אקדמיה (הדבר האמיתי): אוניברסיטאות, מכללות והשכלה גבוהה

(ביג לבובסקי) #949

אהלן חברים.

אני שוקל ללמוד תואר ראשון במדעי המחשב ואשמח לקבל חוות דעת מאנשים שלמדו את התואר וכיום הם כבר חלק מהתעשייה.

שאלות קצת יותר ספציפיות בתוך הנושא:

[ol]
[li]במה אתה עוסק ומה היום-יום שלך?[/li][li]מה אתה אוהב בעבודה שלך ומה אתה לא אוהב בעבודה שלך?[/li][li]לאיזה אנשים לדעתך העבודה תתאים ולאיזה לא?[/li][li]עד כמה ה״שם/מוניטין״ של המוסד שלמדת בו חשוב בקבלה לעבודה?[/li][/ol]

תודה רבה מראש לעוזרים.

אגב, אם למישהו לא נעים לכתוב כאן, אשמח גם לקבל תשובות בהודעה פרטית.[RIGHT][/RIGHT]
[RIGHT][/RIGHT]
[RIGHT][/RIGHT]

(o-z) #950

היי
מישהו למד או לומד, במקרה, בפקולטה לחקלאות, בדגש על מנהל וכלכלה חקלאית?

אם כן אשמח להתייעץ איתו בנוגע לכתיבה כלכלית שנוגעת בחקלאות בכללי או לשאלת בטחון המזון בפרט.

כמו כן כל מי שיודע משהו (אקדמי) בנוגע לסוגיה זו מוזמן ויבורך אם יתן מענה.

אני מנסה להגיע לכתיבה כלכלית בנוגע לחקלאות כמוצר שראוי לתמוך בו או שלאו.

תודה מראש לעונים.

(אלכס) #951

למישהו יצא לשמוע על לימודים משולבים של משפטים ותקשורת? יצא ללמוד את זה? לשמוע המלצות (לטוב ולרע) לגבי התואר וכו’?

(o-z) #952

[QUOTE=אלכס;1654217]למישהו יצא לשמוע על לימודים משולבים של משפטים ותקשורת? יצא ללמוד את זה? לשמוע המלצות (לטוב ולרע) לגבי התואר וכו’?[/QUOTE]

ככל שאתה שה חוג במשפטים הוא הראשי, נראה לי שהחוק בתקשורת מוסיף ערך מוסף לעומת בוגרי החוג למשפטים. אני לא יודע להגיד לך כמה “שווה” שילוב זה, במיוחד ביחס לשילובים מבוקשים יותר(כלכלה, חשבונאות ועוד) אבל בכל מקרה תצטרך להיות מוכן להשקעה רבה.

איפה אתה מתכנן ללמוד? איפה שאני לומד, שילוב משפטים עם תואר נוסף מחייב ללמוד קורסים בהיקף של 180 נקודות זכות, משימה לא פשוטה בכלל. נראה לי שאם אתה הולך על זה אתה צריך להיות מוכן מנטלית להשקעה רבה.

בכל מקרה הייתי ממליץ לך לשבת עם יועצים במוסד הלימודים שאתה רוצה ללמוד בו ולקבל תמונה טובה יותר של המצב, תבקש הסבר על הקורסים, תכנים ודרישות, זה עוזר להבין כמה באמת מדבר אליך השילוב. הם גם יכולים להסביר לך אילו אפיקים יפתחו עבורך.

לדעתי אוניבאסיטת חיפה חזקה מאוד בכל הקשור למשפטים וענייני תקשורת ווכנולוגיה.

(Blaz00r) #953

אוניברסיטת חיפה, יחסית לאוניברסיטאות האחרות (חוץ מאריאל שלא נחשבת אוניברסיטה), לא חזקה בכלום…

(o-z) #954

אתה מזלזל במומחים בעלי שם בתחום המשפטים וטכנולוגייה שפועלים באוניברסיטאת חיפה. ייתכן שאתה לא בקיא מספיק.

(Oleguer 23) #955

מה דעתכם על זינוק(לפסיכומטרי)?

(רמי.א) #956

כשהתחלתי מכינה במכללה למנהל המרצה שלי(איש חכם יוצא דופן) אמר לנו שהכי נורמליים הם קידום, זינוק, ויואל גבע. בתכלס כולם אותה מנטרה, הבנה, זמנים, ושילוב של שניהם. אבל הכי חשוב זה לשבת על התחת לפחות 12 שעות וללמוד בבית עצמאית, בלי זה, קשה עד בלתי אפשרי להצליח.

אגב, יש מקצועות שאפשר לעשות מכינה באותו מקום שתלמד, ואת זה אני ממליץ בחום על כל פסיכומטרי. בהצלחה!!

(Oleguer 23) #957

תכלס אני מסתכל על הנושא של עזרה ללקויי למידה, אני יכול לקבל יותר אם אני ארשם שם לדעתי, השאלה אם מישהו ניסה כבר או מכיר אותם. תודה.

(אלכס) #958

אם כבר בפסיכומטרי עסקינן, אני רוצה להמליץ על יואל גבע. ניגשתי לבחינה בשישי האחרון אחרי קורס של יואל גבע, שלפני זה התלבטתי בינם לבין הייקיו. יואל גבע הרתיעו אותי עם המחיר (7 וחצי אלף שקל) ובחוסר הרצון שלהם להתגמש בו, אבל אני לא מתחרט לשנייה על כך שעשיתי את הקורס אצלם. מקצועיים ברמה הכי גבוהה שאפשר, מענה מתמיד בכל שאלה ולפחות המורה אצלו למדתי היה מדהים.

מה שכן, קחו בחשבון שדבר ראשון - הכיתות קצת גדולות מבחינת כמות תלמידים. לי אישית זה לא הפריע יותר מדי. דבר שני - בלי לשבת בבית ולחרוש שום קורס לא יהיה יעיל.

(Yoavne) #959

חשבתי על המשך לימודים באירופה. נתקלתי בכמה בי"ס שדורשים “Sports’ doctor report” אבל לא הצלחתי לקבל תשובה מביה"ס מה פירוש הדו"ח (משקל, גובה, לב בריא) או האם דורשים בדיקות מקיפות יותר (מאמץ, דופק לב-ריאה וכו’). האם מישהו מכיר את הנושא ? רק בתי ספר באירופה דורשים זאת, בארה"ב אין דבר כזה.

(Sami_h) #960

[QUOTE=Yoavne;1658691]חשבתי על המשך לימודים באירופה. נתקלתי בכמה בי"ס שדורשים “Sports’ doctor report” אבל לא הצלחתי לקבל תשובה מביה"ס מה פירוש הדו"ח (משקל, גובה, לב בריא) או האם דורשים בדיקות מקיפות יותר (מאמץ, דופק לב-ריאה וכו’). האם מישהו מכיר את הנושא ? רק בתי ספר באירופה דורשים זאת, בארה"ב אין דבר כזה.[/QUOTE]

באיטליה לפחות זו בדיקה מקיפה של רופא ספורט של כל פרמטר אפשרי תחת מאמץ.

(אלכס) #961

מישהו שלומד/למד/מכיר מישהו שלומד קרימינולוגיה? יש לי כמה שאלות על הנושא, אשמח למענה.

(Lukaku) #962

מישהו כאן לומד/למד ב- ACC/הבצפר? או מתעסק בקריאייטיב בכלל?

(Oleguer 23) #963

4 חודשים של למידה הסתיימו בבחינה היום. חייב לציין שהמרכז הארצי פשוט אטום בכל מה שקשור בעזרה לאלה שבאמת זכאים להקלות, אם אין לך תעודות מכיתה א’ אתה לא שווה כלום. בכל מקרה, עשיתי את המבחן וכל החששות שלי התאמתו, כל המגבלות שלי הופיעו והיה לי נורא קשה לסיים את המבחן כמו שצריך. אבל העיקר נגמר. את ההשלכות נחשב אחרי התוצאות.

(אלכס) #964

אהלן חברים, נרשמתי (והתקבלתי) לאוניברסיטה העברית לתואר דו חוגי במשפטים ומנהל עסקים. איני מעוניין להפוך לעורך דין, לא כרגע, אך מדובר בתואר יוקרתי שאמור לפתוח דלתות, ובתור אחד שלא היה סגור על תחום מעניין, זה נשמע כמו אחלה אופציה. מכאן נולדו לי שתי שאלות, ואשמח לעזרה מכם:

1. האם התואר באמת פותח דלתות והינו יוקרתי כמו שמספרים? יש כאן אנשים שלמדו/שמכירים?
  2. אני חייב לשלם בימים הקרובים את המקדמה לאוניברסיטה, אבל טרם הגעתי להחלטה לגבי לימודים בשנה הבאה. האם מישהו יודע אם אפשר לשלם מקדמה ואז לבטל עד שלב מסוים ולקבל את הכסף חזרה?

