מצב הפורום - בואו נדבר על זה

(Uriah) #1

התחושה שלי היא שהפורום במצב נוראי.

פורום בארסה שהיה הבכיר מבין הפורומים פשוט מת, הקפיטריה מתעוררת כשלליאור מתחשק לספר על עוולות מדינת ישראל הפאשיסטית ולי יש כח להתעמת איתו, בפורום מדריד אחד המנהלים המוערכים והותיקים בפלטפורמה מתלונן בעצמו על הניהול ועל הטרולים בביתו שלו. בפורום האנגלי והאיטלקי אני לא קורא באופן עקבי, אבל אני זוכר תקופה שבה דווקא כן התעדכנתי שם ואני מניח שלא רק אצלנו חווים ירידה חדה באיכות הכתיבה ובכמות הכתיבה.

זה אולי דיון שאמור להתאים לפורום מנהלים, אבל אנחנו לא חשופים אליו ואני חושב שהגיע הזמן לפתוח את הדיון בפני כלל הכותבים.

אני כאן בערך חמש-עשרה שנים (!!!) ופשוט עצוב לראות את אחת הפלטפורמות האיכותיות ביותר שיצא לי לפגוש באינטרנט מתרסקת לחלוטין.

בנימה אופטימית זו… חוו את דעתכם

פנטזיות, שמועות, מחשבות ותהיות כלליות ::
פנטזיות, שמועות, מחשבות ותהיות כלליות ::
(Uriah) #2

סתם כאנקדוטה, הנה אחד הדיונים האהובים עלי בתולדות הפורום.

לכל מי שמפקפק ברמה הגבוהה שהיתה כאן בעבר.

ארי (רקובה) אגב הוא בן דוד של לייזר, ולייזר למי שלא הכיר הוא לדעתי המשתמש הכי טוב בהיסטוריה של הפורום. אני ממליץ בחום גם לחרוש על ההודעות של odded שהיה ללא ספק אחד הכותבים המבריקים בהיסטוריה של הקפיטריה (ובכלל).

https://sportenter.co.il/u/oded/activity

ההנהלה לא השכילה לשמור אותו כאן במערכת, כפי שהיא לא השכילה לשמור כותבים טובים ורבים אחרים. @smer2008 אחד הכותבים המוצלחים ביותר בקפיטריה פשוט לא קיים כאן וזה לא בגלל שאין לו מה לתרום. האם מישהו ניסה לשכנע אותו לחזור ולכתוב כאן?

לא יודע איזה אוליגרך נכנס לכאן ועד כמה הכסף הוא משמעותי, אבל אם באמת קיים רצון להרים את ספורטאנטר דברים חייבים להשתנות וספק רב אם בכלל המצב הוא הפיך.

אני מרגיש שיש כאן פרדיגמה של מיזעור נזקים כבר במשך עשור. אולי הדיון הזה נפתח מאוחר מדי.

נשבע לך, בכל פעם שיש לי זמן (אין לי הרבה האמת…:cry:), אני חוזר אחורה משהו כמו 10 שנים ונהנה בכל פעם מחדש מלייזר והחברה. אז הייתי ילד (14-15 בערך) ולא הבנתי הרבה, רק קראתי וקראתי. היום אני נהנה יותר ויותר לחזור ולקרוא.

לדעתי, הבעיה הגדולה מכולם מכפי שנראה לי: מחסור בזמן. במיוחד לכם המנהלים.

אגב, לא הבנתי מה זה “ההנהלה לא השכילה לשמור אותו כאן במערכת” אם אפשר הסבר…

(DoctorGonzo) #4

מבין את הכאב שלך, אבל כבר אמרנו וחזרנו שכמו שהוידאו קילד דה רדיוסטאר, לפורומים קשה לשרוד בעולם החדש הזה של שניצל מסוג פייסבוק. יש כל כך הרבה כותבים טובים שפשוט הפסיקו לכתוב, ומה אתה יכול לעשות? זה לא שלא היו טעויות בניהול, התכסחויות מיותרות, אבל הרבה אנשים פשוט עברו הלאה, ומושב הזקנים נשאר עם החטיארים שלא בא להם לזוז.

