דויד דה חאה: כי אלוהים, מסתבר, דובר ספרדית

מנצ’סטר-יונייטד

(Glory Man United) #1

דמות מעניינת ביותר. הגיע אלינו אחרי שתי עונות יוצאות מן הכלל באתלטיקו מדריד כדי לרשת את ואן דר-סר. המון אחריות על שוער בן 20, שבהעברתו הפך להיות השוער השלישי היקר בהיסטוריה (אחרי בופון שעבר מפארמה ליובה ונוויר שעבר משאלקה לבאיירן).

דה חאה ממשיך להתאקלם. מול סיטי הוא ספג פעמיים, אחד בגלל טעות משותפת שלו עם ההגנה, השני באשמה ישירה שלו. מול ווסט ברום ספגנו שער אחד בגללו. מול טוטנהאם הוא שמר על רשת נקייה כאשר הוא מבצע שתי טעויות לקראת סיום המשחק. מול ארסנל הוא הדף פנדל ספג שער שיש לו בו אשמה חלקית, וספג עוד אחד בו לא היה לו שום סיכוי. - שימו לב למגמת ההשתפרות שלו. לאט לאט הוא מתאקלם, לאט לאט הוא מבין איפה נמצא, מיום ליום הוא לומד עוד משפט באנגלית, מיום ליום הוא מבין את ההגנה שלו טוב יותר ולומד עוד ועוד דברים ממאמן השוערים המדהים שלנו אריק סטיל.

סבלנות לפעמים יכולה להשתלם כל כך.

באשכול הזה תדונו ותעדכנו בכל מה שקשור לשוער המבטיח הזה.

אני אתחיל מראיון של דה חאה ל’אס’ הספרדי, בו הוא אומר שהוא מסוגל להבין את התקשורת שמבקרת אותו אחרי טעויות. הוא טוען שהוא ימשיך להשתפר, ובינתיים הוא מתענג על כל דבר במועדון הענק הזה, וקורא לזה “עולם אחר”.

אקסים ומושאלים :: אברה מושעה ל-7 חודשים
(Glory Man United) #2

כתב הכדורגל הראשי של אתר ה-BBC סיכם את זה מצויין לפני מספר דקות בעמוד הפייסבוק שלו-
So Manchester United have decided to give David de Gea a rest after all…

משחק מצוין שלו, מלבד הטעות ביציאה בדקה השישית, דה חאה היה מצוין, ניפק הצלות מצוינות וביצע פעולות בסיסיות על הצד הטוב ביותר, בנוסף למשחק הרגל המדהים שלו. פול סקולס חזר אלינו בתור שוער ספרדי.:slight_smile:

(Gabo) #3

במהלך הקיץ עלו כמה תהיות האם דה חאה הוא המתאים ביותר לרשת את אפודת השוער של ון דר סאר. מבלי להכנס ליכולת של דה חאה באספקטים שונים של עבודת השוער, אפשר לומר שמבין כל המועמדים שעלו וקושרו אלינו, נראה שנבחר השוער שהכי מתאים לאופי הקבוצה לסגנון המשחק שהוא סימן ההכר שלה לאורך שנים.

כל קבוצה בוחרת את שחקני [U]השדה[/U] שלה בהתאם לתפיסה שמנחה את המועדון ואת פילוסופיית המשחק שהוא מנסה לייצר ולשמר, בין אם מדובר בשחקנים מהירים, טכניים, חזקים, קשוחים וכיו"ב

מנצ’סטר ידועה כקבוצה שדוחפת מהר את הכדור קדימה, ולאורך שנים היא אולי הקטלנית ביותר בהתקפות מתפרצות ו"התקפות מעבר". פרגי הבין שסגנון משחק שכזה דורש גם שוער שמחפש כל הזמן להניע את הכדור להתקפה ולמצוא את השחקן הקדמי הפנוי ביותר, וכאשר הוא ניחן במשחק רגל כל כך משובח (לא פחות מואן דר סאר. דיוק מדהים שלו בכדורים ארוכים ובינוניים) היכולת הנ"ל והתרומה לקבוצה ולאופי הכדורגל שהיא שואפת לייצר הופכים את דויד דה חאה למועמד המתאים ביותר, וזו לטעמי גם הסיבה שבגינה נבחר.

