מצב הפורום - בואו נדבר על זה

(titi camara) #41

הנה החזרתי חבר ישן לפורום…ועוד מספרים שאני לא תורם כלום כאן…

ועכשיו ברצינות, אם מה שמעניין אתכם זה לשמוע רק את דעתם של מספר מצומצם של חברים ומעדיפים 2-3 הודעות ביום למה שלא תפתחו קבוצת וואטאפ ותצרפו רק את מי שנראה לכם ?

רוצים לספר לנו שבגלל הרמה הירודה שאני ומי שכמותי מביא כרגע לפורום הוא נמצא בנסיגה והחברים המכובדים שהזכירו אותם כאן עזבו…אבל הפורום הפך להיות שומם הרבה לפני שאני אישית הצטרפתי, כבר כמה שנים הפורום שומם וגווע.

יש לנו כאן 2 משתמשים שמתגאים שקבילו באן וזה גרם להם להשתפר ולהתפתח ככותבים(נעזוב את דעתי האישית על זה בצד כרגע), אבל מצד שני יש מאות של משתמשים שקיבלו באן לרוב לא בצדק שהיו יכולים להיות איתנו כאן ואף להפוך לחברים תורמים.

המדור האנגלי שכולם מתלהבים ממנו כמעט ונכחד וזה לא קרה בגלל שהוא התמלא בהודעות סתמיות או כאלה שהן לא ברמה(גם כאן אני משאיר את דיעותי האישיות בצד), עכשיו לבוא ולהאשים שיש משתמשים שהבריחו את הרציניים זה לבוא ולתמון את הראש בחול !

בחודשים האחרונים יש התעוררות, יש כאלה שמנסים להתכחש לזה או לגמד את זה או לייחס את זה לכמות הזבל שגדלה, אני לא מסכים, הפורום בתקופה האחרונה הפך להיות להרבה יותר מעניין.

(Uriah) #42

ולמה אתה חושב שזה לא קורה?

(titi camara) #43

וולקאם, הכי טוב, מאחל לכם בהצלחה !

(sh4rky) #44

בהחלט יכול להיות, אני לא ממש פעיל בפורום בארסה. חשבתי שראיתי לאחרונה את מנדייטה, סאני, אנדר ועוד כותבים.

(Uriah) #45

גם לכם!

(titi camara) #46

יופי ! ככה צריך להיות, רוח ספורטיבית !

(SantiagoBernabeu) #47

טיטי, התחלתי לכתוב לך בניסיון שוב להסביר לך פעם נוספת מה החברים כאן חושבים שהבעיה בך, אבל התחרטתי וביטלתי את ההודעה אחרי שתי דקות.
זו עצם הבעיה איתך. אתה לא מנסה להקשיב, אתה מנסה להוכיח תמיד שאתה צודק גם אם כולם אומרים לך אחרת.

אולי אם אתה היית מקבל איזה באן לשבוע ורואה שהפורום מסתדר טוב טוב בלי ההודעות שלך, היית גם חושב פעמיים לפני כל הודעה, אולי היית גם מקשיב לאחרים במקום ליפול לדמיון שאתה מינימום איינשטיין.

ועדיין, אתה תנסה להבין את מה שאני מנסה להסביר לך אחרי ההודעה הזאת? לא, אתה אפילו לא תנסה, אתה ישר תחשוב על תשובה ותנסה להוכיח לי שאני זה שטועה.

תעצור רק לדקה, ותחשוב למה כל כך הרבה אנשים רואים בך בעיה. רק לדקה, לא יותר.

(titi camara) #48

אני די בטוח שתצליחו להסתדר בלעדי, הרי הפורום הזה קיים כבר מעל 10 שנים אם אני לא טועה, אני רק חבר פורום שכותב את הדיעות שלו על משחק הכדורגל בעיקר על ריאל מדריד.

כפי שכבר כתבתי לך מספר פעמים ואתה מתעקש… אם לא נראה לך או לאחרים מה שאני כותב אני ממליץ פשוט להתעלם, הכי פשוט !

(SantiagoBernabeu) #49

אם מבחינת המנהלים זה בסדר שתספים את הפורום, ושמשתמשים יראו בהודעות שלך כירידה באיכות (שזה בעצם הדיון וכך הוא התחיל בפורום של מדריד), אז זה דבר אחד. אבל מנקודת המבט שלי כמשתמש, ושל משתמשים אחרים נוספים, ההודעות שלך לא תורמות כלום לפורום, ומשתמשים נאלצים להתחיל לסנן הודעות. זה לא המטרה של הפורום. לא פעם גם ויתרתי מראש על השתתפות בדיון שנוכחת בו. זה מצב לא בריא שמתמשים נמנעים מראש מלהגיב כי הם יודעים שיקלעו למבוי סתום

לתשומת לב ההנהלה.

