תופעות ומגמות בכדורגל העולמי ::

(Shusaku) #219

אתה כל כך משועשע שהלינק שלך מוביל למצב הכלכלי בארץ.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

(lolothe2nd) #220

[QUOTE=Shusaku;1659960]אתה כל כך משועשע שהלינק שלך מוביל למצב הכלכלי בארץ.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk[/QUOTE]
לזה התכוונתי

(moshe34) #221

אתה כנראה לא מוריד את www.

(Shusaku) #222

אה סבבה, אז זה שהשופטים לא מגנים לדעתי על הבריאות של השחקנים, קשור לכלכלה. הרבה בריאות חבר, ושבת שלום.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

(lolothe2nd) #223

[QUOTE=Shusaku;1659976]אה סבבה, אז זה שהשופטים לא מגנים לדעתי על הבריאות של השחקנים, קשור לכלכלה. הרבה בריאות חבר, ושבת שלום.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk[/QUOTE]

[RIGHT]לשחקן מותר “להשפיל” שחקן אחר כמה שהוא רוצה באמצעות תרגילים, גם אם הם נטו למען השואו.[/RIGHT]

לאיש עסקים מותר להרוויח כמה שהוא רוצה גם אם זה נטו למען השעשוע שלו והוא “מספיק” מיליונר לדעתך

להטיל רגולציות ולאסור לאנשי העסקים לעשות מה שהם רוצים עם הקניין שלהם, זה בדיוק כמו מה שעושים כאן לניימאר על מה שהוא עושה כשהכדור ברגליים שלו (וזה היה ריברי ולא רובן)

מתנצל על האוף טופיק…

(lolothe2nd) #225

אני יכול להתנצל גם על דברים שאני לא מתחרט עליהם…

להטיל חוקים זו אלימות. אם אני אפר חוק מסוים, המשטרה תדפוק לי על הדלת. אני דווקא בעד שניימאר יעשה מה שהוא רוצה עם הכדור, בין אם זה ללכת לדגל הקרן כדי למשוך זמן ובין אם זה לתעתע בשחקן יריב הלוך חזור רק כדי שאוהדי בארסה יקנו עוד ועוד חולצות שלו.

(האחיין של קרלס) #226

סליחה, אבל איך זה בכלל קשור לכדורגל? זו באמת דמגוגיה ושימוש בלוגיקה גרועה. נראה שסתם ניסית “לנצל” את ההזדמנות “להכניס” לו על זה איכשהו.

(LIOROM12) #227

אלכס טשיירה, הקשר ההתקפי המעולה של שחטאר דונייצק, שנמצא בשיא הקריירה ומציג יכולת מדהימה- עובר לקבוצה סינית כלשהי(לא חשוב שמות) תמורת 50(!!!) מיליון יורו.

הליגה הסינית קיבלה בחלון הזה את טשיירה, ג’קסון מרטינז, פרדי גוארין וראמירז בסכום של 130 מיליון יורו פלוס-מינוס. תופעה ללא ספק.

(moshe34) #228

חוץ מגקסון למנדש יש שחקנים נוספים ברשימה הזו?

(Ehud) #229

איזה בזבוז של שחקנים טובים לליגה בינונית שגם עם 3-2 סטארים בכל קבוצה תמשיך להיות בינונית.
לא יודע מה הייתי עושה אם היו מציעים לי 50 מיליון יורו כן,כנראה שהייתי הולך לשחק גם בליגה של איי פיג’י, אבל כמביט מהצד זה תופעה קשה ומעצבנת

(Sami_h) #230

הדבר המגעיל הוא שגם עם מה שהם קיבלו באירופה הם יכלו לחיות מצויין וגם לתת מספיק כסף לנינים שלהם. אבל אנשים הם תאבי בצע. תמיד ירצו יותר גם אם יש להם יותר כסף ממה שהם יכולים אי פעם לבזבז. נכון, רובם אנשים עם מוח של ציפור, אבל זה מעצבן.

(SRamos) #231

אני בהחלט מבין למה אפשר להתבאס ממהלכים כאלה, אבל לשפוט אותם ? מי אנחנו בכלל ? אני בספק כמה אנשים פה במידה והיום שחקנים מקצועניים היו מוותרים להצעות עתק כאלה, אחרי הכל הרבה מהם רואים את זה כמקצוע לכל דבר, אני בספק אם אלכס טשיירה עלה כל משחק בהרגשה של להגן על המולדת.

