תופעות ומגמות בכדורגל העולמי ::

(תלמיד חכם גדול) #174

מסכים לגמרי, וודאי שלא נפגעתי:).

דברי נאמרו כהערת שוליים לכל דבר וענין, אגב, גם מה שהבאתי לא מדבר על אמיתות מדעיות מוחלטות אלא על השערות שהם אמנם סבירות, ומגובות גם במחקר גנטי, אבל עדיין השערות.

(dkaro) #175

בעולם המחקר המדעי בכלל לא בטוחים שהיה דוד המלך. רק אומר…

בכל אופן, מוס34, בכנות, אני לא מבין למה אנשים עונים לך פה ברצינות. מגיע בנאדם ומתנגד למועמדות של פיגו כי לא ייתכן שאדם עם עבר של מעבר מברצלונה לריאל מדריד הוא זה אשר יהווה את נקיון הכפיים לאחר בלאטר. טווווווווווווווווב.

מסכים עם יניב. ריבוי המתמודדים רק משחק לזכותו של בלאטר. ברוח בוז’י וציפי, צריך לקום קמפיין “רק לא הוא” שייתאחד סביר מועמד אחד כדי להדיח את ספ. אני לא מכיר את הבחור הירדני, ואין לי מושג מהן יכולות הניהול של פיגו. יהיה מי שיהיה, רק שיהיה.

(האחיין של קרלס) #176

[QUOTE=Sasha;1599093]עידן, המשפט הראשון והשני שלו לא ממש קשורים. הוא לא התכוון שרוב העולם יעדיף את פיגו, אלא רק שזה לא יהיה בלאטר.[/QUOTE]

בוודאי! לא הבנת אותי. הוא אכן התכוון שהעולם יעדיף כל מועמד אחר (ביניהם פיגו) - ולכן אמרתי שאוהדי בארסה יסבלו אפילו את בלאטר ויעדיפו אותו על פני יודאס (ובהומור. לא באמת חשבתי לפתוח דיון) על זה ברצינות ותכננתי. צירפתי גם את המשפט על פיגו (והדגשתי אותו) כדי שיבינו למה אני מתכוון ועל מי מדובר, ולא כי הבנתי לא נכון את המשפט שלו.

[QUOTE=mos34;1599124]ואני בספק אם אחד שמקושר עם בית המלוכה הירדני ועולם הערבי יבטל את המונדיאל בקטאר.
בין אם זה מגלל שהוא מפחד מקטאר או קשרים עסקים איתם.[/QUOTE]

על סמך מה אתה קובע את זה? דווקא להפך, תקרא קודם את מה שיניב כתב בהודעה הראשונה שלו:

הוא קרא בלהט לחקירת המונדיאל ופרסום הדו"ח, וייתכן מאוד שבמידה וייבחר יפעל כנגד קיום המונדיאל בקטאר

(moshe34) #177

אתם כבדים פה אה?
לא מקבלים הודעות בחצי הומור…
בלי קשר למועמדים כתבתי את זה:
בלאטר הוא לא סיבה הוא תוצאה.
הארגון כולו חולה בשחיטות,כי אם פיפא לא מושחטת כל כך בלאטר לא היה מצליח לשרוד בה כל כך הרבה שנים.
כדי לנקות את הארגון חיבים מישהו שהוא מחוץ לארגון בלי קשר לגוארדיה המושחטת ורצוי עם ניקיון של האינטרפול…
מה אתם חושבים שפיגו או הירדני יבואו וינקו לבד את הארגון?
גם השיטה עלובה לא יכול להיות שלנשיא התאחדות של איזהי מדינה שכוחת אל יהיה את אותו הכח של ההתאחדות האנגלית או הספרדית…
הבאתי את הדוגמה של ירון זליכה אצלנו,איש דומה שם עם אותו כח וכריזמה יכול לעשות בפיפא שינוי אמיתי.
מה שאני רוצה לומר הוא שלהיות יושב ראש פיפא לא חייב להיות כדורגלן מפואר,זה לא יתרון אמיתי על איש ישר כפים שיודע לנהל עסק.
פלאטיני הוא הצלחה מופלאה?
ולאחיין:
אתה יודע כמה פולטיקאים אני מכיר שהבטיחו לעשות א ולא לעשות ב לפני הבחירות,אבל שנבחרו עשו ב ולא א?
אז הוא הבטיח,גם ביבי ולפיד הבטיחו לטפל ביוקר המחיה…
אני חשדן כלפי כל עסקן שבא מהמזרח התיכון.
לבטל מונדיאל בקטאר,זה להסתבך עם כל מיני אנשי עסקים ופקידי ממשל בקטאר מאוד עשירים מאוד חזקים ומאוד מסוכנים.(שר החוץ של גרמניה האשים בזמנו שקטאר ממנת לא רק את החמאס אלא גם את דאעש).
אני בספק עם אחד מבית המלוכה הירדני עם כל האינרסים שלהם יסתבך עם זה.
אני מחפש מועמד ישר ורצוי אדם יחסית צעיר ,עם [B]ניסיון קודם בניהול ארגונים גדולים ,[/B]רצוי עם תמיכה של ההתאחדויות הגדולות.
שיבוא עם צות גדול של אנשים שיעזרו לו.
לא חושב שיש כדורגלן לשעבר אחד בעולם שמתאים לזה מצטער.

