דויד דה חאה: כי אלוהים, מסתבר, דובר ספרדית

מנצ’סטר-יונייטד

(אמיר) #258

פגיעה תדמיתית היא מושג אמורפי. כשאני מנסה להסתכל בתכל’ס איפה ה"פגיעה התדמיתית" מתבטאת, אני לא כל כך רואה את זה. ברור שיש אפקט מסוים לכך שהמועדון הכי יציב בטופ העולמי הופך בתוך זמן קצר לבלגן לא קטן עם מנג’רים מתחלפים, תוצאות מידרדרות במהירות, אי העפלה לליגת האלופות וכו’. אני לא בטוח שיש לו השפעה מהותית אם העסק מתייצב במהירות אחר כך.

ולגבי דה חאה, כמו שכבר אמרתי. מבחינתי לבלוע את הצפרדע הכלכלית ולהשאיר אותו עוד שנה גם אם אחר כך יעזוב ללא תמורה. אבל לא יהיו לי טענות אם ימכרו אותו במקסימום שאפשר להשיג וימשיכו הלאה עם שוער אחר (רק לא ואלדס, בבקשה. לא החזקתי ממנו בברסה ואני לא רוצה עוד שוער שצריך להסתגל לאנגליה כשהפעם מדובר בבחור בן 33 ואחרי קרע ברצועה הצולבת).

(the - stretford end) #259

borntorun

בזמן העונה שעברה נחתם חוזה אימוץ חדש, חסר תקדים עם אדידאס, אני חושב שזהו חוזה האימוץ היקר ביותר בהיסטוריה של הכדורגל,
גם זה לבדו שם בפרופרוציה הנכונה את הפגיעה בתדמית של יונייטד שאתה מדבר עליה.

(אמיר) #261

מודה שכאשר אני חושב על השארת שחקן גם בשנה האחרונה לחוזה, עוברת לי בראש גם האפשרות שהנסיבות ישתנו והוא יחליט לחתום על חוזה חדש בקבוצה. אולי דברים ישתנו לו בראש, אולי ריאל תמשיך הלאה והדלת תיסגר. בשביל הסכום שסביר שנקבל בשבילו אם וכאשר, זה מבחינתי הימור סביר.

(the - stretford end) #262

[QUOTE=borntorun;1614323]אבל אתה הרי רק מוכיח את הנקודה שלי, לא? אם התדמית של יונייטד כל כך חזקה ואיתנה, אתה באמת מאמין שעזיבה של דה חאה לריאל מדריד היא מה שתפגע בה אנושות?
זה עניין מקצועי נטו. אני לא ממעיט בתרומה המקצועית שלו, אבל אפשר להחליף אותו ולא חסרות אופציות בשוק. אמיר, אני לא מבין מה ההיגיון בלדחות את הקץ ולהפסיד כסף על הדרך, יונייטד גם ככה בבנייה עכשיו, אם דה חאה לא חלק מהעתיד של הקבוצה הזו לטווח הארוך, עדיף כמה שיותר מהר למצוא מי כן ולרוץ איתו.[/QUOTE]

התדמית של יונייטד מאוד חזקה ועדיין יש תודעתי בינינו לבין 2 הספרדיות (וכרגע הן מובילות כי מקצועית הן טובות הרבה יותר) ומעבר לזה, זה משהו שיכול להשפיע איך אנחנו בתוך תוכנו רוצים ומתכננים שיונייטד תמשיך לפעול.
אם ניפול לבור של פידר קלאב, כאלה שמטפחים שחקנים ספרדים/דרום אמריקאים ואז מאבדים אותם לטובת המגנט של ריאל וברצלונה ונכון לעכשיו זה מגנט משמעותי עבור שחקנים מהאזורים הללו, אז זה משהו שיכול לשנות דפוס חשיבה ותכנון קדימה מבחינת יונייטד, מבחינת שחקני רכש עתידיים, מהיכן ובאיזה סטטוס.

אם עכשיו ייפתח פתח של טיפוח שחקן ספרדי צעיר וברגע שהוא נהפך להיות מהטובים ביותר שיש אז לא נוכל להחזיק אותו, זו לא תהיה הפעם האחרונה.
יש אי הסכמה בקרב אוהדי יונייטד האם צעד המכירה של רונאלדו דאז היה סוג של אין ברירה, הסיטואציה עם דה חאה כיום לא מתקרבת למצב שכזה ולכן אנחנו צריכים לבחור כיוון ברור, בשביל ההווה, בשביל העתיד.

בוודאי שדה חאה בר החלפה, אני לא חייב שליונייטד יהיה את השוער הטוב בעולם וגם לא את אחד משלושת השוערים הטובים בעולם, אני כן צריך שוער שיהיה ברמה מספיק גבוהה וכזה שיהיה רכיב מחוליית הגנה שתהיה מגובשת, איכותית וטובה.

