בדיון הזה: דברים מעניינים שראיתי היום

(napels) #2181

בא לי להקיא

(DoctorGonzo) #2182

אין בושה

(Lukaku) #2183

אין בושה.

(dkaro) #2184

אגרת הרישוי זה בסך הכל עוד מס. בוא נניח שהיא הייתה חינמית וסכום זהה לחלוטין היה מתווסף למס הכנסה שלנו, היית מפרסם את התמונה הזו עם הכותרת כל הכבוד?

זה אקראי לחלוטין ודי חסר משמעות. אפילו המס הזה בדומה למס הכנסה הוא די פרוגרסיבי כי ככל שאתה עשיר יותר ותחזיק ביותר מכוניות ככה תשלם יותר מס.

היתרון שלו הוא כמובן שהוא תורם (במידה די קטנה) לעומס בכבישים, ככה שתגיד תודה שזה מגיע בצורה הזו ולא במס הכנסה.

רק שיוסיפו כבר אגרות גודש באזור תל אביב כדי שעוד אנשים יבכו, אחרים יבינו שזה חסר משמעות כי סכום דומה יכול לרדת ממס הכנסה, ולכולם יהיה טוב יותר. פשוט חלוקה נכונה יותר של משאבים.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

(DoctorGonzo) #2185

בוודאי שזה עוד מס, אבל זה ממש לא חסר משמעות. כל המיסוי בתחום הרכב בישראל הוא אבסורדי, ואגרת הרישוי היא דוגמא טובה לכך. מחלבת כספים מעולה, ותו לא.

לגבי ההשוואה למס הכנסה, הרי אתה עושה בדיוק את אותה חצי עבודה שעשה ה-meme הזה. עשית השוואה בינלאומית בין מס הכנסה במדינות הללו? עשית השוואה בינלאומית גם ברמת אלטרנטיבת התחבורה הציבורית?

קיצר, אפשר להעביר את לתרד הכלכלי אם בא לך להמשיך.

(dkaro) #2186

זה חסר משמעות כי אם אתה חושב שעול המס בישראל גבוה זו כבר טענה אחרת לגמרי, וה-meme הזה לא רלוונטי בכלל. הוא זה שחסר משמעות. מה זה משנה אם אתה קורא לזה אגרת רישוי, מס הכנסה או ביטוח לאומי? הכל זה אותו דבר, וכולם פרוגרסיביים.

אגב, עול המס בישראל נמוך יחסית בהשוואה בינלאומית.

(אתה מוזמן להעביר דיון, אני פשוט בעבודה מהטלפון)

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

(Santiago_Munez) #2187

האם אגרת הרישוי קבועה לכל סוגי הרכבים?
במידה וכן מדובר במס רגרסיבי.

(Dovi) #2188

היא לא קבועה.
יש כמה תנאים.

(dkaro) #2189

[QUOTE=lioz80;1693303]האם אגרת הרישוי קבועה לכל סוגי הרכבים?
במידה וכן מדובר במס רגרסיבי.[/QUOTE]

אנשים עשירים יותר מחזיקים ביותר רכבים.

(Santiago_Munez) #2190

נכון אבל 1600*3 למי שמרוויח 40K בחודש לא שקול ל1600 למי שמרוויח 8K.

(Uriah) #2191

המס על איגרת הרישוי הוא לא משמעותי, אבל הוא מייצג את האונס המנומס שאזרחי ישראל עוברים. המדינה מכניסה כמות אדירה של כסף ממיסוי כזה או אחר על רכבים פרטיים, בעיקר בגלל שאין באמת חלופה אמיתית. את נהגי המוניות אונסים ב"מספרי מונית" (שעולים מאות אלפי שקלים), אותנו אונסים בכך שאסור לנו להשתמש באובר.

(דניאל.) #2192

בקשר לתמונה עם החופשים בימי ראשון בחו’'ל לעומת ישראל, אני לא באמת מבין בזה אבל זה כמו שאנחנו נחים בשבת לא?

(ganjo) #2193

כן קוראים לזה סרקזם

(Santiago_Munez) #2194

אבל אני חושב שהם נחים גם בשבת וגם בראשון.

(Raul Gonzalez Blanco) #2195

[QUOTE=lioz80;1693614]אבל אני חושב שהם נחים גם בשבת וגם בראשון.[/QUOTE]

כמו שאתה נח גם בשישי וגם בשבת?

(Mendieta) #2196

כן הם נחים אבל הם לא מפסיקים את החיים. יש תחבורה ציבורית, יש חנויות פתוחות, הכל זורם.

(Lukaku) #2197

זו כמובן הייתה בדיחה, אבל אם נכנסים להשוואה- אצל הטובים יותר שישי הוא חצי יום ואז יש יומיים מלאים. אצלנו בקושי יש יומיים וגם בהם אתה יכול למצוא את עצמך עונה למיילים וטלפונים. וכמובן במהלך השבוע יום העבודה עצמו יותר ארוך אצלנו.

(Parliament) #2198

אנחנו בפתחו של עידן חדש…!
צילום במהירות האור!

[YT]mfgsQX78hg8[/YT]

(=Skyline=) #2199

מדהים. עוד יותר מדהים שזה היה לפני 4 שנים.

(דניאל.) #2200

מפקדת קוברה לשחרור האנושות - הם אמיתיים או שזו בדיחה? לא מצליח להבין.