תקשורת או תשקורת? ::

פוליטיקה

(Uriah) #1119

http://www.mako.co.il/tv-erez-nehederet/770e3d99ade16110?subChannelId=f8d4b3930d88e110VgnVCM100000290c10acRCRD&vcmid=9cd136edfed3f110VgnVCM2000002a0c10acRCRD

(ganjo) #1120

אני לא חושב שיש קו אחיד של טרמינולוגיה באף עיתון בישראל אבל נהוג להשתמש במינוח ‘נהרג’ על הטיותיו כשמדובר בחיילים. אפילו דוצ משתמש בטרמינולוגיה הזו.

מכיוון שמדובר על קרב , והחיילת הגיבורה נפלה בקרב , אז אכן מקובל להגיד " נהרגה " ולא "נרצחה " .
יש לי המון המון טענות ( בלשון המעטה ) לעיתון האנטי ציוני והאנטישמי " הארץ " , אבל פה מדובר על מינוח ליגיטימי וערוץ 20 סתם הוציא פוסט מטעה ולא נכון .

(ganjo) #1122

על אנטי ציוני עוד אפשר היה לגרד כמה מאמרים שיצדיקו את הכינוי (מיעוט אגב) אבל אנטישמי? עיתון הארץ אנטישמי? הסבר…

(DoctorGonzo) #1123

ועוד ממתי טוכספלד? מה קרה שם? קשור ל-2000 או אולי זו מזימה מתואמת בין אדלסון לביבי בשביל להרחיק את נתניהו מה-“עיתון”?

(dkaro) #1124

כל דבר זה קונספירציה?

אם הכתוב בעד נתניהו זה יחסי הון שלטון. אם הוא נגד זה… יחסי הון שלטון.

מה לגבי האפשרות שהכותבים בעיתון הם, למשל, חופשיים?

(DoctorGonzo) #1125

יש לך דוגמאות לכותרות דומות בעמוד הראשון פרה פרשת 2000 / פיטוריו של רגב?

(dkaro) #1126

לא, אין לי גם דוגמאות הפוכות. אני לא קורא הרבה עיתונים.

אני חושב שבישראל כיום מקובצים (בכוונה תחילה) אנשים עם תפיסת עולם יותר ימנית, אבל אני כן מאמין שהם חופשיים. לראייה הכותרת הזו.

(DoctorGonzo) #1127

הכותרת הזאת זה היוצא מן הכלל, וזה בעידן של עורך חדש ותקופת חקירות שעוסקת בין השאר בקשר בין לשכת נתניהו לעורך ישראל היום הקודם (רגב). אין פה עניין בכלל שקשור לתפיסת עולם ימנית או שמאלית, אלא לכך שה-“עיתון” הזה היה בעצם בעיקרו דף המסרים של לשכת רוה"מ, וזה השתנה (והשאלה שלי הייתה למה).

(ganjo) #1128

ממליץ לכם לעקוב אחרי מי נגד מי של הורביץ. יש 2 תיאוריות אפשריות: מה שדוק אמר (קונספירציה שזה הגיוני לגמרי) או נקמה על ביבינוני.

באופן אישי אני לא קורא עיתונים, לא “ישראל היום” ובטח לא “ידיעות אחרונות”, אבל אני כן אוהב את השינוי בזמן האחרון שנעשה שם .
ב " ישראל היום" יש עיתונאים מצויינים, כמו העורך החדש בועז ביסמוט או עורך מדור הדעות דרוד אידר( דרך אגב דוקטור גונזו…הנה עוד 2 עיתונאים ימניים ולא דתיים) .
אני חושב שהאיתרוג הברור שהעיתון נתן לראש הממשלה מאז הקמתו לא היה לעניין ולא הייתה בו שום אתיקה מצקועית כלשהי. כלי תקשורת שתומך בפוליטקאי בכל מחיר זה הדבר הכי גרוע שיכול להיות .
כמו שאני נגד כלי תקשורת שתוקפים את נתניהו בכל מצב, ולא מסקרים את הנסיעות החשובות שלו לאפריקה או למדינות מפתח אחרות, או הדברים הטובים שהוא עושה, ככה אני נגד כלי תקשורת שמאתגרים אותו בכל מצב .

יש לא מעט עיתונאים שמשמשים כפוליטיקאים בשדה התקשורת, כמו רביב דרוקר או אברמוביץ’, שמנסים להפיל את נתניהו בכל מחיר .גם זאת לא עיתונות…ואותם אנשים צריכים להתמודד בפריימריז במפלגת "מרצ " או “המחנה הפוסט ציוני” , כי עיתונאים הוגנים ואובייקטיבים הם בטח לא .

(ganjo) #1130

רביב דרוקר הוא דוגמה ומופת לעיתונאי. לדבר עליו באותה נשימה יחד עם ביסמוט… נו שוין. עיתונאים כבר מזמן לא נדרשים לאובייקטיביות. במציאות של היום כשעיתונאי חוקר הפך לזן נדיר כי הרבה יותר קל לקשקש מלחקור אנשים כמו רביה דרוקר צריכים לקבל פוליצר.

(bixente) #1131

דרוקר הוא הזן הנמוך ביותר בקומבינה.
הוא פופוליסט שנוהג להשתלח בביבי (ואני לא מאוהבי ביבי ) רק כדי… להשתלח בביבי.
אם יש עיתונאי שאני באמת מעריך זה עמית סגל.

(kenny) #1132

זה בדיוק מה שאולמרט וחסידיו אמרו עליו בזמנו. אם אני לא טועה, אולמרט הגדיל ואמר שהוא איש של ביבי.

(ganjo) #1133

ביצ’נטה תן לי תחקיר אחד משמעותי שעמית סגל עשה.

אורן חזן והקזינו שניהל בבולגריה…

(ganjo) #1135

כתבתי משמעותי

(bixente) #1136
  1. זה משמעותי
  2. לא יודע מה איתך, לי פחות קריטי תחקיר, נראה לי שמעיתונאי קצת יותר קריטי לי יושר מקצועי, דבר שלא קיים אצל דרוקר שרק מחפש להפיל בנאדם ספציפי ובדרך מוכן להתעלם מהכל. כמו שאמרתי אני לא מאוהבי ביבי אבל נהניתי לראות כמה דרוקר התבאס שביבי שוב נבחר, ולדרוקר עצמו (יחד עם רוב התקשורת שעשתה “אנטי ביבי”) יש חלק גדול בכך.

(DoctorGonzo) #1137

כבר הספיקו לערוך אחרי שהבינו את הטמטום.

(Lukaku) #1138

אמר האיש שהשתתף בריאליטי הכי גדול של ערוצי השמאל.