(Glory Man United) #5

פרגוסון חושף שלקראת סטוק, דויד דה חאה עובר אימונים מיוחדים, כאשר בעיקר מתמקדים איתו המיקום שלו לקראת גשם המצבים הנייחים שסטוק תנחית לרחבה.

(Red_Devil #11) #6

[QUOTE=Glory Man United;1151495]פרגוסון חושף שלקראת סטוק, דויד דה חאה עובר אימונים מיוחדים, כאשר בעיקר מתמקדים איתו המיקום שלו לקראת גשם המצבים הנייחים שסטוק תנחית לרחבה.[/QUOTE]

אכן חשוב שיעבדו על זה. כל כדור חוץ של סטוק יהפוך למסוכן כאשר דלאפ יכניס כדור חזק מאוד אל תוך הרחבה ודה חאה יהיה חייב להיות עירני וחזק כדי להיות ראשון לכל כדור.
חשוב שכבר בהתחלה הוא יקבל ביטחון ואז יהיה לו הרבה יותר קל להסתדר עם הכדורים המסוכנים!

(Glory Man United) #7

פרדיננד טוען שהמשחק של דה חאה נגד סטוק הייתה סוג של רגע מכריע בתחילת הקריירה שלו כאן.

הוא אומר שהיה עליו המון לחץ ושכולם ציפו שהוא יפשל, אבל הוא התמודד יפה מאוד, מה שנתן לו ביטחון עצום להמשך הדרך.

אולי במשחק אחרי זה נגד באזל הוא פישל בשער הראשון, אבל מול ליברפול הוא היה פנטסטי, ניפק הצלות חתוליות ועשה פעולות בסיסיות על הצד הטוב ביותר.

עד עכשיו, פרגוסון קלע בול ברכש שהביא.

(shachar187) #8

דה חאה משתפר ממשחק למשחק. ככל שהביטחון שלו עולה כך גם היכולת שלו. רק שימשיך ככה.

(רוני) #9

אני ממש לא מופתע. גם שהוא טעה במשחקים הראשוניים לא התרגשתי, וגם עכשיו אחרי המשחק הענק שהוא נתן באנפילד אני לא מתרגש. אני לא יכול לשפוט שוער בגיל כל כך צעיר ובעונתו הראשונה בליגה הטובה בעולם. זמן זה שם המשחק עבור דה-חאה, הוא בהחלט יכול להיות רכישה מצויינת של פרגי, את זה נדע בשנים הקרובות.

(ben barel) #10

[RIGHT]עקבתי אחרי דה חאה בשנתיים באתלטיקו מדריד, אחרי שהדיח את אסנחו [שנחשב אז לשוער העתיד בספרד] מההרכב, והפך לבאנקר. הוא שוער כל כך טוב, עם אינסטינקטים מהירים, מיקום טוב, ואחד על אחד מעולה, הוא צריך להשתפר בכדורי גובה, ולהשתפשף עוד קצת. תשפטו אותו בסוף העונה. ותראו איזה שוער הוא!!
[/RIGHT]

(k_700) #11

אני לא חושב שהדד ליין לשיפוט הוא בסוף העונה.
הוא שוער מצוין ורואים את זה כבר מהדריכה הראשונה על הדשא.

התרגלות לכדורי גובה זה משהו שלפעמים לוקח אפילו יותר משנה בעיקר לשוערים שמגיעים מספרד ששם אתה רואה שגם לשוערים הגדולים ביותר יש בעיות עם כדורים בגובה.

יש לו אינסטינקטים מפחידים, הוא גמיש, קורא את המשחק טוב ובעיקר נראה גם שוער של משחקים גדולים וחשובים(אני עדיין זוכר את המשחק שלו מול פולהאם בגמר הליגה האירופית).

צריך לתת לו זמן כדי להבשיל אבל לי אין ספק שתפסנו וואחד דג.

(Glory Man United) #12

כבר אמרתי את זה במחזורים הראשונים, דויד דה-חאה לומד ומשתפר ממשחק למשחק. ההופעה שלו מול ליברפול הייתה לא פחות ממושלמת, הצלות מצויינות מצד אחד ויציאות מצויינות ובעצם 0 השמטות ו 0 התקפי לב להגנה ולנו האוהדים מצד שני. פרגוסון עד עכשיו קלע בול בשלושת הרכשים שהביא.

(Glory Man United) #15

[QUOTE=maor77;1199465]לא נכון ההבדל המשמעותי בין השניים הוא שכאשר שוער מפשל זה עולה לנו בשער חד וחלק וכאשר שחקן שדה מפשל זה הרבה פחות קריטי.
אגב גם בלם שעושה טעות זה הרבה יותר בעייתי מווינגר/קשר/חלוץ שטעו.[/QUOTE]

ממשיכים את הדיון הזה כאן :slight_smile:

בכל מקרה, ששוער מפשל זה בדר"כ עולה לנו בנקודות בצורה ישירה (המשפט הזה רלוונטי גם על שחקן הגנה). שחלוץ, קשר או קיצוני מפשלים, זה עולה לנו בנקודות בצורה עקיפה. לדוגמה גם שנאני או רונאלדו היו איומים, אף אחד לא הפיל רק עליהם את איבוד הנקודות, אבל האשימו גם אותם בכך. שדה-חאה מפשל - אז אך ורק רק הוא אשם.

שחקנים צעירים עולים בנקודות, לא משנה מה העמדה שלהם.

לדה-חאה יש עתיד ענק, וכבר ראינו טוב מאוד למה הוא מסוגל. הוא לא כמו בבה או פוסטר - שכבר אחרי כמה משחקים הבינו שזה כבר לא זה.

(אמיר) #16

לפני מספר ימים הופיע באתר הרשמי ראיון עם לינדגארד, בו הוא סיפר שאחרי הגעתו בינואר שעבר, מאמן השוערים שלנו לקח את המשחק שלו, פירק אותו והרכיב מחדש. ייתכן שזה קורה עכשיו גם לדה חאה, וכידוע, בניגוד לאנדרס במחצית השנייה של הענה שעברה, לספרדי יש הרבה פחות מרווח לטעות כי הוא משחק בקביעות.

מה שקרה היום מצער. דווקא לאורך תקופה נדמה היה שהוא משפר את ההתמודדות עם כדורים גבוהים - לא לכדי שלמות, אלא בהחלט שיפור משמעותי. היום זה נראה פחות טוב. אני לא יכול שלא לתהות - בלי ראיות, סתם תהייה, אולי שגויה - אם הישיבה בחוץ שבועיים לא פגמה בחדות שלו. כן, אפשר לומר ש"חיפשתי" את זה, כי אמרתי שאני לא אוהב את הרוטציה בין השוערים. אולי היום נפלנו על זה ואולי זו לא הסיבה. אינני יודע.

בכל מקרה, הכישרון גדול. אבל זה בוודאי ייקח זמן להביא אותו למצב שהוא מתמודד עם כדורי גובה ללא בעיה. לא עושים דבר כזה בכמה חודשים. לקחנו פרויקט מתוך ידיעה שזה ייקח זמן. אני מעדיף את זה על פני מטאור כמו טים הווארד שנראה נהדר בחודשים הראשונים שלו, עשה טעות גדולה מול פורטו, והתפורר.

(Gabo) #17

אני דווקא מאוהדיו של דה חאה ולא ממהר לשפוט ילד בן 21 על סמך חצי עונה. ידענו, עוד לפני ששיחק משחק אחד במדים האדומים שמשחק הגובה שלו והשליטה האווירית ברחבה תדרוש שיפור משמעותי ואת שכר הלימוד ידענו שנשלם.

אמנם שיפור מתחילת העונה בעניין הזה בהחלט ראינו אבל גרף שיפור הוא אף פעם לא בכיוון אחד למעלה. יש גם ימים ותקופות שבהן חץ השיפור מורה למטה. העניין הוא שלפחות כפי שנראה מחצי העונה הזה דרושה לו עוד עבודה מרובה וקשה בכדי להשתפר באספקט הזה. אני לא אומר שזה לא אפשרי, הוא צעיר ואתלטי ואם יצליח לחזק קצת את פלג הגוף העליון הדבר בהחלט יסייע לו. אולי פרגי צריך להכניס אותו למשטר דיאטת השמנה בקיץ. לא יכול להיות שהוא נראה כזה צפלוח ליד הבהמות שמסתובבות על מדשאות הפרמייר ליג.

צריך לומר את האמת, בינתיים הוא מהוסס מאוד ברחבה ולא מעניק מטריה אווירית ראויה. אמנם רוב כדורי הגובה שהוא “צריך” לקחת הוא לוקח (חוץ מאתמול…) אבל הוא עדיין לא במקום שהוא יכול לתת את האקסטרה ולקחת גם כדורי גובה שהוא לא אמור לקחת. ברגע שנראה ממנו גם דברים כאלה - יציאות אגרסיביות וחדות ובלימת התקפות היריב באוויר, נוכל לומר שהוא התקדם. העובדה שהוא עדיין מהוסס גם נותנת מוטיבציה רבה לאמונה בקבוצה היריבה שאפשר להלחיץ אותנו בכדורי גובה. תצרפו לכך את העובדה שההגנה שלנו היא טלאי על טלאי ואפשר להבין למה כולם שם נראים לחוצים.

לבעיה הזו כולם מודעים. פרגי, שחקני הקבוצה וההגנה, הקהל ודה חאה עצמו (לצערי נכחתי במשחק מול הסיטי השנה, ובחימום השוערים לפני המשחק הקהל הגיב בתשואות קלות לכל איגרוף טוב של כדור גובה. דה חאה לא היה נראה לי מרוצה מהביג דיל שעושים מזה) וכשמודעים לבעייה אז מצד אחד זה טוב אבל מצד שני היא עלולה להגביר את המחסום הפסיכולוגי / מנטלי הזה ולהתנקם בדה חאה שוב.

רק הזמן יגיד אם לבחור יש את זה. לא כל אחד בנוי להתמודד מנטלית עם המשברים של הרמות הגבוהות ונקווה שעוד נכריז ש"דוד הוא המלך".

(שי) #18

השקל תשעים שלי: לשוערים הספרדים יש בעיה מושרשת בכדורי גובה. אם קסיאס ו-ואלדס לא התגברו על זה בגיל 30, דרשני.

(Gabo) #19

[QUOTE=שי;1199802]השקל תשעים שלי: לשוערים הספרדים יש בעיה מושרשת בכדורי גובה. אם קסיאס ו-ואלדס לא התגברו על זה בגיל 30, דרשני.[/QUOTE]

ההגדלה שלך בשקל ותשעים היא נכונה מאין כמוה. אולי זה משהו בשיטות האימון לשוערים, אולי זה משהו באופי הליגה, לך תדע. אבל קסיאס וואלדס עדיין לא עמדו בשער בפרמייר ליג ואני חושב שכולם מסכימים שבאנגליה העניין הזה קריטי ומכריע יותר עבור שוער. דה חאה עוד מספיק צעיר כדי שיוכלו להנחיל לו שיטות אימון נוספות ולשפר אותו במה שצריך. אין ערובה שזה יצליח אבל פוטנציאל והגיון יש.

(אמיר) #20

באופן טבעי מי שמשחק בליגה בה מתמודדים בקביעות עם כדורים גבוהים יצטרך לעבוד על הנושא ואכן ישתפר בכך. כמו שציינתי לפני כמה פוסטים, לינדגארד סיפר שמאמן השוערים שלנו קרע לו את המשחק והנחיל לו שוערות חדשה. אני לא יודע אם דה חאה זקוק לדבר כזה, אבל אין ספק שאנחנו עובדים איתו על כך. זה ייקח זמן. ואני כן חושב שעד למשחק אתמול דווקא ראינו שיפור בתחום. מאז ספטמבר זה לא היה מושלם, אבל גם הפסיק להפוך לאישיו משמעותי.

(El Beatle) #21

בסדר אז עשה טעות הילד…נכון שזה עלה ב3 נקודות אבל אין ספק שכל משחק ההגנה צריך להיות טוב יותר. אין סיבה שנחטוף שלושה שערים מבלקבורן בבית ובמצב רגיל בו כל שחקני ההרכב היו משחקים אז גם טעות כזאת לא הייתה עולה לנו בהפסד. הילד הולך להיות שוער ענק בעתיד…חייבים להיות סבלניים איתו.

(Glory Man United) #22

הספרדי צפוי לעבור בקיץ ניתוח לייזר לתיקון הראייה שלו.

מסתבר שיש לו בעיה בראייה לטווח רחוק, ושהוא משחק עם עדשות ראייה.

(Ryan Giggs #11) #23

כאחד שגם משתמש בעדשות ראייה, ממש ממש לא נוח ומאוד מסוכן לשחק עם זה. בייחוד אם אתה שוער שצריך הרבה פיזיות אז מכה אחת מסוכנת בעין והוא בבית חולים, לפחות עכשיו אני מבין למה כל יציאה שלו הייתה בפחד.