תקשורת או תשקורת? ::

פוליטיקה

(Uriah) #912

[QUOTE=ganjo;1670118]בוא נאמר שלגבי העולם אני נוטה להסכים איתך שהוא אנמי מידיי בשביל להתערב הלכה למעשה (מעבר לגינוי רבתי וסנקציות כלכליות כאלה ואחרות) אבל לגבי השאר זה נראה לי כמו שיא ההיתממות אם אתה חושב שכמה ימים בלי חשמל יביא לשינוי מהותי. [/QUOTE]

אם ימים לא יספיקו אז שבועות ואם לא שבועות אז חודשים.

כששואלים ימני על העתיד, בהנחה שהוא לא טכנוקרט עיוור ויש לו איזו מידה של ביקורתיות כלפי פועלה של הממשלה הנוכחית, מקבלים תמיד תפיסת עולם נאיבית שמאמינה בקשתות וטלטאביז. שבוע בלי חשמל והעם הפלסטינאי מתפרק מנשקו… טרנספר מרצון… העברת האוכלוסיה למדינות ערב… מדינה דו-לאומית… לפחות תעמדו מאחורי התזה שלכם ותודו שאין לכם פיתרון אמיתי ושהמצב הנוכחי הוא המצב האופטימלי מבחינתכם (ואז נבדוק האם העם היושב בציון מסתפק בניהול הסכסוך שאתם מציעים).

מתפרק מנשקו לא, מכוון את נשקו אל גורמים אחרים אולי דווקא כן. אם יש משהו שערביי המזרח התיכון גילו הצטיינות יתרה בו בשנים האחרונות זו הנטייה לעשות הפיכות. אתה מדבר עם ימני מאוד משונה, המצב “האופטימלי” מבחינתי מותנה בנסיבות הנוכחיות ובמסגרת הדיון כשבאופן משעשע אני נמצא במחנה אחד עם ימנים משיחיים. אני מעדיף את הפיתרון האמיתי שלי מאשר את הפיתרון האמיתי של המיינסטרים - לשלוח בכפייה ילדים לרחובות צפופים ולמלכודות מוות.

פה כבר התייחסתי גם לגדה ולירושלים המחולקת. בעזה יש 1.8. הדיון הוא על כולם כי עם כולם יש לנו סכסוך ולגבי כולם אנחנו עוסקים בניהול הסכסוך.

ערביי הגדה, ערביי מזרח-ירושלים וערביי הרצועה נמצאים כולם בסיטואציה שונה ולכן ההתייחסות צריכה להיות שונה. שיתוף הפעולה עם הרשות הפלסטינית הוא הדוק מאוד בפועל, זה רק טבעי שההתייחסות לא תהיה זהה. לא צריך להוריד את השאלטר ברמאללה.

(DoctorGonzo) #913

[QUOTE=imblue;1670137]כי הימין לא באמת פאשיסטי כמו שמצגים אותו? אני תומך בזכותם להביע את הדעות הארורות שלהם. ובאותה נשימה אני אלחם בזירה הציבורית נגדם ואוקיע אותם כי הם מקדמים חרם עליי.
וכבר התבטאתי שסימונם בכנסת מספיק מבחינתי כסוכנים זרים. יחד עם זאת כשיש חשד לעבירה על החוק כמו במקרה שו"ש יש לחקור כמו כל גוף אחר.

הבנתי את הנקודה שלך לגבי אידיוטים שימושיים (לקח לי זמן, קליטה איטית וכו’). אני מכיר כמה אנשי שמאל שמתעבים אותם כי הם עושים נזק לשמאל בעיקר מבחינה פוליטית אבל גם ציבורית.
יחד עם זאת בוא לא נהיה תמימים. אם הם יתנדפו מחר בבוקר הממשלה תמצא שעיר לעזאזל חדש.
אם נתניהו לא קרא את מקיאוולי אני שם תולה בבית צעיף של בארסה…[/QUOTE]

בלי כל קשר, תלה את הצעיף בכל מקרה. better late than never
על מה אני מחרטט ברוב התגובות שלי? הרי זה בדיוק מה שיקרה כשאיראסיה תעלם, ונמצא את עצמנו לוחמים מול איסטאסיה וירטואלית אחרת, והכל למען שרידותו הפוליטית של הברון. הזעם שלי עליו הוא לא מעשיו, כי למעשים יש עדויות המעידות על מעש כלשהו, אלא על כך שכל קיומו הציבורי הוא קיום פוליטי. סיימנו עם איראן, עברנו לשו"ש. בתווך, חצי שנה של פיגועי טרור, אבל חייבים לשים עין על אחד בשם עזרא נאווי. הוא האויב שלנו בערך לשעתיים הקרובות במימד הזמן הישראלי. זה בדיחה, והעם, לפחות זה התומך בנתניהו, נופל בכך שוב ושוב. ומחר בבוקר, אחרי שסאגת החייל תגמר, יצוץ לו נתניהו ויצעק “תראו ציפור” ואני ואתה נצטרך לדבר על שו"ב (שוברים ביצים) חדש ולהתדיין שוב ושוב על אותם דברים.

ליאור: האוטוקומפליט בדפדפן שלי משלים “סמולנים” ל-“רעים” אוטומטית, לא בשליטתי. אולי אחדד: המציאות עצמה היא רעה, אבל ארגונים כמו שו"ש ובצלם משווקים אותה בצורה טובה. וככל שהם עושים עבודה טובה בשיווק אותה מציאות, כך הם מצליחים בהיותם אידיוטים שימושיים להנציח אותה.

(ganjo) #914

[QUOTE=Uriah;1670143]אם ימים לא יספיקו אז שבועות ואם לא שבועות אז חודשים. [/QUOTE]

ואם לא חודשים אז שנים… וגם לפני שנים אתה כבר מדבר על רצח עם שיטתי פחות או יותר. קודם הזקנים והחולים, אח"כ הבריאים שיהפכו לחולים וכן הלאה. כשתרצה להתכתב עם המציאות אשמח.

ערביי הגדה, ערביי מזרח-ירושלים וערביי הרצועה נמצאים כולם בסיטואציה שונה ולכן ההתייחסות צריכה להיות שונה. שיתוף הפעולה עם הרשות הפלסטינית הוא הדוק מאוד בפועל, זה רק טבעי שההתייחסות לא תהיה זהה. לא צריך להוריד את השאלטר ברמאללה.

מהמצב בחברון אתה מרוצה אני מבין?

[QUOTE=DoctorGonzo;1670153]
ליאור: האוטוקומפליט בדפדפן שלי משלים “סמולנים” ל-“רעים” אוטומטית, לא בשליטתי. אולי אחדד: המציאות עצמה היא רעה, אבל ארגונים כמו שו"ש ובצלם משווקים אותה בצורה טובה. וככל שהם עושים עבודה טובה בשיווק אותה מציאות, כך הם מצליחים בהיותם אידיוטים שימושיים להנציח אותה.[/QUOTE]

אתה מבין מה המשמעויות של מדינת ישראל בלי בצלם ושוברים שתיקה? היית צריך זכות מגדלת בשביל להבחין בבני האדם בתוך נחילי השימפנזים…

(zurman) #915

[QUOTE=ganjo;1670155]אתה מבין מה המשמעויות של מדינת ישראל בלי בצלם ושוברים שתיקה? היית צריך זכות מגדלת בשביל להבחין בבני האדם בתוך נחילי השימפנזים…[/QUOTE]

כמה התנשאות בתגובה הזאת. אחרי זה מתפלאים למה העם בוחר בביבי.

(ganjo) #916

לפחות אוריה לא יאשים אותי בPC פוסטמודרניסטי:becool: העם אכן ראוי לביבי…

(Uriah) #917

[QUOTE=ganjo;1670155]ואם לא חודשים אז שנים… וגם לפני שנים אתה כבר מדבר על רצח עם שיטתי פחות או יותר. קודם הזקנים והחולים, אח"כ הבריאים שיהפכו לחולים וכן הלאה. כשתרצה להתכתב עם המציאות אשמח.[/QUOTE]

זה לא יקח שנים, גם לדיקטטורות חשוכות כמו החמאס יש היגיון כלכלי (זוכר כמה רעש היה על משכורות הפקידים?) והשאיפה היא קודם כל ליציבות. מצידי שיעברו בכל יום מטוסים ישראלים מעל רצועת עזה ויפזרו אוריגמי בצורת פצצה עם הכיתוב - כל עוד החמאס יורה, אין חשמל.

אני מתכתב עם המציאות, זה אתה שהתרגלת לאבסורד. הזקנים והחולים אגב מתים קודם בחורפים הקשים בעזה כתוצאה ממחסור תשתיות.

מהמצב בחברון אתה מרוצה אני מבין?

חברון קיצונית מאוד גם בקרב ההתנחלויות. זהו מקרה מאוד חריג בהשוואה להתיישבויות יהודיות אחרות באיוש.
האם אני מרוצה מהמצב שם? לא. האם אני חושב שצריך להתייחס אל חברון כאל עזה? לא.

(Lukaku) #918

[QUOTE=ganjo;1670138]אגב, imblue, בצהל חקרו ולא כל כך מצאו כלום… בינתיים תקרא מה אומרת הצנזורית הראשית ומעניין מתי נשמע התנצלות פומבית מראש הממשלה ששיקר.[/QUOTE]

בינתיים תקרא מי זה שבתי בנדט.
הצנזורה הראשית אולי החליטה לגבי החומרים [B]שפורסמו[/B], בחומרים שעוד לא פורסמו אני בטוח שכבר מטפלים.

(ganjo) #919

קודם כל תודה לא הכרתי את העיתונאי הזה כך שלא ייחסתי חשיבות לשמו.

על זה שצהל הפסיק לחקור כי לא מצא שום דבר ממעבר לזניח קראתי גם בהארץ (לא שמתי קישור כי כל הימניים פה כבר עברו את המכסה להחודש:guns2:) ומעניין שאף אתר חדשות אחר לא ציין כי את חלקי ההסתה של ראה"מ פרסמו כולם ביתר שאת. אם עמותת עד כאן הייתה שקופה כמו עמותות הסמול היינו יודעים מי מממן אותה אבל על כך איילת שקד לא נתנה את הדעת (שו"ש כבר היו שקופים לפני - עמותות הימין לא היו ולא עודן).

(ganjo) #921

אהבתי את מה שעשה אתמול ערוץ 10. נתניהו ביקש לשלוח את אלקין וביטן להגיב בשמו על פרסומי המבקר ובערוץ 10 סירבו (אין להם שום קשר לפרשה והם אינם דובריו של רוה"מ). תארו לכם שכל כלי התקשורת היו נוהגים כך - נתניהו אשכרה היה חייב להתראיין מידי פעם.

(DoctorGonzo) #922

קצת פתאטי כל הסיפור הזה שרוה"מ שולח את לקקני התחת הקבועים aku (והחדשים - ברוך הבא ביטן!) כל אימת “פרשיית נתניהו” זוהי או אחרת רצה בתקשורת. מילא עורכי הדין שלו, אבל מה לעזאזל החככים והשרים קשורים לעניין? לא זכור לי שבזמן פרשיות אולמרט או שרון התרוצצו חכ"ים והסבירו למה “ההר הוליד עכבר” ושאר ססמאות דפי מסרים נבובים.

(אמיר) #923

מה שמצחיק זה שלפחות חלק מהלקקנים האלה לא מקבלים אחר כך את התמונה שהם חושבים שעמדו לקבל. ארדן נשכב על הגדר בשביל נתניהו כמה פעמים עם ראיונות מבזים, ואחר כך היה צריך להילחם כדי לקבל את מה שקיבל בממשלה.

(DoctorGonzo) #924

טוב, אחרי חודש של האזנה לתוכנית של אראל סג"ל במקום המילה האחרונה, אני בוש ונכלם שאי פעם הערכתי את האיש הזה (והערכתי). תוכנית של שעה, כשלצידו של סג"ל יש כל יום סיידקיק שונה, מימין ומשמאל, מחיים לווינסון לשמעון ריקלין. בהתאם לסיידקיק, גם הנרטיב של התוכנית משתנה. עם לווינסון או דוד ורטהיים, סג"ל מתנהג כנופת צופים, וכאשר יש מחלוקות עם המרואיינים, אין לרוב אווירת בוז כללית למי שסג"ל לא מסכים איתו (יש, במינון נמוך). מאידך, כאשר סג"ל מצוות עם ריקלין או גלית דיסטל אטבריאן, רחמיי על כל מרואיין משמאל, שנכנס לשדה קרב של פוסטים בפייסבוק ובוז כללי לכל מה שיאמר. הבוז בד"כ לא נגמר כאשר השיחה מסתיימת, אלא ממשיך גם במונולוג או דיאלוג בין סג"ל לריקלין/דיסטל עד כמה הזוי ובוגדני היה המרואיין הקודם.

היום, שיחה בין סג"ל ודיסטל לפרופסור במכון ון ליר, ממארגני כנס חוקרי הג’נוסייד הבינלאומי בישראל. הנושא? אליבא דה סג"ל, השוואה שעושה הכנס בין השואה לג’נוסייד שנעשה בפלסטינים. למה? כי סג"ל קרא פוסט, מסולף ושקרי, שלקח את כותרת המושב ה-“בעייתי” ועיוות את זה כרגיל לצורך הטיעון. שם המושב כפי שהוא הוגדר בכנס:
“לחקור שואה וג’נוסייד בישראל/פלסטין: מרחב של קונפליקט וטראומה”

במושב מיוחד זה, המתקיים במסגרת הכנס החמישי של האיגוד הבינלאומי של חוקרי ג’נוסייד, נבקש לברר אם למצב של אלימות מתמדת יש השפעה על הדרך שבה אנו חושבים על השואה ומקרי ג’נוסייד אחרים ועל הדרך שבה אנו לומדים אותם.

הבהיר הפרופסור, זה מושב שנועד לבדוק איך חוקרים את השואה (שלנו) בישראל ובפלסטין. בהמשך מוזכרת גם הנכבה. לסג"ל זה מספיק - כנס של שמאלנים, המילה נכבה מצוינת בו, בכנס גם תומכת קרן שמאלנית שבעד זכות השיבה, ועל כן - הבוז לשותף לשיחה מובנה מראש. כאשר במהלך השיחה מתקן הפרופסור את סג"ל שוב ושוב, שולף האחרון את נשקו האולטימטיבי: ויקי פדיה.

זו לא הפעם הראשונה, ברור שלא האחרונה, שסג"ל יתנהג עם מרואייניו השמאלנים כאילו היו אויבים ממש. אם זה הייצוג לימין, לא תודה. מספיק לי יועז הנדל ביום חמישי (ומבחינתי - לשכפל אותו ולתת לו לשדר 24/7), שיודע להתווכח מבלי להביע בוז וסלידה וללכלך על מרואייניו ללא רסן.

(ganjo) #925

מסכים באופן כללי. אכן יש פערים ברמת השיח בהתאם למי נמצא לצידו, אכן כשנמצאים לידו שותפים ימניים זה נהיה בלתי נסבל ואכן המשך השיחה בהיעדר המרואיין היא מגעילה ברמות קיצוניות. למרות זאת חייב להודות שיש בזה גם משהו מרענן - הלוואי והייתה גם תכנית שמאל אמיתית. אותי יותר מעניין לשמוע את התכנית הזו על פני זו שמשודרת באותה שעה ברשת ב.

(DoctorGonzo) #926

ליאור, הדיאלוג/מונולוג הזה לאחר שיחה עם מרואיין שמאלני חורג מכללי אתיקה בסיסיים של עיתונות, והוא גועלי ועלוב. יש מה עדיין מה להגיד למרואיין? תן לו לענות, אל תתחיל ללכלך עליו אחרי שהוא כבר ירד מהקו ולא יכול להגיב. וגם הטון של השיחות - והיום זה בלט במיוחד, הזלזול הזה במרואיין שלך, ראבק. ביום ראשון הוא העלה בשיחת הפתעה את מתן חודורוב, על תקן זה שקרא לפטר את רמי סדן (עוד סיפור הזוי) וההתבטאות של אושרת קוטלר (עוד סתומה). לאורך כל הראיון הוא וריקלין מנסים לכתוש את חודרוב שלא נכנע, ולאחר שכבר ירד מהקו, מה הדבר הראשון שהם אמרו? “אתה מבין את הצביעות?”. איזה סוג תקשורת זו? בן אדם קיבל שעה בפריים טיים של הרדיו, והופך אותה לבית שימוש.

(רוברטו באג'יו 31) #927

אראל סגל זה אחד העיתונאים הכי טובים וחכמים שיש לנו . כמות הידע הכללית שלו היא מטורפת .
כמובן שאת הדוקטור מעצבנת העובדה שמדובר בבחור ימני ואפילו דתי . בתוך הפסולת של תקשורת השמאל הקיצוני , אראל הווא חתיכת נקודת אור .
הוא מצחיק , כריזמתי והכי חשוב : לא מתחנף לשמאל כדי להתקדם בהיררכייה . תמיד הולך עם האמת שלו , גם אם פוגעת בפופולאריות שלו .

(אמיר) #928

לי הספיקו חמש דקות מהתוכנית הראשונה שלו לפני חודשיים-שלושה להבין שלדרעק הזה אני לא מקשיב. זה היה בלתי שמיע - לא בגלל התוכן אלא בגלל איך שזה נשמע (ואני עוד אפילו לא מדבר על כך שתוכנית שמארחת מדי פעם פרובוקטור עלוב כמו ריקלין לא ראויה להאזנה). מאז ב-11 אני עם גבי גזית.

(DoctorGonzo) #929

כפי שסג"ל העיר לפרופסור שאיתו דיבר אך לפני יומיים בנושא הרקע לרצח העם ברואנדה, “תפתח ויקיפדיה ותקרא”. מה ש-“הידען הגדול” שכח לספר באותה שיחה (או בלכלוך הקבוע על המרואיין השמאלני לאחר מכן), זה שגם בויקיפדיה מופיעות כל טענות הפרופסור לגבי הטבח ברואנדה אחת לאחת.

אמיר, גבי גזית הוא התואם סג"ל משמאל, עוד אחד שמשוכנע שהוא יודע הכל, נרטיבי בצורה אובססיבית למה שקרוב לליבו. לא שהמילה האחרונה בימי “החזרה בתשובה” של לינור הייתה יותר טובה, אבל באמת שחוץ מחמישי - השעה של ספי עובדיה ויועז הנדל (ומבחינתי - ראוי פי 1000 מסג"ל לשעה הזאת ויותר), זו שעה רקובה לחלוטין.

(אמיר) #930

הנדל ועוגדיה באמת סבבה. לגבי גזית, תגיד עליו מה שתגיד - כל עוד הוא לא מביא מישהו כמו ריקלין כסיידקיק, הוא כבר רמה מעליו.

(Shusaku) #931

דמוקטטורה נוסח ביבי:

[FBV]10154560231789349[/FBV]

(Dovi) #932

סליחה אבל זה סרטון דמגוגי.
ברור שהכל קשור אליו כי הוא שר התקשורת אבל למעט ישראל היום וגרורותיו (שהיו ידועות קודם) וערוץ 20 שהוא פרו ימני בלי קשר לנתניהו, לא שוכנעתי שהוא ‘שולט בתקשורת’.
כן, YNET כבר מחניפים לו כי אחרת הוא יתמוך בחוק של מיקי רוזנטל נגדם. ממש.

רוצה לטעון שראש הממשלה לא יכול להיות שר התקשורת מניגוד עניניים? אולי. זה כבר דיון אחר.