תקשורת או תשקורת? ::

פוליטיקה

(Bliss) #995

[QUOTE=Alessandro Del Piero;1706823]

[/QUOTE]

כן, אבל…

(אמיר) #996

ראש הממשלה מסרסר בחוקים - לכאורה - ומישהו חושב שהסיפור צריך להיות “ניסיון סחיטה” של מוזס? ברור שמישהו חושב כך… אנשי ראש הממשלה.

(ganjo) #997

אני כל הזמן תוהה בשאלה הפילוסופית הזו מי פה משחד את מי…

(dkaro) #998

השנאה לנתניהו שוברת שיאים…

אני חושב שהתקשורת הישראלית היא פשוט צהובון אחד משעמם וגדול. איזו התעסקות בחרא. הדבר האחרון שמעניין אותי זה בראש ממשלה זה נרות או עסקאות פוליטיות עם עיתונים, ויותר מכך: ברור לי שזה קיים גם בכל מקום אחר בעולם או עם פוליטיקאים אחרים בישראל, בעבר ובהווה (גם כאלה מהשמאל). נתניהו צריך להישפט מקצועית בלבד, די כבר להתעסק בקקה. מדהים איך השמאל הישראלי חוזר שוב ושוב ושוב ושוב ושוב ושוב ושוב על אותה הטעות. מתי תלמדו?

(אמיר) #999

מדהים איך שאנשים הנמיכו את אמות המידה שהם מצפים להן מנבחרי הציבור שלהם.

(ganjo) #1001

דוד אתה לא מבין את הסכנה ואת הנזק למדינת ישראל כשראש ממשלה קונה עיתון ומקבל שוחד? אתה מתייחס לזה כאילו זה בקטנה אבל זה לא בקטנה - אם יש אנשי עסקים שמתחזקים אותך כלכלית אתה חייב להם. אם אתה קונה עיתון כדי להגדיל את שרידותך אתה בוגד קודם כל באזרחיך שחושבים שהם חיים בדמוקרטיה.

אכן, ראשי ממשלה קודמים עשו דברים דומים אבל זה רק בגלל שהסטנדרטים של הישראלים כל כך נמוכים. אבל זה מאוד פשוט לשמחתי - ראש הממשלה עבר על החוק, הוא מודה בכך ועכשיו ינסה לשכנע אותנו שלא נורא, שזה עניין של פרשנות. רק נשאר לבחון האם מערכת אכיפת החוק עדיין עובדת או שגם אותה הצליח נתניהו לחסל.

(DoctorGonzo) #1003

תמנוני הוא אחת המחלות של החברה הישראלית מזה 20 שנה, וגם אם רק הוא יעמוד לדין פה, ומהצורה שהדברים מתנהלים כרגע זה אכן נראה ככה, דיינו. למי שראה האזרח קיין (ומי שלא - כדאי שיראה), הקשר בין הון-שלטון-עיתון הוא כל כך קריטי לבריאותה של חברה אזרחית יציבה שהכוח שהיה ועדיין בידו של נוני חורג מגבולות הסביר. מה שיוצא עכשיו ויצא בהמשך כשעוד ועוד פולטיקאים ידברו, מדגים זאת היטב. ומנגד, מה התרופה שהציג נתניהו לאותה מחלה? עיתון הון-שלטון נוסף, ממומן בכסף זר ונועד אך ורק למטרה אחת - ריסוק שוק תקשורת הפרינט וביצור שלטונו של הקיסר. ע"פ דה מרקר, מהמעט שנחשף באשר להפסדי ישראל היום, מדובר פה על כ-750 מיליון שקל הפסד ב-8 שנים. כבר דיברנו על זה פה בזמן חוק ישראל היום, אבל העובדה שהעיתון הזה אינו עסק כלכלי ומסתמך אך רק על רצון בעליו לשמר פה שלטון מסוים של איש מסוים מראה שמדובר פה בתרומה אסורה 364 ימים בשנה. ואגב, אין אף פוליטיקאי שנהנה מתרומה בהיקף כל כך מסיבי. זה גם לא רק ישראל היום: זה מקור ראשון ו-NRG, ערוץ 20 וגלי ישראל וערוץ 7 ומידה והנה שלדון מימן עוד אתר ואפליקציה (360), וכל אלו, שעד היום מתבכיינים על הממרה של אברמוביץ’ שאתרג את שרון, ממשיכים לאתרג את נתניהו לעולמי עד.

כבר אמרתי בתרד המקביל ששתי החקירות האחרונות לא יובילו לשומקום, ודאי לא מבחינתו של נתניהו. מבחינה ציבורית היום בקהל מצביעיו שגם מצהיר על כך בפומבי ברשתות, נתניהו היה יכול לשחק בגולדן שאוור ביחד עם טראמפ בריץ’ במוסקבה וזה לא היה מזיז להם כהוא זה. בניגוד לאולמרט שירש מפלגה עם קהל מצביעים נזיל, והיה אחרי מלחמה כושלת בלבנון, לנתניהו יש בייס חזק שלא נותן לשום טענה לחדור את אמונתם באיש, ולא משנה מה זאת תהה. טראמפ אמר בעבר שאפילו אם היה עומד במנהטן ויורה במישהו, הוא לא היה מפסיד את הבחירות, ונתניהו נמצא בדיוק באותו מקום. זאת לצד העובדה שהוא מינה ואייש את כל עמדות המפתח באנשי שלומו, ובמיוחד הג’ינגי הרקוב, מבטיחים את החוק הבא שביטן את אמסלם קומבינות בע"מ מקדמים: סירוס כל חקירה בזמן כהונותיו הבאות (שימשכו לנצח אמן). מבחינה פלילית ההנחה שנתניהו מקבל ויקבל לעומת אולמרט מסמנים שלא יצא פה כלום. ורוה"מ? רק יתחזק ציבורית בבייס שלו, משל היה היהודי הנרדף בגטו ורשה ע"י קאפו’יים סמולנים בתקשורת. אשרינו שזכינו.

(Bliss) #1004

אני מאמין שכולכם תמצאו עניין בכתבה הזאת.

(ganjo) #1005

דוד, לא מבין מה הקשר בין איכותי ומושחת לכושל וצח… כאילו שצח חייב להיות כושל ואיכותי חייב להיות מושחת. ואיך הגעת למסקנה שנתניהו לא מושחת? מהי הגדרתך לשחיתות? הסיפור עם מוזס הוא האמאמא של השחיתות: ראש ממשלה רוצה לקבל סיקור אוהד כמו שהוא מקבל בעיתון הבית שלו. מה הוא מוכן לעשות בשביל זה? לשנות את החוק כך שיתאים לרצונותיו הפוליטייים האישיים. כלומר הצורך שלו גדול וחשוב מהצורך של מדינת ישראל.

דוק, אתה כל הזמן שוכח שנתניהו שנמצא בעיצומו של תהליך בו הוא הופך את מדינת ישראל לדיקטטורה, טרם השלים את התהליך… אתה גם שוכח שהאספירציות של הג’ינג’י (שלך - בניגוד לג’ינג’י של נתניהו - שאל את גיא פלג) הם להתקבל לעליון ולשם כך הוא לא בהכרח יילך על טובת נתניהו. אתה גם שוכח שהמשטרה נכון לעכשיו מעריכה שהיא תמליץ על הגשת כתב אישום ואתה שוכח שבמידה ולא בג"צ יצטרך לפסוק. נתניהו התחיל באיחור של חמש שנים תהליך של השתלטות עוינת וכל דיקטטור יגיד לך שמדובר בתהליך ארוך. לא די למנות מפכ"ל ויועמ"ש.

אגב, הליכוד נמצא כרגע במלכוד - כל חוק שנועד לקבע את מעמדו של נתניהו (דוגמת ביטן את אמסלם) יתפרש כרגע כחולשה של נתניהו הסחיט ממילא. אם הם ינסו להעביר חוקים כאלה בשלב זה הם יחטפו בהפוך על הפוך. נקודת האור היחידה שיש להם כרגע היא שאין חוק מפורש שאומר שראש ממשלה חייב להתפטר ברגע שמוגש נגדו כתב אישום. זה רק עוד אחת מאותם its not done שהליכוד יצטרך למכור… אז נתניהו ימשיך כי הוא מושחת אבל הוא גם חלש כרגע וצבר לא מעט אויבים ומאחר שאפשר לסמוך על מנדלבליט שייעכב ככל יכולתו נתניהו יהיה במצב פוליטי בלתי אפשרי. היחידים שנאמנים אליו באמת הם החרדים - כל השאר רק מחכים להזדמנות לתקוע אותו ב***. גם מבפנים וגם מבחוץ. אתה גם יכול לראות את זה בתגובות של ראש הממשלה ובהעדרם. כל האסטרטגיה התקשורתית של השנה האחרונה נזנחה לגמרי, פתאום הוא לא ממהר להגיב אחרי כל כתבה, פתאום הוא לא תוקף עיתונאים. הוא מרגיש חלש. הוא מרגיש את הסוף ואין לו מושג איך להתמודד עם זה.

אפילו ההתמודדות עם הטענות כלפיו מגוחכות: זה התחיל במתנות מחברים, כשהמספר טיפס ל600000 ש"ח פתאום הוא מתחיל לטעון שהמספר מנופח (ייתכן שזה מסבך אותו משפטית כי אני לא פוסל אפשרות שהמשטרה לא זורקת סתם מספרים לאויר). גם הטיעון המגוחך של ‘נוני ניסה לסחוט אותי לכן הקלטתי’ יתברר כעורבא פרח ברגע שיתפרסמו התמלילים. בקיצור, ייאמר לזכות המשטרה שהיא תפסה אותו לא מוכן. כשהטיעון של עורך הדין שלך מנוגד לחוק אתה מבין שכל מה שנתניהו מנסה לעשות זה להסיט את הדיון מהחוק שלא לצידו. העניין הוא שמדינת ישראל עדיין מדינת חוק ועם כל הכבוד לציבור הבוחרים - השופטים והפרקליטים עדיין פועלים לפי החוק ושם אין לנתניהו יותר מידיי חברים.

מה שנשאר לנתניהו לעשות כדי לצאת מהפלונטר זה איזו מלחמה עסיסית עם אויב אמיתי.

(DoctorGonzo) #1006

שוב, חולה על האופטימיות שלך.

נתניהו לא רוצה דיקטטורה, הוא רוצה מודל טורקי מעודכן לדורנו, מעין דמוקטטורה שבה יש מראית עין של בחירות חופשיות ותקשורת עוינת שאליה יוכל להפנות את האש שוב ושוב בכל כשלונותיו. מה שהוא כן חושש ממנו זה החוק, ולכן גם אם ייתפס כחלש לרגע בחקיקת החוק “הצרפתי” של אמסלם וביטון, זה לא יישנה אם הוא יסגור את הפינה הזאת להמשך הקדנציות הללו. בכלל, לנתניהו לא אכפת שאתה או אפילו מחנה שלם יתפוס אותו כחלש, כי הוא לא משחק פה בדוקים - הוא משחק שח, ומהלכים מהסוג שהוא מתכנן הם לטווח ארוך. גם לבייס שלו זה לא יזיז כהוא זה אם החוק הזה יחוקק, כי מבחינתם הפלת נתניהו זו מזימה סמולנית ולא משנה מה עומד מאחוריה. אתה ואני לא מעניינים אותו, רק הבייס.

הטעות שלך ושל רבים בתקשורת שהאמינו ואלו שעדיין מאמינים בריקבון הג’ינג’י זה שהם לא מבינים שמה שמתגלה מול מוזס זה רק דוגמית כנראה מול ההתנהלות שלו מול כולם. אני די משוכנע שהוא מחזיק קלטות מהסוג הזה, קשות יותר או פחות על כמעט כולם. הג’ינג’י הזה הוכיח בכך שלא זז הצידה מחקירות ובדיקות נתניהו שהוא מושחת - כי המינימום של ניגוד העניינים פה הוא שאתה לא יכול לחקור אדם שהיית כל כך קרוב אליו בשנים האחרונות. ברגע שלא עשה זאת, ברגע שלא הוריד את עצמו מהמשוואה של חקירות נתניהו, להראות שמדובר בהחלטות נקיות כפיים וחפות מניגוד עניינים, הפך את עצמו לפחות למראית עין למריונטה. המכתב שפרסם ביום שבו ראש הממשלה נחקר באזהרה, שבו הוא כביכול סוגר 4 חקירות (שלא היו, הרי אלו בכלל בדיקות ועניינים שנסגרו שנים קודם) הוכיח למי נאמנותו האמיתית. מה היה הצורך הגדול לפרסם את המכתב הזה דווקא באותו יום? התשובה פשוטה, הוא כנראה יודע שאין באמת מה לעשות בפרשת מוזס ואת עניין הסיגרים והשמפניה כבר נסגור ב-slap on the wrist.

והמינוי של מנדבליט לעליון? מובטח כבר מראש, כל עוד רוה"מ ישאר בכסאו (ואין לי ספק שכך יהיה).

אגב, מאמר מעולה של אלון עידן בהארץ - נתניהו שונא את הישראלים.

(אמיר) #1007

הדבר העצוב הוא שאיכשהו אני מוצא את עצמי… מסכים עם שניכם.

(ganjo) #1008

דוק אני לא מדבר על ‘ייתפס כחלש’ במובן של מה יגידו אלא במובן שהוא לא יצליח להעביר את החוק… גם לגבי מנדלבליט - אני מסכים עם הניתוח שלך, אבל מה שאני טוען זה שמנדלבליט חלש מכדי להכתיב למשטרה אם להגיש או לא להגיש כתב אישום. לגבי מינויו לעליון - ממתי נתניהו שולט שם על משהו? אתה מדבר כאילו אנחנו כבר חיים בטורקיה ואני מזכיר לך שארדואן נאלץ לשרוד מהפיכה צבאית כדי להגיע לאן שהגיע. אני גם מזכיר לך שלנתניהו בסה"כ 30 מנדטים במקרה הטוב שזה רבע מסך הקולות. הפוליטיקה הישראלית מסובכת מאוד.

(Shusaku) #1009

[QUOTE=ganjo;1707077]אני גם מזכיר לך שלנתניהו בסה"כ 30 מנדטים במקרה הטוב שזה רבע מסך הקולות. הפוליטיקה הישראלית מסובכת מאוד.[/QUOTE]לנתניהו יש 42 מנדטים מתוכם 12 של מפלגות חרדיות תאבות בצע, שיעשו מה שנתניהו רוצה, כל עוד הוא יממן אותם.

(ganjo) #1010

למפלגות החרדיות אין בעיה ללכת עם כל מי שיסכים לשמן אותן כיאות. כל עוד זה לא איזה חרדל או רחנא ליצלן ערבי הם בפנים. כרגע הם נאמנים באופן מוחלט לנתניהו אבל בשניה שהוא נחלש נחלשת האידיליה.

(DoctorGonzo) #1011

אני עם שוסאקו בעניין זה, וזה לא רק החרדים, זה גם הבנטים והסמוטריצ’ים, וביחד זה באנקר של לפחות 50 מנדטים. הסיכוי שהחרדים ילכו עם לפיד שואף לאפס, אלא אם באמת הפער בבחירות הבאות יהיה כל כך מסיבי שיהיה סיכוי לממשלת אחדות שהם לא חלק ממנה. זה לא הולך לקרות, וזה לא הולך לקרות. ואת החוק שלו? אם לא יצליח להעביר הוא ילך לבחירות (כמו על החוק הקודם שעצבן אותו) וימצג את עצמו בתור קורבן של כל האליטות, וסיכוי נמוך שהנאמנים לו יתקוממו. גם במפלגה שלו אני די משוכנע שהשתיקה שם קשורה אולי לנוהג הקלטות ומערכת מאזן אימה שהוא מקיים מזה שנים.

לגבי עניין המשטרה, אולי לא שמעת אבל מאז שההוא מהשב"כ מונה למפכ"ל, הוא העביר החלטה שאין יותר דבר כזה המלצה של המשטרה בדבר העמדה לדין. מה גם, שההחלטה האחרונה היא רק של הג’ינג’י הרקוב והסיידקוק העלוב שלו שי ניצן. ושני אלו, ובמיוחד הרקוב בכתום, הוכיחו שניקיון כפיים זה מהם והלאה. במשך כ-חצי שנה הם מחזיקים בהקלטות הללו, שבו רואים איך נתניהו מתערב בשוק התקשורת, ואף אחד לא פוצה פה, אף אחד לא טורח להזיז אותו מתפקידו. האיש הזה, הסירחון המצחין הזה שנקרא היועמ"ש חייב להיות הבא בתור שנחקר.

(ganjo) #1012
  1. גם אם הוא יילך לבחירות בגלל החוק (והוא לא כי הוא לא הולך לבחירות בגלל חוקים - הוא הולך לבחירות כשהוא מרגיש שהאדמה יציבה) החוק לא יחול על הקדנציה בה הוא יעבור. אתה גם מדבר כאילו הכל בשליטתו והוא קוסם - אני רוצה להרגיע אותך. הוא לא. ההקלטות אצל הרו מוכיחות את זה והמשיכה העזה לסיגרים גם כן.

2. יש דבר שמפחיד את החרדים יותר מהכל - לא להיות בממשלה. אם הם יצטרכו להמר על לפיד הם יהמרו עליו בעיניים עצומות.

3. אני מניח שנחכה ונראה… על אותו משקל יכולתי לטעון - אז למה הוא פתח ב’בדיקה’ מלכתחילה? ולמה הוא נתן לה להתקדם? ולמה הוא נתן לה להפתיע את נתניהו? ועוד ועוד… מקווה שאתה טועה לפחות חלקית.

(ganjo) #1013

ודוק רק כדי שלא תגיד שאני לא הוגן - הנה מאמר מעניין שמחזק את הטיעון שלך

(Shusaku) #1015

אני מצטער, אבל אם הכתבה של הארץ על דחיית החקירה של בני הזוג במקביל נכונה, אז לא מגיעה לנו מדינה. מגיע לנו להסתובב כמו מסכנים באירופה ושיתעללו בנו עוד 2000 שנה.

(DoctorGonzo) #1016

[QUOTE=ganjo;1707209]ודוק רק כדי שלא תגיד שאני לא הוגן - הנה מאמר מעניין שמחזק את הטיעון שלך[/QUOTE]

מעולם לא אמרתי אחרת…

שים לב למה נאמר על שי ניצן, ואז תבין שאין שום סיכוי שיצא מזה משהו. המשטרה לא יכולה אפילו להמליץ היום בפומבי על העמדה לדין, כל שכן לרמוז לכך אצל השועל מהשב"כ, ניצן לעולם לא יגלה עמוד שדרה (ובחן את ההתנהגות שלו מול מאיה פורמן ובעניין זדורוב בכלל), ומי שנשאר זאת אותה פרקליטת מחוז שמשקלה בהחלטה שולי עד לא קיים. נאמן אחר (קורב) למנדלבליט ונתניהו אמנם הוזז בינתיים, אבל הפרקליטות היא גוף כל כך רקוב שקשה להאמין שיהיה מישהו שם שיחשוב אפילו לחקור את הג’ינג’י המתועב (וגם את הקודם) בעניין שיבוש הליכי חקירה (ומה שפורסם אתמול לגבי חקירת בני הזוג - אמאמא של שיבושי החקירה).

ואגב, חדי העין שמו לב למה שאמר נתניהו בהודעת הפייסבוק שלו. ש-“בין היתר” הוא פירק את הממשלה על חוק ישראל היום, אבל לא דובר בזמנו על פוטש של לפיד והחרדים וליברמן וכחלון וסבא ג’פטו?

(Alessandro Del Piero) #1017

זה סבא ג’פטו?