דויד דה חאה: כי אלוהים, מסתבר, דובר ספרדית

מנצ’סטר-יונייטד

(אדום ותיק) #410

תזכורת 44+ הצלות חלקן לא פחות ממדהימות של דה חאה מהשנה האחרונה. כשרואים את המקבץ ברצף מבינים עד כמה הוא חשוב עבורנו ואיפה היינו בלעדיו

//youtu.be/Q-3E1ulVmek

(Raulito-7) #411

מניח שהדעה שלי לא תהיה פופולארית אבל לא נורא. [RIGHT] ריאל מדריד לא הפסידה שום דבר. יש לה שוער מעולה שקוראים לו קיילור נאבאסף הוא כבר היום אחד הטובים בעולם, שוער שאין לו שום חיסרון בולט. וגם אם לתקשורת הספרדית יש אורגזמה מהמחשבה שהשוער של ריאל מדריד יהיה ספרדי וזה מקור האוננות על דה-חאה שהוא שוער נפלא - אז הם יתמודדו עם זה. אני חי בשלום עם קיילור נאבאס.

מתי יוצאת הרכבת של חגיגות ההישארות של דה-חאה? כי פעם אם אני לא טועה יונייטד הייתה חוגגת תארים, שמחה אחרי נצחונות גדולים בעידן פרגוסון ועוד ועוד. היום אין לה במה להיאחז. משחקים חתול ועכבר עם השוער במשך כל הקיץ, בעל-כורחה. אז יונייטד הרוויחה באמת והיא שמרה את השוער הנפלא הזה אצלה, העמדה בין הקורות מכוסה ל-5 העונות הקרובות. ומה הלאה? הנה, רוני, שכבר רחוק מלהיות קונצנזוס גם כאן, בשורת האוהדים השרופים של מנצ’סטר יונייטד בישראל - לא משחק היום ובמקומו יונייטד תחלטר ותעלה כנראה עם פלאייני כחלוץ. כי אין לה חלוץ נורמלי אחר. אין בלם, אין חלוץ, אין עומק. המנג’ר שהשקיע 300 מיליון יורו ברכש ובדרך הסתכסך עם יותר מחצי קבוצה - אומר שיונייטד לא תזכה באליפות וכל זה כשאנחנו כולה בחודש ספטמבר וחוץ מסיטי אף קבוצה לא נראית טוב. תסלחו לי, בשביל מקום שני לא משקיעים כל-כך הרבה כסף.
עכשיו יבואו החבר’ה ויזכירו לי שוב את עונת 2006/7 - אין צורך, אני מכיר את הפרטים: צ’לסי הייתה מפלצת והיא עוד צירפה אליה את באלאק ושבצ’נקו בעוד יונייטד ויתרה על רוד ולא ביצעה רכש משמעותי חוץ מקאריק. אבל הרבה דברים השתנו מאז. לפי הגישה שלכם אין טעם בכלל לרכוש כוכבים הרי כל אחד ‘יכול להיכשל’ ו’אין בטוח בכדורגל’. נכון, גם החיים לא תוכנית ביטוח. אבל אם תומאס מולר למשל או כריסטיאנו רונאלדו היו במנצ’סטר יונייטד אז הסיכויים לתואר היו גבוהים יותר מן הסתם, ואפשר לדבר גם על שמות ריאליים כמו אוטמאנדי, פדרו ועוד. יותר מדי דברים לא צפויים צריכים לקרות כדי שיונייטד תעשה עונה טובה באמת ובואו לא נשכח את העומס של ליגת האלופות שהפעם כן יהיה קיים. אין ספק שכריסטיאנו פרץ ב-2007 אבל זה לא היה ‘משום מקום’, הפוטנציאל תמיד היה שם, טונות של פוטנציאל, ובכל-זאת זה לקח לו 3 עונות של השתפשפות והתקדמות. אז היה את פרגוסון שהוא מאמן אדיר, המועדון היה מאוחד כמו אגרוף, הקבוצה הייתה רעבה. וחוץ מכריסטיאנו היו כמובן שחקנים וותיקים אחרים שסחבו - גיגס הוריד ממנו נטל, פול סקולס ועוד. הפעם זה נראה כמו דפאיי נגד שאר העולם, בערך. או שוונשטייגר.[/RIGHT]

(the - stretford end) #412

אני לא רואה שום טעם לערבב בין הצרות של יונייטד או הדברים שדורשים תיקון ביונייטד ויש כאלה לא מעט, לבין העובדה שריאל מדריד רצתה את דה חאה, היתה מוכנה לשלם עליו המון כסף, היתה מוכנה לתת בתמורתו את השוער שלה וכשגם לה יש אשמה של 50 אחוז לפחות בניהול חובבני שמנע זאת ברגע האחרון.

עכשיו, כשדה חאה חתם ביונייטד, אם ריאל מדריד תרצה להביא אותו בשנים הקרובות, היא תשלם יותר, ליונייטד ולדה חאה עצמו, ככה שאת הגול העצמי הזה היא כבשה בעצמה, היא ולא אף אחד אחר, גם לא התקשורת הספרדית.

(Parliament) #413

[QUOTE=Raulito-7;1642434]מניח שהדעה שלי לא תהיה פופולארית אבל לא נורא.[/QUOTE]
עם חלק מהדברים השטותיים שהזכרת כאן אני בהחלט אופתע אם הינתוח הזה שלך יתברר להיות כטעות.

[RIGHT]ריאל מדריד לא הפסידה שום דבר. יש לה שוער מעולה שקוראים לו קיילור נאבאסף הוא כבר היום אחד הטובים בעולם, שוער שאין לו שום חיסרון בולט. וגם אם לתקשורת הספרדית יש אורגזמה מהמחשבה שהשוער של ריאל מדריד יהיה ספרדי וזה מקור האוננות על דה-חאה שהוא שוער נפלא - אז הם יתמודדו עם זה. אני חי בשלום עם קיילור נאבאס.[/RIGHT]

קיילור נאבאס הוא שוער מצויין אבל עדיין לא נמנה בטופ שכולל שוערים בדמות נוייר, קורטואה בופון ודה חאה. אז כן אני מסכים איתך שריאל נשאר עם שוער מעולה. שוער שמבין שהוא כנראה רק פלסטר בעיני הנשיא (למרות ההתנצלות של האחרון שהייתה בדיחה) אבל עדיין שוער טוב.

[RIGHT]מתי יוצאת הרכבת של חגיגות ההישארות של דה-חאה? כי פעם אם אני לא טועה יונייטד הייתה חוגגת תארים, שמחה אחרי נצחונות גדולים בעידן פרגוסון ועוד ועוד. היום אין לה במה להיאחז. משחקים חתול ועכבר עם השוער במשך כל הקיץ, בעל-כורחה. אז יונייטד הרוויחה באמת והיא שמרה את השוער הנפלא הזה אצלה, העמדה בין הקורות מכוסה ל-5 העונות הקרובות. [/RIGHT]

למה לעוות את המציאות?
הוהבר עוד מתחילת הקיץ לריאל מדריד שאם בכוונתה לרכוש את דה חאה עליה לשלם עליו את הסכום המבוקש. העובדה שרק ביום האחרון של חלון ההעברות נזכרו שם לבוא ולשים את הכסף ולשחק פינג פונג עם השוער הראשון שלכם היא באחרויותכם בלבד!
ואגב, מאיפה לך שדה חאה נשאר פה ל 5 עונות? ההחלטיות הזאת של חלק מהאנשים פשוט מדהימה, כאילו שחלון ההעברות כל שנה לא מפתיע אותנו פעם אחר פעם!

