מנהלת הפורום :: הודעה חשובה

יובנטוס

(monis) #1

הודעת מנהלים חשובה.

שלום לכולם, בתקופה האחרונה פורום יובנטוס זוכה ליותר ויותר משתמשים חדשים שהם אוהדי יובנטוס, אשר מעוניינים לחלוק עם הפורום את הדיעות שלהם על המתרחש בקבוצת האהודה, כמובן שכל משתמש חדש הינו מבורך מבחינת מערכת ספורטאנטר בכלל ופורום יובנטוס בפרט, ככל שיתרבו המשתמשים כך פעילות הפורום והאתר תגבר, וזה מבחינת המערכת כולה דבר מבורך ביותר.

אולם לאחרונה לצד התנועה החיובית של ריבוי המשתמשים ישנה סוגיה אשר לנו המנהלים לאי נחות, הסוגיה טמונה בתגובות רבות אשר נכתבות ע"י משתמשים חדשים שאינן תגובות שנוח לקרוא אותן (הכוונה אינה לגבי הדיעה של התגובה עצמה) מבחינת מבנה התגובה עצמה.

אתמול לאור ההפסד של יובנטוס לבאיירן מינכן היו המון תגובות שהן תגובות חסרות תכלית, תגובות עם המון שגיאות כתב, תגובות שכתובות בצורה מסורבלת ביותר שפשוט לא היה כיף לקרוא אותן, אנו מעוניינים שכל אחד ואחד יביע את דעתו על מנת שישתף אותנו בדיעות שלו לגבי הקבוצה, אבל על מנת שכולנו נהנה מתגובות כל המשתמשים חובה היא שהתגובות יהינה כתובות בצורה מאד טובה.

אתמול מחקתי המון תגובות של משתמשים, מחיקת התגובות נבעה מהסיבות אותן הזכרתי, אין לי כל רצון למחוק תגובות, ואיני אוהב למחוק תגובות אבל חובתי אני והמנהלים לשמור על רמה מסויימת של דיון, תגובות רבות היום ריקות מתוכן, משתמשים מסויימים רשמו תגובות חוזרות ונשנות על אותו נושא כשברור שאפשר לרשום דיעה רק פעם אחת וזהו.

שוב אני אדגיש, אנו מאד מרוצים מריבוי המשתמשים החדשים, אבל אנו לא יכולים להרשות לעצמנו להפוך את הפורום של יובנטוס לפורום שלא נוח לקרוא ולהגיב בו, וכדי שהכל יהיה ברור אני רוצה שתבינו שאין כאן כל עניין אישי כלפי משתמש זה או אחר, הכל ענייני על מנת שלכולם יהיה נוח בפורום.

להלן תגובת הנחיות לכתיבה נכונה שיש לקרוא אותה בצורה מעמיקה::

כדי לעזור לכם, החדשים (וגם הישנים שלא הפנימו), אני מבקש לקרוא בעיון רב את כל הסעיפים ולנסות ליישם את מה שקראתם בפורום. אתם תראו שברגע שתתחילו לכתוב לפי ההנחיות, התגובות שלכם יזכו ליתר תשומת לב ויהיו משמעותיות יותר (וגם מדד האיכות שלכם יעלה :wink: ). מי שיתעקש לא ליישם את ההנחיות - אל תתפלאו לאחר מכן שהמחק יופעל נגדכם.

הפורום הזה מהווה את המקום הכי טוב להתדיין בו בנושאי יובנטוס, הוא מרכז המידע הגדול והעשיר ביותר על הקבוצה שלנו בארץ והוא מהווה מקום לשיחה עבור אוהדים איכותיים שרוצים להביע ולומר את דעתם. טום, טל ואני מאוד רוצים לשמור אותו ככזה, תעזרו לנו.

ידיעות ממקורות חדשות שונים: הידיעות שמופיעות בפורום הזה הן הראשונות בארץ לדווח על כל התפתחות שמתרחשת מסביב ליובנטוס. בשום פנים ואופן אין להביא ידיעות מזבלונים ישראלים / עולמיים (עיתונים, אתרי אינטרנט מפוקפקים) ולפרש אותם כתורה מסיני. מרבית הסיכויים הן שהידיעה כבר עברה סינון אחד ולא פורסמה בפורום בגלל היותה ידיעה לא אמינה.