יכול להבין שאומרים בצע כסף ששחקן עובר בשביל עוד מיליון - 2 לעונה ליריבה מושבעת וכאלה, או מכל מיני סיפורים בסגנון. אבל בסכומים כאלה? שאתה משחק כשחטאר דונצייק כנראה מאוד הגיוני שהשיקול הכלכלי (המכובד) יעלה על המקצועי שכנראה כבר לא כל כך רלוונטי. אני בהחלט מתבאס מהמגמה הזאת, אבל ממש לא שופט אותם או חשוב שאנחנו בעמדה כזאת.

(borntorun) #232

זה נכון, ואני גם חושב שלא מדובר בצירוף מקרים שרוב השחקנים הללו ברזילאים\דרום אמריקאים.
שחקן כמו אלכס טשיירה, שכנראה גדל בעוני, וסביר שלולא היה מוכשר בכדורגל היה גם היום מאוד עני, בשביל שחקן כזה להרוויח סכומים כאלו זה חלום. הם לאו דווקא חלמו וגדלו על ברצלונה ומנצ’סטר יונייטד, הם כן עברו חיים שלמים בעוני קשה וכן מבחינתם לצאת ולהרוויח סכומים כאלו זו ההצלחה האולטימטיבית.

(Uriah) #233

לא ראיתי זעקות על כך שצ’ולו פתח מושבה דרום אמריקאית באתלטיקו, או כשאנגליה הפכה להיות קיבוץ גלויות, או כשבארסה מביאה ילדים בני 14 מקוריאה/קמרון בשביל שיגדלו להיות “שחקני בית”.

למה שלג’קסון מרטינז תהיה איזשהי לויאליות לאירופה או בפרט לספרד?

למה אף אחד לא תובע את כבודן של הליגה הברזילאית והליגה הארגנטינאית? כי הקבוצות שלנו ניזונות מברזילאים וארגנטינאים.

(Washar1) #234

אולי כי באירופה נמצאת במת הכדורגל המרכזית ולא באסיה ודרום אמריקה?

(Albert II) #235

[QUOTE=Washar1;1664089]אולי כי באירופה נמצאת במת הכדורגל המרכזית ולא באסיה ודרום אמריקה?[/QUOTE]
כן באמת? באוקראינה?

קריירה של כדורגלן קצרה ולא יציבה בהשוואה לכל מקצוע סביר. הערות של “עוד כמה מיליונים לא ישנו” וכולי הן ילדותיות:

1. נדיר מאד שאדם ירצה לרדת ברמת חייו, וזה נכון לכולם. המינימום עבור רובנו הוא לשמר, עם שאיפה תמידית לשפר.
  2. מדובר, כאמור, בתקופה קצרה שיכולה להסתיים כהרף עין בעקבות פציעה/ירידה ביכולת.
  3. כל אחד מאיתנו בתחום עבודתו היה לפחות שוקל פעמיים לפני שהיה דוחה הצעה לשלש (ויותר) את משכורתו בחור כלשהו בחו"ל, לא משנה איפה. דוגמה: אפריקה רחוקה מאד מלהיות “הבמה המרכזית” של תעשיות צבאיות כאלו ואחרות, וישראלים רבים מבלים שנים בלחסוך שם מאות אלפי שקלים.

לא צריך להיתמם, זו תעשייה סופר גלובאלית וכולם דואגים לעצמם.

(Uriah) #236

[QUOTE=Washar1;1664089]אולי כי באירופה נמצאת במת הכדורגל המרכזית ולא באסיה ודרום אמריקה?[/QUOTE]

זה לא מסביר מדוע לג’קסון מרטינז צריכה להיות לויאליות לאירופה או לספרד בפרט.

התרגלנו לכך שכל הכדורגלנים מעדיפים את אירופה, זהו לא חוק טבע ואני גם לא רואה איזשהו צידוק מוסרי לכך. הקבוצה שלי שמתהדרת באידאלים פרוטקציוניסטיים נשענת על הקסמים ששלושה דרום-אמריקאיים מנפקים לה, מדוע זה בסדר וג’קסון מרטינז בסין זה לא בסדר?

(San Sunny) #237

אני חושב שקצת החטאת משהו… זה לא קשור ללויאליות או למוסר, אין שום קשר.

להבדיל מעבודה רגילה, רוב הספורטאים שואפים להיות “הכי טובים שהם יכולים להיות”. אם אתה משחק כדורסל, רוב הסיכויים (יש נדירים…) שתחלום על הגעה ל-NBA וזכייה באליפות שם. אם אתה משחק כדורגל, זכייה במונדיאל או בליגת האלופות זה בהחלט שאיפות טיפוסיות. אם אתה אתלט אתה תחלום על זכייה באולימפיאדה. למה? כי מי שזוכה באליפות ה-NBA הוא חלק מהקבוצה הטובה בעולם, הוא שחקן מצטיין. מי שזוכה במונדיאל הוא חלק מהנבחרת הטובה בעולם.

על זכייה במונדיאל לא מקבלים (הרבה?) כסף, אבל הרבה ספורטאים רואים בתהילה באופן כללי ערך חשוב יותר מאשר כסף. באופן דומה באה האולימפיאדה. נניח ומקיימים תחרות אתלטיקה בסין עם הרבה כסף - אז האתלט יזכה בתחרות וירוויח מלא כסף, אבל כדי להיחשב הספורטאי הטוב ביותר בתחומו הוא צריך להצטיין באולימפיאדה, בבמה החשובה באמת עבור ענף הספורט הזה.

אז ג’קסון מרטינס לא נאמן לספרד. אין לו שום נאמנות לספרד המדינה ספציפית. אבל אחד מהשיקולים שלו האם לשחק בספרד או בסין זה העניין הספורטיבי, כלומר כמה רחוק הוא יכול להגיע כדי להיות “הכי טוב”. כשאתה משחק בסין, מה לעשות, אתה לא נמצא בבמה המרכזית, אתה לא זוכה לאותה התהילה, אתה לא חלק מה"תחרות" ל"מי הכי טוב". כשאתה משחק באתלטיקו מדריד, בספרד, בליגת האלופות - אתה בכיוון למעלה.

אני מניח שמי שעובר לסין בשביל הכסף - הוא פחות מעריך את השאיפות האלה. זה לגיטימי. אני לא שופט אף ספורטאי. גווארדיולה עזב את בארסה אחרי כל כך הרבה שנים כי הוא רצה לחוות עולם קצת, אז הוא שיחק באיטליה, בקטר ובמקסיקו. עשה חיים! אז אני בטוח שג’קסון מרטינס הולך לעשות חיים בסין, ואני מאחל לו את כל ההנאה שבעולם.

בכדורסל, כמדומני ג’יי אר סמית’ שיחק בסין והרוויח שם בוכטות, אבל הוא חזר לארצות הברית ואני לגמרי מבין את זה. הדרייב התחרותי אצל רוב (או חלקם, רק כדי שלא תתפסו אותי על המילה “רוב”) הספורטאים פשוט חזק מדי ולא יאפשר להם לקחת חלק במסגרת פחות תחרותית בשביל עוד כסף. הוא היה קרוב לזכייה באליפות ה-NBA בקיץ הקודם.

(Shusaku) #238

סאני אתה שוכח שהספורטאים הטובים ביותר מרוויחים בדיוק אם לא יותר, ממה שהיו מציעים להם בסין. מסי ירוויח מעונה הבאה 28 מליון יורו לעונה, משהו אומר לי שג’קסון לא התקרב לעשירית מזה. אני לא יודע אם יציעו למסי ולרונאלדו 100 מליון יורו לעונה, בחוזה לעשור, הם יוותרו על המיליארד יורו שלהם.

(Tronas) #239

שוסאקו, נתת דוגמאות לשחקנים ולספורטאים הכי מרוויחים בכללי. לא רק המשכורות האלה מטורפות, אלא זה מתגמד לעומת מה שהם עושים בפרסומות, חסויות וכן הלאה.

ג’קסון נניח והרוויח 3 מיליון באתלטיקו? אם הוא מרוויח 10 + בסין, זה בהחלט שדרוג עצום.