ליאו מסי: לא רע הילד הזה

ברצלונה

(t-rix) #4652

זה לא רק שזה לא בר השוואה כי הכל -אבל הכל- השתנה, אלא מראדונה עצמו אמר שבימים החלשים שלו היו אלה בורצ’גה וקניג’יה שהצילו לו את התחת פעם אחר פעם.

(titi camara) #4653

לא יודע איפה ראיתם שניסיתי לקבוע מי יותר טוב(למרות שיש לי דיעה בעניין אבל לא רוצה לפתוח דיון על זה, במיוחד לא כאן), אמרתי שלמרות כל הדמיון בין השניים הם שונים, מסי הוא לא מראדונה שינהיג קבוצה של נגרים(יחסית) להישגים, מסי פורח כשיש לידו שחקנים טובים(מצויינים) שמשחררים אותו לעשות את מה שהוא יודע לעשות יותר מכולם(ובניגוד לגמד האחר במשך יותר מעשור).

לא יודע באיזה גביע עולם חלש של מראדונה בורוצ’גה וקניג’ה הצילו לו את התחת…תמיד כדי להקטין את מראדונה(מסיבה מאוד ברורה מצד אוהדים של קבוצה מאוד מסויימת) מנסים להציג כאילו הוא שיחק בקבוצת כוכבים נוצצת, בנבחרת הוא שיחק עם נגרים ! קניג’ה ובורוצ’גה לא עשו כלום חוץ מבנבחרת של מראדונה, אף אחד לא היה זוכר את השמות האלה אם לא מראדונה.
ונאפולי שלו שלקח איתה אליפות לא הייתה מדגדגת צמרת אם מראדונה לא היה משחק שם, כלומר…לא קבוצה שלקחה אליפות, צ’מפיונס וגביע עונה אחת לפני שמראדונה חתם בבוגרים שלה.

(aldrrian) #4654

השוות בין הפעלים וההישגים של שניהם, אז כתבתי לך שזה לא בר השוואה לטעמי (…)

(titi camara) #4655

אני הגבתי למישהו שטען שמראדונה לא היה מגיע להישגים שהוא הגיע אליהם אם היה משחק עם הנבחרת של מסי, אז הגבתי שמראדונה הגיע להישגים יותר טובים עם סגל פחות טוב.

ההשוואה שאני עשיתי היא בעניין האופי של שני השחקנים, מראדונה הרבה יותר מנהיג ומוביל ממסי, וזה בר השוואה בכל תקופה ובכל ענף ספורט קבוצתי, לא בהכרח מי שיותר מנהיג יותר טוב, סימאונה לדוגמא היה שחקן הרבה יותר מנהיג ומוביל ממסי.

(dmitrys) #4656

ראיתי את הקריירה של שניהם, ואני מתפעל ממסי יותר.
קשה להשוות שחקנים כל כך שונים, בתקופות כל כך שונות, שניהם גאונים ממדרגה ראשונה.
למרדונה גם כן הייתה נבחרת חלשה, והוא לא היה אמור לזכות בשום מונדיאל. אם היה VAR אז , הוא גם לא היה זוכה. האם זה היה אומר שהוא שחקן פחות טוב?
מונדיאל זה הרבה מאוד מזל, גול אחד לפה או לשם ואתה עובר שלב או עף.
בשבילי מסי הטוב בעולם מאז שאני רואה כדורגל, וזה כולל את מרדונה, פלטיני, זידאן ואחרים.

(titi camara) #4657

בגלל זה כתבתי שאני לא רוצה להפוך את הדיון הזה לדיון של “מי יותר טוב” במיוחד לא בדיון שמתנהל בפורום של ברצלונה…

אתה כותב שאם היה VAR אז כנראה שהוא לא היה זוכה, יותר נכון להגיד שאם היה VAR אז שהוא היה זוכה ב-2 מונדיאלים !!! כי גם בלי השער עם היד אני מבטיח לך שהוא היה מנצח את אנגליה, הוא ניצח אז לבד נבחרות יותר טובות, אבל האם אתה בטוח שהוא היה מפסיד למערב גרמניה בגמר 90 אם ה VAR היה מבטל את הפנדל שנשרק לטובת קלינסמן בהתחזות המפורסמת ביותר בהיסטוריה של המונדיאלים ?

אני השוואתי רק בין האופי של השניים, מראדונה גם אם הייתי מוציא אותו מאיזור הנוחות שלו עדיין היה מתעלה, עדיין היה מוביל ונותן מונדיאל מצויין ומוביל את ארגנטינה להישגים, מסי אם מוציאים אותו מאיזור הנוחות מקיא ונראה כמו שהוא נראה במונדיאל הזה והוא גם מחטיא פנדלים קריטיים, כששניהם בשיא ומשחקים איך שהם אוהבים אפשר להתחיל לנהל את הדיון מי יותר טוב או מוכשר.

(dmitrys) #4658

לא יודע אם מראדונה היה זוכה במונדיאל 86 לו היו מבטלים לו את יד האלוהים.
גם לא אכפת לי, אני לא אוהד נבחרת ארגנטינה.
בשבילי זכיה במונדיאל לא מהווה שום אינדיקציה כמה גדול הכוכב של הנבחרת הזוכה. מונדיאל זה הרבה מזל, הרבה יותר מדי. שריקה אחת מפוקפקת ואתה בחוץ.
כנ"ל ליגת האלופות. זה עניין של מזל, אם כי פחות מהמונדיאל, כי יש 2 משחקים בכל שלב.

אני מסתכל על מה שמסי עשה עד עכשיו בכדורגל, ומבחינתי זה יותר ממה שמראדונה עשה. זה מאוד סובייקטיבי, יש יגידו שרונאלדו יותר גדול משניהם, או זידאן, או פלה, או לב יאשין או …

(titi camara) #4659

הדיון הוא לא מה מעמדו של שחקן שזוכה במונדיאל מול שחקן שלא זוכה…

אני רק טענתי שמראדונה ומסי שונים,אחד מנהיג והשני שחקן מדהים אבל לא מנהיג, מראדונה בכל הקריירה שלו הוביל קבוצות ונבחרות לזכייה בתארים מעמדת האנדרדוג, מסי נכשל כל פעם מחדש להוביל בנבחרת, ואחד הטענות העיקריות נגדו שהוא לא מנהיג.

והוספתי שהבעיה של מסי שמנסים להפוך אותו למראדונה, אבל מסי הוא לא מראדונה כמו שמראדונה הוא לא מסי…אני עקרונית באתי להגן על מסי, כלומר טענתי שנחברת ארגנטינה הייתה צריכה לבנות סביבו נבחרת שתביא לידי ביטוי את היתרונות שלו ולא להוקיף אותו בנגרים ולצפות שיהיה דייגו, ולארגנטינה יש שחקנים טובים.
אבל אוהדי ברצלונה שומעים מסי ומייד באים להגן עליו ולפעמים מפספסים מה בדיוק נכתב…

האם דייגו יותר טוב ממסי בגלל שהוא מנהיג ומסי לא ? על השאלה הזאת לא ניסיתי לענות.

(agalma) #4660

מסי יותר טוב לבארסה מאשר מרדונה היה לבארסה, האם גם יותר מאשר מרדונה היה לנאפולי?

רק לדיוס התשובות לזה

(agalma) #4661

למה אני אוהב את מסי? כי הוא משחק עם שובל של פלא בכל מהלך, ואז מקדיש את השער לבן שלו בחגיגה שובבה.