הקרב הגדול בהיסטוריה :: מייוות'ר מנצח עם נוקאאוט טכני :: הסופר-בול של הקלאסיקו

קרב של מעל חצי מיליארד דולר – רוב הכסף הולך ל-2 אנשים.

משהו בעולם הזה מתנהל קצת הפוך מהמצופה.
ילדים ערומים באפריקה נואשים לאוכל ונראים כאילו באושוויץ - בזמן ששחקן כדורגל עובר קבוצה בעסקה חסרת תקדים- מגלגל מעל חצי מיליארד יורו בין כמה כיסים בודדים.

לגופו של עניין - הקרב הגדול בהיסטוריה: מייוות’ר מול מקגרגור.

לפני שנפתח את העניין, קבלו קצת נתונים יבשים על השניים:

הכל התחיל משעמום של לוחם UFC ענק אשר כבש כל פסגה שמבנהו הפיזי אפשר לו.
מדובר בלוחם אלוהי שהביא דברים חדשים לזירת האוקטגון שהקהל עוד לא הכיר.

קונור אנטוני מקגרגור ידוע גם בכינוי ״הידוע לשמצה״ (The Notorious).
לוחם MMA אירי, אלוף העולם הנוכחי באליפות הלחימה האולטימטיבית (UFC) בקטגוריית משקל קל, ואלוף העולם לשעבר בקטגוריית משקל נוצה.

הדעות מאוד חלוקות על הבחור. דעות שמזכירות את פיצול דעת הקהל של מסי ורונאלדו. או שאתה מתחבר לסיגנון או שלא. כך או כך, קשה להתעלם בכל פעם שהם מדהימים אותנו מחדש, וכך גם במקרה של מקגרגור. מדובר בבן אדם שמסוגל להסתכל לכל אדם באשר יהיה בלבן של העיניים, ולהיכנס איתו לאוקטגון, המקום שבו הוא מוכיח את עצמו שוב ושוב כלוחם עילאי.

נוסף ליכולות הלחימה שלו, לבחור יש דם אירי לוהט והוא יודע בדיוק איך לשגע את התקשורת ולהניב רגעי אותנטיות שאין כמוהם. הוא באמת לא רק אחד שמדבר – בהיותו אלוף העולם במשקל נוצה, נלחם מול האלוף אדי אלברז על תואר האליפות במשקל קל. בסיבוב השני, מקגרגור ניצח את אלברז בנוק אאוט ובכך הפך להיות הלוחם היחיד בהיסטוריה של ה-UFC להחזיק בשני תוארי אליפות בו זמנית בשתי קטגוריות משקל שונות

לפני שנה פחות או יותר הוא ביקש לקפוץ 2 קטגוריות משקל מעל לרמה שבה הוא לחם.
הכל בשביל לאתגר את עצמו ולשגע את התקשורת כמו שהוא כל כך אוהב. לפעמים נראה שהוא ניזון מזה אפילו יותר מהקרב עצמו - מעין הפרעה שכזאת - אבל ההנאה שלו מהקרב כל כך גדולה שקו התפר הזה דק מתמיד. אתגר נוסף שלקח על עצמו הוא לגרום לכך שנייט דיאז האגדי יכנס איתו לזירה– קרב שהסתיים כהפסד ראשון של מקרגור בארגון הUFC.

אל תתבלבלו ותבינו את הפרופורציות רגע - הבן אדם דילג 2 קטגוריות, לא אחת. הוא לחם עם ראש למעלה כמו שאחד מן השורה יביט למעלה להגיד שלום לשחקן כדורסל שעובר לידו. רק שמקרגור עשה את זה בזירה הרצחנית ביותר שיש לספורט כיום להציע ונתן הצגה, לפני שפגש את המשטח.

מקרגור מוזכר לא מעט עם השם של מוחמד עלי.
הפסיכולוגיה שהוא מפעיל על היריב ראוייה להיות מוזכרת עם זו של הגדול מכולם. עלי היה מומחה יחיד מסוגו בפרובוקציות ומלחמות פסיכולוגיות, כאלה שעד שהכרנו את מקגרגור, רק מוחמד עלי ידע להציג. חשוב לציין, כל אחד יכול לטנף את הפה, השאלה מה קורה שנכנסים לזירה. בדומה לעלי, התוצאה כמעט ותמיד ברורה – אם אתה לא בגודלו של דייז, אתה כנראה תסיים חסר הכרה. הקרבות שלו תענוג לצפייה. הבן אדם לא צפוי ומסוגל לסיים קרב בין רגע. בעיטת 360 ישירות לפנים של היריב, או חניקה שלא ברור איך קלע את היריב אליה עד שרואים הכל שוב בהילוך חוזר.
תיקחו הפסקה מהקריאה לרגע ותבינו במי מדובר.
הבן אדם משפיל את היריבים שלו, השפלה שרק השתדרגה עם השנים.
הסירטון הזה עוזר להמחיש במה מדובר. שימו לב לשידרוג שלו עם השנים.