(BUSQUETS16) #263

קודם כל, זה לא סוף העולם אם דה חאה יעזוב, ראו מקרה ואלדס בבארסה וגם מקרה קורטואה באתלטיקו שאף אחד לא ממש מדבר עליו שם.
יותר מדי קרדיט אתם נותנים לעצמכם על השבחת דה חאה, נכון הוא עשה קפיצת מדרגה רצינית אצלכם, אבל אל נשכח, רכשתם אותו מאתלטיקו אחרי שהוא כבר קיבל שם, בנוסף אני מאמין שהוא היה מגיע לריאל או בארסה עם הזמן אם היה נשאר באתלטיקו, או אפילו אליכם או לסיטי במקרה הצורך.
ריאל לא ישלמו לכם מעל 30 מליון יורו, לפרז אולי יש בעיה של דחיית סיפוקים והוא מוכן לשים הרבה כסף על דברים שהוא רוצה, אבל הוא לא פראייר, הוא יודע להכות בברזל כשהוא חם(חאמס,בייל,איסקו) אז הוא ידבר עם דה חאה ויסגור איתו חוזה בע"פ, אתם תישארו עם דה חאה לעוד עונה שבה הוא ימשיך להתגלח ולהשתפר על חשבונכם ולאחר מכן יעבור לריאל בחינם.
יונייטד צריכים להציע לדה חאה משהו שהוא לא יוכל לסרב לו, להפעיל לחצים סטייל שיחות אישיות עם פרגי ורוני, לחצים מצד החברים לקבוצה, אולי מתן סרט הקפטן השני לאחר ווין, משהו כשלהוא שיגרום לו לחשוב עוד פעם לפני המעבר לריאל.
סטמפורד, להגיד שהתדמית שלכם לא נהרסה זה לטמון את הראש בחול, די מריה עבר אליכם בדיוק מהסיבה שאוזיל עבר אליכם, היעדר אופציות וחוסר זמן.
די מריה ידע שאין לו מה להישאר בריאל אחרי האי הבעת אמון בו, בדיוק כמו עם אוזיל, רק שפרז חכם הוא מחכה עד הרגע האחרון ואז גורם לשחקן להתפשר, אל נשכח שהסיבה היחידה שהארגנטינאי אצלכם היא בעקבות חוקי הפייר פלי ואי היכולת של פ.ס.ז לשלם.
עם כל הכבוד איזה שחקנים טופ קלאס הבאתם השנה? פלקאו? מי בדיוק רצה אותו? אם ריאל הייתה קורצת לכיוונו הוא היה רץ ואני בטוח שגם מתפשר בשכר, עם כל הכבוד עדיף יונייטד ללא ליגת אלופות מאשר מונאקו עם אצטדיון ריק.
בלינד? הררה עם סעיף שחרור? לא הגיעו שמות גדולים בדיוק והסגל שלכם נכון להיום לא מזכיר את הסגלים החזקים שלכם בתקופות הזוהר, מלבד רוני ודה חאה אין לכם טופ קלאס בסגל (איפה כל מי שהילל את די מריה בתחילת העונה כאילו הוא מראדונה החדש) וקשה למשוך שחקנים גדולים אליכם, מה גם שהשנים האחרונות בשוק ההעברות היו מתחת לכל ביקורת.
קשה לי לראות את יונייטד נשארת במקומה הנוכחי ולא חוזרת לקדמת הבמה בכל הקשור לשחקני סגל ולתדמית הנוצצת, אבל אל תתכחשו למצב הנוכחי.

(OreoCookieh) #264

[QUOTE=BUSQUETS16;1614333]קודם כל, זה לא סוף העולם אם דה חאה יעזוב, ראו מקרה ואלדס בבארסה וגם מקרה קורטואה באתלטיקו שאף אחד לא ממש מדבר עליו שם.
יותר מדי קרדיט אתם נותנים לעצמכם על השבחת דה חאה, נכון הוא עשה קפיצת מדרגה רצינית אצלכם, אבל אל נשכח, רכשתם אותו מאתלטיקו אחרי שהוא כבר קיבל שם, בנוסף אני מאמין שהוא היה מגיע לריאל או בארסה עם הזמן אם היה נשאר באתלטיקו, או אפילו אליכם או לסיטי במקרה הצורך.
ריאל לא ישלמו לכם מעל 30 מליון יורו, לפרז אולי יש בעיה של דחיית סיפוקים והוא מוכן לשים הרבה כסף על דברים שהוא רוצה, אבל הוא לא פראייר, הוא יודע להכות בברזל כשהוא חם(חאמס,בייל,איסקו) אז הוא ידבר עם דה חאה ויסגור איתו חוזה בע"פ, אתם תישארו עם דה חאה לעוד עונה שבה הוא ימשיך להתגלח ולהשתפר על חשבונכם ולאחר מכן יעבור לריאל בחינם.
יונייטד צריכים להציע לדה חאה משהו שהוא לא יוכל לסרב לו, להפעיל לחצים סטייל שיחות אישיות עם פרגי ורוני, לחצים מצד החברים לקבוצה, אולי מתן סרט הקפטן השני לאחר ווין, משהו כשלהוא שיגרום לו לחשוב עוד פעם לפני המעבר לריאל.
[/QUOTE]

זה לא סוף העולם, זה ברור לכולם. אבל זה קצת צובט ששחקן שבדיוק מתחילים לקצור עליו את פירות - אולי - רוצה לעזוב למועדון אחר.

