דויד דה חאה: כי אלוהים, מסתבר, דובר ספרדית

מנצ’סטר-יונייטד

(Gabo) #236

תרסיס ואמיר

אני מקבל את זה שמצבנו בשוק הכלכלי כיום נובע מהזנחה או חוסר תשומת לב של השנים האחרונות (כולל עידן פרגי אבל אני לא בטוח לגבי דיוויד גיל שעזב כבר ב 2010 לא?). כאמור גם העובדה שהוחלפו מנגר ועוד מנגר בטח לא עזרה. אין ספק שכל זה הכניס את וודוורד לסיטואציה לא נוחה לפעול מתוכה (די דומה למצבו של מוייס בהקבלה) וגם הוא כ״טירון״ כנראה עשה טעויות. כמו שצינתי אני לא מטיל אשמה מלאה על וודוורד אבל כזה שעומד בראש המערכת כרגע יש לו חלק בעניין. ההתנהלות מול דה חאה בהחלט לא באחריותו הבלעדית. כאמור זה טיפול ש״ח שנה או שנתיים קודם.

המכירה של בקהאם על אף שהייתה מביכה הייתה מעט שונה. היה ברור שאנחנו לא מעוניינים בו אחרי החתול השחור (והנעל) שעברה בינו ובין פרגוסון וכך המחיר הפך להיות מגוחך. אבל למיטב זכרוני העסקה הזו היא החריגה בנוף של אותם שנים (או עשורים). בשנתיים האחרונות אני מברך הגומל אם עשינו עסקה של קנייה או מכירה שלא נשארנו בה בלי המכנסיים.

עניין קרוס הוא לא רלוונטי כי למיטב זכרוני פפ פשוט לא ממש היה מעוניין בו. לא היה לחוץ עליו. הביא את צאבי אלונסו ואת טיאגו אלקנטרה לעמדות הקישור. בקיצור זה היה מקרה קלאסי של עגל ופרה. רק להיפך. אחרי שקרוס ראה שלא ממש בונים עליו הוא ביקש לעזוב ואף אחד (פפ) לא היה לחוץ להשאיר אותו. בקיצור. לא ההשוואה הכי מתאימה.

(אמיר) #237

[QUOTE=Aviram United;1613869]להגיד לו מעכשיו “חביבי,אם אתה לא מאריך את החוזה,אתה יושב ביציע שנה שלמה”.נגמרה החגיגה הזו ששחקנים תופסים מועדונים בביצים.
אין לי בעיה עם זה שהוא רוצה לעזוב,יש לי בעיה שהוא יעזוב ללא תמורה הולמת.(ד"א,רק אני חושב ש-200 אלף ליש"ט בשבוע זה מטורף על גבול הלא הגיוני?)
לא רוצה שישב ביציע,נריץ את ואלדס שנה שנתיים עד שנמצא מישהו אחר.[/QUOTE]

מי ירוויח מזה שהוא יישב ביציע? ההפסד יהיה של כולם. אנחנו נשלם לו, במקומו נשחק עם שוער טוב פחות, ובסוף העונה הוא יעזוב ללא תמורה. הרע מכל העולמות.

אין מה לעשות, זה העולם של פוסט-בוסמן. כשחוזים נגמרים שחקנים יכולים לעזוב ולפעמים זה מה ששחקנים רוצים. הוא לא יהיה הראשון ולא יהיה האחרון שלא חותם על חוזה חדש במועדון שלו עד שנה לפני הסוף, וגם אנחנו ניצלנו בעבר מצבים כאלה כדי להביא שחקן בסכום נמוך ממה שהוא היה שווה.

(אמיר) #238

Gabo,

אני חושב שההשוואה מאוד מתאימה כי אנשים מדברים פה גם על העניין הכספי, ובמקרה הזה עבור באיירן לא היה הגיוני לא להאריך לקרוס את החוזה גם אם לא בנו עליו כעוגן משמעותי. מקצועית זה משהו אחר.

דייויד גיל לא עזב ב-2010 אלא בקיץ 2013, יחד עם פרגוסון. וזה כמובן מאוד משמעותי. כי וודוורד די נזרק בעניין הזה למים עמוקים מאוד. גם בקיץ של שינויים, גם בלי פרגוסון מסביב, גם בלי הכרה גדולה מדי של איך עובד השוק הזה, וגם למועדון שהזדקק לרכש בגלל שבשנים קודמות לא נעשה עבודה טובה מספיק במבט קדימה. וזה שהקיץ הראשון היה עם מויס, נו, זה כנראה לא הוסיף.

