ליאו מסי: לא רע הילד הזה

ברצלונה

(agalma) #4458

מסי עשה את מה שהוא תמיד עושה, תוקף את היריב ואז חולף על פניו. הוא עוד יזכה במקום של כבוד גם בלי הגביע, ולזה אני קורא שפיות.

notevayaslio

(ganjo) #4459

מסי התחיל את הקריירה שלו כ’מראדונה הבא’. כשאתה מתחיל עם תואר שכזה מן הסתם אתה תיתקל באינספור אנשים שיגידו - לא הוא לא המראדונה הבא. כי מראדונה יש רק אחד. ואז לאט לאט מסי משכנע את העולם כולו ואת ארגנטינה שלא רק שהוא משתווה לו - אלא שהוא אפילו טוב ממנו. רק מה? חותמת אחת חסרה. כל מי שמבין בכדורגל, ובארגנטינה מבינים חיים ונושמים כדורגל, מבין שבעניין החותמת הסופית מסי לא תלוי רק בעצמו. הוא את שלו מהבחינה הזו עשה מצוין - הוא הוביל את הנבחרת לשלושה משחקי גמר ברציפות. מהבחינה הזו הדיבורים על התפטרות של טאטה, או הביקורת שנשמעת כלפי הנבחרת הם בכלל לא במקום.

נחזור למסי - מסי הוא לא הכוכב הארגנטינאי הרגיל. הוא לא בא מהרחוב, הוא לא מדבר פוליטיקה, והכי חשוב - הוא לא גדל בארגנטינה. ברור שלקהל הארגנטינאי לקח זמן ללמוד להכיר אותו ולהעריך אותו, וברור שמבחן הנבחרת הוא מבחן חשוב. ברור שזה לא קרה באופן מיידי, ברור שהוא ספג ביקורות במהלך הזמן (גם בואו נודה - לקח לו זמן להביא את היכולות שלו לידי ביטוי בנבחרת). אבל מי לא ספג ביקורת? המינוי של מראדונה למאמן ארגנטינה לא ספג ביקורת? הכישלון של מראדונה כמאמן לא ספג ביקורת? במונדיאל של 94 מראדונה לא ספג ביקורת? הפליטה האחורנה שלו עם פלה לא ספגה ביקורת? אין אדם שהוא חסין ביקורת, אבל אם יש מישהו שהכי מתקרב להיות חסין ביקורת בארגנטינה הרי שזה מסי.

החלטה של שחקן לפרוש מהנבחרת לפני שסיים את הקריירה וכשברור שיש לו עוד הרבה מה לתת אמורה לגרור אחריה ביקורת חריפה אבל לא שומעים כזו בארגנטינה. כולם עצובים בשבילו, כולם מזדהים איתו, כולם רוצים לשכנע אותו לחזור וכולם גם רוצים לתת לו את הזמן שהוא צריך. לכל שחקן אחר היו עושים את המוות - לא למסי. שלא לדבר על ההתעלמות הכמעט מוחלטת משאר הפורשים עד כה.

מה שאותי מרגיז זה שכל פעם שמדברים על ארגנטינה מדברים כאיל וזה איזה עם נחות חסר לוגיקה שרק מעריץ את מראדונה. זה לא נכון. גם אם יחזרו על זה 30000 פעם זה עדיין לא יהיה נכון. גם אם מישהו חזר מטיול בארגנטינה ודיבר עם נהג מונית - זה לא נכון. באופן כללי מסי הוא הדמות הכי אהודה בארגנטינה כיום ובשנים האחרונות. אי אפשר בכלל להתווכח עם זה.

(אסף-בארסה) #4460

ליאור, מסי אכן מקבל תמיכה מפתיעה עכשיו בארגנטינה אבל זה קרה עכשיו, אחרי שפרש.

טענת שמסי מרגיש מוערך בארגנטינה ולא סובל ממהביקורת, ורצית דוגמא מהחמש שנים האחרונות, אז הנה לך, ראיון מדצמבר האחרון. כבר הסכמנו שאתה יודע ספרדית:

(Ender) #4461

קשקושי מסי / גיל שלי (דה באזר)

(ganjo) #4462

אבל אסף שים לב לטון הכללי של הריאיון… מסי כולו מחוייך מספר על כמה חשוב לו לזכות עם הנבחרת, מבקר את אלה שאומרים ‘שחקו עם ביצים’ כאילו שכדורגל משחקים עם הביצים. הוא לא מדבר על ביקורת מיוחדת או אישית כלפיו וגם אם כן אז ממש בחיוך ובקטנה… אתה לא רואה כאן שחקן ממורמר ופגוע או סובל… ברור שכל אדם בקליבר שלו יהיה חשוף לביקורת כלשהי, אבל עם השנים יש פחות ופחות כזו. אני זוכר שכבר במונדיאל של מראדונה כתבתי פה בעקבות המון בעיות שהיו שהתקשורת כולה פרגונים ושאת הביקורת יעבירו רק בסוף. בארגנטינה כמו בישראל ה’שקט יורים’ הוא דבר מקובל מאוד. השתרשה לה תפיסה לפיה ארגנטינאים הם מטומטמים שלא רואים כמה מסי אדיר - אני בסך הכל אומר שהם רואים מצויין. מטומטמים יש בכל מקום.

אגב, אחלה ריאיון - אם יש לך עוד כאלה אשמח

(moshe34) #4464

להם יש את ריי ולנו יש את שגיא “פרשן גם לא של שתי משחקים” כהן
אני אוהב את ריי:
[TW]748351960877785088[/TW]

(agalma) #4465

לא יודע, לדעתי הודעת העזיבה שנאמר עליה שהיא ‘ברגע של סערת רוחות’ או בלהט הרגע, הוא למעשה אי היכולת של מסי להכיל את החמצת הפנדל שלו עצמו. כלומר, זה נכון שזה הוא ועוד 10, וכדאי היה שיהיו עוד גברים שידעו להילחם איתו וגם להבקיע (מסצ’ה זה לא מספיק), ייתכן גם וחלק מהעם הארגנטינאי בז למסי, קנאי למסי, או שחלק אחר סוגד לו מעריך אותו וכו’. אבל בשורה התחתונה מה ששבר את הקש, הייתה החמצת הפנדל שלו עצמו. אני מניח שאם היה מחמיץ וארגנטינה היתה מנצחת, הוא היה שם על זה זין, אבל כשהכל מתחבר להכל, ההחמצה שלו, היתה מסמר בארון, עבורו. דווקא שם, עם כל הניסיון שיש לו הייתי מצפה ממנו לשים את ההחמצה בפרופורציות הנכונות, להתייצב ולהגיד- כשלנו בלקיחת הגביע, אבל היינו טובים בתחרות הזו, ננסה בפעם הבאה.
אין הבדל בין- אני לא סופר גביעים על הישגים אישיים, לבין לפרוש כי החמצת פנדל. לעזאזל, אתה מסי, אתה גאון כדורגל וגם ספורטאי על, אתה יודע שזה לא רק הגביע, זו גם הדרך, על זה לא מקבלים גביע אבל אם רוצים את המונדיאל, צריך להתבגר.

גביע או שזוכים ביחד או שמפסידים ביחד. אין היגיון בפרישה.

(Uriah) #4466

אני באמת ובתמים מרחם על האקס של הבחורה איתה אני יוצא, מכיוון שאין אף אחת שבכלל מגיעה לקרסוליה: אם לארגנטינאים יש טיפת שכל הם הופכים את המדינה בשביל שמסי ירגיש מוערך.

בכל מדינה סבירה ליאו צריך להיות אלוהים, אם הפרעוש היה נולד ישראלי הוא יכול היה לגרום להסכם שלום עם הפלסטינים ואני נשבע שאני לא מגזים: ההשפעה שלו מבחינת תרבותית היא רחבה באופן חסר תקדים.

(רון קעקועים) #4467

אל תדאג, אני מבטיח לך שהוא לא יעבור לנבחרת ברזיל.

(ganjo) #4468

[QUOTE=Uriah;1685869]

בכל מדינה סבירה ליאו צריך להיות אלוהים[/QUOTE]

אל תדאג הוא לגמרי אלוהים בארגנטינה. החטא היחיד של הארגנטינאים זה שהם עוברים על הדיבר השני ויש להם עוד אלוהים.

(Uriah) #4469

אלוהים שמסניף קוק ותומך בדיקטטורים אבל מה - הוא “עממי”.

אמנם אני לא חשוף כמוך אבל התחושות שלי הן שמסי תמיד זוכה להמון ביקורות בארץ מולדתו, מכיוון שזה פשוט נח.

(ganjo) #4470

מה רע בלהסניף קוק? אני בשנים האחרונות כמעט ולא מוצא פרומיל של ביקורת על מסי. ברור שאני מניח שברחוב לא חסרים כאלה שיבקרו אחרי הפסדים (כמו שבפורטוגל יש שיבקרו את רונאלדו או בברזיל את ניימאר) אבל שוב, מי שהכי מתקרב לדרגת אלוהים בארגנטינה הוא מסי. עד כדי צביעות מסויימת - כשמסי תוקף את ההתאחדות יומיים לפני הגמר זה בסדר גמור - כשקון אגוארו עושה את זה באים אליו בטענות. כשמסי מחטיא פנדל אף אחד לא אומר מילה (אלא אם בצורת הזדהות עם האומללות של מסי) - כשהיגוואין מחמיץ באחד על אחד התמונה מופיעה בכל העיתונים כאחת מהסיבות להפסד. כשאלוהים מספר 1 מלכלך על אלוהים מספר 2 כולם מבקרים את הראשון.

(Uriah) #4471

להסניף קוק כאדם פרטי? אין לי דיעה מגובשת.
להסניף קוק כספורטאי? זה פשוט לזרוק זין על המדינה אותה אתה מייצג.

(Mendieta) #4472

מהטיול שלי בארגנטינה למשך חודש וחצי ואחרי זה גם טיילתי עם ארגנטינאים בכל פרו וברזיל, אני חושב שאני צריך לתת את הדעה שלי.

הדור המבוגר יותר שייך למרדונה. אין ספק. מי שחושב שלא הוא אידיוט-לא מעניין אותם עשה קוק או לא, לא מעניין אם אם הוא רצח. ככדורגלן, מה שהם ראו בעיניים שלהם ומה שהוא נתן להם מתעלה על מסי. הוא פצ’ו פריו בשבילם, הוא לא חלק מהם ומעל הכל, הוא לא נתן תואר לנבחרת שלהם. מרדונה הוא יותר ארגנטינאי טיפוסי-חולה נפש שגדל בארחנטינוס, מגיע ממשפחה ענייה מאוד, משך המשיך לעוד קבוצה “בינונית” כמו נאפולי והוביל אותה להישגים ובנבחרת גם זכה בגביע העולמי כשהוא מקלל את האיטלקים ששורקים לו בוז בהימנון, עם וגם שבר לבבות עם בכי במשחק השני. הוא המרדן האולטימטיבי, והארגנטינאים אוהבים רגש. מרדונה הוא כולו רגש, ולכן הם מתחברים אליו יותר מלמסי שיש לו פוקר פייס. לכן, לא משנה בכמה תארים מסי יגע בברצלונה וכמה מהלכים משוגעים, מבחינתם מרדונה מעליו. נקודה. מרדונה גם מעל אלוהים, הוא בעצם אלוהים.

הדור החדש זה משהו שונה, והוא מתחלק לחצי חצי-חצי אחד שאוהב את מרדונה ועדיין חושב שהוא טוב יותר ממסי כי בשבילם גביע העולם זה המדד הקובע, והחצי השני שאומר שמרדונה כבנאדם הוא חתיכת חלאה, שבוגד באישתו ומסניף קוק ויש לו ילדים בכל העולם, והוא סמל רע לארגנטינה והם מנסים לשנות את התדמית הזאת ומקווים שילדים לא ילכו אחריו, ואומרים שמסי ככדורגלן וכבנאדם יותר טוב ממנו.

אם תשאלו את אוהדי בוקה אגב, האמיתיים, הם יגידו לכם שריקלמה שם את שניהם בכיס הקטן. ככה זה הארגנטינאים, המון רגש.

כמו שאוריה אמר, יש הבדל בין הדברים שאתה עושה כבנאדם פרטי ללא מחוייבות, ויש הבדל בין הדברים שאתה עושה שאתה מודל לחיקוי או במקרה של מרדונה אלוהים.

מסי הוא לא אלוהים בארגנטינה. אין לו את מה שיש למרדונה מבחינת הערצה.

