ליאו מסי: לא רע הילד הזה

ברצלונה

(Shusaku) #4632

גם אני חשבתי על זה אתמול. הליגה פחות או יותר בכיס, וגם ככה סביליה בעונה לא יציבה מגיעה אלינו הביתה.

להרכיב את מסי מול סביליה יהיה מיותר לחלוטין, בטח כשיש לנו רומא ברביעי ואנחנו חייבים לצאת לשם עם תוצאה טובה.

(t-rix) #4633

מסי סוחב פציעה וזה כבר מדאיג.
הבוקר הוא ערך אימון חלקי בלבד.
מבחינתי הוא צריך לנוח מול סביליה ואפילו לא למהר להעלות אותו נגד רומא.
הקבוצה יכולה וצריכה להסתדר גם בלעדיו בשני המשחקים הקרובים…

(agalma) #4634

אני חושב שזה לפה. מסי בתום המשחק תבוסה נגד ספרד אומר לחבריו לנבחרת- נצא מהמשבר יחד.

יותר משהם זקוקים לו על המגרש כשחקן הטוב בהיסטוריה, הם זקוקים למסי כמנהיג, כקפטן. ייתכן וזה השינוי לו כולנו ציפינו.

(momi) #4635

עד ליפני שנה כולם אמרו רונאלדו זכר אלפא ומנהיג ומסי לא.
אני לא נכנס להשוואות, זה דבר שאני לא אוהב לעשות. אבל ככל שמסי מתבגר, הוא הופך למנהיג כריזמתי יותר ויותר. וזה לא רק בארגנטינה, אלא גם בבארסה הוא הפך הלכה למעשה מתחילת העונה וגם בעונה שעברה, לקפטן.

(khen10) #4636

בארגנטינה למסי אין ברירה כי הוא מוקף בחדלי אישים ואוכלי נבלות למיניהם. אם הוא לא יוציא את נשמתו וינסה להרים אותם לרמה שלו הוא יצלול לרמה העלובה שלהם ולא יהיה לארגנטינה מה לחפש גם נגד איזו פרו או בוליביה.
בבארסה מסי היה רגיל להיות מוקף באגדות ובפיגורות אחד אחד. לא אתחיל להזכיר את הרשימה הארוכה. מה שהיה נשאר לו זה רק לשחק. היום הוא מוצא את עצמו עם “תלמידים” סביבו שנושאים אליו עיניים (לא רק מטאפורית) כדי שיציל אותם.
כלומר הסביבה השתנתה, מסי נשאר אותו מסי שרוצה רק לשחק וזהו. אם הוא רוצה לזכות בתארים הוא חייב להעביר לשאר שואבי המים את המסר שהם חייבים להעלות את הרמה. לכן כיום אנחנו רואים אותו יותר “מנהיג” ומנווט, בעל כורחו.

(Shusaku) #4637

(shum22) #4638

שווה אולי לציין שלרונאלדו יש גם 25 שערים נגד סביליה, 21 נגד אתלטיקו ו17 נגד ברצלונה

(Shusaku) #4639

היום לפני 11 שנה:

מי היה מאמין שהילד הזה שמשווים למראדונה, ישאיר לו אבק…

(YUVAL) #4640

אני חושב שטיפה הגזמת עם השאיר לו אבק…

(GoD iS a Dj) #4641

במה בדיוק הגזים? מוכיח כל פעם מחדש איזה שחקן שלם הוא, משפר כמעט כל אספקט בצורת המשחק שלו.

במה מארדונה טוב ממסי ? חוץ ממונדיאל(גם זה היה נפתר אם לא היגואין אחד).

(אוריין יפה) #4642

מסי התראיין ל- TyC Sports והתבטא בצורה שאנחנו פחות רגילים לשמוע:

על מעבר אפשרי של ניימאר לריאל מדריד:

“זה יהיה נורא לראות את ניימאר בריאל מדריד, בגלל כל מה שהוא היה עבור ברצלונה. זו תהיה מכה קשה עבור כל האוהדים. ברמה המקצועית, הוא יהפוך את ריאל לטובה יותר. האם אמרתי לו משהו בנושא? הוא כבר יודע מה אני חושב, כבר אמרתי לו.”

על תואר השחקן הטוב בהיסטוריה:

“לא מעניין אותי להיות הטוב בהיסטוריה, מעולם לא הצבתי את זה לעצמי: לא להיות הראשון, השני, השלישי או הרביעי. כל תחילת עונה אני מנסה להתעלות על עצמי, לנצח הכל, לתת הכל בכל פעם שאני עולה למגרש, לתת את המקסימום עבור חבריי ועבורי. להיות הטוב בהיסטוריה לא משנה שום דבר. אני רוצה להתעלות על עצמי תמיד ואני לא מתחרה עם אף אחד, כי אני לא משחק כדי להיות הטוב בהיסטוריה, אלא כדי להתעלות על עצמי שנה אחרי שנה ולהמשיך לנצח. ככל שאזכה ביותר תארים בסוף הקריירה, טוב יותר. וכמובן, לנצח עם הנבחרת כי זה מה משהו שעדיין לא הצלחנו להשיג. עם כריסטיאנו? לא ממריץ אותי להתחרות מולו, אבל כן עם ההישגים של מדריד.”

“אני לא צריך לעבור לקבוצה אחרת כדי להוכיח משהו למישהו, אתה כן מסתכל על ליגות אחרות, אבל ברגע שצריך לקבל החלטה, מאוד קשה לעזוב את ברצלונה.”

“ארגנטינה וברצלונה הן שתי האהבות הגדולות שלי. אני לא יודע במה אעסוק כשאפרוש מהכדורגל, זה משהו שכנראה אגלה עם הזמן. אני חי את היום יום ונהנה מהמשפחה שלי וממה שאלוהים נותן לי.”

כשדיבר על לואיס סוארס:

“הוא לא רק מבקיע, הוא נותן לך עוד המון דברים. הוא סוחף, רץ, לוחץ. לפעמים אנחנו במשחק אינטנסיבי ואני רואה שהוא בא לצד שלי ואחרי זה רץ לצד השני. זה מדבק! אתה רואה אותו רץ ואתה חושב ‘אני חייב לרוץ’”.

על ההדחה מול רומא:

“מה שעשינו היה שטות. בגלל היתרון שהיה לנו היינו באשליה שאנחנו כבר בחצי הגמר. היינו כל כך קרובים, ואחר כך בחצי גמר הכל היה אחרת.”

“למדריד יש משהו יש רק להם: גם כשהם משחקים רע הם מנצחים. לנו זה הרבה יותר קשה, אנחנו צריכים להיות ברמה ממש גבוהה כדי לנצח”.

על ארגנטינה:

“רק בארגנטינה יתעללו בך ויקללו אותך על כך שהגעת ל-3 גמרים ברציפות.”

“ההזדמנות שלי במונדיאל האחרון? הייתי פוגע טוב יותר עם פנים הרגל. אני רוצה לחזור ולחוות את המצב הזה שוב.”

“אנחנו צריכים לשחק ממש טוב כדי לנצח במונדיאל. האמת היא שזה הרבה יותר קשה עכשיו. כל קבוצה יכולה להיות מאורגנת ולנצח אותך 1-0 בימים האלו.”

“אלוהים יחליט אם נזכה במונדיאל או לא, אבל אנחנו ננסה לתת את הכל על המגרש, מה שצריך לקרות יקרה.”

“הייתי רוצה שנהיה כמו גרמניה.”

מקורות: ספורט ומונדו דפורטיבו.

הראיון עצמו למי שמעוניין: