אקדמיה (הדבר האמיתי): אוניברסיטאות, מכללות והשכלה גבוהה

(Uriah) #969

אולי מדעי המחשב זו לא התשוקה שלך, אבל זה לא נראה כאילו אתה חולם על משפטים בלילות.

שאל את עצמך בכנות מה אתה רוצה לעשות כשתהיה גדול. חבל לזרוק כסף ומאמץ רק מתוך אינרציה חברתית.

ובכלל - היום בניגוד לעבר אפשר ללמוד המון דרך האינטרנט

(Ender) #970

בהמשך לשאלה שאוריה הציע לך לשאול את עצמך ואני מציע לך גם לשאול אותה (“מה אני רוצה לעשות כשאהיה גדול?”), שאלה נוספת היא “היום בבוקר סיימתי את התואר. מה אני עושה הלאה?”, והשאלה הבאה היא “אוקיי, אולי אני יכול לנסות לעשות את הדבר הזה כבר עכשיו, לפני שאני מתחיל תואר שכנראה לא קשור לזה באופן ישיר? או להתחיל לעבוד במשהו בקטנה שדומה לזה, נותן לי קצת ניסיון רלוונטי וגורם לי להיחשף לתחום ולראות האם הוא מדבר אלי?”

אגב, אם כבר אתה עושה תואר רק כדי “להרשים” (ואני לא אומר את זה בקטע ביקורתי, אלא פשוט בניסיון להבין את המניע שלך מאחורי הלימודים) - מדעים מדויקים רלוונטיים לך? מתמטיקה/פיזיקה/מדעי המחשב/סטטיסטיקה?
ואם הכיוון הכללי הוא תואר הומאני (למה זה הכיוון הכללי? אתה מתחבר לזה יותר? האם אנחנו קרובים למצוא משהו שמדבר אליך? :slight_smile: ), האם שמעת על מסלול פכ"ם?

(Merengue) #971

מישהו יכול להמליץ על מכללה טובה ללימוד עיצוב גרפי (פוטושופ/אילוסטרייטור/אינדיזיין) באיזור ירושלים ?

(דניאל.) #972

מה ההבדל בין Subject ל-Faculty?

(beny22) #973

[QUOTE=Ender;1679731]בהמשך לשאלה שאוריה הציע לך לשאול את עצמך ואני מציע לך גם לשאול אותה (“מה אני רוצה לעשות כשאהיה גדול?”), שאלה נוספת היא “היום בבוקר סיימתי את התואר. מה אני עושה הלאה?”, והשאלה הבאה היא “אוקיי, אולי אני יכול לנסות לעשות את הדבר הזה כבר עכשיו, לפני שאני מתחיל תואר שכנראה לא קשור לזה באופן ישיר? או להתחיל לעבוד במשהו בקטנה שדומה לזה, נותן לי קצת ניסיון רלוונטי וגורם לי להיחשף לתחום ולראות האם הוא מדבר אלי?”

אגב, אם כבר אתה עושה תואר רק כדי “להרשים” (ואני לא אומר את זה בקטע ביקורתי, אלא פשוט בניסיון להבין את המניע שלך מאחורי הלימודים) - מדעים מדויקים רלוונטיים לך? מתמטיקה/פיזיקה/מדעי המחשב/סטטיסטיקה?
ואם הכיוון הכללי הוא תואר הומאני (למה זה הכיוון הכללי? אתה מתחבר לזה יותר? האם אנחנו קרובים למצוא משהו שמדבר אליך? :slight_smile: ), האם שמעת על מסלול פכ"ם?[/QUOTE]

