דויד דה חאה: כי אלוהים, מסתבר, דובר ספרדית

מנצ’סטר-יונייטד

(Viva la Vidic) #279

[QUOTE=k_700;1614383]מה היו הציפיות שלך ממאמן שמשתף צעירים?

שפריירה, בלאקט, מקניר, לינגארד, ריס ג’יימס וג’יימס ווילסון היו הופכים לבאנקרים בהרכב ?? תהיה רציני לרגע, זה לא לסטר סיטי פה.

לקדם שחקן אחד ברמות האלה בעונה זה לא דבר ברור מאליו(תסתכל על אוהדי צ’לסי שלא יודעים אם להאמין להצהרות של המאמן שלהם על כשרון ענק כמו סולנקה וקשר מרכזי כמו לופטוס צ’יק…).

שחקנים צעירים צריכים להתחיל ממשהו, לא כולם זה ראיין גיגס או יאנוזיי שהכשרון והבטחון שלהם כל כך גדול בגיל הזה שהם פתאום ביום בהיר יכולים להפוך לשחקנים מובילים בסגל.
ואגב יאנוזיי, אולי הסימן הטוב ביותר שקפיצה יותר מדי גדולה במעמד בסופו של דבר פוגעת בתהליך ההתפתחות שלך כשחקן בוגר.

סמולינג זה באמת לא מקרה של פיתוח של שחקן צעיר(רק כאן מסתכלים עליו עדיין כשחקן צעיר עם פוטנציאל).
זה סתם מקרה של מאמן שמאוד האמין בו, עבד איתו על הדרישות שלו והפך אותו לבלם המוביל שלו העונה.
משהו שאגב, לא קרה לא אצל פרגוסון איתו ולא אצל מוייס וכמובן אני לא מאשים אותם, כל אחד עם התוכניות והאילוצים שלו בעניין הזה.

אני לא מבין מה אתה כל הזמן מחפש בואן חאל, שהוא יחשוף אשך בחדר הלבשה?? שהוא יהיה אגוצנטרי כמו שהיה בברצלונה? שינסה להתנצח עם כוכבים של 250 אלף פאונד בשבוע כדי להדגיש מי הבוס?? אתה יודע כולם מתבגרים בסופו של דבר, כולם לומדים מקדנציות קודמות.
מותר לבן אדם להיות יותר רגוע, לראות יותר רחוק ולא להתרגש כל כך מהלחץ שהתקשורת מנסה להכניס.
אם כבר העדות הכי טובה לכך שהוא בשליטה מלאה בקבוצה זה שאתה לא שומע כלום החוצה מהשחקנים, גם אלה שכביכול מסמנים כמי שיעזבו, גם בזמנים הכי קשים, גם כשהרירה סופסל איזה 25 משחקים ראשונים בעונה. יש פה שקט תעשייתי, מנג’ר שנמצא בשליטה מלאה על חדר ההלבשה והשחקנים מאמינים לו.
יותר מזה לעונה ראשונה?[/QUOTE]

איפה אמרתי שהוא לא בשליטה מלאה?

אני מסכים עם זה שלא סופרים עד שלוש והופ יש לנו שחקן בית שהתפתח להיות ראיין גיגס. אני גם הסכמתי בתגובה הקודמת שיחסית ליריבות שלנו, קידמנו צעירים לא רע העונה. אני אמרתי מהתחלה שאי אפשר להגיד ש"טוב נו, נביא לואן חאל האומן צעירים למצוא שוער חדש והוא יפתח אותו כי הוא תמיד פיתח צעירים"…

אני ממש לא רוצה שהוא יחשוף אשך בחדר הלבשה או יהיה אגוצנטרי, אני נתתי את השינוי שחל בו העונה בתור דוגמת נגד לטענה שאני לא מסכים איתה, שהיא הטענה שציינתי למעלה. על הדרך לציין שהקידום צעירים כן נעשה יחסית לצ’לסי וכו’ אבל לא כמו שכולם עושים את זה.