אני מקווה שנראה בקרוב ייצוב של המערכת וזה יעזור גם בעניין של רכישות בסכומים נמוכים יותר, כי תכנון זה הכל (גם לחפש שחקנים שנמצאים שנה לסוף חוזה, כמו במקרה של דה חאה אצלנו)…

בעניין המכירות, אני לא כל כך זוכר את יונייטד כמוכרת מוצלחת במיוחד. פה ושם היו עסקאות נחמדות וכמובן היה את סכום העתק שקיבלנו על רונאלדו, אבל לרוב היתה תחושה שאנחנו קונים ביוקר (הרי קבענו כמה וכמה שיאים בריטיים לאורך השנים, וגם לפחות שני שיאים עולמיים לשוער) ומוכרים בזול, אולי בגלל שבדרך כלל לעסנו את השחקנים היטב לפני שמכרנו אותם והם לא נחשבו כבר לנכס כזה ענק.

(David de Gea) #239

להושיב את דה חאה ביציע יהיה צעד מטומטם.
איזה שחקן ירצה לבוא לקבוצה שמושיבה שחקן ביציע רק כי לא חתם על חוזה?
זה יהיה צעד נורא שלילי והזוי עבור המועדון, במיוחד אחרי שדה חאה היה מקצוען ותרם כ"כ הרבה בשנתיים האחרונות שלו פה.
אין מה לעשות, אם שחקן רוצה ללכת אז שיילך, לא הייתי רוצה לראות את הקבוצה מחזיקה את השחקנים בכח, זו זכות לשחק במועדון וככה צריך להתייחס לזה.

(the - stretford end) #240

[QUOTE=אמיר;1613852]אבל מה זה הצעה שהוא לא יוכל לסרב לה? יש גבול. גם ריאל יכולה לשלם לו המון. אז מה נציע לו, 500 אלף ליש"ט לשבוע? לזה באמת יהיה קשה לסרב, אבל לך תנהל אחר כך מועדון ומשא ומתן עם שחקנים אחרים.
[/QUOTE]

תציע הצעה שסביר להניח סביב מה שריאל מדריד תציע ואם צריך אז גם יותר אחרת אתה תמשיך לשלם מקצועית הרבה יותר ובשחקן הבא שריאל מדריד/ברצלונה תקרוץ לעברו, יודע מה, כבר תסמן עיגול סביב השם של הררה.

הצעה גבוהה באמת, השחקן יעשה חושבים וכפי שגבי ציין, הוא ייקח בחשבון גם שדברים יכולים להשתנות עבורו, ריאל מדריד יכולה להביא מישהו אחר בשנה הזו, אפשר שהוא יפצע, אפשר שהיכולת תיפגעו משם אולי יעשו במדריד חושבים, שום דבר לא עומד במקום ואף אחד לא רוצה לקחת יותר מדי סיכונים.

תשמע, אני לא בעד מדיניות כלכלית פזרנית לחינם אבל עד שכבר טיפחנו שחקן שהפך להיות מהשורה הראשונה באמת ובטח בכל הנוגע לתפקיד שלו, על אלה צריך לשלם יותר היום, לצערי אבל זה שם המשחק ואנחנו צריכים להחליט האם אנחנו משחקים לפי החוקים שהמשחק הזה מכתיב או שמשנים את כל התפיסה
וזה יכול מאוד להיות כזה שלא מביא ספרדים לצורך העניין בגיל מסויים או כאלה שלא נפלטו מריאל מדריד או ברצלונה עצמה.

אני לא יודע אם אתה זוכר אבל בזמנו, לפני 4 שנים בערך, היה ביננו דיון לגבי דה חאה או לינדגראד, כשהספרדי היה בוסר לגמרי ודווקא לינגרארד היה טוב יותר.
שנינו הסכמנו על שהבסיס של דה חאה הוא כזה שיכול להגיע רחוק הרבה יותר אבל טענתי שכל זה לא נוגד את העניין שגם לינגרארד יכול להתקדם ולהיות שוער ראשון מספיק טוב עבור יונייטד וגם אם לא יהיה מהטופ העולמי (וגם אז שהיו לא מעט סימני שאלה לגבי יכולת ההסתגלות של דה חאה לכדורגל האנגלי, שהוא ענה עליהם לאחר כמה שנים בצורה יפה מאוד)
וכשאני מדבר על שינוי תפיסה ובהקשר של שחקנים צעירים מספרד וכאלה שמגיעים אלינו כשעוד צריכים להתגלח על זקן או ליטוש מסויים ולא כאלה שכבר טעמו את טעם הברנבאו ומבינים שעדיף להם מקום אחר, אז זה בדיוק יכול להיות העניין, לטפח ולתת הזדמנות גדולה יותר לאלה שיש סיכוי טוב יותר שעבורם יונייטד באנגליה זה החלום הכי גדול, פסגת השאיפות ולא לשחק בקלאסיקו הספרדי.

