מצב הפורום - בואו נדבר על זה

(Aimarito) #121

מה שאתה אומר לצורך העיניין הוא אחת הסיבות לכך שהמחיקות צריכות לחזור לטעמי. אין דעה לא לגיטימית כל עוד היא מבוססת ואפשר לייצר דיון.

הפורום הוא לא של אבא של אף אחד פה בשביל שאנשים יחליטו איזו דעה לגיטימית ואיזו לא כל עוד היא מבוססת.

(איל) #122

מסכים לחלוטין. אבל לפני המחיקות צריך להיות דיון, מותחל ומנוהל ע"י מנהל/ים כלשהו/ם לגביי יישור קו בפורום. מה כן, מה לא וכו’. זה אולי יגרור המון הודעות כעס ושאנשים חושבים שיש סתימת פיות ספציפית נגדם, אבל חשוב שזה יוסבר כמו שצריך, לפני המחיקות.
אי אפשר פשוט להתחיל למחוק לאנשים הודעות, אחרי כל כך הרבה זמן שהם מתבטאים באותה דרך, בלי לפחות להסביר, בצורה הגיונית, מה הסיבה. זה שאולי הם רשמו דברים לא נכונים במשך תקופה ארוכה (לא נכונים לדעתי, לפחות), מבחינת סגנון/טעויות כתיב/ניסוח/סתמיות, זה אומר שנתנו להם לעשות את זה. אם רוצים שזה ייפסק, זה חייב להיעשות בצורה הנכונה.

(Paul Heyman) #123

אני לא מבין מה הרצונות שלך( ספציפית פה איל ונדב).

אתם רוצים שיהיה ריבוי דעות ודיון, אז מה צריך להימחק אז?

אני מנסה להגיע לשורש הרעיון שלכם. שימחקו הודעות שחוזרות על הודעות אחרות? לפעמים אלו הודעות תקפות אבל גם אם הן לא מחדשות עולם חדש.

או למחוק הודעות מחוץ לאיזו נורמה מוסכמת? אבל פעם ליאור כתב שקייטה יותר תורם מאשר אינייסטה( תקן אותי אם אני טועה:) ), וזה פתח דיון.

איפה אתם רוצים לקבוע את הקו אז?

(ganjo) #124

הוא גם הוכיח את זה סטטיסטית וסייג ש70% מהסטטיסטיקות שגויות. קייטה ישב בדיוק על התווך שבין נקודת העיוורון של פפ לבין נקודת העיוורון של האוהדים. אני רק סיפקתי את המשקפיים.

מנסיון הקו לא יכול להיות אבסולוטי. הוא נע ונד ומשתנה בהתאם להמון גורמים.

(Aimarito) #125

אוקיי אנסה לחדד מה הגיוני שימחק (מוזמנים לתקן או לטעון נגד):

1 . הודעות שלא תורמות לדיון.
2. הודעות או דעות שחסרות כל ביסוס ממשי.
3. ירידה לפסים אישיים ושפה “זולה”.
4. הודעות שלא עומדות בסטנדרט השפה הראוי של הפורום (ללא חלוקת פסקאות, שורות שבורות היעדר סימני פיסוק וכ’ו).

אלו נראים לי guidelines לגיטימיים לא? דעה, גם אם היא נגד הזרם, יכולה להיות מבוססת.

בזמנו היה משתמש שטען (נראה לי עונה שעברה) שמסי לא עושה מספיק, ולא רץ ונלחם כפי שהוא היה רוצה. למרות שזה הפעיל לכולם את מגננות “מסי הוא אלוהים”, דווקא הטענה הזאת היא הגיונית, כי זו ביקורת ידועה על מסי במשחקים בהם הוא לא ממש במשחק, אז הצגתי עבורו את כל הסיבות למה מסי (גם כחלק מתכנית משחק) לא מתאבד על כדורים בריצת אמוק.

זה נראה לי כמו סטנדרט שאפשר לעמוד בו.

נשמע כמו התחלה טובה.

(josepe) #127

לי באופן כללי אין הרבה זמן לכתוב (דווקא עכשיו אני בין פרוייקטים אז יוצא לי) וגם אין לי ממש מה לתרום. בכל מה שקשור בכדורגל אני דיי אהבל שנהנה ממה שהוא רואה, או שלא (כמו רוב העונה האחרונה וזו שלפניה). עם זאת בשנה האחרונה היה לי קשה עם הפורום כי הרגשתי כמו אייל שכל מילה נגד “יקירי הפורום” (מסי, אינייסטה, בוסקטס) מציאותית ככל שתהיה נתקלת מיד בחומת מגננה מוצקה שלא קשורה למציאות הנוכחית, וכל מילה חיובית על שנואי הפורום (מת’ייה, גומש, לוצ’ו) גוררת עלבונות על מידת האינטיליגנציה שלי ומדביקה לי מייד את הכינוי לוצ’ו-פאן בוי. לא שאכפת לי. אגו לא מעניין אותי על גבי הביטים ברשת. אתם יכולים לקרוא לי לוצ’ו פאן בוי דביל ואני אשמח להסכים איתכם גם אם אני שונא את מה שלוצ’ו עשה לקבוצה. אני לא מחפש להגן על עמדה מול אנשים שיכולת הדיון שלהם נגמרת בשחור ולבן כשאני נמצא בצד השחור כך או כך. אבל לרמת הדיון זה לא מועיל. וכמוני אני חושב שגם משתמשים יותר איכותיים שיש להם יותר מה לתרום לא מעוניינים לדבר. לא מפחד אלא מייאוש. מאשימים פה הרבה את טיטי על תרבות דיון הזויה והתנשאות אבל הפורום של בארסה מלא בזה בכל השנה האחרונה כולל מאנשים שהיו מנהלים בפורמט הישן. מצער מאוד גם כי אותם אנשים שמבאס אותי להתדיין איתם הם משתמשים עם הרבה יותר ידע ממה שלי יש ואני מרגיש שהתרומה שלהם מפוספת. השבוע נכנסתי לסטטיסטיקת המשתמש שלי וגיליתי שאחד מהם זכה לכמות לייקים עצומה ממני. זה לא יפסק כי הוא באמת משתמש עם ידע שכותב הרבה, אבל בחייאת, כשאני כותב מחשבות שאתה\אתם לא מסכימים איתם אז תענו בצורה עניינית ואל תרדו עלי שאני לא מבין כלום. “תלמדו אותי”. נדב (איימיריטו) לפחות מנסה לחלוק תובנות ועושה את זה בצורה עניינית ומלמדת. לא תמיד יש לי כוח לקרוא את הכל כי זה כולל הרבה סטטיסטיקות שאני לא מתחבר אליהן, אבל אני תמיד מעריך את ההודעות והניסיון הכן ליצור דיון. אני ילד “בועה” ומה שקורה מחוץ לבארסה כמעט לא מעניין אותי, אבל בתקופה האחרונה הדיונים בפורום בארסה הפכו רדודים עד שאני חוטא והולך לראות מה קורא בת’רדים אחרים (כך הגעתי לפה למשל :wink:).
הייתי רוצה לראות פחות התלהמות מצד משתמשים ופחות התגוננות על יקירי הפורום. לאינייסטה ובוסקטס הייתה עונה חלשה. בוודאות. זו לא טענה אישית כלפיהם וכשאני כותב את זה אני מצפה לראות דיון מה בשינויים שלואיס אנריקה הכניס לקבוצה גרמו לפגיעה ביכולת של שני גאוני כדורגל שכאלה. במקום זה אומרים לי שמסי מציל לנו את התחת ושבלעדיו היינו מגרדים מקום שישי בקושי. זה נכון, אבל לא קשור לדיון ולא מסביר איך הקבוצה הגיעה למצב הזה.
ותודה בכל זאת לדניאל, שביט נדב ועוד אחרים שמנסים להשאיר את הדיון הוגן והגיוני ואת הפורום חיי ומתדיין.
ותודה לאוריה על ה wake up call, התפתח פה יופי של דיון :slight_smile:

(moshe34) #128

אני לא מבין מה הקשר בין מצב פורום ברצלונה למצב הפורום באופן כללי.
יש תרד של תרבות הכתיבה בפורום הפנימי שלנו שאפשר להעביר את כל הדעות האחרונות לשם.