יחד עם זאת, אם ראיתם ידיעה חשובה, מועילה ומוסיפה שלא פורסמה עדיין, אתם יותר ממוזמנים לפרסם אותה פה בדיון הרלוונטי. אין צורך שנאכיל אתכם פה בכפית זהב של ידיעות. מצאתם משהו חשוב, תעדכנו - השתדלו לעשות זאת בצורה מפורטת, ללא שגיאות תרגום.

פתיחת נושא חדש: פתיחת נושא חדש תעשה בהתייעצות עם מנהל הפורום. מרבית הסיכויים שההודעה שאתם רוצים להוסיף שייכת באיזו שהיא צורה רלוונטית לנושא אחר בפורום. פשוט תדפדפו בין הנושאים ותמצאו - לא מצאתם? תפנו בהודעה פרטית אל טום, טל או אליי ואנחנו נעזור לכם לפתוח את הדיון בצורה הטובה ביותר ונמליץ על דרך פעולה.

פיסוק: סימני פיסוק אינם בגדר המלצה, אלא חובה. אי-אפשר להבין תגובה לא מפוסקת כהלכה, ותגובה כזו תימחק.

פסיק בא אחרי מילה וחל אחריו רווח: דשאן עזב את יובנטוס, ליפי מועמד להחליפו. יש לא מעט אוהדים שרושמים דברים מעניינים אך גורמים לכאבי ראש בעצם קריאת ההודעות שלהם, שאין הפרדה בין מילים.

הפרדה לפסקאות: בלתי נסבל לקרוא תגובה שהיא גוש של משפטים לא מופרדים (לא כל משפט חייב להיות מופרד ממשנהו. מצאו את המינון הנכון, באופן שניתן יהיה להבין את כוונתכם). אין צורך לשבור שורות כמו חמשירים, הפסקאות מחולקות לפי נושא לוגי.

התייחסות ספציפית לנושא הדיון: השתדלו לא לפרוס את האג’נדה שלכם בכל דיון, אלא להתייחס בתגובתכם אך ורק לנושא הדיון הספציפי. חלקים לא רלוונטיים יימחקו מתוך התגובה.

ציטוטים / אי הסכמות עם משתתפים אחרים: אם אתם מסכימים (או לא מסכימים) עם תגובה שלמה שמשתתף אחר כתב – נא לא לצטט את כולה. מספיק לכתוב – חבר, כל מילה בסלע. אם אתם רוצים להתייחס למשפט ספציפי מתוך התגובה – צטטו רק את אותו משפט והגיבו עליו. אפשר גם לצטט פסקה שמכילה את המשפט אליו אתם מתייחסים ולמתוח קו מתחת למשפט הספציפי.

וויכוחים: להתווכח זה נהדר כשעושים את זה בצורה מנומקת, מעניינת ומכובדת (הומור גם לא מזיק). נא לא להיגרר לריבים מיותרים על רקע אישי, וזכרו – מי שמכבד את חבריו זוכה להכי הרבה כבוד. לאף אחד כאן אין מונופול על האמת וכל אחד כותב את דעתו בלבד. אם תפנימו את זה תלמדו המון מקריאת תגובות אחרות.

חובה לקרוא תגובות אחרות לפני כתיבה: גם אם יש לכם משהו נורא דחוף להגיד, אם נכנסתם לדיון – קודם כל קראו את התגובות הקודמות. אם תחזרו בצורה סתמית על דברים שכתבו משתתפים אחרים – תגובתכם תימחק.

שגיאות כתיב: סופר חשוב! לכולם מותר לטעות, אבל תגובה מלאה ביותר מדי שגיאות תימחק. נא קראו את תגובתכם פעמיים לפני שאתם מפרסמים אותה. אם יש מילה שאתם לא בטוחים לגביה, אל תתביישו להסתכל במילון או לשאול משתתפים אחרים (בהודעה פרטית). הרבה יותר מבייש לראות אחר כך את השגיאה מתנוססת על גבי התגובה שלכם, כשאנשים רבים קוראים אותה.