(ganjo) #4473

[QUOTE=Mendieta;1686042]הוא פצ’ו פריו בשבילם, הוא לא חלק מהם ומעל הכל, הוא לא נתן תואר לנבחרת שלהם. מרדונה הוא יותר ארגנטינאי טיפוסי-חולה נפש שגדל בארחנטינוס, מגיע ממשפחה ענייה מאוד[/QUOTE]

כן והרי ידוע שארגנטינאים טיפוסיים הם חולי נפש עניים שגדלו בארחנטינוס… שביט, זה כמו שתייר יבוא לישראל ויחשוב שמוכרי השווארמה או נהגי המוניות הם מייצגי העל של ישראל…

(Aimarito) #4474

[QUOTE=ganjo;1686106]כן והרי ידוע שארגנטינאים טיפוסיים הם חולי נפש עניים שגדלו בארחנטינוס… שביט, זה כמו שתייר יבוא לישראל ויחשוב שמוכרי השווארמה או נהגי המוניות הם מייצגי העל של ישראל…[/QUOTE]

ובאופן מאוד רגיל רוב האוכלוסייה הם האנשים האינטילגנטיים והשקולים או האנשים הקולניים והחולי נפש?

אני באמת צריך לתת דוגמאות מישראל על מי הוא הרוב בד"כ?

(Mendieta) #4475

[QUOTE=ganjo;1686106]כן והרי ידוע שארגנטינאים טיפוסיים הם חולי נפש עניים שגדלו בארחנטינוס… שביט, זה כמו שתייר יבוא לישראל ויחשוב שמוכרי השווארמה או נהגי המוניות הם מייצגי העל של ישראל…[/QUOTE]

אני מתכוון לתקופה ההיא. אתה יכול להגיד שארגנטינה בתקופה ההיא הייתה במצב כלכלי טוב? עכשיו אתה לא יכול להגיד את זה. מרדונה בשבילם היה המרדן שנתן להם תקווה ועשה הכל לנבחרת-סימם את נבחרת ברזיל, כבש גול ביד לאנגליה ורימה אותם 4 שנים אחרי שאנגליה שחטה אותם במלחמה, ולאחר מכן גם כבש כשעבר קבוצה שלמה, קילל את הקהל האיטלקי “שלו” כשאלה שרקו בוז לנבחרת והוא בעיקר אהב את המדינה שלו והיה מוחצן מאוד. זה שהוא בא משכונת עוני וגדל בארגנטינה וגם בקבוצות בארגנטינה רק חיזק את הזהות של הארגנטינאים עם מרדונה.

כשהארגנטינאים המבוגרים מדברים על מסי הם אומרים שהוא הכי טוב בעולם, ללא ספק, אבל מה שמייחד את כולם גם את אלה שלא מתים על מרדונה, זה התשוקה שיש להם כשהם מדברים על מרדונה. הם מדברים עליהם בצורה שונה מבחינה מקצועית. כאילו מסי לא חידש להם כלום, אבל מרדונה המציא את הכדורגל…

(smer2008) #4476

אני לא יודע אם מישהו הביא את זה. אך במקרה שלא, הנה:

Cristiano Ronaldo: It hurts me to see Messi in tears

(ronaldaniho) #4477

[QUOTE=smer2008;1686600]אני לא יודע אם מישהו הביא את זה. אך במקרה שלא, הנה:

Cristiano Ronaldo: It hurts me to see Messi in tears

https://www.washingtonpost.com/news/early-lead/wp/2016/07/05/cristiano-ronaldo-it-hurts-me-to-see-lionel-messi-in-tears/[/QUOTE]

רשמו בבארסה מניה שזה סתם המצאה.

(moshe34) #4478

מסי ואביו הורשעו בעבירות מס ועונשם נגזר ב[B]תאוריה[/B] ל21 חודשי מאסר בפועל.
לפי כל הדיוחים, מכיון שאין להם עבר פלילי קודם והעונש הוא פחות משנתיים זה יומר לעבודת שרות או קנס כנהוג בספרד.
זה לא משנה או מפחית את האסון התדמיתי שמסי עובר עכשיו.
חבל שהוא לא מפיק לקחים מכל הפרשיות האלו ופשוט מעיף את אבא שלו לכל הרוחות מניהול הקרירה שלו.
בכל מקרה די שקוף שרשויות המס בספרד פשוט עושים הכל כדי “להשחיר” את התדמית של מסי עם הסחבת הזאת.
כל פעם שיש התפתחות חדשה במשפט שלו אני נזכר במשפט של נד סטארק ומשנה טיפה את המילים:
"brace yourself shitstorm is coming"
כמה זבל חדש שצץ בתקשורת כל פעם שיש התפתחות חדשה במשפט הלא נגמר הזה.