מצב הפורום - בואו נדבר על זה

(Niro) #61

כל מה שאתה אומר, רק הפוך, כרגיל.
הפורום היום על סף סגירה. כשהיה פה ניהול נורמלי הוא שגשג.

בקשר לשאר - טוב, יש פה קוראים ששופטים בעצמם. הררי המילים שאתה כותב פה בקושי זוכים להתייחסות. מה שאתה עושה, ברוב המקרים, הוא לכתוב למגירה. או יותר גרוע - לפנות לקהל נחות.
היית יכול להיות משתמש סולידי ולתרום לפורום תרומה לא רעה, במקום זה בחרת לקחת את הפלורליזם הכפוי שנוצר פה למקום אחר. אין לך מושג כמה משתמשים פנו אלי וטענו שמשתמשים כמוך הבריחו אותם מהפורום.

כפי שאמרתי לך תמיד - אתה בסך הכל דמגוג (וגם לא כזה טוב) שמצליח בעזרת מכבסות מילים לסייג את הדברים שנוח לך לסייג ולקבוע בנחרצות את הדברים שאפשר יהיה לסייג בעתיד. אם המחשבה שאתה איזה עילוי כדורגל גורמת לך לישון טוב בלילה או תורמת לביטחון העצמי שלך אז תפאדל. תמשיך לכתוב למגירה ולמאסטרו.

(titi camara) #62

משתמש סולידי ? אני ? נו באמת…

אני אומר לך שאתה ושאר המנהלים הם שהבריחו את מרבית המשתמשים, אני נרשמתי לפורום כבר אחרי שהפך לשומם, כרגע רואים קצת חיים, מה שאי אפשר להגיד על מצב הפורום לפני כמה חודשים תחת משטר החושך הישן.

גם אם זה רק למאסטרו אני אמשיך לכתוב, לפחות הוא מבין כדורגל.

שכל אחד ישפוט, אם אני זוכר אתה זרקת את רונאלדו מהקבוצה בתחילת העונה, יותר מנזק מתועלת כתבת, כן ?

כנראה התבלבלתי, אני זכרתי את אותה התקופה שמסי נעדר וניימאר וסווארז היו מדהימים, כפי שאמרת היה עונה אחרי.

(Niro) #63

כן אחי.

לא חושב שמישהו דיבר על מערכת הפורומים כגורם. בלי לדבר על הסיבה כרגע - אני נמצא כאן (במקור עם יוזר אחר) כבר בערך עשור והפורום מעולם לא היה בשפל כזה מבחינת איכות ורמת כתיבה. באמת שאין סיבה להתווכח, אתם מוזמנים לדפדף כמה שנים אחורה ולראות שספורטאנטר היה פורום חריג לחלוטין באינטרנט הישראלי עם דיונים מרתקים.

(whykds) #65

לא כתבתי שהיא הגורם היחיד, אבל השינוי באיכות קרה במקביל לשינוי במערכת הפורום, כך שקשה להתעלם.
סביר להניח שהרבה מזה גם עניין של גיל, מה שנראה לך איכותי ומעמיק בתיכון הוא לא מספיק בגיל 30

(Niro) #66

whykds, בשביל לשמוע שטויות שמגיעות, בד"כ, מכאלה שלא רואים מספיק כדורגל (לא המקרה של טיטי) או לא מספיק אינטלגנטים כדי לנתח את המציאות לאשורה (כן המקרה של טיטי) אתה יכול לתפוס לשיחה כל אחד מהמשרד או מהרחוב.
הפורום הזה תמיד היה החריג - בו מי שלא מדבר דברי טעם או לא מבסס את דבריו לא היה מקבל זכות דיבור בכלל, זו בדיוק הדרך להבדיל את הפורום משיחות הרחוב עליהם דיברתי. קרא לזה התנשאות, קרא לזה איך שבא לך - כשהפורום קיים מעל עשור ומשגשג כך - כנראה שהשיטה עובדת. בתקופה ה"חשוכה" של הפורום כתבו פה אקדמאים (לא רק מהארץ), אנשים בעלי ידע מדהים בכל התחומים ולאו דווקא בכדורגל, ואני יכול להעיד באופן אישי שהפורום הזה תרם לי המון גם מבחינת ידע וגם כאדם (בין היתר: פיתוח חשיבה ביקורתית, יכולת הסקת מסקנות על סמך נתונים, ידע כללי וכו’ וכו’), נרשמתי לפה כשהייתי בן 14-15 ואפשר להגיד שגדלתי פה. תמיד זו הייתה הפינה שבה ידעתי שאני קורא דברי טעם ופונה לאנשים ברמה מסוימת, ואם מבליח מדי פעם איזה עשב שוטה הוא עף עוד לפני שאני מספיק להעיף אותו כי חבורה של מנהלים איכותיים סיירו פה כמו כלבי שמירה.

