מצב הפורום - בואו נדבר על זה

(ganjo) #81

אני לא יודע על מה אתה מדבר… המחק נמצא בידיהם ואנחנו נותנים להם גיבוי מלא. בכל אופן אוריה פתח על זה דיון בקפיטריה - בוא נעבור לשם:-)

(titi camara) #82

gango,

זה לא רק כאן, תיכנס לכל פורום ותיק בכל נושא(מכוניות, DIY, קולנוע ביתי, עיצוב…) ותמיד תשמע את החברים הותיקים שמסברים לך כמה “טוב זה היה אז”, תשאל את אבא/סבא והוא גם יסביר לך שאז זה היה הרבה יותר טוב, אין מה לעשות נגד נוסטלגיה.

אני כותב בשפה מתנשאת רק כשמתחילים איתי מלחמות למי יש יותר גדול, על המלחמות האלה כמו רוב הגברים אני לא יכול שלא לקחת חלק, אבל אני תמיד מנסה ומצליח לשמור על שפה נאותה ולא נגרר לשפת רחוב או לקללות, בניגוד לכמה חברים “ותיקים” ו/או מנהלים.
מי שיכנס ויקרה את התגובה בצורה אובייקטיבית יבין לבד מי כותב בצורה מתנשאת ומי מנסה לדבר לעניין.

ותיקון קטן, בפלנטה הדמיונית(או שלא כ"כ דמיונית) בייל מבקיע 40+ שערים ולא 60.

כל עוד המחק ישאר “קל” ולא “כבד” הפורום ימשיך לשגשג, אם נחזור לשיטות הישנות כל מה שעשיתם בחצי השנה האחרונה ירד לטמיון וזה מאוד חבל !
מנהל שמלכלך על חבר ומאיים עליו שימחק את התגובות שלו לא יוביל את הפורום לשום מקום.

עכשיו לעניין הטרולים,

לא אני ולא מר מאסטרו(שהוזכר כאן) ולא אף משתתף פעיל כאן הוא טרול, הבעיה של החברים ה"ותיקים" לדעתי היא שקשה להם לראות את הפורום פתאום חוזר לחיים ולא תודות להם, אז החדשים הם טרולים, כך המצב בכל הפורומים האחרים שהוזכרו למעלה(DIY, קולנוע ביתי ו…) אתם יכולים ללכת לבדוק.
לחלק מהחברים הישנים טוב לחזור לימים ההם כאשר כולם היו חברים “רציניים” ואקדמאים, וכולם היו מומחי כדורגל והוגי דעות לכל הפחות וטפחו אחד לשני על השכם וחשבו שהשמש זורחת להם מהתחת(אני מצטט את אחד המנהלים בעניין התחת), אז מגיעים חברים חדשים מבחוץ ומסתכלים פנימה ורואים בעצם שאותם הוגי דעות לא כ"כ מומחים בכדורגל כפי שהם חושבים, הם בלא מעט מקרים לא מצליחים לזהות את המערכים שהקבוצות שלהם משחקות בהם במשחק נתון, וכותבים כאן הרמון שטויות תוך כדי שהם לוקחים את עצמם ביותר מדי רצינות, אז אנחנו צועקים שהמלך הוא עירום, זה כמובן לא מתאים למלך.

(orelh94) #83

אתה אשכרה מאמין לעצמך, אה? אתה בא ומבלבל לנו את המוח שאתה לא מתנשא וכותב את אחת ההודעות היותר מתנשאות שיצא לי לקרוא אי פעם. גם ה’‘אקדמאיים’’ לא היו מתנשאים כמוך. מילא היית כותב ראוי ולא 90% מהזמן מקשקש שטויות היית יכול עוד איכשהו למתוח ביקורת כאן על מישהו. יש כאן המון חבר’ה ‘‘חדשים’’ שכותבים ו-וואלה יש אחלה דיונים. אתה? שטויות.

אגב, סחתיין על הקטלוג. רק מסמן שהבעיה היא בך. לאורך כל הנושא הזה הביקורת הייתה על משתמשים נורא ספציפיים שאתה הוא אחד מהם, אל תהפוך את זה למלחמה של חדשים-ישנים.
ממש מעניין אותי מי יגרום לפורום לשגשג, מבחינתי שיהיו פה 3 הודעות ביום אבל נורמליות ולא 100 הודעות ביום שעל 97 מהן אני כנראה אדלג. זה רק עושה לי עבודה קשה יותר כדי להגיע לתכל’ס.
אני מדבר בתור בנאדם שהיה יושב והיה קורא דיונים במשך דקות ארוכות, קורא דיונים בעבר כי זה סתם עניין אותי.

מדבר איתי על הבנה במשחק. לך תקים איזה עיתון ספורט אתה ושגיא כהן עם התאוריות ההזויות האלו.

(titi camara) #84

בדיוק, כדורגל זה משחק ! ומה זה משחק בלי שטויות ! זה הכי כייף :joy:
למה להפוך משחק שאמור לבדר אותנו ולעזור לנו להעביר את הזמן למשהו רציני ולא נגיש, אני לעולם לא אבין זאת…

(dkaro) #85

העברתי את התגובות שקדמו לתרד הזה מפורום מדריד לכאן.

רק מבקש שתשימו לב שיש כאן משתמשים שחושבים שאנחנו לא מנקים מספיק, ויש כאלו שחושבים שהיד קלה מדי על ההדק, כך שכמובן שאין אמת מוחלטת.

יש התרפקות על העבר לא בגלל נוסטלגיה, אלא בגלל שבעבר המקום הזה היה נראה אחרת. מה שיימחק כיום זה הודעות מתריסות, שפה בוטה, וחסרות תוכן מוחלט. בעבר כל הודעה שלא נומקה באופן מלא והגיוני וכל הודעה שהריחה כמו כיוון להטרלה, גם כן נמחקה, וזה משהו שלא נעשה היום. מעבר לכך: כל הודעה שנכתבה בעברית קלוקלת לא זכתה לראות אור יום: שגיאות כתיב, אי חלוקה לפסקאות, שימוש לא נכון בסימני פיסוק. משתמשים רבים פה למדו איך הודעה נראית טוב בעין. הפורום היה מתנשא בקטע הכי פלצני שיש, וזו הייתה החוזקה שלו. אם נחזור למדיניות דומה (הופסקה בערך לפני כ-5 שנים) חצי מההודעות כאן לא היו שורדות.

הבעיה היא שאף אחד לא יודע מה הביצה והתרנגולת: האם הפורום החל לדעוך בגלל שהמדיניות השתנתה, או שהמדיניות השתנתה כי היה חשש שהוא מתחיל לדעוך ולהפסיד לפלטפורמות העולות האחרות? בוצע יישור קו מסוים עם המכנה המשותף הנמוך ביותר, וזו הייתה טעות אסטרטגית מסוימת. אפשר להחליט לחזור לגישה ההיא, אבל אם נחליט שזה הכיוון מי יישאר?

קיצר, התלבטות קשה. אין לי תשובה טובה.

(איל) #86

אולי, רק אולי, הביצה והתרנגולת הגיעו יחד.
מעולם לא הייתי יותר מידי פעיל, מבחינת כתיבה, בפורום. נכחתי בו המון מבחינת קריאה, ועדיין ממשיך לעשות זאת, אבל לא מיהרתי להביע דעה על כל נושא ובכל דיון, בעיקר בגלל שאני מכיר את המגבלות של עצמי. למשל - כשאני רואה משחק כדורגל, אני פחות שם לב למערכים ולתוכניות משחק, ולכן יש לי פחות מה לתרום לדיונים כאלו.
אז למה אני ממשיך להיכנס לפורום, כבר לא מעט שנים? מכיוון שפה תמיד ראיתי דעות, ניתוחים וידיעות שלא ראיתי בשום מקום אחר. ידיעה על רכישה של שחקן, סכסוך בהנהלה, או עיצוב החולצה לעונה הבאה הייתי מקבל פה, ורק פה (בעיקר כי כל שאר המקומות היו לא אמינים ברמה קיצונית). ועכשיו? עכשיו כל 5 דקות יש עדכון בבארסה מאניה על וראטי, ופעם ביומיים יש ראיון עם מאמן/שחקן, וכל אלו מופיעים בעיקר שם. וכמו שקורה בכל דבר בפייסבוק - רמת התגובות שם לא יותר מידי גבוהה. בלשון המעטה. שזה לא קשור ישירות לפורום, אבל לפחות מבחינתי, זה מוריד מהסיבה להיכנס אליו מלכתחילה.