(Aizenberg) #280

[QUOTE=Viva la Vidic;1614382]דבר דבר…לינגארד- מצויין שהוא שותף במשחק הראשון של העונה, זה בהחלט הצהרה לבאות אבל לא רלוונטי כל כך לנוכח הפציעה. אין לדעת מה היה קורה ועד כמה היה משותף בעתיד.
שואו- ישר נכנס לעמדת המגן השמאלי. כמובן, כי מי עוד יהיה שם? רוחו בבירור נתפס כבלם, ובלינד בבירור נתפס כקשר. אז כששואו פצוע, בלאקט תפס את מקומו (וזה כנראה מראה שבלינד באמת נתפס כקשר ורוחו כבלם…)
נכון שווילסון שותף קצת, אבל במאני טיים האמיתי הוא הלך עם פלקאו, למרות הכושר הירוד והחוסר בטחון. מצד אחד זה מובן מאוד , מצד שני פחות.
זה יפה שפריירה התברג באופן קבוע בסגל…מה זה אומר בתכלס? גבי העונה הזאת דיי כלום. הוא לא חילוף שני או שלישי ואני גם לא חושב שרביעי או חמישי. לפחות נכון לעכשיו.

סמולינג? די נו, זה לא פיתוח צעירים. הוא כבר מספיק זמן פה…זה כמו שתגיד שהוא הרס את אוונס…

איפה עוד העונה עדה לכך?
לאורך כל העונהף כולנו מזכירים כמה שואן חאל נראה אובד עצות ולא אותו ואן חאל שהכרנו בשנים האחרונות. הרכות, השעמום, הדיבור לעיתונאים, המערך שתמיד היה 4-4-3, הכדורגל ההתקפי…
ברור שהוא היה ונשאר עקשן, יהיר, שחצן ומה לא אבל אפשר לראות שהוא לא אותו מאמן.
זה לא אומר שאין קידום צעירים. ביחס לצ’לסי, ליברפול ובטח סיטי אנחנו במצב טוב, אבל אי אפשר להגיד שהוא בהכרח מפתח צעירים בצורה יוצאת דופן העונה. זה גם יוצא לידי ביטוי בכמות פציעות המאוד משמעותית שעברנו העונה…[/QUOTE]

כמה דברים:

1. מדוע העניין עם לינגארד לא רלוונטי בגלל הפציעה? האם מאמן שבמשחק הבכורה שלו במועדון חדש, משחק רשמי ראשון, נותן לו את המפתחות להרכב הפותח, זה לא אומר כלום? זה לא סימן לבאות? האמת שכשכתבתי את מה שכתבתי, היה לי ברור שמישהו יעלה את עניין הפציעה וזה לא קשור בכלל לדעתי.
    גם אם זה לא היה מתפתח איתו זה לגיטימי, לא כל שחקן צעיר יפרוץ, אבל הכוונה והאמונה בשחקן הייתה שם עוד מהמשחקי הכנה.

2. מי עוד היה בעמדת המגן השמאלי?
    “רוחו בבירור נתפס כבלם”, ברור בעיני מי? תחילת העונה כששואו היה פצוע, רוחו דווקא שיחק ושיחק לא רע במשבצת שלו, מהרגע ששואו החלים, ואן חאל הלך איתו.
    “בלינד בבירור נתפס כקשר”, שוב, היכן הייתה בחודשיים האחרונים לפני הפציעה של קאריק? בלינד שיחק כמעט בכל המשחקים ב433 עד הפציעה של קאריק כמגן.

שורה תחתונה, אלטרנטיבות היו, ועדיין הוא הלך עם שואו.

1. “[RIGHT]ווילסון שותף קצת, אבל במאני טיים האמיתי הוא הלך עם פלקאו” - לא יודע בדיוק מה זה “מאני טיים האמיתי”, מכיוון שכל העונה הזאת היינו במירוץ למקום באלופות, משחק באפריל לא יותר חשוב ממשחק בינואר או באוקטובר.
    “שותף קצת”…השאלה למה אתה מצפה? שילד יקבל באנקר בהרכב לעונה שלמה? תהיה קצת ריאלי.
    אני מסכים שאולי כעת, כשברור שעניין פלקאו לא ילך לשום מקום, יש מקום לראות קצת יותר את ווילסון, אבל תהיה ריאלי, המינון שהוא קיבל העונה הוא בגדול בסדר גמור מבחינתי.
    והכי חשוב, שרואים וראו במהלך העונה, שואן חאל לוקח אותו בחשבון.

