תקשורת או תשקורת? ::

פוליטיקה

(ganjo) #1018

האם אתה מטיל ספק שיש גישושים בכנסת לגבי מה קורה אם…?

(אמיר) #1019

נתניהו נמצא במקום שעליו טראמפ דיבר בבחירות - הוא יכול להרוג מישהו בשדרה החמישית ולא ייאבד אפילו קול אחד. יש לא מעט אנשים במדינה שלא משנה מה נתניהו יודה שעשה - כמו ללכת לבחירות על פאקינג חוק בנוגע לעיתון - יגידו שזה בסדר והוא צודק.

(ganjo) #1020

אני חושב שיש תהליך מזדחל של שנים של אובדן מוחלט של אמות מוסר בהנהגה. התהליך הזה קורה בחסות הציבור שנאלץ לבחור בין מושחתים. והשחיתות נמצאת בכל מקום. אני חושב שהתקשורת משחקת תפקיד שלילי במשחק הזה. התקשורת עסוקה בחנופה כי היא מתה מפחד שהציוצים של הפוליטיקאים ברשתות החברתיות ייתרו אותה. פוליטיקאי מתחיל עסוק בחנופה לתקשורת בעוד שפולטיקאי מפתח כבר לא סופרים את התקשורת. למה הם מרשים לעצמם? כי הם יודעים שגופי התקשורת מתחרים בינהם.

היום היה מופע ליצנות של רוה"מ. כולם שידרו אותו ואני תוהה למה? הרי נתניהו זקוק לתקשורת ואם היא תחרים אותו ותשאיר את הסיפורים מיותמים מתגובתו הוא לא יחזיק מעמד. אם אף אחד לא היה משדר את הפוסטים שלו בטלויזיה רוב הציבור בכלל לא מודע להם. כלומר התקשורת הממסדית מקיימת את התקשורת שכל כך מאיימת עליה.

בקיצור פראיירים בתקשורת. שיחזירו מלחמה במקום להתחנף לקומץ פעילי ליכוד הזויים… הרי ההצגה הייתה עבור המהדורות של חדשות 2 ו-10. אם הן היו מתעלמות מההצגה נתניהו היה נדרש לחשב מסלול מחדש.

(ganjo) #1021

אחרי שנתיים של היעלמות אישתון הגדול מכולם חוזר והוא חזק כאריה וחד כתער!

(Alessandro Del Piero) #1022

בושה

(Uriah) #1023

פשוט הזוי…

הנה הקטע:

(Lukaku) #1024

https://soundcloud.com/glz-radio/grotsqx38691

כמה אתה אפס מ- 1 עד אסף הראל?
למה צריך לדעת מה זה אפרטהייד, העיקר שיש 1.7 מיליון צפיות באל ג’זירה.

(ganjo) #1025

כל הדיון הזה שמובילים סגל וריקלין הוא פשוט אידיוטי… הם חוזרים שלושים אלף פעם על המילים ‘בתוך מדינת ישראל’ ושוכחים שבתוך מה שהם קוראים לו ‘מחוץ למדינת ישראל’ (שזה מעניין בפני עצמו) חיים בערך 4 מיליון בני אדם ללא זכויות תחת כיבוש צבאי. גם אם הם רוצים להתווכח עד מחר על מה נקרא מדינת ישראל, בירושלים המזרחית (בירתה המאוחדת הנצחית והשלמה של ידה ידה ידה) חיים יותר מ200 אלף בני אדם ללא זכות הצבעה (ושירותים בסיסיים). הפרדה קיימת גם קיימת בחלוקת קרקעות.

עכשיו נכון - מי שרוצה לדקדק יטען (ויצדק) שבתוך גבולות הקו הירוק יש אפליה וגזענות ומחוץ לקו הירוק יש אפרטהייד. מי שעוד יותר רוצה לדקדק ימצא אינספור הבדלים בין אפרטהייד לבין הכיבוש אבל לפחות חלקית אסף הראל צודק (גם אם לא יודע להסביר את עצמו מול שני קרנפים שצועקים עליו). באותו יום של הריאיון הזה הופיע ח"כ ממפלגת השלטון באיזה ערוץ באנגלית וניסה להסביר מה פירוש הסיפוח ואילו זכויות יהיו ולא יהיו לפלסטינאים המסופחים. אם ריקלין וסגל רוצים הם יותר ממוזמנים לתאר את הסיפוח שלהם - ולהראות עד כמה אסף הראל צודק. אבל הם התחמקו מזה.

(Uriah) #1026

איזו זכות לתושבי מזרח ירושלים אין שלאזרחי המדינה יש?
תושבי מזרח ירושלים (בחלקם) בוחרים שלא להיות אזרחים, ואם הם לא מרוצים מהתשתיות העירוניות הם מוזמנים להשתתף בבחירות העירוניות (הם יכולים לעשות זאת גם כתושבים).

אי אפשר גם לירוק על המדינה וגם לבכות. כלומר אפשר, אבל מי שיקנה את זה אלו במילא אנטישמים ערבים עם סטנדרט כפול (מה שלום הדמוקרטיה בקטאר אגב?). 99% מהישראלים השפויים לא קונים את הדמגוגיה הזאת על אפרטהייד.

האמת היא שכקהילה הם לא רוצים להשתלב, הם מתכחשים למדינה, כשבנו תשתית לתחבורה ציבורית פנימית הם פשוט שרפו אותה.

השימוש במושג אפרטהייד נועד לתדלק את האנטישמיות הערבית כמוצא אחרון של השמאל הישראלי, והטענה של אראל סגל דווקא נכונה: הרי אם היה משהו שקרוב לאפרטהייד בישראל אז זהו המשטר הצבאי שהונהג על ידי מפלגת מפא"י - אותה מפלגה בה אביו של אסף הראל היה פעיל (כחבר כנסת ובתפקידים שונים).

בשטחים זה לא אפרטהייד, זה שטח שנוי במחלוקת כשסמכות הרשות הפלסטינית והסמכות של ישראל מתנהלות בצורה משונה. אם זה באמת אפרטהייד, אז הרשות הפלסטינית מנהלת מדיניות של יודן ריין.

הנה המונולוג המרגש (בפירסום הארץ כמובן), מומלץ לקרוא את התגובות המשתפכות באנגלית.

(Lukaku) #1027

הצמדת המילים ישראל ואפרטהייד זה בסך הכל עוד ניסיון לדה-לגיטימציה למדינת ישראל. האירוניה כמו תמיד זה לשמוע את זה ממדינות מוסלמיות שכידוע מעולם לא הצטיינו בשמירה על זכויות מיעוטים, או זכויות אדם בכלל.

ואף מילה על כך שברשות הפלסטינית דינו של ערבי שימכור אדמה ליהודי הוא מוות, או שבית לחם למשל הייתה פעם עיר נוצרית ברובה.

(ganjo) #1028

אוריה מתי פעם אחרונה נדרשת להצהיר על נאמנות למדינת ישראל כמדינה יהודית? או להוכיח ידע כלשהו? או שעניינך יועבר לשב"כ? ולוותר על כל אזרחות אחרת? ואז נאלצת להמתין כמה שנים כדי לקבל את האזרחות אותה אתה עלול לאבד?

אם השחורים באפריקה היו נדרשים להצהיר נאמנות לאפריקה הלבנה האפרטהייד היה יורד לך טוב יותר בגרון?

שלא נתחיל לדבר על פינוי אשפה תשתיות חינוך…

שלא נתחיל לדבר על החכים של המפלגה שלך שרק רוצים להגדיל את מספר הלא אזרחים במדינת ישראל או שפשוט מתעלמים מקיומם…

לגבי השטחים - אחרי 50 שנים יו דונט גט טו סיי שנוי במחלוקת. או שזה של ישראל או שלא.

(Uriah) #1029

בגיל 18 הצהרתי נאמנות למדינת ישראל ואף יותר מכך, וענייני הועבר לשב"כ כמו רוב אזרחיה היהודים של המדינה אשר נדרשים להתגייס.

אם השחורים באפריקה היו נדרשים להצהיר נאמנות לאפריקה הלבנה האפרטהייד היה יורד לך טוב יותר בגרון?

אבל מדינת ישראל איננה מנהלת שילטון אפרטהייד, ודאי שלא כלפי אזרחיה הערבים.

שלא נתחיל לדבר על פינוי אשפה תשתיות חינוך…

בוא נדבר על זה: הם מחרימים את הבחירות העירוניות, החינוך שלהם (עד לאחרונה במימון ישראלי) מלא בתכנים של הסתה כלפי ישראל.

לגבי השטחים - אחרי 50 שנים יו דונט גט טו סיי שנוי במחלוקת. או שזה של ישראל או שלא.

על פי מה אתה קובע זאת?

(Paul Heyman) #1030

על סמך העובדה שהממשלה מתייחסת לשטחים האלו בתור שטחים של מדינת ישראל. אחרת למה שהיא תרשה לעצמה לבנות שם ככל היעלה על רוחה וליישב שם תושבים שלה?

(Uriah) #1031

לא הבנתי איך זה הופך את השטח ל - לא - שנוי במחלוקת.
מה זה אומר " או שזה של ישראל או שלא"? עובדתית יש מעמד שהוא שונה מריבונות מלאה.

זה מצחיק לשמוע טענות על אפרטהייד כשלי כישראלי יהודי אסור בכלל להיכנס לשטחי A, לעומת ישראלי ערבי. האם אני יכול לבנות שם גם בית? האם יש לי אפשרות לקנות קרקע מערבי?

זה פשוט להוזיל את הדיון לצווח אפרטהייד, ובמקביל לזלזל באפרטהייד האמיתי שהיה בדרום אפריקה.

המציאות ביהודה ושומרון היא מורכבת, איך שלא תהפכו את זה. אוויל מי שמתכחש לכך.

(Paul Heyman) #1032

לא הבנתי, הטענה שלך היא ש: הנה יש פה שטח שהוא לא שלי רשמית ולא שלך רשמית, הוא “נתון במחלוקת”. אבל בינתיים אני אבנה עליו ואיישב את החברה שלי פה.

וזה מצב הגיוני עבורך?

אם אתה בונה ישובים על השטח, ואם אתה אומר לאנשים שלך להתיישב שם… אבל במקביל קורא לשטח “נתון במחלוקת” זה חתיכת צביעות בלתי נסבלת…[quote=“Uriah, post:1031, topic:7895”]
המציאות ביהודה ושומרון היא מורכבת, איך שלא תהפכו את זה. אוויל מי שמתכחש לכך.
[/quote]

צודק לחלוטין, אז הגישה שוב של: המצב ממש מסובך, אבל לפני שנחליט משהו באיזשהו הסכם - בוא אני כבר אתחיל לבנות איפה שאני אחליט לנכון… אוויל מי שמתכחש לעובדה שזה messed up.

רוצים לבנות שם? אין בעיה - תכריז על השטח כשטח כבוש ומסופח שעכשיו רשמית חלק ממדינת ישראל.

אבל סטינו לגמרי מנושא התקשורת. אשמח להמשיך איתך את הדיון בדיון הפוליטיקה נראה לי - אם תרצה.

(imblue) #1033

מונולוג נודף אנטישמיות. לא פחות. עבר את גבול הטעם הטוב ומפיץ בורות ושנאת ישראל. פשוט עצוב שאלה פני הברנז’ה.
ב"הארץ" מאוננים על זה שאל ג’זירה שיתפו את הסרטון הזה. ערוץ של האחים המוסלמים, ארגון רצחני שפוגע בזכויות אדם בכל העולם. אלה החברים שלהם?

(Alessandro Del Piero) #1034

לדעתי כולם פספסו את הסיפור המעניין כאן - יש באלג’זירה אנשים יותר נתונים מאסף הראל. נניח שהוא לא שמאל קיצוני (לפחות לא מהשמאל הקיצוני שרותי, כי בניגוד לשקרים שלו יש הרבה יותר כאלה מאשר עננים קיצוניים) - מה זה עושה אותו?

(Uriah) #1035

Paul Heyman: לא טענתי בדיון הנוכחי את אשר אתה מייחס לי, קרא שוב את הודעותיי.

(DoctorGonzo) #1036

לא יודע מי פה היה בדרום אפריקה, אבל אפרטהייד לא מתגלם אך ורק בזכויות אזרח בסיסיות אלא גם בנראות שמהדהדת גם בלי לומר הרבה. אנסח את זה יותר טוב: הפרספציה של אפרטהייד יכולה להיות קריטית בדיוק כמו מימוש אפרטהייד (כמו למשל שהציע MK miki zohar, וספרו לי שזה עשה פחות נזק מקומיקאי ישראלי). נכון להיום אין משטר אפרטהייד בשטחים, אבל יש נראות שלו. מאז הסכמי אוסלו וקריסתם מתקיים איזה משטר היברידי מוזר שמערב משטר צבאי ישראלי לצד ממשל מקומי פלסטיני מושחת, אבל לצופה הזר הנראות ברורה. זה נראה חרא. אז למי שלא היה בדרום אפריקה, אתה נוסע על הכביש בדרך לקייפטאון מהנמל תעופה ופתאום מגיחה שכונת פחונים רקובה כל כך מצד שמאל, ודקה לאחר מכן פאר והדר בלתי נתפסים (וקייפטאון היא אחת הערים היפות בעולן). אתה לוקח טיסה לפורט אליזבת’, וממבט החוצה לקראת נחיתה אתה פתאום קולט את זה: וילות מטורפות מוקפות חומות לצד שכונות פחונים שבורות, והכל במרחק של דקה זה מזה. גם זה נראות, כי זה מה שנשאר מאותו שלטון אפטרהייד, אבל זה מכה בך גם אם אתה לא ליברל סמולני חלש. ואותו דבר גם לאלו הצופים בפיהוק בכתבה על השטחים בערוץ טלוויזיוני זר זה או אחר - זה נראה לא טוב. וילות מטופחות וירוקות לצד כפרים מתפוררים, וכל זאת בהפרדה מובנית בין יהודים לערבים.

אסף הראל אדיוט. לצעוק אפרטהייד זה לא חתרני, כי זה לא חותר תחת כלום ולא מזיז לאף אחד פה את השמאלית. מדינת ישראל סופגת חרא מילולי באופן קבוע, ותמשיך לספוג בשקט. במעשים? דה נאדה. החלטות האו"ם לא מזיזות לה ולא יזיזו, כל עוד לא תהיה להן משמעות כלכלית או ביטחונית. דפקטים כמו הראל לא מבינים זאת - הם בטוחים שאם הם קיבלו מספיק לייקים על “אפרטהייד אפרטהייד” משונאי ישראל (ואפילו סתם ליברלים משועממים) זה עושה שינוי אמיתי. זה לא. יחד עם זאת, נזק לא פחות אם לא יותר אפשר למצוא בראיון ההזוי של מיקי זוהר, שנראה שתוך כדי דיבור מנסח לעצמו אידיאולוגיה, וכל זאת באנגלית קלוקלת. הפלסטינים יסופחו, כולם, על שלל המשמעות הכלכלית והביטחונית של זה, ויקבלו שוויון זכויות מלא, חוץ מאותה זכות קטנה שמאפשרת לכל אדם להשפיע על ניהול חייו. אבל אם הם רוצים אזרחות, שיתגייסו קודם. ואלללק, גאון. איפה הראל סג"ל וריקלין בפולואפ על זה?

(Uriah) #1037

אם זה כבר עלה ולו כנקודת ייחוס, האפרטהייד בדרום אפריקה זה לא הדבר הכי נורא באפריקה והסיבה היחידה שלמישהו אכפת זה רק בגלל הצבעים: אני מוכן להמר שמי שקורא את שורות אלו לא מודע לכך שיש כמה מיליונים של ניגרים שסובלים מעיוורון בצורה כזו או אחרת. אני לא מצדיק הפרדה גזעית בשום אופן, אבל אני חושב שככלל לא תזיק לנו מעט צניעות לפני שאנחנו סוקרים ושופטים עמים אחרים ועל אחת כמה וכמה משאילים מושגים.

אני מסכים לחלוטין לצורך העניין עם דוקטור גונזו ואני בהחלט לא שמאלן. לדעתי עניין השטחים צריך להדאיג אותנו לא בגלל מה שכל מיני אנטישמים וקולונאליסטים בדימוס יגידו, אלא פשוט בגלל שמדובר באינטרס שלנו.