סמיילים, סימני קריאה, סימני שאלה ועיוות של מילים: נסו להביע את עצמכם ככל האפשר במילים, וכמה שפחות בסמיילים. כך גם תרחיבו את אוצר המילים ותשפרו את יכולת הביטוי שלכם, וגם תימנעו מתגובות מטופשות בהן יש יותר סמיילים ממילים.

כנל לגבי יותר מדי !!!, ???, …, מה קורהההההה וכאלה - כל אלה ישלחו מיידית לפח.

נימוקים: אם אתם כותבים את דעתכם ללא נימוק, זה בדרך כלל מגוחך ומעיד על חולשה של הטיעון שלכם. ככל שהתגובה יותר מנומקת – כך היא יותר מעניינת ומזמינה משתתפים אחרים להגיב על תגובתכם ולהשתתף בדיון.

דוגמא: צריךךךך להביא את ליייפייי, כי ברוררר שהוא יותר טוב מדשאןןן !!!11 – לפח.

השוואות: זה אמנם חלק בלתי נפרד מכל וויכוח כמעט, אבל הימנעו מקביעת עובדות שאסור לערער עליהן. לא חייבים להסכים על שום דבר וקחו בחשבון שהחלוץ שאתם נורא אוהבים הוא סתם שחקן בינוני בעיני משתתף אחר. אל תיקחו שום דבר באופן אישי וזכרו שלגיטימי לחשוב אחרת מכם.

עריכה: אופציה חשובה ביותר. בכל שלב ניתן לערוך את תגובתכם (גם לאחר פרסומה) ועי כך להימנע מבושות / מחיקות של תגובותיכם.

הודעות סתמיות: זה לא צ’אט, לא מקום לשאלות מיותרות, ולא ארגז חול לריבים מיותרים. השתדלו להשתמש באופציית ההודעה הפרטית אם יש לכם שאלה ספציפית או מסר כללי למשתתף אחר, ונסו להימנע מתגובות חסרות תכלית או שאלות שיש עליהן תשובה במקומות אחרים. הימנעו מתגובות שורה חסרות תוכן והשתדלו לבטא את עצמכם ביותר ממשפט אחד.

מספר הודעות: יש מצטרפים חדשים שחושבים שבפורום זה יעריכו אותם יותר אם יכתבו כמה שיותר הודעות. ובכן לא, ממש לא. אלה שיכתבו כמה שיותר בשביל להגדיל את מונה ההודעות שלהם יעופו מהחלון ויחפשו כבוד במקום אחר.

משתמש שיעבור על חוקים אלה – תישקל המשך חברותו בקהילה. אין לאף אחד פה כח להתעסק עם גנון. המטרה העיקרית פה היא לנהל דיאלוגים עניינים אודות אהבת חיינו. זכרו – מטרת המנהלים היא ליצור מקום שלכולם יהיה נעים להעביר בו את הזמן, תעזרו לנו ואנחנו נעשה הכל כדי שזה באמת יהיה כך.

[B]יש לכם הערות / הארות לגבי הכתוב כאן? אתם רוצים לשאול משהו שמעניין את כולם? - פרסמו את הכל כאן.

בתקווה להמשך דיונים פורים,

צוות יובה טיימס.[/B]

(bioman) #2

רגע אני לא מבין אתה אומר שעם יש לי בעיות בכתב או בסדר שאני מפסק את המשפט אני לא יכול להגיב??
אז בשביל מה הפורום הזה בכלל? ואם קשה לי לפסק או לבנות תגובה בתבנית?
לא הבנתי בשביל מה הרעיון המיותר הזה

(monis) #3

[quote=bioman;862677]רגע אני לא מבין אתה אומר שעם יש לי בעיות בכתב או בסדר שאני מפסק את המשפט אני לא יכול להגיב??
[/quote]

[U]לא רשמתי שאסור למשתמש להגיב[/U], הבקשה שלנו היא פשוטה מאד, לדאוג שלא יהיו שגיאות בכתב, ולרשום את ההודעה בצורה מסודרת ולא מסורבלת על מנת שהקורא יבין את המסר של התגובה, איני חושב שזו היא בקשה קשה לכל משתמש ומשתמש.

אז בשביל מה הפורום הזה בכלל?