2. “זה יפה שפריירה התברג באופן קבוע בסגל…מה זה אומר בתכלס?” - לא מבין את הטענה, מה זה אומר לך בתכלס? מישהו יכול לנבא את העתיד? מישהו יכול מראש לדעת לאן תתפתח קריירה של שחקן בגילו?
    גם כאן אתה צריך להיות ריאלי, מה ציפית שהוא ישר יכנס להרכב ויהיה איזה באנקר?

3. סמולינג, תן לי קצת קרדיט, לא באתי ואמרתי שואן חאל פיתח אותו או שטות כזאת, תקרא מה שרשמתי, אצלו הוא הפך לבסיס של ההגנה והוחתם על חוזה ארוך טווח עם כוונת ברורות להמשך.
    אחרי שעד עכשיו, הוא היה נע בין חלטורות של בלם מחליף/מגן ימני ושאר ירקות.

לגבי הראייה הכללית של כל העניין הזה של שיתוף הדרגתי של צעירים, אני די מסכים עם מה שענה לך k700 ולא אחזור על הדברים.[/RIGHT]

(Viva la Vidic) #281

בגדול על כל שחקן אפשר להגיד מי יודע מה יהיה איתו בעוד כמה שנים, או אין לדעת איך יתפתח. בשביל זה יש מאמן.
אני לרגע לא ציינתי או אמרתי שציפיתי שאיך שואן חאל נכנס לאולד טראפורד הצעירים יתחילו להתחמם. לא ציינתי שפריירה, לינגארד, יאנוזיי, מקנייר, בלאקט, ווילסון, ג’יימס וקין יראו 90 דקות של דשא בכל משחק (אולי בגלל זה הנושא סטה לגמרי מהכיוון). אמרתי שלתת לואן חאל עכשיו למצוא שוער צעיר ולהתחיל להריץ אותו בהרכב כי הוא תמיד(!!) מפתח צעירים- זה פשוט לא נכון לטעמי. אמרתי שואן חאל כן נתן לצעירים במה ביחס ליריבות שלנו, ואמרתי שהם כן שותפו. לא אמרתי שהם לא מספיק טובים( תן לי גם קצת קרדיט, לא ציפיתי מווילסון לחורר רשתות ולמקנייר להתעופף כמו וידיץ’ לכל כדור גובה) וגם לא באתי אליהם בטענות, אמרתי שלנוכח המצב הבריאותי שנקלענו אליו העונה, הם קיבלו המון דקות משחק ולא חושב שזה הגיע מאיזושהיא שיטת קידום צעירים.

זה שואן חאל יכול לפתח צעירים(פיתוח צעירים אגב, זה לא רק מתן דקות…זה גם עבודה נכונה איתם כמובן) זה ידוע, וזה שבחצי עונה הכל יכול להשתנות לא פוסלת את העמדה שלי.
לגבי שואו, הדקות שצבר העונה אמנם לא כמו שציפינו בגלל הפציעות, אבל אני לא חושב שהיה מישהו בקהל שחשב שהוא נרכש בשביל להכנס כמחליף לרוחו או בלינד(שאגב היה מגן יכי באמת לא היה אף אחד אחר…אני הייתי פה בתקופה הזאת לשאלתך).

סתם עוד משהו קטן-הפיתוח של שואו כן יוצא דופן כי ניכר שואן חאל “נטפל” אליו ומאוד “מקשה” עליו מבחינת כושר גופני, וזה פיתוח צעירים אמיתי. הרכב לא בהכרח מצביע על משהו דומה.

הקטע עם סמולינג זה כמו שתגיד שמויס שלט בענייני הרכש כי הוא הביא את מאטה ואת פלאייני. אבל בתמונה הגדולה זה לא נכון…סמולינג התקדם העונה ביחס לעונות קודמות וביחס לג’ונס ולאוונס. בהחלט נשאר לו דרך ארוכה כדי באמת להיות מספיק בשל לדעתי, ואני מאמין שזה כן ואן חאל אבל אני לא חושב שזה נכנס לאותה קטגוריה של פיתוח צעירים שאפשור לזקוף לחובתו או לטובתו של ההולנדי.

