ליאו מסי: לא רע הילד הזה

ברצלונה

(smer2008) #4479

[QUOTE=ronaldaniho;1686604]רשמו בבארסה מניה שזה סתם המצאה.[/QUOTE]

אני בוחר להאמין לוושינגטון פוסט, יורוספורט, ESPN, וכו’.

(San Sunny) #4480

חייב לומר כמה דברים על פרשת מסי:

מסי החזיר את ה-4.1 מיליון אירו שהוא העלים מרשות המסים בין 2007 לבין 2009 (כשהוא היה בן 18-21) והוא שילם עוד 5 מיליון אירו כקנס. באופן דומה גם פעל מוריניו כשהואשם בהעלמת מס בין 2010 לבין 2013 כשהיה בריאל מדריד, באופן דומה לעוד הרבה דמויות מפורסמות בעול הספורט כגון נדאל, צ’אבי אלונסו, קאסיאס ואחרים.

מסי אשם על כך שהוא לא ידע על מה הוא חותם בגיל 18. למרות זאת, המופע התקשורתי שעושים מהמשפט הזה זה הרבה בגלל היותו השחקן הגדול בעולם, השחקן הגדול בהיסטוריה, זה להרוג את התדמית שלו רק כדי להמשיך עם הקרקס הזה.

מסתבר ששחקן כדורגל, ללא שום תואר או השכלה, שיודע לעשות רק דבר אחד כל חייו, לשחק כדורגל, הפך לגאון ברמאות. ילד, נער צעיר שניהל מאפיה שלמה של העלמת מסים. זה לפחות מה שכולם מעמידים פנים. ובו זמנית, אינפנטה כריסטינה, דמות ציבורית בספרד, נסיכה ומנהלת בנק, הואשמה בהעלמת מס והלבנת כספים בהיקף רחב הרבה יותר וכל האישומים נגדה בוטלו - היא הייתה בכלל יכולה להיכנס ל-11 שנים בכלא. היא בכלל לא ידעה כלום על העסקים שהיא בעצמה ניהלה, זה הטיעון שלה, ואיכשהו זה מתקבל ביותר הבנה, אולי כי בית המלוכה הספרדי חטף ירידה חדה באהדה כלפיו. ושתבינו שמדובר באישה עם תארים בינלאומיים, דירקטורית בבנק לה קאישה, מהגדולים בספרד.

רואי החשבון הקודמים של מסי ניתקו עמו את הקשר לגבי תשלומי המס שלו, והתובעים הגיעו למסקנה שמסי לא ידע על הטעויות שאביו עשה, שהוא לא היה מודע לעניין והגביל את עצמו ללשחק כדורגל. למעשה מנצלים את הטעויות של רואי החשבון שלו כדי לנפץ את התדמית שלו.

למרות זאת, האנשים בחלונות הגבוהים בספרד לא רוצים להיפרד כידידים. פרקליטת המדינה, מרתה סילבה לפוראטה התעקשה שהמשפט של מסי ימוצה עד תום. היא מנדרילית ידועה שכיהנה בדירקטוריון של הקבוצה במשך שנתיים, חברה קרובה של פלורנטינו והיא אפילו בת של שר בממשל של פרנקו.

מסי תורם המון מס לספרד. הוא מרוויח עשרות מיליוני אירו בשנה ומשלם כ-50% מכך כמסים. ההערכה היא שהוא שילם למעלה מ-100 מיליון אירו במסים לספרד. ערכו של מסי מוערך בכ-200 מיליון אירו. לצורך ההשוואה, פלורנטינו שווה 2 מיליארד. החברה שלו מגלגלת 4 מיליוארד אירו כל שנה, הוא משלם רק 1% של מסי ורק ב-2015 יצר 71 חברות בת שנמצאות ברחבי העולם. האם תשמעו על כך מילה בתשקורת? בספרד? ברור שלא.

האויבים של מסי ושל בארסה בחיים לא יתנו לפרצה כזו קלה להישאר יתומה, והם ינצלו אותה כמה שאפשר. ספרד מושחתת מהיסוד, בכל מוסדותיה. יש קשרים וקומבינות והכול מתנהל כמו שוק. השופט משתמש בטיעונים חצי רציניים וזה מתכון לאסון עצום שנופל על מסי, כמו שכולם שם רוצים.

וכמה זה מייאש לנסות להסביר לאנשים את החוק בספרד. לעבור על החוק לא בהכרח הופך אותך לאסיר. בספרד, בעבירות מס שגזר הדין שלהן הוא עד שנתיים בכלא, ניתן להמיר אותם בקנס, וזה בדיוק מה שגם לאו וגם חורחה הולכים לעשות. 2 מיליון לאו, 1.5 מיליון חורחה, והסיפור נגמר.

אפילו אחותי, שמבלה בחו"ל לפני הגיוס, ואמא שלי שלחו לי הודעות מודאגות. תרפו ממני. :’(

(tom01) #4481

משהו אחד שלא מסתדר לי- הרי לפני שבוע מסי זוכה מכל ההאשמות שהיו נגדו והמשפט המשיך להתנהל בנוגע לאבא שלו, כעת שניהם מורשעים. איך ייתכן הדבר??

(aldrrian) #4482

כל הסנגוריה הזו סביב מסי נראית לי מאוד מגוחכת.
אני חושב שהוא השחקן הטוב בהיסטוריה ואני נהנה לראות אותו משחק ומקווה שיזכה בכמה שיותר תארים. ממש הייתי מדוכא אחרי הקופה.
מצד שני, כל היומרנות הזו שבלהבין את התהליכים ברשויות הספרדיות והאם מסי ידע או לא ידע (אני אתן לכם רמז - אנשים בדר"כ יודעים שהם מעלימים מס ואם יש להם עורך דין טוב ומנוסה מספיק הוא יידע להציג את זה כאילו לא ידעו. הוא לא ילד קטן או מפגר, הוא כנראה שם לב מה בערך נכנס לחשבון הבנק ואיך הולך תשלום מיסים) נראית לי אמוציונלית ולא רלוונטית.

(Ehud) #4483

באמת נראה לך שמסי מתעסק בכסף שלו? נראה לך שכל ספורטאי או סלב בסדר גודל שכזה נכנס לחשבון בנק שלו כמוני וכמוך? ממש לא.
בדיוק בשביל זה יש להם רואי חשבון, בדיוק בשביל זה להם אנשים שזה העבודה שלהם, או שנראה לך שמנכ"ל אפל או מאזדה בודק את חשבון הבנק שלו כל יום.

הסנגוריה על מסי מתבצעת שבצד השני עושים ממנו שעיר לעזאעזל, ככה זה יש אנשים שמעדיפים להגיד את האמת בזמן שעיתונות הספורט בארץ מחפשת רייטינג וכותרות מפוצצות לקליקביטים, אם ה"סנגוריה" הזאת לא תתבצע מישהו בסוף (וזה גם ככה קורה) עוד יאמין להם.

(Shusaku) #4484

בוא נגיד שמסי ידע. אז גם מוריניו ידע, גם הבת של המלך קודם ידעה, גם צ’אבי אלונסו וקאסיאס ידעו. למה אף אחד מהם לא קיבל עונשי מאסר בפועל?

(Mendieta) #4485

אנשים חושבים שאנשים בסדר גודל של מסי נכנסים לחשבון בנק שלהם, כמו בני אדם רגילים. אתה גם חושב שהוא מכבס ומבשל בבית? אתה חושב שאנטונלה רבה איתו על זה שהוא גומר את המים החמים או לא מוריד את הזבל? או שהוא והיא עושים תורנות על שטיפת הבית?

אנשים בסדר גודל של מסי שוכרים אנשים שינהלו להם את החשבון. המדינה תמיד תמצא דרך לזיין את האנשים הכי מרוויחים במדינה שלה-בין אם זה ישראל או ספרד. בסופו של דבר הם שוחטים לו את הכיס, ועדיף שהוא לא יודע כמה. אין לי ספק שלא מוריניו ידע, לא אלונסו לא נדאל וגם לא מסי ידעו. הם שכרו אנשים לעשות את זה, והם בגדו באמונם או שהמדינה כרגיל מצאה איך לסחוט מהם עוד.

(aldrrian) #4486

מה האינטרס של רואי חשבון לסכן את עצמם ולהמנע מתשלום מיסים? זה הרי גם ככה לא כסף שלהם ואם מישהו מרוויח זה רק הלקוח.
יש הבדל ענק בין לבשל לבין להיות מודע לסכומים שאתה מרוויח ומשלם. בואו לא נגזים. ואם מסי מרוויח מזה שהוא מעלים מיסים - כנראה שהוא גם מודע. ואני גם לא בא עכשיו בקטע שיפוטי - הרבה אנשים מעלימים מיסים, זה מפתה. וברור שעצם זה שהוא מפורסם שמה אותו בבדיקה מתמדת ולרשות המיסים יש אינטרס לתפוס אנשים מוכרים מאחר ויש לזה אספקט הרתעתי.

אבל מה לנו ולזה? למה שנאמין שמעלו באמונו? איזו סיבה סבירה יש לחשוב ככה? ובשביל מה מעלו? בשביל שהוא עצמו ירוויח יותר?
אין פה עניין של לזיין או לא לזיין. יש יותר אנשים עשירים שאין להם בעיות עם מיסים. פשוט אתה לא שומע על כל בן אדם עשיר שמשלם מיסים - זה לא מעניין.
ייצא זכאי - יופי. לא ייצא זכאי - סבירות גבוהה למדי שרימה. קטונתי - נסו גם.

עזבו אותכם משטויות.

(moshe34) #4487

רוב האישום נגד מסי מתרכז בזמנים שהוא היה נער בן 18 19, שירים פה מישהו יד אם ב גיל 18 הוא ידע בערך מה זה תשלומי מיסים ואיך לשלם אותם.
הוא כדורגלן של חייו מסתובבים סביב מגרש הכדורגל.
אין לו השכלה בתחום או ניסיון כלשהו בזה.
בשביל זה הספורטאים האלו שוכרים סוכנים או רואי חשבון שיתעסקו עם זה.
ואני לא יודע אם אתה רציני או נאיבי בשאלה מה יש לרואי חשבון שלו לשקר.
אולי הם רוצים לגזור קופון? אולי הם רוצים לכסות על פעולות שהם עושים?
אם אתה חושב שמסי הוא מאפיונר שכל חייו גונב כסף מפועל קשה היום הספרדי. זה פתטי.
מסי הוא משלם המיסים מספר אחת בספרד (הספורטאי).

הבעיה עם מסי שבמקום שהוא יתחיל להבין שמנהלים לו את הקרירה חובבנים, הוא ממשיך בשלו מתוך נאמנות עיורת עם אבא שלו.
ולא מעסיק כמו רונאלדו סוכן כמו מנדש.
זה די ברור שרשויות המס הספרדי מחפשים שעיר לעזאזל לתלות על העץ ומסי הוא הקורבן המושלם.
אבל מה שחבל פה שהמשפחה של מסי מספקת להם את החבל…
מסי אחרי שהפרשה התחילה חייב היה לחפש סוכן או מנהל חזק שינהל לו את הקרירה בלי כל השטויות שנעשות בשמו.
אבא שלו רשלן, שהמיט אסון על התדמית של מסי.

ודרך אגב, כן אני לא מתבייש בזה, וכל היפי נפש שיקפצו לי.
מסי הוא ספוראי ענק אצלי בלב, ועל כל מה שהוא העניק לי ועל כל רגעי האושר אני בתמורה יתן לו להנות מהספק.
אז אני מאמין לו, שהוא מספר שלא היה לו שום כונת זדון או כונה רעה.

(aldrrian) #4488

[QUOTE=mos34;1686809]

[/QUOTE]

כנראה הרבה פחות נאיבי מלהאמין שאין למסי סיבה לשקר…

מידע נסיבתי ולא באמת רלוונטית. אני אגב מצטער אם אני פתטי בעינייך.

הבעיה עם מסי שבמקום שהוא יתחיל להבין שמנהלים לו את הקרירה חובבנים, הוא ממשיך בשלו מתוך נאמנות עיורת עם אבא שלו.
זה די ברור שרשויות המס הספרדי מחפשים שעיר לעזאזל לתלות על העץ ומסי הוא הקורבן המושלם.
מסי אחרי שהפרשה התחילה חייב היה לחפש סוכן או מנהל חזק שינהל לו את הקרירה בלי כל השטויות שנעשות בשמו.

מסי הוא ספוראי ענק אצלי בלב, ועל כל מה שהוא העניק לי ועל כל רגעי האושר אני בתמורה יתן לו להנות מהספק.
אז אני מאמין לו, שהוא מספר שלא היה לו שום כונת זדון או כונה רעה.

