תקשורת או תשקורת? ::

פוליטיקה

(ganjo) #1078

עוד יום שחור לדמוקרטיה הישראלית הגוססת שמצטרף ללא מעט ימים כאלה בתקופה האחרונים.

(Alessandro Del Piero) #1079

רק לי כל ההיסטריה סביב סגירת רשות השידור מרגישה מגוחכת וצבועה?
הרי מדובר בערוץ שלא הצדיק את הקיום שלו אף פעם, שילם משכורות מופקעות לאנשים שלא מצדיקים את זה, גרם עוול להרבה מאוד אנשים (מני לוי, לדוגמא) וכל זה על חשבון כספי המיסים שלנו.

לפחות מבחינתי, מדובר ביום שמח, גם אם הוא מעורבב בדכדוך מה בשל פתיחת התאגיד. אבל גם יומם יגיע.

(Uriah) #1080

גם אם אני הייתי מנתב קול ופתאום היו מפסיקים לי משכורת של 40K הייתי מתחיל לבכות.

(dkaro) #1081

אין ספק שלא היו צריכים לסיים את זה כמו שסיימו, אבל היו צריכים לסיים את זה.

מה שאני לא מבין זה למה כל המדינה מרחמת עליהם ואיך בדיוק התאגיד החדש פותר את הבעיה.

(ganjo) #1082

כמה משלמים בערוץ 2 על אותם תפקידים? כמה משלמים בתאגיד? זו דמגוגיה לטעון שעובדי רשות השידור מיליונרים. זו דמגוגיה לטעון שאם שילמו למישהו חותר מידיי זה מקרין על אחרים או שצריך לסגור.

(dkaro) #1083

לא מעניין אותי כמה משלמים בערוץ 2, מצידי שישלמו לגנן מליון דולר: לא אני מממן את זה. זו החלטה עסקית שלהם ואין שום סיבה שאהיה מעורב בה.

בשונה מערוץ 2, רשות השידור איננה מממנת את עצמה, ועל כן - אני ואתה מממנים משכורות של אנשים שאינם מצדיקים אותן. רשות השידור וגם תאגיד השידור צריכים היו להימכר למרבה במחיר ולהפסיק לקחת לנו כספי מיסים. אם באמת יש להם חומר איכותי לשדר, יהיו מספיק אנשים שיסכימו לצפות וזה ועל כן מפרסמים שיסכימו לשלם את המשכורת של הקצין הביטחון שמקבל 41 אלף שקל כדי לדאוג שדאע"ש לא ייכנס למשרד.

(Uriah) #1084

אלו משכורות שמשלמים לשרים ולראשי ממשלה, זה הזוי לחלוטין.

(whykds) #1085

מכיר מישהו שעובד שם, טוען שבתאגיד מרוויחים חצי.
חלק גדול מאד ממי שבכה באולפן חתום שם גם (יעקב אחימאיר, שרון וכסלר ועוד).
מדברים על עלות שנתית שהיא חצי מהעלות של הערוץ הראשון. רשות השידור מחזיקה בנכסים בירושלים בשווי דימיוני, במקומות הכי יקרים בעיר - לא ברור למה היא צריכה לשכון דווקא שם. ביטול האגרה (אמנם יקחו כסף ממקום אחר, אבל עדיין אין שום הצדקה למס נפרד שלא קשור לעולם החיצון).
יתכן מאד שאין בכלל מקום לשידור ציבורי, אבל אם היו חוסכים חצי בכל מקום שצריך לחסוך מצבנו היה הרבה יותר טוב.
י

(ganjo) #1086

אבל לקחת עשר משכורות ולהסיק על סמך זה מסקנות זה לא רציני. גם צריך לשאול מי קבע את גובה המשכורות? מי אחראי לשחיתויות שהיו שם? האם העובדים או הפוליטיקאים ושלוחותיהם? האם התאגיד החדש לא יהיה מושחת? אגב 40 אלף לחודש משכורת נאה ביותר אבל גם לא צריך להגזים… בטוח יש גם בתאגיד כאלה.

בעיני מי שאחראי לשחיתות הוא לא מי, אלא מה: עצם השיטה של שידור ציבורי מזמינה את זה. לכן בוודאי שגם התאגיד יהיה מושחת.

(ganjo) #1088

בסופו של דבר כל הדיון מיותר. השאלה מעולם לא הייתה שידור ציבורי כן או לא? היא גם מעולם לא עסקה בשחיתות או במשכורות.

הדיון צריך להיות על כך שיש לנו ממשלה וראש ממשלה שבאופן סדור מנסים להחליש כל מוסד של ביקורת ולהחליש את הדמוקרטיה הישראלית. רואים את בתקשורת במערכת המשפט בכנסת במוסד מבקר המדינה ואפילו בצהל.

(Uriah) #1089

המשכורות הן תמונה של התנהלות מושחתת ורקובה במשך שנים. זה לא ביטן או נתניהו קבעו אלא מבקר המדינה.

ובלי קשר, שידור ציבורי זה פשוט מיותר.

(whykds) #1090

זה מאד נכון. העובדה שלא נתנו להם להיפרד בתאריך המתוכנן מוכיחה את זה. כונס הנכסים של רשות השידור הודיע על כך בנונשלט בוועדת הכנסת - מעניין מי שלח אותו. לכאורה.

(DoctorGonzo) #1091

ומה יעזור הדיון הזה (בניגוד למשל, למיליון הדיונים הזהים בשנים האחרוונות)?

(ganjo) #1092

ממתי דיון אמור לעזור? אני רק רציתי להביא לתשומת לב המתדיינים שהדיון בשאלת השידור הציבורי בכלל לא אקטואלי מרגע שיצרו שידור ציבורי אחר.

(DoctorGonzo) #1093

זה סוג של גילוי נאות של ניאוליברלים (כן אוריה, אני יודע שאתה לא כזה). סטייל: “חלק מחברי הטובים הם הומואים”.

דרך אגב - מתי רשות השידור נהייתה כלב השמירה הבכיר של הדמוקרטיה? במשך שנים היא הייתה רחוקה מאד מלהיות הגורם הכי ביקורתי כלפי נתניהו (אפילו בתוך השידור הציבורי), והרלוונטיות שלה נמצאת ברצפה בהשוואה לכמעט כל פלטפורמה אחרת שמבקרת אותו. אם ביבי אכן עושה את הצעד הזה כדי לצמצם את הביקורת עליו (ואני לא מאמין שזו המוטיבציה שלו) אז הוא לא מאד חכם.

(imblue) #1095

זו הדרך

ואף הייתי הולך על משהו נרחב יותר אם היתה לזה היתכנות פוליטית.
אני תומך בהצעה הזו. הדיון על האם “התאגיד” יעשוק אותי או רשות השידור מעניין כשלג דאשתקד.
#לפריט.

(whykds) #1096

יש רצוי ויש מצוי. תהליכים בסדרי גודל לאומי נוטים לקרות לא באחת, אלא כל פעם קצת. זה המשחק הפוליטי, ולכן בדרך כלל התקדמות חיובית עדיפה על כלום - לא מסכים עם עניין ה״שלג דאשתקד״.
בדיוק כפי שאני אהיה מאד בעד יבוא חופשי, אבל אם יורידו את המכס בחצי אז עשינו צעד ענק.

(imblue) #1097

גם בראיה של “הרע במיעוטו” אני לא מצליח להבין למה התאגיד עדיף על רשות השידור או להיפך.