(k_700) #282

עיתונאי צרפתי(עם מקורות ממש טובים בצרפת) שאני עוקב אחריו כבר שנה וחצי בערך פרסם את זה לאחרונה:
[TW]592760986257457154[/TW]

חייב לציין שזה לא פעם ראשונה שאני שומע פתיתי מידע על הסעיף הזה בחוזה של לוריס ליציאה לקבוצה עם ליגת אלופות.
מעניין אם זה יתברר כנכון.
אם כן זה קרארק שיכול לגרום לנו להשיג אותו במחיר זול ובלי הזיוני מוח של לוי.

(borntorun) #283

זו שמועה שמגיעה מהמטרו, וגם הם הספיקו להתחרט ולבטל אותה מאז, לאחר ש’בירור מעמיק’ העלה שהסעיף הזה לא קיים. באמת, ככה אתה מכיר את דניאל לוי?

(k_700) #284

טוב התפתחות די דרמטית בספרד הבוקר-
Cadena SER’s programme El Larguero and Cadena COPE’s El Programa de las 12 both said the sanction will be similar to the one received by Barcelona, that has left the Catalans unable to sign players until January 2016, and relates to irregularities in the signing of young players.
Reports suggest the Spanish Football Federation has already received a communication setting out the punishment for both teams and the next step will be to inform the clubs.
FIFA is believed to be alleging that both have infringed the rules over the signing of underage footballers, while in Real Madrid’s case it also involves the incorporation of the sons of Madrid legend and current reserve team coach Zinedine Zidane.
However, neither FIFA, the Spanish league nor the two clubs have made any comment at this stage.
What is still unknown is the exact number of windows any ban might cover, although if it is commensurate with the one handed down to Barca then both clubs would be unable to sign new players until at least June 2016.
Sport newspaper reported in January that both teams’ transfer dealings were being examined and at Madrid alone around 70 players were under scrutiny, although there is no suggestion that all of them were transferred illegally.
מה שכנראה יקרה זה שריאל כמובן תערער כדי לדחות את התחלת העונש בחלון אחד, מה שלמעשה יכול לדחוף אותה להשלים עסקאות שעל הנייר כבר שלה(רוייס למשל, פוגבה ודה חיאה כמובן) בקיץ הזה.

אתלטיקו מדריד כמובן היא לא מהווה איזשהו חשש גדול לזליגת כשרונות מאצלנו, אם כבר העונש הזה אולי יכול לבוא לטובתה אם תצליח לשכנע כוכבים גדולים למשל כמו גריזמן וקוקה לבוא לקראת המועדון ולא להפקיר אותו בתקופה שהם יסחבו את העונש הזה(כי לשניהם יש סעיפי שחרור בחוזה שמאפשרים למועדונים אחרים לדבר איתם במידה ויפגשו את הסעיף).

אז תגובות רשמיות מהמועדונים ופיפא עדיין אין אבל זה זולג מהר מאוד בטוויטר ולאתרים הכי גדולים.

(moshe34) #285

חדשות מאוד רעות עבורכם.
זה לא רישמי כעת,אבל גם אם זה רישמי,ריאל יערערו ופיפא (כמו במקרה של בארסה),תיתן להם את החלון הקרוב לרכוש שחקנים.
במקרה הזה,הם יסתערו על דה חאה בלי לראות אף אחד ממטר.
פלורטינו לא יספור אותכם ואם אתם תעשו בעיות,הם ישלחו את זידאן לדה חאה כמו במקרה עם בייל שיעשה איזה שביתה או משהו כזה.
והסוכן שלו מנדש זה חבר של פלוריטינו לעסקים,אין סרט שריאל רוצה את דה חאה והוא נשאר אצלכם.
.זה לפי דעתי זה המסמר האחרון בעסקה.
השאלה היחידה איזה מאבק אתם תיצרו.המלחמה אבודה מראש.
היתרון היחידי הוא[B] כלכלי[/B].לפי דעתי השילוב של פלורנטינו נואש וכסף יגרום לו לשפוך עליו כל כך הרבה כסף.
בקיצור הנהלה חכמה תגרום לדה חאה להפוך להיות “בייל” של השוערים.

