אקדמיה (הדבר האמיתי): אוניברסיטאות, מכללות והשכלה גבוהה

(Arjen_Robben) #1010

מישהו יודע עד כמה שווה בשוק העבודה תואר במקצועות מדעי הטבע (מדעי המחשב,פיסיקה, מתמטיקה) מטעם האונ’ הפתוחה, לעומת תואר זהה באונ’ מהשורה (נניח בן גוריון)?

(Zizou) #1011

יש כאן מישהו שעובד/עבד כמנהל מדיה חברתית ויכול לפרט קצת על התפקיד מעבר למה שנמצא עליו בחיפוש בגוגל ?

או חבר טוב שאתם מכירים,בהחלט גם יכול לעזור.

(Aimarito) #1012

מישהו פה הגיע לועדת משמעת? האם הוא יצא בחיים והצליח להתמודד גם מול החוג והפקולטה שלו? אם כן נא ליצור קשר בפרטי (מעדיף שלא לפתוח את זה בפורום נרחב).

(dkaro) #1013

לצורך עבודה לתואר השני - מישהו מכיר מאמרים/ספרים טובים בעברית או באנגלית העוסקים בקשר בין מחנות הריכוז/השמדה לכלכלת המלחמה הגרמנית?

(Carvajal) #1014

אני סטודנט בשנה ד להנדסת תוכנה במכללה בירושלים.
הממוצע שלי הוא 84.2 בערך, ואני מעוניין לעשות תואר שני בקרוב.

האם אוניברסיטאות יסכימו לקבל אותי למרות שאין לי ממוצע 85? חשוב לי לעשות תואר שני במקום בעל שם(כנראה אוניברסיטת תל אביב או העברית) ולא במכללה.
אשמח אם יש מישהו שמכיר את הפרוצדורה.

(עקרונית יש לי אפשרות לשפר 2 קורסים ולסיים ב85, אבל אני לא רוצה לחכות עם סגירת התואר).

תודה רבה.

(orelh94) #1015

אני מעוניין ללמוד תקשורת ספורט, כלומר כתבי ספורט שדרנים וכו’.
יש משהו מעניין בגזרה? מישהו שלמד ויכול להמליץ?

(Oleguer 23) #1016

בטח. למדתי אצל עמית הורסקי, היום אני עובד בערוץ ONE. בכלל, כמות הבוגרים בתעשייה עצומה. חפש בגוגל “קול הספורט” ואם אתה צריך דבר איתי בפרטי בכיף אני אפרט לך.

(barakpxp) #1017

אני מחפש לעשות קורס במתמטיקה במחשב. רציתי לשמוע אם יש פה אנשים שעשו בעבר ועל מה הם ממליצים.

(רון) #1018

אהלן חברים.למביני עניין,תואר בכלכלה במכללה למנהל עדיף משמעותית מתואר במכללה האקדמית נתניה?(גם תואר בכלכלה בשם אחר-בנקאות ושוק ההון).

(Uriah) #1019

לא כדאי לעשות תואר בכלכלה ובטח ובטח שלא במכללה.

(Uriah) #1020

barakpxp

מה זה קורס במתמטיקה במחשב? תצטרך להיות יותר קונקרטי

(barakpxp) #1021

מצאתי אתר שנקרא coursera שדרכו אפשר לעשות קורס במתמטיקה שבנוסף לכך נותן נקודות באוניברסיטה העברית. אני מחפש אתר שיתן לי רענון כללי על מתמטיקה לקראת הלימודים(עוד לא סופי איפה אלמד).

(Uriah) #1022

אינפי, הסתברות, סטטיסטיקה ואלגברה לינארית אלו הקורסים הרלוונטיים להכל בערך.

http://www.gool.co.il/ - זה האתר הכי פרקטי שיש.

(royb) #1023

מהניסיון שלי:

לא הייתי סומך על gool בכל הקשור לאינפי ולינארית. אלו קורסים מאוד תיאורטים ומדויקים שלכל מרצה יש את השטנצים שלו, לפחות בעברית ואני חושב שגם בטכניון. יש מרצה מומלץ לאינפי בטכניון שהרבה סטודנטים לומדים ממנו, שמו צנזור- חפש ביוטיוב. לי היה מרצה טוב לאינפי ולינארית אז לא חיפשתי בחוץ.

gool סבבה לקורסי בסיס בפיסיקה- מכניקה וחשמל.

המלצה כללית: כדאי להתחיל להתרגל לספרות באנגלית. ככל שמתקדמים בתואר מאגרי הספרות בשפה העברית מצטמצמים. gool לא רלוונטי משנה ב’.

(Uriah) #1024

אם הוא ישלים את גול לפני הלימודים, יהיה לו בסיס מעולה. זה קצת יותר קונקרטי מ"קורס במתמטיקה באינטרנט" פשוט…

(ganjo) #1025

מרוב שמדברים על הקוד האתי שניסח שוליית הליצן החלטתי להיות הישראלי היחיד שקורא אותו (מאז שחבר אחד שלי היה בביקור בצפון קוריאה יש לי דחף להיות גם הישראלי היחיד בתחום כלשהו). אז קראתי את המסמך העלוב הזה שעצם העובדה שכתב אותו איש אחד בלבד מעידה על היותו חסר תוחלת. מעבר להכתבה הברורה של פאשיסטי אם תרצו שניכרת בכל שורה בערך תפס אותי סעיף אחד שמבחינתי מעיד על כוונת המשורר:

“חבר הסגל האקדמי של מוסד להשכלה גבוהה בישראל לא ישתתף בחרם אקדמי על המוסדות להשכלה גבוהה בישראל ואף לא ישתתף בקריאה לזולתו לממש חרם כזה או לתמוך בו”

יש המון סעיפים בעייתיים ולא פחות סעיפים טיפשיים אבל זה מכיל בחובו את כל מה שרע בטופס הבירוקרטי של מכשיר השרצים. הסעיף הזה בעצם מחייב את מרצי ישראל שלא להחרים את ההשכלה בישראל. גם אם היא למשל תקרא לרצח עם. או תטען שערבים הם נחותים מיהודים/נוצרים. אין בעיה שחבר סגל אקדמי יקרא נניח לחרם על מוסדות להשכלה גבוהה באיראן או באנגליה. כלומר אין פה אתיקה אקדמית אלא אתיקה ציונית בלבד. הסעיף הזה מעיד רק על דבר אחד: על קלות הדעת ועל השטחיות בהם נכתב המסמך הזה. אם אסא כשר רוצה לספק למרצים קיצורי דרך למחשבה אז הוא הצליח בגדול. חייב לשבח את אם תרצו. הם מצליחים לחדור כל כך עמוק ועושים עבודה יסודית מאין כמוה. רק מתנחם בכך שכל חוק אנטי שמאלני שמנסים לחוקק יחזור כמו בומרנג ויכה בימין בתורו.

(DoctorGonzo) #1026

הסעיף הזה מוצדק וברור, ואני לא מבין בכלל מה בסיס הטענה הפשיסטית שבו. אתה מרצה באקדמיה, זאת שממומנת מכספי ציבור, ואתה קורא לחרם עליה? נניח ואוניברסיטת אריאל תקרא לרצח עם (באמת תרחיש סביר ליאור…) ושאר האקדמיה הישראלית ולמל"ג ולמשרד החינוך לא יהיה כלום להגיד על כך ולפעול כנגדה, עדיין תרצה לקבל תשלום מאותה רשות זדונית זו בשם האקדמיה הישראלית אבל למרק את מצפונך בכך שקראת לחרם?

מתי אגב קרא/הצטרף איזה חבר אקדמיה ישראלי לחרם על מוסדות להשכלה גבוהה באנגליה או באיראן?

(dkaro) #1027

אין לי שום בעיה עקרונית עם הקוד האתי, מלבד השיקול הענייני לחלוטין של האם אנו רואים בסטודנטים ככאלה שניתנים להשפעה בקלות. אמנם, לא קראתי את כולו (סחטיין ליאור), אבל לפחות ברמת הכותרות שראיתי בחדשות, מדובר בחלק אינטגרלי ולגיטימי במאבק התרבויות שמתחולל במדינה בשנים האחרונות.

כל עוד המדינה מממנת מוסדות מסוימים, יש לה פריבילגיה מלאה לחלוטין לצפות להיות בעלה השפעה על אותם מוסדות. אני אישית לא כזה בטוח שיש בקוד באמת צורך, אבל קשה לי להתמודד מול הטיעון של הימין כי אני חושב שהוא מוצדק לחלוטין: בעולם בו האקדמיה הישראלית הייתה משקפת את כללי גווני הקשת הקוד היה מיותר והסטודנטים היו נחשפים למגוון דעות. בקשת הישראלית, האקדמיה נשלטת כמעט לחלוטין על ידי אנשי שמאל - באופן לא פורפורציוני לחלוטין להתפלגות באוכלוסייה - ועל כן מצפים מהמרצים לשמור את הדעות הפוליטיות שלהם לשיחות סלון.

לגיטימי ב-100%.

לגבי הסעיף על החרם האקדמי: מוסד שמממן ארגון מסוים מסרב להמשיך לעשות זאת אילו העובדים של הארגון יקראו לחרם נגד המוסד. מה אני אגיד, איזה פאשיזם… אי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה. אי אפשר לקרוא לחרם נגד המממן שלך. זה אבסורד.

(ganjo) #1028

דוד הבעיה היא שזה לא אפשרי. אין תחום אקדמי שאין בו השפעה עמוקה ומהותית לעמדות פוליטיות. על אותו משקל אפשר לטעון שכל האקדמיות בישראל מטיפות לימין כי הן כולן מטיפות לקפיטליזם. הימין אוהב להתבכיין שאין לו משילות. 40 שנה ועדיין לא הבינו שם שכך נראית משילות. אף ממשלה לא יכולה לעשות כל מה שמתחשק לה. מירי רגב יכולה לבכות עד מחר אבל בעוד שנה שנתיים היא כבר לא תהיה שרת התרבות ואנשי התרבות עדיין יהיו שם. לכן הם חזקים עליה ולכן הם ינצחו אותה. אותו כנל בנט.

דוד זו בדיוק ההגדרה לפאשיזם… המדינה לפני ומעל הכל.

(Uriah) #1029

ממתי האקדמיות בישראל מטיפות לקפיטליזם?