תופעות ומגמות בכדורגל העולמי ::

(moshe34) #198

שנה שעברה ריאל כמעט איבדה הצמפיונס מגלל זה.
והשנה לא נראה לי שזה הסיבה שבארסה זכתה בטראבל…
לפי דעתי גרוע,ודרך אגב לטר שטגן היה משחק לא טוב היום.לפי דעתי מהסיבה שהוא לא משחק קבוע…(ובצדק בראבו שוער מצוין)
ללוצו יש כאב ראש רציני שנה הבאה.שתי שוערים מצוינים.הוא יצטרך לצערי (אני ממש אוהב את בראבו.ורק לראות את נבאס המקביל שלו מתיבש בריאל גורם לי להיות גאה בו.) לבחור בטר שטגן,כי הוא השוער שהביאו באמת כדי להחליף את ואלדס.

(1902) #199

אני אמנם בעיקר קורא בפורום, אבל רציתי לעלות בפניכם סוגיה מעניינת ומאוד מעניין אותי גם לשמוע את דעתם של המשתמשים בפורום בנושא.

מהו אופי של קבוצת כדורגל? תנו לי לתמצת את זה למספר נקודות למען הסדר אבל אתם יותר ממוזמנים להגיב בצורה חופשית.

1. האם אופי נקבע ע"פ האוהדים/הישגים/בעלים/היסטוריה/שילוב של כולם?
  2. מה צריך כדי שאופי “יעלם”? האם במצב שבו מועדון כמו ליברפול לא יזכה בתואר ב25 שנים הקרובות האופי שלו ישתנה? הוא יהפוך למועדון גדול פחות?
  3. האם קיים דבר כזה אופי של מועדון? או שזה דברים שנקבעים מדור לדור? האם מועדון כמו ברצלונה ששנים ארוכות לאורך ההיסטוריה שלו נמצא בעמדת האנדרדוג (מטעמים פוליטיים ואחרים) משנה את האופי שלו בעקבות שנים של הצלחות ?
  4. לכל קבוצה יש אופי? לרמה"ש יש אופי?
  5. אשמח מאוד אם תפרטו מהו לדעתכם ה"אופי" של הקבוצה שאתם אוהדים :slight_smile:

בברכת דיון פורה לכולם ותקופה שקטה יותר שתבוא עלינו.

(Sasha) #200

אוריאל דסקל עם כתבה מעניינת על הירידה במספר שחקני הבית בקבוצות בכל אירופה:

מה דעתכם? בתור אוהדים, האם זה בכלל חשוב שלקבוצה תהיה כמות גדולה של שחקני בית בהרכב (לאו דווקא אוהדי בארסה :))?

(lolothe2nd) #201

טוב, זו לא בדיוק תופעה…
אבל היה לי דיון עם חבר אוהד מכבי ת"א, שחושב שרוחב המגרש של האצטדיון בחיפה יותר גדול מאשר בבלומפילד.
אני זוכר שקראתי בעבר שלברנבאו לדוגמה, יש את המגרש הכי גדול בעולם (או לפחות באירופה).
נסינו לעשות איזו בדיקה. נכנסנו לאתר של ההתאחדות, אתרי הקבוצות ויקיפדיה, ולא מצאנו שום מידע על כך…
האם מישהו יכול לאמת את זה? בעזרת לינקים, או כל דבר

(chelsea777) #202

יש מגרשים יותר גדולים מאחרים, יש סקלה של גדלים בתקנון אבל מספרים מדויקים אני לא יודע.

(דניאל.) #203

[QUOTE=lolothe2nd;1652698]טוב, זו לא בדיוק תופעה…
אבל היה לי דיון עם חבר אוהד מכבי ת"א, שחושב שרוחב המגרש של האצטדיון בחיפה יותר גדול מאשר בבלומפילד.
זה ידוע הרי שלברנבאו לדוגמה, יש את המגרש הכי גדול בעולם (או לפחות באירופה).
נסינו לעשות איזו בדיקה. נכנסנו לאתר של ההתאחדות, אתרי הקבוצות ויקיפדיה, ולא מצאנו שום מידע על כך…
האם מישהו יכול לאמת את זה? בעזרת לינקים, או כל דבר[/QUOTE]

אתה בטוח שהברנבאו הכי גדול?

אגב, למה רוב האצטדיונים הרציניים בעולם 105 m × 68 m אם אפשר עד 110-120 אורך אאל"ט ו80 רוחב?

(Ehud) #204

[QUOTE=דניאל.;1652709]אתה בטוח שהברנבאו הכי גדול?

אגב, למה רוב האצטדיונים הרציניים בעולם 105 m × 68 m אם אפשר עד 110-120 אורך אאל"ט ו80 רוחב?[/QUOTE]

ממבט קל בוויקיפדיה אפשר בקלות למצוא את מידת הדשא של 68 על 105.
סנטיאגו ברנבאו, אולד טרפורד, קאמפ נואו, אליאנץ אירנה והאולימפי בברלין לדוגמא כולם באותו הגדול של המידות הללו.

(lolothe2nd) #205

בדף העברי בויקיפדיה רשום דווקא שהגודל של הברנבאו הוא 107-72 וראיתי את זה בעוד אתר
אבל עכשיו הסתכלתי באתר של ריאל מדריד ורשום שם גם 105 על 68.

עכשיו אני רואה גם במארקהאת הנתון הזה. בכלל, רשום שם שהמגרש הכי גדול הוא של אלצ’ה

(Shusaku) #206

אני זוכר שקראתי פעם שקבוצות משנות את גודל המגרש מול בארסה שיהיה להן יותר קל לצופף בהגנה.

(Dovi) #207

הפעם האחרונה שאני נתקלתי בזה היתה במשחק של מאלמו שהקטינה את אורך המגרש מול ריאל בצמפיונס השנה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

(Oleguer 23) #208

שזה בדיחה, כי דווקא מול כריסטיאנו רונאלדו, אולי הטוב בעולם בניצול שטחים, הם פישלו.

(lolothe2nd) #209

אני חושב שהמקרה הכי מפורסם בכלל הוא של סטוק סיטי
כשהם עלו לאירופית ונפגשו עם מכבי ת"א בבית, הם היו צריכים להגדיל את המגרש כי הוא לא עמד בגודל התקין של אוופ"א

//youtu.be/lPmI1BCmQP8

אפשר לראות את הפס הירוק

(lolothe2nd) #211

[QUOTE=מגן ימני;1621623] האם ב2010 כשהיא הודחה על ידי אולקורקון מהליגה השלישית זה היה בגלל רמת כדורגל כבירה של הליגה הספרדית השלישית? [/QUOTE]
אין ספק שהדחת רומא ע"י ספציה היום מראה שהליגה האיטלקית חזרה בגדול ובפרט על חוזקת הסריה ב’ :grin:

(Dovi) #212

למי שטרח לראות משחק הגביע בין ברצלונה לאספניול, היה שם קטע שניימאר ניסה לעשות את אחד הטריקים שלו על 2 שחקני אספניול שבתגובה אחד מהם נצמד אליו ב’צורה מאיימת’.
כבר היו מקרים בעבר שניימאר קיבל תגובות שהוא ‘לא מכבד את היריבים שלו’. אני מבין שהוא לא בא טוב בעין להרבה אנשים מכל מיני סיבות אבל בכל הנוגע למשחק עצמו, מה זה השטויות האלה?
על קצה המזלג: רונאלדיניו היה עושה לא פחות תרגילים מבזים על בסיס שבועי. בקליפים של זידאן, שעכשיו הועלו מהאוב בגלל המינוי למאמן ריאל, רואים שהוא עושה גם תרגילים משפילי יריב, ומין הסתם יש עוד עשרות דוגמאות מההווה והעבר, מה הביזיון במה שניימאר עושה?

(t.a.l4) #213

[QUOTE=Dovi;1659900]למי שטרח לראות משחק הגביע בין ברצלונה לאספניול, היה שם קטע שניימאר ניסה לעשות את אחד הטריקים שלו על 2 שחקני אספניול שבתגובה אחד מהם נצמד אליו ב’צורה מאיימת’.
כבר היו מקרים בעבר שניימאר קיבל תגובות שהוא ‘לא מכבד את היריבים שלו’. אני מבין שהוא לא בא טוב בעין להרבה אנשים מכל מיני סיבות אבל בכל הנוגע למשחק עצמו, מה זה השטויות האלה?
על קצה המזלג: רונאלדיניו היה עושה לא פחות תרגילים מבזים על בסיס שבועי. בקליפים של זידאן, שעכשיו הועלו מהאוב בגלל המינוי למאמן ריאל, רואים שהוא עושה גם תרגילים משפילי יריב, ומין הסתם יש עוד עשרות דוגמאות מההווה והעבר, מה הביזיון במה שניימאר עושה?[/QUOTE]

אני יכול לשער שהוא מוסיף גם כמה מילים בנוסף לתרגילים,נשמע לי הכי הגיוני.

(Dovi) #214

במשחק אתמול ובמקרה האחר זכור לי (נגד אתלטיקו שנה שעברה) לא נראה שהוא פותח את הפה.
בכל אופן אני דיברתי על הטענות נגדו (כולל פה בפורום) שהוא לא מכבד את היריבים ולא הוזכר בשום שלב הטראש טוק.

Sent from my iPhone using Tapatalk

(borntorun) #215

אני מניח שהשאלה העיקרית היא האם הטריק הזה היה הכרחי (כלומר, עזר לו לצאת מסיטואציה\לעבור שחקן שאי אפשר בדרך אחרת) או סתם למען השואו. וזה קשה לשפוט.
ובלי קשר, לניימאר אין רבע מהקסם האישי שהיה לרונאלדיניו בעיניי, וזה חלק מהסיבה שכל עולם הכדורגל היה מאוהב ברונאלדיניו, ובניימאר לא. אולי זה החיוך?

ובלי קשר, זה לא בלעדי לניימאר. השנה גם דגלאס קוסטה עשה איזה תרגיל כזה בבאיירן, וכל שחקני היריבה התעצבנו אליו, אבל גם חלק משחקני באיירן - נדמה לי שזה היה רובן שביקר אותו בראיון אחרי המשחק, ואמר שזה לא היה מכבד ליריב.

(Bugsy) #216

לא שאני מתנגד בכלל למה שניימר עושה (להפך, רק שימשיך), אבל שמת לב איך הוא חגג את הגול שלו אתמול?

אני לא טוב בהעלאת סרטונים, אבל אם משהוא יכול למצוא, לאחר שהוא מסיים את האטרף של הריצה עם פתיחת הפה וגלגול האצבעות והעיניים, בסוף החיבוק הקבוצתי,
הוא נעמד, דופק ריקוד קטן ומרביץ עם היד שלו על גב כף היד השנייה במבט מזלזל של “נו נו נו” על הפנים- רוצה לומר, “אוי אוי אוי אספניול, ילדים רעים, לא נורא חטפתם ארבע” :):):slight_smile: וכל הצדק אתו.

(Shusaku) #217

השופטים בכדורגל המודרני הם פחי אשפה. לשחקן מותר “להשפיל” שחקן אחר כמה שהוא רוצה באמצעות תרגילים, גם אם הם נטו למען השואו. כל תגובה אלימה של שחקן יריב ללא כדור צריכה לזכות אותו בכרטיס אדום על התנהגות לא ספורטיבית. גם הבעיטות המכוונות לרגליים צריכות לקבל תגובת שופט, עם כרטיסים צהובים. זה לא UFC.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

(lolothe2nd) #218

[QUOTE=Shusaku;1659946]השופטים בכדורגל המודרני הם פחי אשפה. לשחקן מותר “להשפיל” שחקן אחר כמה שהוא רוצה באמצעות תרגילים, גם אם הם נטו למען השואו. כל תגובה אלימה של שחקן יריב ללא כדור צריכה לזכות אותו בכרטיס אדום על התנהגות לא ספורטיבית. גם הבעיטות המכוונות לרגליים צריכות לקבל תגובת שופט, עם כרטיסים צהובים. זה לא UFC.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk[/QUOTE]
ממש משעשע אותי המוסר הכפול שלך

http://forum.sportenter.co.il/showthread.php?5494-המצב-הכלכלי-בארץ/page66