דויד דה חאה: כי אלוהים, מסתבר, דובר ספרדית

מנצ’סטר-יונייטד

(k_700) #215

אי אפשר להוציא על שוער 120 מיליון דולר וגם לא 80 מיליון דולר מהסיבה הפשוטה שיש איזה מחיר גג שכל קבוצה תהיה מוכנה לשלם על שוער.
על דה חיאה לא היינו עושים רווח אמיתי גם אם היו לו עוד 3 שנים בחוזה.
ברגע שזה קיץ אחד לפני הסוף ברור שנצליח לגרד עליו מקסימום 25 מיליון לישט(וגם על זה נצטרך להגיד תודה כשיש רק יעד מכירה אחד…).
חבל, זו המציאות.

אמיר, אני לא יודע כמה מציאותי מבחינת המועדון ללכת ממש נגד רצון השחקן.
זה שזה עבד שנה אחרונה עם רונאלדו(בצעד גנ’טלמני הדדי) זה לא אומר שזה יעבוד בכל מקרה אחר.
אתה בטח לא רוצה שוער בשער שהראש שלו כבר מזמן לא יהיה פה, בצער רב אני אומר שאם הראש שלו שם אין מה לעשות נגד זה ועדיף להשלים עם זה מהקיץ כשאנחנו עוד בתהליך בנייה ולא להזרק לקיץ הבא ולחפש שוער שאולי יקח לך 3-4 שנים עד שתמצא אחד נורמלי.

בקשר לטענה האחרונה שאם הוא עוזב זה באמת כי לא הצענו הצעה נדיבה- לפי המקורות היותר אמינים אנחנו מוכנים לתת לו להיות אחד מ-3 המשתכרים הגדולים בקבוצה, כלומר איזור ה200-250 אלף פאונד בשבוע.
לא בטוח שזו ההצעה שריאל מדריד תשים לו על השולחן, לכסף אין צד פה בכלל.

(אמיר) #216

בסופו של דבר רוב הכדורגלנים הם אנשים רציונליים וגם מקצועיים. למעט בודדים שעשו שביתות וכדומה, רוב השחקנים יתיישרו בסופו של דבר לפי הסיטואציה. לא ראינו מדה חאה שום דבר מלבד מקצוענות מלאה, כך שאני לא מאמין שאם נאלץ אותו להישאר עוד שנה הוא לא ייתן בה את המיטב. חוץ מזה, לך תדע. אם לא תהיה טוב, פתאום מועדון שמעוניין בך עשוי למצוא צעצוע חדש.

(Aizenberg) #217

אני רק אניח את זה פה… http://www.theguardian.com/football/2015/apr/21/hugo-lloris-tottenham-champions-league

(k_700) #218

[QUOTE=אמיר;1613800]בסופו של דבר רוב הכדורגלנים הם אנשים רציונליים וגם מקצועיים. למעט בודדים שעשו שביתות וכדומה, רוב השחקנים יתיישרו בסופו של דבר לפי הסיטואציה. לא ראינו מדה חאה שום דבר מלבד מקצוענות מלאה, כך שאני לא מאמין שאם נאלץ אותו להישאר עוד שנה הוא לא ייתן בה את המיטב. חוץ מזה, לך תדע. אם לא תהיה טוב, פתאום מועדון שמעוניין בך עשוי למצוא צעצוע חדש.[/QUOTE]
לא טענתי שהוא יעשה שביתה איטלקית.
זה לא מהאופי שלו, הוא השחקן הכי מקצועני בסגל שלנו.
אני כן חושב שהמועדון לא ילך איתו ראש בקיר בעניין הזה.
באיזשהו שלב בקיץ כשריאל תעלה הילוך ואם הוא יבהיר חד משמעית שהוא רוצה לעבור המועדון ימכור, לא יגיד לו שיש לו עוד שנה בחוזה ושיחכה עם המובילים לשנה הבאה.
אני חושב שגם ואן חאל ירצה לדעת תשובה בשלב סביר בקיץ הזה, אם להתחיל להכשיר שוער חדש או להאריך לדה חיאה את החוזה.

(alexshw) #219

מציבים דד ליין וזהו

(the - stretford end) #220

[QUOTE=George Best;1613757]סטרטפורד,
אתה מודע לכך שעל שחקני הגנה ובמיוחד שוערים טירוף המחירים לא ממש חל?
אני לא מצפה לקבל עליו יותר מ-60, בטח שלא שנה לפני סוף חוזה.[/QUOTE]

ג’ורג’י

זה תלוי בך כמה אתה רושם על השלט בית למכירה בחוצות העיר.
לואיז, שחקן הגנה בינוני ביותר, צ’לסי קיבלה עליו 50 מיליון פאונד, אנחנו על ריו פרדיננד שברנו שיא לשחקן הגנה כי רצינו אותו, היינו צריכים אותו, ריאל מדריד ככל הנראה רוצה את דה חאה, היא צריכה שוער, או שהיא תתיישר לכיוון שלנו או שהיא תיקח סיכון שתגיע קבוצה אחרת במקומה או שאנחנו נצליח לשכנע את השחקן להישאר אצלנו.

אם נמכור את דה חאה במחיר הפסד, מישהו יהיה חייב לשלם על זה בתפקיד שלו, חד וחלק.
אם נמכור את דה חאה לריאל מדריד, יהיה קשה מאוד להוריד מעלינו את תווית הפידר קלאב.

(k_700) #221

זה קיץ אחרון לחוזה שלו אין דרך לתמחר אותו במחיר מופקע. 25 מיליון זה מה שתקבל אם תמכור אותו ואף אחד לא ישלם על זה בתפקיד שלו.

(Gabo) #223

אני כבר השלמתי עם עזיבה של דה חאה.

הכנתי את עצמי כבר מזמן. הטעות לדעתי היא שהגענו למצב הזה איתו כרגע מבחינת חוזה. היה מקום להחתים אותו על חוזה ארוך יותר כבר לפני שנה ושנתיים. לפתוח את החוזה הנוכחי, לשדרג תנאים, לתת מענק חתימה נוסף. פשוט לא להגיע למצב הזה שהוא מחזיק אותנו בביצים.

אם הסיפור עם ריאל רציני אז אני אומר למכור עוד הקיץ במחיר של סביבות ה 30 (כמובן שהוא שווה יותר אבל ההתנהלות הכלכלית של המועדון בשנים האחרונות היא לגמרי לקנות ביוקר ולמכור בזול) וללכת בכל הכוח על לוריס. לוי יסחט לנו את המיץ ורוב ה 30 האלה יילכו בשבילו.

(the - stretford end) #224

[QUOTE=Gabo;1613845]אני כבר השלמתי עם עזיבה של דה חאה.

הכנתי את עצמי כבר מזמן. הטעות לדעתי היא שהגענו למצב הזה איתו כרגע מבחינת חוזה. היה מקום להחתים אותו על חוזה ארוך יותר כבר לפני שנה ושנתיים. לפתוח את החוזה הנוכחי, לשדרג תנאים, לתת מענק חתימה נוסף. פשוט לא להגיע למצב הזה שהוא מחזיק אותנו בביצים.

אם הסיפור עם ריאל רציני אז אני אומר למכור עוד הקיץ במחיר של סביבות ה 30 (כמובן שהוא שווה יותר אבל ההתנהלות הכלכלית של המועדון בשנים האחרונות היא לגמרי לקנות ביוקר ולמכור בזול) וללכת בכל הכוח על לוריס. לוי יסחט לנו את המיץ ורוב ה 30 האלה יילכו בשבילו.[/QUOTE]

בדיוק גבי, למה היינו צריכים לחכות לסוג של דד ליין לגבי דה חאה?
זה לא שאני אנטי וודוורד סתם כי הוא לא בא לי טוב בעין אבל אם וכאשר נאבד את דה חאה או בחינם בתום החוזה שלו או במחיר הפסד, בכל חברה פרטית אחרת, על ניהול שכזה (וכשזה תהיה פאדיחה נוספת) צריכים לשלם בכסא.

אם כבר אנחנו משלמים במחירים מופקעים, אז לעזעזל, לתת הצעה לדה חאה וכזו שהוא לא יוכל לסרב לה, כי זה יהיה הרבה מעבר לשכנע את השחקן להישאר, זה תדמית של מועדון.

(Gabo) #225

בכמה קנינו אותו? מישהו זוכר מידע אמין?

(the - stretford end) #226

לפי ויקיפדיה סביב 17.8 מיליון פאונד, שיא בריטי לשוער. לא רואה סיבה לא להאמין פחות או יותר למחיר הזה.

(k_700) #227

19 מיליון פאונד.

(אמיר) #228

[QUOTE=the - stretford end;1613846]אם כבר אנחנו משלמים במחירים מופקעים, אז לעזעזל, לתת הצעה לדה חאה וכזו שהוא לא יוכל לסרב לה, כי זה יהיה הרבה מעבר לשכנע את השחקן להישאר, זה תדמית של מועדון.[/QUOTE]

אבל מה זה הצעה שהוא לא יוכל לסרב לה? יש גבול. גם ריאל יכולה לשלם לו המון. אז מה נציע לו, 500 אלף ליש"ט לשבוע? לזה באמת יהיה קשה לסרב, אבל לך תנהל אחר כך מועדון ומשא ומתן עם שחקנים אחרים.

אני זוכר שדיברו בעבר על איזו מדיניות שנוצרה ביונייטד לא למהר בענייני חוזים. אני לא זוכר על אילו מספרים דיברו בכל הנוגע למתי פועלים כדי לחדש אותם - שנתיים לסוף, שנה וחצי לסוף וכו’. יכול להיות שצריך לבחון שינוי מדיניות, אם בכלל יש כזו. בכלל, אין דבר כזה מדיניות אחת לכולם, זה לא הגיוני. אבל לקרוא לראשים… זה מוגזם כשאיננו יודעים מה קורה, מתי התחלנו את המגעים עם דה חאה, מה היו התגובות של הצד שלו וכו’.

לא נמכור את דה חאה במחיר הפסד, אבל גם לא יהיה רווח מי יודע מה.

(Gabo) #229

כמה זה ביורו? משהו כמו 25 או קצת פחות.

בקיצור זה יהיה גחך אמיתי למכור אותו בפחות מ 30 (כאמור בסיטואציה אחרת אפשר היה למכור אותו ב 50).

קנית שוער בגיל גן חובה. השקעת זמן בללמד אותו קרוא וכתוב ולוח הכפל ביסודי. עלית איתו לחטיבה והוא כבר מתחיל לבחור מגמות לקראת הבגרויות ואחרי כל ההשקעה שלך ורגע לפני שהוא מתקדם ללימודי אקדמיה אתה מוכר אותו באותו מחיר שקנית אותו אי שם בימי הגנון. התנהלות בעייתית שלנו מבחינה זאת והיא בהחלט מצטרפת לעוד שטויות כלכליות מהשנים האחרונות.

(k_700) #230

גאבו,
מחיר הפסד לא יהיה פה אבל כשאנחנו מתכוונים להפסד הכוונה ביחס לערך העכשווי שלו.
הרי ברור ש25-30 מיליון פאונד בשוק של היום זה לא הערך העכשווי לשוער הכי טוב בעולם.
אבל נכנסו לסיטואציה שאין לנו מה לעשות יותר מדי בנידון.
בדיוק כמו שבאיירן הפסידה את קרוס עבור 24 מיליון יורו בקיץ אחרון לחוזה ולא היה לה מה לעשות בנידון(ולא באו שם גם לאף אחד בטענות על זה).

צריך להבין שהיסטואציה הייתה מורכבת מאוד.
לקיץ הקודם הגענו עם מאמן חדש לגמרי אחרי מלכות פרגוסון.
אני זוכר כל מיני ידיעות תוך כדי העונה שמנסים לדבר איתו על חידוש החוזה.
האם אפשר להאשים אותו שלא הסכים לרוץ ולהאריך חוזה? לא. אני אפילו מבין אותו.
הוא מסתכל מסביב, מבין שקאסיאס כבר 3 שנים בדעיכה, מבין שהוא כבר כמעט 3 שנים נחשב לאחד מהשוערים הטובים בתבל, מבין שאפילו בעיתונים בספרד תוהים למה הוא מזמן לא השוער הראשון של ספרד.
בינתיים אנחנו החתמנו את מוייס, להאשים וורלד קלאס שהוא לא רץ להאריך חוזה כשלא ברור בכלל לאיזה דרך המועדון הולך?? היינו יכולים לעשות שמיניות באוויר, השיקולים שלו רציונלים לחלוטין.
אני לא מאשים וורלד קלאסים שהשהו את ההחלטה שלהם אם לבוא/להאריך חוזה וכשמוייס עוד היה פה.
גם לקיץ הזה הגענו עם המון אי ודאות, בלי ליגת אלופות, מאמן חדש שמראש בא לפה לאיזה 3-4 שנים וכשדרושים המון שינויים לסגל.
האופציה של ריאל מדריד ריחפה שנתיים באוויר וזה נראה כבר מזמן כמו שידוך ידוע מראש, זה לא שלדה חיאה נפל האסימון רק באמצע העונה שוואללה אני יכול להיות השוער של ריאל מדריד ל12 שנה הבאות.

אפשר להגיד שאת התילתולים שעברנו כמועדון מאז הפרישה של פרגוסון אנחנו נשלם לפעמים על וורלד קלאסים בשיאם, כמו דה חיאה.

ואגב, גם במצב אוטופי מדהים אתה לא תמיד יכול לעמוד מול החלומות של שחקנים להגיע לריאל מדריד.
רונאלדו, קרוס הם דוגמאות מצוינות.
גם אצל באיירן קרוס לא מיהר להאריך חוזה גם כשהקבוצה זכתה בטראבל וכשבכל שנה הם נאבקו על כל התארים, בסוף הקיץ האחרון הוא עבר בסוף בעבור סכום צנוע לריאל מדריד ולרומינגה והחבר’ה שם לא היה הרבה מה לעשות בנידון(ברור שאף אחד לא ישלם שם בתפקיד שלו).
דברים כאלה קורים, אתה רק צריך לקוות שאתה תצליח לייצב את עצמך במהרה ולא תצטרך להגיע יותר לסיטואציות קשות כאלה.

בינתיים הקיץ הזה מתחיל להריח כמו קיץ חיובי מאוד, לפחות לפי השמות שמתקרבים ולעמדות שאנחנו שצריכים לחזק.

(Gabo) #231

[QUOTE=אמיר;1613852]אבל מה זה הצעה שהוא לא יוכל לסרב לה? יש גבול. גם ריאל יכולה לשלם לו המון. אז מה נציע לו, 500 אלף ליש"ט לשבוע? לזה באמת יהיה קשה לסרב, אבל לך תנהל אחר כך מועדון ומשא ומתן עם שחקנים אחרים.

אני זוכר שדיברו בעבר על איזו מדיניות שנוצרה ביונייטד לא למהר בענייני חוזים. אני לא זוכר על אילו מספרים דיברו בכל הנוגע למתי פועלים כדי לחדש אותם - שנתיים לסוף, שנה וחצי לסוף וכו’. יכול להיות שצריך לבחון שינוי מדיניות, אם בכלל יש כזו. בכלל, אין דבר כזה מדיניות אחת לכולם, זה לא הגיוני. אבל לקרוא לראשים… זה מוגזם כשאיננו יודעים מה קורה, מתי התחלנו את המגעים עם דה חאה, מה היו התגובות של הצד שלו וכו’.

לא נמכור את דה חאה במחיר הפסד, אבל גם לא יהיה רווח מי יודע מה.[/QUOTE]

אמיר

כאמור הטעות היא לא מהעונה או מהקיץ האחרון. היא מקיץ או שניים קודם לכן.

שחקנים (כמו שאר בני האדם) רוצים ביטחון. הם אוהבים חוזים ארוכי טווח שמרגיעים אותם ומבטיחים להם ראש שקט כמה שנים קדימה. את סיפור דה חאה 99% מהפורום יכל לנבא לך מראש. כבר כשהגיע ראו שמדובר בכישרון ופוטנציאל ענק. כבר כשהתחיל להפגין יכולות טובות אמרנו בחצי פה שעוד שנתיים שלוש הוא עובר לאחת הספרדיות. מישהו במערכת היה צריך להיות עירני למצב הזה.

זה לא רק עניין של להציע מיליון פאונד לשבוע. זה אם אתה בא לשחקן צעיר שעדיין לא בטוח במעמדו בעולם (ושנתיים אחורה היד שלו הייתה על התחת׳ונה מהבחינה הזאת) ואומר לו ״שמע, סומכים עליך, אתה סבבה, בוא תפתח את החוזה, קבל שדרוג יפה בשכר (לא מטורף) פלוס הארכת החוזה, פלוס מענק חתימה נחמד, פלוס פינוקים פלוס בחורה שתעשה לך נעים״. וכך אתה מטה את הכף לטובתך.

אני מסכים שבהחלט לא יכולנו לדעת מה התתנהל מאחורי הקלעים ומה קורה אפילו ברגעים אלה (אולי כל הדיון הזה לשווא והוא עוד רגע חותם על חוזה לחיים ליונייטד ומקעקע את סמל המועדון על החזה) אבל כשמציעים מספיק (שוב. לא רק כסף.) ועושים את זה בזמן ובתזמון הנכון דברים זזים לכיוונך. אין לי טענה ישירה לוודוורד (על אף שכראש המערכת הוא בהחלט כתובת לשאלות ותהיות), את השהות ללמוד תפקיד וגם לשגות אני מאפשר גם לו. יכול להיות שגם פה מדובר בהתאוששות מעידן פרגוסון. אולי כי פרגוסון היה דואג שחוזה כזה היה נסגר מראש ולא מגיע למצב כזה. אולי כי הייתה לו יותר השפעה על השחקנים, אולי כי הוא היה מחובר יותר למערכת הכלכלית-ניהולית ויכל להשפיע גם שם.

כל זה לא משנה את השורה התחתונה שבשנתיים האחרונות אנחנו מתנהלים בפאניקה ופותחים את הכיס לכל דכפין שרוצה למכור לנו משהו ודווקא כשמישהו רוצה לקנות אנחנו משחררים בזול.

(k_700) #232

לפי איך שאתה מתאר את זה אז בכלל אין מה לבוא בטענות לוודרווד כי לפי השעון הביולוגי שאתה מציב פה היינו צריכים עוד בעידן גיל ופרגוסון לפתוח לו את החוזה ל4 שנים קדימה.

בשנתיים האחרונות יש לך מעט מאוד קלפים חזקים להחזיק קרוב לחזה מול וורלד קלאסים בשיאם.
אולי פרט לכסף, אבל כסף זה לא תמיד מספיק כשעל הדרך עומדת ריאל מדריד שחמה על השחקן שלך.

אתה מתעלם לחלוטין משני דברים מהותיים:

1. החלפת את פרגוסון במוייס בקיץ שעבר.
  2. החלפת את מוייס בואן חאל הקיץ.

אתה יודע קשה לך עוד יותר להכנס למו"מ כזה מול שחקן שמפנטז על ריאל מדריד וכשאתה עובר שתי טלטלות כאלה בשנתיים.

יכולנו לפתוח לו את החוזה לפני זה ולתת לו סכום אסטרונומי אז… מסכים איתך, אבל אז היו פה פרגוסון וגיל לא?

אז אולי האשמה האמיתית פה היא על גיל ופרגוסון שלא ניצלו את העובדה שחזרנו להיות אלופי אנגליה וגם כשהם עוד היו פה כגורמים משמעותיים ולא דאגו להאריך לו את החוזה לפני שעזבו שניהם והשאירו את העבודה למחליפים שלהם??

(אמיר) #233

[QUOTE=Gabo;1613862]כל זה לא משנה את השורה התחתונה שבשנתיים האחרונות אנחנו מתנהלים בפאניקה ופותחים את הכיס לכל דכפין שרוצה למכור לנו משהו ודווקא כשמישהו רוצה לקנות אנחנו משחררים בזול.[/QUOTE]

כמועדון שמכר את דייויד בקהאם באיזה 24 מיליון פאונד, בחלוקה לכמה תשלומים, אני יכול לומר שמכירות בזול מדי היו ביונייטד כבר מזמן ולא רק בתקופה האחרונה. בשנתיים האחרונות אנחנו משלמים מחיר על בלגן של שלושה מנג’רים בתקופה קצרה, על מנג’רים שהגיעו מאוחר מדי, על שגיאות בשוק ההעברות בשנים קודמות, גם של פרגוסון. כל אלה הביאו אותנו לסיטואציה שאם אנחנו רוצים לבצע את השינויים הנדרשים בסגל, אלה שבאים ואלה שהולכים, אנחנו נדרשים לשלם יותר ולקבל פחות. מאכזב, אבל עדיף מאשר להשאיר שחקן שלא רוצים או לא לקנות שחקן שרוצים. הכדורגל עדיין חשוב יותר מהכסף בבנק.

במקרה של דה חאה, אם זה יגיע לכך, לא תהיה הרבה ברירה - או למכור בסכום זול יחסית, בגלל מצב החוזה שלו, או להחליט שאנחנו לא מוכרים בזול ולא מוכרים בכלל, ויקרה מה שיקרה בקיץ הבא, גם זו תהיה החלטה סבירה. כמו שאמר תרסיס, אם מועדון מסודר כמו באיירן מגיע למצב ששחקן בולט שלו עוזב בסכום נמוך משמעותית משוויו כי הוא הגיע לשנה אחרונה בחוזה, אז זה יכול לקרות גם לנו.

הצעות ורעיונות תמיד יכולים להיות. מה היו השיקולים של המערכת לפני שנתיים, אנחנו לא יודעים. מה עבר לצד האחר בראש לפני שנתיים, אנחנו גם לא יודעים. זה יפה מאוד שאתה מדבר על שחקן צעיר שלא בטוח במעמדו בעולם, אבל לבחור יש סוכן שהוא כריש גדול ואף אחד לא יעשה ממנו צחוק. אם כולם בפורום היו יכולים לומר לפני שנתיים-שלוש שהוא יעבור לאחת הספרדיות, גם הסוכן שלו יודע את זה…

(Aviram United) #234

להגיד לו מעכשיו “חביבי,אם אתה לא מאריך את החוזה,אתה יושב ביציע שנה שלמה”.נגמרה החגיגה הזו ששחקנים תופסים מועדונים בביצים.
אין לי בעיה עם זה שהוא רוצה לעזוב,יש לי בעיה שהוא יעזוב ללא תמורה הולמת.(ד"א,רק אני חושב ש-200 אלף ליש"ט בשבוע זה מטורף על גבול הלא הגיוני?)
לא רוצה שישב ביציע,נריץ את ואלדס שנה שנתיים עד שנמצא מישהו אחר.

(k_700) #235

הסוכן שלו זה מנדס וחשוב כל הזמן לזכור את זה.
אתה לא יכול לצאת למסע צלב מול שחקן של מנדס ואחר כך לצפות להמשיך לעשו איתו עסקים(ולהגיד לשוער הכי טוב בעולם אתה עכשיו שנה יושב בחוץ זה לצאת למסע התאבדות).

סתם היום למשל דווח שמנדס מתערב כדי לעזור לנו להחתים את ג’ואו קנסלו, מגן פורטוגלי בן 20 שמושאל השנה מבנפיקה לולנסיה ובמקרה או שלא מנדס הסוכן שלו.
אם אתה מצפה לעשות עסקים עם אחד הסוכנים הכי חזקים בעולם אתה צריך להתנהג בהתאם עם הקליינטים החזקים שלו.