הקרדיט הראשי מגיע לשחקן עצמו, אבל מיד אחריו למועדון. בסביבה אחרת לא בטוח שזה היה קורה. הוא היה צעיר ומאוד בוסר, חווינו את זה על בשרנו בכמה וכמה משחקים, האמון והזמן שנתנו לו במועדון לא בטוח שהיה ניתן לו במקום אחר. (אהם ריאל מדריד אהם)

אם דה חאה ישאר וילך בחינם בעונה הבאה, זה חרבנה, אבל זה לא שהוא ימשיך להשתפשף על חשבוננו, הוא כבר THE REAL DEAL זה לא שאנחנו נסבול ממנו, את הסחורה הוא ינפק.

המועדון גדול מכל שחקן או מאמן, אין מצב שיציעו לו להיות קפטן רק כדי שיהיה לו נוח להישאר. רוני וקאריק הם הקפטנים וכך זה ישאר עד לשינוי מעמדם בסגל, לא בגלל ששוער בן 24 רוצה לעבור.

(k_700) #265

דה חיאה כבר שנתיים ברציפות השחקן הכי טוב במנצ’סטר יונייטד.

זה לא איזה מקרה של וורלד קלאס שעוזב ואפשר לחיות עם זה, שוער בכללותו זה עמדה מאוד רגישה שקשה מאוד להחליף, להתאים לדרישות שלך ולאילוצים שלך(ודה חיאה הצטיין למרות שברוב הקריירה שלו אצלנו לא שיחק בכלל עם רביעייה קבועה, לא בתחילת הדרך ולא היום).

הוא הגיע לפה כשוער מצוין מהליגה הספרדית שעשה לעצמו שם גם במסע של אתלטיקו בליגה האירופאית, לי היה ברור מההתחלה שמדובר בפוטנציאל ענק שצריך את הזמן להתממש(לי למשל לא היה ספק שצריך להשקיע בו ורק בו ולא להתפתות לשוער כמו לינדרגארד שנתן כמה הופעות טובות אבל אין ספק שהרף שלו לא מתקרב בכלל למה שאתה מקבל מדה חיאה).

אני חושב שמבה שמבדיל אותו משוערים אחרים שציינו פה(למשל לוריס) זה היכולת שלו לסגור את השער בצורה פשוט מדהימה.
הוא לא השוער הכי גבוה בעולם אבל הוא בוודאי אחד מההכי אתלטים שיש ואולי עם המוטת ידיים הכי מרשימה ביחס לגובה שלו. הוא שיפר כמעט הכל לכדי שלמות והוא מזמן הפך לשוער שלא רק מביא נקודות אלא פשוט כזה שלא קל להכניס גם במצבים של 120%.

לא יהיה קל להחליף אותו ולזרוק שמות סתם לאוויר זה לא תמיד רציני.
למשל לוריס, שהוא שוער נהדר(לטעמי פחות טוב כמעט בהכל), מישהו רוצה להכנס למו"מ עם לוי בקיץ שלוריס בכלל לא נכנס לשנה אחרונה בחוזה??
הרי כולנו יודעים איך זה יגמר, קיץ שלם הוא יוציא לנו את המיץ, יחכה עד ל30.8, בינתיים אנחנו נתחיל את הליגה עם ואלדס(ולכו תבנו על הכושר שלו), המערכת תלחץ, ואן חאל יכעס ובסוף נשלם את המס פרימיום המיוחד שלוי מארגן לנו שזה בערך 125% משווי השחקן, כלומר איזה מחיר מושחת של 45 מיליון פאונד על לוריס.

מצטער, אני לא משלם סכומים כאלה על שוערים, אלא אם כן מדובר באחד מהשלושה הטובים בעולם באמת ואחרי שגם הבטחתי שסגרתי לעצמי את כל הרכישות האחרות(שזה עוד משהו שאני לא ממש מצפה שיקרה לפני הדד ליין).

אם זה היה קורה נניח בעוד שנתיים-3 העזיבה שלו אולי הייתי שלם עם זה קצת יותר כי רכשנו לפני שנה שוער סרבי צעיר(ואנג’ה מאלינקוביץ’ שמו) שכבר משתפשף בכדורגל מקצועני בערך מגיל 17 ואומרים שהוא אחד מהפרוספקטים הגדולים בעולם(השבוע הוא גם היה בביקור במשרדים והצטלם עם פרגוסון.
הוא איזה פריק בגובה, משהו כמו 2.03 מטר, מעניין מה יצא ממנו.

