבי, מסתבר שהפרשנים (גינצבורג גאון הדור) יודעים יותר טוב מהשחקנים שלכאורה נפגעו - הנה ציטוט של השחקן עצמו לאחר שהגיע לחיפה במדי מכבי תל אביב:

“הם לא עברו את גבול הטעם הטוב ואין לי שום דבר נגד הקהל של מכבי חיפה, הקומץ לא מייצג אותו.”

לאחר שהתקשורת חגגה על שיר שנכתב נגד בניון המועדון בירר את העניין עם הקופים הירוקים והם הכחישו קשר לשיר.

קשה לי לדמיין התנהלות יותר הוגנת מזו.

(bixente) #37

אוריה אתה פשוט מיתמם.
יש לי חבר שנמצא בכל משחק בית של חיפה ובכל משחק בחוץ כמעט. בניון ספג אש לא מוצדקת מ80 אחוז מהקהל של חיפה ולא מאיזה קומץ קטן.
שחר אמר שהוא רצה לעזוב לפני ? קדוש, זה בטח נכון.
בניון עשה כל שביכולתו כדי לעזור לקבוצה , עשה הכל כדי לתרום למועדון (ותרם המון על המגרש) והכי זכור לי הרגע שבו הוא החליט על העזיבה , באחד המשחקים הטובים שלו שהוא כבש ואז הלך לחגוג והקהל שלכם שרק לו בוז.
אוהדי מכבי חיפה החליטו שבניון הוא הבעיה ופשוט ירדו לו לחיים (כן , אנחנו רואים היום כמה בניון היווה בעיה למכבי חיפה).
איזה מגעיל הבניון הזה , איך הוא לא נשאר כדי לתת הכל ולספוג עוד חרא מהקהל ? פשוט כפוי טובה…

ושלא תטעה, לרוב יש לי מילים טובות על הקהל החיפאי אבל ממש לא במקרה בניון שיצא הרבה יותר מבסדר.

(Uriah) #38

אני לא הייתי מנוי, אבל חבר שלי כן והוא בזמנו היה מתומכי בניון. אני יודע מה ראיתי בעיניים שלי, כל הקהל תמך בבניון וקומץ שולי (לא הקופים הירוקים) התבטא בפומבי נגדו.
הגירסה של חבר שלי הפוכה מהגירסה של החבר שלך, אני אוודא שוב מחר.

האם לדעתך שחר שיקר לגבי הרצון של בניון לעזוב עוד בספטמבר? מדוע שיעשה זאת?

בניון התנהג כמו דרמה קווין, בהקשר הזה הוא מאוד מזכיר את זהבי. אני מצידי מאוד רציתי שהוא יצליח והייתי מקבל בהבנה גם עונות ללא תארים, אבל מה שעשה היה בלתי נסלח.

(whykds) #39
  • מי ששרק לזהבי בוז זה כמה עשרות אנשים, לא יציע שלם. סיטואציה שמקצוען אמור לחיות איתה
  • זו לא פעם ראשונה שזהבי ״עושה בעיות״. יש לו חלק בבוז הזה.

כל זה לא שייך לעובדה שהוא אחד היחידים שעובד על המגרש. אני גם מעריך אותו כי יש לו אומץ לבוא ולהגיד את האמת. למשל, אחרי ההפסד ה׳מביש׳ נגד ספרד בחוץ (אלוהים, באיזה סרט אנחנו חיים אם אנחנו מופתעים שאנחנו מפסידים בחוץ לפאקינג ספרד), זהבי היה היחיד שהיה לו אומץ להגיד שאנחנו בכלל לא ברמה.

(Lukaku) #40

כמה טבעי שדיון על זהבי נגרר לבניון.

כשאוהדי סלטיק שרקו וקיללו את ברקוביץ’, הוא נתן להם שער על הפרצוף. רק אומר.