מסכים עם רוב הדברים שנאמרו פה, אבל לא חושב שמשהו עושה תואר בכדי להרשים, אלא כדי להחזיק עוד כלי בארגז כלים.
לימודים, ולא ממש משנה איזה, הם דבר שמפתח את הראש ואת היכולות שלך. מסכים עם זה שאפשר גם ללמוד לבד, אבל כמה מאיתנו באמת עושים זאת ? סביבת הלימודים תורמת מאוד לביצועים וכמובן האנשים שאיתם אתה מעביר את התקופה הזו.
אני מציע שתלך ללמוד , למה שאתה הכי מתחברף תחום שתוכל לעסוק בו ולהיות מרוצה מעל הבחינות. בסופו של גבר אדם צריך לקום בבוקר עם חיוך ולחזור עם חיוך.
:wink:

[HR][/HR]
[LEFT]לימודי תקשורת
לימודי משאבי אנוש
הנדסת תוכנה
[/LEFT]

(Uriah) #974

בסופו של דבר אדם צריך לקום בבוקר ולפרנס את עצמו, כי אחרת גם החיוך ירד מהפנים.

אני חושב שאין החלטה כלכלית משמעותית כל כך בחייו של האדם המודרני שנופלת על שיקול שרירותי כל כך כמו הבחירה מה ואיפה ללמוד. אנחנו מדברים מניסיון אישי ומניסיון של מכרים, שחלק מכובד מהם לחלוטין הלך ללמוד בשביל “להרשים” (את אבא, אמא או בן/בת זוג עתידיים) ולא מתוך שיקול כלכלי / תועלתני רציונאלי.

אנחנו ניצבים בפני עידן חדש והחיים כפי שאנחנו מכירים אותם, וכך גם שוק העבודה, עומדים להשתנות דרמטית. ללכת ללמוד תקשורת במכללת כינרת סתם כי זה נשמע מגניב זה פשוט חסר אחראיות.

באופן כללי כל הקונספט של לימודים אקדמאיים מוערך הרבה יתר על המידה, במיוחד כשלא מדובר במקצועות יעודיים (אתה לא יכול לפתוח סתם ככה קליניקה ולטפל באנשים).

(Shusaku) #975

צריך לציין שהמטרה האמתית של האקדמיה היא לחשוף פוטנציאלים להמשיך לתחום המחקר. תואר ראשון לא מעניין אותם, אלא אם כן יש לך פוטנציאל להמשיך לדוקטורט ולהעשיר את האקדמיה בעתיד.

(אלכס) #976

תואר בפסיכולוגיה ומדעי הקוגניציה - יצא לי לקרוא כי ניתן להשתלב עימו במספר תחומים במספר תעשיות, ביניהן בהייטק. יש אמת בדבר? כסף בתחום? מקומות עבודה?

תודה למגיבים.

(benos) #977

תבדוק כמה מהמודעות דרושים מבקשות תואר במדעי המח ותבין לבד מה הדרישה לזה בהייטק.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

(Santiago_Munez) #978

משתחרר עוד חודש, ואין לי ממש כיוון.
אני צריך כנראה שלושה דברים: לגלות מה אני רוצה ללמוד, וכנראה לעשות פסיכומטרי ולשפר קצת בגרויות (בגרות מלאה אבל ממוצעת).
למישהו יש טיפים בשבילי?

(Shusaku) #979

קודם תבין מה אתה רוצה ללמוד, ואיפה. מקצוע x דורש 200 נקודות יותר בפסיכומטרי, ואם אתה הולך לאוניברסיטה y אולי לא תצטרך לשפר בגרויות.

תבדוק לגבי סדנאות הכוונה לחיילים משוחררים.

(Ender) #980

מעבר למה ששוסאקו אמר (פסיכומטרי ובגרויות הם כלי ולא מטרה, לשפר אותם בהתאם לדרישות המקצוע שאתה בוחר ולא להפך), תתחיל ממחשבה כללית על העתיד הקרייריסטי שאתה רוצה בשביל עצמך. איפה אתה רוצה להיות עוד 5-10 שנים ומה כדאי לך לעשות כדי להגיע לשם? אם יש תחום ספציפי מאוד - תתחיל לעסוק בתחום הזה. בין אם זה אומר ללמוד אותו, ובין אם זה אומר להתחיל בעבודה לחסרי השכלה / התנדבות קצרה בתחום כדי לאשר שהוא מתאים לך לפני שאתה מתחיל להשקיע בו זמן וכסף. תתייעץ עם חברים ומשפחה, תנסה להתייעץ עם אנשים שמתעסקים בתחום, עם אנשים שלמדו מה שאתה חושב ללמוד ונמצאים עכשיו כמה שנים בשוק העבודה.