אם אין ברירה והולכים לקראת מכירה הקיץ הזה הייתי מתאבד על צ’ך, אני גם חושב שהוא ירצה להגיע בסופו של יום, גם מקבלים שוער מצוין עם נסיון וגם נמנעים מהסחטנות של לוי שתמשך קיץ שלם.

(BUSQUETS16) #266

אה לוי יוציא לכם את המיץ ומוריניו מה? יתן לכם אותו בחינם, צודק הרי מוריניו ופרגי חברים טובים, תעשה לי טובה יש יותר סיכויים שדה חאה יחתום על חוזה חדש מאשר שז’וז’ה ישחרר לכם את צ’ך.
בכל מקרה, אני סומך על ואן חאל ב100% בגזרת השוערים, כמו שהוא לא פחד לתת לואלדס את אפודת השוער הראשון במועדון לחוץ כמו בארסה הוא ידע גם פה לבנות עתיד עם שוער כמו שצריך.
ואן חאל מסתכל תמיד שנים קדימה, יש לו יכולת אדירה בלדעת מי ישתפר בעתיד ומי לא, תן לו קרדיט הבחור יודע מה הוא עושה.
יש עוד שוערים בעולם ואפשר להסתדר ללא הספרדי, אם ואן חאל החתים את ואלדס כנראה שהוא ראה שהוא חזר ליכולת מהעבר והוא בונה עליו כגיבוי למעבר של דה חאה ועל מנת שתוך כדי תנועה הוא ימצא פרוספקט כלשהו לעמדת השוער ויבנה אותו לאט לאט.

(k_700) #267

מוריניו לא יעמוד בדרכו וכבר התבטא בינואר האחרון כשאמר שהוא יבין את צ’ך אם ירצה לעזוב.

מוריניו גם מכר לנו את מאטה כבר כשהיה בערך בסיטואציה דומה(שניהם לא משחקים).

שמע לא כל יום שוער כמו צ’ך יקבל הזדמנות בלעדית לחזור לבמה כמו מנצ’סטר יונייטד ולהיות שוער ראשון שם ל5-6 שנים אולי אפילו יותר(הוא מגיע גם בגיל שבערך ואן דר סאר הגיע).

אתה רוצה להגיד לי שזו לא ההצעה הכי טובה שהוא יוכל לקבל בקיץ הזה(כולל מבחינת שכר)?? לדעתי אם נלך בכיוון שלו נוכל להשיג אותו וגם בסכום יחסית נמוך ובלי הסחטנות הרגילה של לוי(יש פה מישהו שמאמין שלוי ישחרר לנו את לוריס בפחות מ45 מיליון פאונד?).

קרדיט לואן חאל בעניין של בנייה ורכישות אמרתי שאני נותן גם בעניים עצומות.
אין ספק שהבן אדם אשף מוכח בתחום וגם באמצע העונה אמרתי שאם היה אפשר לתת לו עוד 150 מיליון כדי שיבנה שוב קבוצה הייתי נותן בלי להסס.
אני סומך עליו לגמרי בכל מה שקשור לזיהוי שחקנים(גם מהאקדמיה, מי בכלל תיאר לעצמו שמקניר, שהיה שם רגיל לחלוטין וקשר במילואים יהפוך לבלם ולשחקן הצעיר שמקבל הכי הרבה צא’נסים העונה?).

ודווקא בגלל זה הייתי שמח אם היה פונה לכיוון של צ’ך.
לא כל קיץ יעמוד לרשותך שוער ברמה של צ’ך, במחיר יחסית נמוך, עם נסיון מוכח בפריימרליג וברמות הכי גבוהות.
אני מאוד מקווה שאם דה חיאה ימכר נקפוץ עליו.

(Viva la Vidic) #268

בוסקטס, אני חושב שמזמן כולם הבינו שלא מדובר באותו לואי ואן חאל מהעבר. משהו בו שונה, וזה שהוא גילה את ואלדס ונתן לו אפודת שוער, וקידם את צ’אבי, אינייסטה, מולר, קרוס, באדבושטר ועוד עשרות שחקנים לא בהכרח אומר שהוא יעשה כך גם אצלנו. והעונה הזאת עדה לכך בכל כך הרבה מקומות.

(k_700) #269

[QUOTE=Viva la Vidic;1614356]בוסקטס, אני חושב שמזמן כולם הבינו שלא מדובר באותו לואי ואן חאל מהעבר. משהו בו שונה, וזה שהוא גילה את ואלדס ונתן לו אפודת שוער, וקידם את צ’אבי, אינייסטה, מולר, קרוס, באדבושטר ועוד עשרות שחקנים לא בהכרח אומר שהוא יעשה כך גם אצלנו. והעונה הזאת עדה לכך בכל כך הרבה מקומות.[/QUOTE]
עונה ראשונה היא בטח לא עדות לכך.

אתה יודע כשהוא גילה את צ’אבי, פויול, אינייסטה אף אחד לא תיאר אחרי עונה אחת מה יצא מהם(בכלל צ’אבי היה נראה מאוד בוסר כמעט חצי עשור אצלהם).
אותו כנ"ל לגבי מה שעשה בבאיירן מינכן(אני זוכר כמה חשבו שמולר הוא איזה בלוף).

אתה יכול להגיד היום אחרי שהוא גילה את מקניר וקידם גם את בלאקט מה יהיה מהם?? וואללה אני לא יכול להגיד, שחקנים כל כך צעירים בשנה ראשונה בקבוצה, לפעמים נזרקו למשחקים הכי גדולים והכי קשים, אותו כנ"ל לגבי ווילסון הצעיר שגם כן קודם אצלו ועוד מוקדם להגיד מה יצא ממנו.

(BUSQUETS16) #270

Viva la Vidic
סליחה? אתה לא נותן קרדיט לואן חאל על העונה הזו? איזה סגל יש לכם שאתה לא נותן לו קרדיט? הגנה שייקית שמורכבת מג’ונס הפצוע התמידי, סמולינג שמבחינתי לעולם לא יהיה שחקן מהרמות הגבוהות ביותר(קורא את המשחק באופן גרוע, אתלטי ותו לא), רוחו שמלבד קמפיין סביר+ במונדיאל לא עשה יתר על המידה, שואו שעוד לא התאושש מהגעה למועדון כמו יונייטד ו-ולנסיה שעשה הסבה באופן קבוע לעמדת המגן, כמה שחקנים במועדון יש לך שהיית יכול להכניס אותם להרכב של צ’לסי? אולי רוני מאחורי החלוץ וזהו, אפילו הסגל של ארסנל נראה טוב מאוד לעומת הסגל שלכם, אפילו הסגל של סיטי על הנייר הרבה יותר איכותי משלכם.
לא כל מאמן היה מצליח להוביל את יונייטד לTOP4 בעונה הזו, עם כל הפציעות והחוסר הצלחה עם פלקאו ודי מריה, והסגל הלא באמת איכותי שלכם.
ד"א אתה רואה את מוריניו מקדם שחקן כמו מקנייר אם הוא ביונייטד?
ואן חאל נכון לעכשיו בעונתו הראשונה + כל הדברים שקרו מסביב מספק תוצאות מצוינות והוא יודע שהעונה הזו קודם כל הוא חייב את הTOP4, שנה הבאה אם לא תראה כדורגל יפה וקבוצה יציבה, אז תוכל להאשים אותו.
תרסיס- לא יודע אם מוריניו ימכור לכם את צ’ך, קשה לי לראות את זה קורה, מצ’ך הוא מחזיק מחואן מאטה פחות.

(Viva la Vidic) #271

תרסיס-

לא חרצתי את גורלם לא של בלאקט ולא של מקנייר, ובטח לא של וילסון. אני פשוט מציין, ואני בטוח שעוד חברי פורום יכולים להסכים איתי, שואן חאל כן מתנהל בצורה שונה מבעבר. מול התקשורת, מול השחקנים, עם המערך, עם הסגנון…הרבה שונה.
אני עדיין מאמין שהוא יכול ומסוגל לקדם צעירים, אבל אגב- מקנייר ובלאקט שיחקו רק כשלא הייתה ברירה. כשהייתה ברירה הם ממש לא פתחו וקיבלו דקות. נקודה למחשבה.

בוסקטס-
איכשהו אתה תמיד חוזר על אותה מנטרה בכמעט כל הודעה שלך. אני מדבר על זה שואן חאל הוא לא אותו ואן חאל של פעם, ואתה מגיע לסגל הלא איכותי שלנו. כל פעם מחדש אתה מציין כמה שההעברות שלנו פחות מוצלחות ושהסגל לא איכותי. בין אם אני מסכים או לא, זו לא הנקודה. אני לא מדבר על זה, אלא על זה שואן חאל שונה. לא אמרתי שהוא לא טוב, לא אמרתי שהוא לא הוציא מקסימום מהסגל (ממש לא אגב), ולא אמרתי מילה על ההגנה/ קישור/ התקפה והאם הם איכותיים ביחס למועדונים אחרים.
נטו שההתנהלות של ואן חאל שונה מבעבר.

(borntorun) #272

זו נקודה נכונה על שיתוף הצעירים. גם עכשיו, כשהעונה בתכלס גמורה וברור שהעתיד של פלקאו לא ביונייטד, הוא עדיין מקבל דקות שבראייה לטווח הארוך יהיו הרבה יותר שימושיות לג’יימס ווילסון. מקנייר ובלאקט משחקים בעיקר מחוסר ברירה. קשה לי לזכור מצב אחד שבו הם הועדפו על פני רוחו\סמולינג\ג’ונס כשירים וזמינים.

זה עדיין יותר ממוריניו ומפלגריני, אבל זה לא המון. תשווה את זה לדוגמה לפפ גווארדיולה שסיפסל את יאיא טורה (!!) כמעט עונה שלמה כי האמין בבוסקטס. ובטווח הארוך הסתבר שצדק.

(the - stretford end) #273

ואן חאל לא גילה את אמריקה (את הצעירים, ווילסון למשל קיבל הרצה כבר בעונה שעברה) אבל יחד עם זה מה זה משנה מדוע הוא נתן לצעירים מסויימים דקות משחק?
ואם היו לנו פחות פציעות, האם מישהו יכול לדעת בוודאות שואן חאל לא היה מנסה לקדם את אחד מהצעירים או יותר?
לא צריך לכתור לו כתרים בכוח אבל באותה נשימה לא צריך לבטל מה שכן נעשה בשטח.

אפשר לקדם צעירים בגלל פציעות או כושר גרוע של אחרים, אפשר גם ואולי אפילו נוח יותר, לקדם צעירים בתוך קבוצה מתפקדת ורצה כראוי כי אז קל יותר לשחקן צעיר להשתלב ויש עליו פחות לחץ, שחקן צעיר שנכנס לשחק בקבוצה בטוחה בעצמה, הרבה יותר ונוח לו מאשר רגעי משבר וכשאז קל להפוך להיות האשם התורן (ולא חסר פה את אלה שרגילים להאשים ש.ג תורניים, צעירים וגם כאלה שכבר לא)

לי חבל שיאנוזיי לא עשה צעד קדימה העונה אלא אפילו הלך אחורה, מבחינת יכולת וביטחון, בשעה שדי מריה די מחרב לקבוצה מעמדת קיצוני ולא משנה מאיזה צד וגם כששיחק מהאמצע זה היה נראה רע, יאנוזיי נשכח הרחק הרחק בקצה הספסל וגם אם לא הרשים העונה כשקיבל את ההזדמנויות שלו (לא יותר מדי) לטווח הארוך אני עדיין מעדיף טיפוח והרצה של צעיר מוכשר משלנו (וגם שימשיך להתגלח על הזקן) על פני שכיר חרב שעושה רושם שאין לו ממש חשק להיות אצלנו כרגע.

(Viva la Vidic) #274

כמובן שהוא לא גילה לא את וילסון ולט את בלאקט ולא את מקנייר. וזה ממש לא משנה למה שחקן צעיר משחק, כל עוד הוא משחק וצובר דקות וכמובן גם מתקדם ולא נשאר במקום או דועך( קלברלי), אבל אי אפשר להגיד שואן חאל מקדם אותם בחסדיו הטובים כמו שאמרו לפני כמה תגובות מעליי.
הוא לא עושה את זה בתור הבנה או אמונה כזו או אחרת אלא, נכון לעכשיו, כברירת מחדל. מה יהיה הלאה? נחיה ונראה.

(Aizenberg) #275

[QUOTE=Viva la Vidic;1614356]בוסקטס, אני חושב שמזמן כולם הבינו שלא מדובר באותו לואי ואן חאל מהעבר. משהו בו שונה, וזה שהוא גילה את ואלדס ונתן לו אפודת שוער, וקידם את צ’אבי, אינייסטה, מולר, קרוס, באדבושטר ועוד עשרות שחקנים לא בהכרח אומר שהוא יעשה כך גם אצלנו. והעונה הזאת עדה לכך בכל כך הרבה מקומות.[/QUOTE]

מקניר? בלאקט? לינגארד? שואו(שרק הגיע וקפץ להיות המגן השמאלי הבכיר)? ווילסון(שהועדף באמצע העונה על פני פלקאו)? פריירה שהתברג באופן קבוע בסגל הבוגר במשחקים האחרונים? אפילו מייקל קין שקיבל כמה הופעות בהרכב לפני שואן חאל החליט להשאיל אותו, סמולינג שנהיה הבסיס שלו של ההגנה + חוזה ארוך טווח?

איפה בדיוק העונה עדה לכך?

(k_700) #276

[QUOTE=borntorun;1614366]זו נקודה נכונה על שיתוף הצעירים. גם עכשיו, כשהעונה בתכלס גמורה וברור שהעתיד של פלקאו לא ביונייטד, הוא עדיין מקבל דקות שבראייה לטווח הארוך יהיו הרבה יותר שימושיות לג’יימס ווילסון. מקנייר ובלאקט משחקים בעיקר מחוסר ברירה. קשה לי לזכור מצב אחד שבו הם הועדפו על פני רוחו\סמולינג\ג’ונס כשירים וזמינים.

זה עדיין יותר ממוריניו ומפלגריני, אבל זה לא המון. תשווה את זה לדוגמה לפפ גווארדיולה שסיפסל את יאיא טורה (!!) כמעט עונה שלמה כי האמין בבוסקטס. ובטווח הארוך הסתבר שצדק.[/QUOTE]
מולכם בסיבוב הראשון הוא העדיף את מקניר כבלם אמצעי במערך 3 בלמים על פני סמולינג שישב אז על הספסל, יומיים לפני זה בבוקסינג די הוא שוב העדיף את מקניר(להזכיר לכולם,קשר אחורי עד העונה הזאת) על פני סמולינג ובלאקט מול ניוקאסל.

