כריסטיאנו רונאלדו: פותח דף חדש, רונאלדו מצטרף לגברת הזקנה

ריאל-מדריד

כריסטיאנו רונאלדו השיג את ניצחונו ה-96 בליגת האלופות - יותר מכל שחקן אחר בהיסטוריה (ואחד יותר מאיקר קסיאס). על הדרך, הפנומן רשם את משחקו ה-151 בליגת האלופות - שווה ערך לצ’אבי שבמקום השני בכל הזמנים.

(Renen) #4845

אני מתחיל לעכל את זה שרונאלדו באמת יעזוב. מניח שזה יהיה בסביבות ה-130 מיליון יורו בסוף באמת כמו שמנסים להוציא, + זה שהוא “יודה” שזה בגללו ולא בגלל ריאל, שזה הוא רוצה משהו חדש.
אחד העיתונאים של המארקה כתב שהוא עושה טעות שהוא עוזב, ושהקרב הזה, מול המועדון עצמו, על כבוד - הוא הקרב היחיד שבו האוהדים (הוא דיבר בגוף ראשון אבל אני מסכים לגמרי) יקחו את הצד של ריאל ולא את הצד של רונאלדו. המועדון מעל הכל.

הליגה האיטלקית כבר לא מעניינת כל כך אף אחד, והתחרותיות והקצב של המשחק יכולים רק לפגוע בו. זה מאוד תמוהה בעיניי לעבור ליובה דווקא, מה אתה רוצה להשיג שם, עוד כסף? כי זו לא באמת הבעיה… עוד תארים? במה כבר יש לך לזכות במקום אחר, אם לא לנסות להמשיך לשבור שיאים בריאל ולהיזכר ככה בתור אחד השחקנים הכי גדולים אי פעם במועדון הכי גדול אי פעם? לדעתי, הכל מסתכם בדבר אחד. הוא התבגר, הוא אבא לכמה ילדים, he’s been settled with one woman, או במילים אחרות - משעמם לו.

(titi camara) #4846

לא יודע מה רונאלדו מחפש…זאת טעות מצידו לעזוב, לא ימצא קבוצה שתקיף בשחקנים ברמה של ריאל מדריד, התפוקה שלו תיפגע עם המעבר לאיטליה.
רונאלדו בשנים האחרונות הוא הפינישר הטוב בעולם, בדיוק מה שריאל צריכה וריאל מדריד היא בדיוק מה שרונאלדו צריך, אני פשוט לא מבין.

(Aimarito) #4847

אין ממש נסיבתיות כמו שאתה מתאר פה. ריאל מדריד צריכה להתקדם לשלב הבא, ונראה שרונאלדו גם מיצה את עצמו בריאל. זה לא שהם בדיוק מה שכל אחד צריך, אלא זה כוחו של שחקן דומיננטי בקבוצה לאורך זמן, היא נבנית בהדרגה בהתאם לצרכים שלו.

אגב אחרי שהופתעתי קצת מהבחירה ביובנטוס אני חייב להחמיא לרונאלדו שעדיין רוצה להמשיך להיות רלוונטי בזירה האירופאית ואשכרה רוצה לקחת אלופות עם יובה, זה לא מובן מאליו, שכן הוא יכל בקלות להמשיך הלאה לליגה קיקיונית ולהתגלגל בכסף בשקט עד הפרישה. אולי לאף אחד לא יהיה באמת אכפת אם לרונאלדו תהיה אליפות עם יובה (כי היא בערך זוכה בה אוטומטית כבר כמה שנים ברציפות), אבל אם הוא יצליח להפוך את המנחוס שלה בצ’מפיונס לזכייה הסטורית, זה בהחלט יהיה משהו לדבר עליו.

(קאלצ'יוהוליק) #4848

איך אמר כריסטיאן ויירי (שחקן עבר איטלקי, למי שלא מכיר) בטלוויזיה האיטלקית: “הגעה של רונאלדו ליובנטוס זה כמו זכייה בלוטו של ה-סריה A”.

תחשבו על החשיפה והכסף שזה יזרים לליגה שמשוועת לחזור לימיה הגדולים. מי מאיתנו לא רוצה את השמות הגדולים מאיטליה חוזרים לטופ האירופאי? זה החלט יוכל לקרות אם רונאלדו ינחת בטורינו.
למה דווקא יובנטוס?
יובנטוס הוא מועדון-על באיטליה ואחד מ3-4 מועדוני על באירופה, אם לא בעולם. הניהול ביובנטוס הוא מהמוקפדים שיש. הפרוייקטים שהם מרימים (התחיל באיצטדיון, עבור במרכז הרפואי J-medical וכלה במתחם הענקי J-village) הם חסרי תקדים באירופה. המנטליות של המועדון היא לנצח תמיד (כן… למרות 7 הפסדים בגמר הצ’מפיונס. עדיין צריך לנצח בשביל להגיע לכל כך הרבה גמרים). השאפתנות והרעב ביובנטוס הם גדולים.
רונאלדו, שהוא ווינר גדול, ככל הנראה מעריך את זה ורואה ביובנטוס מקום בו יוכל להמציא את עצמו מחדש ולהיות חלק מפרוייקט גדול ששואף לנצח.

ואולי, אולי בכלל הסטנדינג אוביישן שקיבל בטורינו אחרי המספרת ההיא פשוט נגע לו ללב?