מטרת הפורום היא לדון בענייני יובנטוס,[U] אבל חשובה לנו מאד שהתגובות יהיו תגובות שנרשמות בצורה מאד טובה[/U], אנו לא יכולים להרשות לעצמנו שהפורום יהיה פורום של תגובות לא מובנות בכלל.

לא הבנתי בשביל מה הרעיון המיותר הזה

זה לא רק שלא מיותר, זו חובה שזה יטופל.

(Vladko) #4

[quote=bioman;862677]רגע אני לא מבין אתה אומר שעם יש לי בעיות בכתב או בסדר שאני מפסק את המשפט אני לא יכול להגיב??
אז בשביל מה הפורום הזה בכלל? ואם קשה לי לפסק או לבנות תגובה בתבנית?
לא הבנתי בשביל מה הרעיון המיותר הזה[/quote]
קשה לרשום עם פסיקים ונקודות ?
זה לא צ’אט , זה עושה בחילה לקרוא הודעות שהם נכתבות כאילו זה פורום לילדים מוגבלים סליחה על הביטוי.

(סתם.אחד.) #5

אני חייב לומר,שבתור אוהד יובה,זה פשוט מחליא החוקים החסרי סיבה האלו.
לא קיים בשום פורום אחר חוקים כגון אלו,ולכן עדיף להיות אוהד אינטר,שמה יקבלו
כל תגובה שלך בכיף.
ודרך אגב בתור אחד חדש אני כבר מרגיש לא ממש מרוצה ממה שקורה כאן,כתבתי תגובות
כאן,שאין שום סיבה שיימחקו,שצריכים למכור המון שחקני יובה,כי יובה זה לא קבוצת תחתית,אבל
מה לעשות שיש מי שימחק אותם כי כנראה לא רצה שיראו את התגובה מפני התוכן היפה שבה.

(Dror-Fely) #6

אני לא מבין מה הבעיה?
בסך הכל מבקשים ממכם, לטובתכם, לכתוב כמו שצריך (כלומר, בעברית תקינה) כדי שאנשים יוכלו וירצו להגיב להודעות שלכם, כדי שיבינו למה התכוונתם.

אל תגיבו על זה כאילו אתם נמצאים בסין ואין לכם חופש ביטוי. סך הכל שימו לב איך אתם כותבים.

מה הלחץ?

(monis) #7

“סתם.אחד” איני יודע מה מחליא במה שאנו מבקשים! גם בפורום אינטר ימחקו לך תגובות אם סגנון הכתיבה שלך לא ישתנה, הן ימחקו לך גם אם תמשיך לרשום תגובות חוזרות ונשנות עם אותן מילים בדיוק.

אתה יכול להביע את דעתך ולכתוב שיובנטוס צריכה למכור שחקנים, אבל אתה לא עשית זאת אלא רשמת שיובנטוס צריכה למכור את.
דייגו
מלו
מולינרו
דה צ’ילייה
פולסן
טיאגו
יאקווינטה
אמאורי
גרוסו

האם זה רציני מה שאתה כותב?

(juve bayern) #8

לסתם אחד

אני,בתור משתמש חדש, יכול להבין את התלוננותך, אך בכל זאת יש להבין, שהתגובות האלה נקראות ע"י אחרים.
תאר לעצמך אם כל התגובות היו נראות כך:יו אנלא מאמין=-O=-O=-O לא יכול להיות???
התגובות הללו אינן מתאימות לפורום הזה, במיוחד שכאן אנו קוראים, מפנימים ומגיבים. אין לי שום רצון להרגיז מישהו, אני רק רוצה לוכיח את צדקת טענתי.אני מקווה שתבין את מה שאני מנסה להעביר בהודעתי.

(מקווה ששם המשתמש שלי לא הרגיז אף אחד,כנראה שכן)

(bioman) #9

בכל זאת לי יש קשיים בשפה ובכתב(לא קשיים רצינים,פשוט טעויות פיסוק ושגיאות כתיב ממש קצת)ואני עדיין לא חושב שבגלל דברים כאלה צריך למחוק לי תגובה

(juve bayern) #10

אתה צודק ב 100% + אתה יכול לשלוח הודעה פרטית לאחד ממנהלי הפורום.

