יורו עד גיל 21 - גרמניה!


(Aimarito) #1

אומנם הקונוטציה של הטורניר וגם התמונה עצמה היא של ילדים קטנים ולא מנוסים, אבל דווקא השחקנים ביורו הנוכחי מרגישים בשלים ובוגרים יותר מאיי פעם. עם שחקנים כמו דלופאו, אסנסיו, רנאטו סאנצ’ז, סאול, דונארומה ועוד נראה שיש מה לצפות מהחבר’ה הצעירים שעד כה סיפקו לנו show מצויין בטורניר שנערך השנה בפולין.

הבתים:

נבחרות מרכזיות:

ספרד: הכוכבים באים

הלה רוחיטה שכבר הבטיחה את השתתפותה במעמד חצי גמר עשתה זאת תוך שני משחקים בהם הפגינה דומיננטיות מוחלטת בעודה כובשת 8 שערים בשני משחקים והציגה עומק יוצא דופן בנבחרת שלה, בה משתתפים שחקנים מהרמות הגבוהות ביותר בכל העולם עם שמות כמו מרקו אסנסיו (מלך שערי הטורניר עד כה), סאול, אינייאקי וויליאמס, דלופאי, ביירין ועוד. אין ספק שמדובר במועמדת הבכירה לזכות בתואר.

איטליה: בידיים טובות

למרות שמות מרשימים כמו ברנרדשי, לואגני, גראסי ועוד לאף אחד אין ספק שהכוכב של הבחרת הזאת הוא דווקא השוער ג’יג’ו דונארומה שעשה התקדמות מטאורית בשנה האחרונה. אין ספק שיש לא מעט רעש סביבו גם לאור חלון העברות בו הוא ייצר לא מעט כותרות.

נבחרת איטליה תנסה להוכיח את שהאופי והכדורגל האיטלקי עדיין חי ובועט, למרות ההפסד במשחק האחרון 3-1 לצ’כיה, שמציב אותה נכון לעכשיו במקום השלישי בבית שלה יחד עם דנמרק וגרמניה.

פורטוגל: ממשיכי דרך?

אחרי הזכייה ביורו האחרון, יש לא מעט ציפייה גם מפורטוגל הצעירה להמשיך את אותו הקו ולנסות להראות את השליטה הפורטוגלית ביבשת האירופאית. גם הנבחרת הצעירה של פורטוגל מונה לא מעט שמות מרשימים כמו רנאטו סאנצ’ס, סמדו (עבר הקיץ לויאריאל), קאנסלו ועוד.

אומנם הנבחרת פתחה טוב עם ניצחון 2-0 על סרביה, אבל התפרקה מול העוצמה של נבחרת ספרד ונכנעה בתוצאה 3-1 ללה רוחיטה. אומנם נבחרת פורטוגל ככל הנראה תעלה לשלב הבא כאשר הקבוצה הבאה איתה היא תתמודד עם היא מקדוניה, אבל היא תצטרך לעבוד מאוד קשה בשביל לזכות בתואר.

אומנם יש עוד לא מעט נבחרות שאפשר לדבר עליהן, וקשה להגיד שמשאר הנבחרות אפשר להתעלם, הרי הטורניר הזה בסופו של יום הוא לחשוף את הדור החדש של הטופ האירופי.

מוזמנים לעדכן על הטורניר בדיון עם תוצאות, שערים פרשנויות ועוד. אז מי עוד תפס לכם את העין?


(NoamD) #2

איך נקבע מי סגנית ראש הבית שעולה לחצי הגמר?


(סארי) #3

סגנית הבית עם המאזן הטוב ביותר עולה לשלב הבא.
יהיה מעניין לראות את ההתקפה האדירה שיש לספרד מול ההגנה והצפיפות האיטלקית.


(NoamD) #4

אז במקרה הזה זה נפל על הפרש שערים?

אגב, גם המשחק של גרמניה אנגליה יהיה מעניין. בממלכה תולים באנגלים הצעירים תקוות גדולות.


(סארי) #5

אנגליה ופנדלים…


(Aimarito) #6

אומנם לא יצא לי לעדכן פה יותר מידי, אבל בכל זאת, סיכום קצר של הטורניר:

מבחן בגרות

למרות שהם דאגו לגנוב את ההופעה בכל משחק, והציגו סגל מרהיב, חזק ואראקטיבי, הלה רוחיטה נשארו רק עם המחמאות לאחר ההפסד בגמר לגרמניה הצעירה שהשכילו לכבוש בדקה ה-40 משער של מקס מאייר.

הסיפור הגדול הוא כמובן לא היכולות ההתקפיות במשחק הזה, אלא פערי המנטליות. ספרד מפוצצת הכשרון לא השכילה להגיע כמעט למצבים, וכמעט כל ניסיון שלה היה מחוץ לרחבה, בעוד הגרמנים הצליחו למנוע מהספרדים להתקרב לרחבה, דאגו לשתק את סאול, אסנסיו וסנדרו, בעוד הנבחרת הצעירה נשארה ללא פתרונות בעוד שהיא נכנסת לפיגור לראשונה בטורניר. בדקות האחרונות נראה שכולם מנסים להציל את המולדת, אבל החבר’ה הצעירים של גרמניה הפגינו משמעת טקטית יוצאת דופן, המשיכו ללחוץ, לשמור ונוסף חשפו את ההגנה הספרדית במערומיה במספר התקפות, והראו שלצמד הבלמים הספרדים מרה ו-ואייחו יש לא מעט מקום להשתפר.

אם להיות הוגנים, ספרד לאורך כל הטורניר הייתה הנבחרת הטובה ביותר, וכבשו כ12 שערים לאורך הטורניר, כולל שלישיות על איטליה של דונארומה ופורטוגל של רנטו סאנצ’ז. כנראה שהם יצטרכו עוד להתבגר כדי לנסות לעמוד בסטנדרט אותו הציב דור הזהב של הכדורגל הספרדי עד לפני שנים ספורות.

הרגעים הבולטים מהגמר:

15 שערים היפים של הטורניר: