עוד שחקן הלך לעולמו :: על טרגדיות בספורט.

(Alessandro Del Piero) #1

מיקלוש פהר (1979 - 2004)

אני חושב שלזה מגיע נושא משלו.
לאחר שמני לוי התמוטט ועדיין שוכב כצמח,ולאחר מותו הפתאומי של מארק ויויאן פו הלך לעולמו עוד שחקן.
חלוצה ההונגרי הבינלאומי של בנפיקה ליסבון, מיקלוס פאהר, התמוטט ומת במהלך משחק אמש. פאהר לקה בליבו במהלך משחק ליגה פורטוגלית בין בנפיקה לויטוריה גווימארס בדקה ה- 90 ולאחר שעלה כמחליף והספיק לשחק כחצי שעה, החלוץ בן ה- 24 הורד מהמגרש ונלקח לביהח, לאחר שאיבד את הכרתו. המשחק הופסק ל- 15 דקות כשרופאי שתי הקבוצות מנסים להציל את השחקן, שמת לאחר מכן בביהח.

הצהרת ביהח: בשעה 21:45 (שעון מקומי) הובא מיקלוס פאהר לביהח לאחר שליבו פסק לפעום. כל אמצעי החירום ננקטו מיידית, ונמשכו עד 23:10 ללא הצלחה. אז השחקן הוכרז מת. הגופה תישאר בביהח ויבוצע בשחקן ניתוח שלאחר המוות בכדי לברר את סיבת המוות.

בקבוצתו של השחקן, בנפיקה ליסבון, ובליגה הפורטוגלית לקחו את המקרה בצורה קשה מאוד ודקת דומייה צפויה בכל המשחקים במחזור הבא. דובר בנפיקה הוסיף: אנחנו בהלם מוחלט ונבקש ראשית למסור את תנחומינו למשפחתו של השחקן. כל חברי ההנהלה והאוהדים של הקבוצה מתאבלים על הספורטאי שלנו.(הדברים לקוחים מאתר ספורט 5).

(omer) #2

נכון,עוד מקרה מצער.
. יהי זכרו ברוך!

(judentus) #3

כל המנגנון הרפואי בכדורגל העולמי מלא באנשים שמלמים מחת לשולחן כדי לשנות בדיקות רפואיות… וכך אנשים שלא כשירים לשחק עולים למגרש… חוץ מאינטר שלא הסכימה ש(נראה לי אני לא בטוח בשם) בבא דיוף ישחק השנה אצלה עד שלא יעבור ניתוח בגלל שהרופא שלה אמר שיש לו בעיה בעוד רופאים אחרים אמרו שבסדר… וקאנו של ארסנל שהפסיק לשחק עבר ניתוח ועכשיו הוא בסדר… הרבה אנשים לא כשירים עולים על המגרש כי הם בטוחים שלהם לא יקרה כלום וזה מה שקורה להם…
מקרים מצערים שיכלו לא לקרות…

(Haifa Til'l i Die) #4

זה ממש מפחיד הקטע הזה ששחקנים מתמוטטים באצע משחק.
צריך לעשות בדיקות קפדניות יותר.

(Alessandro Del Piero) #5

בבא דיוף ישחק השנה אצלה עד שלא יעבור ניתוח

כמובן שדיברת על פדיגה.

(Black-Knight) #6

צריך להיזהר ולבדוק יותר טוב את השחקנים הלקויים בלב, הנה עוד מקרה… :-\

(ג. מיכאל) #7

מיקלוש מיקי פהר נולד ב20 ביולי 1979 בעיר גיור, והחל את הקריירה שלו בקבוצה המקומית אטו. בגיל 16 עלה לבוגרים, ובשלוש עונות הבקיע 23 שערים ב- 62 משחקים. בעונת 98/99 הוא עבר לפורטוגל. בשנה הראשונה הוא זכה עם פורטו באליפות, אבל לא השתלב ועבר לסלגיירוס ומשם לבראגה. בבראגה הוא התחיל לזרוח, הבקיע 14 שערים ב- 26 משחקים והשנה עבר לבנפיקה. סך הכל הוא שיחק 80 משחקים בליגה הפורטוגלית, בהם הבקיע 27 שערים. ב- 18 משחקים בנבחרת הונגריה הוא הבקיע שלושה שערים. (מתוך האתר של בנפיקה)

(system) #8

מוזר שבתקשורת הישראלית בקושי התייחסו למוות השחקן הקמרוני מהסיטי לעומת עכשיו

(omer) #9

נשלח עי: רפאל נשלח ב: היום בשעה19:45:05
מוזר שבתקשורת הישראלית בקושי התייחסו למוות השחקן הקמרוני מהסיטי לעומת עכשיו

מרק ויויאן פואה היה הרבה יותר מוכר מפהר ואני גם זוכר שהזכירו את המוות שלו בחדשות הספורט לפחות עד סיום גביע הפדרציה!

(Eytan) #10

מרק ויויאן פואה היה הרבה יותר מוכר מפהר ואני גם זוכר שהזכירו את המוות שלו בחדשות הספורט לפחות עד סיום גביע הפדרציה!