אני בטוח שדניאל לוי יכול לתת לכם עצות איך לגרום לפלורנטינו לפתוח את חשבון הבנק טוב מאוד.
אני לא חושב שיש דרך עכשיו למנוע מעבר של דה חאה לריאל…
זה הזמן בשבילכם לדון מי יכול להחליף אותו.
אני חושב שקילור נבאס,הוא אופציה מצוינת בשבילכם.

(BUSQUETS16) #286

אני לא מבין איך אלו חדשות רעות, אלה חדשות מעולות עבור יונייטד.
הרי יוצאים מנקודת הנחה שדה חאה עובר לריאל השאלה היא מתי, במידה וריאל תקבל עונש על העונה הבאה, יונייטד יכולה לחלוב מריאל את מלוא הסכום שהיא רוצה, כמו מקרה מתייה אצלנו.
מנגד יונייטד יכולה להציע לדה חאה חוזה חדש עם הבטחה שעוד שנתיים יתנו לו לעבור לריאל ולשים לו סעיף שחרור של 50-60 מליון יורו לדוגמא(או יותר או פחות)(מקרה סוארז), אבל להגיד שאלו חדשות רעות זה מסוג הדברים שזוביסארטה היה חושב.

(moshe34) #287

טוב שאתה מעליב אותי עם זובי.
אני יוצא מנקודת הנחה שאוהדי יוניטד לא רוצים לותר על דה חאה.
מבחינה כלכלית זה חדשות מצוינות.מבחינה מקצועית שוער ברמה של דה חאה קשה מאוד למצוא.
עוד שנתיים אלוהים גדול.
ריאל לא יכולים לתת לקאסיאס עוד עונה אחת נוספת,אתה חושב שהם ימתינו?

(BUSQUETS16) #288

אני חושב שאוהדי יונייטד נכנסו ליותר מדי פאניקה סביב עניין דה חאה.
אם הוא יעבור, זה לא סוף העולם ואני חושב שלדוגמא שאם רוני היה עובר בשנתיים האחרונות שהיו לקבוצה אחרת זה היה הרבה יותר משמעותי ממעבר של דה חאה.
נתתי את קורטואה דוגמה לשוער ענק(!!!) שאתלטיקו התגברו עליו, נתתי את דוגמת ואלדס שחשבנו שלא נמצא בכ"כ קלות שוער שימלא את מקומו(מה גם שהוא סמל) ולבסוף לא רק שמצאנו שוער מצאנו 2 שהפורום שלנו חלוק מי מהם צריך להיות הבכיר יותר.
אז דה חאה יעזוב, יש המון שוערים טובים בשוק ואני בטוח שאם ההגנה של יונייטד תתייצב ויגיע בלם על+ קשר דומיננטי, אז העבודה של השוער תפחת ואז כולם ישכחו קצת מדה חאה.
הלוואי ולבסוף זאת תהיה הבעיה של יונייטד למצוא שוער בכיר, כי בינתיים הקבוצה הזו לא מצאה חלוץ בכיר+בלם בכיר+קשר בכיר שירימו את הקבוצה רמה.

(Chris Smalling) #290

200K לשבוע זה אמנם חתיכת סכום, אבל בשורה התחתונה די לגיטימי כשמדובר באחד בשחקנים הטובים באירופה. דה חאה נמצא ב- TOP 3 של השוערים בעולם ולפחות מבחינתי אין שום בעיה ששוער ישתכר בסכום כזה, בכלל לטעמי ההבדל בין שכר שחקני השדה המובילים לבין זה של השוערים הוא פשוט מוגזם על גבול המגוחך. צריך לזכור שגם פלקאו יסיים את הפרק שלו אצלנו בקרוב, והוא יושב על משכרות חסרת תקדים של בערך 250K, ככה שבהחלט יש לנו את המשאבים לשדרג את שחקן העונה שלנו בשנתיים האחרונות מבלי לעשות שינויים רציניים. לצערי, אני עדיין חושב שנראה אותו במדריד בעונה הבאה.

