ליגת הפנטזי של ספורטאנטר!!

(Colombian Cowboy) #1

פתיחת ליגת הפאנטזי (פאנטזי - עם אל"ף או בלי??) בספורטאנטר קורמת עור וגידים, המשחק שהולך ומתפתח עם השנים וסוחף אחריו הרבה. אתגרי, לא מסובך, וכשמתחברים אליו ומכירים את הליגה אפשר גם לטפס גבוה בתוצאה.

המשחק לא גוזל מהזמן נתח רציני, כל העבודה זה לעדכן ‘הרכבים’ עד לדד-ליין שנקבע קצת לפני תחילת המחזור המתקרב.

פתחנו קבוצה סגורה לחברים כאן בספורטאנטר, אחת בליגה האנגלית ואחת בליגה הספרדית. (ליגה איטלקית - והיה ותהיה דרישה. ליגת האלופות - בזמנה) הכל כמובן נתמך באפליקציות עדכניות.

להרשמה לפאנטזי בליגה האנגלית: https://fantasy.premierleague.com, או באפליקציה - Premier League Officials App.
קוד הצטרפות לקבוצה: 51827-423760

להרשמה לפאנטזי בליגה הספרדית: http://www.laligafantasymarca.com/en, או באפליקציה - LaLiga Fantasy Marca.

קוד הצטרפות לקבוצה: sn3ospi9

נפתחה ליגת פאנטזי גם לליגה האיטלקית, להרשמה: http://www.fantaserieatim.it, או באפליקציה FantaSerieATIM.

אין קוד הצטרפות. תרשמו את הניק שלכם ואצרף אתכם. או פה בפוסט, או בתגובות על הפוסט בפייסבוק, או בהודעה במסנג’ר אלי - Dan Barkai.

קצת על המשחק:

רעיון המשחק הוא לנהל קבוצת שחקנים - 15 במספר - המזכים ניקוד על פי ביצועיהם במגרש הכדורגל (האמיתי…).

• שיבוץ השחקנים בקבוצה הוא: שני שוערים, חמשה שחקני הגנה, חמשה שחקני קישור ושלושה שחקני התקפה.

• לא יותר משלושה שחקנים מאותה הקבוצה.

• דירוג הנקודות רק ל11 שחקני ההרכב שלכם. הספסל הוא גיבוי במקרה פציעות/הרחקות.

• מערך חייב לכלול בין 1-3 שחקני התקפה, בין 3-5 שחקני קישור/הגנה, ושוער כמובן.

• קפטן שנבחר מקבל ניקוד כפול.

דירוג הנקודות די זהה למעט כמה שינויים קטנים בין המשחק של האנגלית למקבילו בספרדית (לדוגמה: שמירה על שער נקי שווה לשוער האנגלי 3 נקודות, ובספרד 4), בקישורי ההדרכה שצירפתי למטה נמצאים כל הפרטים.

יש אפשרות לטריידים ומכירות עד לסיום חלון העברות. זו תורה בפני עצמה, גם כן בקישורים למטה.

הליגה האנגלית מתחילה בשבת הקרובה, הליגה הספרדית שבת הבאה, אין הרבה זמן עד לדד-ליין אז רוצו להירשם.

ברגע שנרשמתם, תגיבו פה עם השם של המשתמש במשחק שנדע לזהות כל אחד.

כל שאלה, התייעצות, עזרה, או כל דבר אחר מוזמנים לשאול כאן ונשתדל לסייע.

חוקי המשחק האנגלי - https://fantasy.premierleague.com/help/

חוקי המשחק הספרדי - http://www.laligafantasymarca.com/en/information/faq

יצאנו לדרך!

פאנטזי ליגת האלופות
שבוע אחרון להצטרפות לפאנטזי ליגת האלופות
(Colombian Cowboy) #2

(Paul Heyman) #3

נרשמתי לצד הספרדי תחת השם Pual Heyman :stuck_out_tongue:

(Red_Devil #11) #4

אז בתור אחד שמשחק זו השנה ה-10 בפנטאזי אתן כמה המלצות למי שרוצה להתחיל, שאלות וכ’ו.

לגבי בחירת שחקנים מהקבוצות הגדולות צריך לזכור דבר חשוב. כיוון שאותן קבוצות (צ’לסי, יונייטד, ליברפול, סיטי, ארסנל, טוטנהאם) ועוד שמשחקות גם במפעלים אירופאים, צריך לשים לא להסתמך יותר מדי רק על שחקנים מהקבוצות האלו מפני שהמאמנים יעשו רוטציות די גדולות מדי שבוע ואם שחקן שעלה הרבה אצלכם לא ישחק ו/או יוחלף או ייכנס מהספסל תפסידו נקודות.