בנוסף, יש הנחה בישראל שכולם צריכים לעשות את המסלול תיכון->צבא->אקדמיה->עבודה. אל תפחד לשבור אותה. אקדמיה עולה הרבה זמן וכסף, ולא צריך ללכת ללמוד בכוח אם לא יודעים מה ולמה. אם התשוקה שלך היא למשהו שאפשר לעשות בלי קודם לבקר באקדמיה, אין סיבה לא להתחיל את זה (ואפשר אחרי שנה ללכת לאקדמיה, למשל).

עוד המלצה היא לקחת בחשבון שלמרות שכל האהבות ראויות באותה מידה, תחומים שונים שווים יכולת השתכרות שונה בשוק. לאהוב פילוסופיה זה בסדר גמור, אבל חשוב לדעת שהשכלה במדעי המחשב תקנה לך כנראה יכולת השתכרות טובה יותר בשוק, וזה שיקול לגיטימי בבחירת מקצוע והסתכלות על עתיד מקצועי.

שני טיפים אחרונים, שהם יותר דעה אישית שלי ופחות עובדות בשטח (אני יכול לנסות לנמק אותם אם תרצה, אבל לא אגיע ל"הוכחה" משכנעת וחד משמעית) - תשקול בחיוב לימוד במסלול דו חוגי, ותימנע ממכללות.

ושחרור נעים!

(Aimarito) #981

ליעוז, מה הלחץ שלך? לך, תהנה, תכיר. מה הלחץ בלהבין מה בא לך ללמוד עוד לפני שהשתחררת. תנשום אוויר קצת, תראה עולם ותחשוב רגוע על המסלול שבא לך.

(Uriah) #982

השאלות בת’רד הזה נראה יותר מדי פעמים כמו גירסה מנומסת ל:
“השתחררתי מהצבא, עשיתי פטריות בהודו, נחתתי בארץ ועכשיו אני צריך שתעזרו לי בפורום ספורטאנטר מה אני רוצה לעשות בשארית חיי.”

זה פשוט לא רציני ולטווח הארוך זה לא מתכון טוב לחיים מאושרים.

ENDER, איך אפשר ליצור איתך קשר בחיים האמיתיים?

(Santiago_Munez) #983

[QUOTE=Shusaku;1691392]קודם תבין מה אתה רוצה ללמוד, ואיפה. מקצוע x דורש 200 נקודות יותר בפסיכומטרי, ואם אתה הולך לאוניברסיטה y אולי לא תצטרך לשפר בגרויות.

תבדוק לגבי סדנאות הכוונה לחיילים משוחררים.[/QUOTE]
זאת הבעיה הכי גדולה שלי שאני לא יודע עדיין מה אני רוצה ללמוד.
מישהו פה היה בסדנאות האלה?

[QUOTE=Ender;1691393]מעבר למה ששוסאקו אמר (פסיכומטרי ובגרויות הם כלי ולא מטרה, לשפר אותם בהתאם לדרישות המקצוע שאתה בוחר ולא להפך), תתחיל ממחשבה כללית על העתיד הקרייריסטי שאתה רוצה בשביל עצמך. איפה אתה רוצה להיות עוד 5-10 שנים ומה כדאי לך לעשות כדי להגיע לשם? אם יש תחום ספציפי מאוד - תתחיל לעסוק בתחום הזה. בין אם זה אומר ללמוד אותו, ובין אם זה אומר להתחיל בעבודה לחסרי השכלה / התנדבות קצרה בתחום כדי לאשר שהוא מתאים לך לפני שאתה מתחיל להשקיע בו זמן וכסף. תתייעץ עם חברים ומשפחה, תנסה להתייעץ עם אנשים שמתעסקים בתחום, עם אנשים שלמדו מה שאתה חושב ללמוד ונמצאים עכשיו כמה שנים בשוק העבודה.

בנוסף, יש הנחה בישראל שכולם צריכים לעשות את המסלול תיכון->צבא->אקדמיה->עבודה. אל תפחד לשבור אותה. אקדמיה עולה הרבה זמן וכסף, ולא צריך ללכת ללמוד בכוח אם לא יודעים מה ולמה. אם התשוקה שלך היא למשהו שאפשר לעשות בלי קודם לבקר באקדמיה, אין סיבה לא להתחיל את זה (ואפשר אחרי שנה ללכת לאקדמיה, למשל).

עוד המלצה היא לקחת בחשבון שלמרות שכל האהבות ראויות באותה מידה, תחומים שונים שווים יכולת השתכרות שונה בשוק. לאהוב פילוסופיה זה בסדר גמור, אבל חשוב לדעת שהשכלה במדעי המחשב תקנה לך כנראה יכולת השתכרות טובה יותר בשוק, וזה שיקול לגיטימי בבחירת מקצוע והסתכלות על עתיד מקצועי.

שני טיפים אחרונים, שהם יותר דעה אישית שלי ופחות עובדות בשטח (אני יכול לנסות לנמק אותם אם תרצה, אבל לא אגיע ל"הוכחה" משכנעת וחד משמעית) - תשקול בחיוב לימוד במסלול דו חוגי, ותימנע ממכללות.

ושחרור נעים![/QUOTE]
קודם כל תודה.

הדבר שאני הכי אוהב הוא ספורט וכדורגל בפרט, ואני עוד מעט מתחיל לעבוד בעבודה שקשורה לזה ובנוסף אני מתכוון לעשות השנה קורס מאמני כדורגל, אבל כנראה שעשיר אני לא אהיה מזה.
כך שלמרות שאני דיי שנוא לימודים וגם לא אוהב את הקיבעון של המסלול הזה, כנראה שאין לי ברירה אחרת.
אני בחור יותר מדעי ופחות פילוסופי, ואני גם מאוד אוהב מחשבים ומלא אנשים אומרים לי לך ללמוד מדעי המחשב, אבל וואלה אני לא יודע אם אני רוצה לבלות את כל החיים שלי מול מחשב.
מה גם שבתיכון למדתי 5 יחידות מדעי המחשב (לא יודע עד כמה זה תואם למה שלומדים באקדמיה) ודיי שיעמם אותי, למרות שגם המורה הייתה חרא.
מצד שני למדתי גם מנהל עסקים וכלכלה ומאוד אהבתי אבל לא נראה לי שיש לזה ביקוש כל כך גבוהה.

בין אם זה אומר להתחיל בעבודה לחסרי השכלה / התנדבות קצרה בתחום כדי לאשר שהוא מתאים לך לפני שאתה מתחיל להשקיע בו זמן וכסף.

אתה יכול לפרט טיפה יותר בקשר לזה וגם בקשה ללימודים במסלול דו חוגי (מה זה בדיוק אומר)?

[QUOTE=Aimarito;1691397]למעוז, מה הלחץ שלך? לך, תהנה, תכיר. מה הלחץ בלהבין מה בא לך ללמוד עוד לפני שהשתחרר. תרשום אוויר קצת, תראה עולם ולחשוב רגוע על המסלול שבא לך.[/QUOTE]
אני לא כל כך בלחץ, אני כן מתכנן לטייל, לעבוד וליהנות ומקווה להתחיל ללמוד בעוד שנה.
אבל הבעיה שאני כבר שנתיים חושב על זה ואני כל הזמן אומר לעצמי שיש עוד זמן ואין לחץ, ופתאום אני כבר משוחרר ועדיין אין לי כיוון.
יש לי חברים שמהתחלה יש להם כיוון מסוים שהם יודעים שזה מה שהם רוצים ללמוד ולעשות בחיים, מצד שני יש לי חברים בעבודה שהם כבר בני 25 ועדיין תקועים עם עצמם כי הם אמרו לעצמם מה הלחץ, ופשוט 4 שנים הם לא עשו כלום עם החיים שלהם, וזה מה שאני לא רוצה שיקרה לי.

[QUOTE=Uriah;1691410]השאלות בת’רד הזה נראה יותר מדי פעמים כמו גירסה מנומסת ל:
“השתחררתי מהצבא, עשיתי פטריות בהודו, נחתתי בארץ ועכשיו אני צריך שתעזרו לי בפורום ספורטאנטר מה אני רוצה לעשות בשארית חיי.”

זה פשוט לא רציני ולטווח הארוך זה לא מתכון טוב לחיים מאושרים.

ENDER, איך אפשר ליצור איתך קשר בחיים האמיתיים?[/QUOTE]
ברור, אני לא רוצה שמישהו יגיד לי לך ללמוד הנדסת חשמל ואני פשוט אלך.
אלה אני רוצה לשמוע אם יש פה אנשים עם ניסיון שהיו בסיטואציה שלי ולדעת איך הם בחרו.
כי אני מכיר לא מעט שהלכו ללמוד מה שאמרו להם ללמוד ולא מה שהם באמת רצו, ובמקרה הטוב הם פרשו אחרי שנה ובמקרה הרע הם סיימו את התואר אבל לא עוסקים בו.

דרך אגב,שמעתי על שתי שיטות להכוונה.
שיטה ראשונה היא מבחן ארוך שבסוף המבחנים מנתחים את התשובות ושלך ואומרים לך מה מתאים לך.
שיטה שנייה היא ללכת לסוג של הכוונה פסיכולוגית, של איזה 3 פגישות של אחד על אחד עם בן אדם ובסוף הפגישות הוא אומר לך מה מתאים לך.
חבר שלי השתמש בשיטה השנייה והוא אומר שזה שינה לו את הכיוון לגמרי.

מישהו פה ניסה בעצמו את אחת השיטות, או שמע על מישהו שניסה?
שוב, תודה לכולם על העזרה.

(Ender) #984

[RIGHT]הדבר שאני הכי אוהב הוא ספורט וכדורגל בפרט, ואני עוד מעט מתחיל לעבוד בעבודה שקשורה לזה ובנוסף אני מתכוון לעשות השנה קורס מאמני כדורגל, אבל כנראה שעשיר אני לא אהיה מזה.[/RIGHT]

[RIGHT]זה נכון שעל פניו קשה בישראל לעשות כסף מכדורגל, אלא אם אתה שחקן עבר מקומבן. כנראה שהחלום על קריירה גדולה באימון כדורגל שמתחילה מאימון קבוצת נוער הוא קשה מאוד למימוש. מה שכן, אפשר תמיד לבחור תחום עיסוק כלשהו אחר, ולנסות להגיע לעבודות בהן הוא פוגש כדורגל (למשל, עורך דין, אז עורך דין לענייני ספורט, עורך דין רשמי של קבוצה מסוימת, של שחקנים מסוימים, וכו’).
אגב, מה העבודה שאתה מתחיל עוד מעט?

[/RIGHT]

[RIGHT]כך שלמרות שאני דיי שנוא לימודים וגם לא אוהב את הקיבעון של המסלול הזה, כנראה שאין לי ברירה אחרת.
[/RIGHT]

אתה צריך למצוא משהו שמכניס לך כסף (בין השאר). לימודים הם לא הפתרון היחיד, אבל כן הנפוץ ביותר.

[RIGHT]אני בחור יותר מדעי ופחות פילוסופי, ואני גם מאוד אוהב מחשבים ומלא אנשים אומרים לי לך ללמוד מדעי המחשב, אבל וואלה אני לא יודע אם אני רוצה לבלות את כל החיים שלי מול מחשב.
מה גם שבתיכון למדתי 5 יחידות מדעי המחשב (לא יודע עד כמה זה תואם למה שלומדים באקדמיה) ודיי שיעמם אותי, למרות שגם המורה הייתה חרא.
[/RIGHT]

לא הבנתי בדיוק למה אתה מתכוון שמצד אחד אתה אוהב מחשבים ומצד שני היה לך משעמם בשיעורי מחשבים. אתה אוהב לתכנת? אתה אוהב להתעסק במבנה של המחשב? מה שלומדים באקדמיה במדעי המחשב הוא מאוד מתמטי-תיאורטי, אבל מה שעושים אחכ בהייטק כבר יותר פרקטי.
בגדול, העיסוק בהייטק שמבוסס על מדעי המחשב הוא דיי רחב, כאשר נדמה לי שהכסף הגדול ביותר נמצא בפיתוח תוכנה (כלומר, תכנות).
אני כמובן לא יודע אם אתה רוצה לבלות את כל החיים שלך (או עד גיל 40, עם התנהלות כלכלית נכונה יש סיכוי טוב שתוכל לפרוש אחרי זה בהייטק) מול מחשב, אבל זה כן תחום שיש בו הרבה ביקוש והרבה כסף, כרגע.

[RIGHT]מצד שני למדתי גם מנהל עסקים וכלכלה ומאוד אהבתי אבל לא נראה לי שיש לזה ביקוש כל כך גבוהה.[/RIGHT]

[RIGHT]
יעידו יותר טוב ממני בוגרי התארים בכלכלה פה בפורום, אבל בגדול בוגרי כלכלה יכולים להשתלב במשרות של כלכלנים (אני לא יודע אם יש הרבה כאלה) וגם במשרות של אנליסטים (למרות שבאחרון ייתכן שיעדיפו בוגרי מדעים מדויקים). מנהל עסקים לתואר ראשון זה… לא.

אתה יכול לפרט טיפה יותר בקשר לזה וגם בקשה ללימודים במסלול דו חוגי (מה זה בדיוק אומר)?

עבודה לחסרי השכלה / התנדבות - באופן כללי, מרגע שמצאת תחום שמעניין אותך, תראה אם יש אפשרות להתעסק במשהו שקרוב אליו לפני שאתה משלים את כל ההשכלה הדרושה. לפעמים אפשר, לפעמים אי אפשר. התנדבות במשהו גם נראית טוב בקורות חיים וגם יכולה לעזור לך להיחשף לתחום יותר מהר (לעומת הרבה מקרים בהם אתה לומד 3 שנים תואר רק כדי לגלות 3 חודשים לתוך העבודה הראשונה במקצוע שהתחום לא בשבילך).

מסלול דו חוגי - בגדול בגדול (אבל תבדוק את הפרטים המדויקים), ברוב תחומי הלימוד האקדמיים אפשר ללמוד במתכונת של משני/ראשי/מורחב, כאשר התואר שלך מורכב בסופו של דבר מצירופים. תואר יכול להיות רק תחום אחד, ברמת מורחב (זה רוב התארים שאתה מדמיין כנראה), ותואר יכול להיות דו-ראשי או ראשי-משני. למשל, ללמוד ראשי פיזיקה ומשני מתמטיקה - יהיו לך יותר קורסי מתמטיקה מאשר מי שלומד רק פיזיקה, אבל פחות קורסי פיזיקה ממי שלומד רק פיזיקה. נדמה לי שתואר דו-ראשי יוצא לרוב קצת יותר שעות מאשר תואר מורחב, אבל זה עדיין נשאר על אותה מסגרת שנים (כלומר, לא צריך להוסיף סמסטר, שזה דבר טוב בגדול). כמו כן, הפער העיקרי בין לימוד תחום כמורחב לראשי הוא בדרך כלל בכמות קורסי הבחירה (שהם כיפיים אבל פחות מהותיים). צריך להגיד, לא בכל תחום אפשר לעשות את הפיצול. צריך לבדוק בדיוק באוניברסיטה ובדפי האינטרנט של החוגים הרלוונטיים מה הם מאפשרים. אפשר גם לשאול את היועצים לתואר ראשון שיש בכל חוג.

היתרון של תואר דו ראשי הוא הרחבת אופקים ובעצם הכפלת מספר התחומים שבהם אתה יכול לעסוק (בניגוד נניח לראשי-משני, שם המשני שלך הוא לא באמת ברמה של בוגר תואר בתחום). אני חושב שזה טוב למישהו שלא סגור בדיוק על התחום האחד והיחיד שהוא רוצה. לרוב, בתואר דו ראשי אתה יכול להמשיך לתואר שני בכל אחד משני התחומים בלי (כמעט) לימודי השלמה.[/RIGHT]

(Santiago_Munez) #985

[RIGHT] אפשר תמיד לבחור תחום עיסוק כלשהו אחר, ולנסות להגיע לעבודות בהן הוא פוגש כדורגל (למשל, עורך דין, אז עורך דין לענייני ספורט, עורך דין רשמי של קבוצה מסוימת, של שחקנים מסוימים, וכו’).[/RIGHT]

חשבתי גם על זה, אבל לפי מה שאני מבין כרגע לא הכי כדאי ללמוד עריכת דין.
חשבתי גם על האופציה של פיזיותרפיסט, אני עדיין לא פוסל את זה אבל הבנתי שהביקוש לזה גם לא גבוהה במיוחד.

[RIGHT]אגב, מה העבודה שאתה מתחיל עוד מעט?[/RIGHT]

סוג של מנתח משחקי כדורגל בחברה שנקראת Redwood International Sports.

[RIGHT]לא הבנתי בדיוק למה אתה מתכוון שמצד אחד אתה אוהב מחשבים ומצד שני היה לך משעמם בשיעורי מחשבים. אתה אוהב לתכנת? אתה אוהב להתעסק במבנה של המחשב? מה שלומדים באקדמיה במדעי המחשב הוא מאוד מתמטי-תיאורטי, אבל מה שעושים אחכ בהייטק כבר יותר פרקטי.
בגדול, העיסוק בהייטק שמבוסס על מדעי המחשב הוא דיי רחב, כאשר נדמה לי שהכסף הגדול ביותר נמצא בפיתוח תוכנה (כלומר, תכנות).
אני כמובן לא יודע אם אתה רוצה לבלות את כל החיים שלך (או עד גיל 40, עם התנהלות כלכלית נכונה יש סיכוי טוב שתוכל לפרוש אחרי זה בהייטק) מול מחשב, אבל זה כן תחום שיש בו הרבה ביקוש והרבה כסף, כרגע.[/RIGHT]

שאמרתי שאני אוהב מחשבים התכוונתי שאני אוהב לעבוד על המחשב, לדוגמה לערוך דברים, להשתמש במגוון תוכנות על המחשב.
בנוגע לתכנות למדתי 5 יחידות מדעי המחשב בתיכון בשפת JAVA ולפעמים זה טיפה שעמם אותי, אולי כי המורה הייתה על הפנים ואולי כי כל שיעור סתם פתרנו תרגילים קצרים ולא עשינו איזה פרויקט שאתה גם רואה תוצאה בסוף.
לדוגמה למדתי גם ACCESS שבו עשיתי פרויקט שמאוד נהנתי ממנו, גם מהדרך ובמיוחד מהתוצאה הסופית.

הבעיה שאני לא מכיר מישהו שעוסק בתחום (בת דודה שלי סיימה השנה תואר אך עדיין לא עובדת בתחום).
אני גם בעקרון מעדיף עבודה שהיא בקבוצות ולא כל עובד לעצמו, אך אני לא ממש יודע איך זה עובד בתחום הזה.

וכן, מה שבעיקר מושך אותי לתחום הזה זה הביקוש הגבוהה והכסף.

[RIGHT]יעידו יותר טוב ממני בוגרי התארים בכלכלה פה בפורום, אבל בגדול בוגרי כלכלה יכולים להשתלב במשרות של כלכלנים (אני לא יודע אם יש הרבה כאלה) וגם במשרות של אנליסטים (למרות שבאחרון ייתכן שיעדיפו בוגרי מדעים מדויקים). מנהל עסקים לתואר ראשון זה… לא.[/RIGHT]

אני אשמח אם יש פה מישהו בפורום שלמד כלכלה ויוכל לפרט לי יותר על התחום.

[RIGHT]עבודה לחסרי השכלה / התנדבות - באופן כללי, מרגע שמצאת תחום שמעניין אותך, תראה אם יש אפשרות להתעסק במשהו שקרוב אליו לפני שאתה משלים את כל ההשכלה הדרושה.[/RIGHT]

כן האמת שזה מה שאני מחפש, אם הייתי יכול לראות איך נראית העבודה של מתכנת באופן מעשי לאחר סיום התואר זה יכל לעזור לי מאוד.
השאלה איך אני מגיע לזה?

[RIGHT]מסלול דו חוגי - בגדול בגדול (אבל תבדוק את הפרטים המדויקים), ברוב תחומי הלימוד האקדמיים אפשר ללמוד במתכונת של משני/ראשי/מורחב, כאשר התואר שלך מורכב בסופו של דבר מצירופים.[/RIGHT]

בדיוק דיברתי אתמול על זה עם חבר שלי, הוא הסביר לי קצת על זה ואמר לי שהוא מתכנן ללמוד מדעי המחשב באוניברסיטת ת"א, אך מכיוון שהתנאי קבלה מאוד קשים הוא מתכוון לעשות תואר דו חוגי של מתמטיקה ומחשבים ואז מתקבלים לפי התנאי קבלה של המתמטיקה שהם יותר נמוכים. הבעיה שהוא אמר לי שמתחילים ללמוד את התואר במדעי המחשב אחרי חצי שנה ואז יש הרבה להשלים, ושיש יותר קורסים.
השאלה אם זה שווה את זה? כי הבנתי שהלימודים במדעי המחשב הם מאוד קשים, במיוחד בשנה הראשונה, ולהתחיל בפיגור ועם הרבה עומס נראה לי בעייתי מאוד.

שוב תודה על הכל.

(Zizou) #986

[QUOTE=Ender;1691631][RIGHT] מנהל עסקים לתואר ראשון זה… לא.[/QUOTE]
[/RIGHT]
לגמרי מחזק, לפחות אם מדברים על הארץ.

אגב Ender, אפשר לשאול מה אתה למדת?

(dkaro) #987

[QUOTE=lioz80;1691693]סוג של מנתח משחקי כדורגל בחברה שנקראת Redwood International Sports.[/QUOTE]

אחלה מקום עבודה כשאתה עדיין לא יציב וזקוק לגמישות בשעות (מה גם שהכסף סביר איכשהו), אבל המלצה חמה: ברגע שאתה מסיים את הלימודים בעוד 3-4 שנים תברח משם, אפילו חצי שנה עד שנה לפני. זה מקום כיפי מאוד לעבוד בו ולכן גם מפתה להישאר, אל תיפול בפח. אנשים לפעמים נתקעים שם עד גילאים לא מומלצים, וחבל.

עבודה פגז לסטודנטים, רק צריך לדעת מתי להגיד די.

(Mendieta) #988

סוג של מנתח משחקי כדורגל בחברה שנקראת

Redwood International Sports.

דבר איתי שאתה בא, נריץ כמה משחקים בסוני :becool:

יש עוד כמה מהפורום שם. אחלה מקום עבודה, שמח שעברת את המיונים, יש המון שונאי מסי שם:grin: