בדיון הזה: דברים מעניינים שראיתי היום

(ganjo) #2202

השאלה היותר גדולה היא מתי תהיה לגליזציה לסמים אמיתיים

(Lukaku) #2203

הממ לא, אף אחד לא שואל את זה.

(אני זוכר שיש לך איזו דעה משונה בנושא…)

(ganjo) #2204

לא משונה:grin: אין לי בעיה עם שימוש בסמים. ואם אדם הוא מכור לסמים אז צריך להתייחס לזה כאל מחלה לכל דבר ולטפל בזה בצורה רפואית ולא פלילית. צריך להיות פיקוח על איכות החומר. צריך לנסות לעזור לחולים ולא לכלוא אותם בכלא. וכמובן צריך להוציא את השליטה על המכורים מארגוני הפשע.

נראה לי עלוב שב2016 עדיין מדברים על לגליזציה של גראס… בקצב הזה ב2116 לנשים יהיה מותר לעשות הפלה. וב2216 בגצ יכריח את יהדות התורה לאפשר לנשים להתמודד ברשימה. וב2316 יהיה מותר לנסוע ביום כיפור.

(Mendieta) #2205

אחותי שוטרת, היא הסבירה לי את ההיגיון מאחורי ההתעקשות לא לאשר לגיליזציה. התאוריה שלהם אומרת שטבע האדם היא תמיד לחפש את הריגוש הבא, ובתחום הסמים הגראס הוא הריגוש הראשוני. ברגע שהגראס יהיה חוקי אנשים פחות ירדפו אחריו, ובגלל שהוא יהיה חוקי יצרכו אותו פי כמה וכמה, ולכן זה יגרום לאנשים לעבור לריגוש הבא=סם יותר קשה. היא טענה שראש העיר של אמסטרדם היה שמח מאוד ללא החוק הזה, כי אמסטרדם מפוצצת בנרקומנים מאז שהחוק הזה יצא.

אני דווקא מבין את הטענה הזאת והיא נראת לי דיי הגיונית. אני חושב שלא צריך להתעלם מהסגולות שיש לגראס ושהוא מרפא ועוזר ללא מעט מחלות וכאבים. עם זאת, הבעיה של הדבר הזה היא מינון-מפחיד לראות את הדור הנוכחי.

(San Sunny) #2206

בני אדם זה יצור די עלוב, סך הכול חיה עם קצת יותר מוח ועם יכולת חברתית מרשימה. אני לא אוהב את הפטרנליסטיות הזאת. אם מישהו רוצה להרוס את חייו עם סמים, שיהיה לו לבריאות. כל הסמים צריכים להיות חוקיים בעיניי. זה אולי ייצור “בעיית נרקומנים” אבל זה בעיקרון לא הבעיה שלי ולא העניין שלי להחליט. מי שרוצה להיכנס לבעיית סמים, שייכנס, זה לא מפריע לי במישור הזה ולא צריך להפריע לי. אם עכשיו יתקוף אותי או יפגע בי בגלל השפעת הסם זה סיפור אחר, וכמו כל פעולה כזו הוא יצטרך לשאת באחריות. זה שמשהו לא חוקי לא רק שלא מונע את השימוש כלל (אולי מצמצם, אבל כמה?) אלא יוצר מלחמות מיותרות - בין אוכפי חוק לעוברי חוק, בין חברי משפחה וכן הלאה.

(Oleguer 23) #2207

אלכוהול לא פחות הרסני, וזה גם סם שנגיש מאוד לבני נוער. לא מדבר על סמים קשים, אלא על גראס. אשכרה רודפים אחרי אנשים שמחזיקים בזה בדיוק כמו סיגריה של טבק. אני אישית פעם לא הבדלתי כשראיתי אנשים מעשנים.

(Lukaku) #2208

בדיוק כמו שאנשים לא איבדו את הריגוש לאלכוהול, ואף אחד עד היום לא עבר לשתיית מתנול, גם בעניין הקנאביס אין קשר בין לגליזציה למעבר לסמים קשים יותר.

(Merengue) #2209

עוד מישהו פה בדעה שזה הכל בגלל חברת “טבע” ?

(דניאל.) #2210

ג’נגו בעד איזה סמים אתה כשרשמת אמיתיים?

(ganjo) #2211

אני לא ‘בעד’ אף סם. אני פשוט חושב ששימוש בסמים הוא שאלה רפואית ולא פלילית ושאסור להכניס אנשים לכלא על שימוש בסמים. אני גם חושב שאסור למדינה להפקיר את המשתמשים לחומרים לא מפוקחים.

(דניאל.) #2212

כן אבל כשרשמת סמים אמיתיים, התכוונת למה, לאסיד, MD ? אילו סמים…?

(ganjo) #2213

לכל הסמים… לקוק, להרואין, למת’, למה שאת אמרת…

(דניאל.) #2214

הלוואי שטעית. אני ‘‘אתה’’, לא ‘‘את’’…:lipsrsealed:

(ganjo) #2215

אל תדאג סתם החליקה לי ה’הא’

(Shusaku) #2216

לא יודע אם דברים מעניינים, אבל מישהו מכיר מתרגמים של סדרות?

(Lukaku) #2217

פרסומת מעולה:

//youtu.be/A8syQeFtBKc

(Parliament) #2218

מגניב…

(BannedT) #2219

ספויילר:
אני לא יכול להיות היחיד שראה את הילד עם האוזניות בכל פריים והיה בטוח שהוא זה שעונה.

(Merengue) #2220

[QUOTE=BannedT;1703546]ספויילר:
אני לא יכול להיות היחיד שראה את הילד עם האוזניות בכל פריים והיה בטוח שהוא זה שעונה.[/QUOTE]

אז חשבת שזה פרסומת לגייז או משהו כזה ?

(BannedT) #2221

[QUOTE=Merengue;1703563]אז חשבת שזה פרסומת לגייז או משהו כזה ?[/QUOTE]

חשבתי שזה יהיה משהו בסגנון של “תנסו לעזור לילד הבודד שמרביצים לו, כולם צריכים חבר”. גם אחרי שראיתי אני לא יודע כמה אני רחוק.