כריסטיאנו רונאלדו: פותח דף חדש, רונאלדו מצטרף לגברת הזקנה

ריאל-מדריד

(SRamos) #1

כריסטיאנו רונאלדו דוס סאנטוס אביירו ( 5.2.1985 ) - הוא אחד השחקנים הגדולים בהיסטוריה, ואם לא הגמד המוכשר מארגנטינה, כולם היו מסכימים היום שהוא הטוב ביותר בעולם. כריסטיאנו עוד מעט בן 30, וכבר עשה את אחת הקריירות המרשימות והעתירות תארים שידעה היסטורית הכדורגל. לדעת רבים הוא השחקן הגדול ביותר שלבש את החולצה הלבנה והצחורה של מדריד, והשחקן בעל המנטאליות הכי מקצוענית ושאפתנית שיש בעולם.

כריס נולד באיי מדיירה של הרפובליקה הפורטוגלית בבית דיור ציבורי, עם 3 חדרים ל6 נפשות. אביו היה אלכוהוליסט ואמו עבדה קשה בבישולים. את כריס מגיל נורא צעיר לא עניין שום דבר חוץ מכדורגל וכל מי שהיה סביבו בגילאים אלו מעיד שלכל מקום אשר אליו היה הולך, היה מחבק כדור. וכשלא היה אחד - הוא היה מכין. מהבית ספר הוא היה מתאמן עד 9 וחצי כל יום, קבוע. זה רק ניצוצות קטנים שמצביעים על האופי שהוא יפתח לעצמו, של ווינר חסר תקנה, של לוחם בכל רמ’'ח איבריו.

כריסטיאנו הצעיר מסתכל על הדבר שהולך לקרוע כ’'כ הרבה, רשתות.
[B]הידעת ?

[/B]
[ul]
[li]כריסטיאנו רונאלדו נקרא על שם רונלד רייגן, נשיאה ה - 40 של ארה’‘ב ושחקן הוליוודי, אשר אביו העריץ. [/li][li]כריסטיאנו רונאלדו בכלל לא רצה להיות מס 7’, הוא ביקש את 28 כמו בספורטינג, פרגוסון ראה עתיד אחר עבורו.[/li][li]כריסטיאנו רונאלדו בועט כדור בעוצמה של 130 קמ’'ש (!!)[/li][li]כריסטיאנו רונאלדו הוצע לליברפול ב 2002, המאמן הצרפתי ג’רארד הווייה חשב שהוא לא מתאים, חכם הא ?[/li][li]​כריסטיאנו רונאלדו הוא אח של קטיה אביירו, זמרת די מצליחה שהוא ממן לה את הקריירה, הלהיט ששיגע את כל העולם בקיץ שעבר - Boom Boom Parar.[/li]
[/ul]

לכריסטיאנו הצעיר היו הצעות מכל רחביפורטוגל, אך הוא בחר לשחק עבור ספורטינג ליסבון אשר אהד. ב2003, בהיותו בן 18 הוא שיחק במשחק ידידות לכבוד האצטדיון החדש של ספורטינג נגד מנצ’סטר יונייטד, כידוע הוא שיגע את שחקני מועדון הפאר האנגלי כל המשחק, הם התרשמו ממנו מאוד ובטיסה חזרה לאנגליה הפצירו במנג’ר הסקוטי, סר אלכס פרגוסון, האיש הכי חשוב בקריירה של רונאלדו - לרכוש אותו. זה קרה תמורת 15 מיליון אירו.

תקציר של הוירטואוז באותו משחק הסיטורי בו רונאלדו הרשים את שחקני יונייטד :

//youtu.be/9zSrBQ75ZjA

[RIGHT][FONT=tahoma]במנצ’סטר יונייטד כריסטיאנו הוא סוג של אגדה, תארים, שערים, בישולים, מה הוא לא השיג עם מועדון הפאר האנגלי. את שער מספר 1000 בפריימר ליג של מנצ’סטר הוא כבש במו רגליו בעונתו הראשונה במועדון. כבר אז, בעונתו הראשונה בלבד, הוא נבחר לשחקן הצעיר של פיפ’‘א לשנת 2005. וזו רק ההתחלה של הכוכב. בעונת 2006/2007 רונאלדו פרץ, הוא הבקיע כ 23 שערים והוסיף עוד 20 בישולים ! מספר מכובד מאוד לשחקן כה צעיר, בליגה הטובה בעולם. לאחר העונה הזו הוארך החוזה של רונאלדו כשהוא ירוויח מעתה והלאה 120.000 ליש’'ט בשבוע, היקר בתולדות המועדון האנגלי, בגיל כה צעיר. עוד הישג מרשים לכריסטיאנו.[/FONT][/RIGHT]

[RIGHT][FONT=tahoma]עונת 2007/2008 הייתה טובה מהקודמת, רונאלדו הבקיע כ 43 (!!) שערים בכל המסגרות ועזר למנצ’סטר יונייטד לזכות בפעם השנייה ברציפות באליפות הפריימרליג. בסוף אותה עונה סיים מקום 3 בכדורגלן השנה של פי’'פא אחרי קאקא וליונל מסי בהתאמה. איך זה היה עניין של זמן. באותה עונה רונאלדו גם סחף את מנצ’סטר יונייטד אל גמר הצ’מפיונס ליג מול צ’לסי, שם נצחה בפנדלים. הוא נבחר לשחקן הטורניר לאחר שכבש 8 שערים, אחד מהם, כמובן, היה באותו גמר.