(shachar187) #292

אני מאוד אתאכזב אם זה יקרה. וקצת כפוי טובה לדעתי. לקחנו אותו בגיל צעיר, האמנו, השקענו בו וטיפחנו אותו. בזמן שבעונות הראשונות לא הפסיקו לקטול אותו ולקרוא למחליף, פרגסון המשיך להאמין בו ונתן לו גיבוי מלא. עכשיו, כשמתחילים לקצור את הפירות הוא עוזב.אבל ככה מתנהל הכדורגל לצערי, אין היום שחקנים שישארו הרבה שנים באותו מועדון.

(Aizenberg) #293

פאקינג דה חאה…
אם וכאשר יסגר, מאחל לו הרבה שריקות בוז והרבה דקירות בגב מצד הקהל המדרידאי.
אני אלך צעד אחד קדימה, מקווה שואן חאל יתן לואלדס לשחק בשני המשחקים האחרונים, מבחינתי שדה חאה יפרד מהקהל מתוך ישיבה על הספסל.

אוגדן:

“Lloris and Cech on Man Utd shortlist as David de Gea edges closer to Old Trafford exit”

“Valdes, who has played a number of reserve games since signing for United in January, may be handed a first-team opportunity by Van Gaal over the final two games of this season - against Arsenal and Hull - to stake a claim for the position should De Gea confirm an intention to leave the club.”

(k_700) #294

[RIGHT]shachar187, [/RIGHT]אתה מציג את זה ממש בהקצנה.

מי חיפש לקרוא למחליף בעונות הראשונות שלו?? רק העונה הראשונה הייתה לא יציבה אבל משם ועד לקרוא למחליף…
מה גם שלא הגיע לפה איזה ילדון מחוצ’קן שעלה הרגע לבוגרים.
הגיע אלינו שוער שכבר עשה לעצמו שם אדיר בספרד, כולל בנבחרות ספרד הצעירות, כולל עם זכייה בליגה האירופאית והופעות מצוינות מול ריאל מדריד וברצלונה.
כלומר ידענו טוב מאוד מה יש לנו ביד ולמה פרגוסון שילם עליו 19 מיליון פאונד(סכום שיא).

אני ממש לא רואה בזה כפיות טובה, זה תהליך טבעי של שחקן שרוצה לשחק בטופ של הטופ(כמו 99 אחוז מהשחקנים הכי טובים בעולם היום) וכן גם במחיר שכסף עצום עצום לא ממש מסנוור אותו(וו"ח די רמז גם במסיבת העיתונאים האחרונה שהגשנו לו הצעה לחוזה שבאמת לא הגיוני לסרב לה אם מה שמעניין אותך זה כסף).

את הטעות שהגענו למצב כזה?? את כובד האחריות לזה אני די נוטה לשים על הכתפיים של גיל ופרגוסון.
2012, 2013(לא כולל הקיץ) הייתה התקופה לפתוח לו את החוזה לחוזה ארוך מאוד, חוזה משודרג ועוד לפני שעלה על הראדאר של ריאל מדריד+ לפני שקיבע את עצמו כאחד משלושת השוערים הכי טובים בעולם.
מוייס וגם ואן חאל ירשו כבר סיטואציה שהיה קשה מאוד לצאת ממנה, גם כשאתה כבר מניח על השולחן הצעות בלתי סבירות לחלוטין לשוער.

אם אוגדן צודק ושני השמות הבכירים זה צ’ך ולוריס אני מאוד מקווה שזה יהיה צ’ך שיגיע.
גם מחזיק ממנו יותר, גם חושב שהוא לא קרוב ללסיים את הדלק(ואפילו יגיע רעב לדעתי) וגם יעלה פחות ובלי הסחיטות הקבועות של לוי שנגמרות כמעט תמיד בדקה ה90 של הדד ליין.

