עוד שחקן הלך לעולמו :: על טרגדיות בספורט.

(RONNY-BARCA) #162

חדשות עצובות מגיעות מכיוון רומניה, שם בעת משחקה של דינמו בוקרשט בליגה המקומית, [B]פטריק אקנג[/B] ששיחק אשתקד בקורדובה, התמוטט ולאחר מכן נקבע מותו בדרכו לבית החולים כשהוא בן 26 בלבד.

יהי זכרו ברוך.

(Sasha) #163

//youtu.be/4Hg-TbDOFYk

(Sasha) #165

חברים, תגובות על מותו של מוחמד עלי יש לכתוב בדיון האגרוף בפורום “ספורט כללי”.

(Ender) #166

אסון מזעזע: מטוס ובו קבוצת כדורגל מברזיל התרסק בקולומביה.

זה טרגי כי היו במטוס 81 נוסעים וכרגע מדווח על 6 ניצולים בלבד.
זה טרגי כי על המטוס הייתה קבוצת כדורגל שלמה, ומדווח כרגע על 2 ניצולים בלבד מבין שחקניה.
זה טרגי כי הקבוצה, שאפקואנסה, הייתה בעצמה סנסציית כדורגל: מועדון קטנטן שרק לפני שלוש שנים עלה לראשונה בתולדותיו לליגה הראשונה בברזיל, והגיע השנה עד לגמר הסודאמריקנה (מקבילה של הליגה האירופית, אם הבנתי נכון). המטוס שהתרסק היה בדרכו למשחק הגמר.

(SantiagoBernabeu) #167

הדיווחים הראשוניים חלוקים. ישנם שמועות שמגיעות ממקורות שונים שלמטוס אזל הדלק. אחרים טוענים שמדובר בתקלה מכנית.
מה שכן יש לנו כרגע זה אתמהלך הטיסה. המטוס טס במהירות רצויה של 370~ נוטס ולאחר כשעתיים ורבע טיסה הוא יורד במכוון לגובה של 21 אלף רגל, במטרה ככל הנראה לבצע החיתת חירום. עוד אנחנו יודעים שתנאי מזהא היו מאוד גרועים ולא אופטימליים לטיסה.
שתי הגרסאות נראות כרגע לא הגיוניות ממהלך הטיסה. אם הטייסים הבחינו בכך שחסר להם דלק הם היו אמורים לדווח על זה מיד, לא היה צריך להיות ספק בעניין. וחוץ מזה, המטוס הנמיך גובה מהר מהאפשרי כאשר במצב כזה צריך לצבור כמה שיותר גובה. למרות שכשהגיע ל24000 רגל המהירות שלו כן פחתה, מה שכן משאיר אפשרות לכך שמדובר במחסור בדלק.
תקלה מכנית גם מאוד קשה להאמין כי המטוס הזה מצוייד בארבעה מנועים ויכול להתמודד עם תקלה באחד מהם. זה גם לא הידראוליק פיילור כי המטוס עוד שינה כיוון (קורס) מספר פעמים תוך כדי שהוא מאבד גובה.

בדקות האחרונות מדווח על 27 גופות שנמצאו באתר שכרגע מאוד קשה להגיע אליו עקב מזג האוויר והמיקום של האירוע. לעומת זאת מוקדם יותר דווח על כך שהמגן של הקבוצה, רושל, הגיע כבר לבית החולים.

סיפור עצוב מאוד.

(Dovi) #168

קראתי איפה שהוא שהמטוס הזה היה בשימוש נבחרת ארגנטינה מלפני כחודשיים.
מישהו אולי ראה את זה במקור מוסמך?

עריכה: בארסה מאניה בפייסבוק מפרסמים שזה המטוס שנבחרת ארגנטינה טסה בו לפני 20 יום.
לי זה לא נראה אותם מושבים (וגם לא ברור לי איך אפשר לדעת שזה אותו מטוס?) אבל אני סומך עליהם.

(Merengue) #169

אחד השחקנים שניספו מוכר לחובבי הכדורגל הספרדי - קלבר סנטנה, הקשר הברזילאי ששיחק במדי אתלטיקו מדריד כ-3 שנים ואח’'כ גם הושאל לעונה למאיורקה.
זה פחות או יותר השם הכי מוכר שם אבל אין ספק שזאת טרגדיה ענקית ופשוט חבל על השחקנים והצוות המקצועי ושאר אנשי הקבוצה הזאת שהיו שם ושילמו בחייהם בגלל מחדל כזה.
קצת מזכיר לי את אסון מינכן שקרה למנצ’סטר יונייטד בשנות ה-50, בדרך למשחק בגביע האלופות.

(moshe34) #170

לפני שבוע או משהו כזה [B]דור הופמן[/B] כתב עליהם טור מרגש בעמוד שלו בפייסבוק, אני לא יודע איך לשתף פה אז אני יעתיק את מה שהוא כתב:
[RIGHT][B]
"[/B]2016 היא שנת הסינדרלות בספורט העולמי. מישהו שם למעלה החליט להשתעשע והביא לנו את לסטר סיטי אלופת אנגליה, שיקאגו קאבס שוברת נאחס, פורטוגל ביורו, הפועל באר שבע אחרי 40 שנה, פלאסה קלוניה באורוגוואי, אינדפנדיה דל ואז’ה בגמר הליברטדורס, ראשון לציון בכדורסל ועוד…***רגע לפני ש-2016 נגמרת, זמן לסינדרלה אחרונה.[FONT=inherit]
שאפקואנסה, קבוצה ברזילאית מסנטה קטרינה שבמערב ברזיל, 200,000 תושבים והיסטוריה צנועה מאוד בכדורגל, עלתה הלילה לגמר גביע הסודאמריקנה. בחצי הגמר הדיחה את סן לורנסו, ברבע את ג’וניור מקולומביה ובשמינית את אינדפנדיינטה. לא הבקיעה הרבה, אבל לא ספגה.[/FONT][FONT=inherit]על פי מדד לסטר לסינדרלות, היא הדבר האמיתי. ב-2009 הייתה בליגה הרביעית ורק לפני שנתיים ערכה בכורה בליגה הראשונה. (בשנת ה-70 שיחקה גם כן בליגה הבכירה, אבל אז היו 100 קבוצות בערך בליגה, היא סיימה 93). כמובן שהאיצטדיון שלה לא עומד בתקן לארח את הגמר והיא תנדוד למגרש בפורטו אלגרה. בקיצור, סינדרלה פר אקסלנס.
הכינוי שלה “ההוריקן של המערב” נובע מהגיאוגרפיה ורוח הלחימה של אוהדיה שנתנו מופעי עידוד אדירים לאורך הדרך. הסגל צנוע מאוד כשהשם הבולט הוא קלבר סנטנה, אקס אתלטיקו מדריד בן ה-35.
בגמר היא תפגוש את המנצחת בין אתלטיקו נאסיונל מקולומביה לסרו פורטנייו מפראגוואי, שתיים שגדולות עליה מאוד.
ניצחון, והיא נכנסת לרשימה. הפסד, ואף אחד לא יזכור את הקבוצה עם השם הכי אדיר בכדורגל העולמי. שפקואנסה. שאפה קו אנסה. שה פה קו אן סה[B]"
[/B]
ואו שתגמר השנה הארורה הזו!!
יהי זכרם ברוך!
הבנתי שאתלטיקו נאסיונל ביקשו להעניק להם את התואר אליפות.
[/FONT][/RIGHT]

(Ehud) #171

אסון נוראי.

התמונה הכי מצמררת כנראה מכל הסיפור היא התמונה מחדר ההלבשה של הברזילאים עם השחקנים שלא טסו לקולומביה וכעת מבינים שכל חבריהם נספו.

(LS7) #172

ראיתי פוסט שלו עליהם אבל לפני כמה חודשים כשהם היו עוד ברבע גמר או משהו כזה.
לא מכיר אף אחד, בהתחלה לקח זמן עד שנפל לי האסימון שזו הקבוצה מהפוסט.
אחת הטרגדיות הגדולות בטח מבחינה ספורטיבית, אחת הסינדרלות הגדולות במונחים דרום אמריקאים, לראות את החגיגות שלהם לפני שבוע אחרי ההעפלה לגמר בדיעבד זה מרסק.

מחווה יפה של אתלטיקו נאסיונל, מניח שכל מועדון היה עושה אותה אבל בכל זאת מהלך שמראה כמה הספורט הוא בסופו של דבר משחק של כבוד וספורטיביות וכמה זה ערך עליון.

יום קשה, יהי זכרם ברוך.

(Lukaku) #173

אסון נורא.

אתלטיקו נסיונאל הקולומביאנית ביקשה מהתאחדות הדרום אמריקאית להכריז על שאפקואנסה כזוכת הקופה סודאמריקנה ולהעניק לה את הגביע. בנוסף קבוצות הליגה הברזילאית הגישו הצעה להתאחדות להגן על הקבוצה מירידת ליגה לשלוש עונות הקרובות ולאפשר לה להשאיל שחקנים בחינם.

(serginhо) #174

קצת אוף טופיק, אבל לפי איזה קריטריונים הקבוצות מקבלות מקום בגביעים הבייניבשתיים בדרום אמריקה? ראיתי ששפוקואנסה סיימה במקום ה 14 ולא זכתה בגביע או בכלל תואר כלשהו בעונה שעברה

(Lukaku) #175

[QUOTE=serginhо;1702717]קצת אוף טופיק, אבל לפי איזה קריטריונים הקבוצות מקבלות מקום בגביעים הבייניבשתיים בדרום אמריקה? ראיתי ששפוקואנסה סיימה במקום ה 14 ולא זכתה בגביע או בכלל תואר כלשהו בעונה שעברה[/QUOTE]

לכל מדינה הקריטריונים שלה. אתה יכול לראות כאן את רשימת הקבוצות ועל סמך מה כל אחת העפילה לטורניר.

(Ofer g) #176

קראתי גם שפאלימרס, אלופת ברזיל, ביקשה לשחק את משחק האליפות שלה עם החולצה של שאפקואנסה.
הדבר ההכי מצמרר שקראתי עד עכשיו היה ראיון של המאמן שלהם שלשום כשהוא אמר:“אם במקרה אני אמות מחר אני אמות שמח כי השגתי את כל מה שרציתי”

לפי מה שהבנתי אומרים שהייתה בעיה חשמלית במטוס ושהטייס רוקן את הדלק כי הוא חשש שהמטוס יתפוצץ. הסיבה לא באמת משנה, מדובר באסון מטורף ועצוב כל כך.

הייתי רוצה לרכוש חולצה של המועדון, סתם אקט של כבוד, אבל אני לא מצליח למצוא שום מקום שמוכר.

(Lukaku) #179

(Ehud) #180

המחווה של ריבר פלייט.
הקבוצה הארגנטינאית שלי באדום לבן תעלה למחזור הליגה הקרוב ביום ראשון עם חולצה בצבעי הקבוצה הברזילאית שאפקונסה להוקרת המועדון הברזילאי שספג את הטרגדיה השבוע, גאה!

מועדון האוהדים של מילאן בברזיל הקים עצומה כדי לשכנע את מילאן לשחק מול שאפקואנסה במסגרת גביע ברלוסקוני. כל העסק הזה הפך ויראלי מהר מאוד.

מילאן לא הגיבה באופן רשמי, אבל אני מניח שהתשובה שלה תהיה חיובית.

(kfireal) #182

[RIGHT]סרטון חדש שלי, שמדבר על האסון שקרה לקבוצת הכדורגל צ’אפסאונסה.
בדרכם למשחק גמר התרסק מטוס ונהרגו 71 אנשים.

במשחק שהעלה את הקבוצה לגמר, בדקות האחרונות השוער הציל שער ולכן הקבוצה עלתה לגמר.
אך מה היה קורה אם הוא לא היה מציל את השער, והם לא היו עולים לגמר?

האם הקבוצה לא הייתה מתה, או שהגורל היה מוצא את הדרך בכל מקרה?

דונו

//youtu.be/jN-2wQs2Dzs
[/RIGHT]

מאיר אינשטיין נפטר הערב בגלל המחלה שהוא סבל ממנה.

עצוב.