[RIGHT]ומה הלאה? הנה, רוני, שכבר רחוק מלהיות קונצנזוס גם כאן, בשורת האוהדים השרופים של מנצ’סטר יונייטד בישראל - לא משחק היום ובמקומו יונייטד תחלטר ותעלה כנראה עם פלאייני כחלוץ. כי אין לה חלוץ נורמלי אחר. אין בלם, אין חלוץ, אין עומק. המנג’ר שהשקיע 300 מיליון יורו ברכש ובדרך הסתכסך עם יותר מחצי קבוצה - אומר שיונייטד לא תזכה באליפות וכל זה כשאנחנו כולה בחודש ספטמבר וחוץ מסיטי אף קבוצה לא נראית טוב. תסלחו לי, [U][B]בשביל מקום שני לא משקיעים כל-כך הרבה כסף.[/B][/U][/RIGHT]

רוני שחקן מצוין שכרגע לא נמצא ביכולת טובה כל כך וחלק מזה קשור לעובדה שזו עדיין תחילת השנה ושאין עדיין 11 פותחים רגילים ותיאום מצוין. אבל רוני זה רוני ובסוף הוא יחזור לתלם כמו כל שנה ב10 שנים האחרונות.
לגבי המשפט המודגש - אני חושב שניקוי האורוות הזה צריך היה להתבצע בהדרגתיות בכמה שנים האחרונות אבל פרגוסון שנים לא עשה רענון טוב בסגל (זה לדיון אחר שכן הוא השיג את התארים שלו וידע לעבוד תמיד עם סגלים שלא נראים מצויינים על הנייר , תשאל את מוייס). ועדיין בתור אוהד ריאל לבוא ולזרוק משפט כזה זה פשוט היה ממש מצחיק, אז תודה :slight_smile:

[RIGHT]עכשיו יבואו החבר’ה ויזכירו לי שוב את עונת 2006/7 - אין צורך, אני מכיר את הפרטים: צ’לסי הייתה מפלצת והיא עוד צירפה אליה את באלאק ושבצ’נקו בעוד יונייטד ויתרה על רוד ולא ביצעה רכש משמעותי חוץ מקאריק. אבל הרבה דברים השתנו מאז. [U][B]לפי הגישה שלכם אין טעם בכלל לרכוש כוכבים הרי כל אחד ‘יכול להיכשל’ ו’אין בטוח בכדורגל’[/B][/U].[/RIGHT]

לא שמעתי את הטיעון הזה בשום מקום בפורום הזה וגם לא מחוץ לו. בכל מקרה, כן כל רכש יכול להיכשל.

[RIGHT] נכון, גם החיים לא תוכנית ביטוח. אבל אם תומאס מולר למשל או כריסטיאנו רונאלדו היו במנצ’סטר יונייטד אז הסיכויים לתואר היו גבוהים יותר מן הסתם, ואפשר לדבר גם על שמות ריאליים כמו אוטמאנדי, פדרו ועוד. [/RIGHT]

כי פדרו הוא סופר סטאר מהולל? פדרו הוא לא שחקן שובר שוויון, פדרו רק עכשיו מרגיש את הפרמייר ליג ומי שראה אותו עד עכשיו יודע שהוא צריך זמן ככה שאני לא מבין מאיפה ההחלטיות הזאת שוב!
לגבי אוטמנדי, זכותך לחשוב שזה היה אכש מצוין ליונייטד שיכל לעזור לה אבל המנג’ר שלנו לא מסכים איתך וחוץ מהתקשורת שברברה עליו כל הקיץ הוא לא היה מטרה אמיתית ככה שהוא לא רלוונטי לדיון.

[RIGHT]יותר מדי דברים לא צפויים צריכים לקרות כדי שיונייטד תעשה עונה טובה באמת ובואו לא נשכח את העומס של ליגת האלופות שהפעם כן יהיה קיים. אין ספק שכריסטיאנו פרץ ב-2007 אבל זה לא היה ‘משום מקום’, הפוטנציאל תמיד היה שם, טונות של פוטנציאל, ובכל-זאת זה לקח לו 3 עונות של השתפשפות והתקדמות. אז היה את פרגוסון שהוא מאמן אדיר, המועדון היה מאוחד כמו אגרוף, הקבוצה הייתה רעבה. וחוץ מכריסטיאנו היו כמובן שחקנים וותיקים אחרים שסחבו - גיגס הוריד ממנו נטל, פול סקולס ועוד. [U][B]הפעם זה נראה כמו דפאיי נגד שאר העולם, בערך. או שוונשטייגר.[/B][/U][/RIGHT]

עוד משפט לא ברור. בהתחלה עוד כתבתי לך איך שוייני וקאריק ורוני ומאטה הם שחקנים מנוסים ואיך שאר הסגל מתחלק בין כשרונות פוטנציאלים ולכשורנות עכשווים ושחקני סגל לגיטמיים אבל זה נראה כאילו אתה מנהל בראש דיאלוג דמיוני עם אוהד יונייטד שאתה יצרת ולפי זה אתה בונה בראש אמת מקבילה.
שיהיה לך בהצלחה.

ואני מקווה מאד שתקרה איזה טעות של נאבאס בקלאסיקו או הדרבי הקרובים של ריאל. זה לא יגיד עליו כלום אבל הסחבת שתהיה , אוי זה יהיה תענוג!

(gass12) #414

ראוליטו על התגובה שלך אפשר לכתוב מה ענין שמיטה להר סיני.
סוד גלוי הוא שמאז לכתו של פרגי אנחנו נראים לא טוב. פרגי בקסמו ובכשרונו הבלתי נדלה ידע להוציא מים מן הסלע. לחבר בין חוטבי עצים בעלי נשמות גדולות וטאלנטים מפונקים ולרדות מהם דבש משל היו יערה.
בעידן הנוכחי התובעני . כולם רוצים הכל ועכשיו. לכולם אצה הדרך ומוכנים לשפוך ערימות של כסף בכדי לקצר הליכים. זו אגב תופעה נפוצה בכל המועדונים הגדולים
ולא רק אצלנו. זה מתחיל בנותנות החסויות שרוצות מקסימום ערך מוסף לכספם. עבור דרך הכדורגלנים שמיתגו עצמם באמצעות סוכניהם כשחקני קולנוע מפונקים.
הצ’מפיונס הבאזזז והסלבריטאות סביבו , הכסף הגדול מרשתות הטלויזיה. הכל ביחד הפך לתעשיה עצומה ותובענית. אם אתה לא שם? אתה הולך אחורה
במעמד,בכסף ישיר ובשווה כסף.
לאף מועדון גדול בעולם אין את 4 השנים שניתנו כחסד לפרגי עת הגיע אלינו ב86 ועמד מרחק שער אחד מפיטורין.
ועדיין, מה זה אומר? אוקיי אז החלפת ההילוכים הולכת קשה. אז מה?
המועדון שלנו יציב.חזק.גדול דיו כדי לצלוח את הדרעק הזה ולחזור לימי הזוהר שלנו. אני בטוח בזה בדיוק כפי שאני בטוח שמחר בבוקר אי"ה אשתה את האספרסו הקבוע שלי באותו המקום.
סבלנות היא שם המשחק ולמי שאצה הדרך? שישלם!! ( שמת לב שגם אנחנו משלמים כן? ) אז כמו בקזינו. בינתיים יש חמצן לטעות ולהפסיד . נמתין בסבלנות עד שנחזור. זה עדיין לא אומר שיצאנו מהשוק ושתנסו לגנוב לנו שחקנים במחיר תחתון משומש. קיבלתם שיעור שלא תשכחו אותו במהרה .לו רציתם אותו באמת? הייתם מציעים בזמן מחיר הוגן לשני הצדדים. שיחקתם משחקים מלוכלכים אז אל תלינו על כך.

(רוני) #415

פיטר צ’ך
קספר שמייכל
ג’ו הארט
דה-חאה

מה משותף ביניהם אתם שואלים?
טוב, אז כולם עומדים כרגע על 15 משחקים בהם שמרו על שער נקי בליגה.
כאשר לענק שלנו נותרו עוד 2 משחקים לעומת משחק אחד לשאר השלושה.

אז האם הספרדי יזכה בתואר [B]Barclays Golden Glove[/B] העונה?

(Parliament) #416

זה מה שהיה לואן חאל להגיד על דה חאה:
“It was written that it was inevitable that he would go to Real in 2016,” Van Gaal said. "But it’s not like that.
“In this world of football you never know. It can always happen - but I don’t think so. He is very comfortable here.
“He has said that many, many times, not only to me but also to his colleagues and the fans - in interviews or things like that - and he’s extended his contract.”

וגם מאטה זרק את השני סנט שלו:
"I think everybody can see that he is very happy,
He feels the love of the fans, being voted the best player of the season for a third time in a row. He’s happy in the city, he’s happy with us, with his team-mates and he’s performing very well.
“I think he’s very calm and he’s focused on finishing the season well, trying to win the FA Cup and, after that, trying to be focused with Spain in the Euros. So he’s very calm and I’m not nervous about his future.”

אני חושב ששאלת דה-חאה תלויה במאמן וברכש שיגיעו, אבל יותר מהכל, היא תלויה בריאל. אם היא תחליט לזרוק את נבאס, למרות עונה מצוינת, קשה לי להאמין שנוכל להחזיק את דה-חאה אצלנו.

(OreoCookieh) #418

בנוגע לGOLDEN GLOVE, למה צ’ך כבר עכשיו זכה?
הרי דה חאה עם 15 שערים נקיים העונה, צך עם 16. לנו יש עוד משחק חסר.
הסתכלתי גם על ספיגות באופן כללי, אנחנו עם 34 וארסנל עם 36
אז לא מובן לי למה הוא כבר הוכתר, הסבר מישהו?

(Chris Smalling) #419

כי במקרה הכי טוב מבחינת דה חאה הוא יכול להתשוות לצ’ך עם 16 קלין שיטס, לעניין מי ספגה פחות יונייטד או ארסנל אין משמעות כאן. במידה ודה חאה אכן לא יספוג היום הוא אז יחולקו 2 גביעים, אחד לצ’ך ואחד לספרדי.

(Parliament) #421

The Spaniard signed a new contract not long after the transfer window slammed shut and kept him in Manchester, with Real’s Keylor Navas waiting in Madrid airport to swap places as part of the deal, however that new contract has a release clause in it.
According to Spanish newspaper AS that clause is for 50 million however it only lasts up until June 15th leaving Florentino Perez and Los Blancos a fast approaching deadline on a decision that could impact the rest of their transfer strategy for the rest of the summer, which admittedly is usually just a scatter gun approach.

יש דרך לאמת את העניין הזה עם הסעיף יציאה?

[QUOTE=Brave Dave;1680098]אני מסתכל בכותרת של ההודעות שמעליי ורואה שהיא “דויד דה חאה:: על האש אחרי טעות של שלוש נקודות נגד בלקבורן” וחושב: "זה באמת היה ככה פעם?"
היכולת ובעיקר היציבות הראו שיפור כל כך דרמטי בשנתיים האחרונות שהאפשרות שנפסיד משחק בגלל טעות של שוער נראית תלושה לחלוטין.[/QUOTE]

הזוי. כאילו לקוח מעולם מקביל בגולשים בזמן.

(Lukaku) #423

[QUOTE=Chris Smalling;1680095]כי במקרה הכי טוב מבחינת דה חאה הוא יכול להתשוות לצ’ך עם 16 קלין שיטס, לעניין מי ספגה פחות יונייטד או ארסנל אין משמעות כאן. במידה ודה חאה אכן לא יספוג היום הוא אז יחולקו 2 גביעים, אחד לצ’ך ואחד לספרדי.[/QUOTE]

סמולינג יכלת פשוט להגיד מה אתה מתכנן בדקה 93 ולחסוך את ההסבר.

(אמיר) #424

[QUOTE=Parliament;1680176]יש דרך לאמת את העניין הזה עם הסעיף יציאה?[/QUOTE]

רק לחכות ולראות…

(Parliament) #425

השוער הטוב בעולם לדעת רבים וזה לא סתם.

(Parliament) #426

According to ​Marca, United’s player of the season in each of the last three years has a release clause that amounts to £52m, presumably retracting their claim that it was 40 million euros in March.

לינק

(NoamD) #427

דויד דה חאה מתעקש שמנצ’סטר יונייטד נלחמת על התארים בארבע חזיתות
איזה כיף לראות. מבסוט עד הגג על הבחור.

כהערת אגב אני מרוצה גם מהאנגלית שלו - השתפרה מאד מהפעם האחרונה ששמעתי אותו מתראיין.

נועם ברשותך הוספתי את הציטוטים שיהיה קל לקוראים:

We are in the four competitions and we need to fight for everything

We are Manchester United. We are close to the (EFL Cup) final at Wembley and we need to start (preparing for that) on Saturday against Stoke.

We want to keep winning. We are in a good run and we need to stay at the same level, try to win many games and then we can see where we finish in the league

==================================
על המשחק הראשון מול סטוק:

We were a bit disappointed with this game because we wanted to win

We were playing at home in front of our fans and I think we deserved to win. We created a lot of chances, more than them, so we were a bit disappointed.

Stoke is a tough game and a tough place to go. It’s windy, it’s a war and it’s always difficult. But we need to go there with confidence and try to play our best football and win

=============================
על פוגבה:

He’s a top player
He is really important for us. He’s great in midfield, good in the dressing room. He’s an amazing player.

==============================
על לשחק בפרימייר ליג:

At the beginning when you don’t know the country, the players and the football it’s a bit difficult. But you have fight, train more and try to focus and have belief in yourself.

At the beginning it was difficult for me. With new football, new players and a new language everything was hard. But I kept believing in myself and kept fighting.

In this country, in any country, you can make mistake, we are humans. It is normal for goalkeeper and players to make mistakes.

(Saharnm185) #428

במהלך 27 שנותיו כמאמן מנצ’סטר יונייטד, החמיץ סר אלכס פרגוסון 3 משחקים בלבד!
הראשון, דרבי בשנת 2000 כיוון שנכח בחתונת בנו. השני היה משחק ליגה שאותו הפסיד כשהלך להלווית אשת אחיו.
והשלישי - משחק גביע. בזמן הזה הוא טס למסטאייה לראות את ולנסיה מול אתלטיקו מדריד בגביע המלך, במטרה לצפות בשוער דויד דה חאה, אותו רצה להחתים אחרי 65 דקות משחק בלבד.

כאמור, לבסוף חתם השוער הספרדי תמורת 19 מיליון אירו, והשבוע עלה לכותרות כיוון שסיפק 14 הצלות מול ארסנל והשווה שיא פריימרליג. כיום הוא ללא ספק אחד השוערים הטובים בעולם.

תמונה : www.punditarena.com/

(Brave Dave) #429

התיקו המאופס מול ווסטהאם וידא כי דה חאה יזכה לראשונה בקריירה בתואר כפפת הזהב לאחר שסיים את העונה עם לפחות 18 פעמים בהם שמר על שער נקי (לשני אדרסון יש 16 ועוד משחק ליגה אחד).
ללא ספק הגיע הזמן שהשוער הטוב בפרמיירליג יזכה גם בתואר הזה בלי שההגנה שלנו תקלקל לו.