האם הפורום היה מושלם בעבר? ממש לא. היו לו לא מעט חסרונות. והיו הודעות שנמחקו בלי סיבה (לדעתי) והיו הודעות שהושארו בלי סיבה (אלא אם כן “פרוטקציה” היא סיבה). ועדיין, היה כיף לבוא, להתעדכן, ולכתוב.
אני חושב שהפורום התחיל לדעוך בגלל 2 הסיבות שציינת, יחד:

1. מדיניות היד הנוקשה הלכה והתפוגגה, ונעלמה כמעט לגמרי. יש לא מעט משתמשים שפשוט כואב לי בעיניים לראות את ההודעה שלהם. מבחינת ניסוח, מבחינת סימני פיסוק וטעויות כתיב בסיסיות. וזה עוד בלי לדבר על אינספור ההודעות שעולות פה כל הזמן, שכל מטרת כותביהן היא פשוט…לרשום תגובה. וזהו. בלי נימוק מאחוריה, בלי דעה מבוססת, בלי ניסיון ליצור דיון. העיקר שתהיה דעה. פעם הודעות כאלו היו נמחקות בלי יותר מידי בעיות, ופעולה זו הרימה את הרמה של הפורום.
  2. הקיצוניות השתלטה על הפורום. שחקנים הם או מדהימים, או פח אשפה. מאמן הוא כישלון מוחלט, בלי שום נקודות זכות לטובתו, או עילוי שראה ותכנן הכל חודשים מראש. כל מהלך של הנהלת קבוצה הוא או מושחת מבסיסו וטיפשי, או גאוני. כל משתמש בהכרח צודק לגמרי, או טרול. אין באמצע, אין דיון. אנשים רושמים פה דעות, אבל לא באמת מוכנים לדון. הם כותבים הודעה לגביי דעתם, ומבחינתם היא עובדה. וזהו. אין אפשרות לערער על תפיסת עולמם. יש פה לא מעט כותבים טובים ואיכותיים. אבל תרבות ה"אני צודק כי אני יכול לכתוב הודעה מתלהמת" השתלטה על הפורום הזה, כמו שהיא השתלטה על מקומות אחרים.

יכול להיות, ואת זה אני לא יודע, שההנהלה ישרה קו עם העניין הזה, ועם הכותבים האלו, מחשש שבלעדיהם אפילו מעט הדיונים שעוד פעילים, יחדלו מקיומם. ויכול להיות שהקיצוניות השתלטה כי המנהלים אפשרו לה להשתלט.
אני חושב ש-2 הסיבות קרו במקביל. אבל זו רק השערה.

אני חושב שכל מי שמבטל את הטענות של ה"וותיקים" כנוסטלגיה מחטיא את הנקודה. העובדה שאנשים נוטים להיות נוסטלגים לא אומרת שהנוסטלגיה לא מוצדקת לפעמים - אוהדי מילאן מתגעגעים בצדק לשנים 2003-2005, למשל. באמת שההבדל תהומי לכל מי שרק יסתכל - בנוסף לכל מי שאוריה ציין משתמשים כמו Rivaldinio, Big Bird, Oliver Cromwell פשוט לא נמצאים פה, ומגוחך לטעון שהם הוחלפו במשתמשים מסוג דומה. בפורום של מדריד כבר בקושי רואים את גיא כותב, ואני בטוח שיש עוד רבים וטובים שאני שוכח.

הדיון הזה מאבד כל טעם כשהוא דן בהכללות. זה נכון שלא תמיד “פעם היה יותר טוב”, אבל תבדקו את השאלה בצורה עניינית.

(ganjo) #89

אז קודם כל אני רק רוצה לפתוח ולהגיד שזה דיון מבורך לדעתי. לכולנו דעות שונות, בכל מיני נושאים, אבל מה שמאגד את כולנו תחת קורת הגג של ספורטאנטר היא האהבה לספורט.

בתור אחד שרשום לפורום מאז שנת 2006 (11 שנים זאת חתיכת כברת דרך) ולמרות שתגובות החלו להגיע רק ב4-5 שנים האחרונות אני יכול להגיד שאני מסכים שהיו פה המון כותבים איכותיים מאוד שעזבו וזה מצער, אבל זה לא מבט של נוסטלגיה לעבר אלא הבנה פשוטה של מצב הדברים.
עם כל זאת, אנחנו ממשיכים להיכנס לפורום כמעט כל בסיס יומי, ומבחינתי שיפור רמת הפורום אמורה להיות דאגה משותפת של כלל כותביו וקוראיו, זה לא חייב להיות בהכרח מושתת על דיקטטורה ומחיקה בלתי מתפשרת, מעולם לא קיבלתי באן פה אבל הודעות שלי בעבר נערכו (חלוקה לא נכונה, טיעונים ללא נימוקים וכו’…) ועקומת הלימוד שלי עלתה משמעותית. ללמוד להשתפר זאת מעלה הכרחית בחיים, זאת האמונה האישית שלי. אם כל אחד פה יקח על עצמו את המטלה הזאת של להשתפר וללמוד, הפורום ימשיך לעלות למעלה וניצור כותבים איכותיים נוספים.
מטרה משותפת היא הדבר העיקרי הגורם לאנשים לשתף פעולה, בדיוק כמו קבוצת כדורגל שמתרפקת על העבר אך מחליטה לבנות את עצמה מחדש, מתוך הבנה שההווה והעתיד חשובים עוד יותר, כך גם אנחנו יכולים לצמוח ביחד.

יש פה מספר כותבים שאני מעריך, מספר כותבים שלא, יצא לי לדלג על תגובות כי אני אישית מרגיש שהכותב לא תורם לי, זה בסדר והגיוני. כל עוד נדע להגיב בצורה מכובדת ומכבדת כלפי האחר, ננמק את דעותינו ונקשיב גם לצד השני, אני בטוח שנראה פה עוד ועוד אנשים שירגישו בנוח לכתוב, להביא את הרעיונות שלהם על הדיו הוירטואלי ואולי נרוויח פה שוב קהילה ייחודית בתוך הספורט העולמי.

(Oleguer 23) #91

חייב לציין שמרב שהשינוי של הפורום הפתיע אותי, גם לקחו לי כמה חודשים להבין באמת מה השינוי פה. כמו למשל שהפורום הספרדי שכל כך אהבתי יתעורר רק כשעניין בארסה נגד ריאל על הפרק. יותר מזה, אני חייב להיות כנה ולאמר שהזנחתי את הפורום, אבל בכל מקרה גיליתי שאני כבר לא מנהל בו רק בחודש האחרון.

דבר נוסף, אני מזכיר לכם שאותו לייזר האיכותי, האלוהי, התנגח בצורה מגעילה ומתנשאת ביותר מדי משתמשים, חדשים ולא חדשים, מתלמדים ולא מתלמדים. כולל אני, בשנים שכבר הייתי מנהל ולא משתמש חדש. אז האם אתם מעדיפים איכות עניינית על איכות אנושית?

עוד משהו - אל תשכחו שאנשים מתבגרים. אנשים רבים שמילאו את הפורום בזמנם הפנוי היום עובדים, הורים, לומדים, וזה לא דבר פשוט להמשיך לגלוש ולדון על כדורגל באופן מורחב. אני כיום מנהל עמוד בפייסבוק, אבל גם בו אני כמעט ולא משקיע כמו בעבר. אין מה לעשות.
הייתי פעיל כאן בעיקר בתקופת התיכון, היום אני בן אדם עובד. מצד אחד למדתי להתנסח עם השנים, ויש לי דעות שאשמח לפרט אותן בפורום. אבל לצערי אין תגובות ואני נאלץ למצוא אותן בפייסבוק, שם האיכות ירודה בהרבה.

זה נותן הרבה מחשבות. שאלה אליכם - האם יש מקום לפורום כללי בו אפשר לדבר על כל נושא בלי התחושה שאני נכנס לבית של אוהדים אחרים? כמו למשל בעמודי וקבוצות פייסבוק, שם אנשים מדברים על כל נושא אפשרי וגם שם ניתן להגיע למגוון נושאים מפורקים תחת הנושא הראשי. פורום כללי הכוונה לפורום שאפשר לפתוח בו נושא על אנגליה נגד ספרד, או נושא על בארסה נגד ריאל (נושאים ספציפיים כמו קהלים, שידורים…). הרי ברור שאם אני אפתח נושא על המעמד של הכדורגל הספרדי בפורום הספרדי, לא כולם יראו את הנושא הזה, ומי שכן אלה בעלי אותו צד בדיון.

(whykds) #92

בערוץ חמש של שנות התשעים נדב יעקובי ואבי מלר נראו לי אלוהי הכדורגל, ידענים בלתי נדלים שרק אלוהים יודע מאיפה הם מביאים את הידע שלהם. היום כל ילדון עם גוגל טרנסלייט יכול לדעת מה אומרים במדריד אחרי המשחק. כשהייתי ילד אבא שלי סיפר לי שפעם הרמה בבית הספר הייתה הרבה יותר רצינית. אחר כך בצבא אמרו לי שהיה טירוף בשנים לפני שהגעתי (ואז כשאני התפזמתי בעצמי שמתי לב שהוותיקים עושים בדיוק את אותו הדבר לצעירים החדשים). כשטיילתי אז אמרו לי שפעם טיול היה טיול והיום המקומות שהגעתי אליהם כבר נהרסו. אמרו לי שהמוזיקה של היום היא גרועה כי פעם אומנים היו צריכים להשקיע חודשים בעבודה על אלבום והיום כל ילד יכול להוציא שיר. אני יכול להמשיך בדוגמאות. אבל מה? הילדים של היום מתוחכמים יותר, הצבא של היום מקצועי יותר (עדיין שכונה, אבל זה דיון אחר), הטיולים של היום לא פחות יפים ויש אינסוף מוזיקה טובה בחוץ (היא פשוט לא נמצאת באותם מקומות).

גישת ה׳פעם היה פה קרנבל׳ נכונה במידה מסויימת, אבל היא נגועה גם בחוסר יכולת לראות את הדברים החדשים והיפים שהשינוי מביא (לא אחזור על מה שציינו פה). את ההזדמנויות. להתגעגע לפורום של פעם זה כנראה חסר טעם כי הוא לא יהיה הפורום של פעם. חשוב לי מאד להדגיש שזה לא אומר שאין עמכם צדק, ממש לא. פשוט במקום להתגעגע הייתי מתמקד בלחשוב איך עושים מהלימונים לימונדה. אין טעם להיות רוקרים מזדקנים מהסיקסטיז עם כרס שמנסים לנגן את אותה מוזיקה מלפני חמישים שנה ורק מנסים לשחזר איזה ניצוץ היפי מפעם. סליחה על ההקצנה.
על מנת למשוך כותבים טובים ולעורר דיונים מעניינים כדאי לייצר תוכן אחר. הסיקורים האהובים אכן היו הדבר הנכון בשעתו, אבל אולי הם כבר פחות מעניינים כי בעידן של טוויטר, ווטסאפ, forza ו- 90min אני מקבל את כל התוכן הזה גם ככה. ברור שבגלל הטוויטר החדשות החמות האחרונות מעונת המלפפונים לא יהיו פה בפורום. למרות זאת לעולם יהיה קהל של אנשים שיחפש לדון על תוכן איכותי עם אנשים איכותיים. דווקא בעידן שכל חובב כדורגל רואה איזה ניגוד עמוק קיים בין איציק זוהר לגארי נוויל יש צמא גדול לתוכן טוב.