רעידת אדמה?
לאחר 9 עונות, ריאל מדריד בהודעה רשמית על עזיבתו של רונאלדו.
עושה רושם שהאיטלקים ישלמו לריאל 105 מיליון יורו כאשר השכר השנתי יעמוד על 30 מיליון. טירוף!

(titi camara) #4850

אני אישית עדיין לא בטוח מה אני חושב ומרגיש בקשר למעבר הזה…

מצד אחד ריאל מדריד סוף סוף יכולה לשחק להתחיל בסגנון שאני באמת אוהב(ועד עכשיו הייתי מוכן לאמץ בשימחה סיגנון אחר רק כי זה מתאים בול לרונאלדו), שנית רונאלדו עוזב בשיא הכושר וחסך מאיתנו הצפייה בדעיכה שלו וההפיכה שלו לבן אנוש כשהוא עדיין לובש לבן, ולא פחות חושב שריאל חייבת עכשיו לרענן את השורות(לא יותר מדי) וזה היה נדחה כל עוד רונאלדו כאן.

אבל מצד שני…רונאלדו עזב :pensive:

קשה לתאר בפוסט אחד קצר את כל מה שהוא עשה בשביל ריאל מדריד, נותר רק להגיד לו תודה ענקית ולאחל לו בהצלחה בהמשך הקריירה שלו ביובנטוס.

רונאלדו, כששיחקת ביונייטד לא האמנתי שאני אוכל להעריץ ולאהוב שחקן(ובנאדם) כמוך, אבל אני מודה שמיד התאהבתי והערצתי אותך, ורק בגללך אני מוסיף עוד קבוצה שאני עוקב אחריה מעכשיו, אבל רק עד שאתה עוזב אותה.

(t-rix) #4851

האפקט של העזיבה שלו עצום.
זה פוגיע במארקטינג של הליגה, בכמות הצופים, ביוקרה של הקלאסיקו ובמשיכת שחקנים טופ קלאס לליגה הספרדית.

על היכולת כשחקן איפה ממוקם היסטורית אפשר להתווכיח, טופ 5 טופ 10… הכל הגיוני ותלוי בהעדפות אישיות.
מה שבטוח שלעניות דעתי בפאן המנטלי זה השחקן הגדול בהיסטוריה ללא צל של ספק.
אין אף שחקן שהתמודד על כמות לחצים עצומה שכזו ושבר אותם פעם אחר פעם.
זה התחיל ממחסום הפציעה מרגע ההגעה שלו למדריד והפצת שמועות על איזה מכשף וודו שעשה לו את זה. וכמובן כריס שבר אותו.
המשיך עם מחסום האי כיבוש בקלאסיקו, מחסום נחס שמינית הגמר, מחסום קבוצות מאיטליה, מחסום קבוצות מגרמניה, מחסום הצ’מפיונז, תואר עם הנבחרת…
כולם, אבל כולם, רונאלדו עם מנטליות שלא ראיתי מאף שחקן בהיסטוריה (ואולי מכל ענף אפשרי) ניצח שבר ריסק וניפץ לרסיסים.

אין לי ספק שהוא ימשיך באותו קו גם באיטליה, הליגה הזו מתאימה לו בול. היא איטית יותר, ההגנות משחקות בקו נמוך ולא גבוה כך שקל לו יותר להגיע לרחבה, כך שגם קל לו יותר לשמור על המשחק שלו לאורך זמן…

בהצלחה כוכב

(shum22) #4852

כואב שהוא עוזב, אבל אני חושב שבסה"כ זה יעשה טוב לריאל בטווח הארוך. הנסיגה שלו מורגשת כבר 3 שנים וזה עניין של זמן עד שהוא יהפוך לנטל של ממש.
מקווה שריאל יביאו את סלאח, הזאר או אמבפה (לא ניימאר!) וחלוץ אמיתי. ביחד עם בייל, אני חושב ששלישייה כזו יכולה להסתדר.

רונאלדו בא לריאל בתור השחקן הטוב בעולם, אני זוכר שאנשים חשבו שהוא יסיים כמו רונאלדיניו. בסוף הוא סיים בתור השחקן הטוב בכל הזמנים. אני חושב שההודעה הקודמת של “טופ 5, טופ 10…” קצת מעליבה. אין ספק שרונאלדו הוא בטופ 4, כל אחד יסדר את הרשימה שם לפי דעתו, אבל גם הוא וגם מסי כבר מזמן שם ביחד עם מראדונה ופלה. אני חושב שהמעבר ליובה טוב גם מבחינתו. עוד זכייה בליגת האלופות או אליפות עם ריאל זה כבר לא כל כך מעניין… ביובה הכל חדש וזכייה באלופות עם יובה תהיה עוד הישג נהדר בקריירה שלו, יותר מאשר אלופות רביעי ברציפות עם ריאל.

בקיצור, צעד טוב לכל הצדדים, המחיר הוא בדיוק נכון, רונאלדו ירוויח את מה שהוא ראוי לו וריאל נפרדו ממנו בטעם של עוד ולא בטעם של מיאוס ויוכלו לצאת לדרך חדשה.

(khen10) #4853

מה שחבל זה ששחקנים כמו ניימאר ורונאלדו הלכו לקבוצות שהאליפות בהן בטוחה. היה נחמד לראות אותם נאבקים באמת על אליפות מקומית ולא לוקחים אותה בהליכה.