10 הנוקאאוטים הגדולים בקריירה של מקגרגור:

טירוף או לא טירוף?

אז לפני כמה שנים מקרגור החליט שהוא רוצה להתמקצע עוד יותר, והוסיף לצוות שלו מאמן ישראלי - עידו פורטל. אם אתם רוצים להרגיש קצת גאווה לאומית, צפו בסרטון הבא שמציג את האיכויות שעידו מוסיף ליכולות של מקרגור בזירת ה-UFC:

לטנגו צריך שניים, ולקרב צריך שני מטורפים. עכשיו נדבר על המטורף שיהיה בצד השני של הזירה: פלויד מייוות’ר ג’וניור.

פלויד, יליד מישיגן, ארה"ב, ואלוף העולם על ידי חמישה ארגוני איגרוף מקצוענים.
הוא זכה בעשר אליפויות ועם כל ההצלחה שלו פיתח אהבה שגדולה ממנו בהרבה - זיקה לכסף - זיקה כל כך גדולה שהשם במה שלו לא קשור כלל להיותו לוחם חזק ואגדי, ואפילו לא מנסה להיות מתוחכם או שנון. זה פשוט “כסף” - פלויד “מאני” מיוות׳ר (“Money”)

זוכרים איך פתחתי את הטור הזה? כסף, כסף ועוד כסף. ב-2013 וב-2014 פרסם מגזין “פורבס” כי מייוות’ר הוא הספורטאי בעל השכר הגבוה ביותר בעולם. קבלו תיעוד מ-Wikipedia על התשלומים שהגיעו לכיסו האישי של מאני מיוות׳ר.

אז איך הוא עשה את זה?

פלויד עם רקורד בומבסטי של: 49:0
כן הבנתם נכון - אפס הפסדים. המדרפאקר הענקי הזה לחם מול הגדולים ביותר ולא יודע מהי תחושת הפסד. פלויד נהג להתלוצץ על פרישה לאורך כל הקריירה שלו ומצא את עצמו כל פעם נמשך לעוד קרב/כסף.

הוא הכריז על פרישה ב-2015, והנה אנחנו לקראת הקרב הגדול בהיסטוריה וככל נראה סגירת מעגל אחרונה בהחלט - נקבל טעימה אחרונה מהאלוף שכבר בן 40.
מה מייחד את מיוות’ר כלוחם ? סגנונו ההגנתי.

הוא משתמש בזריזותו כדי להתחמק מרוב האגרופים הנשלחים לעברו. מתמודדים מספרים שקשה ולפעמים מרגיש (וגם נראה) שבלתי אפשרי לגעת בו בזירה. מדובר בלוחם שגם אם לא הכניע את יריביו בנוק אאוט, הוא יוביל בסופו של דבר בנקודות בסוף הקרב, ייראה טוב מתמיד עם קרחת נוצצת זיעה, כאילו סיים אימון במכון. המתאגרף המקסיקני קנלו אלברז, עמו נלחם מייוות’ר ב-2014, אמר עליו “הוא מתאגרף הגנתי מושלם, אף מכה ששלחתי לא הצליחה לחדור אותו”. 49 קרבות, כשעשרת הקרבות האחרונים היו מול הגדולים ביותר, ובכל זאת, הבן אדם לא דימם טיפה אחת.

מיוות׳ר הוא הצגה של אתלתטיקה שאין לה תחרות. שילוב של יוסיין בולט עם תיבול מסירונלדואי. התחרותיות ורצון להוכיח לעולם שוב ושוב שהוא הטוב ביותר מזכירה לי את רונאלדו. היכולת להיות ניזון מהביקורת בתקשורת שלא בדיוק יודעת איך לעכל את העוף המוזר הזה, שוב מזכירה את רונאלדו. היכולות להשחיל את האגרופים בתיזמון כלכך מושלם מזכירה את נגיעתיו הקסומות של מסי, והאתלטיקה שמשלבת את כל פצצת הגנטיקה הזו היא זו שמזכירה את בולט. שלמות שלא כל דור זוכה להכיר.