אגב, מעולם, אבל מעולם, לא ירדו איתי לפסים אישיים או שירדתי לפסים אישיים בעצמי כנגד משתמשים אחרים. אתה מוזמן לעבור על הודעה אחר הודעה. זו הפעם הראשונה שבה אני מבקר משתמש בפומבי, ואני עושה זאת כי אני חושב שזו טובת הכלל.

(סארי) #50

אני קורא בפורום הזה כבר יותר מ 9 שנים, הוא ידע הרבה עליות וירידות, היו פה תקופות של שגשוג ותקופות של דיכאון מוחלט. גם אני כמו הרבה אחרים פה קיבלתי באן וחזרתי טוב יותר,גם אני עם הזמן למדתי איך להגיב לאנשים ואיך לנמק את דעתי( עדיין לא תמיד מצליח בזה אבל יש שיפור) גם לי יש דיעות קיצוניות, אבל דבר אחד שאני יכול להעיד על עצמי זה שהפורום הזה שינה הרבה דברים במחשבה שלי ובדרך בה אני מתייחס לאנשים.
טיטי, אתה פשוט לא רוצה לשנות את קו המחשבה שלך, אתה פשוט חושב שאתה יכול ללמד את כולנו פה כדורגל, לא זה לא הולך כך, יש דרך להתווכח, יש דרך לנמק את הדיעה שלך, יש פעמים שאתה פשוט צריך להבין שמה שאנשים מנסים להעביר לך הוא נכון ואתה לא תמיד צודק, אף אחד פה לא נגדך, אין לנו משהו אישי נגדך ואם עצבנת הרבה אנשים אז הבעיה לבטח לא מהם.
ביטחון זה טוב, אבל הקו בין ביטחון להתנשאות דק מאוד.

(titi camara) #51

אני לא מצליח להבין חלק מהחברים, אני מרגיש כאילו שאנחנו בסין או איראן או משהו…“החינוך מחדש גרם לי להפוך לבנאדם יותר טוב…”, האם אתם רציניים ? אני ברצינות שואל ? אתם באמת גאים שקיבלתם באן ?
הפורום בירידה כי הרבה מאוד אנשים שקיבלו באן לא חזרו !

אני לא בא ללמד פה אף אחד, אני כותב את מה שאני חושב על כדורגל, אתה יכול להסכים ואתה יכול לא להסכים, זה לא שאני כופה על מישהו את הדיעות שלי.
זכותי להאמין שאני מבין כדורגל יותר טוב מכולם, בדיוק כפי שזכותך להאמין שבאן עשה ממך בנאדם יותר טוב.

(SantiagoBernabeu) #52

אני לא גאה שקיבלתי באן, אני מספר את העובדות. כן, הייתי קצת כמוך, כותב את הדיעה שלי מתוך אמונה שהדיעה שלי היא היחידה שנכונה. הייתי ממציא עובדות כמו שאתה המצאת כגון שבייל יכול להגיע לארבעים שערים בעונה (שקודם יגיע לארבעים משחקים בעונה, אחר כך נדבר על שערים). ואז קיבלתי באן. ואז למדתי לכתוב. אתה, אני מצטער לומר לך, עדיין לא למדת לכתוב. ולא יעזור כמה תנסה לשכנע אותנו שלא חסר לך כסף ואתה אדם חכם ומבין והכל, זה מאוד לא אמין כל עוד אתה משדר התנשאות מאוד שלילית. לא יודע איך אומרים את זה בעברית אבל באנגלית זה delusional. חי באיזו אשליה. זה הרושם שיצרת. ובינינו, אני מאמין שבאן של שבוע מאוד יעזור לך.

(Aimarito) #53

אולי התזמון שלי טיפה בעייתי כי אני חושב שדנתם בלא מעט דברים לגביי סוגיית ה"חיוורון" של הפורום.

הפורום לא בהכרח גוסס, כי על פניו יש יותר כניסות, והפורום על פניו מחזיק ביותר דעות מגוונות (לא בהכרח חושב שבעבר היה פה קונצנזוס כמו שטיטי מנסה לצייר אבל מילא), אבל הוא איבד מהצבע והייחוד שלו: הרמה.

גונזו צודק, הפורומים הם פלטפורמה מיושנת שלא יכולה להתחרות בתמונות והדיווחים שאתרי האינטרנט והאפליקציות מספקות, אבל זה כל מה שהיה טוב בפורום? הוא אומנם מיושן, ואולי היה צריך מתיחת פנים, אבל הוא עדיין אמור להיות, מעבר להיותו מקום להצלבת ידיעות, אי של שפיות ותרבות דיון בעולם שכולו טוקבקים וציוצים חסרי פשר. ההקלה והשמחה שהיו לי כשגיליתי את המקום הזה לפני 10 שנים זכורה לי כקרן אור בעונה בה רייקארד הפסיד את האליפות נגד אספניול. לא עוד התעסקות בטוקבקים, וסוף יש עם מי לדבר באמת על ספורט.

המחיקות והביקורת הן חלק בלתי נמנע משמירה על רמת הפורום. אם אפשר עוד להתווכח על דעות לגיטימיות או לא לגיטימיות, דווקא רמת העברית בפורום דועכת לה עד כדי שפל לא הגיוני. שורות שבורות, היעדר חלוקה לפסקאות, שגיאות כתיב וכ’ו קורות לצערי לא מעט במסגרת הפורום והן דבר שפשוט לא היה מתקבל לעולם עד לפני 5 שנים. חוויתי מחיקות כמשתמש מתחיל, הן לא נעימות אבל לומדים מהן.

את המשתמשים הישנים באופן טבעי קשה להחזיר ובאופן כללי הגיוני שאנשים יעזבו, אבל עלינו ככותבים לשמור על רמת הכתיבה כדי שהדור החדש יבין לאיזו רמה הפורום הזה מתיימר ושואף להגיע אליו.

טיטי, אף אחד לא יעמיד אותך על המוקד אם אתה טוען דברים נגד הזרם, אבל לפעמים נראה שאתה מנסה לייצר דיונים בכוח ע"י כתיבת אמירה לא שגרתית לא מנומקת ואז מתחיל להתגושש בכוח מול כל מי שטוען אחרת. הרווחת איכשהו מוניטין מסויים, אתה חושב שבאמת כולנו חושבים אותו הדבר וזהו? כולנו נגדך כי החלטנו בקבוצת הוואטספ המשותפת שלנו " אנשים עם דעה באנלית נגד טיטי"? מה אתה חושב שקורה פה?

(titi camara) #54

ממש לא מסכים !
לא כתבתי מעולם אמירה לא מנומקת, אמירה לא שגרתית כתבתי גם כתבתי, אבל אני תמיד מנמק ומסביר מה ההגיון שעומד מאחורי האמירה שלי, לטעון אחרת זה ממש לזרות חול בעיניים.
אבל כפי שכבר חזרתי ואמרתי, אם אני זורק אמירה לא שגרתית ולא מנומקת רק כדי להתגושש למה פשוט לא להתעלם ולא להגיב ? האם יש פיתרון יותר פשוט מזה ? אם תעשו כך לכל אמירה לא שגרתית ולא מנומקת שלי היא לא תנופח מעבר למידות שלה, נכון ? הרי אני לא מגיב לעצמי אם לא ימשיכו להזכיר את שמי או לצטט אותי או להגיב להודעות שאני כותב לא אצליח “להתגושש” כפי שציינת.

כולם כאן כותבים שהם מתעלמים ממני וממשיכים לעשות את ההפך, אל תחשוב שזה עושה לי טוב, אני רק לא ממש מבין את זה…מתגוששים איתי ואז מאשימים אותי שאני מתגושש :smirk:

(סארי) #55

אני מתגאה בזה שאני יודע ללמוד מהטעויות שלי במקום להיות יהיר ושחצן שחושב שהוא מושלם וכל העולם ואחותו נמצאים בצד הלא נכון.

(titi camara) #56

אני גאה בך, ואני בטוח שגם ההורים שלך.

רק חבל שהבאן לא לימד אותך גם לא לתקוף חברי פורום באופן אישי בצורה מבישה.

(Aimarito) #57

נגיד והתעלמו מכל הודעה שלך המסווגת כ"הזוייה", מה הרווחנו מזה? השאיפה היא לא שדעתך תהיה דומה לשל אחרים, או שנתעלם מאנשים בפורום, אלא לייצר תרבות דיון שתומכת את הרמה של הפורום.

החלטת שבייל מעל 40 שערים בעונה בלי רונאלדו? על סמך מה?

החלטת (או שאולי זה היה מאסטרו) שאינייסטה אוברייטד כי הסטטיסטיקה שלו לא טובה? האם זו הדרך היחידה לבחון שחקן? לסטטיסטיקה אין סייגים?

ואלו סתם שני דיונים איתך שעולים לי בשלוף שלא הסתכמו במצב של “נסכים שלא להסכים”, אלא נחתמו ב"אתה טועה כי אני צודק". אין בעיה בדיון או ויכוח, אבל הסגנון עושה את ההבדל. יש אנשים עם דעה שעל פניו דומה לשלי, שאני מאוד מתקשה לקרוא הודעות שלהם רק בגלל הדרך בה הם כותבים, כשמנגד יש פוסטרים מצויינים של אוהדי ריאל שאני נהנה לקרוא. הדעה היא לאו דווקא פרמטר קובע פה.