תודה רבה רבה לעוזרים!

(Ender) #965

ראשית, מזל טוב!
שנית, אנסה לענות לך על השאלה הראשונה, למרות שאני לא מאוד מכיר את התחום, אז קח בעירבון מוגבל ובתקווה שאוכל לסייע :slight_smile:

האמירה הכללית “לפתוח דלתות” היא קצת tricky. כלומר, אפילו אם התואר פותח לך דלתות, אם אין לך כיוון כללי לחפש בו - לא בטוח שתראה את הדלתות האלה נפתחות. זה נכון שכנראה סביר להניח שבזמן הלימודים תיחשף באופן טבעי לדברים שאפשר לעשות עם התואר שלך, אבל עדיין בלי לבוא מראש עם כיוון כללי מסוים - אתה קצת “בוחר על עיוור”, ומדובר בבחירה דיי רצינית, עם סיכון מסוים:

תואר באוניברסיטה העברית זה כמובן מעולה, ותואר דו חוגי גם נשמע לי החלטה מאוד חיובית. לגבי החוגים עצמם:

משפטים - מעבר לכך שמדובר אולי בחוג הכי עמוס במדינה כרגע, אני לא בטוח כמה מדובר בהחלטה טובה ללמוד משפטים אם אתה לא רוצה להיות עורך דין. כלומר, מדובר על שעות רבות של לימודים, ואולי באחד התארים האחרונים בעולם שבאמת מכווינים את הלומד למקצוע מסוים. אתה בעצם הולך ללמוד את זה בידיעה שאתה לא רוצה לעסוק בזה באופן ישיר בעתיד (וזה לא שאתה כן יודע על משהו ספציפי אחר שאתה רוצה לעשות שלא דורש תואר, ולומד משפטים רק בשביל הכיף וחדוות הלמידה). זה עלול להתגלות כהשקעה מאוד גדולה, שלא ברור כמה תוכל להפיק ממנה.

מנהל עסקים - אני מצטער אם אני אשמע קיצוני, ואני לא מכיר אותך ואני לא יודע מה התכניות שלך לעתיד ולמה בחרת דווקא בתואר הזה - אבל ללמוד מנהל עסקים לתואר ראשון עלולה להיות הטעות הכי קלאסית שתוכל לעשות. תואר ראשון במנהל עסקים היום הוא מעין “BA כללי”, כאשר אתה לא באמת לומד שום דבר ברמה מעבר לבסיסית, אבל כן לומד קצת מכל מיני דברים. כמה קצת? מספיק קצת כדי שהתואר יקבל את כינוי (הגנאי?) “BA כללי”. זה לא בהכרח דבר רע אם אתה לוקח את זה כחוג שני כאשר החוג הראשון שלך מוכוון לעבודה שאתה רוצה לעסוק בה (קלאסי, כלכלה ומנהל עסקים), אבל לא ברור לי שזה המצב אצלך. לקריאה נוספת, מוזמן להקליק פה.

לסיכום, אני מרגיש שאולי בחרת בשני חוגים שנשמעים לך מעניינים, אבל לא ברור כמה הלימודים יקדמו אותך בשוק. אני מפחד ממצב שעוד 3-4 שנים תגלה שהשקעת זמן וכסף, ואין לך באמת הרבה יותר יכולת לחדור לשוק בשום תחום. המצב שתיארת בשתי שורות (ואני חפרתי עליו, אולי שלא לצורך) הוא קצת כמו של סטודנט שמחליט ללמוד חוג ראשון בתחום שהוא רוצה לעסוק בו, וחוג שני בפסיכולוגיה (כי זה מעניין) - אבל במקום זה לומד שני חוגים בפסיכולוגיה (כי זה מעניין), ונשאר בלי יכולת לעסוק ממש בשום תחום. לא יודע אם יש שמץ של אמת במה שרשמתי פה (גם בעובדות עצמן וגם בקשר של זה אליך), אבל אם איכשהו הצלחתי לעזור לך או להוסיף לך מידע מועיל - שמחתי.

בהצלחה!

(royb) #966

לפי מה שאני זוכר כשנרשמתי לעברית הייתי צריך לשלם מקדמת מימוש קבלה בגובה 700 ש"ח בערך. זו מקדמה שאתה משלם כדי להבטיח את מקומך. אם אתה לא משלם, זה גורם לביטול קבלה. אם מדובר במקדמה הזו- אני לא חושב שמגיע החזר במקרה של ביטול. לדעתי תתקשר ביום ראשון למוקד מידע ורישום (או איך שהם נקראים) כדי לשאול.

לגבי התואר עצמו- לצערי אני לא בקיא בתחום הזה מספיק, ופעם ראשונה שאני שומע על שילוב כזה (וכבר יצא לי לפגוש מישהו שלומד שילוב אולי אפילו פחות נפוץ- פיסיקה ומנהל עסקים). מה שכן, אני חושב באופן כללי שצריך לברר טוב לפני שלוקחים תואר דו חוגי המשלב חוג אחד שהוא יוקרתי וקשה ביחס לחוג השני שמשולב. למשל, להערכתי לא מומלץ לשלב מדעי המחשב עם מנהל עסקים, כי סביר שבסוף התואר מי שלמד תואר כזה יפנה לתחום של החוג ה"בכיר" יותר (מדעי המחשב בדוגמה זו) והמעסיקים יסתכלו על הקורסים הרלוונטים למשרה (הקורסים של מדעי המחשב) ולכן גם אם הממוצע הכללי של הסטודנט שלמד דו חוגי גבוה משל עמיתיו שלמדו חד חוגי מורחב במדעי המחשב או דו חוגי מדעי המחשב-מתמטיקה- לא בטוח שזה יקנה לו יתרון (במיוחד אם כתוצאה מהשילוב הוא לקח פחות קורסים שקשורים למדעי המחשב). איך זה קשור למקרה שלך? אני רואה מן אנלוגיה כאשר משפטים בתפקיד החוג היוקרתי ומנהל עסקים בתפקיד החוג השני. אבל שוב, אני לא באמת יודע איך תופסים שילובים כאלו בחוץ בתחום כזה. אני חושב שאפשרות טובה היא ללכת לאוניברסיטה ולשאול סטודנטים משנים ב-ג.

(Aimarito) #967

אלכס, ננסה לפתח את מה שENDER שאל. כשאתה אומר לפתוח דלתות, ולהשתמש בתואר הזה כבסיס לתחום מסויים שהוא לאו דווקא משפטים או עריכת דין, למה אתה מכוון פה? פוליטיקה? משרד דיפלומטי כלשהו? שמעתי פשוט כמה כיוונים בעבר, פשוט אני תוהה מה עמד מאחורי הגשת המועמדות שלך מלכתחילה.

(אלכס) #968

ראשית, תודה על ההיענות.

שנית, כמו שאתם הבנתם אני טרם סגור לגבי כל הנוגע לעתידי ולכן גם פניתי לפה. הסיבה שבחרתי בשילוב של משפטים ומנהל עסקים נעוצה בכך שהתלבטתי (ועדיין) אם לדחות את הלימודים לשנה הבאה בתקווה שתיפול עלי הארה, או לעשות תואר הומאני (שזה הכיוון הכללי) יוקרתי, בתקווה שתוך כדי אקבל כיוון כללי. ממה שבדקתי, לא מעטים הסטודנטים בפקולטה למשפטים אשר אינם שואפים כלל לעבוד כעורכי דין, אלא עושים את התואר כמקפצה לכל מיני כיוונים. לאיזה כיוון? אני לא יודע. מה שדחף אותי להירשם היה ההבנה שהארה והבנת הייעוד שלי לא תיפול עלי באמצע יום בהיר. יצא לי לקרוא לא מעט לגבי לימודים ולא מצאתי שום דבר שעניין אותי יותר מדי (ונתעלם לרגע מתארים ריקים בפילוסופיה, למשל). זה תקף גם לגבי הבחירה במשפטים ומנהל עסקים - לא מדובר בבחירה מתוך עניין. מה שמשך אותי כאן הוא היוקרה של התואר מחד גיסא, וחוסר המחויבות למקצוע ספציפי מאידך גיסא.

כמובן שהדברים אותם כתבתי ואותם אני יודע אינם מניסיון אישי, וזו הסיבה שאני מתייעץ בפורום. מקריאה ובירור לגבי העניין - תואר במשפטים אינו עוד התחייבות לעבודה כעורך דין, והתוספת של מנהל עסקים (ואני מודע לכך שמדובר בתואר כללי שלא מתמקד בשום דבר) אמורה להוות יתרון בלא מעט מקצועות בשל ההיכרות, גם אם בסיסית, שהיא נותנת עם עולם הניהול, הכלכלה וכו’.

[QUOTE=Ender;1679325]
מנהל עסקים - אני מצטער אם אני אשמע קיצוני, ואני לא מכיר אותך ואני לא יודע מה התכניות שלך לעתיד ולמה בחרת דווקא בתואר הזה - אבל ללמוד מנהל עסקים לתואר ראשון עלולה להיות הטעות הכי קלאסית שתוכל לעשות. תואר ראשון במנהל עסקים היום הוא מעין “BA כללי”, כאשר אתה לא באמת לומד שום דבר ברמה מעבר לבסיסית, אבל כן לומד קצת מכל מיני דברים. כמה קצת? מספיק קצת כדי שהתואר יקבל את כינוי (הגנאי?) “BA כללי”. זה לא בהכרח דבר רע אם אתה לוקח את זה כחוג שני כאשר החוג הראשון שלך מוכוון לעבודה שאתה רוצה לעסוק בה (קלאסי, כלכלה ומנהל עסקים), אבל לא ברור לי שזה המצב אצלך. לקריאה נוספת, מוזמן להקליק פה.
[/QUOTE]
ידוע, אך כמו שאמרתי, מדובר בתוספת ולא בתואר ראשי ויחיד. הבעיה, כמו שהבנת, שכרגע אני מחוסר כיוון ולכן היתרונות שהלימודים (בשני החוגים) יכולים לתת לי הם מעומעמים, בייחוד שאיני יודע במה ארצה לעסוק.

[QUOTE=Ender;1679325]
לסיכום, אני מרגיש שאולי בחרת בשני חוגים שנשמעים לך מעניינים, אבל לא ברור כמה הלימודים יקדמו אותך בשוק. אני מפחד ממצב שעוד 3-4 שנים תגלה שהשקעת זמן וכסף, ואין לך באמת הרבה יותר יכולת לחדור לשוק בשום תחום. המצב שתיארת בשתי שורות (ואני חפרתי עליו, אולי שלא לצורך) הוא קצת כמו של סטודנט שמחליט ללמוד חוג ראשון בתחום שהוא רוצה לעסוק בו, וחוג שני בפסיכולוגיה (כי זה מעניין) - אבל במקום זה לומד שני חוגים בפסיכולוגיה (כי זה מעניין), ונשאר בלי יכולת לעסוק ממש בשום תחום. לא יודע אם יש שמץ של אמת במה שרשמתי פה (גם בעובדות עצמן וגם בקשר של זה אליך), אבל אם איכשהו הצלחתי לעזור לך או להוסיף לך מידע מועיל - שמחתי.
[/QUOTE]
כמו שכבר הזכרתי למעלה - לא מדובר בחוגים שמעניינים אותי יתר על המידה, אך זה רלוונטי לרוב התארים במקרה שלי. לגבי הקידום בשוק - גם אני חושש מהמצב הזה, אך לא רואה סיבה למשוך עוד שנה מבלי ללמוד, פשוט כי האפשרויות ישארו אותן אפשרויות, ואני לא מאמין שיום בהיר אחד אגלה שמדעי המחשב זו התשוקה שלי.

[QUOTE=Aimarito;1679405]אלכס, ננסה לפתח את מה שENDER שאל. כשאתה אומר לפתוח דלתות, ולהשתמש בתואר הזה כבסיס לתחום מסויים שהוא לאו דווקא משפטים או עריכת דין, למה אתה מכוון פה? פוליטיקה? משרד דיפלומטי כלשהו? שמעתי פשוט כמה כיוונים בעבר, פשוט אני תוהה מה עמד מאחורי הגשת המועמדות שלך מלכתחילה.[/QUOTE]

אני מניח שאחרי מה שכתבתי למעלה, יהיה לך פשוט יותר להבין את המחשבה מאחורי הגשת המועמדות לתואר.