אם נמכור את דה חאה סביב המחיר שאתה מדבר עליו, זה הפסד כלכלי ומקצועי עצום, הקרב על דה חאה הוא הקרב על הגולן מבחינתי, זה העיניים של לאן ילכו פני הדברים מבחינתנו ולעומת השחקנים המובילים בעולם, בטח אלה הזרים.

(Gabo) #241

[QUOTE=אמיר;1613897]Gabo,

אני חושב שההשוואה מאוד מתאימה כי אנשים מדברים פה גם על העניין הכספי, ובמקרה הזה עבור באיירן לא היה הגיוני לא להאריך לקרוס את החוזה גם אם לא בנו עליו כעוגן משמעותי. מקצועית זה משהו אחר.

דייויד גיל לא עזב ב-2010 אלא בקיץ 2013, יחד עם פרגוסון. וזה כמובן מאוד משמעותי. כי וודוורד די נזרק בעניין הזה למים עמוקים מאוד. גם בקיץ של שינויים, גם בלי פרגוסון מסביב, גם בלי הכרה גדולה מדי של איך עובד השוק הזה, וגם למועדון שהזדקק לרכש בגלל שבשנים קודמות לא נעשה עבודה טובה מספיק במבט קדימה. וזה שהקיץ הראשון היה עם מויס, נו, זה כנראה לא הוסיף.

אני מקווה שנראה בקרוב ייצוב של המערכת וזה יעזור גם בעניין של רכישות בסכומים נמוכים יותר, כי תכנון זה הכל (גם לחפש שחקנים שנמצאים שנה לסוף חוזה, כמו במקרה של דה חאה אצלנו)…

בעניין המכירות, אני לא כל כך זוכר את יונייטד כמוכרת מוצלחת במיוחד. פה ושם היו עסקאות נחמדות וכמובן היה את סכום העתק שקיבלנו על רונאלדו, אבל לרוב היתה תחושה שאנחנו קונים ביוקר (הרי קבענו כמה וכמה שיאים בריטיים לאורך השנים, וגם לפחות שני שיאים עולמיים לשוער) ומוכרים בזול, אולי בגלל שבדרך כלל לעסנו את השחקנים היטב לפני שמכרנו אותם והם לא נחשבו כבר לנכס כזה ענק.[/QUOTE]

לא הבנתי מה אתה אומר בעניין קרוס. הגיע מאמן חדש. לא רצה את השחקן. מכיוון שבאיירן לא תכננו לשחרר את קרוס (באמת אין סיבה לשחרר את קרוס) אז גם לא חתמו איתו מראש על חוזה ארוך. אם פפ לא היה מגיע אני מעריך שקרוס היה חותם על חוזה חדש ונשאר בבאיירן. ברגע שקבוצה לא מעוניינת בשחקן מחירו יורד פלאים.

יש בינינו הסכמה לגבי כך שמדובר בפיק של תהליך שנמשך כמה שנים. הקיץ ההוא טרף הרבה קלפים וגם מהבחינה הניהולית-כלכלית. כנראה שההוצאות הגדולות האלה הן חלק ממה שצריך לספוג בעידן פוסט פרגי. בכל מקרה זה לא שבקיץ האחרון המצב נראה טוב יותר. נראה איך ייראה הקיץ הקרוב.

מועדון גדול תמיד ישלם יקר וימכור בזול. ככה ריאל מדריד, ככה באיירן. רכישות ״אנגליות״ תמיד יתומחרו גבוהה עבורנו ומתוך כך שעד לפני עשור היינו פחות או יותר הכוח הכלכלי המשמעותי הכמעט יחידי באנגליה. ועדיין גם כאן יש ניואנסים וכאמור הכל יחסי. גם בהתייחס למצבנו כמועדון גדול שיודעים שהוא מחפש לקנות ולהוציא כסף זה מרגיש שאנחנו מוכרים קונים ב 10 עד 20 אחוזים יותר ומוכרים באותם מספרים פחות.

(אמיר) #243

סטרטפורד - אני מסכים שצריך להציע לדה חאה חוזה מפתה מאוד. היו דיווחים שאנחנו מתכוונים להפוך אותו לשוער בעל המשכורת הגבוהה בעולם. אני לא זוכר מה זה אומר מבחינת מספרים ואולי בהחלט יש מקום להמשיך להתקדם לרמה של השחקנים בעלי המשכורת הגבוהה בעולם, גם כאלה שאינם שוערים. מצד שני, בכל זאת יש גבול. ובכל זאת, גם ריאל יכולה לשלם לא פחות מאתנו. ואם לדה חאה יש עניין ללכת לשם, בין אם זה כוח המשיכה של ריאל או התמודדות על תארים עניין משפחתי (חברה שלו לא מתלהבת ממנצ’סטר), אז עוד כסף כנראה לא יעשה את ההבדל.

