תקשורת או תשקורת? ::

פוליטיקה

(DoctorGonzo) #953

אבל מה אתה מצפה בדיוק ליאור? התקשורת בישראל מהלכת היום עם חרב על הצוואר, ושעל שעל היא מיישרת קו עם נתניהו. היא עדיין תדווח על חקירה כזו או אחרת בתקווה שזו תבשיל, אבל כשנתניהו מכתיב תנאים לראיון הם יתייצבו כמו כלבים ממושמעים ולא יאתגרו אותו בשיט. יום לפני הבחירות וביום הבחירות עצמן האחרונות נתניהו דרש וקיבל במה נרחבת בכל ערוץ תקשורת. הוא קבע את התנאים, מי יראיין אותו ואיך (הרצוג באולפן ונתניהו מאחוריו במסך). זה תהליך שכולל בתוכו שני מרכיבים: הראשון, ברמה הפופוליסטית - מסע דה-לגיטימציה לערוץ 2, 10, ידיעות אחרונות, הארץ ומי לא (כאילו, כל מי שלא הפך לשופרו האישי). המרכיב השני הוא ברמה הפרקטית - פיצול ערוץ 2, ביטול התאגיד החדש לצד שמירת רשות השידור כחלשה, שקטה וצייתנית ועוד. המהלך כמעט והושלם, ולא ירחק היום שאנחנו עוד נתגעגע לתקשורת הרקובה הזאת.

(ganjo) #954

[QUOTE=DoctorGonzo;1696191]אבל מה אתה מצפה בדיוק ליאור? [/QUOTE]

אני מצפה שאם ערוץ 10 החליט שרביב דרוקר יהיה המראיין - רביב דרוקר יהיה המראיין. נתניהו לא רוה להתראיין? אין בעיה - שישדרו את התחקירים בלי תגובותיו. אני רוה שערוץ 2 יחליט שאם נתניהו מתראיין לכל הערוצים למעט ערוץ 10 - אז גם הוא לא מראיין. אני מפה שכשראש ממשלה נואם באו"ם לא יעבירו את הנאום שלו בשידור חי כי זה לא חדשותי וזה לא ראוי וזה מעניין. בקיצור, אני מצפה שהתקשורת תעשה שרירים ותחנך את נתניהו… לא התראיינת כל השנה? לא נזמין אותך להתראיין ערב בחירות.

(DoctorGonzo) #955

זו הייתה שאלה רטורית ליאור…

שלא תבין, אני מסכים עם הרוב, אבל לי אפס ציפייה שמשהו מזה יקרה. התקשורת, כמו עוד גופים בחברה הישראלית, נמצאים על הברכיים לקראת הנפת הגרזן.

(imblue) #956

ערוץ מסחרי הוא חברה למטרת רווח. הוא מונע מרייטינג שמביא מפרסמים לשים כסף.
ראיון עם רוה"מ ערב בחירות זו פצצת רייטינג. אם הייתם הייתם מנכ"לים שאחראיים להביא תוצאות לבעלי המניות בחברה למטרות רווח לא היה מעניין אתכם לא חרם שמרם.

(ganjo) #957

ערב בחירות זו פצצת רייטינג. עם או בלי ראש ממשלה. מה שצריך לעניין את ערוצי התקשורת מסיבות רייטינג נטו זה שכשהן מזמנות את ראש הממשלה להתראיין הוא יתייצב. לא פעם בשנה. 10 פעמים. עשרה ערבי רייטינג. למטרות רווח.

(ganjo) #958

לקרוא ולא להאמין. ראש הממשלה מפרסם פוסט בו הוא תוקף באופן חסר תקדים את מבקר המדינה, ולאחר מכן טוען לאיזו קונספירציה הזויה בין רביב דרוקר לשפירא… בחיי שהבחור השתגע. נטרפה עליו דעתו. אין שום דרך אחרת להסביר התנהגות כזו של ראש ממשלה.

(Paul Heyman) #959

קוראים לזה, להסיט את האש תמיד על הסמאלנים המניאקים האלו…

לא משנה מה, זה הכל אשמת השמאל, וכל מי שלא מסכים איתי הוא בהכרח שמאלן ובהכרח עובד עם כוחות הרשע בבסיס המניאקים.

בעולם הגיוני, זה אמור להיות שקוף ולגרום לו להיראות פתטי ופחדני, אבל כמו שקריסטופר היצ’ינגס פעם אמר: “אנחנו לא צריכים פוליטיקאים יותר טובים, אנחנו צריכים אלקטורט יותר טוב”.

(Uriah) #961

מודעות עצמית זה חשוב.

זה כמובן ביבי אשם

(ganjo) #962

תהרגו אותי אבל אני לא מבין את האקסהיביציוניזם הזה של המשפחה של האבא והילד שנפלו ומתו בדרום… לא מבין מה לתקשורת יש לחפש בהלוויה שלהם, מי נתן להם להיכנס ומה זו הפורנוגרפיה הדוחה הזו. אתמול הכתב הדפוק הזה של ערוץ 10 אשכרה עשה שחזור במקום. נפלו על השכל.

(Bliss) #963

ליאור אתה חושב שאם היה מדובר במשפחה מזרחית או לא עלינו ערבית הסיקור היה דומה?

(ganjo) #964

מזרחית - אני מניח שלא. ערבית - אני בטוח שלא.

(Mendieta) #965

כן כי ערבים לא מעניינים אף אחד במדינה הזאת. בחייאת, מראים משפחות של מחבלים ומראיינים אותם כאילו הם מישהו שצריך לראיין.

גם לדעתי כל ההתעסקות באב ובבן מיותרים. הייתה טרגדיה, משפחה התפרקה ואב וילד מתו בזמן טיול. למה לעזאזל צריך להפוך את הטרגדיה שלהם למשהו שכל המדינה צריכה לשמוע ולהיכנס למשפחה לווריד? אבל זה משהו שתמיד יש במדינה הזאת בכל טרגדיה. פשוט מתנפלים על המשפחות בשביל רייטינג. כרגיל, מתעסקים במה שלא צריך להתעסק. מדינה כ"כ מושחתת, כ"כ דוחה שדופקת את הציבור וכל מה שאכפת זה אב ובן שמתו. הם מתו, ליבנו כואב, אבל מה יעזור עכשיו לצלם את המשפחה, לסקר את האירוע, לעשות שחזור, לראיין אנשים. במה זה יעזור ומה הם מצפים לשמוע?

(ganjo) #966

שביט אתה צודק - בייצוג שלילי הערבים אף פעם לא היו מקופחים אבל לא על זה שאל bliss.

אגב אני לא חושב שזה היה כך פעם. אני חושב שבשנים האחרונות יש הגזמה שלא זכורה לי. פעם היו עושים עניין כשהיה מדובר בחייל או בפיגוע (כלומר כשהיה מדובר במוות לאומי) היום כל מוות של ‘מלח הארץ’ הופך למוות לאומי, גם כשהנסיבות הן לא לאומיות. אפילו הקטע הזה שכל גשם הופך ל"סערה" וזוכה לסיקור נרחב זה קטע של השנים האחרונות. אני חושב שהסיבה לכך היא שיש יותר מידיי מהדורות חדשות, שהן ארוכות מידיי, ושהתקציב נמוך מידיי. אני חושב שהערוצים בוחרים לשדר משדר חדשות אחד אחרי השני כי זה יחסית זול, כי הכל עובד על אותה מערכת שקיימת ממילא ושהם סוחטים יותר מידיי מיץ מהלימון הרקוב הזה.

(Mendieta) #967

משפחות של מחבלים לא צריכים לקבל בכלל ייצוג מבחינתי בטלויזיה. לא שלילי ובטח לא חיובי או רומז לכך.

(ganjo) #968

נראה לי שאתה לא מבין על מה הדיון כי אתה אומר דברים שלא קשורים. bliss שאל: אם האבא והילד שנפלו מהמצוק היו ערבים\מזרחים האם גם אז היו עושים את כל הרעש התקשורתי הזה. אתה ענית ‘משפחות של מחבלים’ ידה ידה ידה.

(Mendieta) #969

הרגשתי כאילו אתה מנסה להציג את הצד הערבי כמקופח בתקשורת, דבר שלדעתי הוא לא נכון.

לדעתי לא משנה מה מקור המשפחה היו מדברים על זה. גם אם זה היה אב ובן ערביים, הכל תלוי במצב ומה אין לתקשורת לדבר עליו.

(ganjo) #970

[QUOTE=Mendieta;1704188]הרגשתי כאילו אתה מנסה להציג את הצד הערבי כמקופח בתקשורת, דבר שלדעתי הוא לא נכון.[/QUOTE]

כן אבל דעתי גם מסתמכת על נתונים ולא רק על הרגשה במקרה הזה:
http://www.the7eye.org.il/228605(כדאי לקרוא - המדד מתפרסם פעם בחודש)
http://www.haaretz.co.il/gallery/television/.premium-1.2944461

לדעתי לא משנה מה מקור המשפחה היו מדברים על זה. גם אם זה היה אב ובן ערביים, הכל תלוי במצב ומה אין לתקשורת לדבר עליו.

מסכים שזה גם תלוי באירועי היום האחרים אבל אני ממש מתקשה לדמיין כזה טראראם על ערבים (או על אתיופים או על רוסים או על חרדים או על מזרחיים)…

(אמיר) #971

אני די בטוח שמשפחה מזרחית היתה מקבלת יחס די דומה.

משפחה אתיופית, לעומת זאת…

(Mendieta) #972

ליאור, אני לא הרגשתי שמקפחים את הצד הערבי שיהודים רצחו נער ערבי ושרפו אותו. לדעתי אפילו היה יותר “רעש” תקשורתי במקרה הזה מהמקרה של חטיפת שלושת הנערים.

(ganjo) #973

לכן עשיתי את.ההבחנה בין אירוע לאומי לאירוע אזרחי.