הגרלת שלב הבתים בליגת האלופות:: דורטמונד, טוטנהאם ואפועל. דעתכם?

ריאל-מדריד

(Raulito-7) #1

את הנוהל אתם מכירים בעל-פה. הפעם עבדכם הנאמן, כבר צבר פז"ם והגיע הביתה בדיוק בזמן - בשעה 19:30(‘ההגרלה’ מתחילה כביכול בשעה 19:00. את הברברת המתישה שלפני ‘הכדורים החמים’ - לא יכולתי לסבול. ריאל מדריד שוב הגיעה כאלופת אירופה הגאה ומוליכת הדירוג של הקבוצות. עם שלוש זכיות בליגת האלופות בארבע שנים היא נחשבת פייבוריטית. אחרי שראמוס נבחר בצדק לשחקן ההגנה המצטיין וכן מודריץ’ קטף אף הוא פרס - הגענו לת’אכלס(בהמשך, אחרי הגרלת דרג ג’, כריסטיאנו הוסיף עוד פרס לארון התארים שצריך לעבור שיפוץ).

ריאל מדריד שובצה לבית ח’ ובקבוצת הדירוג השניה פגשה את בורוסיה דורטמונד סגנית אלופת גרמניה ומחזיקת הגביע, זו שאשתקד הודחה ברבע הגמר ע"י מונאקו. לא רע בכלל בהתחשב בכך שבארסה הגרילה את יובה ופאריס ובאיירן מרכיבות את בית המוות. בקבוצת הדירוג השלישית קיבלנו את טוטנהאם האנגלית של פוצ’טינו שרשמה קמפיין עלוב מאוד אשתקד בוומבלי אך סיימה במקום השני בליגה האנגלית והיא קבוצה חזקה. מפגש מרגש עבור גארת’ בייל, בקיצור, ואולי נגד האקסית הוא יחזור לשחק כדורגל. אגב, ברבע הגמר ב-2010/11 הוא הורחק במשחק בברנבאו וריאל הביסה את האנגלים 4:0. בגומלין היא ניצחה 1:0 משער של כריסטיאנו והשלימה 5:0 בסיכום. אפועל ניקוסיה הסינדרלה מקפריסין היא הקינוח. הדו"ח המלא על היריבות - כאן

הלו"ז::

מחזור 1, 13/9(יום ד’) - ריאל מדריד - אפועל ניקוסיה

מחזור 2, 26/9(יום ג’) - בורסיה דורטמונד - ריאל מדריד

מחזור 3 - 17/10(יום ג’) - ריאל מדריד - טוטנהאם

מחזור 4 - 1/11(יום ד’) - טוטנהאם - ריאל מדריד

מחזור 5 - 21/11(יום ג’) - אפועל ניקוסיה - ריאל מדריד

מחזור 6 - 6/12(יום ד’) ריאל מדריד - בורוסיה דורטמונד

בית המוות? קשה להגיד, בטח כשנזכרים ב-2012/13 אז ריאל שובצה ל-‘בית האלופות’ - ריאל מדריד הייתה אלופת ספרד, מנצ’סטר סיטי הייתה אלופת אנגליה, בורוסיה דורטמונד הייתה אלופת גרמניה ואייקס אמסטרדם הייתה אלופת הולנד. ריאל סיימה אז במקום השני בשלב הבתים וזה לא קרה מאז. נקווה שזה לא יקרה שוב. אפשר לדבר אפילו במונחים של אכזבה. אין ספק שכל אוהד בברנבאו חלם לראות את איקר קסיאס חוזר הביתה שוב.

הגרלת המשחקים נערכת בשעה זו. כבר עכשיו ידועים התאריכים. מחזור הפתיחה ייערך ב-12/13 בספטמבר והמחזור השני כעבור שבועיים. לאחר שלושה שבועות ב-17/18 באוקטובר ייצא לדרך המחזור השלישי וכעבור שבועיים עוד מחזור, והפעם הביתיות מתהפכת. המחזור החמישי ייערך ב-21/22 בנובמבר והמחזור האחרון ב-5-6 בדצמבר, קצת לפני שריאל תצא לאליפות העולם לקבוצות. בשנה שעברה פגשנו את דורטמונד במחזור השני בגרמניה והמשחק הסתיים בתיקו 2:2, והמחזור השני משוחק תמיד גם במחזור הנעילה והביתיות מתהפכת, אולם התוצאה לא השתנתה.

ונחזור לשחקנינו והפרסים האישיים. ראמוס זכה לראשונה בקריירה בתואר שחקן ההגנה המצטיין בליגת האלופות וסוף-סוף עקף את האלה מיובה. הוא גבר על בונוצ’י וחברו לקבוצה מרסלו; לוקה מודריץ’ זכה אף הוא בתואר לראשונה וגבר על קאסמירו וקרוס; כריסטיאנו רונאלדו גבר על פאולו דיבאלה ועל מסי המצטיין(של שלב הבתים), ובהמשך נבחר גם לשחקן המצטיין של ליגת האלופות, תואר חשוב יותר. ככה זה, עם הפיניש הפסיכי שלו לא היה אפשר להתווכח. עבור כריסטיאנו שזכה בפרס השלישית(2013/14, 2015/16 והעונה) - היה מדובר בזכייה חשובה שכן הוא עקף את מסי שזכה בתואר פעמיים. מודריץ’ סיים רביעי בדירוג השחקנים המצטיינים, אחריו טוני קרוס החמישי ועוד נציג שלנו בעשירייה היה ראמוס שדורג שביעי. כריסטיאנו הוא גם השחקן היחיד שהיה תמיד בין שלושת המועמדים הסופיים מאז הפרס במתכונת הנוכחית ב-2011.