אפשר להיות יפי נפש ולתת לכולם להביע את דעתם. מה אני אגיד לך? השקפת העולם שלי שונה. במדינה אי אפשר לסתום פיות, בפורום כן, וזה בדיוק היתרון שלו. אף פעם לא התיימרתי לייצר פה איזושהי דמוקרטיה.

(whykds) #67

אני לא חושב שהדיעות שלנו מאד רחוקות. אני בהחלט מציין את מגוון הדיעות שאני רואה פה לאחרונה כיתרון - כל עוד הן מנומקות וכתובות כמו שצריך. אני מניח שגם אתה לא מתנגד עקרונית למשתמשים שחושבים אחרת אם דעתם הגיונית ומבוססת על עובדות.

אתה חושב שההבדל נובע רק בגלל מחסור בזמן של המנהלים לבצע סינון ראוי?

(orelh94) #68

זה לא קשור לגיל. פעם היו פה חבר’ה איכותיים וטובים, הפורום האנגלי היה מוצף בכאלה חבר’ה, היה שוקק חיים עם תרבות דיון מדהימה, תמיד היה שם מעניין, היה מה לקרוא וללמוד מהם, היית נכנס ונהנה. היה פה את לייזר על תקן קבוע, גיא, נירו ודור שהיו הרבה יותר דומיננטיים מפעם, ארז הידוע בתור XA14, שפשוט היה מסקר את הקאנטרה שלנו על בסיס שבועי, borntorun כשהיה לו יותר זמן וגם בפורום השכן היו חבר’ה מצויינים. הפורום היה שוקק חיים ודיונים תרבותיים ואמיתיים, בלי ירידה מיותרת לפסים אישיים ודיעות שהן לגיטימיות ולא תאוריות מופרכות כמו של שגיא כהן. היום? כל ילד מFXP יכול לבוא ולבלבל פה את המוח ולגרום לי פשוט לדלג על הודעות רבות מתוך חוסר עניין מוחלט כי כותבים שם בעיקר שטויות. אני קרוב ל9 שנים קורא וכותב כאן ובזמן האחרון זה פשוט הולך ומתדרדר.
פשוט תסתכלו על הדיון שאוריה פתח לא מזמן אחרי המשחק מול מלאגה, אם פעם היה אפשר לנהל דיון נורמלי היום זה פשוט הפך את אוריה ל’‘שק חבטות’’ של הטרולים האלה.

מדיניות המחק וההרחקות הייתה טובה יותר. גם כשהיו פחות אנשים, לפחות הדיונים היו נורמליים ומעניינים ולא בלבולי מוח מיותרים.

(Niro) #69

ההבדל נובע מהמון גורמים - בראשם התפתחות של פלטפורמות מיידיות ושטחיות הרבה יותר (פייסבוק, וואטסאפ). וכן, גם מחוסר זמן של מנהלים.

כמובן שאין לי בעיה עם דעות מגוונות ומנומקות. הפורום התבסס על כך מאז ומעולם. לקרוא את הדעה של גיא לגבי מודריץ’, על אף שאני רחוק מלהסכים איתה, זה תענוג. וזו דוגמה אחת מהעבר הלא כ"כ רחוק. יש אינספור כאלה עם משתמשים רבים ומגוונים שרובם לצערי עזבו מזמן.
גם לי יש דעות הזויות משלי - לא צריך ללכת רחוק מדי. מאז ומתמיד הערכתי את רונאלדו הרבה פחות מהממוצע. קח לדוגמה את הגול הזה של רונאלדו נגד סלטה. לפי טיטי רונאלדו “הפציץ את החיבור עם הרגל החלשה”, מה שאני ראיתי פה זו בעיטה סתמית, אחת כזו שרונאלדו מנסה המון, ולרוב אף אחד לא זוכר אותה כי הוא פוגעת בשחקן או הולכת ליציע, אבל הפעם זה עבר איכשהו בין הרגליים של הבלם, כפי שיקרה מדי פעם אם תנסה עשרות פעמים. לך תפתח על זה דיון מעניין היום. תוך 3 הודעות כבר יקראו לך הזוי שלא מעריך את התרומה האדירה של רונאלדו, ותוך 10 הודעות זה כבר ידרדר לדיון על סטטיסטיקות מ-whoscored.