(juventus1995) #11

לדעתי הדבר הזה קורה רק בפורום הזה. כשאני נמצא למשל בפורומים אחרים אני יכול לכתוב באיזו צורה שבא לי. אני לא מוגבל בדברים הללו. ובפורומים האלו אני לא ראיתי אנשים יותר מידי מפגרים, או אילגים כמו שאתם קוראים להם. זה לא נכון לעשות את. אתם יכולים לבקש שיכתבו יותר ברור. או שמשתמשים שכותבים בצורה לא מובנת. יסבירו את עצמם. אבל אתם לא יכולים כל הודעה שניה למחוק. מה אנחנו בסין?!

(JuveNumber1) #12

זה הודעה לא תרד לדיון, יש חוקים בפורום שהם לא כאלה נוראים, ואם לא מתאים לך אל תגיב.
גם לי בהתחלה נמחקו מלא הודעות עד שאתה מתרגל לא יותר מדי מסובך.

(Blaz00r) #13

[quote=סתם.אחד.;862712]א
ולכן עדיף להיות אוהד אינטר,שמה יקבלו
כל תגובה שלך בכיף.
[/quote]

אתה לא רציני נכון?

פה זה לא פורום FXP,יש רמת דיון מסויימת שצריך לשמור עליה,ובאמת שזה לא יותר מדי קשה.

(סתם.אחד.) #14

אתם אכן צודקים,אבל לא ייתכן שכל תגובה תמחק.
לגבי המכירה של שחקנים,בסך הכל אמרתי את האמת,והבעתי את דעתי.
יובה לא יכולה להיבנות מקצועית עם שחקנים כגון אלו.
הבנתי את הדרישות של המנהל,ואני גם אכבד אותם:) .

(monis) #15

אף אחד כאן לא מנע ממך לכתוב את הדיעות שלך, [B]אבל איני חושב שלבקש בצורה ברורה שיש לדאוג שלא יהיו שגיאות בכתב היא בקשה כה קשה!![/B]

אתם יכולים לבקש שיכתבו יותר ברור

ומה אנו ביקשנו? [B]לבקש לכתוב ברור = כתב בלי שגיאות[/B].

אבל אתם לא יכולים כל הודעה שניה למחוק. מה אנחנו בסין?!

איני יודע מה קשורה סין ליובנטוס? אני לא אוהב למחוק תגובות, אבל אני אמחק כל תגובה שיש בה הרבה מילים עם שגיאות, אמחק תגובות שאינן כתובות בצורה מסודרת ועוד.

לידיעתכם, לא רק המנהלים בפורום הופתעו מכמות התגובות הלא טובות, אלא משתמשים רבים העירו לנו המנהלים על כמות התגובות שיש בהן המון שגיאות כתב ושאי אפשר להבין מה הכותב רוצה.

(TheXfactor) #16

מאז ומתמיד הצחיקה אותי הצדקנות הזאת של “המנהלים” של האתר. הצחיקה עד גבול מסויים, כמובן - מעבר לגבול מסויים זה כבר מוריד חשק לכתוב תגובות ולתרום לדיונים (ועם כל הרצון שלא להראות כשחצן - יש לי הרבה מה לתרום).

ואם כבר ביקורת על התנסחות של מגיבים - Practice what you preach, Monis.
יש לך די והותר שגיאות כתיב והצורה בה אתה בונה משפטים היא לעיתים תמוהה במקרה הטוב.
(בלי להעליב כמובן, אני רק מנסה לעזור לשמור על רמת כתיבה גבוהה בפורום).

(monis) #17

[quote=TheXfactor;862899]מאז ומתמיד הצחיקה אותי הצדקנות הזאת של “המנהלים” של האתר. הצחיקה עד גבול מסויים, כמובן - מעבר לגבול מסויים זה כבר מוריד חשק לכתוב תגובות ולתרום לדיונים (ועם כל הרצון שלא להראות כשחצן - יש לי הרבה מה לתרום).
[/quote]

על איזה צדקנות אתה מדבר? אותי מפתיע מאד לראות משתמשים לא מרוצים מהבקשות שלנו, שהן בקשות שרק יטיבו עם כולם, ויהפכו את הדיונים ליותר מהנים ויותר ברורים, האם הרצון לעשות סדר בפורום שרבים מבקרים בו הוא דבר לא נכון?

