תקשורת או תשקורת? ::

פוליטיקה

(Lukaku) #1058

קפץ לה הגן המזרחי.

(DoctorGonzo) #1059

זה היה בהומור… באמת אתם קופצים על כל דבר משנאת ביבי…

(Lukaku) #1060

זה הומור של ליטל שוורץ, בחייך.

לי זה בוודאי לא מפריע, רק תוהה איך אחת כמו מירי רגב שלקחה על עצמה את המאבק המזויף באפליית מזרחים נותנת לאמרה כזו לעבור לידה.

(DoctorGonzo) #1061

היא צועקת את צעקתם של המדוכאים, כמו דוד ד’אור וארקדי, וגידי (wtf אגב), ומאיה ודודו אהרון, שכולם מדוכאים קשות ומחפשים תחנה קטנה שתתן להם הזדמנות.

(Uriah) #1062

כשאני אהיה בשילטון אני מבטיח לך להפריט את גל"צ.

מדד החירות נקבע אך ורק לפי חקיקה, לגבי הפירוט של מירי רגב אתה יכול לצפות כאן:

היא נמצאת בממוצע.

(imblue) #1063

מי שעל אוטומתט פה זה אתה שכל פעם “מתפלא” שאנשים אשכרה תומכים בכך שנבחרי הציבור שלהם ינהלו את המדינה בהתאם לערכיהם.
כרגע אין רוב בעם להפרטת גל"צ. בעזרת השם נשקיע בשכנוע ויהיה בסוף.
לממשלה מותר לנהל משאב ציבורי שכפוף למשרדיה כראות עיניה. זה א’ ב’ של מדינה. על כך מסכימים גם ליברטראינים .

(ganjo) #1064

הפליאה היא לא על כך שנבחרי ציבור רוצים לנהל את המדינה אלא על האופן בו הם רוצים לנהל את המדינה. על חוסר האחריות ועל חוסר ההבנה בעקרונות היסוד של דמוקרטיה ושלטון חוק. על קוצר הראיה. הרי מה שהליכוד מנסה לעשות זה להחליף את מפאי במפאי2… שרת תרבות לא אמורה להתערב באיזה שירים משמיעים או לא משמיעים בתחנת רדיו. ראש ממשלה לא אמור להתערב בזהות מגישת החדשות. שר החינוך לא אמור להתערב באיזה הצגות הילדים רואים.

(DoctorGonzo) #1065

יש סקרים מתי יש רוב בעם להפריט את גל"צ או את חברת החשמל? מתי נדע? ואת מכון התקנים וחברת החשמל? בע"ה בימנו אמן.

אגב, יש לך דוגמאות למדינות אחרות בהן יש לתפיסה הדמוקרטית שלך שבה נבחרי ציבור (ועוד בדרגת שר) מנהלים תחנות רדיו ופלייליסטים? ולהבא, אם ירצה השם, וסתיו שפיר תשב על משבצת שרת התרבות (דמיוני אני יודע) ותעיף את הראל סג"ל ממשבצתו בגל"צ, אני מצפה ממך ומהניו-אייג’ הימני פשוט לסתום את הפה, כי זה בדיוק מה שעשיתם בזמן מפא"י ההיסטורית והפנקס האדום, נכון?

(imblue) #1066

התפסיה הדמוקטית היאלא שלי. היא של הוגי הדמוקרטיה, זו שבישראל משום מה זרקו לפח והביאו במקום איזשהו יצור כלאיים פרוגרסיבי של דמוקרטיה מהותית. הכל בחסות אהרון ברק והממסד הישן.

מה שאתה מפספס זו ההבחנה בין דיון תיאורתי על “מה תקין בדמוקרטיה”, לבין דיון פוליטי על הדרכים שלי לשכנע למחות ולגרום לערכים שלי להשתקף בשלטון. בדוגמא שלך בהחלט יהיה לגיטימי שסתיו שפיר תעיף את מי שהיא רוצה. זה לעולם לא יוציא ממני זעקות על “קץ הדמוקרטיה” כי אני מכבד את המושג ומבין אותו לעומק.
לכן אני מנסה לשכנע כמה שיותר אנשים להפריט את גל"צ ולחסוך לנו ויכוחים עתידיים כאלה.