(דרך אגב אני גם ישמח להגיב שם לכל הטענות פה…)

הפורום בירידה, לא בגלל “מלחמת האזרחים” שפרצה בין אוהדי בארסה .
אלא בעיקר בגלל שהיום קל והרבה יותר נגיש להשיג ולקבל מדע אמין ומהיר יותר ממקורות אחרים:
דוגמה fb וטויטר. זה לא מסובך בכלל להבין את זה.
אי אפשר להילחם בזה, הפורום כולו בירידה וזה התחיל לפני מלחמת המשתמשים בפורום שלנו.
יש פה משתמשים מסוימים שרוצים לקחת על זה טרמפ. אבל גם אם כל הפורום שלנו היה סוגד ללואיס אנריקה עדיין חלק גדול מהשתמשים היו עוזבים…
דרך אגב מאז שהפורום בירידה, אני אישית מוצא את עצמי מחפש הרבה מקורות מידע חיצונים על ברצלונה.
אני יכול להרגיע אותכם:
אצלנו לואיס אנריקה קיבל יחס של זהב לעומתם.
ההאשטג lucho out הוא מונח פופלארי מאוד מהתחלת השנה מצד לפחות חלק מאוהדי בארסה בטויטר ובפייסבוק.
הפורום לא יכול להילחם בטויטר ובפייסבוק. לא טיטי (שנוהל נגדו ציד מכשפות פה) ולא אני באופן אישי אשמים בירידה בהשפעה ובכוחו של הפורום.

יש בעיה נוספת של ניהול:
דניאל עושה עבודה נהדרת (הוא אני כל הזמן מתוכחים על לוצו ומתייה ואני חושב שתמיד שמרנו על כבוד הדדי)
ליאור גם.
אבל בצד המשמעתי אין שום ניהול. וזה בעיה. אפשר להחזיר את השליטה למנהלים פנימים ולא לתת לפורום להתפזר.
גם צריך להחזיר את הכח שהיה לפורומים הכללים דוגמת הפורום הספרדי והאנגלי, שחסרים לי מאוד הדיוני מחזור והקבוצות השונות שהיו שם.
השורה התחתונה היא שהפורום לא יכול להתפתח ולחזור למה שהיה . הוא לא בועה והוא לא יכול להילחם בטחנות רוח. הדבר היחיד שאפשר לעשות זה לנסות ולשמור על כוחו המינמלי. לא להיכנס לנוסטלגיה ולחשוב שפעם היה טוב יותר, כי אי אפשר לעצור את הזמן…

