כריסטיאנו רונאלדו: פותח דף חדש, רונאלדו מצטרף לגברת הזקנה

ריאל-מדריד

(Guy) #4803

גם אני לא.

(Mr.Maestro) #4804

(Raulito-7) #4805

הלו"ז של כריסטיאנו לקיץ:: הרבה מנוחה אחרי הקונפדרציות, וללא הסופר-קופה האירופי

אחרי עונה ארוכה ומתישה השחקנים מתפזרים לאט-לאט לנבחרות למשימה אחרונה ואחר-כך לחופשה. כריסטיאנו כמו כריסטיאנו - רוצה לשחק, והוא נכלל בסגל פורטוגל לגביע הקונפדרציות. ובריאל מדריד כבר חושבים על העונה הבאה ויודעים דבר אחד: צריך להכין תוכנית מיוחדת לכריסטיאנו רונאלדו. הדרך להצלחה של כריסטיאנו רונאלדו. צריך לשחזר את הפיניש הטוב ביותר שלו כמו העונה. “כריסטיאנו אינטיליגנט, הוא הבין שכדי לנצח את כולם הוא לא צריך לשחק הכל”, אמר זידאן לא פעם. וכך רונאלדו בגיל 32 נראה טוב מאיי-פעם.

באופן עקרוני, כריסטיאנו לא ישחק בוודאות בסופר-קופה האירופי נגד האקסית מנצ’סטר יונייטד ולא חשוב כמה ‘ידחוף לכך’. גמר גביע הקונפדרציות יערך ב-2 ביולי ופורטוגל תרצה להיות שם. רונאלדו ינוח לפחות חודש לפני שיצטרף לקדם העונה של ריאל מדריד. בניגוד לקיץ הקודם, כך מקווים בקבוצה, רונאלדו יגיע בריא ויעבור את הבדיקות הרפואיות במדריד ולאט-לאט יכנס לעניינים. זידאן רוצה עשרה ימים של אימונים לפני שישחק במשחק רשמי, כך שאפשר לכוון לסופר-קופה הספרדי. הוא לא ישחק נגד ברצלונה במיאמי ב-29 ביולי כמובן למרות שזהו אחד האירועים הגדולים של השנה. המטרה תהיה שוב, שרונאלדו יגיע לסוף העונה כשהוא בכושר הטוב ביותר שלו, ואין סיבה לא לשחזר את העונה שעברה. כריסטיאנו שוב רוצה להיות ה-MVP. כך זה נראה בגרף

(Raulito-7) #4806

8 שנים של טירוף.

“Uno, Dos, Tres - HALA MADRID” כך, בחמש מילים, בפשטות זו - סיכם כריסטיאנו רונאלדו כשהוצג כשחקן ריאל מדריד, ב-6 ביולי 2009, לפני 8 שנים. הברנבאו מפוצץ ב-80 אלף איש קיבל בזרועות פתוחות את השחקן הטוב בעולם, רכש ‘בטריליון יורו’, כזה שאתה יודע בוודאות שהוא לא יכול להיכשל. ראול תמיד היה ותמיד יהיה ה-‘7’ האל-מותי, השחקן שבגללו כל-כך אהבתי כדורגל, אבל קשה היה לי להאמין שמישהו יצליח להיכנס חלקית לנעליו.

אין צורך לספר כאן שוב את הקריירה של כריסטיאנו. ‘המספרים לא משקרים’. שחקן של 50 גולים בעונה. התשוקה, הרעב הבלתי-נגמר, הגולים בכל מגרש, בכל מקום, בכל דקה, בכל דרך. סקורר ענק. שחקן שהחזיר את ריאל מדריד לתת פייט לברצלונה ובהמשך גם לעבור אותה.

בעולם מתוקן, ב-3 ביולי, חודש בדיוק אחרי שהביא אותה לעוד פיסגה מטורפת עם הצמד בגמר והדאבל ההיסטורי - אליפות+צ’מפיונס - כריסטיאנו היה ‘יורד מהעץ’, מוותר על האגו ומודיע בחיוך ‘אני נשאר’. אין דבר כזה, ‘כריסטיאנו רונאלדו מיצה את עצמו בריאל מדריד’. לכריסטיאנו רונאלדו וריאל מדריד מכנה משותף אחד - מעבר לכך שהם ‘בנו’ זה את זה(אם היה נשאר ביונייטד זה לא היה אותו דבר) - הם תמיד רוצים לנצח. מה, חסרות מטרות? עוד אליפות, עוד צ’מפיונס, עוד כדור זהב - כמו שהברנבאו שמטורף עליו - תמיד שר לו.

כריסטיאנו הפסיק ‘לנצח את חוקי הפיזיקה’, אבל עם סיום העונה המטורף שלו קשה שלא לחכות לעונה הבאה. והכי כיף שהוא יחזור רעב, כאילו כלום. כמו שהראה בגביע השולי הזה - ‘גביע הקונפדרציות’.

נחכה כבר להודעה הרשמית על הישארותו, זה עניין של זמן, שלא יהיה לכם ספק. ואז נשאל בקול רעם על הביזיון הזה, עיתון A-BOLA הפורטוגלי, ואפילו המארקה שחטאו בציטוטים מיותרים. כל הטריליון הודעות בקבוצה בוואטספ, השאלות משאר אוהדי הכדורגל - ‘אז מה, כריסטיאנו עוזב, הא?’. לא, הוא לא. הוא נשאר והוא תמיד רוצה לנצח.

ובינתיים, כשכריסטיאנו סוגר 8 עונות בלבן וגם ארון התארים מתחיל יפה להתמלא - אמנם רק 2 אליפויות אבל טריליון גולים ושיאים ובעיקר - 3 זכיות בליגת האלופות בארבע שנים - נותר רק להגיד תודה. תודה על כך שזכינו לראות אותו משחק בקבוצה שלנו. מה לעשות, כמו מסי(רונאלדו השיג אותו והיה בן 30 עוד לפניו…) - הוא מתקרב יותר לסוף הקריירה.

(Raulito-7) #4807

בדיוק היום לפני שנה:: כריסטיאנו רונאלדו אלוף אירופה, לא רק עם ריאל מדריד - אלא גם עם הנבחרת. הוא נאלץ לצאת עוד במחצית הראשונה אחרי שספג פציעה בבירכו מפאייט, ולא יכולנו שלא למרר בבכי יחד איתו. כריסטיאנו קיבל חבישה ועמד לאורך כל הדרך לצד המאמן וחילק הוראות, דירבן והיה בטירוף יחד עם חבריו. ואז הגיע אדר בהארכה וכבש את שער הניצחון. דמעות של עצב התחלפו בדמעות של שמחה. כריסטיאנו הצליח היכן שנכשלו אאוסביו ופיגו. איזו שנה עברה על כריסטיאנו. פעמיים זכייה בליגת האלופות, זכייה באליפות ספרד, זכייה ביורו וגם כדור הזהב. ועכשיו מחכים לכדור הזהב החמישי…

“מה שווים החיים בלי רגש”. מה שווה הכדורגל בלי רגש.

(Raulito-7) #4809

ציון דרך לכריסטיאנו:: 400 הופעות בריאל מדריד

כריסטיאנו רונאלדו ו-400 - היי, זה נשמע מוכר - כבר היינו בסרט הזה. זה קרה ב-3 במאי, כשכריסטיאנו פירק את אתלטיקו עם שלושער עצום בחצי גמר הצ’מפיונס בברנבאו, והגיע ל-400 שערים במדי ריאל מדריד. אמש הוא ‘הסתפק’ בצמד שערים, עוד יום עבודה בצ’מפיונס, כמו נגד ניקוסיה, ולא רק סתם כמה פיות אלא גם הוביל את ריאל לניצחון היסטורי בדורטמונד בביקור השביעי שלה שם. אמנם בליגה הרשת עדיין לא זזה, אבל כריסטיאנו מעלה את מאזנו ל-5 שערים ב-6 משחקים, וזה כבר נראה יותר כמו כריסטיאנו שאוהב להגיד ‘המספרים אומרים הכל’.

הקרנבל האמיתי התחיל כבר במטוס בדרך חזרה למדריד. אין סיבה לדחות למחר(היום) את מה שאפשר לעשות היום(אתמול). כריסטיאנו קיבל את החולצה החגיגית והעלה לרשתות החברתיות תמונה יפה מהמטוס כשהחבר’ה מקיפים אותו. כריסטיאנו, שיאן השערים של ריאל מדריד מאז ומעולם עם 412 שערים, פותח את עונתו התשיעית בקבוצה והוא השחקן הזר עם מס’ ההופעות השלישי הכי גבוה - אחרי צמד הברזילאים רוברטו קרלוס ומרסלו. באופן כללי הוא מדורג במקום ה-22 בטבלת ההופעות של ריאל, במרחק שני משחקים מהטופ 20. את שער הבכורה כבש נגד דפורטיבו בברנבאו באוגוסט 2009 במחזור הראשון, בפנדל, ומאז - מי סופר. דווקא העונה שהסתיימה בידיים ריקות, 2014/15 - הייתה הטובה ביותר שלו ברמה האישית עם 61 שערים.

“רצינו לנצח בדורטמונד בפעם הראשונה וזה היה אתגר גדול עבורינו. שיחקנו במוטיבצייה כדי לשנות את ההיסטוריה. הצגנו משחק פנומנלי לדעתי, יצרנו הזדמנויות רבות מעבר לשלושת השערים שכבשנו כאן. שתי הקבוצות תקפו הרבה ורצו בלי הפסקה”, אמר רונאלדו, שהוסיף - “המספרים מדברים בעד עצמם. אני גאה לשחק 400 משחקים בריאל מדריד וכמובן שאני אוהב לכבוש. זה לא קרה רק בזכותי אלא גם בזכות חבריי לקבוצה והקבוצה שנותנת לי הכל. אני תמיד עובד באותה התשוקה, לפעמים הכדור לא נכס. אני אף-פעם לא מוריד את הראש, יש לי מרץ בריא ואני מוכן לכל אתגר גדול”. רונאלדו הוסיף - “זו קבוצה אדירה ואני רואה את ריאל מדריד חזקה בדיוק כמו בעונה שעברה. כולם נלחמים עבור הסמל ויש לנו כישרון ופוטנציאל. גם בלי רונאלדו זו אותה קבוצה חזרה עם בייל ובנזמה ואחרים”. ב-AS כתבו שכריסטיאנו הוא התרופה הטובה ביותר ונתנו לו ציון גבוה של 3 כוכבים.

את הדברים מעלה אמר כריסטיאנו לאתר הרישמי. בפני כלי התקשורת השונים הוא היה קצת יותר תקיף. “הביקורת עליי רק הולכת וגוברת וזה מוגזם, בכל משחק שאני לא כובש - התקשורת שואלת שאלות. כל מי שכותב ומשתמש בשם ‘כריסטיאנו’ זה גורם להד בכל העולם ויוצר באז וכותרות וזו המטרה. זה הזוי שבכל משחק אני צריך להוכיח את עצמי”. כריסטיאנו לא עצר כאן ורמז לגבי הארכת חוזה - “אני שמח עבור החברים שלי וגאה בהם. לגביי? עדיף לשאול את הנשיא”. כריסטיאנו כבש ב-70 משחקי צ’מפיונס עד היום ורשם את משחקו ה-142 כמו אגדת הכדורגל ראול והוא מדורג שלישי כשרק צ’אבי(151) וסאן איקר הכל יכול - לפניו. זה היה השער ה-25 שלו על אדמת גרמניה והשישי נגד דורטמונד, חמישה מהם בגרמניה. הנה הגרף המלא של המארקה.

והנה חלוקת המספרים של רונאלדו. 55 משחקים ב-2011/12 ו-2012/13 הם שיא המשחקים שלו בעונה. הוא רשם 293 נצחונות בריאל מדריד ואת ארון התארים אתם מכירים בעל-פה. בליגה הוא רשם 267 משחקים, 90 משחקים בצ’מפיונס(94 שערים!), 30 משחקים בגביע המלך, 7 משחקים בסופר-קופה הספרדי, 4 באליפות העולם לקבוצות ו-2 בסופר-קאפ האירופי. אשתקד כבש 42 שערים ב-46 משחקים יחד עם פיניש ענק.

אתחיל ואומר שנשים את מסי בצד - מבחינתי השחקן הגדול בהיסטוריה.

לרונאלדו יש 411 (!!!) שערים ב400 הופעות במדי ריאל מדריד, עזבו את כמות הבעיטות הגבוהה, לקיחת כל הפנדלים והבעיטות החופשיות כשהוא על המגרש, לעמוד במשך שנים בתחרות מול מפלצת כדורגל, להבקיע בכל מעמד גדול, לתת חמישייה ברבע גמר, שלושער בחצי וצמד בגמר. רונאלדו הוא הרכישה הטובה בהיסטוריית הכדורגל לטעמי , והוא בהחלט מדורג גבוה מאוד ברשימת השחקנים הטובים בהיסטוריה (לא נפתח דיון מסי-רונאלדו, ההודעה הנ"ל באה לפרגן לשחקן).

(Michael Scofield) #4811

אפשר לפרגן גם בלי להזכיר את מסי 3 פעמים בפסקה אחת שלא מחדשת כלום.

(F.Redondo) #4812

cri5tianoronaldo

כריסטיאנו רונאלדו קיבל אמש את כדור הזהב החמישי בקריירה שלו על מגדל אייפל שבפריז, עיר בה הוא כבר הספיק לעשות היסטוריה שם זכה עם פורטוגל ביורו.
רונאלדו שהיה הפייבוריט לזכייה בפרס לאחר זכייה במדי ריאל מדריד בליגת האלופות ובאליפות ספרד בשנה החולפת קיבל 946 הצבעות שהוא מקדים את מסי(670 הצבעות) וניימאר(370 הצבעות).

“אני מאוד שמח, זהו רגע מדהים בקריירה שלי. כל שנה אני מחכה לרגע הזה. זאת הייתה שנה נהדרת שבה זכינו בליגת האלופות, באליפות ספרד בפן הקבוצתי ובפן האישי סיימתי כמלך השערים של ליגת האלופות.
התארים הקבוצתיים עוזרים לזכות בתארים האישיים ולכן אני צריך להודות לחבריי לקבוצה בריאל מדריד ובנבחרת פורטוגל. בלעדיהם לא הייתי מצליח לעשות זאת. הפרס הזה מאוד חשוב לי”.
“שהייתי ילד לא דמיינתי לזכות בכדור זהב אחד אז תדמיינו לעצמכם לזכות בחמישה. כשזכיתי בראשון ראיתי שזה אפשרי אז עבדתי קשה כדי להשתפר בכל שנה כדי שאוכל לשאוף לעוד”.

שנשאל עד מתי הקרב רונאלדו-מסי יימשך.
“אני מקווה להמשיך לשחק ברמה הזאת עוד מספר שנים. אני מקווה שהקרב עם מסי יימשך. דברים לא קורים סתם”.

האם ישנם יורשים לרונאלדו או מסי?
הם לא קיימים. כי לכל שחקן יש את הסגנון שלו. לא יהיו עוד רוברטו קרלוס או עוד קאקה(מצביע עליהם בשורה הראשונה) יש המון שחקנים עם פוטנציאל לזכות בכדור הזהב בעתיד אבל זה לא מספיק צריך להיות מקצוען ולעבוד קשה.
הפרטים הקטנים הם מאוד חשובים כמו שינה למשל, לישון ולאפשר לגוף שלך להתאושש כמו שצריך זה דבר מאוד חשוב בספורט".

הסוד להצלחה מבחינתו.
“אי אפשר שיהיה לך רק כישרון או פוטנציאל כדי להפוך לטוב בעולם, צריך להיות מקצוען כדי לשמור על יציבות שנה אחר שנה. גם קצת מזל וכמובן תארים חשובים”.
“לעולם לא לאבד את המוטיבציה. זה הכל. אני עדיין נחוש להגיע בכל בוקר לכל אימון וזאת ההרגשה הכי טובה שיש”.

על עתידו.
אני מאושר בריאל מדריד. אני רוצה להישאר כאן. אני רוצה לפרוש בריאל מדריד אם זה אפשרי".

פלורנטינו השוויץ בצרפתית שלו והחמיא לזוכה.
“כדור הזהב החמישי הזה הוא גאווה לכל המדרידיסטאס מסביב לעולם. כריסטיאנו הוא השחקן הטוב בעולם והוא מייצג את כל הערכים של המועדון.
הוא הכדורגלן השלם ביותר לאחר די סטפאנו.
כריסטיאנו רונאלדו הוא השחקן הטוב ביותר בהיסטוריה יחד עם די סטפאנו. הוא היורש שלו. אחריו תגיע תקופה אחרת בריאל מדריד”.

tumblr_p0m4iwQYOb1qiy96so1_540

מנחה הערב היה דויד ג’ינולה שעבר לראיין את אגדות המשחק שבאו לעשות כבוד לכריסטיאנו רונאלדו שישבו בשורה הראשונה כמו ראול, קאנבארו, רוברטו קרלוס, רונאלדו הברזילאי וקאקה.

ג’ינולה שואל את ראול מי מספר 7 הטוב ביותר בהיסטוריית ריאל מדריד(בוטראגניו מס’ 7 נוסף נמצא מאחורי ראול ברקע).
ראול : “כריסטיאנו רונאלדו. לו יש 5 כדורי זהב ולי אף לא אחד” אמר ראול בחיוך.

קאנאברו נשאל כמה קשה להגן מפני שחקן כמו כריסטיאנו רונאלדו?
" כריסטיאנו במשך שנים משחק ממש טוב. תמיד הוא היה מכונת שערים אבל היום אפשר לראות כמה הוא נהפך למנהיג עבור הקבוצות שלו. הוא חושב יותר על הקבוצה והוא מצליח לעשות את ההבדל".

רוברטו קרלוס נשאל מי בועט חופשיות טוב יותר כריסטיאנו או הוא?
כריסטיאנו : הוא, הוא …" בצחוק.
רוברטו קרלוס : “בתקופה שלי אני הייתי הכי טוב ובתקופה שלו הוא הכי טוב”.

רונאלדו הברזילאי נשאל “מי רונאלדו המקורי?”
“אני כבר קצת מבוגר, הוא מכונת שערים. אפשר להגיד שהשם רונאלדו מביא מזל”.

קאקה נשאל על העובדה שהוא הבן אנוש האחרון שזכה בכדור הזהב.
“השנה זה כבר 10 שנים מאז שזכיתי וכל פעם שרונאלדו או מסי לוקחים את כדור הזהב אני שמח כי תמיד נזכרים בי שהייתי האחרון שזכה לפניהם”.

מאמן נבחרת פורטוגל פרננדו סנטוש התבקש לשאול את כריסטיאנו שאלה “איזה מתנה אתה רוצה לחג המולד?”
“עוד תינוק … לא באמת אני צוחק. אנחנו נהנים מאוד מהילדים שיש לנו. הייתי רוצה שיהיו לי שבעה ילדים ושבעה כדורי זהב”.

ברשתות החברתיות רונאלדו העלה פוסט תודה לכולם

“עוד חלום מתגשם. הרגשה מדהימה. תודה למשפחה שלי, חברים, חבריי לקבוצה, למאמנים וכל מי שעמד לצידי לאורך כל השנים”.

חברים לקבוצה, אגדות ושלל אנשים גם בירכו :

ציון דרך מדהים לקריירה מופלאה של הכדורגלן ההיסטורי הזה. הגדול מכולם!
הוא עובד כ"כ קשה בשביל הרגעים האלו וזה באמת מגיע לו.
תקופה מדהימה הקדנצייה שלו כאן בריאל מדריד, אינספור רגעים, ניצחונות ושיאים.
מי יתן שנזכה לראות אותו זוכה עוד בהרבה תארים ופרסים כשהוא כובש עבורנו עוד המון שערים.

https://instagram.fhfa2-1.fna.fbcdn.net/t51.2885-15/e35/25015674_129023971211594_6754746588846882816_n.jpg

מחזור 15:: ריאל מדריד מתפוצצת על סביליה
(titi camara) #4813

עם כל הכבוד וההערכב לרונאלדו ולמסי, פיפ"א ממש הגזימה בעשור האחרון, התנהגה כאילו היא ערוץ 5 הישראלי, כלומר שהכדורגל העולמי זה רק ריאל מול ברצלונה.

(F.Redondo) #4814

ביום שהוא מציג את כדור הזהב החמישי בסנטיאגו ברנבאו הוא מגיע לכמה ציוני דרך יפים.

- שנה שביעית ברציפות שהוא חוצה את רף 50 השערים בשנה קלנדרית.

- עם הניצחון היום הוא מגיע ל-500 ניצחונות רשמיים בקריירה המקצוענית שלו.

(Maoryad) #4815

רעב לשערים כמו תמיד, כריסטאנו רונאלדו המשיך עם המספרים המדהימים שלו. בפעם השמינית ברציפות הפורטוגלי כובש יותר מ-40 שערים בשנה קלנדרית עם ריאל מדריד. העונה הוא יסיים עם 42 שערים במדי הלוס בלאנקוס. השניים האחרונים היו באליפות העולם למועדונים, שער אחד בחצי ואחד בגמר, מה שעזר מאוד לקבוצה לזכות בתואר החמישי שלהם העונה.

מאז 2010, רונאלדו תמיד כבש יותר מ-40 שערים בתור מדרידיסטה. ב-2010 הוא כבש 46 שערים, ב-2011 כבש 53 וב-2012 כבש 58, המספר 59 שזה הכמות שערים שהוא כבש ב-2013 בהחלט מצריך אזכור, זה השיא שלו בקבוצה. בשנת 2014 כבש 56, ב-2015 כבש 54 ובשנה שעברה כבש 42, אותו מספר כמו השנה.

רונאלדו הוכיח את עצמו כדמות מאוד מכריעה וחשובה בזכיות של התארים העונה. הגולים של רונאלדו התחלקו ל-5 מפעלים שונים. בצ’מפיונס ליג, הפורטוגלי ממשיך לעשות היסטוריה ולשבור שיאים, הוא כבש 19 שערים ב-13 משחקים שיא של כמות שערים לשנה קלנדרית אחת, שהשחקן הקודם שהחזיק בשיא היה רונאלדו עצמו.
בלה ליגה הוא כבש 19 שערים, הוסיף 1 בקופה דל ריי, אחד בסופרקאפ הספרדי ו-2 בגביע העולם למועדונים.

(F.Redondo) #4816

כריסטיאנו רונאלדו נבחר לספורטאי השנה ב-2017 בפעם השנייה ברציפות, הכדורגלן הראשון שזוכה לכבוד הזה.

כריסטיאנו רונאלדו נבחר לספורטאי השנה לשנת 2017 ע"י חברות החדשות המשפיעות באירופה.
זאת השנה השנייה ברציפות. אשתקד הוא הפך לכדורגלן הראשון שזוכה לכבוד הזה.
הפרס הזה מוענק מ-1958 ובוחר את ספורטאי/ת השנה באירופה.
הזכייה הוכרזה ע"י חברת התקשורת הפולנית PPA שמעניקה את הפרס אחרי הצבעה בה השתתפו עיתונאים מ-26 חברות חדשות החשובות באירופה.

הוא מצטרף לנדאל שזכה בפרס הזה פעמיים, פדרר זכה בתואר הזה 5 פעמים בעבר.
כריסטיאנו זכה בפרס המכובד שמוענק בפעם ה-60 מדי שנה כשהוא מקדים את לואיס המילטון ב-16 הצבעות.

הפודיום :

1. כריסטיאנו רונאלדו - 159 הצבעות.
  2. לואיס המילטון - 143 הצבעות
  3. רוג’ר פדרר - 124 הצבעות.

(F.Redondo) #4817

בפעם החמישית(שיא) מוכתר לשחקן השנה בעולם ע"י המגזין הנחשב World Soccer .

הוכתר לשחקן השנה בעולם ע"י המגזין World Soccer בפעם החמישית.
הבחירה נעשתה ע"י פאנל של 75 עיתונאים שבוחרים את TOP 10 שלהם, מתוך 75 עיתונאים כריסטיאנו נבחר 50 פעמים למקום הראשון וסיים עם 715 הצבעות סה"כ.

לאורך שנים מי שהוכתר ע"י המגזין כמעט תמיד זכה בשחקן השנה של פיפ"א/כדור הזהב.
בכל אחת מהשנים בהן כריסטיאנו הוכתר לשחקן השנה בעולם ע"י המגזין הוא גם זכה בכדור הזהב, אותו הדבר עם מסי למעט 2010 שם המגזין בחר בצ’אבי.
עם הפעם החמישית הוא חולף על פני מסי עם 4 זכיות ורונאלדו הברזילאי עם 3 זכיות.

ה-TOP 10 של המגזין לשנת 2017 :

1. כריסטיאנו רונאלדו
  2. ליאו מסי
  3. ניימאר
  4. לוקה מודריץ’
  5. ג’אנלואיג’י בופון
  6. הארי קיין
  7. רוברט לבנדובסקי
  8. קווין דה בריינה
  9. טוני קרוס
  10. סרחיו ראמוס

ESPN בחרה בכריסטיאנו רונאלדו לשחקן השנה בעולם ובשלושער מול אתלטיקו לתצוגת היחיד הטובה ביותר ב-2017.

מדור הכדורגל של ESPN בחר בכריסטיאנו רונאלדו לכדורגלן השנה בעולם ב-2017, ובשלושער שלו מול אתלטיקו מדריד בחצי גמר ליגת האלופות להופעת היחיד הטוב ביותר של השנה.

כריסטיאנו רונאלדו נבחר לשחקן השנה בעולם בפעם הרביעית(שיא) ע"י Globe Soccer Awards בדובאי.

כריסטיאנו לא היה נוכח בטקס בדובאי, אך הופיע דרך הלווין יחד אלסנדרו דל-פיירו האגדי שהעניק לכריסטיאנו את הפרס בביתו.
זאת הפעם הרביעית שהוא זכה בפרס הזה יותר מכל אחד אחר. זידאן נבחר למאמן השנה וריאל מדריד קבוצת השנה.

אין ספק שבתור ספורטאי הוא מושא להערצה, בניגוד להרבה כוכבים בעבר שלא הפגינו אופי ספורטיבי לקראת סוף הקריירה שלהם(אהמ’, רונאלדו השמן, רונאלדיניו, אהמ’…) , כריסטיאנו רונאלדו ממשיך גם בגיל 33 להיות ספורטאי על, כל יום מתאמן, עושה כושר, הראשון להגיע לאימון והאחרון לצאת ממנו.

בלי להכנס למי יותר טוב ומה מקומו בהיסטוריה(לטעמי יש הרבה יותר טובים ממנו בראייה היסטורית, בטח מסי) , מגיע לו לזכות בתואר ספורטאי השנה כי הוא באמת הספורטאי הכי גדול שהיה אי פעם בענף הזה.

