תופעות ומגמות בכדורגל העולמי ::

(Tarantino) #153

בכל 6 הליגות הגדולות. שכחת מישראל :grin:

(Ricardo) #155

רק לי זה מזכיר את הפרוטוקולים של זקני ציון?

(BannedT) #156

[QUOTE=Eran-Madrid;1427340]
אני לא יודע להסביר למה, אבל יש לי תחושה שהתופעה הזאת, היא חלק מהניסיון של האיסלם להשתלט על העולם. מה דעתכם? האם באמת זאת כוונתם? או שסתם אין להם מה לעשות עם הכסף? האם זה יתרום לכדורגל או לא?
[/QUOTE]
זה צעצוע, לא כלי כדי להשתלט על העולם, מקסימום כדי להעצים רווחים והישגים, אבל להשתלט על העולם?
נ"ב: האיסלאם כבר שולט על העולם אז קבוצה אחת יותר קבוצה אחת פחות, מה זה משנה…

(BigBird2) #157

עד כמה כלים סטטיסטיים יכולים לעזור למאמנים ומנהלים?

"כדי לקבל סטטיסטיקה סובייקטיבית ששופטת איכות של מהלך, צריך לנתח כל משחק לפחות 16 שעות. החברה מעסיקה עשרות עובדים שיושבים כל היום מול משחק ומנתחים אותו לפרטי פרטים. "

(borntorun) #158

לא בטוח עד כמה זה הדיון המתאים לזה, אבל לא מצאתי דיון יותר טוב.
בזמן האחרון ישנה התלהטות משמעותית בגזרת המירוץ לראשות פיפ"א, כאשר מספר מועמדים מרחבי העולם רוצים להחליף את ספ בלאטר, וכמובן בלאטר עצמו רץ לקדנציה נוספת.
על בלאטר, השחיתות ומה שפיפ"א עשתה תחתיו אני מניח שאין צורך להרחיב (פשוט שימו לב איפה יתקיימו שני המונדיאלים הבאים). שלא לדבר על חוסר הרצון להתקדם ולהכניס עזרים טכנולוגיים לכדורגל. השחיתות לא פסחה גם על הבחירות הקודמות שלו - כאשר בשניהם התמודד מול עצמו והמועמדים שנגדו ‘פרשו’ במסתוריות מהמירוץ.
ב2011, המתמודד היחיד שרץ מולו, מוחמד בין-חמם הקטארי, הואשם בשוחד ונאלץ לפרוש מהמירוץ, וקיבל הרחקה לכל החיים מכדורגל. ההרחקה, אגב, בוטלה בסופו של דבר על ידי הCAS (אותו ארגון ממקרה סוארז), לאחר שמצאו שההאשמות נגדו היו לא מאוד מבוססות, אבל זה היה מספיק כדי למנוע ממנו להתמודד מול בלאטר. בלאטר בסופו של דבר זכה ב186 מתוך 203 קולות - 17 מדינות העדיפו לשים פתק לבן במחאה מאשר להצביע לו.

האם הפעם המקרה יהיה שונה? נראה שרבים בעולם מאסו באיש, בלאטר, ואין ספק שבשנים האחרונות פיפ"א הגיעה לשפל כל הזמנים מבחינת שחיתות והשם שלה. ישנם יותר ויותר קולות שקוראים להוריד את בלאטר על מנת לטהר את שמה של פיפ"א. בלאטר עדיין הפייבוריט אבל נראה שלפחות הפעם, יש סוג של סיכוי שהוא לא ינצח שוב.

