כריסטיאנו רונאלדו: פותח דף חדש, רונאלדו מצטרף לגברת הזקנה

ריאל-מדריד

(titi camara) #4824

אתה מסתכל על זה הפוך ידידי, אבל ממש ממש ממש ממש ממש(ממש !!) הפוך !!!

כשרונאלדו של החצי השני של 2017 לא הבקיע כמו רונאלדו של היום הפער מברצלונה גדל מ- 0 בתחילת העונה ל-14 עד לסוף 2017, כשרונאלדו של 2018 התחיל להבקיע הפער מברצלונה נשמר, כאשר הפסד הליגה היחיד ב-2018 הגיע במשחק שבו רונאלדו קיבל מנוחה ולא שיחק(ולכן הפער גדל בנקודה).
אם רונאלדו היה מבקיע כמו שהוא מבקיע עכשיו מתחילת העונה הפער מברצלונה היה בין מינוס 2 לפלוס 2 וכנראה שלא היינו מפסידים את הקלאסיקו כי רונאלדו היה מבקיע במחצית הראשונה הנהדרת של ריאל.

בלי רונאלדו של 2018 סביר מאוד להניח שהמצב של ריאל היה הרבה יותר גרוע בליגה ובלי צ’מפיונס להילחם עליו.

(Michael Srugo) #4825

פה קבור הכלב! אם רונאלדו היה מבקיע בסוף 2017 (תחילת העונה הנוכחית) את הכמויות שערים האלה, (אפילו פחות) ריאל מלכתחילה לא הייתה מגיעה למצב שבו היא צריכה לנצח את כל המשחקים כדי לשמור על פער של 14 נקודות מברצלונה ו״להבטיח״ מקום שלישי, כי אלה לא היו הציפיות מאלופת ספרד ואירופה בתחילת העונה. אז איפה הגדולה פה?

סייג נוסף לדיון המעניין שהתפתח פה, ב2018 גם מרסלו חזר לכושר טוב, אסנסיו נכנס להרכב במשחקים האחרונים וגם לוקאס נראה טוב יותר (המבשל השני הטוב ביותר בליגה אחרי… בנזמה), האם השיפור של ריאל כקבוצה לא משפיע על רונאלדו השחקן?
18 מ22 השערים של רונאלדו הגיעו נגד קבוצות מהחצי התחתון של הטבלה, 16 מתוכם הגיעו אחרי שריאל כבר הייתה ביתרון. שחקן שובר שיוויון? לא העונה, חלוץ אדיר? בהחלט כן.

(Shirlivneh) #4827

רונאלדו, בדומה לקבוצה כולה, פתח את העונה הנוכחית באופן צולע למדי. למעשה, במהלך חלקה הראשון הוא כבש 4 שערי ליגה בלבד (הוא אמנם הורחק ל- 5 משחקים, אך הפיק שער כל ish-24 בעיטות, נתון שמדבר בעד עצמו), כמות שאינה מספקת בשום סטנדרט, לא של סקורר מהטופ העולמי, וודאי לא בסטנדרט שאליו הוא הרגיל אותנו. באותה התקופה התרוצצה לה שמועה שלפיה רונאלדו התערב עם כמה מחבריו לקבוצה שהוא יסיים את העונה כפיצ’יצ’י, מה שגרם לרבים להרים גבה ולגחך - הן נוכח גילו והן לאור העובדה שבאותה העת, בראש טבלת הפיצ’יצ’י ניצב לו מסי תוך שהוא מקדים את רונאלדו במספר דו ספרתי של שערים.

בפרסומת חדשה שעשה עבור נייק הוא מצהיר “אני לא רואה הרבה שחקנים עם הכישרון שלי, ההתמדה, מוסר העבודה שלי והכדורגל שלי”. והנה, ארבעה חודשים לאחר ההתערבות התמוהה, נראה שהוא מוכיח מחדש כל אחת ואחת מהמילים האלו. לאחר שהבקיע רביעייה (והוסיף בישול) במשחק שריאל ערכה אתמול נגד ג’ירונה, הוא התקרב עד למרחק של 3 שערים בלבד מראשות טבלת הפיצ’יצ’י, בה ניצב כעת מסי עם 25 שערים. לפתע, התערבותו של רונאלדו עם חבריו לקבוצה לא נראית כל כך תמוהה. בדומה לעונה שעברה, הוא מגיע לחלקה השני של העונה בכושר שיא, וגם הוא יודע שלאור פתיחת העונה החלשה של ריאל, חלק זה של העונה חייב להסתיים בהיסטוריה נוספת - זכייה שלישית ברציפות, ו- 13 במספר - בגביע עם האוזניים הגדולות. אחרת, גם אם אכן יסיים כפיצ’יצ’י - העונה הנוכחית תיזכר ככישלון.

יש שאומרים שרצף ההבקעות האחרון של רונאלדו הוא “עוד שורה בסטטיסטיקה” וכי לאור מצבה של ריאל בליגה, הוא אינו שווה דבר. אולם, לטעמי מי שטוען זאת רואה את הדברים באספקלריה צרה, צרה מאוד. ראשית, כפי שציינתי, לריאל עדיין יש יעד מאוד חשוב לכבוש העונה זכייה בליגת האלופות. מעבר לכתיבת ההיסטוריה פעם נוספת, המטרה הפכה לחשובה במיוחד דווקא נוכח העובדה שמלבד ליגת האלופות, העונה הנוכחית של ריאל די גמורה. מדוע רק “די גמורה?” אל לנו לשכוח שריאל לעולם נלחמת והיא תקווה להסתייע בכושרו של רונאלדו כדי להיטיב את מצבה בליגה, ולתפוס את מקומה של אתלטיקו במקום השני, וכן על מנת לנצח בקלאסיקו, הגם שניצחון כזה לא יביא לה תואר.

שנית, איזה דרך טובה יותר יש להיכנס לכושר מאשר מתן הצגות בליגה, שבוע אחר שבוע. רונאלדו השיב לעצמו את כושר ההרתעה, ואין דרך טובה יותר להגיע לשלבי ההכרעה בליגת האלופות מאשר עם רונאלדו כאשר הוא חד, לוהט ומפחיד מתמיד.

שלישית, טענה שרונאלדו מבקיע “עבור הסטטיסטיקה” או “עבור עצמו” רחוקה מהמציאות שנות אור, שהרי רק בעונה שעברה שעריו הרבים סייעו לזכייתה של ריאל באליפות, וכן לאור היותו המבקיע המצטיין בשלבי ההכרעה בליגת האלופות. גם השנה, תרמו השערים שלו 11 נקודות למאזנה של ריאל, ואילולא הם יתכן שמיקומה בטבלה היה מותיר אותה במקום שממנו לא מעפילים לליגת האלופות.

רונאלדו מבקיע בשביל לנצח, לא בשביל הסטטיסטיקה, והעובדה שלא הסתייע בידו לעזור לקבוצה בתחילת העונה היא מצערת (אם כי אנושית) ואין שום סיבה שהיא תעצור אותו מלהבקיע בצרורות כעת. על שחקן שמחפש את ואסקז כדי לבשל לו, על שחקן שנותן לשחקן מושמץ לבעוט פנדל, מצביע עליו ומבקש מהקהל להריע לו כאשר הוא מבשל לו לא ניתן לומר שהוא אגואיסט, וגם לא ניתן לומר עליו שמסיבה זו הוא לא הטוב בעולם.

אי אפשר לקרוא לשחקן הטוב בעולם כשהמדד היחיד שמודדים אותו הוא שערים, רונאלדו בשנתיים האחרונות מתמודד בכבוד (וגם מנצח) על התואר החלוץ הטוב בעולם. הוא לא מוביל סטטיסטית באף פרמטר למעט זה.

