אקדמיה (הדבר האמיתי): אוניברסיטאות, מכללות והשכלה גבוהה

(Yoavne) #928

ניתאי, דבר אחד ששכחתי להוסיף- אני לא יודע אם כל תואר ראשון בארה"ב יהיה מקביל לזה בארץ, או יהיה מוכר ע"י המועצה להשכלה גבוהה. לדוגמא, התואר הראשון שלי (Kinesiology) לא יהיה מוכר בארץ ולכן, בגלל שהחלטתי להמשיך לתואר שני, אני דיי תקוע בארה"ב להמשך הלימודים שלי בשנים הקרובות. במידה ואחזור לארץ התואר לא מוכר ונחשב כאילו אין לי תואר ראשון כלל.

(דניאל.) #929

מישהו יכול להמליץ על קורס כלכלה, בורסה ומניות טוב?

(or-deco) #930

[QUOTE=Mádridistа;1648212]אני לא יודע אם זה נשאל פה בעבר, אבל בכל זאת: זה ריאלי להוציא ציון טוב (ביחס לעצמך כמובן) בפסיכומטרי ע"י לימוד עצמי עם ספרים, אינטרנט וכו’?

עד כמה קורס יכול לעשות את ההבדל? (אני דיי אוטודידקט, ובהנחה ואני לומד בצורה מסודרת ומתמיד)[/QUOTE]

כן,זה ריאלי,אבל קשה לענות על זה בשבילך כי רק אתה מכיר את עצמך ואת יכולות הלמידה שלך.

אני עשיתי קורס ביואל גבע ואני חושב שזה בהחלט קורס טוב שמשפר את הסיכויים,אבל לקחתי אותו בעיקר כדי שתהיה לי מסגרת מסוימת וגם מן פחד להיכשל(“לזרוק” לפח את הסכום של הקורס). אני חושב שמרבית האנשים יוציאו ציון נמוך(וכמובן,גם סכום כסף נמוך יותר) אם יגשו לבחינה ללא קורס. אבל אני לא יודע אם אתה זה רוב האנשים.

אני מתלבט בקשר ללימוודי כלכלה:
קודם כל,חשבתי על מסלול של כלכלה ויחסים בינלאומיים באוניברסיטה העברית. השאלה,לאיזה כיוונים של תעסוקה שילוב כזה יכול לתת לי? האם זה פרקטי?

שנית,
כנראה שעל מנת להתקבל לעברית אצטרך לעבור מכינה,בעוד לבן גוריון אוכל להתקבל בלעדיה. האם שווה להשקיע(כסף,זמן) במכינה בגלל ההבדל בין האוניברסיטאות,או שבתכלס זה פחות משמעותי בלימודי כלכלה?

(Eyal Rosen) #931

טוב אז עכשיו שאני סופית יכול להגיד שפרק הפסיכומטרי בחיי נגמר (בסה"כ במבחן השלישי - אני מרגיש בר מזל; התודות מגיעות לקורס פסיכומטרי של מועדון 700 בקידום!) אני מתלבט מאד בין שתי אפשרויות שלפי הנתונים היבשים אני עומד בתנאי הקבלה שלהן:
האחת - תואר בפכ"מ באונ’ העברית
השנייה - תואר ראשון בפסיכולוגיה וכלכלה (בת"א וגם בעברית)
כאמור הכיוון שלי הוא לשלב כלכלה כך או כך, השאלה היא מה יהיה יותר חכם עוד 10 שנים מהיום?

(Oleguer 23) #932

לא מצאתי ממש איפה לשאול:
אני רוצה להרשם לקורס, אבל כשאני רוצה להעביר דמי הרשמה באתר הבנק שלי, אין מספיק תווים ב"שם המוטב", ואני לא מצליח לרשום את השם המלא. מה אני אמור לעשות?

(Ender) #933

[QUOTE=Eyal Rosen;1649155]טוב אז עכשיו שאני סופית יכול להגיד שפרק הפסיכומטרי בחיי נגמר (בסה"כ במבחן השלישי - אני מרגיש בר מזל; התודות מגיעות לקורס פסיכומטרי של מועדון 700 בקידום!) אני מתלבט מאד בין שתי אפשרויות שלפי הנתונים היבשים אני עומד בתנאי הקבלה שלהן:
האחת - תואר בפכ"מ באונ’ העברית
השנייה - תואר ראשון בפסיכולוגיה וכלכלה (בת"א וגם בעברית)
כאמור הכיוון שלי הוא לשלב כלכלה כך או כך, השאלה היא מה יהיה יותר חכם עוד 10 שנים מהיום?[/QUOTE]
אמנם פכ"מ נחשב למסלול יוקרתי מאוד, אבל להבנתי הדגש שם הוא על מדעי המדינה (והכלכלה והפילוסופיה באות כערך מוסף שיאפשר לך לראות את “העולם המדינתי” מזוויות שונות) - כלומר, הוא עשוי פחות להתאים למי שמחפש דגש על כלכלה.
אבל, אני מודה שלא בדקתי את הטענה הזו. אני מציע לך להסתכל על תכניות הלימוד של שני המסלולים, ולראות כמה שעות כלכלה סה"כ יש בכל אחת מהן (ובתכניות אחרות).
השאלה “מה יהיה יותר חכם עוד 10 שנים” היא בעייתית, כי אף אחד לא באמת יודע מה יהיה עוד 10 שנים. יש קולות עולים בציבור היום שכלכלה מתחילה לחלות במחלה של משפטים (הרבה יותר מדי בוגרי התואר על פני מעט מדי משרות במקצוע), אני לא יודע אם וכמה הם נכונים.
בנוסף, כשאתה שואל מה יהיה חכם, אתה מתכוון בהיבט של כלכלן עתידי, או באופן כללי בשוק העבודה העתידי?

(or-deco) #934

כמעט כל מי שלומד כלכלה המליץ לי,במידה והתחום מעניין אותי,ללמוד כלכלה וחשבונאות או לא ללמוד כלכלה בכלל. מישהו כאן יכול להרחיב בנושא?

(Blaz00r) #935

אתה רוצה להיות רואה חשבון?

(or-deco) #936

לא מאוד. העניין,לפחות לפי הבחור שדיבר איתי שגם אם אני רוצה לעבוד בשוק ההון אצטרך לעשות קורס נוסף לתואר בשביל לקבל תעודה שתואר בחשבונאות מקנה לי, יחד עם קורסים והסמכות נוספות.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

(Blaz00r) #937

…ואתה רוצה לעבוד בשוק ההון?

אני מניח שאתה מבין לאן אני חותר…

(or-deco) #938

זה משהו שאני כבר יותר חושב בכיוון שלו.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

(דניאל.) #939

מישהו מבין לגבי מלגות ספורט, איך הדבר מתאפשר ומה צריך לעשות? (אירופה בעיקר)

(Yoavne) #941

יש לי את זה באמריקאית…
http://www.usnews.com/education/blogs/international-student-counsel/2013/04/23/apply-to-us-colleges-as-an-international-student-athlete

(דניאל.) #942

הספיק לי הקריטריון הראשון שמדבר על המאמן עצמו- מאיפה אני בכלל אמור להגיע למצב שאני מתקשר עם מאמן ?

(benos) #943

תפנה למחלקת אתלטיקה של האוניברסיטה שאתה מעוניין בה

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

(דניאל.) #944

תודה אני אברר בבוא העת! ייעוץ ללימודים-איזה מקצוע מתאים לי וכ’'ו, מכירים מקומות טובים שעושים את זה? אם זה איבחון או מבחן או וואטאבר, בתשלום או בחינם?

(Shusaku) #945

איפה אתה גר?

(דניאל.) #946

צפון, למה?

(Yoavne) #947

דניאל, בהמשך למה שאמר Benos:
האמריקאים הם מאוד פוליטיקלי קורקט. הם לא כמונו- הם לא יודעים מה זה להרים טלפון ולדבר ישירות כדי להשיג את מה שאתה רוצה. מה שכן, וזה מפתיע, הם ממש מעריכים את זה. אני אחד מאותם אנשים שהגיעו מהמדינה הקטנה שלנו ודווקא באמריקה הגדולה נהפכתי ל"Go get it"- אתה רוצה משהו? תרים טלפון, תשאל, תתעניין. ככה יצרתי קשר עם קבוצות כמו ליברפול, מנשנגלאדבך ושיקאגו בולס. תהיה הכי ישיר שאפשר.

(דניאל.) #948

אני קודם רוצה לקבל ייעוץ לימודי כי אני ממש לא סגור על מה אני רוצה ללמוד. אבל מה שכן אם אוכל לשלב את זה עם מלגת ספורט (אני בנאדם שכשיש מטרה יודע להשיג אותה) זה יהיה מדהים.