(אוריין יפה) #4819

רונאלדו היום בן 33:

817 משחקים.
610 שערים.
28 גביעים.
5 כדורי זהב.

:fire::fire::fire:

כריסטיאנו רונאלדו מגיע ל-300 עשרים בליגה הספרדית!

(t-rix) #4821

כרסטיאנו נראה נהדר לאחרונה.
הוא חד, מהיר, מדרבל ובעיקר לא מפסיק לכבוש.

אולי כל העניין איתו זה שהכל מתוכנן מראש.
פול גז מינואר עד יוני (שזה בעיקר מה שהאוהדים זוכרים), וניוטראל מיוני עד דצמבר שגם ככה חודשיים מתוך זה לא משחקים בכלל… אולי.

(אוריין יפה) #4822

רונאלדו ב-8 משחקי הליגה האחרונים: 14 שערים ו-2 בישולים. הוא גם נמצא בראש טבלת המבקיעים בכל המסגרות יחד עם הארי קיין - 35 שערים.

(Michael Srugo) #4823

על פי כל התחזיות וקצב צבירת הנקודות, ב6/5 בקאמפ נואו יהיו למסי וסוארז עוד שתי דקות בחדר ההלבשה לסיים לשתות את המאטה, בזמן ששחקני ריאל מדריד יעלו לכר הדשא ויסתדרו בשתי שורות לקבל את פניה של האלופה החדשה.
כריסטיאנו רונאלדו. 18 שערי ליגה ב2018. נתון בלתי נתפס. איך הוא בא לידי ביטוי בטבלה?
המשחק האחרון בשנת 2017 היה הקלאסיקו בברנבאו. כולם זוכרים איך הוא נגמר. בעקבות הניצחון של ברצלונה, הפער בטבלה גדל ל14 נקודות עם משחק חסר לריאל. כך הסתיימה 2017.
מאז, ריאל ניצחה את המשחק החסר שלה, ורונאלדו שעד אז היו במאזנו 4 שערי ליגה בלבד, נכנס לקצב הבקעות מטאורי. מה זה נתן לו? הפער היום עומד על 15 נקודות בין ברצלונה לריאל. זאת אומרת, שלמרות 18 השערים הללו, הפער בין הקבוצות לא רק שלא הצטמצם, אלא אפילו גדל. לכן נשאלת שאלה לגיטימית- מה השערים האלה נותנים? בעונה שעברה, כשמסי כבש 37 שערי ליגה שבסופו של דבר לא הביאו תואר, ההצדקה הייתה שברצלונה עדיין יכלה תיאורתית לקחת אליפות במחזור האחרון. לכן היא הייתה צריכה להילחם סוף העונה. הפעם הסיפור שונה לחלוטין. לדעתי מבול השערים הזה של רונאלדו הוא גניבת דעת מוחלטת וניחום חסר משמעות לחלוטין. איפה הוא היה כשהמאבק היה בחיים? נכון שהוא הורחק מארבעת המחזורים הראשונים וקיבל מנוחה בהמון משחקים נוספים. אבל האם שווה לאבד את האליפות בשביל המנוחה הזו? (במיוחד במצב בו ריאל מחזיקה ב3 אליפויות בעשור האחרון לעומת 6 של ברצלונה).
בנוסף, רונאלדו כן שיחק בהפסדים לבטיס, גירונה, ויאריאל וברצלונה.
התפלגות השערים שלו לא באמת תורמת לריאל מדריד, אלא רק למוניטין של כריסטיאנו רונאלדו. ובכלל, נראה שלא מפריע לו להיות השחקן היחיד בקבוצה שמהללים בעונה העלובה הזו.

כריסטיאנו רונאלדו משחק בשביל כריסטיאנו רונאלדו, כדורגל זהו ספורט קבוצתי והשחקן ״הגדול בהיסטוריה״ לא יכול להיות אחד שמשחק בשביל עצמו. זה פשוט לא מסתדר.