אמנם לא באותה הרמה, אך בדומה למקגרגור - פלוייד מתסכל את היריב עם לוחמה פסיכולוגית. אני חושב שבמקרה שכזה שניהם כבר לא כאלה משפיעים אחד על השני מבחינה פסיכולוגית. ברמה שלהם - בשלב מסוים יש מעין נעילה בראש, מין חסם למתרחש סביבם. יכולת לפתח לעצמם חסינות מהמתרחש מסביב. כזאת שיכולה לגרום לך לחשוב שתנצח מול מישהו שפיזית ראש מעליך.

הנקודה הכי מעניינת, שרוב האנשים שלא מתעניינים בתחום לא מודעים אליה - מקגרגור הולך להילחם באיגרוף בקרב רשמי בפעם הראשונה בחיים ובקריירה - על כן, הוא לא יכול לבוא ליידי ביטוי כפי שהיה רוצה. מה זה אומר בעצם? תדמיינו שכל חייכם השתמשתם בכל גופכם כדי לבצע משימה. ואז, לשם האתגר, 50 אחוז מהגוף שלכם לא יכול לבוא לידי ביטוי יותר - אין בעיטות. רגל שתעלה מהמשטח, או משהו בסיגנון, יעצור את הקרב הזה מיידית. לא לשם זה התכנסו הבחורים וזה הובהר לכולם. מדובר בקרב אגרוף, וזה לא הצד החזק של מקגרגור, למרות שהתאמן בתחום בעבר. מקגרגור יודע להיות יצירתי ופה חצי מהיתרונות שלו מנוטרלים כחלק מחוקיי המשחק. אז לא רק שהצד היצירתי של מקגרגור חסום מטעמי חוקי המשחק, הוא גם יקבל חסימות והתחמקויות שהוא אף פעם לא הכיר. הפעם התחמקות לא תוכל להיות מלווה בבעיטה או ברכית לפנים. אגרוף נטו - הספורט שמיוותר כבש 49 פעמים מול הגדולים ביותר.

סירטון של מה שיש למאני מייוות’ר להציע:

יש המון חילוקי דעות בשיחות האין סופיות על מסי-רונאלדו. גם כאן, העולמות זהים. מבחינתי, זה כבר עניין של טעם וריח. אחד יתחבר לסיגנון התוקפני יותר כמו זה של מקגרגור והשני יתחבר יותר לזה שיודע לחכות להזמדנויות המושלמות להשחיל את האגרוף האולטימטיבי.

אם לוקחים את הגיל של מייוות’ר בחשבון והיכולות של מקגרגור, קשה לדעת מי ינצח -
אם אני חייב, אני שם את הכסף על מיוות׳ר. 49 לוחמים ניסו לקחת לו את החגורה.
אני חושב שמקגרגור כמו כל השאר יחלוק את אותן החוויות המתסכלות ויספר על חוסר יכולת לתפוס באמת את היריב.

הצד השני של המטבע אומר שפלוייד מבוגר ואחרי פרישה, כאשר קונור מגיע בשיא שלו.
שמקגרגור הולך להתנפל עליו כמו שמיוות’ר אף פעם לא זכה לראות בין כל ה-49 קרבות שנתן בהם עבודה. התנפלות כזאת שמכירים רק לוחמי הUFC. התנפלות רצחנית שבהחלט יכולה להיות השובר שיוויון. במיוחד לאחר ידיעה של הפסקה הבאה שתקראו בענייני הכפפות.

לאורך כל הדרך היה מסע תקשורתי שלעולם לא היה כמוהו.
מיוות׳ר לא אהב את הדיבורים סביב הגיל שלו וסביב ״יתרון״ הכפפה הגדולה שאלייה מקגרגור פחות רגיל. כל פעם משהו אחר קרה. שתי אגדות שניזונים מהתקשורת ועושים Raise האחד לשני אל מול אלפי מצלמות. כמו שרק אגדה מסוגלת לעשות – שבוע לפני הקרב מיוות׳ר החליט להוסיף עוד קצת פלפל לחגיגת הקרב. יש כאלו שאומרים שעשה זאת עבור עוד כסף כאשר ברור לו שזו הזדמנותו האחרונה לגרוף כמות כזאת של כספים. איזה טירוף אגדה שכזאת יכולה להוסיף שבוע לפני הקרב? התשובה טמונה בכפפות.
מיוות׳ר החליט שהוא שם לזה קץ ופירסם בחשבון האינסטגרם שלו שהוא מתכוון להילחם בכפפות עם משקל 0.22 ק"ג, כשמקגרגור ענה לו גם כן דרך חשבון האינסטגרם: “אני בא אליך במהירות עם לבנים בידיים. תדע את זה”.

תבינו שהם היו צריכים לבקש בפני וועדה להילחם עם כפפות במשקל 0.22, למרות שהכללים קובעים שמתאגרפים בקרבות במשקל 69.8 ק"ג מחוייבים להתמודד עם כפפות במשקל 0.28 ק"ג. זה אולי נשמע הבדל מינורי - זה לא. גם החסינות הפסיכולוגית הכי טובה בעולם לא הצליחה לשמור על אדישות אל מול הרעש שהניב הקרב הזה. אני לא סתם מרשה לעצמי לרשום שיש פה שילובי גנטיקה של פצצות עולם. אנחנו הולכים לקבל קרב שאף אוהד לא ייכל לעלות בדעתו גם אם היה רוצה לדמיין. זה פשוט היה ברור שדבר כזה בכלל לא אפשרי. 2 אגדות שכל אחד בתחום שלו. אבל לכסף יש עוצמה על אנשים. הכסף שריין את זה הרמטית ווידא שנראה את הקרב הזה.

התנגשות של עולמות רצחניים. הסופר-בול של הקלאסיקו.
מה שלא יהיה בלילה ההיסטורי הזה, אנחנו נקבל הצגה שלא תחזור על עצמה לעוד שנים רבות. פשוט אין כרגע בן אדם עם נתונים כמו אלו של מקגרגור או מיוות׳ר. להגיע למעמד ההצגה הזו שוב נצטרך להמתין שנים. לחכות שדור חדש ייגדל פה. אולי מקגרגור ימשיך עם שלו ונצטרך להמתין שיחגוג 40 ומישהו משגוע אחר בשיאו יחילט שמשעמם לו. כוחו של הכסף גם לא בהכרח ימשיך להיות איך שהוא כיום - פרוץ לחלוטין. יש דיבורים על רגולצייה או משהו להרגיע את זריקת הכספים שהתרגלנו לראות בתחומי הספורט השונים. אם זה ייקרה אז ייתכן שדבר כזה לעולם לא יוכל לחזור על עצמו. לוחמי האגרוף ימשיכו להתאגרף בזמן שהחברה מUFC ייתנו עבודה באוקטגון ולא מעבר. כל אדם שפוי היה סוגר את הבסטה עם קריירה מושלמת כמו של מיוות׳ר אבל קשה להגיד לא לסכומים שהתחילו להסתובב ברשת, ברגע שמקגרגור טפטף את רצונו להיכנס לספורט חדש וללכת ישירות על החסין מכל, אלוף העולם באגרוף.

קורונה נותנת חסות מרכזית לאירוע ושילמה על כך כעשרה מיליון דולר על פי ההערכות. כרטיסים לאירוע עצמו עברו 10 אלף דולר לכרטיס.

תקראו לזה איך שרק תרצו – לא משנה מה, מדובר בהצגה שאסור לפספס.

בהחלט שווה למדינה שלמה להישאר ערה עבור ערב שכזה.

צפייה מהנה לכולנו!

(sh4rky) #2

קשה לי שלא להיות ציני כלפי הקרב הזה. פשוט לא יכול להיות שלמקרגור יש איזשהו סיכוי, ולו הקטן ביותר, לגבור על המתאגרף הגדול ביותר בכל הזמנים בקטגורית המשקל שלו.
אין למקרגור שום יתרון מלבד 5 סנטימטר במוטת הידיים, דבר שאני בטוח שמיוות’ר התמודד איתו בעבר. הוא מגיע אחרי כמה חודשי אימונים באגרוף, לזירה הביתית של מי שמתמחה בתחום כל החיים שלו, וברמה הגבוהה ביותר. הקרב הזה הוא כמו לתת לגארת’ בייל להתחרות עם בולט ב-100 מטר.

אבל, לא נראה לי הגיוני שכשסכומים כל כך גדולים מעורבים, מיוות’ר פשוט ישמיד את מקרגור בשתי דקות כמו שהוא צריך לעשות. אני מאמין שהיו סעיפים בחוזה שנועדו להסדיר אורך קרב מינימלי, ולמנוע ממייות’ר לנגב את הרצפה עם הראש של מקרגור. שוב, אין לי צל של ספק שאם הוא רוצה - הוא עושה את זה ברגע.

יש כל כך הרבה כסף ושני אגו מניאקים עצומים, שלדעתי ירגישו טוב מאוד אם יחזרו הביתה כל אחד עם הכבוד שלו וערימות הכסף שהרוויח. הטראש טוק שהם מייצרים ברשת ובאירועי הקידום הוא סתם מסך עשן חסר משמעות לדעתי, ואין להם שום כוונה אמיתית לנסות להשמיד אחד את השני. לכן, אני מהמר שפלויד לוקח בהכרעת שופטים אחרי קרב משעמם. הלוואי שאתבדה.