[/FONT][/RIGHT]
[FONT=tahoma]
[/FONT]
[B][FONT=arial]תשוקה, כישרון, אופי, כריסטיאנו רונאלדו.

[/B][/FONT]
[FONT=tahoma][RIGHT]בעונת 2008/2009 רונאלדו כבר חוזר על ידי ריאל מדריד, אך פרגוסון הצליח להשאיר אותו, רונאלדו סחף שוב את מנצ’סטר יונייטד לאליפות שלישית ברציפות עם 18 שערי ליגה,וגם לגמר ליגת האלופות, שבו הוא וחבריו הפסידו לברצלונה. כריסטיאנו נתן הופעה דיי פושרת באותו הגמר. את הקריירה שלו במנצ’סטר יונייטד רונאלדו סיים עם 292 הופעות ו119 שערים, כל זה ב 6 שנים.

[/RIGHT]
[/FONT]
<
//youtu.be/J4bzmeVSbsI

[CENTER]כל השערים של רונאלדו במדי מנצ’סטר יונייטד.

[FONT=tahoma][RIGHT]
[/RIGHT]
[/FONT][/CENTER]
[FONT=tahoma][RIGHT]בסוף העונה רונאלדו לא הפסיק לשגע את אוהדי 2 מחנות האוהדים (ריאל מדריד ומנצ’סטר יונייטד). מצד אחד הוא אומר שהוא אוהד את ריאל מדריד מאז היותו ילד ורוצה להצטרף למועדון, מצד שני הוא אומר שאחרי שיחות כאלה ואחרות עם אנשי ההנהלה של מנצ’סטר יונייטד, הוא נשאר. אבל פלורנטינו פרז, נשיא ריאל מדריד היה עקשן ולא וויתר על הכוכב לרגע. פרז הציע מחיר דמיוני ובלתי נתפס על הפורטוגלי, לא פחות מכ 94 (שיא העברות הגדול בהיסטוריה, אשר היה שייך לזידאן) מיליון אירו, כמובן שבמועדון האנגלי לא יכלו לסרב להצעה כזאת ונתנה לוירטואוז ללכת, כריסטאינו חתם על חוזה ל 5 שנים בבירה הספרדית ואחרי החתימה הוצג בסנטיאגו ברנבאו ב6.7.2009 לעייני 80 אלף (שיא שהיה שייך לדייגו מראדונה) ספרדים נרגשים ומריעים, עידן חדש בכדורגל האירופאי.

[/RIGHT]
[/FONT]
[FONT=tahoma][RIGHT]
[/RIGHT]
[/FONT]
[B][CENTER]התחנה החדשה והמשמעותית בקריירה, ריאל מדריד.

[/B]
//youtu.be/XBkQND72C4c

כל 250 השערים של רונאלדו בריאל מדריד.
[/CENTER]
[FONT=tahoma][RIGHT]
את המאוחר לא נקדים, רונאלדו עדיין משחק בריאל ובקצב צבירת התארים ושבירת השיאים שלו, אנחנו רחוקים מלסכם את החלק האדיר והמדהים של הקריירה, החלק כנראה שייכתוב ועדיין כותב אותו באותיות של זהב של ספרי ההיסטוריה.
נעבור עכשיו לתארים הקבוצתיים של כריסטיאנו :

תארים קבוצתיים עם מנצ’סטר יונייטד (2003-2009) :

אליפויות - 3
הגביע האנגלי - פעם אחת
גביע הפריימר ליג - 2
צ’מפיונס ליג - 1
גביע העולם לקבוצות - 1[/RIGHT]
[RIGHT]מגן הקהילה - 1
[/RIGHT]
[RIGHT]
תארים קבוצתיים עם ריאל מדריד (נכון לסוף עונת 13/14) :

אליפויות - 1
גביע המלך - 2
סופר קאפ ספרדי - 1
צ’מפיונס ליג - 1

• כריסטיאנו רונאלדו זכה פעמיים בכדור הזהב (2008,2013)
  • כריסטיאנו רונאלדו זכה 3 פעמים בנעל הזהב (2008,2011,2014)

הסטטיסטיקה של רונאלדו (מעודכן עד סוף עונת 13/14):
[/RIGHT]

[RIGHT]* עדכון הבא - סוף המונדיאל.