(David de Gea) #295

אני לא כ"כ מודאג מהרמה של השוער הבא שלנו במידה ודה חאה יעזוב, למרבה המזל יש בשוק אופציות טובות.
אני הרבה יותר מודאג מהעובדה שלא בפעם הראשונה שחקן מעדיף לזרוק לפח את כל האהבה שהוא מקבל בקבוצה שלנו תמורת קבוצה עם האוהדים הכי מפונקים והכי מרגיזים בעולם!
אני לא מבין מה מושך כ"כ שחקנים בלשחק עבור המועדון הדוחה הזה שמחליף שחקנים ומאמנים כאילו היו צעצועים?
העיר? הכסף? התהילה? ההיסטוריה “העשירה”?
נורא מתכסל אותי כל הסיפור הזה, צריך לחשוב על כינוי חדש בפורום :\

(Gabo) #296

מאוד מרגיז ומעצבן מצד אחד. כי הרי לא תהיה גבול לאהבה שהוא יקבל אצלנו אם יישאר. וכל זה כשהוא רואה איך מתייחסים אוהדי מדריד לאגדה המקומית - קסיאס, אחד שגדל במועדון ועבר איתו גם תקופות קשות וכושלות יחסית ועכשיו מקבל יחס מביש (אמנם לקסיאס היו בעיות נוספות פנים מועדונית ובכל זאת).

מצד שני דה חאה הוא ספרדי. לחזור הביתה ולחיות בסביבה מוכרת עם המשפחה והחברים ועם השפה שלו זה לפעמים קלף שאין מה לשחק נגדו. ואם גם זה סוג של חלום שלו אז בכלל אין לנו מה למכור. וזה כבר עניין שהוא מעבר למקצוענות כלשהי או לקריירה ספורטיבית של שחקן. לפעמים בית זה בית.

אם הוא באמת עוזב אני מודה לו על מה שנתן לנו (והוא נתן) מאחל לו קריירה נהדרת ומוצלחת (כל עוד זה לא על חשבוננו כמובן) ולסיום אני גם מאחל לו גם ״שיזכה״ בשלהי הקריירה שלו ליחס שמקבל עכשיו קסיאס…

(k_700) #297

יש גם יתרון מסויים ברכבת השחקנים האלה שכל הזמן תרצה להגיע לריאל מדריד, זה יגרום גם לתחלופה של כוכבים שכבר לא יחזרו לשם לעולם, כאלה שברור לכל העולם שהם כוכבים בכל קנה מידה ופשוט מגיעים אחרי עונה פחות טובה/שנקנה צעצוע חדש לעמדה שלהם.

למשל די מאריה, אוזיל, אולי גם קארבאחל ובייל בעתיד.

גם בברצלונה זה קורה ויקרה בעתיד.

אגב, רק כדי לחזק את זה שאפילו פה אף אחד לא חשב שצריך להחליף אותו בעונות הראשונות שלו פה תלכו לעמוד הראשון של הדיון הזה.
תקראו כמה הודעות חיוביות הוא מקבל אפילו בעונה הראשונה.
לכולם היה ברור שזה יהלום שצריך להתרגל לכדורגל באנגליה ולהתפתח, הדיון סביבו בעונה הראשונה נסוב בעיקר על האם שווה להמשיך לתת קרדיט לשוער הדני במשחקים מסויימים שהיה טוב, אבל לא היה ספק למי מהם יש באמת את הכשרון להיות גדול יותר.

(סארי) #298

[QUOTE=Gabo;1618634]מאוד מרגיז ומעצבן מצד אחד. כי הרי לא תהיה גבול לאהבה שהוא יקבל אצלנו אם יישאר. וכל זה כשהוא רואה איך מתייחסים אוהדי מדריד לאגדה המקומית - קסיאס, אחד שגדל במועדון ועבר איתו גם תקופות קשות וכושלות יחסית ועכשיו מקבל יחס מביש (אמנם לקסיאס היו בעיות נוספות פנים מועדונית ובכל זאת).

מצד שני דה חאה הוא ספרדי. לחזור הביתה ולחיות בסביבה מוכרת עם המשפחה והחברים ועם השפה שלו זה לפעמים קלף שאין מה לשחק נגדו. ואם גם זה סוג של חלום שלו אז בכלל אין לנו מה למכור. וזה כבר עניין שהוא מעבר למקצוענות כלשהי או לקריירה ספורטיבית של שחקן. לפעמים בית זה בית.