(Washar1) #178

[QUOTE=mos34;1599437]
אני מחפש מועמד ישר ורצוי אדם יחסית צעיר ,עם [B]ניסיון קודם בניהול ארגונים גדולים ,[/B]
לא חושב שיש כדורגלן לשעבר אחד בעולם שמתאים לזה מצטער.[/QUOTE]

אולי הוא? זה לא שהוא רואה יותר מדי מגרש בימים אלה…

(בני-קנטור) #179

לא ידעתי איפה לשאול את זה אז אשאל כאן, מישהו יודע לאן נעלמו דמיטרי צ’יגרינסקי ולאסנה דיארה?

(Ehud) #180

בדיוק בשביל זה יש את דוקטור גוגל היקר, לא כזה מסובך.
לקח לי 30 שניות לראות שצ’יגרינסקי בדונייצק ולאסנה בלוקומוטיב מוסקבה .

תאמין לי שזה פשוט

(בני-קנטור) #181

גם אני בדקתי כמוך, הגעתי לתוצאות שונות.
מופיע לי שצ’יגרינסקי לא שיחק העונה שום משחק בשחטאר וגם לא רשום אצלם לפי ויקיפדיה. לפי האינטרנט הוא בלי קבוצה.
אותו סיפור לגבי לאסנה דיארה ולוקומוטיב, לגביו עוד ראיתי פה ושם התעניינות מאינטר וק.פ.ר.
שאלתי את זה כאן כדי שאולי מישהו שקצת יותר בקיא ממני יוכל לענות.

(Shusaku) #182

צ’יגרינסקי לאחר שחזר לדונייצק סבל מהמון פציעות. הוא חזר שם לאורך תקופה מסויימת לכושר טוב, ואז הפציעות חזרו להכריע אותו. המזל לא הלך איתו יד ביד מהרגע שהוא עזב את אוקריינה.

(Lopo) #184

[RIGHT]צ’יגרינסקי שוחרר משחטאר דונייצק וכרגע בחיפושים אחרי קבוצה, כאשר דניפרו היא המועמדת המאוזכרת ביותר אשר עשויה להחתימו. הוא שיחק העונה תשעים דקות במשחק שמינית גמר הגביע האוקראיני מול פולטבה בחודש ספטמבר וכבש בו שער, שיחק תשעים דקות במשחק הליגה במסגרת המחזור התשיעי מול וולין לוטסק בחודש אוקטובר ושיחק תשעים דקות נוספות ובמשחק הגומלין מול פולטבה.

לסאנה דיארה שוחרר מלוקומוטיב מוסקבה בחלון ההעברות באוגוסט ומוגדר כהעברה חופשית. סביר להניח שאי ההחתמה שלו בקבוצה המועמדת להחתימו נגרמת הן מיכולת מקצועית ותרומה קבוצתית אפשרית הנמצאות בספק רב, אך ככל הנראה הסיבה העיקרית לכך היא דרישות שכר הזויות, ולכן אין זה פלא שקבוצות לא ממהרות להחתים את מי שנחשב היה באמצע שנות האלפיים לאחד הקשרים האחוריים המוכשרים בעולם.[/RIGHT]

(Ender) #185

בטח שמתם לב שהולכת להיות לנו השנה טרבליסטית.
טרבליסטית רביעית ב-7 שנים, אחרי בארסה 08/09, אינטר 09/10 ובאיירן 12/13.
רק לשם השוואה, 4 הטרבלים הקודמים באירופה הושגו בשנים 66/67 (סלטיק), 71/72 (אייאקס), 87/88 (פסו), 98/99 (יונייטד).
כמו שאפשר לראות, הטרבל שכיח הרבה יותר בשנים האחרונות מאשר בעבר. אני לא באמת יודע להסביר את התופעה הזו (אולי הקבוצות הגדולות יותר מקצועיות ויודעות לחלק טוב יותר את המאמץ שלהן? או שהן יותר עשירות ובעלות סגלים רחבים יותר?), אבל חושב שבכל מקרה מעניין לציין אותה.

(Ofer g) #186

אני לא חושב שהקרדיט על הטרבלים מגיע לקבוצות, אמנם הקבוצות מעולות ואולי גם היו מצליחות בתקופות שבהן הכדורגל היה הרבה יותר קשה ותחרותי, אבל אני חושב שהסיבה לכך היא שכבר כמעט עשור הכדורגל העולמי נמצא בשפל חסר תקדים וזה מתבטא בעליונות משמעותית של שחקנים וקבוצות מסויימים. אני חושב שהמצב הכלכלי + כניסת האוליגרכים והשייחים, ירידת הרמה של הכדורגל ושינוי סגנון המשחק הובילו לרמה מאוד נמוכה של תחרותיות בכל הליגות הגדולות באירופה.

הליגה האנגלית אמנם מעניינת וצמודה אבל הרמה בה ירדה משמעותית לעומת השנים שלפני 2006 והיא מאוד חלשה, הליגה הגרמנית חלשה להחריד, על האיטלקית אין בכלל מה לדון והליגה הספרדית שנחשבת לטובה בעולם ופורחת באירופה, חלשה מאוד(בלי שום כוונה לזלזל בה) ומחולקת ל3 קטגוריות: מקום ראשון שני, מקום שלישי עד חמישי והשאר שלא באמת קיימים.

הירידה של רמת הכדורגל בעולם פתחה פתח לשליטה אבסולוטית של קבוצות ושחקנים גדולים, זו גם הסיבה לכל שבירת השיאים וכמויות השערים המוגכחות שנכבשות באירופה בשנים האחרונות. אפשר להסתכל על כמות השערים שלפני 2008 ואחרי 2008 בליגה הספרדית ולראות על מה אני מדבר. לפני 2008 הקבוצות שכבשו הרבה כבשו באיזור ה80 שערים ומאז לא הייתה עונה שלא עברו את ה100. אפשר לתת את הקרדיט לקבוצות ולאיכות שלהן על כמות הכיבושים או למסי ורונאלדו, אבל לא לדעתי.

אני לא מזלזל באף קבוצה או באף ליגה, אל תבינו אותי לא נכון, אבל אני באמת ובתמים חושב שההצלחה המסחררת של הקבוצות והשחקנים הענקיים הללו נובעת מהירידה של רמת הכדורגל והתחרותיות ולמרות שפעם בכמה זמן יש קבוצה נחמדה שמצליחה להתחרות בכל זאת(אינטר, דורטמונד, אתלטיקו) ככל שהשנים ממשיכות ככה נראה שהפער גדל יותר ויותר עד כדי כך שלא יהיה אפשר לסגור אותו.

(מגן ימני) #187

קודם כל צריך להפריד בין שני תקופות. שני חוקים משמעותיים שינו את המאזן בהקשר הזה. חוק בוסמן הפך את הקבוצות החזקות ליותר חזקות על ידי הסרת המגבלה של מעבר שחקנים. החוק הזה השפיע בצורה דרמטית על היכולת של הקבוצות החלשות יותר. הקבוצות החזקות ב20 שנה האחרונות חזקות יותר מהקבוצות של פעם. דבר שני זה שינוי הפורמט של ליגת האלופות שבו רק האלופות התמודדו לפורמט הנוכחי. ברצלונה של 2009 למשל, לא הייתה טרבליסטית בפורמט הקודם משום שהיא לא היתה בכלל בתחרות, טרבלסטיות היו יכולות להיות כאלו רק אם הם היו אלופות פעמיים רצוף, שזה דבר שמוריד את הסיכוי משמעותית.

אני חולק מכל וכל על עופר, וניהלתי ויכוח על זה בפורום של מדריד. מנצ’סטר יונייטד של הטרבל לא היתה קבוצה חזקה יותר מאף אחת מהטרבלסטיות הנוכחיות (אולי אינטר, ולה היה את מוריניו ובשניים קצת חלשות של הליגה האיטלקית) אני חושב שהאידאלזציה של העבר היא לא מבוססת וודאי שאי אפשר להאשים את קבוצות האוליגרך בירידת האיכות של עולם הכדורגל. מה שכן לדעתי משמעותי יותר זה העידן בו רנחנו חיים. עידן האינטרנט גורם למעקב הרבה יותר קרוב על הקבוצות ויוצר מציאות מאוד לחוצה של השגת תארים. אם למשל קבוצה לא מצליחה לזכות באליפות היא משקיעה בגביע כדי לפצות על כך, הדבר בתורו גורם לעלייה של היוקרה של המפעל. המאמץ שריאל מדריד השקיעה בגביע ב2011 לדוגמא, העלה משמעותית את היוקרה שלו שגרם למפגשים קבועים בין ברצלונה לריאל בשנים אחר כך. ברגע שהיוקרה עולה ממילא הקבוצות הטובות יותר זוכות בו. זה הסבר יותר סביר לדעתי

(Ofer g) #188

אני לא מסכים. אני לא חושב שעידן האינטרנט גורם לשחקנים ולקבוצות להתאמץ יותר מהעבר ואני לא חושב שהרצון של קבוצות גדולות לזכות בתארים הפחות משמעותיים מעלה את היוקרה של אותם המפעלים וגורם לעוד קבוצות טובות לרצות לזכות בו.
אני חושב שהסיבה שהקבוצות הגדולות משקיעות יותר במפעלים הללו זה אך ורק כי הן לא צריכות להשקיע את המאמץ שהיה צריך להשקיע בעבר במפעלים הללו וזה נובע מקיומן של יריבות חלשות בהרבה. הגביע האיטלקי לדוגמא הוא המפעל ההכי חסר חשיבות באיטליה. הפעם האחרונה שיובנטוס זכתה בו הייתה ב1995 ומאז היא העפילה לגמר רק 4 פעמים. מאז שיובנטוס חזרה לתלם ב2012, היא הייתה כבר ב2 גמרים(כולל זכייה אחת) וחצי גמר אחד. הסיבה לכך היא ממש לא עידן האינטרנט אלא העליונות של יובנטוס על שאר הקבוצות שבליגה שאיפשרו לה לשחק עם הרכבים חלשים יחסית או באינטנסיביות נמוכה יחסית ובכל זאת להשיג את התוצאות הרצויות לעומת העבר בו יובנטוס הייתה צריכה להשקיע מאמץ כדי לנצח את הקבוצות שהשתתפו במפעל.

אי אפשר להתעלם מהעובדה שהעונה ריאל מדריד כבשה 118 שערים. אתם בכלל מצליחים להבין את המשמעות של כמות שערים שכזו? 118 שערים כאשר ברצלונה כובשת 110 וכמובן שמדובר רק בליגה. אלו מספרים שלא היו מעולם. אני לא נותן את הקרדיט לקבוצות הללו, הן אמנם קבוצות ענק שמחזיקות בשחקנים מעולים אבל היו הרבה קבוצות כאלה בהיסטוריה שמעולם לא דמיינו מספרים שכאלה. הסיבה לכך היא הירידה של רמת הליגה הספרדית בשל סיבות רבות, בין אם זה חוק בוסמן, המשבר הכלכלי שתפס את הליגה ב2008, שינוי סגנון המשחק וכו’, הקבוצות מתחת למקום 5 בליגה הספרדית לא באמת קיימות מול הקבוצות הגדולות.

זה ממשיך בכל באירופה, הליגות הגדולות של אירופה נשלטות ע’'י קבוצות יחידות בזמן שהשאר לא מהוות פקטור בכלל. לא היה אחד שבאמת חשב שרומא תקח ליובנטוס את האליפות, פ.ס.ז התקשתה מעט בלי זלאטן אבל לא באמת, צ’לסי לקחה את האליפות הקלה בהיסטוריה של המועדון ואין סיבה לציין את באיירן מינכן שפשוט קונה את השחקנים של כל יריבה שמנסה להציץ מעבר לגדר. הקבוצות הללו למעשה מחזיקות ביתרון כל כך משמעותי וחזק בליגות שלהן שהתואר הראשון בידיים שלהן כבר בתחילת העונה, הגביע בהישג יד משמעותי ונשאר רק ליגת האלופות.

בליגת האלופות הסיפור לא שונה מידי. הקבוצות הגדולות נהנות מאותו היתרון על הקטנות ורק בגלל השיטה לפעמים יש הפתעות, אבל הרמה הנמוכה של הכדורגל העולמי היום מאפשר לקבוצות הגדולות לשלוט בלי שום הפרעה. מספיק להסתכל על כל חצאי גמרי האלופות מאז 2008, מתוך 7 מעמדי חצי הגמר, ברצלונה הייתה ב6, ריאל ב5, באיירן מינכן ב5 וצ’לסי ב3. נשווה את זה לחצאי הגמר מ2000 עד 2007 לדוגמא כאשר מתוך 7 חצאי גמר, מילאן וצ’לסי הן היחידות שדומיננטיות עם 4 הופעות ו3 הופעות בהתאמה, שאר הקבוצות התחלפו.
כשאתה מגיע לכמות כל כך גדולה של חצאי גמר, וכבר מראש האליפות והגביע בהישג יד משמעותי, אין ספק שהאופצייה לטרבל היא הרבה יותר פתוחה מאשר בעבר.

אני לא מזלזל בקבוצות הללו, אפילו לא לשנייה, אבל אני לא נותן להן את הקרדיט המלא על ההישגים האלה, אני חושב שהסיבה היא הירידה של הכדורגל העולמי שפעם היה הרבה יותר תחרותי ועם הרבה יותר קבוצות איכותיות.
טרבל הוא ללא ספק הישג מרשים ויוצא מן הכלל ושוב, אני לא מנסה להוריד מההישג הזה, אבל ברצלונה של הטרבל שיחקה ללא שום יריבה בליגה שלה, לאינטר של הטרבל לא הייתה יריבה אחת באיטליה, לבאיירן מינכן של הטרבל לא היו יריבות בליגה שלה עם כל הכבוד לדורטמונד וגם השנה, ליובנטוס אין יריבות בליגה האיטלקית בכלל וברצלונה אמנם כן נלחמה על האליפות עם ריאל מדריד מה שעושה אותה יוצאת מן הכלל אבל גם היא נהנתה מהתקופה הרעה שריאל הציגה בסוף העונה בגלל הפציעות. למעשה, ההישג האמיתי הוא הזכייה בליגת האלופות וגם הוא לדעתי נהיה הרבה יותר פשוט מבעבר.

(Ofer g) #190

להשתמש במילה דמגוגיה זה נחמד אבל מיותר לחלוטין במקרה הזה. אינני אוהד של אף אחד מהקבוצות המדוברות והדעה שלי מגיעה מהמקום האובייקטיבי ביותר. ריאל מדריד של עונת 08/09 שהפסידה ליובנטוס פעמיים בשלב הבתים של ליגת האלופות הייתה אחת הקבוצות החלשות של ריאל בעשור האחרון והיא ממש ממש ממש לא הייתה תחרות לברצלונה. רצף של 17 ניצחונות מ18 משחקים? נובע מאותה חולשה של הליגה שאני מדבר עליה.

יש קבוצות טובות בכל ליגה, גם באנגליה היה את סיטי, ארסנל והיונייטד, גם באיטליה יש את נאפולי, לאציו, רומא, פיורנטינה ועוד(בכוונה לא מציין את מילאן ואינטר שעוברות כבר כמה עונות קשות), בגרמניה יש את דורטמונד ווולפסבורג. קבוצות טובות יש בכל ליגה, אבל גם הקבוצות הללו לא נמצאות במצב שמדגדג את הקבוצות המובילות(אתלטיקו מדריד יוצאת מן הכלל במקרה הזה אבל גם היא למרות האליפות המרשימה והצודקת בעונה שעברה לא באמת התחרתה על האליפות העונה) ואלה שמתחתיהן במצב הרבה יותר גרוע.
אני לא מסכים בכלל שהכדורגל לא שיוויוני בגלל שהקבוצות הן הטובות בהיסטוריה, אני חושב שזה שטויות במיץ וההחלטה שהן הטובות בהיסטוריה זו הדמגוגיה שאתה אוהב לציין. אני לא חושב שאנחנו באמת יכולים להשוות בין הקבוצות, אני לא חושב שאפשר לקבוע בכזו קלות שיובנטוס הגדולה של 96-99 או אפילו 2002/03, מילאן הגדולה, אייאקס, ריאל של הגלאקטיקוס, יונייטד של הטרבל ועוד קבוצות היו נופלות מקבוצות הטרבל של השנים האחרונות.

אני אחזור ואגיד שאני מאמין שמדובר בירידה של רמת הכדורגל העולמי והקבוצות הגדולות נהנות מירידה הזו. כמויות השערים המוגחכות שנכבשות הן תוצר של הפרשי רמות שנוצרו בגלל אותה הירידה וממשיכות לגדול בגלל הפרמטרים שאתה ציינת כמו כדור שלג. בגלל אותה הירידה, לקבוצות הגדולות קל יותר לזכות באליפויות בליגה, קל יותר לעבור שלבים בגביע גם לא בהרכבים החזקים שלהם וקל יותר להתקדם בליגת האלופות. לכן, זכייה בטראבל בזמנים שלנו הרבה יותר קלה מאשר בעבר כאשר התחרות הייתה הרבה יותר גדולה וגם משחקים נגד קבוצות קטנות היו יכולים להסתבך.

משהו שחשוב לי לציין, אני ממש לא מתכוון להתחיל פה ריב אוהדים מטופש. בדיון שכזה לא צריך להגן על האליפויות של ברצלונה או על הרמה של מדריד, זה לא מעניין ולא רלוונטי, אני לא מזלזל בקבוצות האלה ולא חושב שהן לא גדולות, אני כן חושב שהן, כמו כמה אחרות בכל הליגות באירופה, נהנו וממשיכות להנות מרמת כדורגל אירופאי נמוכה בהרבה מבעבר.

(Shusaku) #191

שים לב לבאיירן וגלאדבך הגדולות:
101 ו82 שערים בעונות 71/72
93 ו82 שערים בעונת 72/73
95 ו93 שערים בעונת 73/74

גרד מולר עם עונות של 40, 38, 36, 30 ופעמיים 28 שערים. רק בליגה. יש לו עונה עם 67 שערים בכל המסגרות (משהו שרונאלדו לדוגמה עוד לא עשה). עוד 5 עונות חוץ מהנעונה הזאת של 40+ שערים.

יופ היינקס, עונות של 27, 28 ו30 שערי ליגה. 3 עונות של למעלה מ40 שערים.

אנחנו מדברים על לפני 40 שנה!

באיירן ודורטמונד של השנים האחרונות:
98 ו81 ב2012/13.
94 ו80 אשתקד.
80 ו72(וולפסבורג) העונה.

אני דווקא רואה שהנתונים לפני 40 שנה היו יותר חד צדדיים, ובאיירן לקחה בק-טו-בק-טו-בק את גביע האלופות.

ברצלונה ומדריד של קואבאלה ודי סטפנו:
74 ו72 שערים בעונה של 30 משחקים (שווה ערך ל94 ו91 שערים בעונה באורך נוכחי) ב53/54.
75, 78(בילבאו) ו80 בעונת 54/55 (שווה ערך ל95, 99 ו101 כיום).
79(בילבאו) ו81(מדריד) בעונת 56/57 (שווה ערך ל100 ו103 כיום).
96!!! ו89!! בעונת 58/59. ב30 משחקים כן?(שווה ערך ל122 ו113 שערים כיום).
86 ו92 שערים ב59/60, 89 של מדריד ב60/61 ו81 של בארסה ב61/62, 83 למדריד ב62/63.

5 אליפויות אירופה רצופות של מדריד ובק-טו-בק של ברצלונה בגביע ערי הירידים (ועוד גמר שנתיים אחרי זה, וזכייה שלישית 4 עונות אחרי זה).

יובה של 4 העונות האחרונות עם 68, 71, 80 ו74 שערים בהתאמה. באליפות של 83/84 היא כבשה 57 שערים ב30 משחקים (ממוצע של 72 בעונה כיום), מילאן של 91/92 כבשה 74 שערים ב34 משחקים (ממוצע של 83 בעונה כיום), 64 עונה לאחר מכן (ממוצע של 73 כיום) ולאציו כבשה 69 ו66 שערים בעונת בעונות 94/96 (ממוצעים של 77 ו74 כיום).

קח לדוגמה את עונת 97/98, יובה ורומא עם 67, פיורנטינה עם 65 ואינטר ואודינזה עם 62 כ"א. (75, 73 ו69 בממוצע כיום). אתה שם לב שהממוצעי שערים פר משחק פעם היו יותר גבוהים גם באיטליה?

לבאג’יו היו 2 עונות של 22 שערים, עונת 27 ועונת 30 שערים עם יובה, עונת 24 שערים עם פיורנטינה ו23 שערים עם בולוניה.
ג’וזפה מאצה עם 10 ענוות של מעל 20 שערים מתוכם 3 עונות של מעל 30 באינטר.
ג’וזה אלטפיני עם עם 6 עונות של מעל 20 שערים במילאן.
גונהאר נורדאהל עם 7 עונות של מעל 20 שערים מתוכן 34 ו35 שערים בשתי עונות רצופות אצל מילאן.

הייתי ממשיך לבדוק גם על אנגליה וצרפת, ועובר על עוד טבלאות מלכי שערים אבל זה ממש מתיש, ואם לא הבהרתי את הנקודה שלי, עם הוכחות חותכות למדוע אתה טועה, אז אין לי מה להוסיף.

(מגן ימני) #193

עופר,

אני לא חושב שיש שורה אחת בהודעות שלך שלא כוללת טעות עובדתית או סתירה לוגית מסוג כזה או אחר. אתה כאילו קובע עובדה -ירידה ברמה של עולם הכדורגל- בלי לתת סיבה נורמלית למה הדבר הזה קורה. חוק בוסמן הוא לא סיבה, הוא קיים כבר 20 שנה. המשבר הכלכלי הספרדי הוא גם לא סיבה, הוא בודאי לא סיבה לירידה של כל עולם הכדורגל, הוא יכול להיות הסבר רק לירידה אפשרית בספרד. ירידה שקיימת בדמיון שלך בלבד, ברצלונה איבדה יותר נקודות לקבוצות ממקום 5 ומטה בספרד מאשר שצ’לסי איבדה באנגליה, כך שגם הקטגוריות שאתה נותן לכדורגל הספרדי מבוססות על משאלות לב בלבד.

עכשו בוא נדבר על דומיננטיות של קבוצות. צ’לסי לקחה אליפות בפער גדול יותר מהשנה לפני עשור בדיוק. שנה לפני כן ארסנל לקחה אליפות בפער גדול יותר. כל הטיעון על שאיבת כשרון יוצאת דופן של צ’לסי היא פיקציה. צ’לסי לא קבוצה כל כך מוכשרת וודאי שהיא לא מוכשרת ביחס לצ’לסי שהיתה לפני עשור. אז להיכן נעלמו כל השחקנים? אני לא מבין איך אפשר לדבר על צ’לסי כקבוצה דומיננטית כאשר היא לוקחת אליפות ראשונה מאז 2010. שנה שעברה מנצ’סטר סיטי היתה דומיננטית, ככה דברים עובדים. שנה ראנדומלית בה קבוצה לוקחת אליפות בקלות בגלל הופעות חלשות של היריבות היא דבר שקורה וקרה כל הזמן, כולל שנות ה90 העליזות שבהם זה קרה לא פעם ולא פעמיים. תעיף מבט בטבלאות של האלופות. לדבר על דומיננטיות צרפתית של פס"ז מול הדומיננטיות המטורפת של ליון בעשור הקודם זה גם בדיחה. על הליגה הגרמנית אני בכלל לא רוצה לדבר. בשנים 96-06 באיירן לקחה 6 אליפויות ו4 (!) דאבלים. תחי התחרותיות. יובנטוס דרסה את הליגה האיטלקית באמצע העשור הקודם בדיוק כמו יובנטוס של עכשו. יבוא מישהו וייטען (לא אתה) שמוג’י אחראי על זה, אבל זה קצת מוכיח את הטענה שלי. למה הוא לא טרח לשחד את השופטים בקופה איטליה? כי לא היה אכפת לו במיוחד. עוד עובדה לדיון? בין השני 1990 לזכיה של מוריניו ב2011 ריאל מדריד זכתה בדיוק בגביע אחד. קשה להאמין שהסיבה היא לשון בחוץ ממאבקי אליפות בהתחשב בעובדה שהיו לה לא מעט שנים שבהם היא לא השתתפה בהם בכלל. איך יכול להיות שקבוצה כל כך דומיננטית שזכתה בזמן הזה ב7 אליפויות והחזיקה את שואבת הכשרון הגדול ביותר בתחילת שנות ה2000 מחזיקה כזה רקורד מביך? האם ב2010 כשהיא הודחה על ידי אולקורקון מהליגה השלישית זה היה בגלל רמת כדורגל כבירה של הליגה הספרדית השלישית? איך זה פתאום שבשנים אחר כך פתאום רואים את ריאל תמיד בשלבים מאוחרים במקרה הכי גרוע או בשתי זכיות וגמר לטובתה? האם 2010 זה קו קו המים של כשרון הכדורגל האבוד?

אתה סובל מסימפטומים של נוסטלגיציטיס, שכוללים עוורון חלקי וזכרון סלקטיבי. התרפקות על העבר בו המגף האיטלקי היה הבריון הכי מפחיד בשכונה. ההתרפקות על לצ’ה ועל אמפולי למרות שהיא נוגעת ללב, לא ממש משכנעת. אין חולי אחד בכדורגל שקיים היום ולא היה קיים פעם, אלא אם כן מדברים על דברים קונקרטים, כמו בוסמן לדוגמא שההשפעה שלו על עולם הכדורגל היתה בהחלט מיידית וחד משמעית. הסיבה היחידה לעוות כל כך ההסתכלות היא הדומיננטיות המטורפת של ריאל מדריד וברצלונה על פני הקבוצות בליגה שלה והרבה פעמים גם על קבוצות מליגות אחרות. הדומיננטיות הזאת נובעת מכך ששניהם, חוץ מהעובדה שהם קבוצות על ראויות כמו קבוצות העל שנבנו בכדורגל מאז מילאן של סאקי, מחזיקות את שני כוכבי הכדורגל העקביים ביותר בהסטוריה. הפער בין רונלדו ומסי לשאר עולם הכדורגל זה הפער בין ריאל מדריד וברצלונה של היום לריאל מדריד של הגאלקטיקוס לדוגמא, או יובנטוס של שנות ה90, או של מילאן של העשור הקודם, או של צ’לסי של העשור הקודם. אפשר לדון למה זה קורה, אבל כל עוד לא מודים בעובדה הזאת צריך את הלוליינות הלוגית שאתה מציג כאן, שבאה לתחזק השקפת עולם ולהתאים את העובדות אליה ולא להיפך.

(Lukaku) #195

[QUOTE=Shusaku;1621536]לא בטוח בכלל שלצ’לסי יהיה שוב את הפריבילגיה לשחק עם הרכב שני בליגה כדי לנוח לצ’מפיונס ליג.
[/QUOTE]

סתם תפס לי את העין,
חייב שתסביר לי מתי זה קרה העונה. או אי פעם.

(Shusaku) #196

מוריניו אמר שבמדריד היה לו קל יותר, כי כשבצ’לסי הוא עולה עם הרכב שני בליגה כדי לתת מנוחה לשחקנים לקראת הצ’מפיונס, הוא מפסיד משחקים. הוא אמר את זה בחודש האחרון.

(sus) #197

מה דעתכם על התופעה של הצבת שוער 1 בליגה ו2 בגביעים וצמפיונס? בשנתיים האחרונות ברצלונה וריאל מאוד נהנו מהשיטה וזכו ב5 מ6 תארים! כדאי לדעתכם ליישם בעוד מקומות?