ליאו מסי: לא רע הילד הזה

ברצלונה

(josepe) #4569

כמו שאי אפשר לעלות חזרה לגדולה על הגב של שחקן בודד (אתה בטוח שמארדונה למשל מסכים איתך?), כך גם אי-אפשר להפיל קבוצה לתחתית על הגב של שחקן בודד.
חוץ מגומש (שמי יודע ואולי הוא עוד יפתיע אותנו) משחקים בקבוצה הזו גם ניימאר, סוארז, אינייסטה, בוסקטס, אלבה, פיקה, אומטיטי וטר-שטגן. לא ממש קוטלי קנים ובטח לא נבחרת ארגנטינה.
גם השחקנים שהם לא קראקים כדוגמת ווידאל, ראקי ושאר הקשרים - כולל גומש - הם לא ממש שחקני הפועל שמשון. נראה לי שאתה קצת מגזים.

ברצלונה אחרי מעל עשור מדהים עם שליטה מוחלטת בכדורגל הספרדי והאירופאי, היא לא קבוצה שהייתי ממהר להספיד. גם לא הייתי מנסה לרכב על העבר הקרוב המדהים שלנו ולומר שאין בעיות. אנחנו באיזה זמן ביניים שבו האונסה שהביאה לנו תהילת עולם מתחלפת, מטבע הדברים, ואת הקבוצה צריך לבנות מחדש. אני מדבר על בנייה לעשור הקרוב, זה שבו כבר לא יהיו לנו אינייסטה ומסי ובחלק גדול ממנו גם לא את בוסי. מה לעשות, שחקנים מזדקנים ופורשים. אני עדיין מאמין שבעשור הזה ברצלונה תהיה קבוצה גדולה ומאריות אירופה. אני עדיין מאמין שלפני כל סופר קלאסיקו ריאל תעשה במכנסיים גם אם לא נחזור להיות שליטים בלתי מעורערים, ממש כמו שאנחנו נבהלנו לפני כל קלאסיקו למרות כל ההשפלות שהבאנו להם בעשור הזה. אתה או אני לא באמת יודעים מה יהיה. גם לא חרטומאו, מסי או זידאן.
ולגבי ריאל, היא מנסה לבנות את עצמה כבר שנים למקום הזה שבו היא הקבוצה היותר טובה היום. אנחנו עם עונה וחצי מצ’וקמקות וכבר קברת אותנו ל- 4 השנים הקרובות מבלי לראות אפילו משחק אחד תחת המאמן החדש…

(moshe34) #4570

אתם לא באמת קראתם מה שכתבתי.
אני רק רוצה להוסיף שקבוצה שנכשלת בלהביא שחקן בסד"ג של סבאיוס (בעוד שהיה לה את טייו כמנוף) מבטיס. לדבר על להוציא את וראטי מהכלא הקטארי נשמע לי מאוד מצחיק.

(Talsho) #4571

אני קראתי והגבתי - לא מסכים שיש 4 קבוצות טובות מברצלונה באירופה.
במיוחד אם יגיע רכש טוב - כרגע לא משנה לי השמות, גם אם יגיע סבאייוס והוא ייתן תפוקה זה אחלה.

(moshe34) #4572

באיירן מינכן , יובנטוס, ריאל, יותר טובות. אנחנו מתחת לקבוצות האלו.
אני מדבר בנקודת הזמן הזאת. אם יגיע רכש ? אחותו של סבאיוס כבר גילתה לכל העולם לאן הוא מגיע (למדריד).
וראטי. כמו שאמרתי, הוא נעול בצרפת.
בלי קשר יצירתי ומגן ימיני ברמה גבוהה אין לקבוצה הזאת מה להתחיל את השנה.

(Aimarito) #4573

כיף לראות שיש דיון ער וריבוי דעות לגביי ההחלטה של מסי, אבל תנסו לשמור את הדיון במיקום המתאים (במקרה הזה בדיון של מסי ולא בהערות וחוזים) ושמרו על כללי כתיבה, בלי שורות ולא שורות קצרות. אל תתנו לפורום להיראות כמו חדר צ’אט.

יאללה סיימתי לנהל את הדיון תמשיכו.

(Oleguer 23) #4574

אני לא קונה את הטיעונים שאומרים שיש לו שחקנים טובים לצידו, אבל מתכוונים לשחקני ההתקפה. מסי הוא קשר, שחקני ההתקפה הם הפינישרים. מסי הוא פליימייקר, הוא לא יכול לנהל לבד את המשחק! להגיד שלמסי יש נבחרת מעולה כי יש שם מיליון שחקני התקפה זה לא ריאלי, כי מישהו אמור לעזור לו לנהל את המשחק. וכשבוסקטס בעצמו עושה תפקיד של יותר משחקן אחד, ולידו שחקני קישור כמו טוראן וגומש, זה לא מספיק. עם כל הכבוד לראקיטיץ’ ששיחק על תקן קשר שתומך במגן הימני שאין לנו, ולאינייסטה שמתבגר.

(סארי) #4575

שאלה לי למבינים פה, ברצלונה נתנה למסי 44 מיליון יורו לשנה, עלות החוזה הכללית תהיה סביב ה 80 מיליון יורו, איך לעזאזל ברצלונה עומדת בסכומים האלה מבחינה כלכלית? כאשר יש לך גם את סוארז ניימאר ואינייסטה שמקבלים סכומים מאוד גבוהים.

(Shusaku) #4576

היא לא. השכר במועדון חצה את רף ה70%, ואנחנו במצב כלכלי מאוד עדין, בטח ובטח כשההנהלה הזאת רוצה לשפץ את האצטדיון. ההנהלה הגרועה בתולדות המועדון. מסכן מסי שנפל דווקא על העידן שלה…

(dkaro) #4577

אתה מתכוון אותו מסי שלפי מה שאתם אומרים פה אחראי לחלק מהאי יציבות כלכלית הזו?

זה לא רק מסי, ברצלונה זה המועדון שמשלם הכי הרבה שכר לשחקנים שלו. לשם השוואה התקציב שכר של ריאל מדריד עם סגל יותר רחב ועם כל הכוכבים נמוך יותר מזה של ברצלונה.
קראתי באחד האתרים (שאיני זוכר את שמו כרגע) שברצלונה מתקרבת לתקציב שכר של 300 מיליון לישט וריאל באזור ה250 מיליון לישט, וזה עוד לפני השדרוג של מסי והחתמת שחקנים נוספים.

(dolevkikos) #4579

מסי הוא גם הבעיה אבל הוא משתלם, לצורך העניין מתייה ופאקו מקבלים 90 אלף בשבוע, ארדה מקבל 85 אלף ומסצראנו מקבל 130 אלף יורו, עכשיו נסתכל על ריאל מדריד ונגלה שמרסלו מקבל 80 אלף יורו, איסקו עם 30 אלף יורו וקרבאחל מקבל 65 אלף יורו, ריאל מצליחה לשמור על שכר הגיוני לכוכבים הרבה יותר גדולים, שחקנים סבירים מקבלים יותר מדי כסף.

(האחיין של קרלס) #4580

הכל נכון, רק תיקון קטן; איסקו עם 65 (בחוזה הנוכחי, לפני ההארכה) וקרבחאל 30 (מדהים), לא להפך.

לגבי מסי, זה לגיטימי (לכל מועדון עם סופרסטאר יש דבר כזה) והבעיה היא לאו דווקא השכר של שחקנים כמוהו וכמו ניימאר אלא של השחקנים הבינוניים או אפילו טובים יותר (מסצ׳ה) שמקבלים הרבה יותר ממה שצריך. מדהים שעם הסגל של מדריד אנחנו עדיין מצליחים לשלם איכשהו הרבה יותר מהם, ועם הסגל שלנו עדיין משלמים יותר מכל מועדון אחר.

מסכים גם שלכל מועדון עם סופרסטאר יש את העניין לשלם שכר כמנ שיותר גבוהה כדי להשאירו בקבוצה ורצוי שיהיה מרוצה. אצלנו אלכסיס ואוזיל מקבלים 250 אלף ליש"ט בשבוע(עכשיו הם מנסים להלך איימים על ההנהלה ודורשים לפחות 300 אלף ליש"ט בשבוע).

למסי מגיע את השכר הגבוה ביותר בעולם. בטח אחרי מה שנתן לברצלונה. בלי קשר לזה שהוא השחקן הכי טוב בעולם.

(סארי) #4582

למסי מגיע לקבל כסף, הרבה מאוד כסף, אבל לדעץי האישית 44 מיליון יורו זה יותר מדי, מה רע ב 30? אתה חוסך לקבוצה שלך איזה 30 מיליון יורו שיכולים להתפנות לשחקנים אחרים, אם מגיע עכשיו עוד סופרסטאר מה עושים?
אני לא מבקר את מסי, זכותו לבקש, אבל הם גם ככה עושים הרבה מאוד כסף, קצת התחשבות לא תזיק.

כשאתה השחקן הכי טוב בעולם אתה לא צריך להתחשב. מסי זה לא טוטי או בופון (ובכלל אין כאלה כמעט) שהמועדון חשוב להם בצורה כזאת.
כשחקן הטוב בעולם הוא יכול לקבל אצל הפריזיות והסיטיות משכורות שברצלונה לא תוכל להתמודד איתן ולכן היא תציע לו את המקסימום שהיא יכולה בכדי להשאיר אותו אצלה כאשר בנוסף הוא משחק בברצלונה ולא באחת המיליונריות שעדיין לא מגיעות לאטרקטיביות של ברצלונה.

(Shusaku) #4584

[quote=“sari.23.11, post:4582, topic:6435”]אתה חוסך לקבוצה שלך איזה 30 מיליון יורו שיכולים להתפנות לשחקנים אחרים[/quote]כדי שילכו יבזבזו אותם על ארדה2, גומש2 או על פאולינו מסין כן?

בגדול יש משהו במה שאתה אומר, וכנראה שעם לאפורטה מסי היה חותם על חוזים נמוכים יותר. אבל כשארדה וגומש מרוויחים סכומי על, אין סיבה שתרוויח כמוהם.

מסי כרגע underpaid מהסיבה שאין לנו שום דבר בקבוצה חוץ מלהישען עליו…

(Aimarito) #4585

אומנם זה נחמד לנסות להעלות השערות לגביי החלוקה התקציבית והמצב הכלכלי של בארסה, וכל הזמן מציירים לנו כמה הוא עדין, אבל צריך להסתכל התמונה הכוללת לגביי איך בארסה הגיעה למצב הזה. נכון שאף אחד עוד לא נחשף לתצהיר השכר, ואני לא איזה דוקטור לכלכלה או חשבונאות, אבל יש כמה דברים שיצא לי לקרוא לגביהם בנוגע לחלוקת העוגה התקציבית בגדול:

1.רכישות קודמות ומיותרות.
2. בניית אצטדיון
3. שכר שחקנים
4. משכורות עובדים.
5. הוצאות פרטיות/לא ידועות של ההנהלה (לדוגמא ספיגת קנסות על חשבון המועדון).
6.משתנים נוספים אותם כנראה אני לא מכיר.

מתוך אותם משתנים כלליים נאמר לנו כי משכורות השחקנים תופסות כ30% מכלל התקציב. נכון לעכשיו, אני לא יודע מה סך כל התקציב עבור משכורות השחקנים לאחר ההתנהלות עם הארוכות החוזים, אבל אפשר בגדול לתאר איך הוא יתחלק:

1. שחקנים דרג ראשון- מסי, אינייסטה, ניימאר ועוד.
  2. שחקנים דרג שני- מסצ’ה, רוברטו ועוד.
  3. שחקנים דרג אחרון- חדשים, ועלוקות.

אומנם החלוקה הזאת מעט גסה כי אני לא מכיר את כל החלוקה לפורתרות, אבל הנקודה שאני מנסה להעביר הוא שהשכר של מסי, גבוה ככל שיהיה, הוא רק חלק מסך התנהלות כוללת רעה של ההנהלה מבחינה תקציבית. להגיד ש"מסי אשם בבעיה הכלכלית" היא לטעמי שוות ערך לכותרת של ספורט 1 שבאה לייצר התססה ועניין.

נכון שהשחקן יכל לבקש פחות, אבל הוא (בדומה לשחקני דרג ראשון בקבוצה) שחקן שהקבוצה מעוניינת לשמר והוא בעל ערך גבוה דיו כדי להצדיק שכר אסטרונומי. הבעיה לא מתחילה ממנו, אלא מכל ההוויה הביזארית סביב המועדון וההנהלה הנוכחית.

(moshe34) #4587

לראות את הדיון על עלאק החוזה של מסי ולכאורה הבעיתיות הכספית בו ולמות מצחוק איזה דיון עלוב.

נושא אחר, גורדי מסטרה חושף שלא הכל מוסכם אם החוזה של מסי ולמעשה חושף עוד שקר של המועדון שכאמור רק לפני חודש טענו שמסי הסכים להאריך את החוזה. עוד שקר של ברתומאו?

(josepe) #4588

אהם אהם …
אני בעד לעשות מגבית למסי.
כמות הרחמים והמסכנות שעולה פה על דפי הפורום בוודאי מחלחלת גם לחיים של הפרעוש שהוכיח שוב ושוב מה הוא חושב על תבוסתנות.
אם כך, ולאור העובדה שרבים וטובים חושבים כמה הוא מסכן, אני מציע לערוך מגבית כך שנוכל לעזור לאיש האומלל שחייו שוב אינם חיים.
אוי הצער :disappointed_relieved:

(moshe34) #4589

לא הבנתי, מרוב ציניות לא מבינים את מטרת ההודעה.