הצעות שלי לשיפור המצב, סתם בשליפה. בטוח אפשר למצוא עוד ובטוח שלא כל מה שאני כותב ישים או נכון:

1. פורמט שבועי של פודקאסט ודיונים סביבו
  2. סטטיסטיקות - התחום הזה נמצא בצמיחה. אם אוהבים את זה או לא זה מעניין חלק גדול מהמשתמשים. לפי גישת ה׳זוג עיניים׳ כל זה קצת חסר משמעות, אבל החוכמה היא לא להביא נתון יבש אחד שלא אומר כלום. אם עושים עבודה רצינית (והרי אנליסטים חיים ונושמים בעולם הכדורגל) ומנסים לספר סיפור שמשלב בין זוג עיניים לשימוש אינטיליגנטי בנתונים - לטעמי לפחות אפשר להוציא תוכן איכותי מאד (דוגמה).
  3. סינון יותר מסיבי בתרדים של הדיונים ובכללי למצוא דרך להפריד בין דיוני ווטסאפ לדיוני עומק.
  4. יותר תוכן שקשור לתרבות כדורגל, ליגות נמוכות, מורשת וכו׳
  5. ׳תחרות׳ בין חברי הפורום על הימורי משחקים/זוכים ועוד
  6. תוכן יותר ׳עסקי׳ ו׳כלכלי׳

נ.ב
קראו לכם את הדיונים מהחודשים האחרונים בפורום של מדריד (למשל, דיון הטקטיקה והסגל).
א. ישנן שם הודעות טובות ומנומקות.
ב. אני לא מסכים עם טיטי על הרבה ממה שהוא כותב, וגם לדעתי (הוא הודה שגם לדעתו) קורה שלפעמים נכנס ונגרר לפרובוקציות מיותרות. מצד שני, זכורים לי מקרים בהם הוא לא היה זה שהתחיל להעלות את הטונים. מציירים פה מצב שהוא לא נאמן למציאות ב- 100%. קראו דיונים בצורה הוגנת ותראו שקרה שטיטי ומר מאסטרו היו אלה ששמרו על שפה נאותה.

(ganjo) #93

אחד מהדברים המשמעותיים ביותר במתכונתו של הפורום החדש זה שאין יותר ‘בית של…’ אמנם שמרנו לבינתים על החלוקה לקטגוריות (כדי שאנשים יתרגלו יותר מהר לעיצוב ובכלל) אבל התצוגה של ‘פורסמו לאחרונה’ נועדה בדיוק בשביל שכל המשתמשים מכל הקבוצות והסוגים ייחשפו ככל הזמן לכל הדיונים בכל הפורומים. לדעתי זה השינוי המשמעותי שקרה פה ובינתיים זה עובד נפלא.

דבר נוסף שקרה זה שהכרזנו שכולם מוזמנים לפתוח דיונים חדשים. לא צריך אישורים - פשוט לפתוח. אם הדיון יתרומם או לא זה כנראה תלוי בדיון אבל זה בהחלט מבורך.

(Oleguer 23) #94

מסכים עם הגישה, אבל הפורום עדיין לא התרגל לזה. עדיין יש תחושה של אורח. אני רוצה למשל דיון שבו משתתפים גם אנגלים וגם ספרדים. אני לא בטוח שכל מי שאני רוצה יודע שקיים דיון שהוא רצוי בו.

(ganjo) #95

היום יש הרבה יותר ערבוב של משתמשים. אני מסכים שזה עדיין לא מושלם - זה המקום לחזור שוב - כולם מוזמנים לכתוב בכל דיון שהם רוצים. אין יותר גדרות בפורום הזה.

(Oleguer 23) #96

הלוואי, אבל מי יחזיר לחיים את הפורום הספרדי? למי מספיק אכפת כדי להחיות דיונים? ניסיתי, אף אחד לא משתף פעולה. גם כשכתבתי פסקה מנומקת על איכות הכדורגל הספרדי, שזה דיון שאם הייתי כותב אותו במקום שאנגלים קוראים בו הוא היה מגיעה לעשרות הודעות.

(Rock'N'Raul) #97

רוצה לחזק את דבריו של סנטיאגו, יותר מדי פעמים שראיתי תגובה שלך בדיון שחלקתי עליה בכל רמ"ח איברי ופשוט ויתרתי על הצגת העמדה שלי - כי ברור לי שלא תטרח להתייחס אליה באותה צורה ואותו כבוד כמו שאני נותן לתגובות שלך.

אחדד את דברי - מאז ומעולם תפסתי ממך (טיטי) אחד המשתמשים הפחות איכותיים בפורום. לא בקטע של לפגוע או להעליב, חס וחלילה, אני פשוט באמת ובתמים חושב ככה… צורת הכתיבה שלך יוצרת אנטגוניזם גם כאשר חושבים כמוך, או במילים יפות - אתה חושב שהשמש זורחת לך מהתחת. קשה מאוד לנהל דיון ככה כאשר הצד השני משתמש בחוסר בהירות סמנטית או בקלות בה ניתן להשתמש בסטטיסטיקה או להתעלם ממנה בהקשר של כדורגל, כדי לצאת “צודק”, גם אם רק בעיני עצמו.

אני לא מנהל אבל כחבר פורום אני יותר מבעד שתציג את דעתך, אבל יש דרך וצורה.

(Paul Heyman) #98

@Oleguer_23

אם אתה רוצה דיון שפתוח לכל מני מקורות בכדורגל, ה"מקום" הוא יהיה הפורום של הכדורגל העולמי. ז"א אם הכוונה שהדיון יהיה מעבר לרק כדורגל ספרדי לדוגמא.

מלבד זה, יש דרכים לגרום לדיונים חדשים לבלוט יותר. אתה יכול לדבר עם מנהל כדי שהוא:

• ינעץ את הדיון (כדי שהוא יופיע בראש רשימת הנושאים בפורום העולמי למי שנכנס לשם)
  • ישים את הדיון כבאנר בראש האתר (יופיע כמו באנר בראש האתר לכולם ויגרום לאנשים לבוא להתעניין)
  • פשוט יבוא וייתן את ההודעה שלו כדי להתחיל לעזור בהובלת המומנטום של הדיון החדש.

וכו’. יש אפשרויות.

(בני-קנטור) #99

ציטוט 1:
לא כתבתי מעולם אמירה לא מנומקת, אמירה לא שגרתית כתבתי גם כתבתי, אבל אני תמיד מנמק ומסביר מה ההגיון שעומד מאחורי האמירה שלי, לטעון אחרת זה ממש לזרות חול בעיניים.”

ציטוט 2:
"אבל כפי שכבר חזרתי ואמרתי, אם אני זורק אמירה לא שגרתית ולא מנומקת רק כדי להתגושש למה פשוט לא להתעלם ולא להגיב ? "

אתה לא מרגיש שאתה סותר את עצמך?

אגב זו הודעה ראשונה שלי אחרי שנים.
רשום בפורום בערך מ2007, קורא בערך מ2004.
איפה הימים של אולגר, שי, לייזר וכו’? היו ולא יחזרו. גאה שזכיתי לגדול על כותבים כאלה, הם חלק חשוב ממי שאני היום.