יהיה רוב כשזה ישתקף בכנסת מאוד פשוט.

(ganjo) #1067

אז מהי הדמוקרטיה שלך?

(DoctorGonzo) #1068

“הוגי הדמוקרטיה”, סימוכין? דוגמאות מדמוקרטיות שהן לא יצור כלאיים פרוגרסיבי בימנו? מזל שדחפת לשיחה את אהרון ברק (רק חסר קצת קרן חדשה), כי אחרת לא היה לרישא את אותה משמעות קריטית (בדיוק כמו “קץ הדמוקרטיה”).

"זה לעולם לא יוציא ממני זעקות על “קץ הדמוקרטיה” כי אני מכבד את המושג ומבין אותו לעומק."
אני לא מאמין לאף מילה שלך. אם סתיו שפיר שרת תרבות ומתחילה להעיף פה על ימין ועל שמאל את הסגלים והליבסקינדים, אתה וכל המחנה שלך על הרגליים האחוריות. עריכה: בצדק, שרים לא אמורים להתערב בפלייליסטים.

מה הקשר בין רוב בכנסת, שאתה לא יכול להוכיח שאין, להפרטת גל"צ? זו החלטה מנהלית של שר הביטחון (ואגב, גם של הרמטכ"ל הנוכחי שתומך בכך).

(imblue) #1069

אני מתנגד ל"תאגיד" מבחינה אידיאולוגית, ולכן שחיתות בו לא מרגשת אותי כי ברור לי שכך יהיה בכל גוף ציבורי נעדר פיקוח.
אבל אם מישהו בכל זאת מתעניין - אז כמובן שהגוף הזה מושחת ומסואב עוד לפני שהחל לפעול בפול-טיים.
באתר מידה עשו סדר בבלאגן שם והעלו שאלות טובות.
בתקשורת פה היא קרטל. שכל אחד מהחברים שקרטל פועל קודם כל לשימור הקרטל עצמו ויתייצב אוטוטית נגד כל ניסיון לפגוע בקרטל. לכן לא תשמעו מתקשורת הפייק שלנו מילה על הסיאוב בתאגיד.
http://mida.org.il/2017/04/02/%D7%94%D7%93%D7%9C%D7%AA%D7%95%D7%AA-%D7%94%D7%9E%D7%A1%D7%AA%D7%95%D7%91%D7%91%D7%95%D7%AA-%D7%A9%D7%9C-%D7%94%D7%AA%D7%90%D7%92%D7%99%D7%93-%D7%95%D7%94%D7%91%D7%A8%D7%A0%D7%96%D7%94/

(ganjo) #1070

כל גוף תקשורת שתקים במדינה קטנה כמו ישראל יהיה מסואב להגדרתך ויכיל אנשים שעבדו בגופים קודמים… מן הסתם כשאתה מחפש עיתונאי בישראל הוא עבד איפשהו קודם… לפי התזה הזו כל נסיכי הליכוד הם דוגמה לסיאוב ושחיתות.

את התאגיד יצרה ממשלת ימין כך שאם יש ביקורת אתה יכול לנחש לאן היא צריכה להיות מופנית ואם אכן מה שנטען בכתבה אמת ורק אמת אז איפה נתניהו וארדן? שייקחו אחריות וישימו את המפתחות.

אגב עוד לא הסברת מהי הדמוקרטיה שלך…

(DoctorGonzo) #1071

0___o

הכיצד איימבלו?

(Rock'N'Raul) #1072

#להפריט

(DoctorGonzo) #1073

יש תוכנית כזאת עם פיצול ערוץ 2 וחברת החדשות שלו.

(imblue) #1074

מצד אחד אתה טוען שלא ניתן אחרת, ומצד שני קורא לנתניהו להתפטר…
לפחות נתניהו מודה בטעות ורוצה לסגור את התאגיד רק שהשמאל יורה בכל התותחים כולל האליטה המשפטית ושאר הברנז’ה, ולצערי גם חלק מהימין הטיפש עושה זאת כדי להשאיר את התאגיד הזה בחיים.

דמוקרטיה-
מהות: די פשוט - שלטון העם באמצעות נבחריו.
טכניקה: די מסובכת למען האמת - הפרדת רשויות, בחירות חשאיות, שיוויון בפני החוק וכו’
כשאתה מצביע אתה בראש ובראשונה משתתף בהכרעה מה יעשו עם הקופה הציבורית. מה יתוקצב ומה לא. זה הבסיס של הבסיס ומי שניתנת לו הסמכות להחליט היא הממשלה שצריכה להעביר בכנסת את תקציב המדינה.

מכיוון שהנבחרים הם מעטים והמשימות העומדות לפתחם רבות, הם נאלצים הלשתמש בכלים למימוש מדיניותם. אחד הכלים הללו הוא מנגנון הבירוקרטי של המגזר הציבורי.
עד כאן שיעור אזרחות שכל תיכוניסט אמור להכיר (אני מקווה).

עכשיו בואו תסבירו איך לתת לפקידים שאף אחד לא בחר יכולת להחליט ולשלוט בכסף ציבורי במקום נבחרי העם מתיישב על דמוקרטיה.

(ganjo) #1075

בוא נעשה סדר: אני טוען שלא יכול לקום גוף עיתונאי בלי שהוא יהיה מורכב מעיתונאים בעלי ניסיון, קרי עיתונאים שעבדו בגוף עיתונאי אחר. זו לא טעות. זו עובדה. היא נכונה לגבי כל מערכת במדינת ישראל המאוד קטנה.

נתניהו מודה באיזו טעות? מה הייתה הטעות שלו? איך סגירת התאגיד שלא נפתח היא פיתרון? אני ואתה אולי יכולים לנהל דיון על שידור ציבורי, על הקמת תאגיד או על שיקום\סגירת רשות השידור כי אנחנו לא נגועים ברצון לקיים רק תקשורת אוהדת. את נתניהו מה שמוביל זה החלשת תקשורת. כל תקשורת. למעט זו שהיא הלקק הפרטי שלו. אין פה הודאה בטעות - יש פה הבנה של נתניהו שאפילו בהקמת גוף תקשורת חדש הוא מוגבל ביכולת לשלוט על תכניו. על הנסיון המושחת הזה נתניהו (ולא אף אחד אחר) צריך להתפטר.

לגבי דמוקרטיה - הדמוקרטיה הנוכחית בראשות הליכוד לא מקיימת הפרדת רשויות - היא פשוט מבטלת לחלוטין את הרשות המחוקקת בעזרת ועדת השרים לחקיקה והמשמעת הקואליציונית. הדמוקרטיה הנוכחית בראשות הליכוד גם לא מקיימת שוויון בפני החוק (תשאל את תושבי אום אל חיראן לעומת תושבי עמונה)… איך שלא יהיה שכחת כמה פריטים בסיסיים כמו חופש הביטוי, הדת, התנועה… זכויות המיעוט…

אגב, מירי רגב לא אומרת נתקצב או לא נתקצב תרבות - היא אומרת נתקצב רק תרבות שמזדהה עם ערכי הליכוד. כלומר היא פוגעת בשויון ובחופש הביטוי גם יחד.

לגבי השימוש במילה ‘פקידים’ כגנאי - בפוליטיקה הישראלית שרים מתחלפים כמו גרביים (לא פעם ביוזמת ראש הממשלה עצמו) מי שנשאר לנהל את המשק לאורך זמן אלה הם הפקידים. הם אלה שצריכים לקיים תכניות ארוכות טווח (שמעניינות שרים כמו קליפת השום), הם אלה שצריכים לשמור על המנגנון. אנחנו חיים בדמוקרטיה ייצוגית ולא דמוקרטיה ישירה ולכן ברור שחלק גדול מניהולה של המדינה יקרה אצל אותם ‘פקידים’.

(DoctorGonzo) #1076

ראש הממשלה כבר הגיב על הטוויט הזה (משל היה תחקירנית בתאגיד)?

(Alessandro Del Piero) #1077

נו באמת, מה ההקשר בין זה לבין מה שהתחקירנית בתאגיד עשתה?