ליאו מסי: לא רע הילד הזה

ברצלונה

(Shusaku) #4500

אלו עם 55 שעריו של מסי בנבחרת ארגנטינה:

01 - מבצע אישי / בעיטה מרחוק
02 - בישול
03 - פנדל
04 - דאבל פס
05 - בישול
06 - בישול
07 - בעיטה מרחוק
08 - מבצע אישי
09 - בישול
10 - בישול
11 - מבצע אישי
12 - דאבל פס
13 - פנדל
14 - בישול
15 - מבצע אישי
16 - פנדל
17 - טריפל פס
18 - בישול
19 - ריבאונד
20 - בעיטה מרחוק אחרי דאבל פס
21 - מבצע אישי
22 - פנדל
23 - דאבל פס
24 - בישול
25 - דאבל פס
26 - מבצע אישי
27 - בישול
28 - בעיטה חופשית
29 - בישול
30 - בעיטה חופשית
31 - בישול
32 - פנדל
33 - בעיטה מרחוק
34 - פנדל
35 - בישול
36 - פנדל
37 - פנדל
38 - בישול
39 - בעיטה מרחוק אחרי דאבל פס
40 - בעיטה מרחוק
41 - ריבאונד
42 - בעיטה חופשית
43 - דאבל פס
44 - מבצע אישי
45 - פנדל
46 - פנדל
47 - בישול
48 - בישול
49 - בישול
50 - פנדל
51 - דפלקשן
52 - בעיטה חופשית
53 - בישול
54 - דאבל פס
55 - בעיטה חופשית

5 בעיטות חופשיות.
6 שערים נוספים מחוץ לרחבה.
7 שערים ממבצעים אישיים.
9 שערים אחרי דאבל פס.
11 פנדלים.
26 שערים אחרי בישול של שחקן אחר (כולל הדאבל פסים).

(Tronas) #4501

[QUOTE=San Sunny;1686661]פרקליטת המדינה, מרתה סילבה לפוראטה התעקשה שהמשפט של מסי ימוצה עד תום. היא מנדרילית ידועה שכיהנה בדירקטוריון של הקבוצה במשך שנתיים, חברה קרובה של פלורנטינו והיא אפילו בת של שר בממשל של פרנקו.[/QUOTE]
איך זה משנה את מי היא מכירה ומי חבר שלה? התפקיד שלה הוא לרדוף אחרי צדק ולהאשים את מי שעבר על החוק, ועד כמה שידוע לי - מסי עבר על החוק, ביודעין או שלא. זו התובעת, לא השופטת. זה כמו שיצא עכשיו צו מאסר לליאו מסי, וחלק מהשוטרים ביחידה שהולכת לעצור את מסי הם מנדרילים - איך זה משנה דברים?
היא התעקשה שהמשפט של מסי ימוצה עד תום? איזה פרקליט מדינה לא היה רוצה שכל משפט שהוא קשור אליו ימוצה עד תום?

(moshe34) #4502

הבעיה שבניגוד למקרים אחרים, עם מסי (ועם חפיסטו שלא מוזכר פה) הלכו עד הסוף.

הבעיה שבניגוד למקרים אחרים ששם זה נגמר מהר ועם מסי באופן תמוה זה נגמר בעונש מאסר ולאט מאוד (גם אם זה יומר לקנס בסופו של יום).
(עכשיו זה יהיה מפתיע מישהו פה, שרוב המקרים האחרים שהתביעה בספרד היתה מאוד סלחנית אליהם:
זה אנשים שקשורים או לבית המלוכה הספרדית או לקבוצת הסמל של ספרד הלא היא ריאל מדריד?)
הבעיה שבניגוד לחוות הדעת של האנשים המקצועים ברשות המיסים הספרדית שחשבו שמסי לא אשם או שחשבו שאפשר לסיים את זה עם קנס וזהו היא לחצה על המשך התביעה וללכת עד הסוף…
עכשיו אם זה היה פרקליטה צעירה חדשה ומורעלת היתי חושב שאפשר לקנא בספרד ששם לא דופקים חשבון לעבריני מס
אבל מה לעשות שאותה פרקליטה היתה בעברה חברת הנהלה של ריאל מדריד, חברה של פלורנטינו פרז (יש תמונה מאוד מפורסמת שלה באחד מהקלאסיקו יושבת ליד פלורנטינו בברנבאו),
ובעלת קשר משפחתי מאוד מפוקפק בדמות אב שהיה חבר או שר בממשלת פרנקו.
בכל מדינה מתוקנת אחרת, אותה פרקליטה היתה צריכה לעשות גילוי נאות ולהודיע את זה בגלוי ולומר שהיא מעבירה את התיק לתובע אחר מגלל[B] ניגוד ברור של ענינים.
[/B]אבל לא, היא ניסתה להסתיר את זה, לא עשתה גילוי נאות ובכל זאת ממשיכה בכל המרץ לדפוק את מסי.
אחרי כל זה אתה רוצה להגיד שאתה לא מוצא שיש פה אינטרסים זרים?
אלונסו מורניו קאסיאס ועוד כולם הסתבכו כמו מסי עם עבירות דומות. מסי היחיד שקיבל עונש כזה.
אבל הכל בסדר זה הגיוני בסה"כ.
רק בשביל להמחיש את החוסר צדק פה אני יקח דוגמה מהתחום העיסקי:
ניצור שתי חברות מובילות בתחום ההיי-טק אחת בשם bar והחברה שניה בשם RM.
שתי חברות היי טק שמתחרות ראש בראש אחת בשניה ושנמצאות בראש הפירמידה.
בחברת bar יש מנהל בשם M, אותו M הוא מנהל מצטיין ואחד הטובים בכל הזמנים ואם M יענש חברת bar תספוג ללא ספק מכה קשה.
יום אחד קמה תובעת במשרד האוצר ותובעת את M על עבירת מס זניחה.
מסתבר שאתה התובעת היתה בעברה חברת דירקטיון של חברת RM
וחברה אישית של הבוס של חברת RM. (מופיעה בכנסים אישים של החברה ועוד).
בנוסף מסתבר שאותה פרקליטה והתביעה בה היא עובדת נקטו ביד קלה נגד
עובדי RM שהואשמו באותם עבירות מס שM הואשם בהם.
איך היית מגיב אם אתה היית עומד בראש חברת bar?
שתי אפשרויות:
א. היית חושב שזה חוסר צדק ושיויון.
ב. היית חושב שהכל צירוף מקרים ואין סיבה למחות נגד זה.
אם אתה בוחר באפשרות ב. אני פורש ואין טעם להמשיך בזה.
אין מדינה שיש בה שלטון חוק אמיתי שכזה דבר יכול להתרחש בה.
זה הזוי שאפילו מנסים להצדיק את זה.
אין פה מקום לדיון, פרקליטה עם קשרים כאלו הדוקים לריאל מדריד לא יכולה לנהל תביעה נגד שחקן או מנהל של היריבה הכי גדולה של ריאל מדריד.
זה הזוי רק לחשוב על זה…
היא לא אוהדת רגילה של ריאל מדריד (עובדה זו לבד כמובן לא היתה צריכה למנוע ממנה זכות לגטימית לדון בנושא).
בתור דירקוטרית לשעבר בריאל מדריד ומקורבת לנשיא הנוכחי של ריאל מדריד, עובדות אלו היו צריכים להוות את הבסיס לפסילה המוחלטת שלה חד וחלק מלהיות צד בעניין ולדון בגורלו של השחקן של הקבוצה היריבה של הקבוצה שהיא קשורה אליה מהילדות.

(המהנדס_8) #4504

אין סיכוי שהעבירות שמסי מואשם בהן חמורות יותר מהעבירות שקסיאס, אלונסו ושות’ הואשמו בהן, או שמדובר על מקרים כמעט זהים?

(moshe34) #4505

עכשיו גיליתי שאותה תובעת בשם סילבה דל פוראטה עובדת בחברת בנייה בשם sacyr בבעלות פלורנטינו פרס.
בוא נסכם את הדברים:
אוהדת ריאל מדריד צק
היתה בעברה חברה בהנהלה של ריאל מדריד צק
חברה אישית של פלורנטינו פרז צק
מקבלת שכר בהווה מפרז צק.
בעלת קשר משפחתי עמוק למשטר הפאשיסטי של פרנקו צק.
עכשיו בלי קשר למסי, איך תובעת ממשלתית יכולה לעבוד בו זמנית בחברה עיסקית פרטית?
זה לא סותר?
כל מי שיבוא לפה ואחרי זה, יכתוב לי שאין קשר בין הדברים וזה הכל כשר ותמים.
מבחינתי הוא אוהד שרוף ועיור של ריאל מדריד או גנב דעת ושקרן.
שלא יהיה ספק פה, [B]מסי צריך לשלם מיסים [/B]וההתנהלות של משפחת מסי היא רעה.
והוא צריך להענש כמו כולם עם קנס כספי.
בלי אבל או תנאי…
(גם ביקרתי אותו פה על זה מספיק פעמים)
אבל מפה ולהפוך אותו לדון קורליאונה ועונש של כמעט שנתיים זה חסר כל פורפורציה וצדק.
אני מאוד מקוה, שהציבור בקטלוניה יתעורר ושזה יזיז עוד טיפה את הצד לכיון של הקמת מדינה קטלונית.
אם אני לא טועה, ארה"ב הוקמה בעקיפין בעקבות הניסיון של המלך הבריטי לעלות את המס על התה.

(Tronas) #4506

אותה פרקליטה השתתפה גם בדיונים של קסיאס ואלונסו ולא דרשה שהמשפט שלהם ימוצה עד תום? אם כן, אז באמת יש על מה לדבר. אם לא, אז אין כאן שום בעיה.

(moshe34) #4507

אותה פרקליטה ויתרה לנסיכה הספרדית על העלמת מס יותר חמורה…
אין פה מקום לפרשנות או דיון מעמיק.
יש פה פרקליטה שאסור לה אפילו מבחינת איך שזה נראה לעסוק בתיק הזה.
העובדות מדברות בשם עצמם.

(moshe34) #4508

בארסה מניה פירסמו את הדבר הבא:
[RIGHT]“הנה טבלה שמסכמת את היחס השונה שמקבל ליאו מסי לעומת יקירי ספרד.חשוב לציין שבמקרה של כריסטינה, פרליטת המדינה מרתה סילבה דלה פוארטה המליצה לסגור את התיק מחוסר ראיות (כן, כן), אולם ארגון בשם ״ידיים נקיות״ בראשות מיגל ברנד עתר לבית המשפט והקייס הזה נמשך.הקייס של מוריניו, אלונסו, קסיאס, נדאל, וייה ואחרים נסגר כבר מזמן.”
[/RIGHT]

(agalma) #4513

מעניין מה גורם לברסאי ממוצע, להזדהות כלכך עם התרבות הפתאטית של ‘הטוב בעולם’ ‘הטוב בהיסטוריה’. למי פאקינג אכפת. למי זה תורם. אם כבר כל מסכת התארים האישיים הללו הם כמשקל העולם על כתפי אטלס עבור הפרעוש. בכל פעם שהוא נקלע לפינה הארורה הזו של ‘מציל היבשת’, ‘מציל העולם’, הוא קורס אל תוך עצמו, כל אחד היה קורס אל תוך עצמו, אלא אם הוא על קוקאין, או אפדרין.
הגדולה של מסי היא ביכולת לפנות מקום, למצוא מקום לאחרים, לייצר יש מאין ולהיות תכליתי כמו טיפה היוקדת בסלע. רוצים לומר שבזה הוא הכי טוב בעולם? בהיסטוריה? הוא כבר במקום אחר, עובד על מציאת החור הבא.

רק שיחייך.

(Gal6-8) #4514

[QUOTE=agalma;1687777] כל אחד היה קורס אל תוך עצמו, אלא אם הוא על קוקאין, או אפדרין. [/QUOTE]
וביחוד אם הוא על היגוואין.

(Gilad Shechter10) #4516

[B][I]מסי - על הגאונות שלא הכרתם[/I]
[/B]
נכון, הכותרת שכוללת את המילים “מסי” ו"גאונות" באותו משפט לא ממש אומרת לכם משהו חדש, אבל בואו תכירו צד אחר של מסי, כזה שאני בטוח שיוכח מדעית יום אחד.
נסתכל על השחקן הטוב בהיסטוריה של הכדורגל מזווית קצת אחרת מזאת שאנחנו מכירים-בלי סטטיסטיקות(וקשה לא להשתמש בסטטיסטיקות שלו כדי להראות כמה שהוא גאון), מספרים, תארים ושאר הוכחות.

אתחיל עם גאון אחר, מפורסם לא פחות - אלברט איינשטיין.
איינשטיין היה גדול הפיזיקאים בכל הזמנים, השם שלו הפך מילה נרדפת לגאונות.
לאיינשטיין היה מוח ימני (יותר נשי, אינטואיטיבי, קשור באומנות) יותר מפותח מלרוב הגברים, אצל הגברים המוח השמאלי מפותח יותר.
לאחר מותו חקרו את המוח שלו(למרות שבחייו ביקש שלא יעשו כך) וגילו שלאיינשטיין היו 25,000 קשרים במוח ( לאדם ממוצע יש 7,000-9,000 ).
כמו שכולנו יודעים איינשטיין היה גאון, אני טוען שככה גם מסי בתחומו, יום אחד גם את זה יוכיחו.

למסי אמנם לא עשו חקר המוח, אבל אני בטוח שאם היו עושים(או יעשו) ימצאו שלמסי יש יותר קשרים מהממוצע, איך אני בטוח?
שאתה רואה את מסי על המגרש, בתור אוהד כדורגל(בכוונה לא אוהד בארסה) אתה יודע להעריך איכות.
בכל דריבל אתה תופס את הראש, כל גול מיוחד-אפילו שמדובר בפס לפינה הרחוקה- כי זה מסי, זה נעשה באומנות שאין לאף שחקן בעולם.
תואר בינלאומי או לא-כל אוהד כדורגל, כל שחקן עבר גדול וכל מאמן שמבין דבר או שניים יגיד שמסי הטוב בהיסטוריה ושלא נראה שחקן כזה.
פפ גווארדיולה, אחד שמבין “מעט” בכדורגל, כמאמן וכשחקן אמר השבוע שגם בעוד 60 שנה השיאים של מסי לא ישברו, אולי בעוד 600 והוא צודק.

אז איפה באה הגאונות על המגרש? נתחיל:
[B][I]ראיית משחק [/I]- [/B]ראיתי פליימייקרים גדולים - צ’אבי, פפ, אינייסטה(ושרק ימשיך!), פירלו ועוד רבים וטובים אבל אף אחד מהם לא קרא משחק כמו מסי.
שאתה משחק פיפ"א אתה לא יכול לקרוא את המשחק כמו שמסי יכול. רק שאצלו זה בלייב, על הדשא, בלי מצלמות. הוא רואה את המהלך של כל שחקן, איתו או נגדו ויודע בדיוק מה לעשות. פס עומק לחתוך הגנה שלמה, הקפצה, מסירה קצרה, דאבל פס - הוא יודע איך להתמודד על המגרש.
חשוב לציין שאני לא מזלזל ביכולות של אף אחד מהמוזכרים בהתחלה, הם מהאהובים עליי בגלל זה בחרתי אותם!
[B][I]דריבלים [/I]- [/B]לפני הצעד הראשון שלו, הוא כבר רואה את הצעד שהיריב שמולו הולך לעשות ואיך לעבור אותו (במקרה של מסי יכול להיות מדובר גם בארבעה מגינים, תשאלו את בילבאו).
מסי הוא הדריבליסט הטוב בעולם, זריז בטירוף, מדביק את הכדור לרגל ושוב, יודע לקרוא את המגרש.
[B][I]הבקעת שערים[/I] - [/B]אמרתי בלי מספרים, אז תשאלו את בואטנג ונוייר איך הוא בזה :wink:

מסי הוא לא “פוקס” כמו שאוהבים להגיד אלה שלא מבינים בכדורגל.
זה מסי, זו ההתפתחות המוחית שלו שמתעצמת מעונה לעונה והשערה שלי, הוא יגיע בשיא לרוסיה 18.
בתור שחקן הוא יכול לבשל משחק אחד ארבעה שערים ובמשחק אחר להבקיע חמישה (נכון לברקוזן?)
לאט לאט אנחנו רואים אותו תופס יותר ויותר פיקוד, והאמת שגם יותר מאושר.

זכיתי לראות עוד קוסם בבארסה, רונאלדיניו
זכיתי לראות טורף שערים בשם ריבאלדו
זכיתי לראות את פפ גווארדיולה, לואיס אנריקה, צ’אבי, פויול(געגועים לג’נטלמן), דקו ועוד רבים וטובים בהיסטוריה, אבל כמו ליאונל אנדרס מסי עוד לא ראיתי, ואת זה בהחלט זכיתי לראות.
שרק נזכה להמשיך ולראות אותו שורף את הדשא, מבשל במספרת לסוארס(מישהו פספס??) ומביא עוד טראבל לבארסה העונה.
[I][B]
Visca El BARCA!!![/B][/I]

(MarkG) #4517

מדהים! הבנתי את הרוב, אבל הספרדית שלי חלשה ואשמח לתרגום של דוברי השפה כדי לא לפספס אף מילה [emoji1]

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

(ganjo) #4518

קצת אנסו את ההשוואה כשהכניסו פנימה את אלבס אבל מילא…

(omer blum) #4519

רציתי להגיד שזה מטריד אותי. מטריד אותי כשאומרים שזו ברצלונה של אנריקה, מטריד אותי כשאומרים שזו ברצלונה של פפ או של כל מאמן אחר. תבינו, זה לא שהם לא ראויים לקרדיט האדיר שהם מקבלים, אבל אנחנו נפלנו על דור מדהים עם שחקנים נהדרים. אני בטוח שאם לברצלונה היה את אותו הקהל ואותם המעריצים ואותו הסגל (המקצועי,האימוני, הרפואי, הבירוקרטי וההנהלתי) ובאותו הזמן את התקציב של בני יהודה והשחקנים של הפועל מרמורק אז לא היינו במצב היוקרתי שאנחנו בו עכשיו. הרי זה ברור לכל בן 20 ומעלה שהיו לנו שנים חשוכות מגביעים וכל זה עם מאמנים טובים מאוד! להזכירכם, בין השנים 98-99 עד 04-05 לא הייתה לנו ולא גביע ספרדי אחד לרפואה שלא נדבר על ליגת אלופות או אליפות… היינו מועדון עם לב ענק אבל ארון גביעים קטן… אבל יש משהו נוסף שעושה אותנו מי שאנחנו, ליאו מסי.

…יותר מזה, מטריד אותי כשאומרים שהשחקנים סביב מסי עושים אותו גדול, והוא, לא יצליח בלעדיהם. ברשותכם, ניקח דוגמא בשם צ’אבי הרננדס שהיה בברצלונה במשך 6 (!) שנים לפני שהגיע לו אחד ארגנטיני בגובה 1.70, בעל חיוך ביישני ומגנט לכדורים ברגליים שהרעיד את אמות הסיפים של עולם הכדורגל בפרט ועולם הספורט העולמי בכלל. להזכירכם, צ’אבי זכה בתואר אחד בלבד יותר מאותו ליאו מסי, ולקח לו בדיוק חצי עונה כדי לאבד את היתרון הזה כשעזב למועדון אחר. אנייסטה לעומתו, היה ונשאר במועדון עד היום ויש לו את אותה כמות התארים כמו ליאו, אבל האם הוא הסיבה העיקרית לזכיות? האם היה זוכה גם בלעדיו באותה כמות של תארים?? האם היה הופך לאגדה אלמותית גם בלי רגל השמאל האגדית של הפרעוש??? לעולם לא נדע, אבל אהמר שלא.

אבל זה יותר מזה… לפני גווארדיולה, עם רייקארד, ברצלונה לקחה 2 ליגות ספרד, 2 סופר קופות ספרדיות וליגת אלופות אחת ואחרי גווארדיולה ברצלונה לקחה 3 ליגות ספרד, 2 גביעי דל ריי, 3 סופר קופות ספרדיות, ליגת אלופות אחת, וגביע עולם למועדונים אחד, מה שאומר שבלי פפ הבאנו 15 (!!!) גביעים בעידן מסי ועוד היד נטויה!

יותר מזה? אין בעיה. בעידן מסי התחלפו להם 3 נשיאי מועדון וההצלחה נותרה, הוגברה והופחתה ההשקעה בנוער וההצלחה נותרה, נרכשו שחקנים, נמכרו שחקנים, אגדות כמו פויול, צאבי ודני אלבס עזבו, מלכי שערים כמו וויה וזלאטן היו והלכו, סמואל אטו והנרי ורונאלדיניו נעלמו להם מהמועדון, הקמאפ נו משנה את פניו ומקבל שיפוץ ב-600 מיליון יורו וההצלחה נותרה, נותרה, נותרה! כעת נותר לנו רק לשאול את עצמינו, מה היה תמידי ויציב בברצלונה בזמן הזה ולמה למרות כל זה, ההצלחה נותרה?

והתשובה היא שהברצלונה הזו היא לא של מאמנים, לא של צ’אבי ולא של אנייסטה ולא של נשיאים ולא של כסף ולא של אף אחד אחר אלא של מסי.

זו ברצלונה של מסי. זה עידן מסי. זה הטיקי טאקה של מסי.
כשיפרוש… כשיעלם… רק אז נבין מה אגדה בגובה 1.70 עשתה בשבילנו.

(RDT) #4520

וואו אחי’ עד צ’אבי.
בוא נתחיל בהתחלה. בארסה “החדשה” או התחלת העידן המודרני והמוצלח של הקבוצה התחיל, אם אתה באמת רוצה לייחס אותו לשחקנים ספציפיים, בגלל שני שחקנים - רונאלדיניו ואדגר דווידס. אני אעזור, ואזכיר שגביע האלופות הראשון שלנו הגיע בלי מסי, ואמשיך ואספר על נבחרת ארגנטינה בה מסי, שחקן אדיר, מדהים, היסטורי וגאוני כמו שהוא, לא הצליח לזכות באף תואר. עם כמה שמסי מדהים, ועם זה שהסגל של ארגנטינה שלעצמו סבבה, הם לא היו מספיק טובים, לא היה להם מאמן מספיק טוב, ומסי לא הצליח לעשות הכל לבד. צ’אבי, הקשר הכי טוב בתולדות ברצלונה, ספק העולם (פרט לקרויף), הוא שחקן שפרח בגיל מאוחר יחסית, בין השאר בגלל הההשוואת לפפ, שהשאירו אותו לפחות בתחילת הקריירה מופסד, בהינתן ההבדלים בין שני השחקנים. בשונה ממסי, צ’אבי לא נכנס לסגל של קבוצה שכבר התחילה לבסס את מקומה בטופ העולמי, וזכתה אך לא מזמן בליגת האלופות. צ’אבי, שהגדולה שלו היא בעיקר בראש, היה הרבה פחות זוהר מהמרהיבות הטכנית של מסי הצעיר, ולקח לו הרבה יותר זמן לקנות את מקומו. צ’אבי, ואיתו אנדרס אינייסטה ואחרים, זכו ביורו פעמיים ובמונדיאל.

לגבי הטיקי טאקה, בעוד שלגיטימית אפשר להצביע על קרויף כמקור, בזמנו של רייקארד, כאשר מסי כבר התחיל להפציע בסגל הבוגר, סגנון המשחק היה עדיין רחוק מאוד מהטיקי טאקה המודרני ש, אני מצטער לבאס, פפ גווארדיוליה הביא לקבוצה, כאשר שלושת עמודי הטווח של השיטה היו בוסקטס, אינייסטה, וכמובן צ’אבי.

אני לא כותב את זה כדי לזלזל במסי, שחקן ענק ואגדי, שאני מבין שאתה ממש אוהב ומעריך - ואני לא רוצה לבאס. עם זאת, מה שכתבת לא תואם את המציאות, הוא מאוד מזלזל באחד המאמנים הטובים בהיסטוריה, ובשניים מהשחקנים הטובים בהיסטוריה (ועוד כמה טובים אחרים). פרופורציות.

דיברת על בני יהודה, אתה חושב שמסי היה זוכה בליגת האלופות משם? אתה זוכר אחד, תיירי הנרי? אולי אחד החלוצים הטובים בתולדות הכדורגל העולמי? את זוכר איפה הוא זכה בגביע האלופות הראשון שלו? ולא, זה לא היה רק בגלל שגם מסי היה שם. מסי מאוד זוהר, אבל אתה יודע מה? אם הייתי צריך לבחור בינו לבין פפ צ’אבי ואינייסטה, הייתי בוחר בהם 10 פעמים.

אני לא רוצה להגיד שלמסי לא היה חלק עצום מהדומיננטיות המשוגעת שהיתה לברצלונה באירופה בעשור האחרון, כי זה לא נכון, אבל להגיד שזה רק הוא, אפילו בעיקר הוא, זה פשוט שגוי.

(omer blum) #4523

[RIGHT]שוב, מעולם לא טענתי שאין לאף אחד חוץ ממסי חלק במה שהיה פה או שלא הייתה ברצלונה לפני או אחרי מסי… אני אומר משהו יותר פשוט. את ברצלונה של קרוייף אתם זוכרים? ברור. מתי הם שיחקו אתם זוכרים? ברור… מי עוד שיחק שם אתם זוכרים? ברור! אבל זאת ברצלונה של קרוייפ! יש לה שם ברור מאוד כי תמיד יבחרו שם חד וחלק של האדם שהכי תרם… זאת ברצלונה של מסי.[/RIGHT]

(Mendieta) #4524

זאת לא ברסה של מסי, כי מסי לבד לא לקח שום תואר-לפני סוארז מסי וניימאר לא הצליחו. כשאיניסטה לא בכושר המכונה לא פועלת. זה לא מדוייק בכלל, כי ברסה ובכלל קבוצות גדולות לא בנויות של שחקן אחד-וגם לא ארגנטינה ונאפולי של מרדונה, זה בלוף. השחקנים הגדולים משפיעים בתקופה שלהם כל אחד יותר, היו חודשים שמסי היה הצלע החזקה, היו חודשים שניימאר היה הצלע החזקה, והיו חודשים שסוארז (המצטיין העונה למשל) איניסטה ומסצ’ה היו הצלע החזקה. מסי לא לקח לבד כלום. אפשר להגיד שמסי השחקן המשפיע ביותר, אבל גם על זה ניתן להתווכח.

נ.ב
לאיניסטה יש יותר תארים ממסי. לאיניסטה יש גם 2 יורו וגביע עולם נכסף. זה בכלל הוכחה לכך שאיניסטה הוא חתיכת אגדה, לא פחות גדולה ממסי בעיני. איניסטה הוא המסי של הקישור, ואנחנו נבין את זה רק כשהוא יפרוש.

(agalma) #4525

חייב לשתף אתכם.
הבן שלי שעולה עכשו לכיתה א’ ביקש (איך לא) את הספר: “הפרעוש סיפורו המדהים של ליאו מסי” מאת מייקל פארט.
האמת שהוא כבר יכול לקרוא את זה לבד (בערך) אבל הוא יודע שאני רוצה להקריא לו, הוא כנראה מרגיש את זה. בכל אופן, זו האמת. אז כך התחלנו לקרוא ביחד, אני מקריא, עוברים מפרק לפרק, הפעם הראשונה שהוא מכונה ‘הפרעוש’, הפעם הראשונה שהוא מודה לסבתא שלו- מצביע לעברה ואומר ‘זה בשבילך’, ועוד ועוד אנקדוטות קסומות שמצטרפות לפאזל אחד גדול ושלם שעולה על סכום חלקיו. וגם אם הדימיון עולה על כל מציאות או להיפך, היה רגע אחד שהייתה לי דמעה, אבל מהסוג שלא בא להסתיר.

וזה היה הרגע בו הבן שלי שאל באמת ובתמים: “אבא, זה אמיתי שרק בארסה הסכימה לשלם על זריקת הגדילה?”. “אז מה בזכות בארסה הוא גדל מילד לשחקן הכי טוב בעולם?”

וואוו וואוו, נראה אתכם לא דומעים ברגע זה, הרגע המושלם שבו אתה והבן שלך על מישור אחד, חצי מתפלאים, חצי חושדים. מה זה באמת יכול להיות שהקשר הזה בין בארסה לילד הקטן הזה שרוצה לגדול, זה קשר שחזק יותר מחוזים, חזק יותר מכסף, חזק יותר ממסורת. זה קשר שעשוי ממשאלה של ילד קטן לגדול, וקבוצה אחת ברת מזל שהפכה את החלום לאפשרי.

והיגדת לבנך ביום ההוא, שזה בזכות מסי, שמותר לילד להאמין בכוחה של משאלה.

(Mendieta) #4526

כשמסי עלה לבוגרים והתחיל לפרוח הרבה טענו שמסי יעבור מתישהו, שמסי יעזוב. אני תמיד אמרתי שעד שלא יראו לו את הדלת, מסי בחיים לא ילך. זה מעבר לחוזים, קשה לי להאמין שלמסי אכפת מכסף אחרת יש מספיק קבוצות שישלמו לו יותר. אני בכלל מאמין שמסי לא מרוויח הכי הרבה מהמועדון, אלא מעסקים אחרים וחוזי פרסום שלא קשורים לברסה. הקשר שיש בין מסי לברסה הוא שונה-מדובר בקשר חזק. ברסה לקחה ממסי את השורשים אבל נתנה לו את ההזדמנות לחיים שהוא חי עכשיו, רצה הגורל, המזל, והיכולת האלוהית שלו וזה התפתח בצורה הכי טובה שאי פעם זה יכל להתפתח.

מצד אחד מסי נאלץ לעזוב את הבית, ארגנטינה, ותאמינו לי שזה קשה לכל ילד בטח שאתה ארגנטינאי כי הם מאוד דומים לנו-הם קשורים לבית. מסי חווה בטוח משבר זהות קשה, בטח כאשר כל הזמן מפקפקים בהיותו “צ’ה” בגלל שגדל בברצלונה בלה מאסיה ולא בשכונות של רוסריו. הוא היה בדרבי נגד אספניול, הם מבחינתם רוצים לראות אותו בדרבי נגד רוסריו סנטרל.
מצד שני, בארגנטינה אף מועדון לא הסכים לממן לו את זה. הם ידעו בידיוק למי הם מגיעים, הם ידעו שברצלונה תוכל לממן ואם מסי ירשים אותם זה כסף “קטן” בשבילם, אבל מסי כילד לעולם לא לקח את זה כמובן מאליו. הוא ידע בידיוק שברסה הצילה לו את הקריירה, ולא משנה בכמה תארים אישיים הוא יזכה-זאת בידיוק הסיבה למה התארים הקבוצתיים חשובים לו ולמה בשלושער הראשון שלו נגד מדריד הוא חגג עם נשיקה לסמל אחרי שבפעם הראשונה הוא הקדיש לדוד שלו, הפעם השניה הוא פשוט חגג, ובפעם השלישית הוא נישק את הסמל. פעם שלישית גלידה. תסתכלו על החתימה שלי, לא סתם שמתי את הפעמיים האלה-זה מהפעם הראשונה, ואחת מהפעמים האחרונות. לא משנה מתי ובאיזה תקופה, עם המון תארים או מעט תארים, מסי תמיד דואג להראות איפה הלב והראש שלו, וזה בסמל.

לדעתי, כיום, מסי לא חייב למועדון כלום. הוא “שילם” את חובו בריבית דריבית. אבל מצד שני, איך לעזאזל אפשר “לשלם” למועדון שנתן לך הכל? המון שחקנים לא היו סובלים את מה שקורה בברסה, ובכלל מסי בפרט כאישיות בספרד. הפרשות מיסים, העיתונאות, הצרות עין, הנשיא המזורגג שהכתים את המועדון וניסה למכור את מסי, המון שמועות סביב, האכזבה בנבחרת, המאמן שלו מהנערים שמת מסרטן, ומעל הכל הבעיות הרגילות שיש לשחקן ברמתו-תחושת מיצוי וסקרנות לליגה אחרת וסגנון אחר. אין בכלל יכולת לתאר כמה קשה להיות מסי.

(moshe34) #4527

מסי כובש שער ניצחון מול סוארז ואורוגאי:
ארגנטינה מנצחת 1:0 ועולה לראשות הבית.
(חפיסטו איש המשחק בעיני)
[TW]771520469258407936[/TW]