“אנחנו כאן כדי לעשות היסטוריה ולשבור שיאים, אנחנו קבוצה ייחודית”, אמר ראמוס. “יש לנו את הרעב, ההתלהבות והתשוקה, הלב והנשמה. אני מאפס את עצמי כל שנה ושוכח ממה שהיה”. מודריץ’ אמר - “הזכייה בגביע ה-12 הייתה מדהימה, הייתה לנו מוטיבצייה מיוחדת להיות הקבוצה הראשונה ששומרת על התואר. לא השארנו ליובה שום סיכוי לזכות בגביע”. כריסטיאנו סיכם - “זה רגע גדול בשבילי, אני מודה לריאל מדריד, רק בקבוצה נהדרת כזו יכולתי להצליח ככה. אני אוהב לשחק כדורגל, לכבוש שערים ולזכות בתארים קבוצתיים וגם באישיים. אני שמח להיות כאן”.

ועכשיו הבמה שלכם…

(titi camara) #2

אני חושב שקיבלנו בית מצויין, אנחנו הרבה יותר טובים מדורטמונד וטוטנהאם ונעלה על בטוח, וכבונוס גם נקבל אחלה משחקים עם המון שערים וקצב מטורף !

(harozim) #3

קראוץ’ הורחק, לא בייל… [quote=“Raulito-7, post:1, topic:79348”]
ריאל סיימה אז במקום השני בשלב הבתים וזה לא קרה מאז.
[/quote]

זה דווקא קרה, גם עם דורטמונד. שנה שעברה נראה לי

(SantiagoBernabeu) #4

תגובה אוחדה לנושא קיים: טיסה למדריד ומשחקיה ::

(SantiagoBernabeu) #5

הגרלה קשה. אמנם היינו יכולים לקבל איזו פסז’ בדרג 2 אבל דורטמונד עושים לנו חיים קשים שנה אחרי שנה. טוטנהאם היא אחת הקבוצות הקשות יותר שיכולנו בדרג השלישי. היא אמנם פחות טובה מאיתנו משמעותית אבל עדיין מדובר אולי בקבוצה הכי מוכשרת בבועה הבריטית.

הערכה שלי היא שאנחנו נסיים בראשות הבית והגרמנים יתחרו עם האנגלים על המקום השני. אנחנו לא נסיים עם 18 נקודות בכל מקרה.

מישהו יודע איך אומרים 13 בספרדית? עוד לא הספקתי להתאמן על ה-12 ואני כבר צריך ללמוד מילה חדשה. מקווה שבקרוב אשאל איך אומרים 14.

מקום ראשון קל לכם. הקרב הוא בין דורטמונד לטוטנהאם.

דורטומנד איבדה את דמבלה, טוטנהאם לא בליגה של ריאל ואי אפשר לדעת מי תעלה מבין השתיים.

(7Number7) #7

נכון שטוטנהאם זה שם סקסי, ומדובר בקבוצה באמת טובה בליגה האנגלית, אבל השאלה היא איזה טוטנהאם תהיה באלופות; בשנה שעברה היה לה קמפיין כושל שבו סיימה במקום השלישי בבית שכלל את מונאקו ולברקוזן, לסיים אחרי מונאקו זה לא נורא, אבל אחרי לברקוזן זה איום ונורא.

לפני 8 שנים הגרלה שבה היינו מקבלים את ליון או רומא או ליברפול הייתה מעוררת פי פחד, אבל לאור ההתקדמות המטאורית וההתגברות על הכשלונות המהדהדים בשנים שקדמו לכך, אין לי יותר מדי מה לדאוג שריאל לא תסיים ב2 המקומות הראשונים.

יהיה בסדר בסה"כ, שימו לב שלא פעם ראשונה שאנו מוגרלים בבית “מוות”, שבו קבוצת הדרג השלישי היא קבוצה דיי טובה. אני חושב שמדובר על הנייר בקבוצה הטובה בדרג ג’, שכן באזל, אנדרלכט, אולמפיאקוס וכו’ לא ממש ברמה של טוטנהאם.

(Santi Yago) #8

לא נראה לי שריאל שיחקה אי פעם בוומבלי, בטח לא בוומבלי המחודש. יהיה נחמד לראות אותם משחקים באיצטדיון הזה סוף סוף.

הגרלה לא קלה, אם השחקנים לא יהיו בפוקוס אז הכל יכול להשתבש. דורטמונד תמיד מתעלה מולנו, לא משנה מי משחק אצלם. שנה שעברה כמעט הפסדנו לספורטינג בבית ועשינו תיקו מול לגיה ורשה. אם נפשל השנה יהיה הרבה יותר קשה לתקן.

סתם תהיה: אף פעם לא הבנתי למה כותבים “אפועל” ולא “אפואל”, זו סתם טעות בגלל הדימיון ל"הפועל" או שיש לזה סיבה?