בחירה של יותר מ-2 שחקנים מאותה קבוצה. (מותר לכם לבחור עד 3 שחקנים מאותה קבוצה). לא מומלץ. בפרמייר ליג כמו בפרמייר ליג יש הפתעות מדי שבוע. אם תלכו על שלושה שחקנים מקבוצה מסויימת ואותה קבוצה הפסידה/לא הבקיעה אתם תאבדו המון נקודות על 3 שחקנים שהם כמעט שליש מההרכב שלכם.

לכו עם האנדרדוג ומה שאתם חושבים שיקרה. אם יש לכם שחקן שאתם מאמינים בו מקבוצה קטנה, לכו עליו. זה הכי כיף שיש. למטיבי הזיכרון, בסיום העונה שלפני האליפות של לסטר סיים מאחרז את העונה עם שערים יפים. אני הימרתי עליו מהמחזור הראשון של העונה אחרי ועד המחזור האחרון כולל. מיותר לציין שהוא השחקן שתרם הכי הרבה נקודות באותה עונה בפנטאזי. אבל חוץ ממנו הייתה לי עונה די חלשה בפנטאזי.

זה המקום שלכם להמר, להכיר יותר טוב את הליגה כולל הקבוצות הקטנות והעולות החדשות. זה מוסיף המון עניין גם למשחקים פחות אטרקטיביים. משחק ממכר וחווייתי.

בהצלחה ! !

(Paul Heyman) #5

תודה על העצות!

אז אני עשיתי כמה שטויות לפני שהבנתי מה קורה בכלל במשחק הזה, ומכרתי את כל הסגל שלי במכירה מיידית :smiley:

בכל מקרה, כסף לא חסר לי בכלל ואני הולך לנסות לבנות סגל במהלך השבוע וחצי הקרובים עד לפתיחת הליגה.

הנה הכללים שלי לעצמי:

• לנצח
  • לא להחתים שחקנים מריאל
  • לא להחתים שחקנים מאספניול

נראה אם אני אשרוד :stuck_out_tongue:

(Colombian Cowboy) #6

אני רשום גם בליגה האנגלית וגם בספרדית. מכיר את המשחק אבל רק בתאוריה כך שאלמד לאט לאט.

כמו שדני אמר, יש שוני מאוד בבניית הקבוצה ובהעברות בין הליגות. בעוד באנגלי אתה יכול להעיף את כל השחקנים ולהביא בתקציב את מי שבא לך בלי לחרוג, בספרדית זה מורכב יותר.

קיבלתי שחקנים שאיני מעוניין בהם. אם אמכור אותם במיידי - ארוויח עליהם הרבה פחות משוויים, האופציה השנייה היא להציע אותם למכירה ולחכות בין יממה לשלוש עד שיציעו עליהם את המחיר שנקבתי (כיון שיש שבוע וחצי עד לפתיחת הליגה יש זמן לבנות נכון).

מעבר לזה, מומלץ לדעתי לקחת 2-3 כוכבים גדולים ולהקיף אותם בשחקנים עם פוטנציאל פריצה, עדיף מאשר סגל מאוזן - כך מנסיון של חברים…

שנית, לא כדאי לשים שחקנים מחליפים של קבוצות גדולות. הגם שיש רוטציות הם ישחקו הרבה פחות דקות משחקני הרכב של קבוצות בינוניות/חלשות. כך שעדיף את הסטארים של הקבוצות הקטנות כדי להשלים סגל.

זה הסגל שלי לאנגלית. אשמח להערות והארות.

(סורי על איכות התמונה… לא מצליח להעלות את הצילום מסך שלי מחמת גודלה של התמונה)

אגב, איפה אני רואה את הסגל של החברים מהקבוצה באנגלית? (בספרדית אפשר, כי אפשר לקנות שחקנים מהם)

(Paul Heyman) #7

אז בניתי לי את הקבוצה שלי גם בצד האנגלי.

הלכתי עם:

בורוץ’
שואוקרוס, וויליאמס, וולקר, קהיל
פדרו, מאטיץ’, אלי, דה ברויינה
רוני, קיין

והמחליפים: בראבו, דניאלס, אלנאני, קראוץ’.

המחשבה שלי הייתה, אני אקח את השחקנים היותר בולטים להתחלה, ובתקווה אלו יהיו גם השחקנים הפותחים כי זה מחזור ראשון ורוטציות עוד לא חביות לפעול במלוא הכוח.

ואז בשבועות הקרובים כשאני אצליח לראות שחקנים פחות זוהרים שמתחילים לבלוט אני אוכל להחליף אותם פנימה.

(Paul Heyman) #8

עריכה חשובה!:

הליגה הספרדית שהקמנו התמלאה לה ואי אפשר יותר מ-16 שחקנים בליגה אחת. אז דבר ראשון, אנחנו מאוד מרוצים מכמות ההיענות ודבר שני, אנחנו לא מפסיקים כמובן.

ליגה שנייה הוקמה בשביל לקבל את כל מי שמצטרף עכשיו (במיוחד מהפייסבוק). הליגה אולי נפרדת באירגון, אבל היא נחשבת חלק מהליגה הכללית של ספורטאנטר בלי קשר. את הניקוד אנחנו נספור של שני הליגות ביחד ונפרסם “מצב טבלה” כל שבוע של שני הליגות ביחד.

המנהל של הליגה השנייה (Colombian Cowboy) נמצא בליגה השנייה רק כדי להיות אדמין. הוא לא משתתף בליגה השנייה שנפתחה (הוא משתתף בראשונה) אז אין טעם לנסות לעשות איתו טריידים או כדומה, הוא נמצא שם רק ברמה המנהלית.

אז הנה הקוד לליגה הספרדית השנייה לכל מי שמצטרף עכשיו: 54wl8y5g

בהצלחה לכולם!

אוקיי חברה.

הליגות ממש תופסות תאוצה יפה, כשבספירה האחרונה היה לנו 16 שחקנים בצד האנגלי ו-16 בצד הספרדי.

אז אני צריך שני דברים:

תחילה, כל מי שהביע עניין בליגות האלו בהודעה המקורית שבדקה את העניין בכלל, ואני עוד שנייה אקשר את כל השמות שזה יקפוץ לכם; אנא הכריזו פה לאיזה ליגה נרשמתם ומה השם שנדע מי זה מי ומה זה מה.

אלו האנשים שלדעתי הביעו עניין בהתחלה מהצד הספרדי:
@barca_8 @Aimarito @MarkG @barakpxp @Eyal_Amir @marcelo.12 @hasanElmatador @M_S_N

ואלו אלו שהביעו עניין מהצד האנגלי:
@Giggsi @Red_Devil_11

חלקכם אני יכול לנחש מי זה מי בליגה, חלק לא - אז הכרזה רשמית קצרה בהחלט תעזור :slight_smile:

דבר שני , אני מאוד מעודד אותכם להתחיל גם להיכנס לדיונים פה בהקשר לליגות שלנו, כי זה חלק בלתי נפרד מהמשחק ויכול להיות מאוד מאוד כיף. דברו על האסטרטגיה שלכם (בלי לחשוף יותר מדי :stuck_out_tongue: ) או על דברים שאתם שמים לב בליגה (שחקנים וכו’). דברו על מכירות, על קניות, על טריידים בין שחקנים. הכול!

אז אם כבר, מאוד מומלץ ביחד עם ההודעה שאתם מכריזים מי זה מי, שתוסיפו מה עשיתם עם הסגל שלכם מאז שהצטרפתם ומה התוכניות שלכם כרגע. סתם קצת רקע (בסגנון של השטויות שאני עשיתי בצד הספרדי :smiley: ).

שני עניינים אירגוניים:

תחילה, @Azzurro ו- @elady9 , אני מניח שאתם הבעתם את העניין שלכם בליגה האיטלקית.

אז אנחנו קיבלנו עוד התעניינות נוספת מכמה אנשים דרך הפייסבוק (יצאה מודעה בפייסבוק של האתר שעזרה לנו מאוד!) , ואנחנו הולכים להקים גם ליגה איטלקית של פנטאזי!

הנה העניין כרגע, אנחנו מצאנו את מה שנראה בתור האפליקציה הרשמית של הליגה בהקשר לפנטאזי אבל היא ממש מבלבלת ואנחנו לא בטוחים עדיין איך מסדרים שם את הליגה וכו’.

אם יש לכם ידע ועצה בנוגע לאפליקציה או אתר פונקציונלים טובים שאפשר להתחיל את הליגה שם - תרשמו פה ואנחנו נתחיל להריץ את זה כמה שיותר מהר (בכל זאת, הליגה מתחילה בסופ"ש הבא!)

ועניין אחרון, ולכולם!

היות והצטרפו אלינו אנשים שלא מהפורום (כרגע), ואני פשוט מכמות המעוניינים בהתחלה בפורום ולכמות השחקנים כבר עכשיו בליגות - בבירור הצטרפו אלינו אנשים דרך המודעה בפייסבוק.

לכל אותם אנשים, אני ממליץ בכל לשון של המלצה - תרשמו לפורום ותצטרפו לשיחה פה בדיון הזה (ובכלל לכל הדיונים בכל הפורום אתם כמובן מוזמנים מאוד).

כל מה שכתבתי עד עכשיו בכל הנקודות, רלוונטי גם לכם - אתם רק צריכים להירשם לאתר שתוכלו להגיב וכו’.

כללים וטיפים אתם יכולים למצוא בשתי ההודעות הראשונות של התרד הזה, בהודעות של קאויבוי והשד האדום.

יאללה, חברה…

כמו שקאויבוי אמר…

בלאגאן!

נרשמתי לצד הספרדי תחת השם Montal, האם תהיה לנו ליגה פרטית של ספורטאנטר (נשמע הגיוני בסך הכל)?

(Paul Heyman) #10

היא כבר קיימת ורצה.

קוד הצטרפות לקבוצה: sn3ospi9

(Colombian Cowboy) #11

Mortal? אין בקבוצה אחד כזה… בטוח שנרשמת?

איפה רואים את המחיר של ההצעה שמישהו מציע לי על אחד משחקני?? לחצתי על OFFERS ולא רואים כלום אלא רק מי הציע ולפני כמה זמן…

שאלה היפותטית, טכנית כמנהל איני יכול לצאת מהקבוצה,אך בהנחה ושחקן יכול לצאת מתי שבא לו, למה לא להרשם לעוד כמה קבוצות ולסחור אתם בשחקנים ואח"כ לברוח ולהישאר עם סגל איכותי ומותאם??

(Jimmy McGill) #12

זו הקבוצה שלי בליגה האנגלית (Pochettino FC).
אף פעם לא הייתי מהטובים בפנטזי, אבל זה תמיד כיף :grimacing: אז בהצלחה לכולם

(Red_Devil #11) #13

בפרמייר ליג אי אפשר לראות את בניית הקבוצות של החברים עד לאחרי נעילת המחזור הראשון כדי שלא תהיה אפשרות “להעתיק” קבוצות. ברגע שתיסגר האפשרות לבצע חילופים, שעה לפני המשחק הראשון של כל מחזור, יהיה אפשר לראות את הסגלים של השאר. (לרוב זה לוקח קצת יותר זמן כי לוקח לפנטאזי זמן להתעדכן).

(איל) #14

בפנטזי הספרדי - שמתי 2 שחקנים שלי למכירה, קיבלתי הצעות, ואני לא מצליח לראות את ההצעות.
זו בעיה רק אצלי?

(Paul Heyman) #15

אני קניתי כמה שחקנים אתמול, כולל מ- @Colombian_cowboy - אולי הוא יכול להגיד לך איפה רואים את זה.

ניחוש שלי, בסגמנט של אולי TEAM ברשימת שחקנים (לא LINE UP).

כן, הנחתי.

בצד הספרדי המערכת קצת שונה.
יש רשימה של שחקנים כל יום שנמצאים למכירה מהליגה (נראה לי 10 שחקנים) וכולם יכולים להציע מחיר עליהם ובתום היום ההצעה הגבוהה ביותר זוכה.

בנוסף שחקנים יכולים להעמיד שחקנים שלהם למכירה ל-3 ימים עם אותם החוקים, אבל שחקנים יכולים גם לבחור לקבל הצעה מוקדם יותר אם יש הצעה שמספקת אותם.

ושחקנים יכולים גם להציע הצעות פרטיות לשחקנים אחרים בנוגע לשחקנים שנמצאים בקבוצות שלהם.

Lets keep it Kosher.

בינתיים :smiley:

(Colombian Cowboy) #16

זה הפאק גם אצלי, מדרידסטה (תזדהה בחייאת!) משתולל עם עיסקאות אפילות ומציע לי כבר הצעה חמישית על קיילור נבאס ואין לי יכולת לדעת כמה הציע…

(איל) #17

לו יש עסקאות אפלות, ואני נתקע עם צ’רישב.
ככה זה במדריד, הכל מושחת. משלמים אפילו למפעילי האפליקציה :wink:

(Liraninho) #18

בטח יש איזה באג באפליקציה בפנטזי של הליגה הספרדית. גם אני לא רואה שם את ההצעות, אבל אפשר לראות אותם דרך המשחק בפייסבוק.

(Paul Heyman) #19

אוהו!

בדיוק התכוונתי לכתוב פה הודעה שמבקשת ממר’ לירן לחשוף את עצמו ולשחרר את אוירזאבל מהכלא!!

@Red_Devil_11

אתה יכול להסביר לי מה העניין של ה"בונוסים" שיש בצד האנגלי? כמו הבונוס קפטנים או בונוס ספסל.

במה כורך השימוש בהם? מתי הם מתחדשים ואיך לרוב עדיף להישתמש בהם?

ועוד שאלה, איך בדיוק עובדים ה-Transfers. האם כשאני מציע שחקן למכירה, אני מציע אותו בחזרה למחשב או לשוק של הליגה (ששחקנים יכולים לקנות).

(Liraninho) #20

השם הוא אסף.

ודורטמונד תשחרר את דמבלה לפני שאני אמכור את אוירסבאל. :wink:

פה יש הסבר על הפנטזי של הפרמייר ליג.