יונייטד של השנה ומשהו האחרונות מראה יותר פתיחות כלכלית, יותר נכונות להשקיע את הכסף הגדול וללכת ראש בראש עם המועדונים הגדולים באירופה על השחקנים הטובים ביותר. צריך להמשיך לעשות את זה במקרים הנכונים. אבל צריך גם לקבל את זה שלפעמים אתה תפסיד במאבקים האלה, בין אם השחקן הזה אצלך או לא. גם ברסה איבדה את פיגו שלה לריאל פעם, גם ריאל ראתה את ניימאר מעדיף את ברצלונה על פניה. אנחנו יכולים לאבד את דה חאה גם אם נציע המון המון.

אני לא יודע אם מדובר בקרב על הגולן, אבל אני מכיר בחשיבות העניין שלא להפוך ל-feeder club של ריאל. וגם אני לא מוכר את דה חאה ב-20 מיליון פאונד או ב-25 מיליון פאונד. כל עוד ברור שהסרוב הזה לא מבטיח לנו דבר מלבד שנה נוספת של דה חאה שאחריה הוא יכול לעזוב בחינם. אני מוכן לעשות את זה. מבחינתי - משתלם.

גבי, אני יכול להבין את הטיעון שלך בנוגע להוצאות יתר או למכירות חסר. זה לא הזוי, אבל אני אל חושב שזה כולל. צריך לבחון את הדברים באופן פרטני. אין ספק שבשנה וחצי האחרונות, המצב בעניין הזה לא טוב וכאן מגיעה הנואשות שלנו, החל בעסקת פלאיני של הדקה האחרונה, דרך חואן “הצ’אנס האחרון להגיע לליגת האלופות”, מאטה, וכלה ברכישות של הקיץ האחרון, כשהיינו האימפריה ההיא שנואשת לחזור למעמדה. אלה היו דברים יקרים הרבה יותר מהפרימיום שתמיד שילמנו בגלל שאנחנו יונייטד. על מכירות, כמו שאמרתי, לרוב היתה תחושה שאנחנו לא עושים כסף גדול. תכל’ס, כשאתה מסתכל על שחקנים שעזבו אותנו, בדרך כלל הם היו כאלה שהמניות שלהם היו בירידה, בין אם בגלל שהם פשוט לא הצליחו אצלנו, או הצליחו ועזבו אחרי שחיקה של כמה שנים טובות.

(k_700) #244

אני מנסה לחשוב לרגע איזה שחקן עזב פה בשנים האחרונות בכושר ממש טוב ויכולנו להוציא עליו יותר.

אמיר, בא לך לעזור לי?? רוב השחקנים שעולים לי בראש עלו או שהמניות שלהם בצניחה או בערך בשווי שוק העדכני שלהם(כן אני לא חושב שוולבק שווה 24 מיליון פאונד אם מישהו תוהה, 16 מיליון פאונד זה סכום הוגן עליו- שחקן רוטציה אחרי הכל).

זה לא עולם של מנג’ר חבר’ה, אתה לא יכול להגיד לעצמך פעם קאגווה היה השחקן הטוב בליגה הגרמנית אז בגלל שהכשרון שלו קיים והוא חוזר למקום ממנו בא יכולנו להוציא עליו לפחות 30 מיליון פאונד.
הוא אחרי שנתיים רעות מאוד, זה היה הערך שוק העדכני שלו, אין ספק שאם היינו חמדנים מדי לא היינו מוכרים אותו.

כנ"ל לגבי נאני, זה שיש לו משחק בשתי רגליים, בעיטה טובה, מהירות וכמה קעקועים מגניבים לא הופכים אותו לשחקן שקל למכור אותו בגיל 27 ולמרות שבגיל 20 הוא נראה נוצץ מאוד. בסוף אפילו לא הצלחנו למכור, רק להשאיל כחלק מעסקה שקנינו.

(k_700) #246

למה? כי יש ריאל מדריד היום ועל אף שאתה עשיר כמוה אתה לא במעמד שלה היום.
ולמה היא לא תצטרך לשלם יותר מדי? כי היא פשוט תוכל לקבל אותו בחינם בקיץ הבא.