אין שום ספק שלא. ישנם דברים שפשוט אין סיבה להסביר ועדיף להראות - אני באמת מציע לך לדפדף לדיון אקראי, אפילו בקפיטריה, איפשהו בשנים 2006-2012 ולראות מה היה פה פעם. זו אגב לא המלצה רק לצורך הדיון, אני באמת ממליץ על הקריאה לשם עצמה. שמיים וארץ, אני מסוגל היום לקרוא דיונים משרשור ליגת האלופות של 2009 ולהנות מהם פי 10 ממה שהולך פה היום. בניגוד למיתוס גם מגוון רחב מאד של דעות לא היה חסר, אבל זה לא המדד לאיכותו של הפורום.

על כמות משתמשים בכלל אין מה לדבר. הפורום במוות קליני.

(Niro) #71

פאקו פאבון, מה היה המשתמש הקודם שלך?

Albert II. זה אני:

https://sportenter.co.il/u/albert_ii/summary

אחרי המעבר לפורום החדש לא הצלחתי להתחבר יותר.

(Niro) #73

זוכר אותך :slight_smile:

טוב לדעת:slight_smile:

לכל מי שקורא כאן וחושב שחבורת זקנים מאוננת על ימי התהילה המדומיינים שלה - אני באמת, אבל באמת ממליץ לכם שוב - לכו לקרוא מה היה פה פעם. אני לא מדבר על הודעות של עצמי. למדתי מהפורום הזה המון לאורך השנים בתחומים שקשורים ולא קשורים לכדורגל, ובאמת חבל שהוא איבד את הייחוד שלו. אולי אם תראו את הפער זה יעורר בכם חשק לתקן את מה שהתקלקל פה.

מי מנהל פה היום? אני חושב שלמרות שזה אוף-טופיק חריג ההודעות האחרונות חשובות מאד, גם אם לא בשרשור הזה.

(titi camara) #75

במקרה במשחקים הכי קובעים של העונה הבעיטות הסתמיות של רונאלדו פתאום הולכות לחיבורים…בדיוק כשצריך את השערים האלה כמו אוויר לנשימה אלילת המזל משחקת אותה כמו ילדה קטנה שמאוהבת ברונאלדו. ואתה מדבר איתי על רמה דיון, בחיית…

אתה שקבעת שאין לרונאלדו מקום בהרכב הקבוצה שהוא יותר נזק מתועלת ואז רונאלדו בא ותוקע שלישיות בסיום העונה ומביא דאבל ואתה מדבל איתי על מזל…

הפורום הזה היה מוצלח בעבר כי הוא היה אחד המקומות היחידים ברשת שאפשר היה לדבר על ריאל מדריד הקבוצה הכי גדולה בעולם בשפה העברית, המנהלים של אז חשבו שזה מצליח בגללם או שזה קשור לסגנון הניהול שלהם והם טעו, ברגע שנפתחו עוד פלטפורומות אחרות כולם עברו לשם והשאירו פורום שומם.

אגב…זידאן לא סיים יסודי והוא המאמן הכי טוב בעולם והיה השחקן הכי טוב בעולם, לא צריך להיות אקדימאי כדי להבין כדרוגל, אבל גם כאן אם רוצים להתחרות למי יש יותר גדול(כלומר תואר אקדימאי) תאמין לי שאני מנצח.