הוא ממש לא היה חייב את מקניר ובלאקט בחלקים בעונה הזאת והוא בהחלט האמין בהם ולכן הם שיחקו.
בלאקט זה גם כן קידום שלו, מוייס לא נתן לו שנייה בעונה שעברה ואצל פרגוסון הוא שיחק לפני איזה שנתיים בליגה האירופאית כמה דקות כמגן שמאלי, השנה הוא שחקן סגל ראשון, מתאמן רק עם הקבוצה הבכירה, לומד מהעוזרים של ואן חאל(ואן חאל בעצמו אמר שהוא אחד מהצעירים הכי מרשימים שפגש פה בכל מה שקשור לעבודה אישית באימונים, למידה של התרגילים, עבודה על גוף).

ברור שזה גם תלוי נסיבות, גם בברצלונה בזמנו אם אני לא טועה פויול עלה לשחק אצלו באיזה משחק באלופות כי היו בלמים מורחקים או פצועים.
אלא אם כן יוצא לך איזה פעם ב… כשרון כמו יאנוזיי/פוגבה למשל שכל אירופה מכירה מגיל 16 בערך, שחקן צעיר שעולה לסגל הראשון הוא שחקן שמשמש כגיבוי.

ואן חאל ממש לא חשש לעלות עם מקניר ובלאקט במשחקים גדולים העונה(גם את ווילסון הוא העדיף באמצע העונה כשרוני היה מורחק ועל פני שילוב של פלקאו!).
ווילסון ממש שאנחנו רואים עוד פחות מוכן מהשניים האחרים, הדרישות משחקן התקפה הם שונות ממה שאתה דורש משחקן הגנה, לטעמי ווילסון זה מקרה שצריך השאלה, גם כדי להשתפר, גם כדי לבנות גוף כמו שצריך ולהתחשל מלשחק שבוע אחר שבוע מול שחקנים בוגרים.

שורה תחתונה, הוא בהחלט השתמש בצעירים העונה, במערכת לחוצה מאוד, בזמנים סופר קשים כשהביקורות הייתה בשיא וכן כשהוא במאבק עם עוד 4 קבוצות על מקום לאלופות.

תסתכל על ליברפול העונה, כמה שחקנים צעירים מהאקדמיה רודג’רס השנה קידם?? אחד- אייב. שחקן שגם כל אנגליה מכירה כבר 3 שנים כמעט,בשל, סופר מוכשר שקשה לפספס.
למה במקום בוריני, לאמברט, באלוטלי,FALSE9 אי אפשר היה לקדם 1 מבין החלוצים המאוד מוכשרים שיש להם שם באקדמיה??

מי שאומר שהוא לא באמת גילה את מקניר אז פשוט לא ראה משחק אחד של המילואים והאקדמיה בשנים האחרונות.
מקניר היה שחקן בינוני שלא תפס SPOTLIGHT בשום משחק כמעט בשתי עונות האחרונות.
שיחק בכלל כקשר אחורי והרבה פעמים קשר אחורי מחליף(סתם לדוגמא השם שמדברים עליו כבר שנתיים כקשר אחורי מבטיח זה בן פירסון, השחקן הכי מדובר בשנתיים האחרונות זה יאנקו שיצא לא מזמן להשאלה), זו הייתה הפתעה גמורה שהוא עלה ותפס חלק אינטגרלי בקבוצה הראשונה(ולא איזה בק אפ למשחק אחד-2 כמו שהיה נראה עם כל הפציעות בתחילת העונה).

(Viva la Vidic) #277

[QUOTE=Aizenberg;1614377]מקניר? בלאקט? לינגארד? שואו(שרק הגיע וקפץ להיות המגן השמאלי הבכיר)? ווילסון(שהועדף באמצע העונה על פני פלקאו)? פריירה שהתברג באופן קבוע בסגל הבוגר במשחקים האחרונים? אפילו מייקל קין שקיבל כמה הופעות בהרכב לפני שואן חאל החליט להשאיל אותו, סמולינג שנהיה הבסיס שלו של ההגנה + חוזה ארוך טווח?

איפה בדיוק העונה עדה לכך?[/QUOTE]

דבר דבר…לינגארד- מצויין שהוא שותף במשחק הראשון של העונה, זה בהחלט הצהרה לבאות אבל לא רלוונטי כל כך לנוכח הפציעה. אין לדעת מה היה קורה ועד כמה היה משותף בעתיד.
שואו- ישר נכנס לעמדת המגן השמאלי. כמובן, כי מי עוד יהיה שם? רוחו בבירור נתפס כבלם, ובלינד בבירור נתפס כקשר. אז כששואו פצוע, בלאקט תפס את מקומו (וזה כנראה מראה שבלינד באמת נתפס כקשר ורוחו כבלם…)
נכון שווילסון שותף קצת, אבל במאני טיים האמיתי הוא הלך עם פלקאו, למרות הכושר הירוד והחוסר בטחון. מצד אחד זה מובן מאוד , מצד שני פחות.
זה יפה שפריירה התברג באופן קבוע בסגל…מה זה אומר בתכלס? גבי העונה הזאת דיי כלום. הוא לא חילוף שני או שלישי ואני גם לא חושב שרביעי או חמישי. לפחות נכון לעכשיו.