(Uriah) #5

אני לא מנהל, למרות שהציעו לי לנהל כל פורום אפשרי כאן ומספר פעמים.

לגבי לייזר, אם מישהו מהמנהלים ירצה להרחיב הוא מוזמן - אבל לא עשו מספיק על מנת להשאיר אותו כשהיתה אפשרות כזאת וכך גם עם כותבים אחרים. הוא לא הסיפור המרכזי, אבל זה מאפיין שחוזר על עצמו כשהשאיפה היא ככל הנראה לפורום ללא מעמדות.

המחסור בזמן זה אולי הסבר אחד, אבל לא עיקרי ואם הפורום היה שומר על האיכות היה גדל גם דור חדש של כותבים מוצלחים.

זה אולי הסבר נוסף, אבל לא כדאי להקשיב לחטיארים שעוד כן טרחו לנהל את הפלטפורמה הזו?

היתרון היחיד שיש למערכת הזו על פני פייסבוק, זה הקרדיט של הכותבים. @Niro מתאר מצב שבו אין מעמדות יותר, ממש התגשמותה של אוטופיה בה החברה גוועת. אם אחד המנהלים הבכירים כאן בפורום מתלונן על כך שאין לו מנדט לעשות כרצונו, על ההנהלה הבכירה להתייחס לכך או שהיא תאבד גם אותו - כפי שאיבדה רבים וטובים.

(sh4rky) #6

אולי במקום לבכות על הטיטאנים שהיו והגאונים שעזבו אותנו, עדיף לעשות משהו כדי ‘לטפח’ את הדור הבא?

פורום יונייטד סבל מהמון עזיבות. סמיר שהזכרת כאן אוריה, טל (סטרטפורד), אריאל (ג’ורג’ בסט), אמיר, רוני, ריען (פרלמנט).
כמובן שנפח הפעילות בפורום ירד, כתוצאה מהעזיבות ומחוסר ההצלחה של הקבוצה, אבל יש כותבים חדשים וותיקים שנשארו. NoamD, Goalkeeper, Passing Game,Sir Ryan לא היו כאן כשהגעתי לפני 10 שנים. אלעד, רג’ואן ומאור הותיקים יותר עדיין כאן. כל אלו כתבו סיקורים למשחקים במשך כל העונה, אחת העונות המעצבנות שאני זוכר כאוהד. כולם השקיעו וכתבו פוסטים שבאמת תענוג לקרוא. עם הצלחה של יונייטד אני מאמין שכמות הכותבים תגדל בהתאם.
אז נכון, כרגע אין 30 הודעות ביום כמו פעם, והרבה סיקורים שכתבתי נותרו יתומים מתגובות, אבל יש כותבים איכותיים. לא מעניין אותי לערוך השוואות, ואני לא הולך להשתפך על פוסטים של טל ואריאל מפעם, כי גם היום יש כאן מספיק אנשים טובים. פשוט תפקחו את העיניים, תפתחו להם את הדלת ודי לומר שכולם גרועים ורק לייזר השייקספיר של הכדורגל.

(DoctorGonzo) #7

אני לא בא להגן פה על אף אחד, ועצות מזקני המושב תמיד יתקבלו בברכה, אבל הגסיסה של ספורטאנטר היא לא פרטיקולרית, היא חלק מעולם ישן אינטרנטי שנאבק עדיין על מקומו. אני יכול להעיד שפה בקפיטריה, את כמות ההודעות שנמחקו בשנה האחרונה אפשר לספור על יד אחת, ועדיין, כיוון שמספר הכותבים הדלדל כך כך, רוב הדיונים התאכסנו להם בדאטאבייס ומדי פעם מתעוררים לחיים לאיזה דקה של תהילה נוגה.

יש לכם עצות/רעיונות? תרגישו חופשי להעלות.

(Uriah) #8

או שאולי כדאי לשאול את הכותבים המוערכים ביותר מה הבעיה לפי דעתם? האמנם כל אלו שעזבו עשו זאת בעקבות מחסור בזמן?
אמיר לדוגמה (שאני לא נמנה על מעריציו) לא כתב כאן בתור נער מתבגר עם זמן פנוי בחופש הגדול אלא בתור אדם בוגר. הגעה של כותבים חדשים היא מבורכת, אבל אם הפורום רוצה להשתקם צריך לכל הפחות לבדוק מדוע כותבים מוערכים נטשו.

לגבי יונייטד אני לא בקיא, אבל אני יודע שלסמיר היתה ביקורת על הפורום וכשהושמעה - היא עמדה ללא כל התייחסות. אז מדוע שימשיך לכתוב פעם אחר פעם את אותם הדברים?

להקשיב לכותבים הכי בכירים בפורום, ולהתחיל עם @Niro, אם בכלל יש לו חשק כבר להגיב ולהתייחס.
כתבתי לדעתי לפחות פעמיים ש @smer2008 מחרים בפועל את הקפיטריה, אני מציע לבדוק למה.

ויש עוד כותבים/מנהלים איכותיים שבוודאי יש להם מה לאמר.

בקפיטריה אין מה למחוק מכיוון שאין תוכן, ואין תוכן מכיוון שהכותבים שיצרו אותו כבר לא כאן.

אני קורא בפורום הזה כבר תקופה מסויימת , וספציפית כאן בקפיטריה עזבו הרבה כותבים פעילים , כמעט כולם אנשי ימין מובהקים שאתם סתמתם להם את הפה .

אולי תיקחו אחריות על הניהול שלכם ?

(Paul Heyman) #10

שאר הפורומים כולל זה של היונייטד מתנהלים באותה הצורה.

מנהלים לא מתעלמים ממה שאתם כותבים, כל המנהלים קוראים וקראו את ההודעות שלכם.

דבר ראשון, לחזק את הדברים שליאור אמר (הקשר הכמות):

בניגוד להודעות יום דין מסויימות פה - לא, הפורום לא מת, לא גוסס ולא שום דבר. הפורום נמצא בשיא יחסי של מספר שנים. אלו הנתונים היבשים שאי אפשר להתכחש אליהם - בהקשר לכמות כמובן.

דבר שני, עברנו לאתר החדש עם בעלים חדש לפני כמה חודשים. מה שאתם רואים עכשיו זה לא הסוף, זה אפילו לא הגרסה הלפני האחרונה. כשאנחנו כתבנו שיש דברים בדרך והם גדולים - לא שיקרנו. אבל, הם לא נעשים בצורה חובבנית או חלקית, זה לוקח זמן.

בסופו של דבר אתה וכל משתמש אחר פה, הולכים להינות מאוד מהכיוון שהפורום הזה יילך.

הקשר האיכות:

לאף מנהל או מנהלים לא קשרו ידיים. הייתה החלטה על גישה מסויימת, כפי שאתם יודעים. בעוד בחלקים בפורום זה עובד, בחלקים זה אולי פחות עובד. זה לא אומר שהגיע סוף העולם - אתם כותבים שאתם רוצים שינוי מסויים בגישה בפורום המדרידאי, ואנחנו קוראים את זה וננסה למלא את בקשתכם.

@Uriah :

העולם לא מחולק ללייזר ואנשים שאי אפשר לנהל איתם דיון מעניין. לייזר הוא לא האלוהים של הבעת דעה (למרות שלפי ההכירות שלי עם דעותיו - הכינוי הזה היה במינימום מוציא גיחוך).

איכות הדיון תלויה בכם המשתמשים שכותבים ומגיבים בדיון. אמרתי את זה בתחילת הדרך פה באתר החדש: אתם רוצים דיון איכותי, תייצרו אחד עבור עצמכם. זאת הדרך הכי קלה ובטוחה להשיג את אותו הדיון האיכותי. מעבר לזה, המנהלים פה כדי לעזור And Moderate את אותו הדיון כדי לתת מומנטום איפה שאפשר ולעצור איפה שצריך.

רוצים שנעשה את זה בצורה יותר חריפה - אין בעיה. אבל מחשבה ששרביט הקסם של המחק בידי המנהלים יפתור כל תלונה שלכם בנוגע לאיכות זאת טעות. האחריות נופלת גם עליכם.

(ganjo) #11

אוריה - נירו לא מתלונן שאין לו מנדט (כי יש לו את כל המנדט שבעולם והמחק עדיין בידיו גם בפורום החדש ואף אחד לא אמר אחרת בשום שלב) הוא מתלונן שנשבר ושאין לו כוח יותר. זה תהליך טבעי שרוב המשתמשים (חוץ ממני ממך ומעוד כמה) עוברים. מאז שאני זוכר את עצמי בספורטאנטר זה תמיד קיים. פעם היה יותר טוב, פעם היה יותר איכותי.

בכל אופן אי אפשר להאשים את ההנהלה בכל דבר שזז. מה היה לפני 6 שנים עם לייזר רלוונטי לעולם שלנו כרגע? זה שסמיר הפסיק פחות או יותר לכתוב כאן זה באשמת מנהלים? מה זה לשכנע לחזור לכתוב כאן? מה אנחנו נשלם לו משכורת כדי שיכתוב? מה הוא יעשה לנו טובה? זה פורום התנדבותי - מי שרוצה כאן ומי שלא רוצה לא כאן.

אחת הבעיות לדעתי הייתה שמנהלים לקחו על עצמם מחוייבויות גדולות מידיי. נאלצו לפתוח דיונים מושקעים איכותיים וארוכים בכל מחזור ופשוט הרגו את עצמם. אחר כך גם נאלצו לסבול ביקורת בלתי פוסקת ממשתמשים. הם עושים עבודה בלתי נגמרת והם אשמים בהכל. שיחררנו אותם מהעבודה הסיזיפית (ונראה לי שכולם קפצו על המציאה).

עד השינוי הפורום היה בצלילה חופשית. בחודשיים שלושה האחרונים הכפלנו את מספר הכניסות לפורום (אם בינואר נכנסו לפורום פחות מ-5000 אנשים עכשיו אנחנו כבר נושקים ל12000). יש גם עליה רצינית בכמות המשתמשים החדשים. עכשיו מן הסתם תהיה ירידה כי אין כרגע כדורגל (ואל תשכחו שבשנים האחרונות כל קיץ היה טורניר משמעותי והשנה בצורת).

בקיצור מבחינת כמויות אנחנו במצב הטוב ביותר בשלוש השנים האחרונות ואנחנו יציבים בזה. יכול להיות שהגרפיקה החדשה או העובדה שהכל מופיע באותו דף נותנת את התחושה שיש פחות אבל לפחות מאחורי הקלעים יש פעילות הרבה יותר גדולה מבעבר.

(ganjo) #12

אז לא הבנתי חבר’ס - להחזיר את אמיר וסמיר או את טל אריאל וגאס?

(titi camara) #13

לדעתי להמשיך עם הקו שהתחלתם והכל יהיה טוב, המספרים לא משקרים, מי שחלק מההודעות לא נראות לו יכול להתעלם ולדלג עליהם, חזרה לימי הצנזורה ואפשר להתחיל להכין צוואה.

(ganjo) #14

טיטי אני מציע אבל שתראה גם מה שכתוב כאן מעבר למחיקות כן או לא או צנזורה כן או לא - יש פה דיון ער מאוד ויש לא מעט משתמשים שחושבים שאתה חלק מהבעיה. מקווה שגם בצד שלך יש חשבון נפש.

(SantiagoBernabeu) #15

אם כבר מדברים על משתמשים שלא פעילים אז איפה אהוד…?

דניאל וליאור, אנחנו לא מדברים על כמות, זה לצערינו יש יותר מדיי, הודעות ספאם וכאלה אלו הבעייה. בפורום של מדריד כמעט כולם (חוץ מאלו הבעייתיים) מבקשים יד יותר קלה על ההדק וזה אומר דרשני.

(ganjo) #16

אגב - אם יש משתמשים שלדעתכם היו יכולים לחזור לכתוב כאן ואתם חושבים שיש להם מה לתרום אתם יותר ממוזמנים להזמין אותם. לא צריך תואר מנהל בשביל זה.

(ganjo) #17

אהוד ירד מניהול מחוסר זמן לצערי…

לגבי יד קלה על ההדק - אני מקווה חושב שהמנהלים של מדריד קראו את הבקשות ויקחו את זה לתשומת ליבם.

(Uriah) #18

המעבר לפלטפורמה גרפית, לפחות לפי דעתי, כלל לא קשור לעניין. אם כבר אני בין אלו שמעדיפים את התצוגה החדשה.

אבל לייזר הוא כן האלוהים של הבעת הדעה.

יש אנשים שאפשר לנהל איתם דיון מעניין, המספר שלהם הצטמצם באופן דרסטי. האם זו רק התחושה שלי? כמה משתמשים בכירים עזבו את פורום בארסה? כמה מאנשי הפורום של ריאל מדריד חושבים כמו ניר?

אני טוען שיש בעיה, אין לי את הפיתרונות אבל אולי למנהלים ומשתמשים איכותיים שעזבו יש. הפיתרון שאני מציע הוא לשאול אותם.

אני מציע שניר ידבר בעצמו, אבל לפי מה שאני הבנתי לא מדובר בסתם תהליך “טבעי” והמנדט הוא לא רק לגבי מחיקת הודעות אלא לגבי באנים - שהם לא בסמכותם של המנהלים המקומיים (תקן אותי אם אני טועה).

מכיוון שהכתיבה של לייזר היתה הכתיבה הטובה ביותר בהיסטוריה של הפורום לדעת רבים, וגם לדעתי - שהיא וודאי נחשבת כאן בעיני לא מעט אנשים. אני הייתי חוזר הביתה מהלימודים ועובר דבר ראשון על היסטוריית ההודעות של לייזר מתוך תקווה שיש איזשהי פנינה חדשה, אני לא טוען שצריך לנסות להחזיר אותו (מאוחר מדי) אבל זה המודל שצריך להיות לכתיבה מרתקת ולא סתם דיון שהעיון בו מושך כמו צפייה בצבע מתייבש.

הויתור על כותב חד פעמי מלמד לא מעט על ההתנהלות של ההנהלה הבכירה כלפי הכותבים הכי פורים שלה, והדברים תקפים לחלוטין לגבי סמיר. אני זוכר ימים בהם הייתי מחכה להפסקה בשיעור מבוא לכלכלה כדי להתעדכן מה סמיר כתב בת’רד הכלכלי, ואם אתה חושב שההיעדרות שלו היא מקרית או טבעית אז הרשה לי להודיע לך שאתה טועה. לשלם כסף אולי לא, אבל לכל הפחות להתעניין מדוע הוא נעלם מעל פני השטח.

(SantiagoBernabeu) #19

אגב לייזר עזב כי הוקם בזמנו פורום מתחרה חדש והם שיכנעו אותו לעבור אליהם לפי השמועה ועד כמה שאני זוכר. לא יודע אם יש דרך להשיג אותו בכלל היום.

(titi camara) #20

לא יודע מה הבעיה…אני כותב את דעותי האישיות בשפה נקייה ולא משתמש בקללות או בכינויי גנאי, ברוב המקרים הבעיה התחילה כשמנהל מסויים הגיע והגיב אליי בשפה לא נאותה ואיומים.
כל החטא שלי זה שהעזתי לטעון שאם רונאלדו עוזב יש להסתמך על בייל כשחקן שיכול להגיע ל 40+ שערים…