על כל פנים, אני מניח שמי שאכן לא מתבייש להודות שיכולת הסקת המסקנות שלו מתבססת על החיבה שלו לספורטאי - מין הראוי שהדעה שלו תלקח בכל הרצינות. הרי ברור שהוא מכיר את התיק על פרטיו, מבין ברמת אנשי המקצוע שמסי העסיק ומבין פרקטיקות של חוקי מס לעומקן. הייתי גם מספר לך שמנדש כנראה לא מנהל לרונאלדו את המיסים אבל עזוב קטנות. הרי הויכוח הזה הוא לא בפרטים שאנחנו יודעים או מבינים - הוא לצורך כתיבת שורות.

(Artur Kopit) #4489

[QUOTE=mos34;1686809]רוב האישום נגד מסי מתרכז בזמנים שהוא היה נער בן 18 19, שירים פה מישהו יד אם ב גיל 18 הוא ידע בערך מה זה תשלומי מיסים ואיך לשלם אותם.
הוא כדורגלן של חייו מסתובבים סביב מגרש הכדורגל.
אין לו השכלה בתחום או ניסיון כלשהו בזה.
בשביל זה הספורטאים האלו שוכרים סוכנים או רואי חשבון שיתעסקו עם זה.
אולי הם רוצים לגזור קופון? אולי הם רוצים לכסות על פעולות שהם עושים?

אז אני מאמין לו, שהוא מספר שלא היה לו שום כונת זדון או כונה רעה.[/QUOTE]

אתה עושה ממסי דפ"ר גמור.הבן אדם בעל מסעדות מצליחות בספרד,הספונסר הראשי של אדידס ועוד אינספור ספונסרים אחרים.
אז בוא לא נהפוך אותו למה שהוא לא.

בנוגע להעלמת המס של אחרים בספרד,לא מצאתי העלמת מס שקשורה במוריניו.אבל אלונוסו,וויה וקאסיס שילמו קנס ולא היה כזה סיפור איתם.
מסי זה שונה-אחרי הכל הוא מסי,יש יותר פירסום והצלחה יחסית לאחרים שציינתי למעלה,קשה לי להאמין שיש אדם בעולם אשר לא מכיר את מסי.

Sent from my ONE E1003 using Tapatalk

(שי) #4490

[QUOTE=smer2008;1686651]http://www.mundodeportivo.com/futbol/la-liga-bbva/20160704/402962221989/cristiano-ronaldo-espero-que-messi-vuelva-a-la-seleccion-lo-necesita.html

אני בוחר להאמין לוושינגטון פוסט, יורוספורט, ESPN, וכו’.[/QUOTE]

כל המקורות שציינת פשוט מתחקים אחרי מקור עלום בפורטוגל שמצטט את התקשורת הארגנטינאית (חשבון טוויטר שנסגר כבר). אין סימוכין של וידאו, קול, ראיון קדם משחק, ראיון פוסט משחק, כלום ושום דבר.

ברוך הבא לאינטרנט במאה ה-21. באתרי הספורט משקיעים בתוכן איכותי, אבל גם בתוכן קליק-בייט, כמו במקרה הנ״ל.

[RIGHT]הבן אדם בעל מסעדות מצליחות בספרד[/RIGHT]

מסעדה אחת בתהליכי הקמה לא הופכת אותו למקדונלדס.

[RIGHT]הספונסר הראשי של אדידס[/RIGHT]

מסי משלם לאדידאס?

[RIGHT]לא מצאתי העלמת מס שקשורה במוריניו[/RIGHT]

לא חיפשת מספיק טוב.

(aldrrian) #4491

[QUOTE=שי;1686824]

מסי משלם לאדידאס?

[/QUOTE]

הנקודה שלו, אני מאמין, היא שכל ניסיון להפוך את מסי לילד קטן (על גבול המפגר) שרק מנהלים בשבילו הכל הוא לא ענייני במקרה הטוב ומעליב במקרה הרע.
ושוב, אני לא אומר את זה כי אני חושב שבהכרח שהוא אשם. אני פשוט מרגיש שהדיון פה מתקיים על מינימום יידע.

(San Sunny) #4492

אלדריאן, אולי לא קראת את מה שכתבתי: ההאשמות הן על תקופה בה היה עד גיל 19. אז הוא באמת היה ילד קטן. כן, במונחים של ניהול עסקים, בן 18-19 זה ילד קטן, מאוד, וזה לא מעליב אף אחד.

(אוהד כדורגל) #4493

איך אתם אוהבים את העיסוק הזה מסביב לכדורגל, לכולם ברור שלכלא הוא לא יכנס בדיוק כמו שמסצ’ראנו לא נכנס, למי אכפת מה הוא עושה בחייו האישיים ? מעניין אותי רק מה קורה על מגרש הכדורגל ואני לא מבין למה צריך להתעסק בספקולציות האם מסי בכלל יודע את הקוד האישי שלו כדי לראות את העובר ושב באתר [B]Banco Sabadell , [/B]​באמת מיותר כל ההתעסקות הרכלנית הזו.

(Artur Kopit) #4494

[QUOTE=שי;1686824]כל המקורות שציינת פשוט מתחקים אחרי מקור עלום בפורטוגל שמצטט את התקשורת הארגנטינאית (חשבון טוויטר שנסגר כבר). אין סימוכין של וידאו, קול, ראיון קדם משחק, ראיון פוסט משחק, כלום ושום דבר.

ברוך הבא לאינטרנט במאה ה-21. באתרי הספורט משקיעים בתוכן איכותי, אבל גם בתוכן קליק-בייט, כמו במקרה הנ״ל.

מסי משלם לאדידאס?

לא חיפשת מספיק טוב.[/QUOTE]
לא יודע ספרדית,צר לי.

אדידס משלמים לו סכומים מכובדים.
הבן אדם הוא הספורטאי השני הוא כי מרוויח בעולם.
אי אפשר להיות פקק ולהרוויח כאלה סכומים.

(Ehud) #4495

[QUOTE=Artur Kopit;1686844]

אי אפשר להיות פקק ולהרוויח כאלה סכומים.

Sent from my ONE E1003 using Tapatalk[/QUOTE]

ספר את זה לכל הספורסטארים הדרום אמריקאים שלא סיימו בית ספר ולא יודעים אנגלית (אנגלית בכלל לא הייתה מקצוע חובה בביתי ספר בארגנטינה עד לפני 6 שנים).
קרלוס טבז לא יודע כן או לא באנגלית, זה לא מנע ממה להרוויח סכומי עתק בשתי המנצ’סטריות, למה? נכון הוא ידוע לשחק כדורגל לא לנהל בנק.

(Artur Kopit) #4496

[QUOTE=Ehud;1686895]ספר את זה לכל הספורסטארים הדרום אמריקאים שלא סיימו בית ספר ולא יודעים אנגלית (אנגלית בכלל לא הייתה מקצוע חובה בביתי ספר בארגנטינה עד לפני 6 שנים).
קרלוס טבז לא יודע כן או לא באנגלית, זה לא מנע ממה להרוויח סכומי עתק בשתי המנצ’סטריות, למה? נכון הוא ידוע לשחק כדורגל לא לנהל בנק.[/QUOTE]
אני מדבר על הסכומים שמסי עושה.
חבל שאתה נתפס על משפט אחד מטקסט שלם.

(Ehud) #4497

[QUOTE=Artur Kopit;1686902]אני מדבר על הסכומים שמסי עושה.
חבל שאתה נתפס על משפט אחד מטקסט שלם.

Sent from my ONE E1003 using Tapatalk[/QUOTE]

ליתר כבר הגיבו לך לפני, אתה ממשיך במגמה שמסי מנהל את כל העולם ואחותו מכיסא הסנדק הדיקטטורי שלו, אבל זה כבר בעיה שלך.

(Mendieta) #4498

בקרב אוהדי ריאל ושונאי מסי תמיד הייתה דעה שמסי הוא דיקטטור. אף פעם הם לא המצליחו להוכיח זאת או לתת לזה סימוכין, אבל תמיד התייחסו לזה כאילו מדובר בעובדה גמורה. אף פעם לא הבנתי את הקטע, אם השחקן שלכם מתחרה במסי מבחינה מקצועית, זה אומר שהשחקן הזה בעל אופי מגעיל? למה לא להגיד “אני חושב שרונלדו יותר טוב, אבל מסי באמת כספורטאי הוא צנוע ושקט”.

שיחשבו מה שהם רוצים. מסי גם בטח הולך להוציא כסף מהבנק מהמכונה.