(איל) #129

אנסה להגיב בצורה מסודרת על מה שרשמת -

1. אין קשר בין פורום ברצלונה לפורום הכללי. שום קשר. זו רק דוגמה. אתה לא חייב להתייחס לדברים שנכתבו, חלקם על ידי, ספציפית נגד/בעד פורום ברצלונה. אפשר לתת דוגמאות אחרות, מפורומים אחרים, שמסמנות את אותה הבעיה.
  2. הפורום בירידה בגלל הפייסבוק/טויטר/סנאפצ’ט/יוני דואר/כתובות עשן. הכל נכון. וזה עלה פה לא מעט. אני לא חושב שיש פה מישהו שסותר את הטענה הזו. הדברים שנאמרו מעבר לבעיה הזו, הם הדברים החשובים, כי אותם אולי אפשר לשנות.
  3. אתה מפספס את הנקודה בקשר לדוגמה של לואיס אנריקה, ומצד שני מעביר אותה בצורה מדוייקת - אני, למשל, לא חובב של הבחור. ועדיין, אני לא חושב שכל הפסד העונה היה באשמתו הישירה. אני לא חובב של הנהלת ברצלונה (מאותן סיבות כמוך, אני מנחש), ועדיין, אני לא חושב שכל דבר שקורה שם הוא מושחת ורקוב. למה אני לא חושב ככה? אולי כי אני עוד תמים, אבל בעיקר כי אני לא יודע מספיק. ובינינו - גם אתה לא. רק שים לב לתגובות של אנשים לטענה שוואלוורדה דרש שגומש יישאר בברצלונה בעונה הבאה כי הוא בונה עליו (רמז: “הוא בובה של ההנהלה” זו טענה שעלתה שם). על מה התגובות האלו התבססו? מה היה הנימוק? מה הוביל את טענות הנגד? ז"א, חוץ מעל זה ש"הכל מושחת ורקוב וגומש גרוע והמאמן החדש בובה"? אה…נכון…על זה שוואלורדה לא אמר בפירוש, שהוא בונה על גומש. אתה מבין את הנקודה, נכון?
    אפשר להמשיך עם זה עוד ועוד ועוד, אבל אוכל פשוט לסכם את הנקודה הזו ולהאיר את תשומת ליבך לזה שמכל מה שנרשם פה, לאורך 126 הודעות עד אלייך, בחרת להתגונן ספציפית בקשר לדעתך על ללואיס אנריקה. מעניין.
    ד"א, בבקשה אל תהפוך את זה לדיון “האם לואיס אנריקה היה מאמן טוב” או “הנהלת ברצלונה מושחתת”. זו לא הנקודה שניסיתי להעביר.
  4. מה איכפת לי איזה יחס קיבל מאמן/שחקן/מנהל/מנג’ר/נשיא מסויים בפורומים או מקומות אחרים ברחבי הגלובוס? מעניין אותי מצב הפורום הנוכחי, הכללי והברסאי.
  5. הפורום בהחלט יכול להילחם בטוויטר ובפייסבוק, אבל במגרש שלו. אז זמנו של הפורום כמוביל בתחום העדכונים והחדשות, כנראה עבר, אבל הפורום הזה היה, ועדיין באלף רמות מעל רמת השיח שיש לתגובות בבארסה מאניה, מדרידיסטה, או כל דף פייסבוק אחר שלפחות אני נתקלתי בו. אפשר לשפר את הפורום הזה בדברים שהוא חזק בהם, ולא להתמקד ולהילחם בדברים שהסיכוי להצליח בהם נמוך, עד לא קיים.
  6. אתה וטיטי לא אשמים. מי שאשם זה מי שהוריד את היד מהדופק מבחינת ה"משמעת".
  7. יש המון בעיות בצד המשמעתי - בלי לתפוס צד במלחמת “טיטי נגד שאר הפורום המדרידאי”, זה עדיין די מעצבן לראות הודעות על גבי הודעות של ויכוח טיפשי שנמשך בלי סוף, ובלי טעם. פעם דברים כאלו היו נעצרים ונמחקים בשלבים הרבה יותר מוקדמים, בין אם זה במחיקות הודעות, אזהרות כלליות/אישיות או באנים. ולא, זו לא התרפקות נוסטלגית על העבר שלא יחזור, ויש לי לא מעט בעיות עם איך שהפורום נוהל בעברו, אבל יש דברים שדי ברור שהם בעייתיים כרגע, בניגוד לעבר.
  8. ובכל זאת - אני מסכים איתך לגביי השליטה למנהלים, והכוח (אני בטוח שיש מילה אחרת שמתאימה כאן יותר, אבל אין לי רעיון כרגע) לפורומים הספרדי, האנגלי וכו’. רעיונות כמו תחרויות שונות, הימורי מחזורים, סיכומי מחזורים וכו’ אלו דברים שמאוד חסרים.
  9. זה הסעיף שהכי לא נעים לי לכתוב, כי הוא יישמע מתנשא, אבל ההודעה שלך היא דוגמה מצויינת ל-“הודעות שלא עומדות בסטנדרט השפה הראוי של הפורום (ללא חלוקת פסקאות, שורות שבורות היעדר סימני פיסוק וכ’ו)”. זה לא שהדעה שלך לא חשובה/נכונה/ראויה לכתיבה ולקריאה. זה שפשוט קשה לקרוא אותה בצורה הזו.

(moshe34) #130

אני מקבל את הביקורת שלך על איכות הכתיבה שלי בהכנעה ובאהבה. כן אני מודה זה סוגיה מאוד חלשה אצלי.
אני ינסה להשתפר.

אתה כותב דברים , ואתה רוצה שאני לא ישיב עליהם.

מי שחושב שלואיס אנריקה מאמן טוב מוזמן לכתוב אותם. אני אישית לא קראתי לו אף פעם מאמן זבל ותמיד ניסיתי לכתוב עליו בכבוד. (אחרי ה4-0 בצרפת כתבתי במפורש שאני לא רוצה שיפטרו אותו, אלא שייסים את העונה). אבל השנה לואיס אנריקה נכשל, כן הוא לא אשם באופן בלעדי ויש לו אשמים מעליו. אבל הוא נכשל.
אתה רוצה לכתוב ההפך, זכותך.
יש משתמשים שלא מוכנים לבקר אותו כי הוא היה אגדה כשחקן (זה נכון) אבל לדעתי ברגע שהוא סיים לשחק פה נגמר הריספקט.
לגבי יקירי הפורום מסי איניסטה ובוסקטס:
משתמשים מסוימים כתבו שמסי בעונה בינונית, בעיני זה fake news. פשוט המצאה מוחלטת.
משתמש מסוים רשם איך זה שמסי יכול ללכת לישון אחרי ה4-0 בפאריז. אני מודה שזה עיצבן אותי.
אין לי בעיה אם ביקורת על מסי שהיא ענינית, אבל להפוך אותו לשעיר לעזאזל זה בעיני מקומם.
להתעלם מזה שבוסקטס ואיניסטה מצוינים בנבחרת ספרד ואחרי זה מתקשים בברצלונה. זה מוזר בעיני.
אני לא מגן על עצמי, אני לצערי לא חף מפשע בלשון המעטה. אבל אני לא חושב שמנסים לסתום לכם את הפה או להבריח אותכם.
כתבתי את דניאל בכונה פה, כי הוא ואני חלוקים מאוד ביחס שלנו לקבוצה. אבל הוא יכול להעיד שאני והוא מאוד מיודדים ומכבדים אחד את השני.

אני מזמין אותך לכתוב את דעתך בפורום שלנו . ולנסות לפתוח דף חדש בפורום שלנו.

י

(איל) #131

אבל זו בדיוק הנקודה שלי - התעלמת מכל מה שרשמתי, והתייחסת בדיוק למה שידעתי שתתייחס: דעות שונות בקשר למסי/אינייסטה/לואיס אנריקה/בוסקטס.
הבעיה היא לא רק אם יש או אין דעות שונות, אלא שהדעות האלו, חוץ מאצל יחידי סגולה, לא מנומקות, מוסברות או מבוססות על שום דבר חוץ מאשר או הליכה אחרי העדר (עדר=“בארסה מאניה”, לצורך העניין), או הרצון של משתמשים מסויימים להשמיע דעה בכל נושא, בכל דיון ובכל עניין, גם אם אין להם משהו חשוב או מעניין להגיד.
אם זה היה קורה רק בדיון הפנטזיות בפורום הברסאי, ניחא. אם זה היה קורה רק בפורום הברסאי כולו, מילא. אבל זה לא. בגלל זה רשמתי לך שאני מבקש שלא תהפוך את זה לדיון בענייני ברצלונה. אוסיף גם שאני מקווה שתפסיק להתגונן, כי גם אם חלק מהדברים שאני רשמתי (לא יודע לגביי אחרים, כמובן) מופנים אלייך, בין השאר, הכוונה שלי לא הייתה להאשים אותך ספציפית ולתלות את הידרדרות הפורום בהודעות שאתה רושם. ואם ככה הובן, מקווה שתקבל את התנצלותי.

בקשר לכתיבה בפורום “שלנו” - מבטיח להשתדל יותר בעתיד. אבל הרעיון בדיון הזה, אם הבנתי נכון, הוא לבחון בעיות עמוקות וכוללות יותר מאשר רק בפורום הברסאי. כרגע אני חושב שזה יותר חשוב.

(whykds) #132

זה יוצר רושם קצת שונה ממה שהיה בדיון.
טיטי טען באופן עקבי שהבעיה היא לא בשלישיית הקישור, מה שהתברר כנכון עם השינוי של הצבת איסקו בהרכב (עד כמה שאפשר להגיד ׳התברר כנכון׳ בנוגע כדורגל). הוא אף הסכים איתי על 442 דאימונד, בדיוק זה שהיה בישורת האחרונה. אתה טענת שקרוס לא ברמה של ריאל מדריד.

(Dovi) #133

איפה היתה מלחמת האזרחים בפורום של בארסה?
זה קרה אחרי המעבר למערכת החדשה?

מישהו יודע לאן נעלם titi camara ?

(bblanko) #135

תכתוב משהו רע על בנזמה אולי הוא יופיע פתאום :wink:

באמת נראה לי הזויי שהוא נעלם ישר אחרי שפתחו את הדיון הזה.