סמולינג? די נו, זה לא פיתוח צעירים. הוא כבר מספיק זמן פה…זה כמו שתגיד שהוא הרס את אוונס…

איפה עוד העונה עדה לכך?
לאורך כל העונהף כולנו מזכירים כמה שואן חאל נראה אובד עצות ולא אותו ואן חאל שהכרנו בשנים האחרונות. הרכות, השעמום, הדיבור לעיתונאים, המערך שתמיד היה 4-4-3, הכדורגל ההתקפי…
ברור שהוא היה ונשאר עקשן, יהיר, שחצן ומה לא אבל אפשר לראות שהוא לא אותו מאמן.
זה לא אומר שאין קידום צעירים. ביחס לצ’לסי, ליברפול ובטח סיטי אנחנו במצב טוב, אבל אי אפשר להגיד שהוא בהכרח מפתח צעירים בצורה יוצאת דופן העונה. זה גם יוצא לידי ביטוי בכמות פציעות המאוד משמעותית שעברנו העונה…

(k_700) #278

מה היו הציפיות שלך ממאמן שמשתף צעירים?

שפריירה, בלאקט, מקניר, לינגארד, ריס ג’יימס וג’יימס ווילסון היו הופכים לבאנקרים בהרכב ?? תהיה רציני לרגע, זה לא לסטר סיטי פה.

לקדם שחקן אחד ברמות האלה בעונה זה לא דבר ברור מאליו(תסתכל על אוהדי צ’לסי שלא יודעים אם להאמין להצהרות של המאמן שלהם על כשרון ענק כמו סולנקה וקשר מרכזי כמו לופטוס צ’יק…).

שחקנים צעירים צריכים להתחיל ממשהו, לא כולם זה ראיין גיגס או יאנוזיי שהכשרון והבטחון שלהם כל כך גדול בגיל הזה שהם פתאום ביום בהיר יכולים להפוך לשחקנים מובילים בסגל.
ואגב יאנוזיי, אולי הסימן הטוב ביותר שקפיצה יותר מדי גדולה במעמד בסופו של דבר פוגעת בתהליך ההתפתחות שלך כשחקן בוגר.

סמולינג זה באמת לא מקרה של פיתוח של שחקן צעיר(רק כאן מסתכלים עליו עדיין כשחקן צעיר עם פוטנציאל).
זה סתם מקרה של מאמן שמאוד האמין בו, עבד איתו על הדרישות שלו והפך אותו לבלם המוביל שלו העונה.
משהו שאגב, לא קרה לא אצל פרגוסון איתו ולא אצל מוייס וכמובן אני לא מאשים אותם, כל אחד עם התוכניות והאילוצים שלו בעניין הזה.

אני לא מבין מה אתה כל הזמן מחפש בואן חאל, שהוא יחשוף אשך בחדר הלבשה?? שהוא יהיה אגוצנטרי כמו שהיה בברצלונה? שינסה להתנצח עם כוכבים של 250 אלף פאונד בשבוע כדי להדגיש מי הבוס?? אתה יודע כולם מתבגרים בסופו של דבר, כולם לומדים מקדנציות קודמות. אלה גם זמנים שונים, זה זמנים שכל כוכב מושתן כבר מסדר לעצמו איזה מינו ראיולה או מנדס ומאיים בכל חצי שנה לעזוב אותך(וכשאלה הסוכנים שלהם אין לך ברירה אלא לחיות עם החשש הזה). מאמנים כמו ואן חאל מהקדנציות הישנות שלו לפני הפיתוחים של חוק בוסמן או כל מיני בוב נייט שהיו יכולים לתת כאפה באימון לשחקן אם הוא לא מיישם איזה תרגיל, לא עוברים מסך יותר, לא יכולים להתקיים יותר.
מותר לבן אדם להיות יותר רגוע, לראות יותר רחוק ולא להתרגש כל כך מהלחץ שהתקשורת מנסה להכניס.
אם כבר העדות הכי טובה לכך שהוא בשליטה מלאה בקבוצה זה שאתה לא שומע כלום החוצה מהשחקנים, גם אלה שכביכול מסמנים כמי שיעזבו, גם בזמנים הכי קשים, גם כשהרירה סופסל איזה 25 משחקים ראשונים בעונה. יש פה שקט תעשייתי, מנג’ר שנמצא בשליטה מלאה על חדר ההלבשה והשחקנים מאמינים לו.
יותר מזה לעונה ראשונה?