(titi camara) #58

חבר, קודם כל אני טענתי שאניסטה הוא אחד השחקנים הכי גדולים בדור שלו, כתבתי אוברייטד כי השוו אותו לזידאן, לדעתי הוא לא ברמה של זידאן ואני לא הסתמכתי על שום סטטיטיקה בדיונים שלי כאן חוץ מסטטיסטיקת הגולים של רונאלדו.
כלומר אנייסטה לא אוברייטד בגלל שהוא בעצם שחקן בינוני, אלא שחקן וורלד קלאס בין הכי טובים בדורו אבל אם נתחיל להשוות אותו לזידאן אז הוא אוברייטד, לדעתי דיעה לגיטימית.

בייל בעונה בלי פציעות יגיע בליגה לכ 25 שערים, כבר עשה זאת בעבר בקבוצה פחות טובה מריאל, ובריאל כשהיה בריא התקרב למספרים האלה למרות ששיחק לצד רונאלדו(כלומר אופציה שנייה בהתקפה) תוסיף עוד 7-8 שערים בצ’מפיונס ועוד כמה שערים בגביעים ואתה כבר עומד על מספר יפה, ותוך הנחה ככוכב הגדול בקבוצה יקח את הפנדלים שרונאלדו לוקח וריאל מקבל בעונה מעל 10 פנדלים סיכוי סביר שהוא יעבור את ה-40.
אבל, אני גם כתבתי שאני לא רוצה את בייל בריאל, כי אני לא אוהב את סגנון המשחק שריאל תשחק עם בייל.

הדיונים לא מסתכמים במצב של “נסכים לא להסכים” כי יש גם צד שני שמחליט לא להסכים שלא נסכים ומנסה לשכנע אותי שאני טועה…

לדוגמא יש כאלו שכתבו שבייל יפצע ולכן לא יתקרב למספרים האלה, זאת דיעה שאני יכול להסכים איתה !
אבל היו כאלה שטענו שבייל גמר את הסוס, שבייל שחקן בינוני ולא לרמה של ריאל והכי הגזים ההוא שכותב גם כאן שטען שם שבייל הוא שחקן בעייתי וצייר אותו כאח הרשע של באלוטלי, ותסלחו לי עם דיעות כאלה אני לא יכול “להסכים לא להסכים”…

(סארי) #59

מי העליב אותך? לא זוכר את עצמי אומר טיטי הוא…
בכל מקרה, באמת אין לי בעיה עם הדעות שלך, זכותך לחשוב שבייל יכול להגיע ל40 שערים, הבעיה שלי היא נטו עם הגישה שלך.

(DoctorGonzo) #60

לשים את האצבע על אלמנט אחד שהוביל למשבר בפורום זה לא ממש רציני. בבארסה היו סכסוכים אישיים שפיצלו את הפורום לשתי קבוצות, שבסופו שתיהן התנדפו בצורה מוזרה למקומות אחרים, והשאירו וואקום כמעט מוחלט במה שהייתה הפקולטה הכי חזקה מבחינת כמות המשתמשים בשנים האחרונות. נכון שהיו את הטרמפסטים, אבל אין באמת קשר לעונה האחרונה, כבר היו עונות מבאסות יותר ולא בעבר הרחוק מדי והרבה מאוד משתמשים איכותיים בבארסה פשוט נעלמו. למה? אני מניח שכל אחד מסיבותיו שלו, בין אם אלו טענות על הניהול או שסתם נשבר הז’. אני מניח שסיפורים דומים, יופיעו ככה או ככה במקומות אחרים בפורום.

אין ניהול מושלם, ואף אחד מאיתנו לא יכול להתהדר בנוצות ולזרוק אחריות. מנקודת מבט של מנהל, ניקח דיון נפיץ במיוחד - פוליטיקה/תקשורת, ברגע שאתה מתחיל לערוך הודעות או למחוק אתה מואשם רוחבית בסתימת פיות, ואם הכמות הבאמת מצומצמת של משתמשים שכבר שיש פה, אתה יכול להרוג דיון ברגע. אחרים מאשימים אותך שאתה נותן דרור לדעות גזעניות (מכל כיוון אגב), מאיימים בסנקציות ומה לא. הגישה שלי (בתיאוריה) היא שמדובר פה באנשים בוגרים שצריכים לדעת לנסח את עצמם בכבוד לזולתם בוויכוח, ולגלות סובלנות לדעה מנומקת גם היא ה-180 מעלות משלהם, וגם זה לא תמיד עובד. בסופו של דבר איכות הדיאלוג תתבטא במשתתפים בו וברצון שלהם לנהל דו-שיח אמיתי ולא עקיצות סתמיות א-לה אפאקספי או טוקבק בויינט. העולם האינטרנטי אגב הלך לכיוון העקיצות - גיבור לרגע בטוויטר ב-150 תווים או מכונה גורפת לייקים בפייסבוק.