(Aimarito) #4829

אני חושב שהשיפור ביכולת של ריאל, בין אם מדובר ברונאלדו, ובין אם מדובר על אסנסיו, מרסלו, בייל ועוד, היא לא מקרית. לזידאן יש נוסחא ספציפית בכל הנוגע לחלוקת עומסים וסרגל מאמצים. כבר שנה שנייה ברציפות שריאל מדריד נשארת באופן יחסית במתכונת דומה של חלוקת עומסים ואינטנסיביות בזמן משחק. חצי ראשון פחות אינטנסיבי עם לא מעט רוטציות, יחד עם חצי שני אינטנסיבי בהרבה. הגיונית זה לא רעיון רע שכן בד"כ ריאל מדריד יכולה לשמור מצב סביר בכמעט כל המסגרות בחצי הראשון של העונה, והיא מעלה הילוך לקראת הרגעים הקריטיים של העונה- מאיזור שמינית גמר ליגת האלופות והילך.

ההבדל המשמעותי בין ריאל מדריד של שנה שעברה והשנה הוא פערי האיכות בספסל. הפריוויליגיה של להחזיק שחקנים כמו מוראטה, חאמס, איסקו ועוד בספסל היא דבר לא שכיח, והיא זו שעשתה את ההבדל, שכן רוב איבודי הנקודות של ריאל הגיעו ממשחקי הרוטציה.

זידאן פותח אביב שלישי בריאל, והמגמות בקבוצה נראות זהות מידי שנה. היכולת של הקבוצה בחלקים אלו של העונה הם לא מקריים, ואני בהחלט יכול להמר שריאל תחזק את הספסל שלה משמעותית בקיץ, קשה לי להאמין שזידאן לא שם לב למשמעות חולשת הספסל הבאה לידי ביטוי בירידה בצבירת הנקודות לעומת שנה שעברה.

(titi camara) #4830

מסכים בהחלט, השיטה של זידאן כדי שתעבוד חייבת עוד שחקנים שמביאים שערים מהספסל, שחקנים שנכנסים ונותנים תפוקה, זה היה הרבה יותר משמעותי העונה בגלל העונה המאוד דלה של בנזמה ובייל ואני כאן דופק את האנדרסטייטמנט של העשור.

אי אפשר מי משפיע יותר על מי, אבל כמובן שכושר הקבוצה והכושר של רונאלדו קשורים אחד בשני.

מאז שרונאלדו חזר לעצמו שיחקנו רק נגד קבוצות מרכז טבלה ומטה, אז הוא לא היה יכול לכבוש נגד הגדולות…רגע !!! הייתה איזה קבוצה בינונית פלוס(הייתה מועמדת בכירה לזכות בצ’מפיונס) ששיחקנו נגדה פעמיים רק בחודש שעבר…
הקבוצות שרונאלדו הבקיע מולן הכי הרבה היסטורית הן הקבוצות הבכירות של ספרד וברצלונה ביניהן.

בכל מקרה לא נראה לי הזילזול הזה של להבקיע אחרי היתרון, מי יודע מה היה קורה במשחק האחרון אם רונאלדו לא היה מבקיע את השלישי שלו(ומבשל את השלישי של ריאל) ? לבטח הייתה מסתבכת כפי שעשתה לא מעט העונה.
וגם לא כ"כ נראה הזילזול בגולים נגד “קבוצות קטנות”, אם רונאלדו היה מבקיע מולן בתחילת העונה כפי שהוא עושה עכשיו הקלאסיקו הבא היה משחק רותח שהיה קובע מי תהיה האלופה !

(bixente) #4831

אתה צודק , שערים בלבד הם לא מדד מספק כדי להקרא השחקן הטוב בעולם.
אבל הגעה למאני טיים כמו זו של רונאלדו זה כבר משהו שכן שווה לדבר עליו. וכשרונאלדו כובש מרבע הגמר עד הגמר 10 שערים כשהיריבות הן באיירן מינכן, אתלטיקו מדריד ויובנטוס אז שם המצב כבר מפחיד. וזה בדיוק הסיבה שלרונאלדו עדיין יש “קייס” חזק. ולא אני לא באמת חושב שיש טעם להכנס לדיון האינסופי מי מהחייזירים טוב יותר

אני לא אכנס לדיון מי טוב יותר מהסיבה שאוהדים רבים אוהבים לשנות את המדדים כל פעם למה שנוח יותר, פעם זה מי שמבקיע יותר, פעם זה מי שמוביל לתארים, פעם זה מי שמופיע למשחקים גדולים (כי בדסימה ההבדל בין להיות הטוב בעולם לבין השני הכי טוב היה תלוי בנגיחה של בלם בדקה ה94, ולכן גם הגיוני שאם היגאווין מבקיע את אחת מההזדמנויות שלו בגמרים מסי אוטומטית הטוב בהיסטוריה, אז לא.) ופעם זה מי אתלט ושלם יותר.

כל כך הרבה אם זאת לא טענה, זה משחק ניחושים.
כבודו של רונאלדו במקומו מונח, סקורר היסטורי, שחקן על שממשיך לשמור את עצמו בטופ העולמי במשך יותר מעשור ולהמשיך ולהבקיע מאות שערים, לי אישית ולעוד מיליונים בעולם ברור שמסי הגדול מכולם בדיוק כמו שלחלק אחר בעולם ברור שרונאלדו, הבעיה מתחילה עם השוואות לא נכונות ביניהם אבל זה לא משהו שיפתר לדעתי כי אף צד לא אובייקטיבי (למעט שחקני כדורגל, תבדקו מה הם אומרים לגבי הגדול בהיסטוריה).

לסיכום ורק כדי להדגיש, רונאלדו היה הטוב בעולם ב11/12 ובעוד עונה או שתיים שהוא באמת גמר משחקים לבד, אבל הירידה שלו מורגשת וגם אם הוא מגיע במרץ, אפריל ומאי לשיא שלו, אי אפשר לתת לשחקן את התואר הטוב ביותר בעולם על 5-6 משחקים שבהם הוא היה מדהים, צריך יציבות בכל השנה כדי לקבל את התואר, בלי קשר לתואר או לא - בדיוק כמו שסאלח מועמד לגיטימי לשחקן העונה בליגה האנגלית למרות שליברפול בכלל לא במירוץ האליפות.

(saharsacc) #4833

לא זכור לי שרונאלדו שיחק נגד יותר מדי קבוצות מהדרג העליון ב2018, והרי ש17 מתוך 22 השערים שלו הגיעו ב2018.(זה בליגה כמובן- באלופות הוא המשיך בשלו מול פריז מולה הוא כבש 3 פעמים כזכור).
גם לשערים במצב של 2-1 יש משמעות, זה נחמד שהרבה מהשערים שלו מגיעים ביתרון, אבל אתה חושב שבלי השערים ביתרון שלשום ריאל הייתה מנצחת את גירוניה? אני לא מבין איך אפשר לקחת מהסטטיסטיקה הזו, זה לא שמסי כובש רק את ה1-0ים ועושה את זה רק נגד קבוצות גדולות.
אני רחוק מלהיות מעריץ גדול של רונאלדו אבל בחודשים האחרונים הוא הכל. ביכולת הנוכחית הוא ממש לא רחוק ממסי. להגיד שהוא לא שחקן שובר שביון שלמעשה הוא מבקיע בכמעט כל מצב נזיל של ריאל העונה(אתה יודע, הקבוצה הזו שלפני 3 חודשים הייתה מאבדת יתרון כל שבוע וספגה כבר כמה וכמה פעמים בדקה ה90) ובליגת האלופות כובש כמעט את כל השערים, זה על גבול הבדיחה.

אבל למה אתם מחלקים את העונה ל2017 ו2018? רונאלדו בשבועות האחרונים בכושר מדהים מבחינת כיבושים, זה עדיין מספיק למקום 3 בליגה ולהדחה בגביע הספרדי, ליגת האלופות הכל פתוח אבל שוב - 5/6 משחקים בשנה הם לא מדד מספיק לקבוע האם הוא הטוב בעולם בעונה הנוכחית או לא, זאת דעתי.

לא, אבל הוא מוביל את הליגה בגולים, בישולים, דריבלים, מסירות מפתח, והעמדת הכי הרבה פעמים שחקן במצב ברור לשער. אני חושב שזה מראה על יציבות ויכולת על פני עונה שלמה, בלי קשר לעובדה שהוא מוביל את ברצלונה לאליפות.

(saharsacc) #4835

כי אנחנו מתייחסים לכושר הנוכחי? אני בכלל לא מתייחס לטוב בעולם או לא( או טוב ממסי אם תרצה) ולמעשה אף אחד כאן לא התייחס לזה מלבדך. אני התייחסתי לזה שרשמת שרונאלדו הוא לא שובר שוויון על סמך זה שרוב השערים שלו לא היו שערי יתרון או שוויון ושהוא לא טוב לאורך כל העונה, אבל הנה, עובדה שהוא שובר את השוויון כמעט בכל משחק של ריאל.
מעטים הם השחקנים כמו מסי שכובשים בכאלו כמויות ועוד משפיעים על המשחק בכזו רמה. לאורך זמן הוא שמור לקטגוריה משלו מהבחינה הזו. אבל זה לא מוריד מהחשיבות ומהיכולת של רונאלדו.
אם אתה טוען שרונאלדו הוא שובר שוויון ב5\6 משחקים העונה,אין לנו מה להמשיך את ההתכתבות הזו. זה, עובדתית, לא נכון. רק באלופות העונה הוא נתן אותם כבר(ויש לו עוד 5 משחקים לתת עד הגמר אם וכאשר).

מסי, בפער, הוא השחקן הטוב בליגה העונה. שלא יהיה ספק. ועם זאת, אנחנו מדברים על העונה של רונאלדו, ואתה התייחסת לעניין הכיבושים. אז בכיבושים הוא לא ממש שונה מרונאלדו.

התייחסתי לכיבושים מכיוון שבכל שאר בפרמטרים אין מה להשוות ביניהם, וגם מבחינת כיבושים המדד הוא שגוי כי מסי משחק כקשר ברוב המשחקים ואילו רונאלדו לרוב נמצא קרוב לרחבה ומשחק כחלוץ/קיצוני שנכנס לרחבה הרבה.

הדיון התחיל מתגובה שלי לטענה שאי אפשר להגיד שהוא לא הטוב בעולם.

כמעט בכל המשחקים האחרונים, במשך כל מחצית העונה הראשונה הוא לא היה שובר שיוויון, לא רק זה גם ריאל מדריד נראתה רע מאוד בהרבה משחקים - בגלל זה אמרתי רונאלדו השתפר ככל שריאל השתפרה או שריאל השתפרה ככל שרונאלדו השתפר, בלי קשר רונאלדו וריאל הפסידו את הליגה כבר בדצמבר, עם כל ההערכה כלפי סרגל המאמצים של זידאן או התעוררות של רונאלדו בזמן האחרון הם יצאו מהמירוץ בשני מפעלים חשובים.
אגב לא אמרתי שרונאלדו שובר שיוויון ב5-6 משחקים בשנה כי זה לא נכון, אמרתי שלהתעלות ב5-6 משחקים בשנה לא נותן לך את התואר הטוב בעולם, אין לנו ויכוח על היכולת של רונאלדו לאחרונה.

(Shirlivneh) #4837

שם לב שלא טענתי שהוא השחקן הטוב בעולם, זה דיון שאני לא אוהבת להיכנס אליו מאחר שהתוצאה שלו ידועה מראש ובסופו שני הצדדים נוטים להישאר בעמדה שבה הם היו בתחילתו. מה שכן טענתי, הוא שלומר על רונאלדו שהוא מבקיע “עבור עצמו” או “עבור הסטטיסטיקה” זו שטות. כפי שציינתי, הוא - בדומה לקבוצה כולה - פתח את העונה בצורה צולעת שעה שברצלונה התעלתה -
וממשיכה להתעלות - ומשכך ריאל הפסידה את האליפות בשלב די מוקדם של העונה. אז מה? אז המשמעות היא שאם הוא נכנס לכושר כעת, הוא צריך להפסיק להבקיע? נכון, האליפות גמורה, אך ריאל בכל זאת תעדיף לסיים את העונה במקום ה- 2 ולא במקום ה- 3 או ה- 4, והיא גם ודאי תשמח להגיע לקלאסיקו בכושר ולנצח את ברצלונה. לכן, גם העונה בליגה לא לחלוטין גמורה. מעבר לכך, לאחר המשחק מול ג’ירונה, מספר הנקודות ששעריו של רונאלדו תרמו למאזנה של ריאל 14 נקודות כך שבלעדיו, היא הייתה מדשדשת במרכז הטבלה. מבקיע עבור הסטטיסטיקה? לא ממש. וזאת, כמובן, מבלי להכביר במילים על כך שהוא השחקן שכבש הכי הרבה שערים בשלבי הגומלין של ליגת האלופות.

אשר לטענתך - רונאלדו הוא הרבה יותר מ"החלוץ הטוב בעולם". הוא מנהיג, הוא ווינר אמיתי והוא גורם לשחקני הקבוצה שלו לתת את המירב והוא סוחף אותם בצורה לא אמינה כמעט עם הכרזימה יוצאת הדופן שלו. לא בכדי פורטוגל הבינונית זכתה ביורו 2016 בעוד שארגנטינה, שהיא ודאי קבוצה כישרונית הרבה יותר, כשלה עד כה - בקדנציית מסי - לחזור מטורניר גדול עם גביע. ולטעמי, מספיק לראות איך ואסקז (שהיה בינוני עד שהפך לבן טיפוחיו של רונאלדו) ואסנסיו נושאים אליו עיניים, ומן הצד השני - כיצד הוא דואג להם ושמח בהצלחתם. רונאלדו הוא, לטעמי, השחקן השלם ביותר בכדורגל העולמי, גם אם הוא עושה כיום פחות דריבלים ממסי, ואל לנו לקחת ממנו את האיכויות יוצאות הדופן שלו.

(barakpxp) #4838

אני רק אגיב לחלק שציינת שרונאלדו שחקן שלם יותר. כל אחד ודעתו לגבי זהות השחקן הטוב בעולם וזה לגיטימי לגמריי כמובן אבל להגיד על שחקן כמו רונאלדו שרוב יתרונותיו מתנקזים לפעולות מסוימות(שרובם ברחבה) שהוא השחקן השלם ביותר זה לא הגיוני. רונאלדו שחקן עצום ומהגדולים שהיו לדעתי אבל בהשוואה למסי שבאמת מוכיח שלא משנה איפה יהיה במגרש הוא עדיין ינפק את המספרים, יהיה הכי טוב במה שהוא עושה בכל נקודה, ולא רק יהיה סקורר זה הרבה מעבר. פורטוגל זכתה ביורו אך באמת הסריחה כל הדרך. השחקנים שהובילו אותה היו חוליית ההגנה שנתנה טורניר באמת עצום בראשותו של פפה. רונאלדו כמעט ולא היה פקטור בטורניר אז לתת לו את כל הקרדיט של הזכייה זה לא נכון. הוא היה עוד שחקן חלק מנבחרת שלמה. קל לשכוח שמסי הוביל את ארגנטינה לגמר מונדיאל ועוד שני סופר קופה. ובסופו של דבר זכייה בתארים כאלה כרוכה גם בהמון מזל ולפורטוגל היה אותו. אם בגלל פרט של זכייה בנבחרת מבחינתך רונאלדו גדול יותר אז אני ממש לא אסכים עם הטיעון הזה.

(t-rix) #4839

אני לא נכנס לעניין מסי וזה ממש מיותר.
בעניין רונאלדו והאישיות שגורמת לו -לטענתך כמובן- להיות השחקן השלם ביותר…
נלך בדרך שלך, להל"ן -בשלוף- 10 שחקנים מתקופות שונות עם כריזמה והשפעה על הסובבים אותם יותר מרונאלדו ;

1. גאטוזו
  2. קייליני
  3. בופון
  4. ג’ון טרי
  5. פרדיננד
  6. תיירי הנרי בארסנל
  7. פרננדו היירו
  8. זידאן (במיוחד בנבחרת)
  9. קאנטונה
  10. ווירה
    וזה לא עשה אף אחד מהם לכדורגלן טוב מרונאלדו (למעט זידאן).

בקיצור, להסתיר את כל החסרונות של רונאלדו השחקן מתחת למסכת רונאלדו האישיות ועוד לקרוא לו השלם ביותר זה כבר לא רציני.

(ivgiland) #4840

בתור אוהד ריאל שהוא לפני הכל אוהד כדורגל אובייקטיבי, אי אפשר להגיד היום משפט כמו ״רונאלדו הוא השחקן השלם ביותר״. המשפט הזה היה רלוונטי אולי ב2012, כשהוא היה יכול למשוך הגנה שלמה בפריצה עם כדור, או עם נתונים חיוביים יותר בבעיטות חופשיות. אבל עם כל הצער הוא כבר הרבה זמן לא השחקן השלם הזה. הוא כן פנומן, כן סקורר ברמה הגבוהה ביותר ואני כן מעריך אותו על כל שניה שהוא גרם (וגורם) לי אושר.
ובכל זאת, בראייה אובייקטיבית הנכונה לשנת 2018, אי אפשר להתעלם מהפרעוש שעושה ככל העולה על רוחו בכל איזור במגרש. כובש, מבשל, מייצר מצבים ובמספרים הזויים. וזו ״שלמות״ בעיניי.

(titi camara) #4841

מה שעשה רונאלדו בסוף העונה שעברה זה מעבר לשלמות, השחקן השלם ביותר שאני ראיתי זה ג’י ג’י אוקוצ’ה, מבחינת שליטה בכדור, ראיית משחק, בעיטה, טכניקה עילאית, מהירות וכוח פיזי, אז אוקוצ’ה הוא השחקן הטוב בעולם מאז ומעולם ?

אם רונאלדו יקח את ריאל מדריד לעוד גמר צ’מפיונס וינצח אותו אז יהיה לו קייס מצויין לעוד נעל זהב, אם מסי יעשה זאת אז הוא יזכה, אם אף אחד משניהם לא אז זה חייב ללכת לסלאח מליברפול.

(momi) #4842

אני רואה כמעט את כל המשחקים של רונאלדו, כולל פורטוגל. ואוהד ריאל. וזה די ברור שבשנתיים שלוש האחרונות רונאלדו כבר לא שחקן שלם.
הדריבל שלו לא מזכיר אפילו את מה שהיה, הבעיטות מחוץ לרחבה מדויקות ליציע. הוא מפציץ חופשיות לחומה, ובנוסף הוא כבר לא כזה מהיר. הוא נופל בקלות ולא יכול לעשות ככל העולה על רוחו. אבל עדיין, הוא שחקן אדיר, שחקן שובר שיוויון,סקורר מופלא וכן גם מנהיג. הוא בגיל 33 עדיין בין ה-5 הטובים בעולם.
אז כרגיל אם אנחנו נרצה לעשות את הדבר המגוחך הזה שזה להשוות בין הטובים ביותר כדאי שנשווה בין רונאלדו הנוכחי ומסי בעוד 800 ימים. וזה מגוחך כי לשניהם היו 5/6 שנים שהם היו בלתי עצירים בדריבל עם מסירות מושלמות ומהירות פסיכית.
השלמים ביותר מכל הבחינות. אז בואו פשוט נהנה יש מחר פורטוגל נגד סלאח. ובאותה השעה מסי נגד איטליה.

(shum22) #4843

איך אפשר להגיד שרונאלדו כמעט לא היה פקטור בטורניר?
הוא כבש צמד ובישל במשחק שהעלה את פורטוגל משלב הבתים וכבש ובישל בחצי (ועוד היה מעורב בשער המכריע ברבע וכבש את הפנדל המכריע בשמינית).

לטעמי בשלוש השנים האחרונות מסי טוב בהרבה מרונאלדו (לפני זה הם היו שווים עם יתרון קל לרונאלדו לדעתי) ובכל זאת, להגיד שלא היה פקטור בטורניר?