אקדמיה (הדבר האמיתי): אוניברסיטאות, מכללות והשכלה גבוהה

(ganjo) #1050

דוק שביתות עולות כסף למדינה. כשארגון שממומן על ידי המדינה שובת הוא פוגע במדינה. אולי נחוקק חוק שאוסר השבתה? הלא אם האינטרס הכלכלי של ישראל הוא הדבר היחיד שחשוב ועולה על כל שאר האינטרסים הרי שלא ירחק היום בו ממשלות ימין יאסרו השבתה ויטענו שממילא רק ארגוני סמול שובתים…

לדעתי עובדי ציבור הם כאלה שמקבלים את משכורתם ישירות מהמדינה אבל אין לי מושג אמיתי…

אגב, אחד הדברים שמאפיינים טיעונים ימניים בשנים האחרונות זה שpcזו מחלת השמאל. מעניין מה הוא קוד אתי אם לא pc…

(DoctorGonzo) #1051

לצערי הרב חוק כזה לא יעבור… אתה רוצה לשבות, שבות, קח בחשבון שיכול להיות שתפוטר. אם אתה מפעיל טרור כלכלי נגד המדינה, לא רואה סיבה למה לה לממן אותך. ושוב, אין פה עניין של ימין ושמאל, וזה לא מעניין אותי בכלל.

דווקא היה דיון מעניין אצל לונדון השבוע בעניין ה-PC, שהוא באמת מחלה מזעזעת של המאה ה-21 (ובד"כ גם פועל חד-חד כיוונית). זה מה שכתבתי לדיקארו באחת ההודעות הקודמות, שהליברליזם הימני בד"כ מתמצה בססמאות של מכון התקנים ולסגור את גל"צ. אגב, אם לא הבהרתי את עצמי, אני מתנגד באופן מובהק לקוד האתי של אסא כשר, אבל תומך חד משמעית בזכותה של המדינה לפגוע במי שבאופן מודע ומובהק מנסה לפגוע בה.

(Uriah) #1052

דיעה “כלכלית” (קרי: אם נעשה X התוצאה תהיה כנראה Y) היא לא דיעה פוליטית.

(ganjo) #1053

נראה לי שיש מגבלות די חמורות על פיטורי שובתים.

לגבי זכותה של מדינה לפגוע - אמירה של מי שנולד וגדל בדמוקרטיה ומשוכנע שהוא חסין. מאחל לך ולי שלא נזכה לבדוק את הגישה שלך.

אוריה על אותו משקל: אם נכבוש 2 מיליון בני אדם ולא נאזרח אותם הם לא יהיו אזרחים ואנחנו לא נהיה דמוקרטים. הנה תיארתי דעה במדעי החברה ולא דעה פוליטית.

(whykds) #1054

מה ההבדל בין זה לבין ‘אם נרד מרמת הגולן יהיה איום טילים על הצפון ולכן המצב הביטחוני ידרדר’? זה בסדר? ואם לא, אז זה בסדר אם זה נאמר על ידי חוקר היסטוריה צבאית? ואם הוא מוסיף שבגלל זה הוא תומך בימין, זה לא בסדר? ואם חוקר מדע המדינה מספר לתלמידיו שהוא עשה מחקר וגילה שח"כ X הוא הכי גרוע על פי מדד חדשני שהוא פיתח?

אין לזה באמת סוף. הסיבה לחוקים האלה היא שהאקדמיה שמאלנית ברובה ולכן הימין החליט להגביל אותה. בואו לא ניהיה תמימים

(הדוגמה סתם מומצאת, כמובן)

(ganjo) #1055

אני מציע קוד אתי לרבנות - יש שם מעט מידיי שמאלנים…

בכל אופן כמו שכבר אמרתי - שקד, בנט, רגב, כשר, הם כולם מאיישים זמנית את המשרד. הם יילכו ועינת ויצמן, קוטלר, ושות’ יישארו. הימין ימשיך להתבכיין על משילות ובסוף תמיד יוכל לסמוך על השמאל שינהל את המדינה. את הבת השנייה שלי אני כבר לא אשלח למלתעות הגננת הז’בוטינסקאית ולבת הראשונה עשיתי היום שיחת תיקון על מהי ירושלים באמת ומה אני חושב על תפילות בכותל.

נקווה שמתניהו יגמור בכלא ויפה שעה אחת קודם ואז כל ליצני החצר שלו יחזרו לגודלם הטבעי. בינתיים עצוב בעיקר על הימין שלגמרי מאבד את דרכו וזונח את מנהיגיו הישנים לטובת מלחכי הפנכה של הרבנים השחורים והסרוגים. הימניים הליברליים כאן יוכלו לספר לנכדיהם כנראה שלא בגאווה גדולה על איך הם היו מוכנים למכור את הליברליזם שלהם תמורת נזיד שלטון נטול משילות.

(DoctorGonzo) #1056

בגלל זה כתבתי שלצערי זה כנראה לא יעבור… כוחה של העבודה המאורגנת חזק מדי מכדי שהמדינה תחליט לשנות את מאזן האימה שההסתדרות מקיימת איתה מקום המדינה. זכותה של המדינה לפגוע זה א-ב בשיעור ראשון של מדעי המדינה. מראש, בעצם היותך אזרח של מדינה, זכויותך מסויגות במידה זו או אחרת. לפעמים בצדק, לפעמים זה אבסורד. לדעתי מרצה שזוכה למימון ציבורי לא יכול לצאת ולתמוך אקטיבית בפעולה כלכלית כנגד אותו ציבור ומדינה שמממנים אותו. ולסיכום, אין שום סיכוי שאני או אתה נזוז מילימטר מעמדתנו, רק שהטיעון שאתה העלת נגד הקוד האתי הוא בדיוק מה שיחזק את התמיכה הציבורית בו ויקדם אותו עד לקיבועו המעוות בצורה כזאת או אחרת, ואילו הטיעונים הבאמת רלוונטים נגד החוק הזה, מה שתארת למשל בסיפא של ההודעה האחרונה שלך, יהדהדו כהד רחוק בהר. בקיצר, הטיעון שלי הוא choose your battles.

עריכה: ראיתי את ההודעה האחרונה שלך ואני רוצה לשים הערה/לפתוח נושא. האם באמת מדובר כאן בימין מול שמאל, או בסופו של דבר בחילוניות מול הציונות הדתית (את החרדים אני שם בצד, כי הם עדיין לא בקונצנזוס). זה מתחבר לשאלה ששאלתי בתרד התקשורת - כמה אנשי תקשורת ימניים אתה מכיר שאינם חובשי כיפה. עד כה יש לי את אחימאיר ואת אמנון לורד, וברץ אם בכלל אפשר לכנות אותו איש תקשורת.

(Uriah) #1057

שאלת על מרצים לכלכלה ועניתי - מה הקשר לרמת הגולן?
כשמרצה לכלכלה מציג את הדיעה הכלכלית שלו, כלומר X יגרור Y, אין בכך שום פוליטיקה.

whykds שאל על מרצים לכלכלה ועניתי - מה הקשר לסוגיה הפלסטינית?
כשמרצה לכלכלה מציג את הדיעה הכלכלית שלו, כלומר X יגרור Y, אין בכך שום פוליטיקה.

אל תכניסו לי מילים למקלדת, עדיף שתגן על המילים שיוצאות מהמקלדת שלך. כיצד בדיוק האקדמיות בישראל מטיפות לקפיטליזם?

(DoctorGonzo) #1058

אגב 2:

(Uriah) #1059

זו היתה ההרמה להנחתה הכי אדירה שראיתי אי פעם

(DoctorGonzo) #1060

על כל לייק שהתגובה של סגל קיבלה, עוד שיערה של מגל נצבעה לבן… זה היה חד, וטוויטר לא שוכח.

(ganjo) #1061

דוק כנראה שפספסתי את שיעור האזרחות עליו אתה מדבר אבל אבל כאן לא מדובר בזכותה של המדינה לפגוע אלא בשאיפתה של המדינה לפגוע. ובינתיים כל מהלכי הימין הם לא עקרוניים אלא מגמתיים ופרטיקולרים דיים על מנת שלא יפגעו בימין עצמו.

אם זה חוק המואזין והחרגת השבת ממנו, אם זה חוק העמותות והחרגת הימין ממנו, אם זה הקוד האתי והחרגת המכינות והחרדים והגננות. בקיצור הימין לצערו לא יכול להחליף את העם והעם לעומת זאת יכול להוציא את הימין מהשלטון כי מה לעשות הוא מורכב גם מאקדמאים ושוחרי תרבות…

לגבי סרוגים נגד חילוניים זה אכן המאבק העיקרי היום בישראל. מאבק בין אליטות אשכנזיות כרגיל.

אוריה בוודאי שזה קשור… אין כלכלה שלא מתבססת על עמדות פוליטיות. הכל פוליטי. בכל תחום.

לגבי שאלתך - לא למדתי כלכלה אז קטונתי מלענות. זו הייתה הנחה אישית שלי שהנחתי שאין עליה עוררין. אשמח לשמוע ממך אם זה לא כך.

(whykds) #1062

כן, אבל בפרקטיקה זה קצת יותר מורכב מזה.
המרצה יכול להגיד ״אם נעלה את שכר המינימום ל- 6,000 ש״ח זה יעלה דרסטית את האבטלה״. מצד שני, הוא יכול להגיד ״אם נעלה את שכר המינימום האבטלה תעלה, אבל מצד שני יעלה גם מדד הסלוידריות החברתית - דבר חשוב, כי מחקרים מצאו שסולידריות ושיוויון הם דברים שהציבור מעוניין בהם״.
אין הכרח להגיד ״דעתי היא״ כדי להביא דעה. לכן אני אומר שלא נצא מזה לעולם, ועדיף בלי החוקים האלה בכלל.

ממתי כלכלנים מתעסקים ב"דברים שהציבור מתעניין בהם"?

סרוגים נגד חילוניים זה המאבק האמיתי ?? וואו איזה מנותקים אתם בחיי…רוב הציבור החילוני במדינת ישראל נוטה ימינה , בין היתר בגלל המציאות במדינת ישראל .
רוב מצביעי " הליכוד " הם בכלל מסורתיים ולא דתיים .
למפלגה של ליברמן ( איש ימין כביכול ) בקושי יש מצביעים דתיים .

חילוניות נגד הציונות הדתית ?? מאיפה אתם מביאים את השטויות האלו ? אולי תצאו קצת מהבועה התל אביב ותבקרו גם בערים מחוץ לגוש דן .

דוקטור גונזו : הבאתי לך שמות של עשרות עיתונאים חילוניים וימניים ואתה מתעקש על יעקב אחימאיר .

לגבי האקדמיה : הרי ברור לגמרי ש90 אחוז מהמרצים הם שמאל קיצוני , ולכן השמאל הוא זה שמתנגד לקוד האתי .
אם היה מדובר באנשי ימין ששוטפים לסטודנטים שלהם את המוח עם דעות פוליטיות , אז ברור שהכול היה מתהפך ואלה שמתנגדים היו תומכים .

אני בתור איש ימין לא רוצה שיכניסו לכיתה שם דעה פוליטית של המרצה , לא מימין ולא משמאל , והסברתי מדוע בתגובה הקודמת .

(DoctorGonzo) #1065

“מאבק בין אליטות אשכנזיות כרגיל”, כחלילי, זה אתה? מה הקשר בין זה שמדובר באליטות אשכנזיות, ומאיפה ההכללה הגסה הזאת שחילוניות היא במהותה אשכנזית?

בקשר לרישא שלך, ראה את הטוויט של עמית סגל.

(ganjo) #1066

והרי דוגמה לאמירה פוליטית.

יש לך נתונים לכך שרוב הציבור החילוני נוטה ימינה?

בכל אופן הויכוח כרגע הוא בין קצוות. סדר היום הוא של אם תרצו ותגובת הנגד היא של השמאל החילוני. בקוים כלליים.

בכל אופן לא יודע מי פה גר בתל אביב (אני לא) ומתי זה הפך לשם גנאי אבל מילא…

דוק - אין קשר רק ציינתי עובדה. לגבי חילוניות אשכנזית - רק מציין את מה שעיניי רואות. אולי עיניי טועות.

זאת אמירה פוליטית בערך כמו להגיד שמהנדסי חשמל לא מתעסקים ברפואת שיניים.

(whykds) #1068

סתם דוגמה

זה עדיין לא “מה שהציבור מתעניין בו”. לא טענתי שכלכלנים לא מתעסקים במדדים של אושר וכדומה, כי הם כן. מה שכן: יש העדפה ברורה להשתמש במחקרים מדידים חיצונית ולא במחקרים המבוססים על עדות כי הם נחשבים, בצדק, לפחות מדוייקים. לא הייתי קורא לשיקול כזה “פוליטי”.