אם הוא באמת עוזב אני מודה לו על מה שנתן לנו (והוא נתן) מאחל לו קריירה נהדרת ומוצלחת (כל עוד זה לא על חשבוננו כמובן) ולסיום אני גם מאחל לו גם ״שיזכה״ בשלהי הקריירה שלו ליחס שמקבל עכשיו קסיאס…[/QUOTE]

רק שתבין דבר אחד,קסיאס לא מקבל את הבוז רק בגלל היכולת שלו שהיא כבר כמה שנים מתחת לכל ביקורת, קסיאס עשה הרבה דברים שסמל לא אמור לעשות למועדון בו הוא גדל, קסיאס קיבל את הכל מריאל מדריד ומצד שני גם נתן לה את הכל, אנחנו נתנו לו את האפשרות להיות השוער הטוב בעולם והוא החזיר לנו הרבה, אבל בכמה שנים האחרונות הוא היה הסיבה לזה שחדר ההלבשה של ריאל התפרק, הוא הדליף הרבה דברים לתקשורת ועשה הרבה בעיות, ובגלל זה יש לקסיאס כבר שונאים בברנבאו.
הקהל של ריאל יודע להעריך שחקנים גדולים, והוא כבר הראה את זה, רונאלדיניו קיבל סטנדינג אובישן אחרי שדפק פאקינג שלישייה לריאל בברנבאו, אותו הדבר לגבי פירלו שלפני יומיים קיבל מחיאות כפיים כאילו הוא אחד משלנו, אנחנו יודעים להעריך שחקנים גדולים תאמין לי.

אה ולי נראה שהסיבה הראשית לעזיבה של דה חאה היא שהוא פשוט רוצה להיות בבית, כי הרי כרגע הוא נמצא באחד המועודנים הגודלים בעולם, וביונייטד הוא יוכל לקבל כל דבר שהוא יקבל מריאל מכל הבחינות, אפילו ביונייטד הוא יהיה יותר מוערך מאשר בריאל בהתחלה. יונייטד היא קבוצה גדולה שתחזור לבמה המרכזית של אירופה אחרי שנה של היעדרות,והיא תחזור להיות כוח עולה באירופה, אז לדעתי אין סיבה מקצועית שבגינה הוא יעבור לריאל, זה רק געגועים לבית.

(Gabo) #299

סארי

ציינתי את זה גם בהודעה שלי שהוא היה אחראי לבעיות פנים מועדוניות אצלכם וגם זו סיבה לשריקות הבוז. ועדיין אם הוא היה מפגין יכולת טובה עד סוף הקריירה שלו הוא לא היה זוכה לשמוע בוז. ברגע שהוא מציג ירידה תלולה ביכולת (כבר אמרתי לא פעם שאני אישית לא הבנתי את ההתלהבות היוצאת דופן ממנו. שוער טוב אין ספק אבל ממש לא מיוחד מבחינת יכולת כדורגל. בהחלט ייתכן שככוח מנהיגותי הוא כן תרם אקסטרה. כמו שכבר אמרתי גם אם נעוריו היו טובים אז זקנתו בפירוש מביישת אותם) אז הקהל של מדריד יוצא עליו בצורה מבישה.

ברור לי שאתם יודעים לכבד שחקנים גדולים. את זה כל אחד יכול. החכמה היא לעמוד מאחוריהם גם כשהם קצת פחות טובים. זה לא בא בקטע של לעקוץ אבל זה לא איזה סוד שהאוהדים שלכם נחשבים מפונקים (מבלי להכליל כמובן).

(סארי) #300

תשמע אני לא כל כך אובייקטיבי בנושא הזה, אני אוהב את קסיאס והוא הסיבה שהתחלתי לאהוד את ריאל, לא מגיע לו היחס הזה והבוז שהוא מקבל לא מקובל עליי בשום צורה, אבל גם סמל וגם שחקן גדול צריך לדעת מתי להפסיק, וקסיאס צריך לשים את המפתחות ולעזוב, כמו גרארד היום,כמו ראול, וכמו הרבה שחקנים גדולים.
הקהל במדריד עמד מאחורי קסיאס הרבה זמן, הוא כבר 3-4 שנים לא בשיא ושריקות הבוז הגיעו רק עכשיו, וזה באמת מגעיל, היה אפשרי לסיים את זה בצורה הרבה יותר יפה מסכים איתך.