אתה יכול לתרום, ואם אתה לא רוצה לתרום אז אל תתרום כי זו החלטה שלך, אבל אף אחד כאן לא העלה את עניין הדעות של כל משתמש ומשתמש לדיון, כאן הועלתה סוגיה פשוטה שנוגעת אך ורק לצורת כתיבת התגובות, אם אחרי כל ההסברים הללו אתה לא מבין את פשר הסוגיה אותה העלינו לדיון אז שתהיה בריא.

יש לך די והותר שגיאות כתיב והצורה בה אתה בונה משפטים היא לעיתים תמוהה במקרה הטוב.

אף אחד לא נקי משגיאות כתב, אבל אני בטוח שאין לי “די והותר” שגיאות כתב, אתם לוקחים את העניין של מחיקת התגובות או ההערות שלנו כדברים אישיים כשבסך הכל מדובר כאן בכללי דיון ובתרבות דיון.

בלי להעליב כמוב

אל תדאג, אתה לא מעליב אותי.

(Quique) #18

מממ… נהיה פה דיון מעניין. אני מצד אחד חושב שאין זכות בסיסית יותר מחופש הביטוי. להודיע שהודעות שיכילו שגיאות כתיב יימחקו, זה טיפה מוגזם (ואפילו יותר מטיפה).
אני כן מבין את הרצון של חברי הפורום ומנהליו לשמור על רמה גבוהה של תגובות. אני גם מבין אם הודעות נמחקות בגלל שה[B]תוכן[/B] שלהן לא מתאים, לא הגיוני, לא מובן וכו’. אבל עניין השגיאות והדקדוק המוקפד שהוצגו פה כתנאי לרשות לכתוב כאן, מה אגיד לכם, זה נראה מוזר. אפילו ההודעה עצמה לגבי החוקים, מכילה שגיאות דקדוק רבות. הילאל, אני מאוד מעריך את השקעתך ומאוד אוהב להתנצח ולהחליף דעות איתך, אבל אני חושב שהכרזות מסוג זה לא במקום, בטח שלא באתר של חולי כדורגל.
מדובר פה באוהדי כדורגל שרוצים להחליף דעות. אתה לא יכול לקחת את כולם, ולדרוש מהם ללכת לקורס בעברית רק כדי שיוכלו להגיד שיובה נראית כמו שיט.
זו דעתי בלבד… אני מקווה שמי שעוקב אחרי ההודעות שלי, יודע שאני אוהב את הפורום ושאני רק בעד שימשיך להיות ברמה. אין לי חברים אוהדי יובה, וזה באמת המקום שלי לדבר על אהבת חיי. תמשיכו את העבודה הטובה…

(Blaz00r) #19

[quote=TheXfactor;862899]מאז ומתמיד הצחיקה אותי הצדקנות הזאת של “המנהלים” של האתר. הצחיקה עד גבול מסויים, כמובן - מעבר לגבול מסויים זה כבר מוריד חשק לכתוב תגובות ולתרום לדיונים (ועם כל הרצון שלא להראות כשחצן - יש לי הרבה מה לתרום).

ואם כבר ביקורת על התנסחות של מגיבים - Practice what you preach, Monis.
(בלי להעליב כמובן, אני רק מנסה לעזור לשמור על רמת כתיבה גבוהה בפורום).[/quote]

אני מניח שעברית היא לא שפת האם שלו, ככה שזה מקובל. אף אחד כמובן לא מצפה מדיסלקטים או עולים חדשים לדוגמה לכתוב בצורה מושלמת, אבל שימוש בפסיקים ונקודות ומבנה תחבירי נכון של התגובות הן לא דרישות מוגזמות.
אישית,שאני רואה תגובה לא מפוסקת או שכתובה כ"גוש" אחד בלי הפרדה לפסקאות ונקודות,אני פשוט עובר הלאה,כי דבר כזה בלתי קריא בשבילי. (טוב נו,לא עובר הלאה,אבל זה פשוט לא כיף לקרוא תגובות כאלה)

עריכה:
הספיקו כבר להקדים אותי :wink:

(רפול) #20

נראה לי [SIZE=6]שמיצינו [/SIZE]את הדיון הזה.