צריך לזכור שהמקרה היה בחצי הגמר ככה שלא היה הרבה זמן עד סופו…

הזכירו את המקרה הזה יותר אולי משום שזה המקרה השני באותה שנה

(hapoelpt) #11

כל הונגריה באבל על מותו של אחד השחקנים המוכשרים במדינה בשנים האחרונות וחלוץ הנבחרת.הוא אגב עמד להתחתן בשבוע הבא. אני זוכר אותו במדי הונגריה במשחק רעים נגד ישראל (1-2 להונגריה).
אגב,הועלו טענות על הטיפול הרפואי האיטי בחלוץ לאחר שהתמוטט ואופא הביעה דאגה לגבי הטיפול הרפואי לקראת אליפות אירופה בקיץ בפורטוגל.
יש גם שמועות שהוא קיבל כדורים ממריצים שפגעו לו בקצב הלב.
מוות של ספורטאי על המגרש זה תמיד עניין טראומטי ומפחיד .אגב,יום לאחר מכן מת במגרש גם כדורגלן שבדי מהליגה הרביעית בשם אנדרסן אבל הוא לא היה מפורסם כמו מיקלוש פאהר. אגב,מעניין כיצד מתמודד עם הטרגדיה אחיו של מילוש,צ’אבה פאהר ששיחק עימו בנבחרת הונגריה.

(ג. מיכאל) #12

אלביירו אוסוריאגה לופז (אל פאלומו) 1967-2004

השחקן המוכשר אך בעייתי עבר המון קבוצות בקריירה שלו, בין השאר במלגה (ספרד), אתלטיקו מדיין (קולומביה), אינדיפנדיינטה (ארגנטינה), סנטוס (ברזיל) ועוד. אנחנו זוכרים אותו בתור האיש שניפץ את הבונקר הישראלי של ש.ג. ומנע מאיתנו את העליה למונדיאל 90’.

(ERREALA) #13

ירו בו 2 מטר מהבית שלו

וזה לא מקרה ראשון בקולומביה

זוכרים את אסקובר שירו בו בגלל שער עצמי?

ועדיין אומרים שישראל ארת מסוכנת

(Liani_23) #14

מישהו יודע למה הוא נרצח?

(שי) #15

הוא היה שחקן נהדר, אך בעל קשרים בעיתיים מחוץ למגרש.

דרורה את בטוחה? אני קראתי שירו בו 7 כדורים במסעדה…

אבל אני לא מתיימר להיות בוקי נאה.

(ג. מיכאל) #16

אוסוריאגה מובא למונחות בקאלי

זה יכול להיות במסעדה, או על יד הבית, או במסעדה על יד הבית. זה לא ממש משנה. השאלה למה הוא נרצח יותר חשובה, אבל המשטרה עדיין עובדת על זה. כמו ששי אמר, מדובר הקשרים החברתיים שלו היו בעייתיים, ונדמה לי שהוא גם הורשע בפלילים כמה פעמים. כמובן שזה לא סותר את היותו שחקן נהדר. ברזומה שלו רשומים שער נצחון בגמר הליברטדורס (עם אתלטיקו נסיונל ממדיין) וכאמור, השער שהעלת את קולומביה למונדיאל 90’.

(Alessandro Del Piero) #17

הלם בברזיל!שחקנה של סאו קטאנו,סרג’יניו(מגן שמאלי כמדומני)נפל במהלך המשחק ולאחר כשעה נקבע מותו בבית החולים!

(ג. מיכאל) #18

סרג’יניו

1974-2004

שניות לפני הקריסה

(Viva Barca) #19

כמה כבר אפשר? השנה העולם סובל מיותר מידי מקרי מוות אצל שחקני כדורגל, ממש ממש חבל. אבל מה שהכי מטריף אותי זה שהכל השחקנים שמתים, מתים צעירים כל כך, מסכנות כל המשפחות.
יהי זכרו ברוך :frowning:

(pampiel) #20

פאולו סרג’יו דה אוליברה סילבה המכונה סרג’יניו נולד בויטוריה באוקטובר שנת 1974.
הבלם המוכשר והקשוח שיחק ב-5 מועדונים קטנים בין השנים 94-99 ואז עשה את הצעד שיהפוך אותו לאחד הבלמים המוכרים ביותר בברזיל,כשהחליט לעבור למועדון הקטן סאו קאטניו.
בשנת 2000 כשסרג’יניו בהרכב,המועדון הפסיד את אליפות ברזיל (שנקרא באותה שנה גביע ז’ואו הבלאנז’),רק במשחק הגמר מול ואסקו.הישג סנסציוני והיסטורי שהעלה את הבלם לכותרות והביא לדחיפה הגדולה קדימה של המועדון הננסי.
שנה מאוחר יותר הייתה זו עונת השיא של סרג’יניו כשהוביל את הגנת הקבוצה,עד למשחק הגמר מול אתלטיקו פארנאנסה של אלכס מיניירו.(והוסיף גם 3 שערים אישיים)
אמנם בסיום היה זה החלוץ ממינאס ז’ראייס שחגג.אבל כל ברזיל ידעה מאז שעם סרג’יניו וסאו קאטניו אסור להתעסק.
ב-2002 עוד הישג ענק עם טעם חמצמץ,כשאולימפיה מפארגוואי גונבת את גביע הליברטדורס ממש מתחת לאפו של סרג’יניו והאזולאו.
מה שמנחם מעט היא העובדה שלפחות את הקריירה שלו ולצערנו גם את חייו סיים סרג’יניו כאלוף.
אלוף הפאוליסטה לשנת 2004.

הלילה בדקה ה-14 הארורה של המחצית השנייה נדם ליבו של אחד מטובי הבלמים בברזיל.
בשעה ששני הצוותים הרפואיים נלחמו על חייו נראו מחזות קורעי לב כשהשחקנים משתי הקבוצות ממררים בבכי ומתפללים יחדיו לאלוהים שיחוס על חייו של האדם הסימפטי הזה.ללא הועיל…

הנהלת סאו קאטניו פירסמה את ההודעה הבאה.(ולי לא נותר אלא להצטרף כשדמעות חונקות את גרוני.)

[b]סרג'יניו[/b]

תנוח על משכבך בשלום.תודה על הכל.מתגעגעים,חבר!!!