2 הסרטים שנעשו על רונאלדו : [/RIGHT]

[B]CR - Tested to the limit [/B]

[/FONT][FONT=tahoma]
//youtu.be/vSL-gPMPVXI

[/FONT][FONT=tahoma]הסרט בו רונאלדו נבחן בצורה מדעית איך בעזרת גופו הספרטני והכה נדיר הגיע לאיכויות אתלטיות וספורטיביות כאלה.

Cristiano Ronaldo - The boy who had a dream

//youtu.be/dgM9woO7-u4

סרט קצת ישן אך מאוד מעניין בו ניתן ללמוד המון על האופי, אישיות, משפחה של רונאלדו.

זה הדיון עבור השחקן הכי גדול שלבש את החולצה הלבנה (ועבורי בהיסטוריה), אני מבטיח לערוך ולעדכן את הפוסט הראשי ככל הניתן עם מידע רלוונטי ומחדש (ככל האפשר) על כריסטיאנו. ויוה רונאלדו !
[/FONT]

מחזור 29: ריאל מנצחת את ג'ירונה 6-3, רונאלדו עם רביעייה
כריסטיאנו רונאלדו: 8 שנים בהם הוא כובש מעל 40 שערים
(roi&barca) #2

אז אם מותר, אולי אני אוהד ברצלונה ושונא רונאלדו(עוד מהתקופה במנצסטר), אבל אני ינסה לענות בכמה שיותר אובייקטיביות:
1)מצטער, אבל גם אם כרגע הוא הכוכב שלכם, שחקן שהיה אצלכם שנה לטעמי לא ראוי ללבוש את המספר של אחת האגדות הגדולות שלכם, אם לא להוציא את המספר לגמלאות אז לפחות לתת אותו לשחקן ותיק יותר או לחכות ולתת אותו לרונאלדו עוד כמה שנים.
2)זה לא קשור אליו כ"כ לטעמי, ברור שהיכולת שלו מאוד תשפיע על מה שיקרה על המגרש אבל אם זה היה כמו השנה שהוא בכושר מדהים ושאר הכוכבים מקרטעים(בנזמה, קאקה) הוא לא יצליח להביא אותם להישגים, הוא היה חייב את אלונסו בכושר טוב כמו שהיה העונה בתוספת קאקה ובנזמה חזקים ובכלליות קבוצה חזקה סביבו כדי שזה יקרה, כי לבד הוא לא יצליח. אבל עזוב אני מקווה שזה לא יקרה:wink:.
3)רונאלדו הוא בן אדם של תארים, לטוב ולרע מה שיוביל אותו זה הרצון לזכות בתארים ולא נאמנות לקבוצה או משהו כזה ולכן אני חושב שהוא כן חזק מספיק מנטלית לנסות להוביל את ריאל תארים ולהצלחות כי הוא רוצה לשבור שיאים בריאל. אבל האם הוא יצליח? כמו שכתבתי בסעיף הקודם זה תלוי בשחקנים סביבו כמו(אם לא יותר) משזה תלוי בו.
4)בהחלט. לשניהם יש אופי דומה מאוד, יש לי הרגשה שזה היה זיווג(:grin:)משמיים.
5) שוב, כמו שרשמתי למעלה רונאלדו זה אדם של תארים, הקו המנחה שלו הוא לזכות בתארים(אישיים וקבוצתיים), כך שלטוב או לרע אני לא חושב שבאמת אכפת לו ממש מהאוהדים או מהמועדון. אבל אין ספק שמבחינת כמות ואיכות, רונאלדו נותן מעצמו מעל ומעבר, גם אם הסיבות שלו הם אישיות.

(EricTonyTrunks) #3
  1. האם רונאלדו ראוי וצריך ללבוש את מספר 7 האגדי של ריאל מדריד ?
    למרות שהוא במועדון רק שנה, במידה והוא רוצה את הסיפרה הזאת אז בהחלט מגיע לו.

2. האם רונאלדו יצליח להוביל את ריאל מדריד אל ההצלחה אליה היא שואפת ?
    לבד הוא לא יכול, כל הקלישאות של כדורגל זה משחק קבוצתי, אבל יש בריאל קבוצה נהדרת מבחינה התקפית ועמידה על המגרש, ראינו את זה במספר השערים בעונה שעברה, ותחת שרביטו של מורניו בהחלט צפויה לנו עונה מרתקת.

3. האם רונאלדו מספיק חזק מנטאלית ומספיק רוצה להוביל את ריאל מדריד ?
    הוא כבר הוכיח שהוא קבלן תארים, אז אין סיבה שלא.

4. האם רונאלדו יצליח להסתדר עם מוריניו ?
    מוריניו כבר אמר שהוא יעשה הכל שיהיה לרונאלדו הכי קל, וכל מי שרואה כדורגל ולא מבין רואה שהרבה צריך לעבור דרך CR, שניהם פורטוגלים, ככה שלא צריך להיות בעיות תקשורת.

5 ) האם רונאלדו נותן מעצמו מספיק בשביל הקבוצה, מועדון, אוהדים ?
בהחלט, הוא ווינר ושחקן קבוצתי, למרות הסטיגמות עליו.

(Guy) #5

התשובה לכל השאלות היא: כן.
והסיבה שהייתי בעד הת’רד הזה היא שלפחות בתוך הפורום שלנו לא נסבול מהקשקושים שיש בתקשורת ובמקומות אחרים לגבי כריסטיאנו רונאלדו.

לטעון שרונאלדו הוא האנטי-תזה לראול זאת בורות, זה נכון רק אם מסתכלים על התדמית שיצרה לו התקשורת. בפועל הוא מודל לחיקוי עבור כל שחקן כדורגל בדיוק כמו ראול. המספר על הגב לא מעניין ולא חשוב, בכל מה שכן חשוב אין ראוי מכריסטיאנו והוא לא צריך את ברכת הדרך שלנו או של מוריניו: רונאלדו הוא המנהיג של הקבוצה הזאת גם אם יישא על הגב את המספר 32 ואת סרט הקפטן יענוד מהמאדו דיארה, והוא יהיה הפנים של ריאל מדריד בעשור הבא גם אם יש כאן כאלה שסולדים ממנו.

(F.Redondo) #7

חוץ מזה שהוא הכדורגלן הטוב בעולם הוא מייצג את ריאל מדריד הכי טוב שאפשר!
הכי טוב הכי גדול ווינר נחוש רעב לתארים אמביציוני פרפקציוניסט.
מצידי שיהיה מס’ 7 ואפילו קפטן שיבנו לו פסל בברנבאו רק שימשיך ביכולת שלו, מה שהוא עשה בעונה שעברה ובעיקר בסוף הוא פשוט קנה אותי לקח את כל הקבוצה עליו על גבו והוביל אותה הוא התנהג כמו ראשון המדרידיסטאס! הוא מנהיג ומחזיק בכל התכונות של המדרידיסמו.

(Shearer) #8
  1. בקשר למספר אני באמת לא יודע, אני חושב שאם יחליטו להעביר אותו לרונאלדו אני לא אכעס בכלל, מכיוון שהוצאת המספר לא ריאלית - הגיוני שהשחקן הכי טוב שנותן למועדון שלנו יותר מכולם יקבל את החולצה, נכון שזאת רק שנה ראשונה שלו במדריד, אבל אני מסכים עם גיא בנוגע למספר. מספר הוא רק מספר. מה שחשוב זה השחקן שלובש את החולצה.
  2. האם הוא יצליח? אני לא יכול לחזות את העתיד אבל אני באמת מאמין שכן, יש לבחור עוד שנים טובות במועדון שלנו ואני מאמין שהוא יגיע להרבה הישגים, עם המספר 7 על הגב או המספר 60.
  3. שאלה די מגוחכת. כל מה שרונאלדו רוצה זה להצליח עם ריאל מדריד ולהביא לה כמה שיותר תארים ורואים את זה עליו בכל דקה שהוא משחק, אין פה על מה לדון בכלל.
  4. בקשר למוריניו אין לי ספק שהם יסתגרו ביחד, הם באמת מאוד דומים גם מבחינת אופי, גם שניהם באו מאותו מקום ומדברים אותה שפה… בקיצור יש לי תחושה טובה בקשר לשילוב הזה.
  5. כל הקשקושים על זה לא אכפת לו מהסמל מעניינים לי את הביצים. רונאלדו נותן בעצמו 120 אחוז בכל משחק ודקה שבה הוא משחק בשביל המועדון ואני חושב שכל מי שמבין טיפה בכדורגל יכול להגיד את זה.

אומנם הוא עלה לנו הרבה כסף. אבל זה מרגיש לי כאילו קנינו אותו בזול. מספר 1 בעולם.

(liberally4) #9

האמת שאני מסתכל רק על תשובותיכם למס’ 4, כי רוב השאלות הן רטוריות לחלוטין, רונאלדו האיש שהכי מגיע לו לזכות בלהוביל את קבוצתו ללא הסס. בקשר ל4-יש סיכויים להתמודדות של שני הפורטוגזים משני הבחינות, 1, שניהם מאוהבים בעצמם עם אגו מפה ועד לפורטוגל =], דבר שיכול ליצור פיצוץ אמיתי מתקל הכי קטן בין השניים, אבל אם שניהם יוכלו לשים את האגו הנפוח בצד גם ברגעי משבר שיהיו (ויהיו כאלה כמו בכל קבוצה) ההפך הוא הנכון והשניים יטיסו את הבלנקוס לוומבלי ב2011 :slight_smile:

(rs01) #10
  1. כולה מספר. זה לא מספר קדוש…
  2. הוא בן 25, אני מאמין שהוא עוד יוביל את ריאל מדריד לאליפויות, גביעים וגם צ’מפיונס. השאלה היא עד כמה הוא מנהיג? והאם הוא צריך קאקה ביכולת שיא לידו?
  3. ברור שכן. אם הוא לא היה מספיק חזק מנטלית הוא לא היה מגיע אפילו לספורטינג ליסבון.
  4. למה לא? מוריניו מאוד מעריך את רונאלדו. מבחינת משמעת רונאלדו ממש התקדם ולא אמורים להיות חיכוכים רציניים.
  5. שאלה רטורית. אם הוא לא היה מחויב הוא לא היה משחק בריאל מדריד.