ומי מתמודד נגדו?
המועמד הכי בכיר נראה כ[B]עלי בין אל-חוסיין[/B], נסיך ירדן, סגן נשיא בפיפ"א שטוען להיות צאצא בדור 43 לנביא האיסלאם מוחמד. אז אמנם כנראה מוסלמים אינם מאוד פופולריים פה בימינו, אבל הרפרטואר של אל-חוסיין נקי לחלוטין, ושמו לא קושר לפרשות שחיתות למיניהם. הוא קרא בלהט לחקירת המונדיאל בקטאר ולפרסום הדו"ח, וייתכן מאוד שבמידה וייבחר יפעל כנגד קיום המונדיאל בקטאר. יש לו תמיכה ממדינות רבות באירופה, כולל אנגליה והוא נראה כמועמד החזק ביותר.

מועמד בכיר נוסף הוא [B]מיכאל ואן פראג [/B]ההולנדי, מנהל ההתאחדות לכדורגל ההולנדית ובעברו הבעלים של איאקס. ואן פראג הוא ממבקריו הבולטים של בלאטר, וגם הוא זרק את אותם סיסמאות על ‘טיהור שמה של פיפ"א’. סך הכל בן אדם רציני ומנוסה (בן 67) עם הרבה שנים בכדורגל - בחירה הגיונית, גם אם לא מרגשת מדי.

מועמד משמעותי שלישי הוא [B]ז’רום שמפיין[/B] הצרפתי, דיפלומט בעברו שמילא תפקידים רבים בפיפ"א מאז 1998. גם הוא מבקר של בלאטר והודיע שבמידה וייבחר, ‘ישקול ברצינות’ לקחת מקטאר את המונדיאל ב2022.

מעבר לכך, ישנם עוד 3 שמות שהוזכרו. הרולד מיילד-ניקולס הצ’יליאני שוקל לרוץ, אבל ספק אם יש לו סיכוי. כדורגלן העבר דייויד גינולה הכריז על מועמדתו, אבל זה כנראה לא רציני ותרגיל יחסי ציבור של סוכנות ההימורים Paddy Power. ואחרון חביב, שהכריז על מועמדותו היום הוא [B]לואיס פיגו[/B], כדורגלן העבר שאני מניח שכולכם מכירים.

אז מה יהיה? כל זה ונתקע שוב עם בלאטר? או שאחד המועמדים סוף סוף יחליפו? הבחירות מתקיימות ב29 למאי. אני מאמין שרוב עולם הכדורגל יקווה שהזוכה יהיה כל אדם, מלבד ספ בלאטר.

(האחיין של קרלס) #159

[QUOTE=borntorun;1598786][RIGHT]הכריז על מועמדותו היום הוא [/RIGHT][B]לואיס פיגו. [/B]אני מאמין שרוב עולם הכדורגל יקווה שהזוכה יהיה כל אדם, מלבד ספ בלאטר.[/QUOTE]

NOPE, לא כולם :grin:

(Sasha) #160

עידן, המשפט הראשון והשני שלו לא ממש קשורים. הוא לא התכוון שרוב העולם יעדיף את פיגו, אלא רק שזה לא יהיה בלאטר.

(borntorun) #161

האמת שזו דילמה מעניינת לאוהדי ברצלונה… להמשיך לראות את בלאטר המושחת שהורס כל חלקה טובה בכדורגל שלנו, או לראות את פיגו שנוא נפשם הופך לנשיא מצליח, אהוד שיטפל בשחיתות ובבעיות בכדורגל?

הייתי אומר שטובת המשחק עדיפה על הכל, מצד שני אני מנסה לדמיין את סול קמפבל נהיה יו"ר פיפ"א… לא נעים.

(Ehud) #162

[QUOTE=borntorun;1599100] אהוד שיטפל בשחיתות ובבעיות בכדורגל?[/QUOTE]

קראת לי? בקטע של להריץ אותי? אני מוכן ! :guns2:

(borntorun) #163

[QUOTE=Ehud;1599105]קראת לי? בקטע של להריץ אותי? אני מוכן ! :guns2:[/QUOTE]

תשמע, אתה בהחלט עדיף על בלאטר…

(moshe34) #164

למה ליודאס יש קבלות בניקיון של שחיטות?מה הוא עשה שמגיע לו להיות מנהל של פיפ"א?
לדעת לנהל ארגון לא מספיק להיות כדורגלן מעולה או לדעת למסור או לשבור נבדל…פלאטיני היה אחלה שחקן במה הוא שונה מהחזיר שיושב בפיפא?
אם לבארסה יש עוד טיפת כח אני מצפה ממנה לעשות הכל כדי לבלום את הבחירה של זה שאני לא יכנה פה בשמו.
מה הוא סמל לניקיון כפים?
מי שצריך להחליף את בלאטר הוא צריך להיות אישיות כריזמטית שמבינה בניהול ובלי שום עבר פלילי,בנוסף הוא חייב להיות גם דמות עם תמיכה גדולה ככל הניתן מהמעודונים הגדולים,קשה לי להניח שבארסה תשתף עם הבוגד פעולה.

פ

(Ehud) #165

[QUOTE=borntorun;1599106]תשמע, אתה בהחלט עדיף על בלאטר…[/QUOTE]

זה לא כזה מחמאה להיות עדיף על בלאטר, זה משהו שהוא די בסיסי בחיים.
לא להיות עדיף על בלאטר כבר אומר הרבה יותר עליך.

ועד כאן להיום שיעור הפילוסופיה בשקל

(borntorun) #166

[QUOTE=mos34;1599108]למה ליודאס יש קבלות בניקיון של שחיטות?מה הוא עשה שמגיע לו להיות מנהל של פיפ"א?
לדעת לנהל ארגון לא מספיק להיות כדורגלן מעולה או לדעת למסור או לשבור נבדל…פלאטיני היה אחלה שחקן במה הוא שונה מהחזיר שיושב בפיפא?
אם לבארסה יש עוד טיפת כח אני מצפה ממנה לעשות הכל כדי לבלום את הבחירה של זה שאני לא יכנה פה בשמו.
מה הוא סמל לניקיון כפים?
מי שצריך להחליף את בלאטר הוא צריך להיות אישיות כריזמטית שמבינה בניהול ובלי שום עבר פלילי,בנוסף הוא חייב להיות גם דמות עם תמיכה גדולה ככל הניתן מהמעודונים הגדולים,קשה לי להניח שבארסה תשתף עם הבוגד פעולה.
[/QUOTE]

דבר ראשון, לברצלונה אין קול בהצבעה, להתאחדות הספרדית יש.
פיגו עומד בתנאי הבסיס של המועמדים לנשיאות פיפ"א. יש לו ניסיון בתפקיד מנהלתי באינטר, בנוסף כמובן לניסיון שלו כשחקן. עד כמה שידוע לי, העבר שלו נקי לחלוטין, ללא רבב. ולא, לעבור מקבוצה אחת לקבוצה אחרת, לא משנה מי ובאיזה נסיבות, זה לא פלילי ולא מושחת ותקין לגמרי.
פיגו, כמו שאר המתמודדים, רץ עם כרטיס ה’לנקות את פיפ"א מהשחיתות ולטהר את שמה’.

בכל מקרה, אתה יכול להסיר דאגה מליבך, פיגו ב95% לא ייבחר. לבלאטר יש קשרים חזקים מאוד (וכנראה לא נקיים מאוד) בהתאחדויות האפריקאיות - שלבדם מהוות בסביבות חצי מהקולות שהוא צריך. הוא נהנה מתמיכה רחבה באסיה, בדרום אמריקה, מרכז אמריקה ובעצם כמעט בכל מקום, חוץ מאירופה שברובה מאסה בו. אבל אפילו אירופה לא מצליחה להחליט מי צריך להחליף אותו.

הסיכוי היחיד זה אם יוחלט על מתמודד יחיד נגד בלאטר, בין אם זה יהיה פיגו או מישהו אחר, כל שאר המתמודדים יפרשו ויכריזו בפומבי על תמיכה במתמודד היחיד, פלוס קמפיין אגרסיבי. וגם אם זה יקרה, עדיין בלאטר הפייבוריט המובהק.

ובלי קשר - נניח תיאורטית שפיגו יהיה נשיא טוב, נקי, שיתמוך בשקיפות, יפסיק את השחיתות בפיפ"א, יקדם חוקים מתבקשים בכדורגל כמו שימוש בטכנולוגיית שיפוט. באמת תעדיף את בלאטר, שהורס בצורה שיטתית את הכדורגל? מאשר נשיא מצוין ונקי שיעשה המון טוב למשחק, הוא במקרה לואיס פיגו?
אם ניקח את יודאס הפרטי שלי, זה לא יהיה נעים אבל לטובת המשחק וכולנו אני בהחלט אעדיף את סול קמפבל כנשיא נקי ומוצלח לפיפ"א מאשר לראות את בלאטר ממשיך.

(moshe34) #167

גם אני יכול לרוץ על הטיקט של “לנקות את השחיטות מפיפא”,אז מה?
תפקיד מנהלתי באינטר?זה כל הניסיון?
פלאטיני היה שחקן נהדר,נו וזה עוזר לו להיות מנהל נהדר?
כמו שכתבתי אין קשר בין יכולות של המועמד למה שהוא תיפקד בכדורגל.
ירון זליכה עשה דוח על ההתאחדות הישראלית בכדורגל והליקוים שבה,ממליץ לך לקרוא אותו,אחד הדוחות הכי קשים ומקיפים שנכתבו על גוף ספורט בארץ.יש לי סוד בשבילך לפי מה שהוא אמר במסיבת העיתונאים הוא לא יודע מה זה נבדל…
אז הוא אומר שהוא נגד שחיטות ומדבר יפה על להחזיר לכדורגל מה שהכדורגל נתן לו.ואו הוא גם הבטיח להישאר בבארסה ולא לעזוב לריאל,כמה שעות אחרי זה הוא חתם בריאל…
אני לא מאמין למילה שלו.
נ"ב אני לא ישקר פה,ההתנגדות שלי אליו היא ריגשית ואמוצנאלית.אני בן 36 ואני כמו שאומרים לא שוכח ולא סולח.
הוא ינקה את השחיטות?בהצלחה לכם…

(Uriah) #168

[QUOTE=borntorun;1599100]האמת שזו דילמה מעניינת לאוהדי ברצלונה… להמשיך לראות את בלאטר המושחת שהורס כל חלקה טובה בכדורגל שלנו, או לראות את פיגו שנוא נפשם הופך לנשיא מצליח, אהוד שיטפל בשחיתות ובבעיות בכדורגל?[/QUOTE]

אני מעדיף את אבו באכר אל בגדאדי בתור יו"ר פיפ"א.

(moshe34) #169

אוריה אתה מעדיף מישהו שחושב ששהוא הצאצא של מוחמד? טיפה מפחיד אותי.
דרך אגב בלאטר מושחת וגנב אבל אל הכדורגל הישראלי ובמיוחד אל לוזון הוא היה נדיב :slight_smile:
אם הירדני יבחר אני כבר רואה אותנו חוזרים לאסיה ועם כל מיני עיצומים עלינו.
ואני בספק אם אחד שמקושר עם בית המלוכה הירדני ועולם הערבי יבטל את המונדיאל בקטאר.
בין אם זה מגלל שהוא מפחד מקטאר או קשרים עסקים איתם.

המועמד שיבוא חייב להיות איש עסקים נקי וחזק עם תמיכה של ה[B]מדינות החזקות [/B]אחרי ניקוי אורות מלא של הארגון הזה.
בלאטר עומד בראש פירמידה של שחיטות,הבעיה לא תעלם עם העזיבה שלו.

היחידים שיכולים להציל את הארגון הזה,זה אינטרפול,במשך שנים אני שומע על חקירות והחרמה של מחשבים אבל שום דבר לא מתקדם…
לא יאומן איך ארגון בעולם קפטליסטי שקוף כזה מצליח ארגון מנון ומושחת להתנהל בשיטות של מאפיה ועם כזה חוסר יכולת של עולם הכדורגל להתנגד.

(borntorun) #170

המצב העגום הוא שאם איכשהו בלאטר לא ייבחר, הירדני הוא הפייבוריט הבא אחריו, דווקא בגלל שהוא ירדני; יש לו את הסיכוי הכי גדול להביא קולות מחוץ לאירופה, וגם יש לו תמיכה של מדינות אירופאית מכובדות, כולל אנגליה. ראוי לציין שלמרות שהאיסלאם מן הסתם לא חביבה יותר מדי על רובנו, הרזומה של אל-חוסיין נקי לחלוטין והוא גם פעיל בארגוני צדקה למיניהם.

לגבי עניין פיגו, בחוקים הבסיסיים של פיפ"א הוא עומד, ומכאן זה דמוקרטיה והכל יכול להיות. הרי גם ליאיר לפיד לא היה בדיוק רזומה עשיר בשביל להיות שר האוצר, נכון? רבים סוברים שדווקא המתמודדים הכביכול מנוסים יותר, אלו שעברו כבר תפקידים רבים בפיפ"א, כבר ‘נגועים’ ונהנו משחיתות הארגון ולא יפעלו נגדה. הם נתפסים כזקנים, חיים טוב, מנותקים ממצב הכדורגל הנוכחי ודואגים בעיקר לכיס שלהם. פיגו רץ על תקן ‘יאיר לפיד’ - מגיע מבחוץ לארגון, צעיר, נמרץ, לא נוגע בשחיתות של פיפ"א, היה שחקן אגדי בעבר הלא רחוק ככה שהוא מחובר למצב, בא לעשות מהפכה ולהחזיר את פיפ"א לשליטת השחקנים ולא עשירים זקנים.

אמנם ללפיד זה לא כל כך הלך, אבל יש הרבה מאוד היגיון בבחירת נשיא כזה. אני בטוח שאם זה לא היה פיגו אלא שחקן בפרופיל דומה, זה היה עובר לך הרבה יותר חלק בגרון. תנסה לחשוב בהיגיון רגע, מעבר קבוצה זו לא סיבה לפסול אותו מנשיאות פיפ"א. (ובכל מקרה, לברצלונה אין קול בהצבעה הזו. אלא אם כן עד מאי 2015 תקוום מדינת קטלוניה כמדינה עצמאית בפיפ"א…).

(moshe34) #171

אתה צודק לבארסה אין השפעה פה.
הפחד שלי הוא לא מגלל שהוא מוסלמי,אלא שהוא טוען שהוא צאצא למוחמד…אני יפחד גם מיהודי שיטען שהוא צאצא של דויד המלך באותה מידה.
האנשים במזרח התיכון שמסתובבים עם רעיונות כאלו זה לא נגמר טוב בדרך כלל…
דרך הדוגמה שלך ליאיר לפיד אתה עושה נזק לטיעון שלך…
כל הסלבריטי-כלום האלו שרצים לתפקידים האלו זה בד"כ נגמר איך שיאיר לפיד מתפקד כתור שר אוצר וזה כישלון.
בכל מקרה תודה על התשומת לב בשעה מאוחרת זו.
אני מעדיף את סול קמפבל …

(תלמיד חכם גדול) #172

[QUOTE=mos34;1599132]אני יפחד גם מיהודי שיטען שהוא צאצא של דויד המלך באותה מידה.
[/QUOTE]
לגמרי עוף טופיק, אבל, וגם, וגם.

אגב, ובהתאם לנתונים הנ"ל, טוב לדעת שאתה מפחד ממני…

(moshe34) #173

טוב לא התכונתי לפגוע באף אחד פה.
אני מתכון שבמזרח התיכון אנשים שחושבים שהם צאצאים של איזה נביאים כלשהם זה לא נגמר טוב…