(smer2008) #100

אני רוצה להתייחס לדיון כאן תוך התמקדות במקרה האישי שלי.

כאשר הצטרפתי לפורום ב-2008, הייתי סטודנט רווק. היום, איני סטודנט ואיני רווק. לכן, כפי שאולגר 23 אמר, אנשים מתבגרים, מתחילים לעבוד, מתחתנים, ילדים וכו׳, וזה משפיע על התרומה לפורום. אין מזה מנוס.

שנית, ההבדל בין הפורום היום לבין תקופת הזוהר שאני זוכר (2008-2012 בערך) אינו במספר הכותבים הטובים, אלא במספר הכותבים הטובים מאוד. כיום, הזנב הימני של ההתפלגות חלש בהרבה ממה שהיה באותה תקופה. אוריה התחיל את הדיון עם התייחסות לפורום בארסה, ואני אדגים זאת בעזרת בארסה הקבוצה: בתקופה שהזכרתי (פחות או יותר), מספר שחקנים בבארסה הגיעו לשיאם וסחבו את הקבוצה להישגים שקשה לשחזר. אך, עם הזמן חלק גדול מהם נעלם או נחלש. זה בדיוק מה שקרה עם ספורטאינטר: מספר משתמשים מצויינים הגיעו לשיאם פחות או יותר באותה נקודת זמן, ואז נעלמו.

שלישית, החלטתי לעזוב את הקפיטריה גם בתקופה שבה נשארתי פעיל מאוד בפורומים של כדורגל וטניס. הגעתי למסקנה שקשה לנהל דיון ענייני בקפיטריה (במיוחד בנושאים פוליטים) מבלי לכנס לגידופים, התקפות אחד על השני וכו׳. כאשר אירוע כלשהו היה מתרחש (פיגוע, התקפה בעזה, מוות של ילד פלסטיני וכו׳), הדיון היה מתחיל עם התייחסות לאירוע הספציפי, אולם אחרי חצי עמוד בערך, הדיון מתרחב לדיבורים על 1948, 1967, 1976, עד כמה הערבים הם גייס חמישי והאם היהודים צריכים להיות במזרח התיכון בכלל. אלה דברים ששמעתי מאז שהייתי ילד, ואין לי כוח לשמוע אותם שוב. הם לא מקדמים שום דיון, ואיני מהסוג שרוצה ליטול בהם חלק. אלה מסוג הדברים שלא מתאמים לאישיות שלי, ולכן וויתרתי על הקפיטריה. הבעיה הזו נוצרה, בין היתר, בגלל ניהול לא נכון שאיפשר זאת.

אוריה ואני לא מצביעים לאותה מפלגה, לא חולקים אותה תחושה כלפי מסי, איננו חולקים אותן דיעות לגבי כיסוי\ביטוח בריאותי וכו׳. אולם, כפי שהוא יעיד, דיברנו רבות, לא הסכמנו, אך מעולם לא ירדנו לפסים אישיים. בהקשר זה אציין כי עם הזמן נדדתי לשני פורומים: רד קאפה של יונייטד ופורום טניס. בראשון מדברים גם על נושאים פוליטים וכמעט כל אירוע זוכה לת׳רד משלו (ויש אפילו ת׳רד שלם על שמו של טראמפ). אולם, הדברים כמעט תמיד מתנהלים ברוח טובה. זה אפשרי, ואם רוצים… וויל, אין זו אגדה.

אני מסכים שיהיה מעניין לדעת מדוע משתמים רבים נעלמו- האם זה בגלל הפורום או בגלל העיסוקים היומיים (או שניהם). מצד שני, אני מסכים שזה גם פורום בו אנשים כותבים בהתנדבות. מבחינתי, הפורום הזה היה תמיד חשוב וישאר כזה, אך הנטישה של רבים מ״בני דורי״ משפיעה. העיסוקים היום יומיים הופכים את התרומה לפורום קשה אף יותר!