(El Buitre) #11

רונאלדו הוא מקצוען למופת,הוא שחקן ענק שנותן 150 אחוז כל משחק,נכון שהוא שחצן ונכון שדבוקה עליו סטיגמה של בליין שמאוהב בעצמו וכדומה…
אבל זה מעניין לי תתחת מיסיבה פשוטה-אני שופט אותו על המגרש ולא מחוצה לו-כל משחק הוא משקיע ויורד לתיקולים,וביחד עם כל ההשקעה והנחישות הוא משלב כדורגל מדהים ויכולת אישית פנומנאלית,בנוסך לכך הוא אהוב מאוד גם מהבחינה החברתית בקבוצה וכך זה היה גם באנגליה ובפורטוגל-רק דברים טובים אנשים שעבדו איתו אמרו עליו…
רונאלדו הוא השחקן המרכזי במדריד ואני חושב שהוא צריל לקבל את הסיפרה 7 על הגב,אפילו ראול אמר בראיון האחרון שלו על עצמו-שבכל נגיעה כל הטעייה כל בעיטה הוא ניסה לעשות את המקסימום ואת הטוב ביותר,אני חושב שהמשפט הזה מאפיין גם את רונאלדו שתמיד שואף להיות מספר אחד אז כן לדעתי רונאלדו צריך להיות השבע החדש של מדריד…
רונאלדו הוכיח את החוזק המנטאלי שלו ושהוא מסוגל לקחת קבוצה על הגב…
אין סיבה שמוריניו ורונאלדו לא יסתדרו-שניהם ווינרים שיודעים לעבוד קשה.

(madridista91) #12

מהיום הראשון שלו במנצ’סטר כבר ראיתי ושמעתי רק רונלדו,תודה לאחים שלי הפנאטים.שמחתי בטירוף כשלמדתי שהוא יהיה שחקן ריאל.השנה הוא איכזב אותי רק מול ברסה בשני המשחקים יותר בראשון אבל גם בשני הייתה לי תחושה שהוא לא מרוכז ולא בדיוק מחובר. אבל חוץ מזה הוה עשה עונה מצויינת. אני חושב שעם מוריניו הוא יהיה עוד יותר דומיננטי ודווקה כי יהיה יותר קבוצתי ויתחבר יותר . אני חושב שיהיה לנו שיתוף פעולה אמיתי שלו ושל היגואין והם ילמדו למסור אחד לשני ולשתף פעולה עם עיניים עצומות.
ובנוגע לשאלות.

1. אני חושב שמגיע לו להיות מספר 7 כי זה רק מוסיף לו אחריות כי הוא לא טיפש בכלל ומבין שמספר 7 במדריד מחייב אותו
  2. כבר אמרתי שעם מוריניו הוא יהיה יותר מחובר לקבוצה והשיתוף הפעולה יוביל להצלחה
    3.הוא הוכיח את עצמו כבר כמה פעמים עד כמה הוא חזק , גם חזר פעמיים מפציעות לא קלות, אחרי ניתוח.
  3. בטוח שכן, רונלדו לא איזה בלוטלי חסר מוח הוא כבר בן 25 ויודע מה הוא רוצה וזה רק לנצח ומוריניו רק יעזור לו בזה.
  4. אם לא רונלדו אז מי נותן ?דרנטה ובנזמה?:slight_smile:

(Jack Ruby) #13

כל מילה שתיכתב בניסיון לנתח את היכולות המקצועיות שלו תהיה מיותרת.
היכולת שלו להנהיג קבוצה בסדר גודל של ריאל להצלחות מוכחת. מספיק לראות מי הדאבליסטית האנגלית של השנה כדי להבין את היכולת שלו. בשלוש השנים שקדמו לזו האחרונה אף קבוצה לא דיגדגה את היונייטד ובעונה הראשונה לעזיבתו את הפריימרליג, צ’לסי טוחנת את כולם.
כמובן שהוא יהיה תלוי רבות בצוות המסייע - אם להשאיל ביטוי מהכדורסל - ובניסיון של ברסה לשמר את היכולת של מסי וצ’אבי.
בקשר לשאלה על המספר, לטעמי אין שום סיבה שהוא לא ילבש את ה - 7, זה לא אמור להיות עניין כזה גדול כמו שעושים מזה. ראול בכה, עזב והמשיך הלאה. כך גם בריאל צריכים לעשות. אולי בספורט האמריקאי הדיון היה יותר רלוונטי.

(Almog_Alonso) #14

[U][B]המארקה: רונאלדו יירש את מספר 7 האגדי בריאל מדריד.[/B][/U]
במארקה מדווחים שרונאלדו החל מהעונה הקרובה יירש מראול את מספר “7” שידוע כמספר אגדי בריאל מדריד.

http://www.marca.com/2010/07/28/futbol/equipos/real_madrid/1280351032.html

(עילי פילדס) #15

התשובה לכל השאלות היא בהחלט כן, למעט התשובה לשאלה הראשונה.
אמנם זה רק מספר אבל “7” בריאל מדריד אומר עבורי כ"כ הרבה ויהיה לי קשה לראות את החולצה הלבנה, עם הספרה 7 ועם שם שונה מ"ראול". יש לי כ"כ הרבה רגש וסנטימנטים לחולצה 7 בריאל שבאמת שקשה לי לראות את רונאלדו עם החולצה הזו. אני יודע שרוב הסיכויים שהוא באמת ישחק עם החולצה הזו, ומבחינתו האישית זה באמת מגיע לו אבל לי כאוהד יהיה קשה להתרגל למצב הזה. אם כבר להעביר את החולצה 7 לשחקן אחר שזה יהיה לקסיאס :wink:

(la estrella blanca) #16

בימים האלה לכתוב על רונלדו. … מבחינתי זה סוג של תרפיה. ואתחיל בציטוט.
הסופר ווינסנטה וורדו מתייחס לרונלדו:" בקריסטאינו אני רואה נער שעזב את ביתו ואת משפחתו כדי לממש את יעודו שהתגלה לו. זה כמו קול פנימי שקורא לו. הוא נענה לקריאה הזאת ובבדידותו מתחיל להתפתח בהשפעת ההשראה שקיבל מלמעלה.במקרה של קריסטיאנו זה השתקף בצורך העז שלו להיות הכי טוב בעולם.ככה הוא הרגיש מאז שהיה ילד קטן ואת זה הוא מחפש באינטנסיביות אדירה.כשהוא משחק זה מאפשר לו להרגיש עליונות.
במקרים כאלה גיבור משיג נצחונות כבירים שמוכיחים את היותו יוצא מגדר הרגיל. אך על הגיבור גם להתמודד עם אסונות כבדים. הוא אף עלול למות צעיר אך זה רק מפאר את שמו. כי ככה זה נהוג, הגיבור מקריב את עצמו למען המטרה הנעלה. במקרים אחרים הוא עלול להפצע, אך מתגבר על הפצעים , נולד מחדש , ותחייתו רק מאדירה אותו יותר.ואז הוא ממשיך במלחמתו כדי להיות את מי שהוא תמיד חלם להיות. הגיבורים האלה מוכרים לנו מסיפרות ומקולנוע.
גיבור מסוג זה, כמו במקרה של קריסטיאנו, פשוט חייב להיות יפה. הגיבור תמיד נערץ בשל יופיו החיצוני, בשל דמותו המסוגננת , יפה, נרקסיסטית.וקריסטיאנו הוא כזה. יש לו גוף שמבחינה אסטטית אין דומה לו וזה רק תורם לעוצמתו כשחקן כדורגל.
מסי במגרש עושה הכל כמו שצריך, הוא מצויין . הוא נלחם, בועט, הוא מהיר אך הוא לא מדהים אותנו. קריסטיאנו לעומתו מפתיע ומדהים כי הוא פשוט אסטטי יותר.תנועותיו פואטיות יותר. הוא שובה לב .
הגיבור פועל אך לעולם לא עייף.החיוך שלו בא להגיד לנו שהוא עושה הכל כל כך טבעי , בלי להתאמץ.מסי עובד קשה אך קריסטיאנו הוא כמו ציפור ששרה תוך כדי מעוף, יש בו משהו אלוהי.
אתה לא יכול לחדור לטריטוריה של הגיבור.הוא חייב להיות מסתורי, לא נגיש, מרוחק.יש כאן משחק . הוא מפתה אותנו . אנחנו מתאהבים בו,חושקים בו אך הוא נמצא הרחק מאיתנו, לא מתקשר , הוא לא צריך אותנו. אנחנו צריכים אותו, אך הוא לא צריך אותנו.זה סך הכל משחק. אנחנו רוצים להשיגו אוך הוא מתחמק , נעלם.
הגיבור חייב להיות לבד.במגרש הוא כזה. קאקא למשל משתף פעולה יותר במשחק קבוצתי. קריסטיאנו לא. הוא זה שמשחק, הוא זה שיוצר מצבים, הוא זה שמבקיע. לפעמים הוא נדיב אך לעולם לא יאפשר למישהו להתקרב יותר מדי.הוא חייב להיות יחיד במינו כמו דוד של מיקלאנג’לו.בדיוק בשביל זה עליו להשאר משונה, אחר.לא יתאים לסוג כזה של גיבור להיות נשוי או להיות בזוגיות עם מישהי.לפחות בינתיים, לעת עתה , כל עוד הוא חי במציאות הספציפית הזאת"

הקטע הזה נלקח מהספר שיצא לאור בחורף בעיצומה של העונה. מאז השתנו כמה דברים. ריאל סיימה את העונה ללא תואר, ספרד העיפה את פורטוגל בשמינית הגמר , מסי נחשב לכדורגלן הטוב ביותר בעולם.
קריסטיאנו מסתובב בגלוי עם בחורה צמודה .נולד לו ילד ככל הנראה כתוצאה “מאופססס איך זה קרה לי”,דווקה משהו מאוד אופייני לבני תמותה מן השורה ופחות מתאים לאליל יהיר ומחושב כמו שהוא אמור להיות.
הוא סבל מפציעה קשה ולמרות שנטען שהוא החלים לגמרי הוא שיחק במשחקים רבים כשהוא סובל מכאבים.העובדה שבחופשה הוא נמנע מפעילויות אהובות אליו כמו טניס כדי לשמור על גופו מדברת בעד עצמה.
הוא תמיד היה במרכזה של ההמולה התקשורתית (מרצונו החופשי )אך בחודש האחרון הוא נהיה קורבן של עלבונות, רמיזות וחפירות חצופות בחייו הפרטיים.מעבר לזה בעקבות הכישלון של מדריד ובמיוחד של פורטוגל יש כאלה שמטילים ספק ביכולותיו כשחקן ובכישוריי המנהיגות שלו , באינטלגנציה שלו ובמחוייבות שלו.משהו בדמותו של קריסטיאנו כאל כל יכול נסדק.
ובנוסף למאמנו החדש קוראים לו מוריניו. אותו מוריניו שנוהג לומר “אצלי בקבוצה אין כוכבים, הקבוצה היא הכוכב האמיתי”.
זה יישמע אולי מצחיק אך העונה הבאה תהיה עונת המבחן של רונלדו. במובן מסויים ניתן אף לומר שהוא יצטרך להתחיל כמעט מאפס ולבנות את עצמו מחדש לא כאליל אלא כשחקן ענק, מנהיג אמיתי ונערץ .
אגב האלים של העולם העתיק נהגו לרדת מהאולימפוס ולבשו ללא בושה דמויות אדם ,ובעלי חיים ואף תופעות טבע כמו גשם ורוח.חלקם עשו זאת כדי לסייע לבני אנוש, חלקם כדי להשתעשע וחלקם כי חשקה נפשם במעשי גבורה.
והיום , אחרי עזיבתו של ראול, קריסטיאנו רוצה לחזור ולהיות 7CR .ולדעתי כן צריך לאפשר לו לרשת את ה7 האגדי של מדריד. מספר 7 הוא מספר קדוש ברוב התרבויות.המספר 7 מייצג תהליך של בדידות, התכנסות וחשבון נפש, אך הוא מתאר גם רוחניות, אינטואיציה, חלומות ובעצם את כל הקשור בנסתר. הוא מייצג את רצון האל, מסמל שלמות.

VIVA CR7
HALA MADRID!

(El Buitre) #17

לכל אלו שסבורים שרונאלדו לא צריך לקבל את הספרה 7-

חואניטו לבש את הספרה 7,אמיליו בוטראגניו לבש 7,וכמובן ראול לבש 7…

אני האחרון שיזלזל במהותו של ראול אבל גם בוטראגניו וגם חואניטו היו שחקנים אדירים וסמלים בהיסטוריה של מדריד האם הספרה 7 “הוקפאה” (תגדירו זאת איך שתרצו) אחרי שהם הפסיקו לשחק במדריד?

לרונאלדו מגיע ללבוש את החולצה עם הספרה 7 ,כי רונאלדו מייצג את כל מה שמדריד מייצגת על המגרש- מלחמה,כוח,וכמובן כדורגל יפה רונאלדו תמיד נותן 200 אחוז על הדשא ואין סיבה מוצדקת מספיק כדי שהוא לא ילבש את החולצה עם הספרה 7.

(מגן ימני) #21

ריאל מדריד מייצגת בעיני אוהדיה וינריות, את התשוקה לניצחון ואת השאיפה למצוינות. בעיני מתנגדיה הלא מעטים, היא מייצגת דורסנות וכוחניות. אין ויכוח על העובדות, רק על הפרשנות.
ראול היה הסמל של ריאל מדריד, גם באישיותו, חתירה תמידית למצוינות ותשוקה אינסופית לניצחון, וגם בצורת המשחק שלו. הוא ללא ספק היה אחד הכשרונות הגדולים, אם לא הגדול שבהם, בלזהות את הרגע. הטיימינג שלו היה מושלם, היכולת להביא את הכישרון לידי ביטוי ברגע הנכון, לזהות את המקום שבו תהיה ההכרעה, ולהיות שם כדי לתת את המכה. צורת משחק של וינר.
עם זאת אשיותו הצנועה והתדמית הנקיה שהוא שידר איפשרו לו להבליט את הצד הסימפטי והספורטיבי שאותה ריאל מדריד מייצגת, ופחות את הצד השלילי. מהבחינה הזו, התרומה שלו לריאל היתה יוצאת דופן מסוגה בכדורגל העולמי.
גם לכריסטיאנו רונלדו יש את האלמנטים שמייצגים את מה שריאל מסמלת. גם הוא וינר עם תשוקה אדירה לנצחונות ולתארים. צורת המשחק שלו גם משדרת את אותו דבר, שלמות אתלטית, משחק מהיר וחזק וללא פחד. אבל, לדעתי יש משהו בצורת המשחק שלו שיותר מסמלת את הצד השלילי בסמל של ריאל מדריד, את הצד היהיר והכוחני שלה. גם באישיותו
הוא משדר את אותה יהירות שיש בצורת המשחק שלו. אין בזה שום פגם, אין לשחקן כדורגל שום בעיה להיות יהיר, יש לו על מה להתגאות, וכל עוד זה לא פוגם ביכולת המשחק שלו, אין הדבר מוריד מאומה מערכו כשחקן כדורגל, המדד היחיד לשחקן זה איכות המשחק שלו, אבל זה לא ממדד היחיד לסמל.
במיוחד ריאל צריכה לרחק את עצמה מלהיות מזוהה עם הצד הקצת יותר שלילי שיש למותג שלה, ולערכים שאותם היא מייצגת. כריסטיאנו רונלדו הוא במיוחד שחקן בעיית בלהעביר את המסר המורכב הזה, ולהפוך אותו לפנים של ריאל, יגרום למועדון שלכם נזק בשטח הזה, השטח של המיתוג שהוא כ"כ חשוב לקבוצת כדורגל.
אכן יש על כל אוהד ריאל לבכות על עזיבתו של ראול, הפנים שלו היו הפנים הטובות ביותר שריאל יכלה לבקש

(Saeta Rubia) #22

(Saeta Rubia) #32

[B]כריסטיאנו רונאלדו - 45 משחקים - 40 שערים[/B]

כריסטיאנו רונאלדו עושה היסטוריה בריאל מדריד. לפורטוגזי יש 40 שערים ב-45 משחקים, ממוצע של 0.88 שערים למשחק. מספרים שעוקפים אגדות לבנות כמו הוגו סאנצ’ס, ראול ודי סטפאנו.

לרונאלדו יש כבר העונה 7 שערים - שישה בליגה ועוד אחד בליגת האלופות. בעונה שעברה רונאלדו כבר 26 שערי ליגה (ב-29 משחקים) ועוד 7 שערים בצ’מפיונס (בשישה משחקים). עם הנתונים האלה, רונאלדו עוקף שחקני עבר כמו די סטפאנו (307 שערים ב-403 משחקים רשמיים, ממוצע של 0.76), הוגו סאנצ’ס (ממוצע של 0.73 עם 207 שערים ב 283 משחקים) וראול (326 שערים ב-740 משחקים ממוצע 0.44).

כפי שאפשר לראות, רונאלדו השאיר מאחוריו את "החרדה המפורסמת" מתחילת העונה. מחודש אוקטובר הפורטוגזי רק מבקיע: צמד מול דפור, עוד שני שערים עם נבחרת פורטוגל, שני השערים שלו נגד מלאגה וכמובן השער אתמול מול מילאן. סה’'כ 7 שערים. כאמור השער אתמול היה שערו ה-40 בריאל מדריד ב-45 משחקים רשמיים. מספרים שיש רק לגדולים ביותר. שימשיך כך.

(F.Redondo) #33

כריסטיאנו רונאלדו כבש אמש רביעייה(!) ראשונה בריאל מדריד ולראשונה בקריירה שלו.
הפורטוגזי מחזיק כרגע בנתון מדהים של 44 שערים ב- 46 הופעות בריאל מדריד .

(F.Redondo) #34

[B]Mr. RonaldOctober ![/B]

[B]אוקטובר 2010 : החודש הטוב ביותר בקריירה של כריסטיאנו רונאלדו ![/B]

כריסטיאנו רונאלדו רשם החודש את החודש הטוב ביותר בקריירה שלו עם 13 שערים במדי ריאל מדריד ונבחרת פורטוגל ב-9 משחקים בלבד שהוא מבקיע 3 צמדים ורביעייה גדולה .
החודש היחידי שמתקרב לזה בקריירה של כריסטיאנו הוא ינואר 2008 במדי מנצ’סטר יונייטד, הפורטוגלי הבקיע 9 שערים ב-6 משחקים .