שחקן השנה 2017 :: הצביעו והשפיעו!

(Ender) #1

הזוכה משנה שעברה והמועמד הבכיר לזכות השנה, כריסטיאנו רונאלדו

השבוע פורסמה רשימת 24 השחקנים לפרס של פיפא:
אובמיינג, דיבאלה, גריזמן, הזאר, זלטאן, קיין, לבנדובסקי, מסי, ניימאר, רונאלדו, אלכסיס, סוארז (12)
אינייסטה, קאנטה, קרוס, מודריץ’, וידאל (5)
בונוצ’י, קרבאחל, מרסלו, ראמוס (4)
בופון, נאבאס, נויר (3)

כרגיל, מתוך 24 שחקנים, 50% הם שחקני התקפה…
הפרס השנה, לטעמי לפחות, הוא הכי פחות מעניין שהיה בשנים האחרונות, שכן הזוכה כמעט ברור.
רונאלדו הוא הפנים של הקבוצה הטובה בעולם, שזכתה בשני התארים היוקרתיים ביותר בעונה החולפת, והוא כיכב וכבש בצורה פנטסטית במאני טיים של ליגת האלופות - נגד באיירן מינכן, אתלטיקו מדריד ויובנטוס.
אופתע מאוד אם מסי לא יסיים שני, אחרי שהוא נתן עונה אישית פנומנלית נוספת, שמתבטאת במספרים (54 שערים ב52 משחקים) ובמהלכי כדורגל לא אנושיים שגורמים לטובי האתאיסטים לכפור באי האמונה שלהם.
המקום השלישי הוא התעלומה היחידה שנותרה, ובכנות - היא לא בדיוק שיא הריגוש (תרגיל מחשבתי - האם אתם יכולים למנות את שמות כל השחקנים שהגיעו למעמד השלישייה הסופית של כדור הזהב בעשור האחרון, שאינם מסי ורונאלדו?).

על כן, חשבתי על תחרות אלטרנטיבית :slight_smile: שתפתור את שתי הבעיות הקשות ביותר של הפרס:
-שני שחקני כדורגל היסטוריים שלקחו את 9 הכדורים האחרונים, and counting…
-החיבה המוגזמת לשחקני התקפה, ובכלל הקושי להשוות בין עמדות שונות

שיטת ההצבעה:
באופן כללי, כאשר מספר אנשים נדרשים לבחור זוכה אחד מבין קבוצה של מועמדים, יש סכנה של “מניפולציות”: אם הייתי רוצה שהשחקן שייבחר הוא זהבי, בעדיפות שנייה מסי ובעדיפות שלישית רונאלדו - ייתכן שעדיף לי להצביע למסי ולא לזהבי, שכן אני יודע שהסיכוי של זהבי להיבחר הוא אפסי, והקרב האמיתי הוא בין מסי לרונאלדו. כלומר, אני משקר בהצהרה על המועמד הטוב ביותר בעיניי, שכן אני מפחד שמועמד שאני שונא ייבחר, ורוצה למקסם את הסיכוי שזה (בחירה של מועמד שנוא עלי) לא יקרה.
כדי להימנע מזה, אנו נשתמש ב שיטת הצבעת ההסכמה, אשר השתמשו בה כבר באסיפה הגדולה של הרפובליקה של ונציה בימי הביניים! השיטה אומרת כך: כל מצביע בוחר את כל המועמדים שנראים לו בחירה טובה מספיק / בחירה ראויה, ומנצח המועמד שהכי הרבה מצביעים חושבים שהוא ראוי.
זו הסתכלות קצת שונה מההסתכלות הרגילה שלנו (“טוב מספיק” במקום “הכי טוב”), אבל אני חושב שזה יכול להיות ניסוי מעניין, במסגרת החידושים שאנחנו עושים פה בפוסט הזה.

בלי הקדמות נוספות, להלן הרשימה אותה אתם מוזמנים לשלוח לי בפרטי!

השוער הטוב ביותר:
הבלם הטוב ביותר:
המגן הימני הטוב ביותר:
המגן השמאלי הטוב ביותר:
הווינג באק הימני הטוב ביותר:
הווינג באק השמאלי הטוב ביותר:
הקשר האחורי הטוב ביותר:
קשר האמצע הטוב ביותר:
הקשר ההתקפי הטוב ביותר:
הווינגר הימני הטוב ביותר:
הווינגר השמאלי הטוב ביותר:
החלוץ הטוב ביותר:
בונוס 1: השחקן הראוי ביותר לפרס שאינו מסי או רונאלדו:
בונוס 2: השם שהכי חסר לכם ברשימה של פיפא:

בכל קטגוריה:
-אפשר להכניס שמות שלא הופיעו ברשימה של פיפא.
-אין להכניס את השם של מסי או רונאלדו.
-ניתן לבחור כמה שמות שרוצים (בגבולות ההיגיון…), אין חשיבות לסדר ביניהם.

צאו לדרך!
(שאלות על שיטת ההצבעה, הצעה לקטוגריות בונוס מגניבות נוספות, או סתם קשקשת לא ספאמית - מוזמנים להגיב)

(Ender) #2

(Ender) #3

(khen10) #4

שחקן השנה שלי הוא איסקו.
שכחו אותו?

(Colombian Cowboy) #5

(Ender) #6

היי חברים, אני לא רוצה להיות דרמטי, אבל כרגע מספר המצביעים עומד על 2 בלבד (שנה שעברה - 26).
הפרס של פיפא יחולק ב-23/10. בעיקרון חשבתי לפרסם את תוצאות הסקר שלנו כמה ימים לפני זה, אבל זה רק בהנחה שיהיו מספר מצביעים סביר (לפחות 10?).
אז, אם בא לכם להצביע ושכחתם/לא יצא לכם - ראו בתגובה זו תזכורת ראשונה ואחרונה :slight_smile:
(זה לא שיש למישהו מאיתנו משהו יותר טוב לעשות בפגרת הנבחרות)

גם של וראטי :wink: