ליאו מסי: לא רע הילד הזה

ברצלונה

(moshe34) #4384

[QUOTE=suarez;1672409]aimarito

בקשר לשאלה שלך- וזה למה אני לא מאשים את לואיס אנריקה שלא סיפסל את מסי, הוא לא מסוגל לספסל אותו (לפחות לא מאז שנה שעברה אחרי המשחק מול סוסיאדד) אני מאשים רק את מסי שאם הוא לא היה יכול לשחק אז היה צריך לחשוב על טובת הקבוצה. הוא היה יכול לבקש חילוף ולא היו מבקרים את לואיס אנריקה.[/QUOTE]
אתה יודע מה היה קורה?
אם מסי מבקש חילוף או לא משחק היו טוענים שהוא בורח מאחריות ופחדן.
אי אפשר לנצח איתך.

(suarez) #4385

[QUOTE=mos34;1672421]אתה יודע מה היה קורה?
אם מסי מבקש חילוף היו טוענים שהוא בורח מאחריות ופחדן.
אי אפשר לנצח איתך.[/QUOTE]

תסתכל מה רשמתי בהודעה 3777 לביג לבובסקי, יכול ליהיות שהיו כאלה שמבקרים אותו, אבל לפחות היינו מרוויחים שחקן על הדשא.

(Aimarito) #4386

[QUOTE=suarez;1672409]aimarito

בקשר לשאלה שלך- וזה למה אני לא מאשים את לואיס אנריקה שלא סיפסל את מסי, הוא לא מסוגל לספסל אותו (לפחות לא מאז שנה שעברה אחרי המשחק מול סוסיאדד) אני מאשים רק את מסי שאם הוא לא היה יכול לשחק אז היה צריך לחשוב על טובת הקבוצה. הוא היה יכול לבקש חילוף ולא היו מבקרים את לואיס אנריקה.[/QUOTE]

ואז היו כועסים על מסי שהוא לא מקצוען ושם את כל הבעיות בצד ולא נמצא לצד הקבוצה בישורת האחרונה.

יש מחיר לשחקן שגורם להכל היראות פשוט ויציב ומעולם לא מתראיין על הבעיות שלו, אנחנו מתחילים להאמין שזה אמיתי. שהוא כןאמור להיות בשיא כל משחק, שהוא תמיד חייבלכבוש שער אחד יותר מכריסטיאנו, חייב להיות הכי טוב וכל עוד הוא לא פצוע הוא בהרכב, אחרת הביקורות מגיעות.

לא לחינם כל ספורטאי צריך פסיכולוג, נראה שככל שאתה משתפר התסביכים גדלים.

(suarez) #4387

[QUOTE=Aimarito;1672424]ואז היו כועסים על מסי שהוא לא מקצוען ושם את כל הבעיות בצד ולא נמצא לצד הקבוצה בישורת האחרונה.

יש מחיר לשחקן שגורם להכל היראות פשוט ויציב ומעולם לא מתראיין על הבעיות שלו, אנחנו מתחילים להאמין שזה אמיתי. שהוא כןאמור להיות בשיא כל משחק, שהוא תמיד חייבלכבוש שער אחד יותר מכריסטיאנו, חייב להיות הכי טוב וכל עוד הוא לא פצוע הוא בהרכב, אחרת הביקורות מגיעות.

לא לחינם כל ספורטאי צריך פסיכולוג, נראה שככל שאתה משתפר התסביכים גדלים.[/QUOTE]

שוב, תקראו את ההודעות כי כבר אני עונה על זה ואז כועסים פה שאני חוזר על אותם דברים.
אז אולי היו כאלה שכועסים על מסי, אז מה? בארסה חשובה יותר.
היו כאלה שהיו אומרים עליו שהוא לא מקצוען ולא מצליח לשים את הבעיות בצד בישורת האחרונה והחשובה? אז תאר לך מה היו אומרים אם היה נכנס לשחק בסוף והיה הולך על הדשא. אה…

(ביג לבובסקי) #4388

[QUOTE=Sasha;1672413]הנקודה היא שזה צריך לבוא ממסי עצמו ולא מלוצ’ו. ברור שאם לוצ’ו יעשה דבר כזה על דעת עצמו, יהיה תוהו ובוהו.
[/QUOTE]
זה מופרך לא פחות, ולא רק במשחק הנקודתי הזה. שחקן צריך לשחק - מאמן צריך לאמן - ובסופו של דבר, לקבוע בין היתר אם אותו שחקן ישחק או לא.

תחשוב על זה ככה: לברון ג׳יימס מגיע לגמר ה-NBA בפעם ה-100, ואומר לטיירון לו: ״שומע גבר, אני עייף/נשבר לי הז*ן/אחר, אני לא משחק.״

(Sasha) #4389

אגב, אני רק אניח את זה כאן - מבט על כל הפעולות של מסי:

• במשחק האחרון מול אתלטיקו:

• [B]בחצי שעה של משחק[/B], בניצחון 1-2 על אתלטיקו בתחילת העונה הנוכחית:

(Sasha) #4390

יש מקרא בצד ימין אבל שימו לב במיוחד לכוכבים הירוקים שמסמלים את כמות הפעמים שמסי הצליח לעבור שחקן (8 פעמים שהצליח לעומת 3 פעמים, בחצי שעה בלבד!) ולגיוון במסירות - בחצי שעה מסי הצליח להיות בכל מקום, למסור קדימה, אחורה, קצר, ארוך, לעומת המסירות לרוחב ובשטח מאוד מסויים שעשה במשחק האחרון.

(Aimarito) #4391

[QUOTE=suarez;1672427]שוב, תקראו את ההודעות כי כבר אני עונה על זה ואז כועסים פה שאני חוזר על אותם דברים.
אז אולי היו כאלה שכועסים על מסי, אז מה? בארסה חשובה יותר.
היו כאלה שהיו אומרים עליו שהוא לא מקצוען ולא מצליח לשים את הבעיות בצד בישורת האחרונה והחשובה? אז תאר לך מה היו אומרים אם היה נכנס לשחק בסוף והיה הולך על הדשא. אה…[/QUOTE]

זאת בדיוק הנקודה. שבכל מקרה יבקרו אותו כל עוד הוא לא בטופ, על זה שהוא משתתף, או לא משתתף זה לא משנה. העיניין של אם היה עדיף שהוא ישחק כן או לא, אתה צריך לבחור את האופציות שלך: האם מוניר עדיף? סנדרו? טוראן (שגם הוא לא מפגין יכולת שיא כרגע)?

העיניין הוא שזה מילכוד מבחינתו, וזאת חוכמה בדיעבד להגיד לו לא לעלות כשאין לך תחליף, שגם פה יש ביקורת לא קטנה על לואיס אנריקה שייבש שחקנים, לא דאג לרוטציות כשזה התאים וכ’ו. ה"כעס" כביכול עלייך הוא שאתה חושב שזה מגיע מזריקת ז*ן של מסי. אנחנו מציגים את זה שיש פה עוד דברים להתחשב בהם, אותם אתה מנסה לפסול ולחזור לאותו מסלול.

אני מניח שמהנקודה הזאת הדיון באמת ממצה את עצמו. מותר לך לשמור על דעתך ואנחנו על דעותינו. רק נקווה שהפרעוש יתאושש.

(ganjo) #4392

המשוואה של הדיון נראית כך:
בהינתן שמסי לא רץ ובארסה מפסידה = מסי עצלן
בהינתן שמסי לא רץ ובארסה מנצחת = מסי גאון

ועכשיו אני הולך להפתיע: אין קשר בין זה שמסי לא רץ לזה שבארסה הפסידה. השאלה היא לא למה מסי לא רץ אלא למה מסי לא טוב ואין לזה שום קשר לריצות שלו. עכשיו אפשר להתחיל את הדיון מחדש:wink:

(Dr.Domination) #4393

אני חושב שאי אפשר לפתוח בדיון על אם לשתף אותו או לא…
שחקן בסדר הגודל של מסי, לא יכול לא להופיע פיזית לרבע הגמר ביתרון שער ביתי שברירי.
נקביל את זה לעולם הכדורסל- אחת מחדשות הבוקר שאני זוכר כילד, דיברה על זה שג׳ורדן עלה לשחק עם שפעת וניצח.
אבל, את אבא של מייקל לא עמדו לזרוק לכלא (למרות שמותו גרם לו לעבור לזמן קצר לבייסבול).

באותה נשימה, אני לא חושב שאחת האופציות האחרות בהתקפה (מוניר, טוראן) הייתה מניבה משהו טוב יותר ממסי ב20% יכולת. מסי רחוק שנות אור מהרעב שהיה לו בעונה שעברה. למעשה, מאז החזרה מהפציעה, הוא לא בדיוק קרוב לזה… בואו לא נמכור לעצמנו לוקשים- הוא רחוק מאוד מהמאסטר פיס מול באיירן או גמר הגביע מול בילבאו.

מה שעובר על מסי, על ניימאר ועל סווארז זו בעיקר תשישות. אפשר להבין את זה מיידית כשהפיסטולרו שבדרך כלל עולה אחוז דיבוק, עולה אפרורי כל כך לכר הדשא.

ולגבי ההליכה שלו… מסי יכול ללכת על הדשא ולסיים עם צמד מול השוער הטוב בעולם (ע״ע באיירן אשתקד) ומסי יכול ללכת על הדשא ושנעוף מרבע גמר האלופות. זה סגנון המשחק שלו, זה מה שמונע ממנו פציעות וזה מה שהופך אותו לליאו מסי.

הגיל נותן את אותותיו ומסי שחוק מאוד ואם הייתם שואלים אותי, צריך להביא קיצוני ימיני וורלד קלאס ולהתחיל להסיט אט-אט את מסי אחורה לעמדת הקשר, עם ראיית המשחק הפנומנלית שלו ומסירות העומק- זה אולי יכול לעבוד טוב.

(ganjo) #4396

אני לא הייתי ממהר להאשים את פנמה או את התשישות במצב של מסי. אני באמת מאמי שמסי כבר תקופה ארוכה מנסה להמציא את עצמו מחדש מבחינה רעיונית. התלות במסי הייתה עקב האכילס של בארסה אבל גרוע מכך - בנבחרת זה פשוט לא עובד. אני חושב שמסי מנסה למצוא את הנוסחה איך לסחוב קבוצה\נבחרת על גבו מבלי לסחוב אותה על גבו. אני חושב שכל השנתיים האחרונות הן ניסיון כמעט נואש של מסי למצוא לעצמו את התפקוד האופטימלי על המגרש כדי שכשהוא יגיע לנבחרת לא יהיה מספיק פשוט לסגור אותו כמו שעשו כולם בהצלחה עד כה. אני חושב שזה הקוף האמיתי על הגב של מסי. ואני חושב שבינתיים הוא פשוט נכשל בזה. מסי לא מצליח להשיל מעצמו את המסי ולהפוך למשהו אחר שמושך פחות תשומת לב וגם כשהוא מצליח להשכיח כמה הוא גדול - זה פוגע ביכולת שלו עצמו. מסי מנסה לא לכפות את עצמו על המשחק וזה משאיר אותו מחוץ למשחק. אם רק היה מאמן שיפתור לו את החידה הזו… אם רק היה מישהו שיכול לכוון אותו… הוי ארגנטינה ארגנטינה כמה עצב יש בלב שלי… אל תבכי עליי - מספיק אני בוכה עלייך.

(אוהד כדורגל) #4397

//youtu.be/1_OAkgmuKsA

אפשר לתת פרשנות לפה ולשם לפי ה-3 דקות האלה, מה שאני רואה פה זה שחקן שאמור לשחק בהתקפה ובפועל מתחיל משחק לעיתים מהחצי, בגלל שאינייסטה לא יכול לבנות לבד את המשחק. כמה שכולם מהללים את ההתקפה של בארסה, שוכחים שתוקפים כקבוצה, וכשכל ההתקפה מסתכמת בMSN ואינייסטה אחד אז בטח שנגד קבוצות חזקות, שיודעות לשחק, יהיה כמעט בלתי אפשרי לנצח בעתיד. ההתקפה של בארסה לא באמת כזו אימתנית כשהקישור ההתקפי מת. ראקיטיץ’ שחקן מדהים אבל בקושי תורם לפיתוח משחק ההתקפה,ארדה לדעתי פלופ,אלבה ואלבס מגנים בעייתיים. נוצר מצב שבו מסי ואינייסטה אמורים לייצר מצבים למסי,ניימאר וסוארז. חוליית התקפה שמורכבת מ-4 שחקנים מול 10 תראה רע ברוב המשחקים מול קבוצה רצינית.

(מסי 10 ) #4398

[QUOTE=ביג לבובסקי;1672396]
הכוונה כאן היא לא בהכרח לתת תשובה בדיעבד: כן, ברור. הם עם הלשון בחוץ עכשיו. אלא, בכלל אם זה ריאלי להושיב שחקנים כאלה על הספסל מבחינת אנריקה או כל מאמן אחר? כולנו יודעים מה קרה בפעם האחרונה[/QUOTE]
משהו קטן לגבי הפעם האחרונה, הרבה פעמים אני רואה אנשים שמשתמשים בדוגמא הזאת כדי לנמק למה לואיס אנריקה לא עושה רוטציות בחלק הקידמי, רק יש בעיה קטנה אחת, לואיס אנריקה הושיב את מסי על הספסל לא בגלל רוטציה אלא כעונש על מה שקרה באימון המסכם וזה הבדל עצום. אם הוא היה מושיב אותו על הספסל כדי לתת לו לנוח שום דבר לא היה קורה.

(agalma) #4399

אתם יודעים, במחזה ׳העלבת הקהל׳ כתב פיטר הנדקה הערות לשחקנים, מעין טיפים לשחקנים שעתידים לגלם את הדמויות במחזה כיצד להיכנס לרוח של המחזה. חלק מההערות המבריקות שם הם: להאזין למקהלות העידוד והבוז במגרשי הכדורגל; להביט בתנועתיהם של בטלנים ומשוטטים כשהם מסתובבים ברחוב ומשחקים במכונות מזל; להאזין למזמורים בכנסיות קתוליות…

הייתי מוסיף עוד המלצה: להביט בבלמים ובמגינים שעה שמסי מהתל בהם.

(Itamar Barhon) #4400

חברי הפורום שלום!
רציתי לדעת אם תוכלו לעזור לי במשהו…
במסגרת עבודת פרו סמינריון שלי בלימודים אני כותב על מסעו של הגיבור, ובחלקה השני של העבודה אני כותב על ליאו מסי כמקרה מבחן של דמות “הגיבור” בהשוואה לכריסטיאנו רונאלדו כדמות ה"רשע", שאולי גם נתפס במקרים אחרים כ"גיבור" בעצמו. מלבד הרקע הביוגרפי של שניהם אני רוצה להתמקד בדימוי החברתי ואולי בעיקר התקשורתי של שניהם, שבאמת מציג לרוב את מסי כאדם נחמד וטוב, ולעומת זאת את רונאלדו כאדם שחצן. אני מאמין שגם במקרה של מסי וגם במקרה של רונאלדו הדימוי מוקצן וששניהם אנשים יותר מורכבים מהדימוי שלהם.
וכאן אתם נכנסים לעניין - אשמח לקבל מקורות מידע, לינק, כתבה, מאמר, שיחה קצרה, או כל דבר שמתמקד [U][B]בדימוי הציבורי שלהם ובעיקר באיך שהתקשורת מציגה אותם[/B][/U].

תודה, איתמר

(khen10) #4402

רגע לפני שארגנטינה מתחילה את החלק שלה בטורניר שישבור שוב לכל האוהדים שלה את הלב, משהו מעניין על נתוני השערים של מסי בדרך למלכות השערים בכל הזמנים בנבחרת.

מסי נמצא במקום השני עם 50 שערים ב-108 משחקים (0.46 שערים למשחק). מתוכם 27 שערים הובקעו במשחקי ידידות - 54%! 5 שערים יש לו במונדיאלים, 3 בקופה אמריקה ו-15 במוקדמות המונדיאלים. 8 שערים בשתי הבמות הגדולות באמת (מונדיאל וקופה) - 16% מכל השערים.
בטיסטוטה נמצא במקום הראשון עם 56 שערים ב-78 משחקים (0.71 שערים למשחק). מתוכם 16 בלבד הובקעו במשחקי ידידות - 28% בלבד. יש לו 10 שערים במונדיאלים, 13 שערים בקופה אמריקה ו-11 שערים במוקדמות המונדיאלים. יש לו גם עוד 6 שערים בטורנירים נוספים, שוליים. 23 שערים בבמות הגדולות באמת - 41% מכל השערים.

כנראה לא יסייעו למסי הפציעה שלו והעובדה שהוא צריך ללכת אחורה כדי להפעיל כאלה שבנבחרת צריכים להאכיל אותם עם כפית כמו היגוואין וכאלה שהיכולת שלהם תלויה באיך שהם קמו באותו בוקר כמו אגוורו ודי מריה, וטמבלים כמו לאבצי.

(Aimarito) #4403

אוף טופיק קטן, הלוואי ולסגל ההתקפי של ארגנטינה הייתה את המחוייבות של לאבצי ה"טמבל". לפעמים נראה שלשחקנים כמו אגוורו כל טורניר עם ארגנטינה בא ברע

לגבי מסי לעומת בטי-גול, באמת קשה להשוות כי מסי ברמה בטקטית אמור לעשות חצי מכלל העבודה בחלק ההתקפי. הוא אמור לקחת כדור במרכז, להתפננות למסירה של עצמו בצד ימין, להתפנות בבאיזור הרחבה כדי לקבל את המסירה של עצמו מימין, לחתוך שמאלה ולמסור לדי מריה או אגוורו, או לכבוש בעצמו.

לא במקרה הוא לא מציג את אותה תפוקה מול קבוצות מאורגנות כמו צ׳ילה, גרמניה או הולנד, זה בגלל שהדינמיקה על המגרש לוקה בחסר. כל שער נראה כמעט מקרי, והכל יהיה תלוי במסי כי ככה תוכנית המשחק מוגדרת. מקווה שנגד צ׳ילה ללא מסי הלילה (פציעה בגב) דברים ישתנו.

(moshe34) #4404

חדשות טובות וטיפה מצחיקות למי שמבין.
על פי בארסה מניה, מסי זכה בתביעת דיבה נגד עיתונאי אוהד ריאל בשם אלפונסו אוסיה שכתב טור שבו הוא האשים אותו בלקיחת סמים.
מסי זכה ב64 אלף יורו ותרם את הכל ל"לרופאים ללא גבולות" (קרדיט לבארסה מניה).

(agalma) #4405

[QUOTE=mos34;1682988]חדשות טובות וטיפה מצחיקות למי שמבין.
על פי בארסה מניה, מסי זכה בתביעת דיבה נגד עיתונאי אוהד ריאל בשם אלפונסו אוסיה שכתב טור שבו הוא האשים אותו בלקיחת סמים.
מסי זכה ב64 אלף יורו ותרם את הכל ל"לרופאים ללא גבולות" (קרדיט לבארסה מניה).[/QUOTE]

מסי הזה, אני לא יודע מי מייעץ לו, אבל זה לא משנה כי הוא זה שחתום על המהלך הזה, מסי הזה, הוא ה-מעופף כמו פרפר ועוקץ כמו דבורה- של עולם הכדורגל.

(Sasha) #4406

אחרי שנח במשך משחק שלם ועוד 60 דקות, מסי הרענן נכנס לחצי שעה מול פנמה וזה הספיק לו לשלושער גדול ועוד חצי בישול.

//youtu.be/BI9fGkr-U8o