אני מסיק מסקנות לפי מה שאתה כותב, איך אתה יכול להגיד שקרוס הוא וורלד קלאס כאשר הודעה לפני כתבת -

איך שחקן שנותן 30/30 בתפקיד 50/50 הוא וורלד קלאס ?[quote=“bixente, post:5927, topic:9167”]
טיטי יכול להגיד לי שאני ממציא שטויות ולהתעלם לחלוטין מהמציאות. זה שאחריי הגיעו כ30 משתמשים שאמרו לו אותו דבר לא באמת גרם לו לחשוב שאולי יש משהו בדברים,
[/quote]

גם כשכתבת בתחילת העונה שרונאלדו צריך לעזוב באו יותר מ-30 וכתבו אותו הדבר, האם היה יותר טוב בלי רונאלדו ? כאן יש לציין שיצאת גבר ואכלת את הכובע בניגוד לאחרים שמאשימים את אלילת המזל שהתאהבה ברונאלדו.

כשטחנת על קרוס יותר מ-30 הסכימו איתך, האם צדקת בביקורת ?

כשכתבת 20 פעם כל יום שריאל לא מספיק טובה לזכות בתארים העונה כמעט כל הפורום הסכים איתך, האם צדקת אז ?

לפני כמה מאות שני כל העולם היה בטוח שהעולם שטוח, האם הם צדקו ?

אתה מבין לאן אני הולך עם זה ?

ריאל אכן לא הייתה מספיק טובה בכדי לזכות בתארים. אתה שוכח שהגיע שיפור קיצוני ביכולת של הקבוצה בחלק האחרון של העונה.
כל בן אדם עם זוג עיניים יכול היה לראות שהקבוצה משחקת בצורה מזעזעת.
הוא אכן צדק אז.

בנוגע לרונאלדו, אני גם שותף לדעות שאומרות שהוא עושה יותר נזק מתועלת. יצא גדול בסיום העונה, אין ספק. אבל, אני מבטיח לך שאם נסתכל על כל שערי המאני טיים שלו בזכוכית מגדלת, אתה לא תראה איזשהו משהו חריג.
הוא לא מצליח לתרום במשחק הקבוצתי(נכון גם לבייל), ממשיך לבעוט כדורים חופשיים ולא לתרום בהגנה. אם תיקח את הגולים החשובים שלו אתה תראה שהייתה לו 0 תרומה. מעניין איך תשחק הקבוצה בלי ה-BBC. בינתיים אנחנו יכולים להתענג רק לעיתים רחוקות כששלושתם לא בהרכב(כמו במשחק ההוא נגד לה קורוניה נדמה לי).

(ganjo) #77

מאז שאני בפורום הזה (נראה לי כבר איזה 8 שנים) תמיד מספרים על כמה פעם היה יותר טוב. אחד הריבים הגדולים שלי פה היה עם רון קעקועים בנושא הזה וזה היה בערך חודש אחרי שנרשמתי. כל הדיון הזה הוא ארספורומטיקה ומה שמאפיין דיונים מסוג זה הוא שכולם מלכלכים על הפורום תוך כדי שהם כותבים בו. אני מציע לכל משתתפי הדיון הזנ לשאול את עצמם - אז למה אני כותב כאן? כנראה שלא כזה גרוע… אנשים מזדקנים או מתעייפים ועוברים הלאה ובאים חדשים במקומם.

הפורום של מדריד משגשג לעומת שנים עברו באופן חסר תקדים וספורטאנטר בכללותו נמצא בעלייה רצינית אחרי שנתיים של שפל. תמיד כשיש עלייה בכמות נשאלת השאלה מה עם האיכות וכך גם כשלהפך.

הטענות של טיטי ומאסטרו (גם אם אני לא מסכים עם חלקן כמו בייל למשל שבפלנטה דמיונית כלשהי מבקיע 60 שערים) הן דעות ראויות לכל דבר ועניין. השפה המתנשאת בה הם כותבים קצת פחות ראויה ובוודאי שלא מוצדקת. אני מציע מרגע זה להעביר כל תגובה בנושא לדיון הייעודי כדי לאפשר לאלה שבצדק לא מעוניינים לקחת בזה חלק להנות.

אחד השינויים שהביא עמו הפורום החדש זה שהוא הרבה פחות נסמך על עבודת מנהלים סיזיפית. ייקח זמן להתרגל ועוד צפויים שינויים גדולים שידהירו אותנו קדימה. אם יהיה צורך לא נהסס להפעיל מחק כבד אבל כרגע אנחמו פחות בעניין. אנחנו עובדים על שיטות קצת יותר מתוחכמות וזה לוקח זמן. בינתיים אתם יכולים להתעודד מכך שמספר הכניסות לפורום הוא מהגבוהים בשנים האחרונות. אני ממליץ להפסיק עם כל דיוני הלמי יש זין יותר גדול ולהתחיל לדבר קצת יותר על כדורגל.

(Uriah) #78

פתחתי דיון בקפיטריה ליאור, אני מציע שתעביר את תגובתך לשם.

אם כך, איפה רון קעקועים? הוא הפסיק להתעניין בכדורגל או בקעקועים?
דיונים מאותו הסוג מגיעים רגע לפני הפרישה, אם הם בכלל מתקיימים. רוב הכותבים פשוט נוטשים לאט לאט.

זה לא קשור לפלטפורמה הגרפית אלא לניהול, ואם אחד המנהלים המוערכים ביותר בהיסטוריה של ספורטאנטר טוען שיש בעיה אז כדאי להקשיב לו. השינויים הגדולים שידהירו אותנו קדימה נשמעים כמו הקפיצה הגדולה של מאו - הבטחה גדולה לכך שהכל יהיה טוב רגע לפני שגורמים לעשרות מיליונים לגווע ברעב.

אני לא קונה את החזון הזה. פתחתי את הת’רד בקפיטריה אבל אני בספק אם מישהו בכלל טורח להיכנס לשם מרוב ששומם.

במקום להתחנף לטרולים שרודפים אחר הזנב של עצמם מכיוון שאין מספיק כותבים תתחילו להקשיב למנהלים המוערכים שהחזיקו את הפורום של ריאל מדריד עוד לפני ספורטאנטר בכלל, או שתתרגלו לחיים הטובים עם עשרות הודעות על האם בייל בעולם דמיוני היה מבקיע את הפנדלים של רונאלדו.

(hasanElmatador) #79

פעם לא היית מוצא מה אמר פרז חוץ מהפורום. אני יכול להגיד, ועם כל ההערכה למי שמשקיע את זמנו כדי לתרום לפורום, שהראיון של פרז מאתמול יצא לי מכל החורים דרך פייסבוק, טוויטר ויוטוב. ולכן, גם אם זה נשמע הזוי, באמת שעניין בייל, והאם יש לתת לו את המפתחות אם רונאלדו עוזב, וכל הדיונים מהסוג הזה הם היותר מעניינים בעיניי, לא סתם אני והרבה אחרים מאוהבים בעונת המלפפונים בגלל כל ‘השטיות’ מהסוג הזה, כלומר שטיות אבל כאלה שלא תמצא אותם בשום מקום אחר.

(SantiagoBernabeu) #80

אם כבר קיבלנו תגובה ממך, אז רק אגיד שחבל מאוד שקושרים למנהלים את הידיים ולא באמת נותנים להם לנהל את הפורום. אני לא תמיד הסכמתי עם הקיצוניות שלהם, בעיקר כאן בפורום של מדריד, אבל לחלוטין לעצור אותם מלנהל את הפורום זה מאוד בעייתי.

כן, לפעמים אני רואה דיון כמו זה ופשוט יוצא לי כל החשק מהלגיב. בפורום של מדריד אני כמעט ולא מגיב לחלוטין לאחרונה, היום למשל הייתי מאוד פעיל בפורום של היונייטד, ואני מרגיש הרבה יותר נוח להגיב בפורומים האחרים מאשר כאן.
אז למה אני עדיין פה? כי אני יודע שהפוטנציאל קיים, אני עדיין זוכר את הפורום כמו שהיה, אני עדיין מאמין בו ואוהב אותו. אפשר לומר גם רגיל אליו, אני הרי נכנס לכאן כחלק מסדר היום שלי זה שנים. האם אני מרוצה מהדיונים שבו בשנה האחרונה? לא. האם הדיונים האלו תרמו לי משהו? ממש לא. פשוט דיונים מיותרים ומעייפים, שאת רובם המוחלט הפסקתי לקרוא.

אני חותם לך על דבר אחד, קח את הפורום של ריאל, תוציא ממנו את דור, ורוב המשתמשים בורחים לך.

צריך לתת יותר סמכות למנהלים, במיוחד בנושא של מחיקת ההודעות. הודעות שמכילות בעיקר אוננות עצמית לא צריכות להיות בפורום. משתמשים שתרומתם שלילית לפורום לא צריכים להיות כאן.