אם היה לו עוד שנתיים בחוזה היא הייתה משלמת הרבה(וזה לא היה מרתיע אותה, כן?).
מה שאתה אומר על החוזה של רוייס(וגם סווארז עשה משהו דומה) זה בהנחה שאתה חושב שהוא מוכן להשאר עוד עונה אחת פה.
יכול להיות שהוא כבר מזמן החליט שזה הקיץ שהוא רוצה לעבור, יכול להיות שהוא עוד לא החליט לכאן או לכאן.

אגב, אם כבר דה חיאה ואברטון, נעים להזכר במשחק האחרון שלו נגדם:
[FBV]10152918707627746[/FBV]

אימפריה של איש אחד השוער הזה.
מהמשחקים שאתה בסיום בטוח שראית איזו השתקפות של מייקל גו’רדן בדומיננטיות.

(אמיר) #247

[QUOTE=Aviram United;1613952]ואם אתה לא מוכן,שב ביציע,אנחנו לא נראה איך 4 שנים של טיפוח נזרקות לפח.[/QUOTE]

אנחנו כן נראה… ואפילו לא נהנה מהטיפוח הזה לאורך כל שנות החוזה שלו למרות שנשלם לו אותן, לפני שהוא גם יעזוב ללא תמורה.

הייתי שמח לעשות את זה אם היה מדובר בצעד שבאמת ישרת אותנו בעתיד. מקסימום זה ירתיע וירחיק מיונייטד כדורגלנים שלא מוכנים להתחייב שתמיד תמיד תמיד ישחקו באולד טראפורד. ומי מוכן לעשות את זה? לך תדע מה יהיה בעוד שלוש שנים, חמש שנים, שמונה שנים.

בקיצור, אינני מזהה שום תועלת. זה הכדורגל, אין מה לעשות. כשמשהו לא מתאים לשחקן, הוא יפעל בהתאם. גם כשמשהו לא מתאים למועדון, הוא יפעל בהתאם - וגם אצלנו היו שחקנים שיצאו מתוסכלים, למרות שאנחנו בגדול יותר מבסדר מאחרים כפי שהראה הטיפול והדבקות בחבר’ה כמו פלטשר, הארגריבס או סאהה.

(Parliament) #248

ישאר, ילך, יימכר בזול, ילך בחינם…
למה לסבך עניינים? שוודוורד יקח את מנדס למסעדה ויוציא לו צ’ק של איזה 5 מליון פאונד או משהו ויגיד לו :“זה שלך אם דה חאה נמכר מעל ל 40 מליון פאונד ועוד מליון בונוס אם הוא נשאר”.

מופסדים כבר לא נצא מזה :guns2::grin:

(gass12) #249

נכון שדברים יכלו להיעשות אחרת, נכון גם שהסיטואציה שנוצרה אינה נוחה לנו. אבל בצומת הזה צריכים וחייבים להתנהל נכון. ובכן, הצעד שהיה חייב להיעשות נעשה. הציעו לתכשיט חוזה מדהים. מהרגע שהוא מסרב , הכדור אצלו ברגליים (או בידיים כשוער ). ועכשיו בצומת הזה לאחר הסירוב.

1. דויד לא הופך להיות אויב המועדון . הוא התנהל למופת וכמקצוען בכל רמ"ח איבריו.
  2. הוא אהוב מאוד על הקהל ועל הקבוצה
  3. צריך לקבל בהבנה את הרצון שלו נקודה!!!
  4. יחד עם זאת צריך לשבת איתו ולומר לו בצורה הברורה ביותר. מהרגע שאמרת לא. אין לנו מלחמה איתך וחשוב שתבין זאת. זה הביזנס וריאל תשלם את המקסימום עליך. רוצה לעזור? אהלן וסהלן. לא רוצה? אל תפריע ואל תחשוב שהמקח וממכר הוא נגדך.
  5. להצהיר שהוא למכירה ולקבוע תג מחיר 42 מליון פאונד.להבהיר שלא ימכר גם ב41,999 ולהניח לסוגיה בצד. הכסף פחות חשוב. יש כאן statement מצד המועדון. "אנחנו לא פראיירים של אף אחד"
    רוצים אותו עכשיו? יואילו וישלמו. לא רוצים? נמצא את הדרך לקבל מאיזה חוזה חסות צדדי וקטן עוד 20 מליון מה שהיינו מקבלים עליו in any case
    בעסקים כמו כל דבר בחיים “הכל בראש”. אתה לוקח החלטה רק כשאתה מותח קו על שורת הסיכום מה הרווח מול ההפסד וזהו. נקסט לעסקה הבאה.

(k_700) #250

אתה יכול לכתוב עליו שהמחיר הוא 42 מיליון פאונד ולא פאונד אחד פחות, אתה לא תקבל את זה קיץ אחד לפני סוף החוזה.

זה בעצם להגיד לריאל מדריד, תחכו לקיץ הבא ותקחו אותו בחינם.

(gass12) #251

תרסיס כתבתי שהכסף זו בעיה משנית. יש כאן אמירה. רוצים עכשיו? זה המחיר. רוצים בחינם תוך אפשרות שמשהו יתחרבש ? המתינו עד תום החוזה.
לגבינו מה זה אומר. הפסדנו 20 מליון כי זה מה שהיינו מקבלים עליו שנה לתום החוזה אבל, הרווחנו את השם העסקי שלנו בחזרה. ( לטס פייס איט יצא לנו שם של פראיירים וזו המטרה בצעד הזה)

(k_700) #252

אתה באמת חושב שריאל מדריד ירתעו מזה?? מה יכול להתפקשש?? אתלטיקו תזכר עוד שנה שהם רוצים גם שוער?? אם ריאל סוגרת עם שחקן בSTATE OF MIND הוא שלה ואם זה ידחה בקיץ או 2 זה לא מה שיפחיד אותם.

שוב, אתה יכול להגיד להם רוצים אותו בשנה אחרונה לחוזה? תשלמו 42 מיליון ולא פאונד אחד פחות.
אייר עשה את התרגיל הזה עם סווארז שנה לפני שעזב רק ששם גם סווארז בא לטובתם וסגר חוזה חדש עם סעיף יציאה גבוה לברצלונה.
שורה תחתונה, נכון ה20 מיליון פאונד שתקבל עכשיו לא יגרמו לך להיות הרבה יותר עשיר וההפסד הכספי אאם תפסיד בעוד שנה לא יהיו חורבן בית מקדש 3 מבחינתך.
אבל אמירה?? לא תגיד בזה שום אמירה למעשה.
סתם תראה למועדונים כמו ריאל מדריד שאתה לפעמים מנסה לעשות שרירים ולא באמת מצליח כי השחקן כבר השלים עם המעבר ועבר בסופו של דבר(כלומר אפילו לא עשית שרירים והצלחת לשכנע אותו להשאר).
בשני המקרים ריאל מדריד המנצחת כי היא משיגה את מי שרצתה, במקרה שבחרת לעשות שרירים היא אפילו לא תשלם על זה פאונד.

אפשר להיות חכמים, לדעת שיום אחד גם נרצה לשלוף מריאל מדריד שחקנים, לדעת שחורחה מנדס זה סוכן על שאנחנו ביחסים טובים איתו הרבה שנים ומצפים להמשיך לעשות איתו עסקאות על טאלנטים בעבר.
ואפשר לעשות שרירים כמו שאתה מציע ולהפסיד אותו בין כה וכה וכשאתה לא באמת מרשים אף אחד.

(בן-עמי) #253

יש משהו בהצעתו של gass.
ברור שלא התחתן איתנו חתונה קתולית, אבל לשחק ככה זה לשחק מלוכלך, לא חותם? אין בעיה. שיבחרו מי המחליף שלו ושהוא ישחק בעונה הבאה.
אם יש לנו את הפאסליטי להחזיק שחקן ל20 דוקת בלבל של די מאריה, למה לא להחזיק את דה חאה על הספסל?

(the - stretford end) #254

בן עמי

מאוד הייתי רוצה לראות פעם אחת מועדון מייבש שחקן על הספסל או ביציע לאורך עונה שלמה אבל זה קל להגיד וקשה לביצוע וגם די חסר היגיון בסופו של דבר.
אם יש סיכוי גדול שנפסיד את דה חאה בסוף העונה הבאה, אני בעד שנחתוך דברים כבר עכשיו, נמכור בכמה שיותר ואם הוא לא מתרצה לחתום על חוזה, כי אז אנחנו נהיה אלה שנתכונן נכון לגבי מחליף והמשך הדרך המקצועית של הקבוצה וכשלוקחים בחשבון שהוא כבר לא חלק ממנה.

ציינת את די מריה והספסל, שחקנים מהסוג שלו, הם אלה שמהר מאוד יבקשו לעזוב ולא הייתי פוסל בקשה/רצון כזה של די מריה ואגב, גם לא הייתי כיוון שכזה דווקא מטעם יונייטד עצמה.

(borntorun) #255

[QUOTE=Gabo;1613871]
עניין קרוס הוא לא רלוונטי כי למיטב זכרוני פפ פשוט לא ממש היה מעוניין בו. לא היה לחוץ עליו. הביא את צאבי אלונסו ואת טיאגו אלקנטרה לעמדות הקישור. בקיצור זה היה מקרה קלאסי של עגל ופרה. רק להיפך. אחרי שקרוס ראה שלא ממש בונים עליו הוא ביקש לעזוב ואף אחד (פפ) לא היה לחוץ להשאיר אותו. בקיצור. לא ההשוואה הכי מתאימה.[/QUOTE]

אמנם הגעתי באיחור, אבל אתה לגמרי עושה סלט בעניין קרוס.
זה ממש לא נכון שפפ לא רצה אותו. פפ מאוד רוצה אותו, והוא היה אחד משחקני השדה שקיבלו הכי הרבה דקות תחת פפ. הוא הרבה להלל אותו וטען שהוא שחקן גדול. תיאגו הגיע קיץ קודם (ושיחק הרבה פחות מקרוס), אלונסו בכלל הגיע חודש וחצי אחרי שקרוס כבר חתם במדריד.
מה שקרה שם זה דבר אחד פשוט - כסף. באיירן לא הסכימה לחרוג ממגבלות השכר שהציבה לעצמה ולא הסכימה לתת לקרוס את מה שביקש. קרוס רצה שדרוג רציני בשכר, ולפי הדיווחים רצה השוואה למריו גצה, שבאיירן לא הסכימו לתת לו. באיירן לא הסכימו לשבור את היררכיית השכר שלהם בשבילו, ולשדרג אותו לקטגוריית ה’כוכבים’. קרוס עזב.
לא ברור איפה פפ בכל זה, אבל אין בדל של הוכחה שהייתה לו איזשהי בעיה מקצועית עם קרוס. הוא ראה את קרוס וטיאגו משחקים ביחד בעתיד.

לגבי דה חאה, אני חושב שאנשים פה דרמטיים מדי. המכירה ב20-25 מיליון בלתי נמנעת, אלא אם כן דה חאה עצמו יתחרט. ועם השם והכסף שלכם, לא יהיה לכם קשה מדי למצוא מחליף. שוק השוערים דווקא מצוין עכשיו, וגם אם לא יעבוד הקיץ יש לכם את ואלדס ליפול עליו לעונה-שתיים (מי יודע, אולי יפתיע).

לא מתחבר לאמירות של סטרטפורד על ‘הקרב על הגולן’. קרב תדמיתי? התדמית נפגעה הרבה יותר בעונה עם מוייס, ובחלקים מהעונה הזו. לאבד את דה חאה למדריד זה לרק עוד חלק קטן. רוב העולם רואה בזה מהלך ברור והגיוני של דה חאה.
40 מיליון וכו’ לא תקבלו, תשכחו מזה. שחקן שמסיים חוזה זה שחקן שמסיים חוזה.
להשאיר בכוח? סתם תפסידו כסף ותדחו את הקץ.
לזרוק ליציע? השתגעתם. מהלך התאבדותי.
אגב, בילבאו עשתה את זה ליורנטה, מה הרוויחה בזה? גם הפסידה חלוץ טוב לשנה אחת, גם הפסידה את הכסף שהיו מקבלים עליו, גם פגיעה תדמיתית ועזיבה רעה עם שחקן שהיה מצוין בשבילם, ובסוף הוא בכל מקרה עזב כמו גדול. אין פה היגיון.

מבחינתכם חשוב לסיים את זה כמה שיותר מוקדם, או שיחתום או שתתחילו לחפש מחליף עכשיו. לא לדחות לרגע האחרון ולצאת קירחים מכאן ומכאן.
הוא שוער מצוין (ממש לא הטוב בעולם, אגב - מנואל נוייר יש רק אחד), ותהיה ירידה כלשהי ברמה אחרי העזיבה שלו, אבל אני חושב שאין שום סיבה שלא תמצאו מחליף ראוי. אולי שווה לדבר עם ריאל על קיילור נבאס כחלק מהעסקה. הוא שוער פנטסטי ומאוד אנדרייטד.

(the - stretford end) #256

[QUOTE=borntorun;1614294]

לא מתחבר לאמירות של סטרטפורד על ‘הקרב על הגולן’. קרב תדמיתי? התדמית נפגעה הרבה יותר בעונה עם מוייס, ובחלקים מהעונה הזו. לאבד את דה חאה למדריד זה לרק עוד חלק קטן. רוב העולם רואה בזה מהלך ברור והגיוני של דה חאה.
[/QUOTE]

בקיץ האחרון הוכח שהתדמית של יונייטד לא נפגעה בגלל תוצאות העונה שעברה, ובכלל, תדמית לא נהרסת בגלל עונה אחת וגם לא 2 מוצלחות פחות על הדשא.
יותר מזה, ראינו מה שווה הכסף הגדול לעומת כאילו פגיעה בתדמית וכשהכסף הגדול משחק תפקיד חזק יותר.
60 מיליון על די מריה שהגיע לקבוצה שהיה ידוע שלא תשחק בליגת האלופות, פגיעה בתדמית אמרת?