(BannedT) #3

אתה לא חייב לחשוב שזה יסתיים ככה בגלל הסיבות שציינת. אני באופן אישי חושב שאין באמת שמץ של אמת בנושא של חיובים בחוזה או שהם לא באמת ינסו להילחם. פלויד הוא אדם שכבר חצי קריירה לא נתן נוקאאוט והידיים שלו תמיד שבורות, אם הוא יראה שהוא יכול לסיים את מקגרגור בשתי דקות יכול להיות שהוא ישתעשע איתו קצת לפני אבל הסיכוי שהוא ייתן לו אגרוף של נוקאאוט בסיבובים הראשונים לא נראה לי מאוד סביר. מהצד של קונור בכלל אין מה לדבר כי אם הוא יצליח לעשות משהו זה יהיה מדהים, מייוות’ר גם ככה לא מאמין שקונור יצליח לעשות לו משהו אז זה לא שצריך להגביל את קונור בחוזה.
מייוות’ר מבטיח בכל מקום שהוא יעשה את הקרב כמה שיותר מעניין בשביל הקהל, גם אם הוא יעשה את זה תהיו בטוחים שהוא ייבחר טוב מאוד איפה הוא מסתכן ושזה יהיה בעצם רק למראית עין, לא צריך חוזה בשביל לנחש שפלויד ינצח בהחלטה משמימה.

הייתי יכול לקבל את המשפט הזה אם לא היו עושים את שינוי הכפפות. סגנון הלחימה של מקרגור שונה לחלוטין מזה של מיוות׳ר. עם כפפות קטנות יותר, מקרגור יכול לעשות נזק רציני למיוות׳ר. לא הייתי שולל הצגה של מקרגור.

זה כמו שתגיד שגמר ליגת האלופות חייב לשמור על מתח לאורך כל המשחק.
לטענתך, אם תהיה תבוסה חד צדדית לא תהיה הנאה אמיתית לקהל וכל המימון מסביב יילך לפח.

אין סעיפים בחוזה שנועדו להסדיר אורך קרב מינימלי והכל כאן אמיתי. התקשורת עשתה כאן כבר גימיק והגזימה, אני מסכים. אבל אתה חייב להבין שאין פה משחקים. ב UFC זה לחימה ברמה מאוד גבוהה. אנחנו לא מדברים פה על הצגת WWE. לוחמי לחימה משולבת הם סוג של אמני קרבות - חיות רעות. מקרגור לא מגיע לשחק משחקים, וגם לא מיוות׳ר שנכנס עם רקורד של 49 ניצחונות ויוכל להיכנס לספרי היסטוריה ברמה שאף אחד לא יוכל להתקרב אליו.

אנחנו מדברים על בן אדם שלא היה בקרב סביבות שנתיים, ובן 40. הוא עבר המון בקריירה שלו והוא כבר רחוק מלהיות ילד תמים. אם יש משהו שמיוות׳ר יודע זה שהוא מתמודד מול מפלצת. תצפה בקרבות של מקרגור. יש לבן אדם יכולת לדמם עד לחוסר יכולת של תפקוד הגוף. אם מיוות׳יר לא יבריק נוקאווט, הוא הולך לחטוף הצגה שהוא לא ייכל לדמיין בסרטים הכי רעים שלו.

(BannedT) #5

ומה זה קשור למה שאני כתבתי? אני כתבתי לו שאני לא מאמין שיש סיכוי שהכניסו משהו בחוזה של הקרב שקשור לאיך שהוא יתנהל מעבר לחוקים בסיסיים וקנסות. הוספתי שבטוח שאין צורך להכניס סעיף שמגן על פלויד מנוקאאוט בסיבובים הראשונים כי פלויד גם ככה לא מאמין שקונור ידגדג אותו. מפה ועד לשלוח אותי לראות קרבות של מקגרגור? שמע אני בסך הכל בן 20 אז אני לא הכי ותיק בתחום, אבל אני עוקב אחרי אגרוף מ-2011 ואחרי MMA מ-2012. זה שאני י-ו-ד-ע שפלויד חושב שקונור לא ייגע בו לא אומר שום דבר לגבי מה שאני חושב על תוצאת הקרב ובטח שלא אומר שאני חסר ידע בשני התחומים האלה שאני עוקב אחריהם באדיקות (בהתחלה זה היה אגרוף והיום בעיניי אין ספק ש-MMA הוא תחום יותר מעניין). אגב, כשמדברים על פלויד מייוות’ר מדברים על אדם שלא היה אכפת לו שיקראו לו פחדן במשך 6 שנים והתחמק מאז 2009 מקרב עם פקיאו רק בשביל לקבל כמה שנים אחרי זה את אותו קרב רק יותר מכניס מבחינה כספית ואת מני שחטף נוקאאוט אכזרי ממארקז ושהכוח המתפרץ שלו דעך.
פלויד לא נכנס לזירה אם הוא לא משוכנע שכל המרכיבים עובדים לטובתו, ופלויד דואג להזכיר לכולם שהוא בן 40 ושהוא לא אותה חיה כדי כביכול למכור את הקרב, למרות שבעצם ברור שהוא לא יהיה באותה הרמה. פלויד בטוח שברמתו עכשיו הוא טוב ממקגרגור, השאלה היא האם הוא צודק או שבפעם הראשונה בקריירה שלו, אם לצטט את קונור, הוא נהיה ‘חמדן מדי’.
אני ראיתי מספיק קרבות של מקגרגור (ואני חושב שראיתי כל קרב שלו שאפשר למצוא באינטרנט) בשביל לדעת שהאגרופים שהוא חטף מנייט דיאז והובילו לחניקה שלו בקרב הראשון, או שלמה שהוא עשה לדסטין פורייר בסיבוב הראשון בקרב שהיה אמור להיות מלחמה בין פרוספקטים, אין השלכה מוחלטת על מה שיקרה בערב שבת בוגאס, וראשון לפנות בוקר אצלנו.
אני רק יכול לקוות שסופסוף פלויד יחטוף את הנוקאאוט שהוא היה חוטף אם הוא היה מעז להיכנס לזירה עם פקיאו איפושהו בין 2008 ל-2011, משהו שיכתים את הקריירה המאוד מהונדסת של ספורטאי שהוא אמנם המתאגרף ההגנתי הטוב בכל הזמנים, אבל אחד כזה שאין בו אפילו מיליגרם אחד של פייטר, וזה משהו שאני בז לו לנצח כשמדובר בתחום אומנויות הלחימה. למרות שהוא כנראה שוב ינצח, אבל אולי, רק אולי, מקגרגור יוכל להפיק עוד רגע קסום.

(Amiamiro) #6

מצטער; הגודל, המשקל, הרוח, המיומנות. פלויד הולך לישון ברביעי-חמישי

(El Maestro) #7

ההימור הצפוי: מיוות’ר בהכרעת שופטים (הישג ענק למקרגור).
ההימור המפתיע: מיוות’ר בנוק-אאוט.
ההימור הסופר-מפתיע/הזוי: מקרגור בנוק-אאוט.
ההימור הכיפי-מהנה-חלומי: מקרגור מאבד את זה ומשתמש במהלכי MMA.

קצת מצחיק לקרוא לקרב שהוא לא קרב ספורטיבי אלא קרב יחצ"ני “קרב המאה”. יש פה זילות לא קטנה של הספורט האדיר הזה בעצם קיום הקרב.

לא האמנתי לרגע שמיוות’ר יסכים לקרב הזה. לסכן את המאזן המושלם גם בשביל הסיכוי הכי קלוש ושתהיה לך כוכבית על השיא 50-0. אבל הכסף מדבר ומיוות’ר ידוע בחיבה שלו לצבע הירוק. מבחינת מקרגור זה win win fight. הוא הולך לעשות בקרב אחד יותר כסף ממה שיעשה בכל קריירת ה -UFC. אם זה יגיע להחלטת שופטים זה יהיה הישג גדול, ובמקרה של נוק-אאוט זו תהיה פגיעה קטנה באגו שתעבור בדרך לבנק.

מיוות’ר משעמם אותי בתור מתאגרף ומחליא אותי בתור בנאדם (מדהים איך העובדה שהוא מכה נשים סדרתי בקושי הוזכרה באינסוף הסיקורים של הקרב הזה). כל הקריירה שלו התנהלה כמו הקרבות שלו: כמו הליכה על ביצים. הכל זהיר, הכל כל כך מחושב. כשהוא קורא לעצמו fighter או warrior זה מצחיק אותי.

למרגרגור יש את יתרון הגיל, הכוח, האורך והגובה. אם היה מדובר במתאגרף מקצועי הייתי נותן לו יותר מסיכוי סביר. אבל אם מתאגרפים אדירים כמו קנלו ופקיאו לא הצליחו לגעת במיוות’ר מה הסיכוי של מתאגרף עם מאזן 0-0? למרות כל זה, קשה לי לראות מתאגרף בן 40 (גדול ככל שיהיה) שלא נתן KO אמיתי מ-1999 מתחיל להפיל בן זונה קשוח כמו מקרגור שרגיל לקבל מרפקים ובעיטות לראש מאנשים ששוקלים יותר ממנו. 12 סיבובים מתישים והחלטת שופטים לטובת מיוות’ר נראה לי כמו התסריט הכי הגיוני.

מדהים לראות עד כמה מקרגור בטוח בעצמו ומעניין אם הוא הצליח באיזושהי צורה להיכנס לראש של פלויד. בכל הזדמנות הוא ממשיך להגיד “יש לו ראש קטן ורגליים קטנות” ודבק בהימור “אני אפיל אותו בסיבוב הרביעי”, עכשיו הוא כבר מבטיח שזה יקרה בסיבוב השני. לא בטוח שהוא בעצמו מאמין בזה, אבל הכל בשם המלחמה הפסיכולוגית.

אני אוהד גדול של מקרגור. אבל אם איכשהו הוא יצליח לעשות את הבילתי יאומן, מה זה יאמר על הענף הזה ועל כל אלה שלא הצליחו לעמוד מול מיוות’ר?

(BannedT) #8

שהזמן עשה את שלו?
אם קונור נכנס לזירה עם קאנלו/פקיאו/קוטו הוא יחטוף מכות רצח. הדבר המעניין בקרב של מקגרגור מול מייוות’ר היא שכולנו יוצאים מנקודת הנחה שפלויד עם הידיים השבורות שלו לא ייתן לקונור נוקאאוט כל כך מהר, אנחנו יודעים שפלויד יפגע בקונור, פשוט קל לשער שהנזק לא יהיה גדול וישאיר לקונור פתח להחזיר לו. תוסיף את זה שקונור גדול יותר (לאחר השקילה ההפרש ביניהם יהיה גדול יותר ממה שמישהו היה יכול לשער), פלויד בן 40 **ו-**את זה שהוא ישב שנתיים בחוץ ותבין למה הקרב מעניין. על ענף האגרוף זה לא יאמר יותר מידי, גם ככה מדובר בענף יחסית מושחת שהכוכב הכי גדול שלו בשנים האחרונות הוא מכה נשים שמתחמק מקרבות, מתחמק בקרבות, ולא נתן נוקאאוט מאז שלמדתי לקרוא (משהו שהוא עצמו עדיין לא יודע לעשות).

עוד עדכונים על המתרחש :slightly_smiling_face:

כרטיסי האירוע בהחלט לא איכזבו.
במחשבה שנייה - איך כרטיס שעולה מינימום 10 אלף דולר אמור להיראות ?

שקילה סופית לפני הקרב

תוצאות השקילה:

פלויד מיוות׳ר: 149.5 פאונד ( 67.8 קילו )
קונור מקרגור: 153 פאונד ( 69.3 קילו )

אירגון ה-UFC עושה עבודה נפלאה סביב כל המתרחש.
משחררים תכנים בסיגנון ״מאחורי הקלעים״.
סירטון מעניין שבחרו להציף שוב הוא כזה שמציג את היכולות של מקרגור באיגרוף.

מדובר בקרב האחרון של מקרגור במדיסון סקוור גארדן בניו יורק.
במוקד האירוע הקודם, קונור מקגרגור הצבעוני, פגש את אדי אלבארס לקרב על חגורת האליפות.
מקרגור הגיע לאירוע הזה עם מאזן מרשים ביותר של 85% נוק אאוטים או נוק אאוטים טכניים.
מנגד, האלוף שהפסיד היה עם מאזן 28-4-0 והגיע לקרב עם מאזן לא פחות מרשים שעמד על 61% של נוק אאוטים או נוק אאוטים טכניים.

מקרגור עלול להפתיע המון אנשים הלילה.

עוד סירטון מבית UFC הפעם מתוך סרט תיעודי ענק שעשו על מקרגור.
כאן תוכלו לראות (בקצרה) מה מקרגור מציע. הזווית שממנה מקרגור מגיע. סירטון מרגש מאוד על אירלנד ואיך העם כל כולו מאחורי בן אדם אחד. כמה פעמים עוד אפשר לעשות שימוש במילה ה-צ-ג-ה?

ואיך אפשר לשמור על אדישות סביב כל הקשקשת ברשת :joy:
http://www.espn.com/video/clip?id=20460158

מיוות׳ר מאשר שוב שהוא הולך להמר כסף על עצמו.

רעיון של הכל יכול, זלאטן איברהימוביץ.
זלאטן האגדי על הקרב: ״מקרגור הוא האיברהימוביץ של הMMA ואני המקרגור של עולם הכדורגל״

האירים כתבו על מקרגור שיר ומסתובבים ברחובות ווגאס: ״ יש רק מקרגור אחד ״

(Aimarito) #10

הקרב הזה מעניין ולו רק שקיים בן אדם הזוי כמו מקרגור שאשכרה הסכים לשנות סגנון רק בשביל להתמודד עם מישהו כמו מייואתר באותה זירה. זה לא רק הרגליים או גודל הכפפות. יש תבנית תנועתית שלמה שצריכה להשתנות מצד מקרגור בשביל להיות יעיל. מקרגור לא יודע להילחם במרחב צפוף, הוא נהנה הרבה פעמים לשמור על מרחק בטוח מהיריבים שלו ולשגע אותם, הוא עוד לא הגיע למצב בו הוא חייב להיות בטווח כ"כ קרוב ליריב באופן קבוע. לצורך העיניין, לא ראיתי מתאגרפים מתרוצצים בכל הזירה, אלא התנועה של המתאגרפים, ההגנה, ההתחמקות היכולת שלכם לשחרר מכה מנקודה יחסית סטטית (בטח ביחס לMMA) היא עיניין שעשוי להיות מאוד בעייתי לאדם כמו מקרגור, שתבנית התנועה והלחימה שלו, שונה בתכלית משל מתאגרף.

מצד שני, זה עדיין יהיה מעניין. לא כל יום אתה פוגש אחד כמו קונור מקגרגור שמשוגע מספיק בשביל אשכרה לנסות את זה.

פלויד מייוות’ר גבר הבוקר (ראשון) על קונור מקגרגור ב"קרב המיליונים" בלאס וגאס עם נוקאאוט טכני בסיבוב העשירי. :us:

מקגרגור שרד בכבוד את הסיבובים הראשונים של הקרב. לאחר הסיבוב השלישי אפשר היה כבר להרגיש בעייפות אצל האירי.

מיוות׳ר שמר על איפוק בסיבובים הראשונים ולמד את יריבו היטב, תוך כדי תנועה. בסיבוב החמישי, הקרב כבר היה בידיים של מיוות׳ר. הוא פשוט חיכה בסבלנות לרגע הנכון. ברגע שזיהה הזדמנות והרגיש איתה בנוח הוא הניע מנועים.

בסוף הקרב, מיוות׳ר סיפר שעבר על כל התסריט בראש עם אבא שלו (המנהל/מאמן האישי שלו). הוא סיפר שהם עברו על זה שוב ושוב בשיחות שלהם: מיוות׳ר ישמור על יציבות, ילמד את היריב בסיבובים הראשונים, יאפשר למקרגור להוציא את כל מה שיש לו ויגמור אותו.

בהתאם קרה - מקרגור הנחית 111 אגרופים בסיבובים שהספיקו לתת עבודה. 29 אגרופים יותר ממה שמני פאקיאו הספיק להנחית על מיוות׳ר. נתון מרשים במיוחד כאשר לוקחים בחשבון שמקרגור נלחם 2 סיבובים פחות מפאקיאו.

מיוות׳ר מתאגרף בעל כישרון רב, שכן הוא יכול להרשות לעצמו לחשוב ולפעול בטקטיקה כזאת. הוא יודע שהיכולת שלו להתחמק מרוב האגרופים גבוהה מאוד, וממש בונה את האסטרטגיה שלו סביב יכולתו ההגנתית. מיומנות של אגדה.

מיוות׳ר סוגר את הבסטה עם 50 נצחונות ואפס הפסדים.

(oded23) #12

תגידו, ההחלטה של השופט על נוקאאוט לא היתה קצת נמהרת? לא נראה שמקרגור גמור ולא יכול להגן על עצמו יותר.

עריכה: בהתבוננות נוספת, ההחלטה ברורה לי.

דווקא אני לא חושב שההחלטה ברורה.
הקרב הזה הניב כל כך הרבה עניין. מקרגור אמר בעצמו שהוא לא הבין על מה הקרב נפסק.
להבדיל מזירת האיגרוף, מקרגור יודע מה זה לחימה עד הגעת חוסר הכרה. לטענתו, הוא רצה לנשום קצת ולחזור לעניינים - משהו שרואים לוחמי UFC עושים במצבים קשים בהרבה ממה שראינו את מקרגור מול מיוות׳ר.

עם זאת, לא מחייב שמקרגור היה באמת עושה משהו.
הסיכוי לדעתי הוא 50/50. וזה בדיוק העניין. מקרגור יכול היה לחזור לקרב הזה ולהפתיע כפי שהפתיע בסיבובים הראשונים ויכול להיות שהוא באמת היה כבר על סף נוקאווט והקרב היה נגמר פשוט בעוד 15 שניות ולא באותו הרגע שהשופט החליט שזה מספיק.

(Amiamiro) #14

למה אין הייפ???

(BannedT) #15

כי הענף הזה רקוב, מושחת ומגעיל ואם אין בו נוקאאוט אתה יכול לנחש מה תהיה התוצאה לפני שהקרב התחיל.