הכסף הגדול הוכיח כי יכול להביא שחקנים גדולים, עכשיו התור של יונייטד להוכיח שהכסף הגדול שלה יכול גם להשאיר אותם וגם מול הצעות גדולות שכנגד.

אני זוכר את קרלוס טבז מדבר כמה שנים טובות באנגליה על כמה קשה לאשתו, שהיא מתגעגעת לבית החם בארגנטינה, נקרע הלב ממש.
עברו עוד כמה שנים מאז וחשבון הבנק שמחייך כבר כמה שנים טובות ממשיך לחייך אל משפחת טבז ואולי אפילו עוד יותר מטורינו האפרורית משהו והאסדו בארגנטינה יכול לחכות עוד קצת…

(borntorun) #257

[QUOTE=the - stretford end;1614303]בקיץ האחרון הוכח שהתדמית של יונייטד לא נפגעה בגלל תוצאות העונה שעברה, ובכלל, תדמית לא נהרסת בגלל עונה אחת וגם לא 2 מוצלחות פחות על הדשא.
יותר מזה, ראינו מה שווה הכסף הגדול לעומת כאילו פגיעה בתדמית וכשהכסף הגדול משחק תפקיד חזק יותר.
60 מיליון על די מריה שהגיע לקבוצה שהיה ידוע שלא תשחק בליגת האלופות, פגיעה בתדמית אמרת?

הכסף הגדול הוכיח כי יכול להביא שחקנים גדולים, עכשיו התור של יונייטד להוכיח שהכסף הגדול שלה יכול גם להשאיר אותם וגם מול הצעות גדולות שכנגד.

אני זוכר את קרלוס טבז מדבר כמה שנים טובות באנגליה על כמה קשה לאשתו, שהיא מתגעגעת לבית החם בארגנטינה, נקרע הלב ממש.
עברו עוד כמה שנים מאז וחשבון הבנק שמחייך כבר כמה שנים טובות ממשיך לחייך אל משפחת טבז ואולי אפילו עוד יותר מטורינו האפרורית משהו והאסדו בארגנטינה יכול לחכות עוד קצת…[/QUOTE]

בחייך, להכחיש שהתדמית נפגעה בעונת מוייס זה לקבור את הראש בחול. כן, היא לא הושמדה ולא נפגעה מספיק כדי למנוע משחקנים להגיע - אבל מועדון כמו יונייטד לא עובר עונה במקום השביעי ועם שלל ההפסדים וההשפלות מבלי פגיעה בתדמית, גם אם קטנה יחסית.
ואפילו אם אני זורם איתך - אז נגיד שהתדמית לא נפגעה מעונה קטסטרופלית, אז מכירה של דה חאה היא מה שתשמיד אותה?

קרלוס טבז בתור דוגמה מייצגת זה לא רציני. בעצם, להביא כל דוגמה של כדורגלן A ולהניח לפיה על התנהגות כדורגלן B זה טיפשי - הרי אנשים שונים. ואפשר גם לתת דוגמאות לא מעטות של ששחקנים שסירבו לכסף גדול יותר במסיבות מקצועיות או רגשיות. בטח ובטח שהכדורגלן בדוגמה הוא טבס, עם היסטורייה של בעיות משמעת והתנהגות.

תהיה סמוך ובטוח שדה חאה לא יהיה עני גם במדריד. אני ממש לא משוכנע שגם הצעה גרנדיוזית של 200 אלף ומעלה תשאיר אותו - וגם אם כן, לא בטוח שזה שווה לכם. לזרוק כסף סתם בשביל מה? יש גבול, בעידן הFFP שמתישהו יגיע גם אליכם, הדרישות של שחקנים אחרים וכו’.

המצב פחות קטסטרופלי משנדמה. תמכרו את דה חאה ותשלבו בעסקה את נבאס, תסיימו עם שוער מצוין ופגיעה מינימלית ביותר באיכות (מישהו ראה אותו בלבאנטה? לא לשווא הוכרז כשוער השנה, כשגבר גם על קורטואה, בעונת האליפות של אתלטיקו). איכשהו תסיימו עם לוריס (טפו טפו טפו) ובעיניי זה אפילו שדרוג. קשה לאבד את דה חאה אבל זה כנראה בלתי נמנע, ושוק השוערים באמת מצוין בעונות האלו. הרבה יותר קשה לאבד בלם ברמה הזו, לדוגמה.